bon Onafhankelijkheid gal Syrië geen eenheid "drogist c i «3 Hervormingen niet meer ongedaan te maken hééft meer... wéét meer! PRIKKELDRAADLIJN" IANGS ELTEN Geen scheiding tussen economie en politiek De termo-zuil Conferentie in Genève is gedoemd te mislukken UW NAAR: KLEUR- SPOEUNG THUIS ZELF DOEN ht een Ky 5 INVLOED VAN NASSER NOG MERKBAAR (Van een onzer redacteuren) We leven volop in de tijd van de staatsgrepen en nog wel van de voortgezettestaatsgrepen, een tamelijk nieuw verschijnsel aan het internationale politieke firmament. Wat Argentinië betreft zou men van een voortgezette revolutie" kunnen sprekenomdat de strijdkrachten deze week de draad iveer hebben opgenomen, waar zij hem in 1958 hebben laten vallen. Nog sterker spreken echter de gebeurtenissen in Syrië, waar dezelfde militaire junta, die snel en doeltreffend de banden met de Verenigde Arabische Republiek van Nasser verbrak en het land zijn onafhankelijkheid teruggaf, na een half jaar zelf de macht weer in handen genomen heeft, omdat de burgers er naar haar mening niets van terecht hebben gebracht. Deze „voortzetting" van de revolutie van september kwam het duide lijkst tot uiting in het feit, dat de junta bij de nummering van haar communique's aansloot bij het laatste nummer van vorig jaar. De legerleiding zegt de klok bijna een half jaar te hebben terugge draaid om de doeleinden te kunnen verwezenlijken, die haar bij de staatsgreep tegen de Egyptische overheersing van Syrië voor ogen hebben gestaan. Maar het is allerminst duidelijk, in welke richting de plannen van de junta thans gaan. In de dagen van de afsplit sing van Syrië van de Ver enigde Arabische Republiek van Nasser lagen de papieren tamelijk duidelijk: de actie van de militairen was zuiver en alleen gericht tegen de over heersing door Egypte, welk land onder de dekmantel van de VAR bezig was van Syrië een aan Cairo onderhorige (Advertentie) de enige manier om de schoonmaak tot een goed einde te brengen Bezint eer Gij begint! Ga eerst eens rustig na wat er allemaal ge- beuren moet en kijk dan of U i alles in huis hebt om de schoon- j maak tot een goed einde te j brengen. Wanneer U steeds Uw j werk moet onderbreken - nu eens I voor een nieuwe zeem, dan weer ivoor een rol kastpapier of een 1 i doos was - dan schiet U echt J niet op! Ga eerst naar Uw drogist en haal in één keer alles wat U nodig hebt. Vraag hem meteen hoe U die vlekken uit Uw tapijt verwijdert, waarmee U de muren wit en al die andere dingen, die allemaal een onderdeel vor men van de jarenlange studie, die Uw drogist achter de rug heeft! Gegarandeerd dat U zó de schoonmaak tot een goed einde brengt! provincie te maken. Er is sinds de 28ste september ech ter veel veranderd in Syrië. NASSER Nasser begint reeds de vruchten te plukken van het feit. dat hij zich in ok tober heeft neergelegd bij de afschei ding van Syrië. Hij heeft de politieke leiders van het land daardoor de wind uit de zeilen genomen. Ook heeft hij daarmee verijdeld, dat de instamver- band georganiseerde Syrische bevolking in een gezamenlijke vrijheidsstrijd tot een hechte nationale eenheid zou worden samengesmeed. Maar bovendien hebben de hervormingsplannen, die nog maar in een beginstadium van uitvoering verkeer den, een revolutie teweeggebracht, die niet meer straffeloos tot staan kan W den gebracht, laat staan ongedaan kan worden gemaakt. In 1958 was de gro' politieke en sociale onrust reeds de oef zaken in het nu verstreken half jaar slui- zaak van een Syrische vlucht in de Ver enigde Arabische republiek. De gang van ten een nieuwe hang naar de vleespot ten" van Nasser's Egypte niet uit. En wellicht is de actie van de militairen er in de eerste plaats op gericht gewee t dit verlangen de kop in te drukken, ook al wijdt de junta nog zulke vriendelijke woorden aan het adres van het Egy. tische broedervolk.... ISRAËL Men moet niet teveel waarde hechten aan de vriendelijke woorden, die aan het adres van de Arabische broedervol ken zijn gericht. Bij elke revolutie in het Middenoosten wordt de nadruk ge legd op het bevorderen van de Arabische eenheid en het proclameren van de staat Israël als de voornaamste vijand daarvan. Niet zonder reden wordt in de verklaringen van de junta dan ook te ruggegrepen op de incidenten, die zich nog onlangs aan de Syrisch-Israëlische grens bij het Meer van Galilea hebben voorgedaan. Het leger werd geprezen om de succesvolle rol. die het in deze affaire heeft gespeeld. Maar het imperia lisme kreeg de schuld van de Israëli sche agressie. Tegen deze achtergrond bezien is het merkwaardig, dat de leger leiding zich ook verzet tegen de door de afgezette regering gezochte toenade ring tot het nabuurland Irak. Eerder de ze maand was er contact tussen de Sy rische president Koedzi en de Iraakse premier Abdel Karem Kassem. In die ontmoeting aan de Syrisch- Iraakse grens werd een verdrag geslo ten voor politieke, militaire en economi sche samenwerking. Volgens dit ver drag zouden Iraakse troepen worden ge legerd aan de grens tussen Syrië en Israël om een eventueel gezamenlijk op treden tegen dit laatste land mogelijk te maken. over de vraag in hoeverre de militaire leiders zich met politieke zaken konden bemoeien. Een van de leiders van de revolte van 28 september, kolonel Koez- bari, werd in december van zijn post ont heven omdat men hem te rechtsgezind achtte en omdat hij zich gemengd zou hebben in de verkiezingscampagne, die voorafging aan de vorming van he terzijde geschoven kabinet. Gisteren werd cpenlijk verklaard, dat ..aanhan gers van de imperialisten waren binnen gedrongen in de gelederen van de wet gevende en uitvoerende lichamen." Deze elementen zouden er in geslaagd zijn, „wetten die boeren en arbeiders voordeel hadden gebracht, ongeldig te maken. Zij Heten boeren uit hun huizen „LINKS" Deze uitlating wijst er niet op, dat het militaire bewind „links" georiënteerd is. Integendeel; zij bewijst slechts lip pendienst aan socialisten en communis ten, die men de wind uit de rode zeilen wil nemen. De communisten onder lei ding van Bakdash leveren niet het groot ste gevaar op, omdat zij in Syrië niet over een grote aanhang beschikken. Een groter risico levert de socialistische Baath-partij onder leiding van Hoerani, die vele vertakkingen in de Arabische landen heeft. Het zijn vooral de aan hangers van deze Baath-partij. waarop de militaire junta thans het oog heeft gevestigd. De communisten blijven als steeds op de achtergrond en laten de Baathsocialisten de kastanjes uit het vuur halen. In 1957 waren zij daar bijna Toen moest met reden worden ge vreesd, dat Syrië binnen de Invloeds sfeer van het communistische blok was getrokken. Machtsvertoon van de zijde van Nasser en de vorming van de VAR haalden to en echter een streep door de communistische rekening Een van de mannen, die destijds met Hoerani en Bckdsh samenwerkten, was kolonel Serraj, het hoofd van de Inlich tingendienst van het leger, die de strijd krachten in een ijzeren greep had, tot dat Egypte zich met de situatie in Sy rië ging bemoeien. Serraj zit sinds de staatsgreep van vorig jaar september gevangen en kan geen kwaad doen. De anderen leveren ook geen direct gevaar op voor de veiligheid van Syrië. Maar de situatie in Syrië ontwikkelt zich in een richting, die het land opnieuw rijp zou kunnen maken voor gevaarlijke avonturen. We mogen betwijfelen of de staats greep van gisteren het aangewezen mid del was om de moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Nu zij eenmaal een voldongen feit is moeten we de junta houden aan haar woord, dat zo spoedig mogelijk de burgerlijke vrijheden ln het land zullen worden hersteld. Op het ECHT AGIO... HET HOOGSTE GENOT VOOR 22CT Er kan nog meer bij.... (Van onze correspondent in Bonn) Inplaats dat er b.v. langs de zonegrens in Duitsland prikkel draad wordt opgeruimd, is er nog meer bij gekomen. Een prikkeldraadversperring van rond 7 km lengte is thans gelegd langs de nieuwe Autotoahn-verbinding tussen de Nederlandse grens en Emmerich wel in de buurt vnn Elten. Hiermede moet i bied, dat na de ratifies*:'* van het Duits-Nederlandse „Generalbereini- gungsvertrag" bij West-Duitsland zal worden gevoegd. Deze ratificatie is vertraagd als gevolg van de moeilijk heden met de vroegere Duitse A.K.U.- aandeelhouders en de aardgaswinning Noord-Nederland. Daarom coïncideert opening van de „Autobahn"-verbin- ding met Emmerich niet met de terug gave van de gecorrigeerde gebieden bij Elten (en elders). Zo tegen Pasen begint de jaarlijkse toeristenstroom vice versa, van Neder land naar West-Duitsland maar méér nog van de Bondsrepubliek naar Neder land, te lopen. In 1961 passeerden rond 7.5 miljoen reizigers de huidige grens bij Elten, 2.5 miljoen méér dan in 1960. Dit jaar zullen het er nog weer meer Zij, die de zonegrens tussen Lübeck en Hof nog nooit in ogen schouw hebben kunnen nemen, kunnen bij Elten een indruk van krijgen, hoe die er uitziet, als volgens voorlo pige plannen op 12 april a.s. de etap pe Zevenaar-Emmerich tot Zevenaar is de rijksweg al voor een spoor in ge bruik voor het verkeer zal worden opengesteld: een bijna 2 meter hoge prikkeldraadversperring is langs het weggedeelte opgetrokken dat voorlopig Nederlands gebied loopt. Oud-president Syngman Rhee Zuid-Korea is donderdag ontslagen uit het ziekenhuis, waar hij 13 dagen be handeld is voor een zenuwaandoening •n ademhalingsstoornis. De 87 jaar oude Rhee is ter verdere behandeling overgebracht naar het rusthuis Mauna- lani op Hawaii. smakelijk L gezond liz-h* wor+oorhaar VERTOORND De ontevredenheid onder de legerlei ding heeft al geruime tijd onder de op pervlakte geleefd. Kort nadat de nu af gezette politici aan het bewind waren ge komen waren vele officieren vertoornd het feit, dat het nieuwe bewind tal populaire maatregelen, die onder het Nasserregiem waren genomen, afschaf te. Ook was er onenigheid in de junta Couve de Murville over E.E.G. 863) Twee verschillende metaal soorten op elkaar gesoldeerd, ge ven een elektrisch spanningsver schil wanneer de lasplaats, dus het pont waar de twee metalen el kaar raken, wordt verwarmd. Dit spanningsverschil is weliswaar uiterst gering, maar het biedt de astronomen toch voldoende gelegen heid om uiterst kleine temperatuurs verschillen op deze wijze langs elek trische weg te meten. Het grootst mo gelijke spannings verschil wordt te weeg gebracht door het samen brengen van bis muth en antimoon, maar zelfs voor de ze twee metalen geeft 1 graad warmtevermeerde- ring slechts een uitslag van 0.0001 volt. Dat is wel héél erg weinig. Door nu afwisselend koper en bis muth aanéén te solderen en hieraan een bepaalde konstrukUcvorm te geven wordt de stroomsterkte even zovele malen verhoogd als er me- tialkoppels aanwezig zijn. Men spreekt dan van een termo-zuil, een apparaat dat ln de sterrenkunde ge bruikt wordt om de temperaturen van de sterren te meten. Voor dit doel moet de termo-zuil tot het uiterste verfijnd worden, waarbij dc metaal-elementjes niet anders zijn dan fijne metaaldraad jes van enkele uulzenlsten van een millimeter üi doorsnede, die met een druppeltje tin aan elkaar worden gesoldeerd. Dit alles gebeurt onder de mikroskoop. want het tindruppel- TOCH IS 111:1 ZO! tje heeft na voltooiing van de ar beid een doorsnede van hoogstens enkele tiende millimeters. Met behulp van grote telescopen worden de stralen van de sterren op dit kleine termo-zulltje 'dat ultra- termometer wordt genoemd) gecon- :entreerd en aldus is het mogelijk zeer fijne temperatuursverschillen waar te nemen, 'ot ruim éénhon- derdduizendste deel van een graad. Hierbij dient ln het oog te worden gehouden dat bij metingen van der gelijke waarden niet alleen de ultra-ter- de grootste verfijning moet zijn (welk ap paraat natuurlijk wel wat ingewik kelder is dan hier in enkele zinnen kan worden aangeduid) maar dat ook de daarmee verbonden galvanometer van bijzondere gevoeligheid is. De tegenwoordige Amerikaanse ultra-termom-ters zijn In staat met behulp van de grootste Callfornlsche telescopen de hitte van een kaars te registreren op een afstand van ruim 3000 km. Vanuit Parijs zou men dus de warmte van een in de Saha ra brandende sigaret kunnen waar nemen, indien ook in dit geval de bolvorm van de aarde zich niet tegen een dergelijk experiment zou verzetten. We hebben nu maar steeds over kijker en telescopen gesproken, zon der er bij te vertellen, Jat de Ne derlanders de uitvinders hiervan zijn geweest. Daarover een volgende keer. De Franse minister van bui tenlandse zaken, Couve de Mur ville, heeft gistermorgen voor het Europese parlement in zijn verslag als voorzitter van de Ministerraad der gemeenschap pen, nogmaals het belang van een politiek zeer nauwe samen werking tussen de lidstaten on derling beklemtoond. Hij ver klaarde, dat men economie en politiek niet gescheiden kan hou den. In feite beweegt de E.E.G. zich reeds vanaf het begin op po litiek gebied. Het gaat, aldus Couve de Murville, in deze niet om verdragsteksten, maar over de vraag, of de regeringen der gemeenschapslanden bereid zijn en de wil hebben hun tijdelijke politieke samenwerking uit te breiden tot andere terreinen. Couve de Murville betreurde het, dat vorige week in Luxemburg inza ke een nauwere politieke samenwer king geen vorderingen -varen ge maakt, doch hij hoopte, dat er over drie weken, op 17 april in Parijs, wel resultaten uit de bus zouJen ko men. Het verslag, dat hij over het afgelo pen half jaar uitbracht, was het meest optimistische tot op heden. In deze pe riode zijn de zo essentiële besluiten ge vallen ten aanzien van de overgang naar de tweede etappe, de landbouw- en de kartelpolitiek. De onderhandelin gen met Engeland zijn reeds zover ge vorderd, dat men een aantal hoofdpro blemen heeft uitgezet (zoals de land bouw en het Gemenebest), waarvoor men nu concrete oplossingen gaat zoe- niet mag vergeten, dat de essen tiële taak van de gemeenschap is, het vormen van de basis voor een steeds nxwere unie der deelnemende landen. Het verbond van de Westduitse indus trie heeft in zijn vandaag gepubliceerde jaarverslag een beroep gedaan op alle Westduitse partijen de Europese inte gratie te bevorderen en dén te zijn in de wil om op Europees niveau steeds ■er samen te werken. Het verbond ziet als een van de belangrijkste ta ken: de verwerkelijking van de toetre ding van Engeland tot de E.E.G. per 1 januari 1963. Massa-proecs op Cuba begonnen In Havanna is gisteren het massa proces begonnen tegen de 1.180 men sen, die sinds de mislukte invasie op Cuba in aoril van het vorige jaar ge vangen zitten. Westelijke corresponden ten konden geen toegang tot de recht zaal krijgen. Het proces dat gevoerd wordt in de gevangenis wordt geleid door de minis ter van arbeid Augusto Martinez San- ohez. Dr. Santiago Cuba van het hoog gerechtshof treedt op als aanklager, terwijl de verdediging berust bij dr. Antonio Cejas, die hoogleraar is aan de juridische universiteit van Havanna. In het tribunaal hebben vier majoors zit ting. onder wie ."uan Almeida, de staf chef van het leger. Minister Strauss wil bewapenen De Westduitse minister van defensie, Strauss, heeft gister avond verklaard, dat de ontwa peningsconferentie in Genève is gedoemd te mislukken en dat het Westen geen andere keus over blijft dan voort te gaan met de opbouw van de bewapening. Een voortgang van de bewapening as volgens hem noodzakelijk om de voorsprong in de kernbewapening te behouden. Hij herhaalde, dat de re gering te Bonn een stem wenst te hebben in de kernbewapening van het Westen „zonder nationale zeggen schap te eisen" over atoomwapens. Voortgang De Sowjetunie heeft in Genève, bij monde van haar vice-minister van bui tenlandse zaken. Zorin, ingestemd met twee voorsteRefV "WeTKê ~dèVerenigde Staten voor opneming in de preambule een ontwapeningsverdrag aan de ontwapeningsconferentie hebben voorge legd. In deze voorstellen wordt er bij de aan het verdrag deelnemende lan den op aangedrongen internationale POLY-COLOR Scout gelanceerd Van het eiland Wallops in Virginia is gisteren een viertrapsraket gelanceerd voor onderzoek van de ionosfeer. De raket, een „Scout", heeft apparatuur een gewicht van in totaal 45 kilo boord. Men w:1 gegevens zien te de -adioverbinding tussen toekomstige ruimtevoertui- !<rijgen de aarde VU I gen te kunnen verbeteren. tweede maal dat dc Amerikanen een dit doel hebben gelanceerd. Zo juist verschenen: de nieuwe stalenboeken R D-behang, jaar gang 1962. Wij sturen U een kleine bloemlezing als U een briefkaartje schrijft (met 30 ct. extra postzegels) naar Rath Doodeheefver, Afdeling D, Prinsengracht 730, Amsterdam. *n R&D-HUIS HARTELIJK CENTRUM VAN ONS LEVEN I Een Amerikaanse Se naatscommissie heeft vast gesteld dat de Ameri kaanse onderwereld reus achtige winsten maakt door het organiseren vah onwettige kansspelen. Jaarlijks zou meer dan vpftig miljard dollar in dit onwettige bedrijf worden omgezet, hetgeen bijna evenveel is als Noord-Amerika elk jaar uitgeeft voor zijn lands verdediging. I Het nieuwe Egyptische passagiersschip Syria, dat zijn eerste reis op de lijn Alexandrië-Genua-Mar- seille maakt, is gisteren in de haven van Genua aan de ketting gelegd op verzoek van de Italiaan se maatschappij Zebra. Deze maatschappij had bergingswerkzaamheden in de haven van Alexan- drië uitgevoerd, waar voor zij echter nog geen betaling heeft ontvangen. I De Amsterdamse die rentuin Artis is voor dc som van 60.000 gulden in het bezit gekomen van een Okapi-paar. De die ren, een vrouwtje met de liefelijke naam Anna- bella en het mannetje Aloto, zijn woensdag in Artis aangekomen na een verblijf van zes maanden in quarantaine in de die rentuin van Duisburg Okapi's zijn zeldzame dieren. Naar schatting leven er in dierentuinen over de gehele wereld slechts 40 cn ook in bet wild komen zjj nog maar I Gustave de Jonckhere, een in België geboren veteraan uit de Eerste Wereldoorlog, is gisteren begonnen aan een wan deling van 1000 mijl van het uiterste noorden van Schotland naar Land's End in het meest zuid westelijke puntje van Cornwall. De Jonckhere is 72 jaar oud. I Voor een van de zoons van keizer Hirohito van Japan is men op zoek naar een geschikt meisje. Functionarissen van de Raad van de Japanse keizerlijke huishouding belasten zich met deze delicate opdracht om een „geschikt meisje van goede afkomst" te zoeken voor een huwelijk met de 26-jarige prins Yosji. Zij moeten nog haast maken ook, want het is de be doeling, dat het huwelijk in de „niet te verre toe komst" plaats zal vinden. I Een groep van promi nente Russische compo nisten heeft op een con gres gepleit voor een betere bestudering van do moderne Westerse I muziek. Dit lijkt niet in de lijn te zijn van de of- ficiële communistische opvatting. welke hel „bourgeois modernisme" veroordeelt. Het is de eerste keer dat de Rus sen toegeven iets van dc Westerse muziek te wil- len en te kunnen Ieren. overeenkomsten na te komen en zich te onthouden van daden welke spanning zouden kunnen veroorzaken. Het tweede voorstel luidt, dat ontwapening gepaard dient te gaan met „betrouwbare proce dures voor het regelen van geschillen in overeenstemming met het Handvest der Verenigde Naties". Men hoopt, dat omstreeks volgende week woensdag een volledig ontwerp voor de preambule van een ontwape ningsverdrag aan de conferentie zal kunnen worden voorgelegd. De Britse onderminister Joseph God- bcr wiide in de preambule zien opge nomen, dat er na de afschaffing van nationale legers een V.N.-vredesleger zou komen om de orde in de wereld te handhaven. Zorin wees dit volgens een zegsman vrij ruw van de hand, naar hij zei, omdat de tijd hiervoor nog niet is gekomen. Twee van de laatste prominente nisters van buitenlandse zaken Gro- miko en de Canadees Howard C. Green zijn gisteren naar hun respectieve hoofdsteden terugekeerd. Syrische grenzen zi jn weer open De Syrische autoriteiten hebben gistermiddag; het telefoonverkeer met Jordanië en Libanon weer mogelijk gemaakt. De grenz waren open voor be paaldt categorieën, zoals buitenlan ders en toeristen. Ongeveer vierhon derd mensen mochten gisteren uit Syrië naar Jordanië vaan om daar heilige plaatser te bezoeken. Iemand die woensdagavond uit Da mascus te Amman in Jordanië aan kwam, zei gezien te hebben dat een pa trouille van het Syrische leger zijn ho tel omsingelde en een aantal parle mentsleden in hechtenis nam. Het hoofdkwartier van het Syrische leger heeft gezegd dat berichten vol gens welke Syrië nu in de armen van Egypte valt, niet juist zijn. Het hekel de de „opportunistische elementen" die de staatsgreep van woensdag een schre de achterwaarts en een toenadering „tot een zekere Vrabische staat" had den genoemd. Het leger liet het dreige ment horen dat allen die geruchten verspreiden, „met ijzeren hand" zullen worden gestraft. Jeugdmeetings tijdens congres I.C.C.C. te Amsterdam Aan het 5e Plenaire Congres van de ICCC dat van 14—20 augustus in het Concertgebouw in Amsterdam wordt ge houden, hopen ook jongeren uit binnen- en buitenland deel te nemen. ICCC- Jeugdcontact Nederland organiseert tij dens dit congres verschillende jeugdmee tings waarin het werk van International Christian Youth (ICY) onder de loupe zal worden genomen. ICY is de n voor de wereldwijde jeugdafdeling de ICCC. Deze organisatie, die op het 4e Plenaire Congres werd opgericht, heeft de afgelopen vier jaren hard ge werkt. Zo zijn er in verschillende Ame rikaanse landen secties gevormd in Europa doet men zijn best om groe pen te vormen. De leerstellige grondslag van ICY is dezelfde als die van de ICCC. Zaterdag 18 augustus zal 's middags om 2 uur in het Concertgebouw een grote internationale jeugdmecting worden ge houden met als thema: „Óp welk kom pas vaar je?" Sprekers zijn dr. W. H. yelema. christelijk gereformeerd pre dikant te Leiden over Christus de kracht ons leven en Pasteur Etienne Huser Mulhouse, Frankrijk, een Baptisten predikant uit de school van Spurgeon over Christus - de toekomst van ons leven. Het slotwoord zal worden gespro ken door dr. Carl Mclntire. president van de ICCC. Medewerking verleent het Intcrkerkelyk jeugdkoor van Water graafsmeer. Ook is de Autobahn-afrit naai' Elten versperd met zware betonnen buizen, die met zand zijn gevuld. De Eltenaren zijn over dit prikkel draadgordijn natuurlijk ontstemd en hebben bij het ministerie van financiën gungsvertrag" nog altijd niet is gerati ficeerd. dat als gevolg daarvan de ge meenschappelijke Nederlands-Duitse grenscontrole aan de nieuwe grens nog niet kan beginnen en dat de reiziger na het passeren van de huidige Duitse grens dan nog een tijd lang rijdt over Nederlands gebied tot aan de toekomsti ge nieuwe grens. Om smokkel te ver hinderen moesten deze maatregelen wor den genomen. dus straks met Mende: universiteit in West-Berlijn Dc voorzitter van de Westduitse (li berale) Vrije Democraten, dr. Erich Mende, is gisteren van een bezoek van twaalf dagen aan de Verenigde Staten in Duitsland teruggekeerd. Hij zei over het resultaat van zijn besnrekingen in Amerika tevreden te zijn. Hij had een onderhoud met president Kennedy ge had en met verscheidene andere voor aanstaande Amerikanen. Hij had een suggestie gedaan tot het oprichten van een Westelijke Universi- Berlijn om de „geestelijke overwinning van de Berlijnse muur" te bevorderen, waar dit op het ogen- blik in politiek opzicht niet mogelijk was. Engels, Frans, Russisch en Duits zouden er als voertalen moeten die. nen en de instituten zouden in beide delen van de stai' ondergebracht moe- Britse politie vindt 2 miljoen ODium De Londense havenpolitie heeft aan boord van een schip uit India, de Vishva Nldhi, tussen zakken met aard- noten b:jna 25 kg opium gevonden ;n hoeveelheid die, tegen onderwereld- ri'zen, twee miljoen gulden waard is. Hangende een nader onderzoek is geen der 56 bemanningsleden gearres teerd. De politie had rog niet kunnen vaststellen of de opium in Engeland zou worden afgeleverd of in een ander Europees land. Ja het is waar dat een krant als deze zichzelf betaalt. Dubbel en dwars. Want geregeld advertenties lezen doet vaak voordelig kopen. Totaal veel meer voordeel dan de '(rant u kost. Schrijft u iemand op deze bon? L verdient dan zo maar „Dat zit zo". ln envelop tof pp kaart geplakt) verzenden aan het Bureau van dit blad U kunt noteren als nieuwe obonnct Datum van Ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KW ARTAAL/OfRO inorhalen wat niet van toepassing Is. Zelf was Ik al abonnee Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon- heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen naam en adre ,Dat zit zo" - 'n hoek boordevol met ongelooflijk handige wenken - ia niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5