BON Rij "instructeurs gaan nu naar de minister Chirurg had injectiespuit moeten controleren 24x Ned. Consumentenbond: niet weg te cijferen grootheid Uitvinder van verrekijker Wettelijke regeling gevraagd „Laat rijscholen zelf uitreiken rijbewijs (Van een onzer verslaggevers) De autorijschoolhouders, aange sloten bij A.B.A.N., B.B.N., B.O.V.A.G. en F.N.O.P., hebben op een gisteren in Utrecht gehouden buitengewone ledenvergadering een resolutie aangenomen, waarin er bij de regering met klem op wordt aangedrongen het autorij- scHoolbedrijf in Nederland zeer spoedig wettelijk te regelen. Dit zou moeten gebeuren öf door het in het leven roepen van een rij- schoolwet óf door een andere aan- Niet alleen volwassenen, ook kleine kinderen gebruiken zakdoeken. U hebt er nooit genoeg. Hoe lost u dit op P Weet u dat u daarvoor veel plezier kunt hebben van een kartelschaar Raadselachtig, ja. Maar er zijn meer problemen die ,,Dat zit zo" oplost. Voor dit probleem moet u kijken op blz. 74 en 54 van ,,Dat zit zo" WIE DE BON INVULT verdient terloops dit handige pocketboek. envelop (of op kaart geplakt) verzenden vaardbare en doeltreffende vorm van ordening. In de resolutie wordt de regering dringend in overweging gegeven indien zulks noodzakelijk blijkt te zijn wijziging van artikel 208 (vrijheid in het geven van onderwijs) van de Grondwet te bevorderen. De resolutie zal naar de ministers van onderwijs, kunsten en weten schappen en van verkeer en water staat worden gezonden. Alle zeshon derd aanwezige leden stemden met de resolutie in. De vergadering besloot voorts o.m. het centraal bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen te ver zoeken de rijexamens aan te passen aan een vernieuwde rij-instructie. Deze opleiding zou niet alleen moe ten zijn gericht op de eisen van rij vaardigheid, maar in het bijzonder ook op het deelnemen aan het nor male vlottende verkeer, zowel bin nen als buiten de bebouwde kom. Ook zou in deze opleiding aan de theorie meer aandacht moeten wor den besteed, zowel wat betreft de verkeerswetgeving als de ste technische handelingen automobilist. Beunhazen Fel werd op de bijeenkomst geageerd tegen de vele onbekwame rlj-instruc- teurs, die er in ons land thans zijn (ruim 2000 of wel dertig procent van het totaal aantal instructeurs) als ge volg van het ontbreken van een wette lijke regeling van het rijsehoohvezen. De heer A. de Jong, secretaris van de commissie auto-rijscholen, zei hierover dat vele zogenaamde instructeurs het vak moeten leren uit de door hun leer lingen gemaakte fouten bij de rije: De VAMOR-regeling, welke inhoudt dat de instructeur in spé aan een zwaar examen wordt onderworpen voordat hij lessen gaat geven, noemde de heer De Jong een vooruitgang. Echter, hij ook. deze regeling is lang niet vol doende omdat het vakdiploma niet ver plicht is gesteld. Ongeveer duizend in «tructeurs bezitten dit diploma thans. Hilariteit verwekte mr. A. R. vai Nes, lid van de commissie van over leg der samenwerkende bonden, toen hij een oplossing voor het probleem hand deed. „Laat de overheid aan rijschoolhou ders de bevoegdheid geven", zo zei hij, „om rijbewijzen af te geven. Zij kan dan hoge eisen van deskundigheid aan die rijschoolhouders stellen. Het C.B.R. zou daardoor worden ontlast en boven dien zouden beunhazen worden uitge schakeld." Tarieven De heer W. I. Boereman sprak de noodzakelijke vernieuwing van rij-instructie en bepleitte voorts dat de voortgezette rijopleiding met kracht wordt aangepakt Binnenkort beginnen tweehonderd VAMOR-gediplomeerrien met dit onderricht, dat in het hele land wordt gegeven. Over het tarief dat de rijschoolhou ders in rekening brengen zei de heer Boereboom. dat dit in Nederland thans te laag is. In het buitenland, aldus spre ker. gelden tarieven van zestien tot twintig gulden voor vijftig minuten praktisch onderricht. Voor de theoreti sche cursus varieert het tarief var tot ƒ54. In Nederland zou een lesuur ongeveer een tientje moeten gaan kosten, zei hij. „Daarmee zou de verkeersveiligheid hoge mate worden gediend." Cubanen bekennen alle schuld Alle 1.180 gevangenen, die in Havana terecht staan voor hun aandeel ii mislukte invasie van april van he ng jaar, hebben schuld bekend, zo heeft Radio-Havana gisteren meegedeeld. Tij dens het proces zou er een brief zijn voorgelezen van een van de leiders var de gevangenen. Jose Perez San Roman, waarin deze de ..Yankee imperialisten' ervan beschuldigt de invasie te hebben en 8efinancierd. Westelijke bijwonenVerS m ten het Pr°ces niet Met tranen in de ogen moest kapi tein Karl Eriks son toezien hoe zijn schipde „Tanto" lang zaam wegzonk in het twaalf me ter diepe water aan de Zweedse zuidoostkust. Het Zweedse vracht schip liep onder de kust aan de grond, er was geen redden meer aan zodat kapi tein en beman ning moesten overstappen op de te hulp ge schoten reddings boot. Persoonlij ke ongevallen de den zich niet voor, maar dat was voor Eriks son dan ook de enige troost. Officier eist 2.000 gulden boete De Amsterdamse rechtbank heeft zich gisteren de gehele dag bezig gehouden met de twee ver keerde injecties, die tijdens een kleine operatie in het centraal Israëlitisch ziekenhuis in Am sterdam op 8 september 1960 het leven kostten aan de 28-jarige mevrouw E. L. de Heer-Meeuwis uit Amsterdam. In plaats van novocaïne diende de chirurg twee maal adrenaline hydrochlo- ridum toe, doordat een van de twee assisterende verpleegsters zich in het flesje had vergist. De officier van justitie, mr. R. L. Heukels. eiste tegen de chirurg, de 74- jarige F. T. H. T. C. uit Amstelveen wegens hoogst onachtzaam, onoplet tend en onvoorzichtig handelen een boete van 2000 of twee maanden. Te gen de zogenaamde omloopzuster. die zich in het flesje vergiste, de 36-jarige J. J. B„ eiste hij een boete van 100 of twintig dagen wegens onachtzaam heid in meerdere of mindere mate. De officier vroeg vrijspraak voor de 8-jarige cperatie-zuster C. J. J. S. Hij /as van maling dat hier sprake is an een zeer verminderde schuld, die /el ve.wijtbaar, maar niet strafbaar Mevrouw De Heer moest een kleine borstoperatie ondergaan. Daar de ope rerend chirurg de beide geroutineerde operatie-zusters goed kende, hoefde hij niet te zeggen dat hij novocaïne voor de verdoving wilde gebruiken. Zuster S. vulde inderdaad de injectiespuit met deze stof uit een ampul, die zuster B. vast hield. Toen de verdoving onvol doende bleek, vroeg de chirurg om eer tweede spuit. De operatie-zusters hadden afge sproken dat men als r'eer novocaïne nodig was, geen ampullen meer zou gebruiken, maar flesjes. Zuster B. pakte daarom een fles (naar zij dacht novocaïne) uit de kast en hield dat de operatie-zuster voor, zodat de spuit kon worden gevuld. Dit werd enkele minuten later nog eens her haald, zodat de patiënte door de noodlottige vergissing twee hoeveel heden adrenaline binnen kreeg, die elk reeds dodelijk zouden zijn ge weest. Iets mis Olidin per jaar! Machtige strips cn prachtige ver- halen ,n Olidin. Als eerste getuige verklaarde dr. G. K. Levy van Vinninghe, dat toen hij op de operatie-kamer was geroepen omdat „er iets mis was gegaan constateerde dat dr. C. absoluut nog niets van de fatale vergissing wist. De zusters vertelde dr. Levy, die direct een onderzoek instelde, niet dat zij de fout reeds hadden ontdekt. De beide vrouwelijke verdachten zeiden, dat de toestand daar toen reeds te verward Deze getuige verklaarde dat het niet gebruikelijk is dat d. opererend arts de cjoor de zusters klaargemaakte jecties controleert. Namens de drie getuige-deskundigen verscheen prof. dr. I. Boerema, die zei dat de verantwoordelijkheid altijd blijft bij -de chirurg die de injecties geeft. Het vertrouwen op verpleegsters is al tijd voor risico van de chirurg. Hij was van mening dat zuster S. niet de taak had als operatie-zuster de omloop- zuster te controleren. Wel dient z.i. de chirurg bii de eerste injectie te contro leren of de zuster zijn opdracht goed heeft begrepen en uitgevoerd. Bij vol gende injecties van dezelfde soort acht te hij controle door de dokter niet noodzakelijk. Verwarrend „De pharmaceutlsche industrie meer moeten samenwerken. De pakMng van mcdiclinen is bijzonder verwarrend en hel is voor een z haast niet te doen alles uit elkai houden. Er is hier snrake van cei roepsfout door een bijzondere sa loon van omstandigheden", aldus prof. Boerema. A's getuige k décharge verklaarde de 77-jarige dr. R. .1. Harrenstein, dat hij ijn hele loonbaan nooit éénmaal injectiespuit had gecontroleerd. Prins Bernhard wordt morgen voo niet-officieel bezoek in de stad Mexi eerwacht De Prins maakt geregeld U kunt noteren als nieuwe BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is Zelf was ik al abonnee Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen n „Dat zit zo" 'n boek boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop. Een groep van 15 tot 20 bandieten beef? gisteren 240 km buiten Bogota vijf Klitiemannen en vijf burgers vermoord. doden, die in een hinderlaag vielen, berden van hun wapens beroofd. Naar eigen onderzoekcentrum Eur. pol. unie Bonn wil België en Nederland overtuigen (Van onze correspondent in Bonn) De bondsregering wil langs diplomatieke weg proberen Ne derland en België alsnog te over tuigen van de noodzaak ener ver snelde vorming van een Europese politieke unie. Zij hoopt op deze wijze de na de recente Luxemburgse confe rentie nogal sombere vooruit zichten voor de volgende ontmoe ting der ministers van buiten landse zaken der E.E.G.-landen op 17 april a.s. in Rome op te doen klaren. Op het ministerie ran buitenlandse zake aan de Koblenzerstrasse is de mogelijkheid geopperd, dat minister schroder tevorgen nog een ontmoeting zal hebben met zUn Nederlandse col lega mr. Luns en wellicht ook met mi nister Spaak In Brussel. Een andere mogelijkheid is dat mi nister Schroder die zich de rol van de „eerlijke makelaar" tussen Frank rijk en de overige E.E.G.-landen heeft toegedacht het gesprek met zijn col lega's Spaak en Luns heeft, wanneer de heren elkaar op 10 april a.s. toch tref fen ter gelegenheid van de conferen tie van de ministers van buitenlandse zaken der Westeuropese Unie. „Het Europese rad moet blijve len. het mag niet stilstaan", is ongeveer de instelling in Bonn. Men wil Nederland en België er van overtuigen „dat het Eu ropese eenwordingsproces zijn loop moet hebben, aangezien er anders moeilijk heden kunnen ontstaan ook vocTr de reeds bestaande organisaties. Nederland er België hebben zich op het standpunt ge steld. dat de Europese politieke unie pa: in verdragsvorm moet worden gegoten, wanneer Engeland in de E.E.G. is opge nomen. Behalve de nog altijd onopgeloste kwestie van de militaire samenwerking binnen de E.E.G. waardoor een soort N.A.V.O. zou ontstaan is er een rr lijke aangelegenheid de competentie het unie-orgaan op het gebied der nomie, die Frankrijk verlangt. Bonds kanselier Adenauer staat ten deze op het standpunt, dat de Europese unie best over economische vragen mag praten, maar geen beslissingen moet kunnen men die onder de competentie van E.E.G.-commissie in Brussel vallen. Als de Fouchet-commissie (zonder Fouchet) en de ministers van buitenlandse zaken n;et verder komen, acht men in Bonn een nieuwe ontmoeting der regerings chefs noodzakelijk. (Van een onzer redacteuren) Kan de doorsnee-consument in Ne derland de kwaliteit en de prijs be oordelen van wat hij in de winkel koopt? Soms wel, maar in zeer veel gevallen ook niet! Als moeder voor haar jongens een lap stof wil aanschaffen om er broekjes van te maken kan zij in de meeste gevallen wel bekijken of de stof van goede, minder goede, dan wel slech te kwaliteit is en of de prijs hoog, redelijk, dan wel laag genoemd moet worden. Zo zijn er nog wel een aantal artikelen te noemen waarbij dit kan of waarbij over de deugdelijkheid vermeld wordt ..Goedgekeurd door KEMA", „Goed gekeurd door de Ned. Vereniging van Huisvrouwen", zodat men al thans enig houvast heeft. Maar in de meeste gevallen zal zij kwaliteit en prijs niet of onvoldoende kunnen beoordelen. Als diezelfde moe der in de winkel bijv. een tube tand pasta koopt kan zij haar keus hoog stens laten afhangen van „die lekkere frisse smaak", of van „die prettige schuimende werking" die bij het tan denpoetsen met de door haar gekozen pasta ontstaat en waarschi.inli.ik spreekt ook de prijs nog een woordje mee. Maar dan is het ook afgelopen met de „beoordeling". Of die tandpas ta wellicht een te grote slijpende w". heeft wa het gebit--j- beoordelen en evenmin waaróm de ene tandpasta nu zóveel kost en de ande re zóveel. En deze factoren zijn in dit geval toch veel belangrijker. De gevallen waarbij prijs 7*^1 Cömtnentaar van J. van Benthem De Nederlandse Consumenten bond maakt na een periode van geleidelijke groei thans een bijzonder snelle ontwikkelings periode door. een ontwikkeling die is begonnen in junuari van dit jaar. Wat is daarvan de oorzaak? Wat betekent dit voor de toekomst van de bond? En voorts: boe is de werkwijze van de bond nu precies? Deze en andere vragen beeft dc heer J. van Benthem, oud- Indisch ambtenaar en raadslid van de gemeente Voorburg voor de WD, aangesneden in een gesprek dat we met hem moch ten hebben. De heer Van Bent hem behoort tot de oprichters van de bond en is sinds 1952 als (niet gehonoreerd) secretaris werkzaam. Dc voornaamste pun ten uit het gesprek zijn ver werkt in bijgaand artikel. werd Galilei, de de telescoop. i moeten in het oog houden, als de uitvinder de sterrenk';ker, dert 1610 zulke frappante waarne mingen deed. Nadien is echter ge bleken. dat dei - - derland stamt in het bijzonder in de stad Middel- als sommige burg moet worden gezocht. Daar tijd hadden genomen woonde de brillenslljper Hans Jan sen en zijn wellicht nog beroemdere Zacharias, de baas werden verhaald, zodat niet beslist van een onrecht matige daad van de zijdi van de leerling behoeft te worden gespro- uitvindinj uit Ne- ken. Bovendien zouden we veel nlt- dat dc oorsprong vindingen hebben moeten missen, niet de aan wie omstreeks het jaar 1590 de uitvinding van de microscoop wordt toegeschreven. Het is daarom niet on begrijpelijk dat, toen vaststoud dat dc eerste telescoop uit Nederland af komstig was, in de richting TOCH IS HET ZO! beetje te knoeien en te experimenteren. Hoe het ook zij, gedurende de af wezigheid van Lip- pershey had de leerjongen weer een bepaalde op stelling van lenzen gemaakt en h(j ont dekte dat hU door die combinatie van lenzen de torenspits van de kerk in een opmerkelijke ver- i. Toen Llppers- i de groting kon Jansens werd gekeken. hey terugkeerde, vertelde de jongen Hun stadgenoot Hans Lippershey van dit verschijnsel en toen was de er- heeft echter octere papieren, want varen brillenslijper mans genoeg hem werd op 2 oktober 1608 door om voor verdere uitwerking van het de Staten Generaal in Den Haag principe te zorgen: de verrekijker natent verleend on ziin verrekijker, was geboren! En daarmee de eer- Van daar naar de blnoculaire tele- ste telescoop. scoop is niet zo'n heel grote stap. In jle wereld van die dagen, waar- zodat naar alle waarschijnlijkheid In men letterlijk op deze uitvinding deze Middelburger het recht toe- zat te wachten, verbreidde het komt een van dc belangrijkste uit- nieuws zich met razende snelheid, vindingen in de menselijke geschle- In Duitsland schijnen reeds ln 1608 denls te hebben gedaan. verrekijkers te zijn verkocht en het Hoe deze uitvinding tot stand zou nieuws was voor Galileï voldoende zijn gekomen, wordt ons verteld om zelf de hand aan dc ploeg te door de overlevering, waaraan we slaan en in 1609 een kijker te con- echter geen geschiedkundige zeker- strueren, waarmee hij een jaar later held mogen ontlenen. De toedracht zijn eerste waarnemingen deed. Dat daarvan Is echter tè begrijpelijk de uitvinding nadien aan hem werd om ongeloofwaardig te mogen he- toegeschreven, omdat hij er de eer- 'en- ste opzienbarende ontdekkingen mee Volgens het verhaal «lan, zou Lip- deed, is begrijpelijk genoeg, pershey een leerling hebben gehad die met de door zijn meester gesle- Minder begrijpelijk Is het licht, nen lenzen eraag zo n beetie speel- dat met deze kijkers wordt opge- de in plaats van zich met de ernst vangen. We zouden zelfs willen be- van het vak bezig te houden. weren, dat llcl.t een diermate mys- Zeker, het Is hoogst laakbaar dat terleus „Iets" Is. deze jongen zijn tijd verlummelde. Daarover een volgende keer. De Consumentenbond verricht de on derzoekingen niet altijd geheel voor eigen rekening. Via het Consumenten kwali- Contact Orgaan, waarin behalve de teU niet*"beoordeeld- 'kunnen worden bond ook de gezamenhjke verbruiks- zijn dus legio. Dat ondervindt een coöperaties en vertegemv^rdigers van ieder aan den liive als hij bij inkopen de drie vakcentralen NVV, KAB en ztjif keumoet doen Immers: aan de CNV z,tting_hebben, worden namelijk Söende houvast.' —"„Duurkoop niet altijd goed-koop" .zeiden onze voorouders reeds en dat geldt voor vandaag nog evenzeer. Iedere producent beschikt over een .apparaat" met vele mogelijkheden, dat hun belang kan dienen. Dat moe ten die producenten hebben en dat is bovendien hun goed recht. Maar jie consumenten, toch minstens langrijk het economische leven, be schikken daarentegen over zeer weinig onderzoek mogelijkheden waardoor hun belangen sonenauto voldoende in het oog kunnen worden gehouden. En het gevolg daarvan sinds ongeveer vijf jaar contacten met buitenlandse consumentenorganisaties, zoals de Amerikaanse Consumers Union (1 000.000 leden) en de Britse Consumers Association (240.000 leden) van welke soms resultaten van verge lijkende onderzoeken worden overgeno men, uiteraard voorzover het merken betreft die ook in ons land verkrijg baar zijn. Een voorbeeld hiervan i veelal met die consumen tenbelangen ook zo weinig i n i n g wordt gehouden. Een tiental jaren geleden was handjevol consumenten dat ging wilde doen Jli i dit manco te aantal kleine per- diverse merken, dat Engeland is verricht. De snelle ontwikkeling van de Ne derlandse Consumentenbond betekent k e- dat ligt voor de hand eveneens de mogelijkheid tot uitbreiding van het een onderzoekingsveld. Ook het onlangs po- verkregen overheidssubsidie geeft de bond iets J- 1 i armslag. Tot de be- F Zij richtten de Nederlandse Con- langrijkste plannen van de bond beho- sumentenbond op. Twee doeleinden ren een eigen onderzoekcentrum met wilden ze voornamelijk voor die con- aboratoria etc., bemand door een we- sumenten nastreven: a. objectief, ver- tenschappelijke staf. Verdere wensen, gelijkend warenonderzoek en b. het een diepgaande samenwerking met de voortdurend kritisch onder de loep ne- verschillende semi-overheids- en over men van het prijsverloop in de meest heidsinstellingen. die zich eveneens uitgebreide zin van het woord. met warenonderzoek bezighouden. Met dat laatste is de bond begonnen Het grootste probleem voor de bond omdat aanvankelijk nog niet voldoen- is echter de continuïteit van de leiding, de geld beschikbaar was om vergelij- 1 ten. Enkele jaren later kwam eigen orgaan, de Nederlandse Consu mentengids. Al het werk geschiedde in het begin op ideële basis, maar naar mate met name de warenonderzoeken, die in de Consumentengids worden ge- publiceerd. hun nut voor de consu menten gingen bewijzen, groeide het ledental van de bond. Tot ongeveer 1960 was er van een vrij langzame groei sprake: de bond kwam tot 10.000 leden. Daarna ging het veel sneller: begin 1961 waren 16.000 leden genoteerd en begin 1962 confronteerd. had men reeds 25.000 leden ingeschre ven. De groei in dit jaar is zelfs spec taculair te noemen, ongetwijfeld een §evolg van de nogal opzienbarende on- erzoeken der afgelopen maanden, zo als die naar centrifuges, gloeilampen en sigaretten. „De snel groeiende Con sumentenbond is thans een niet meer weg te cijferen grootheid geworden", zo schreef dezer dagen een periodiek uit de verkoopsector terecht. De verwachting dat de groei van het ledental zich zal voortzetten lijkt ge rechtvaardigd als men het lijstje ver gelijkende warenonderzoeken overziet waarvan de resultaten in de nabije toekomst zullen worden gepubliceerd. Zeer binnenkort komen er gegevens over onderzoekingen naar strijkijzers, elektrische koffir tv ns. kampeerpan- nen. Vervolgens komen onder meer aan de orde onderzoeken naar vloer bedekking. pannen, blikopeners, muur verf, horloges, binnenveringsmatras- sen, ballpoints, schrijfmachinelinten brood, naai nachines, t.v.-toestellen, autopoetsmiddelen en knippatronen. De verwachtingen over de verdere toeneming van het ledental lopen bij de Consumentenbond uiteen. Zij worden in ieder geval gesteld op een cijfer dat ligt tussen de 40 en 50.000, dat aan het einde van dit jaar zal zijn bereikt. De bond onderhoudt een zeer leven dig contact met zijn leden, die ze aan spoort suggestie? voor nieuwe verge- <je oprichting van de bond gaven, bestaat komt in levensjaren al aardig bij de 200, hetgeen betekent dat ieder van deze drie dichter bij de zeventig dan bij de zestig is... Dit directorium is zich de eindigheid van zijn bestaan terdege bewust en weet dat zijn taak binnen afzienbare tijd door goede ge honoreerde krachten dient te worden overgenomen. Gezegd moet worden dat dit probleem het bestuur meer zor- een baart dan "e muizenissen van de expansie waarmet de bond wordt ge- Portret van een onruststoker lijkende onderzoeken te doen. De vele suggesties welke regelmatig worden ontvangen geven samen in feite het werkprogramma aan. Voor de realisering van zo'n onder zoek gaat men. globaal genomen, als volgt te werk. De te onderzoeken ar tikelen van verschillende merken wor den op de normale manier in de win kel gekocht. De fabrikant wordt hier tevoren niet van op de hoogte gesteld. Vervolgens laat men deze artikelen testen, waarbij de grootst mogelijke objectiviteit wordt betracht. Is het on derzoek beëindigd, dan wordt de des betreffende fabrikanten de uitslag meegedeeld voor zover het tenminste hun eigen fabrikaat betreft, worden daarbij in de gelegenheid ge steld de verkregen uitslag te weerleg- Vervolgens worden de resultaten var. het onderzoek vergelijkenderwijs dus alle onderzochte merken naast el kaar gepubliceerd, waarbij een commentaar wordt afgedrukt. De con sumenten zijn nu in staat te oordelen. Merkwaardige uitkomsten komen bij die onderzoeken soms naar vorer bleek na een onderzoek van dr merken stofzuigers, dat de duurste èn I de goedkoopste modellen de beste pres- hi een. &anie Kij, I Op het zuidelijk strand in Zandvoort is gister morgen een zandstenen beeld aangespoeld. Het stelt ccn mannenfiguur voor. Het beeld is 1,50 m hoog cn staat op een voetstuk van 40 en 34 centimeter. De politie probeert de herkomst van het beeld na te gaan. I Een stenen huis is don derdag in botsing geko men met een kerk en richtte voor tien dollar schade aan. Het huis werd naar een nieuw stuk grond vervoerd. De vrachtautochauffeur werd bekeurd wegens het „aanrijden van een on roerend goed". I De Londense club voor schoolreisjes heeft giste ren alle paasreizen naar Parijs afgelast in verband met de activiteit van de O.A.S. Bijna 10.000 kin deren zouden dit jaar een bezoek gebracht hebben aan Parijs tijdens de Pa sen. De reizen naar an dere delen van Frankrijk werden niet afgelast. I Een meisje van drie jaar is gisteren gered na elf uur doorgebracht te heb ben op eeo vooruitste kende rots, waarop het kind gevallen was toen het aan het spelen was aan de oever van de Nia- gara-rivier. Het meisje was volkomen uitgehon gerd en beefde van de koude. Afgezien van wat builen en schrammen, opgelopen bij een val van 25 meter, mankeerde April Hubbard niets. I Gisteren hebben de le den van het studenten korps SL Olof van de economische hogeschool in Tilburg de eerste spade in de grond gestoken voor een nieuw „eigen huis". Ongeveer een kilo meter van de hogeschool zal een complex verrij zen, voorlopig bestaande uit een sociëteit, een sporthal en een mensa (eetgelegenheid voor stu denten). Edward Kennedy biecht misstap bij examen op Edward Kennedy, de 30-jarige jongste broer van de Ameri kaanse president, heeft tn een gesprek met een verslaggever van de „Boston Globe" bekend elf jaar geleden van de Harvard Universiteit te zijn weggestuurd. Edward, die het voornemen te kennen heeft gegeven zich voor dc staat Massachusetts kandi daat te stellen voor het lidmaat schap van de Amerikaanse Se naat, vertelde in 1951, in zijn eerste universiteitsjaar, bang te zijn geweest voor een examen in een vreemde taal, waar hij nogal moeite mee had. Hij wist toen een vriend over te halen in zijn plaats dit examen te doen. Het geval kwam echter uit en Edward en il|n vriend kregen van de rector het verzoek de universiteit te verlaten, met de toevoeging dat zU te zijner tüd opnieuw om toelating zouden kun nen verzoeken, als zU konden aanto nen zich in de tuascnlild als behoor lijke en verantwoordelijke burgers te hebben gedragen. Edward nam hierop als gewoon Infante rist dienst in het leger en diende twee Jaren in Europa. Na zijn terugkomst in de Verenigde Staten diende hy by Harvard een nieuw verzoek In om toe lating. hetgeen werd ingewilligd. Ook de betrokken vriend werd weer toe- Edward toog hard aan het werk, legde alle examens met goed gevolg af en voltooide in 1956 zyn studie, met lof. .Wat Ik gedaan had, was verkeerd", al dus Edward op een persconferentie. „Ik heb het sindsdien altijd betreurd. Het verdriet dat ik myn familie en vrienden hiermee heb aangedaan, al is bet dan elf jaar geleden, is een bittere ervaring voor my geweest, doch tevens een waardevolle les." Edward Kennedy verklaarde bovenstaan de mededelingen te hebben gedaan om het Incident In het juiste daglicht te stellen, nadat hierover ln verband met zyn kandidaatstelling voor de Senaat, allerlei geruchten de ronde hadden Brandende Polaris op Cape Canaveral Een Polaris-raket Is gisteren uit zUn haan geraakt cn in de vlucht ontploft, waardoor grote stukken van de raket de maatschappij Neder- brandend neerstortten op Cape Canave- land, onder commando ral Er onstonden enkele grote branden. van kapitein Donderdahl. uit Amsterdam vertrek ken voor een rond-de- wereld-reis. Ongeveer 500 passagiers zullen deze cruise meemaken. zijn nog geen meldingen van persooniyke ongelukken binnengekomen. Het onge'uk deed zich voor enkele se conden nadat de 9,50 meter lange ra ket van de lanceringsplaats was opge stegen. De Polarts hsd toen een hoogto van ongeveer 100 meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5