bon Willy Brandt is mond gesnoerd Wilde betoging in Londen Geen voorrang in Genève voor Canadees plan Uniforme verkeersregels bevorderen veiligheid Peek&Cloppenburg KENNEDY: MARKTEN VEROVEREN TENHOEVE'S ROGGEBROOD - BIJ ELKE MAAITIJD^ ht eeei &oftfce Ky> Bnee Barak is centrum van moeilijkheden 'Kijk eens naar de sterren' Een groot aantal communisten heeft gisteravond getracht, en is daar vrtf goed in geslaagd, burge meester Willy Brandt van West- Berlijn het spreken op een Lon- dense vergadering onmogelijk te maken. De politie moest een ver woed gevecht leveren om de brul lende en schreeuwende betogers uit de zaal te verwijderen. Brandt werd uitgemaakt voor „fascist" en gangster" en zelfs Labourleider Hugh Gaitskell slaagde er niet in het Engelse publiek te doen in zien, dat een buitenlandse gast met enige beleefdheid behandeld moet worden. Integendeel, uit de vergadering kwamen opmerkin gen als: „Geen oorlog om Berlijn" en „Denk aan onze doden, denk aan de V2". Terwijl het tumult voortduurde, stond burgemeester Brandt zelf glimlachend en uiterlijk volkomen rustig op het podium naast Gaits kell, die vergeefs probeerde de orde te herstellen, toen hij Brandt voor het gehoor van ongeveer 500 per sonen trachtte in te leiden. Ge schreeuw en gejoel maakten het begin van deze bijeenkomst in Friends House op Euston Road tot een volslagen fiasco. Gaitskells stem was boven het ru nauwelijks hoorbaar. Een demonstrant beklom het podium en joelde hevig tegen Gaitskell. maar toen stormde de politie binnen. De dienaren van de Her mandad hadden een half uur nodig om de orde te herstellen en de bobbies leg den daarna een cordon om het publiek om de spreker te beschermen. Buiten de zaal liepen leden vai Britse campagne tegen kernwapens met borden: „Geen oorlog om Berlijn geen Duitse bases hier." Het was echter duide lijk dat de heftige tonelen in de zaal op touw waren gezet door de communisten. Gedurende de rede van Brandt waren er schermutselingen tussen politie en schreeuwers, die steeds begonnen met hun agitatie als Brandt de communisten kritiseerde. Eindelijk kwam Gaitskell aan het icoord. Gejoel en applaus vermeng den zich. Boven de galerij hing een geweldig groot bord met: Stop met bewapening van de Duitsers". Gaitskell zei„Dames en heren, ik hoop. dat iedereen onze gast de be leefdheid zal bewijzen zich behoor- Advertentie) Het voorstel van de Canadese mi nister van buitenlandse zaken, Ho ward Green (op de Geneefse ontwa peningsconferentie), onmiddellijk te beginnen met besprekingen over een verdrag tot het waarborgen van de vrede in de ruimte, heeft alleen de krachtige steun kunnen krijgen van Italië en Zweden. De Canadese minister had op on middellijke behandeling aangedrongen om de wereld te behoeden voor de „vreselijkste gebeurtenis van alles", nl. het in een baan om de aarde brengen van kernwapens. Zowel de Ver Staten als de Sowjet- unie hadden lysten met andere on derwerpen ingediend, waaraan h.i. voorrang diende te worden gegeven. Een Sowjet-woordvoerder zei, dat het Canadese voorstel geen maatregelen inhield, die onmiddellijk en zonder afbreuk te doen aan de totstandko ming van een verdrag over algemene en volledige ontwapening zouden kun nen worden uitgevoerd. Jercha bood hulp aan Oostduitsers De 28-jarige Westberlijner Hinz Jercha, die dinsdagavond door Oostduitse grens wachten werd neergeschoten en later overleed, werd volgens welingelichte kringen in West-Berlijn gesnapt, toen hij vluchtelingen hielp om door een tunnel van Oost- naar West-Berlijn te ontkomen. Jercha vormde de achterhoede van het groepje, toen de Oostduitsers op hen schoten. Hij werd geraakt en wist zich nog naar de Westberlijnse opening van de tunnel te slepen waar hij later werd gevonden. Minstens vijftig Cost-Duitsers zouden reeds door deze tunnel naar West-Berlijn zijn ontsnapt, voordat de Oostberlijnse Politie er dinsdag een hinderlaag had gelegd. Het Oostduitse persbureau A.D.N. noemde de bewering van Westberlijnse zijde, als zou Jercha door Oostduitse genswachten zijn gedood, een „leugen". Het meldde van bevoegde zijde te heb ben vernomen, dat de Oostduitse grens wachten in het betrokken gebied dins dagavond geen enkel schot hebben ge lost. Volgens door deze bevoegde kringen verkregen inlichtingen waren de schoten vanuit West-Berlijn afgevuurd. Het ruim 2.500 ton metende West- duitse sch.p Kate Grammerstorf is van morgen in het midden van het Kanaal tussen Dover en Duinkerken in aanva ring gekomen met een Noors schip. De «estduitser is aan stuurboord zwaar beschadigd en heeft om assistentie van een sleepboot gevraagd. De Noor heeft Weinig schade en heeft geen hulp nodig. Resolutie in Europees Parlement lijk verstaanbaar te maken. Wij zijn in dit land gewend aan kritiek, maar het is een zeer goede traditie in Engelanddat wanneer wij overzeese bezoekers hebben, wij beleefd naar hen luisteren en hen behandelen als Tumult Zijn woorden gingen verloren in het tuumult van gegil, geschreeuw en ge- jouw. Maar Gaitskell ging verder: „Hen- Brandt is realist in de aanpak van inter nationale kwesties. Hij is niet alleen burgemeeseter van Berlijn, hij een man die in wijde kring gerespec teerd wordt in geheel Iemand brulde: „Door de Nazi's." Ach ter in de zaal sprong een vrouw op e riep: „Ik ben geen fascist, dat ben jij. De politie sleepte haar de zaal uit. Soms klapte een deel van het publiek als demonstranten de zaal uitgegooid werden. Burgemeester Brandt leek rustig toen hij aan zijn rede begon. „Dames en heren, het onderwerp is.. Geschreeuw van: „Denk aan onze doden, denlk aan de V2." Brandt zweeg toen. Daarna, terwijl het rumoer toenam: „Met alle verschuldigde eerbied voor de ervaringen en het lijden van mensen in andere landen, verliet ik mijn land toen ik 19 was. Ik keerde Duitsland terug en nam deel aa; wederopbouw van een democratisch Duitsland als een deel van de vrije wereld." Toen greep de politie een man die riep: „De stank van Buchenwald." In een plotseling rustiger geworden atmosfeer ging Brandt verder: „Wij hebben een verklaring van premier Chroesjtsjef, die zei dat niemand in het Westen gek ge noeg is om over Berlijn oorlog te maken. Ik hoop dat dit ook van toepassing is op het Oosten." „De wil tot vrede moet overal voel baar zijn, maar afgezien daarvan bestaat het gevaar van een conflict door een fout. Om dit te vermijden is het essen tieel een duidelijke lijn te trekken, van de overschrijding oi bare gevolgen zal hebben." Brandt brengt een bezoek dagen aan Engeland. Gelukkigste Duitsers op Schiphol Gistermiddag is het „gelukkigste echt paar" van West-Duitsland op Schiphol aangekomen. Het zijn Hildegard (28) en Leander Wschetezka (29). In januari schreef een Westduits weekblad naar aanleiding van de premiere van de Ita liaanse film „Io amo, tu ami" (ik bemin, jij bemint) een prijsvraag uit over huwe lijksgeluk. De deelnemers moesten een aantal vragen „naar waarheid" beant woorden. Een jury maakte aan de hand van de ingezonden oplossingen uit dat het echtpaar Wschetezka het gelukkigste Van de maatschappij die de film ver vaardigde en het weekblad kregen Hil degard en Leander een eerste prijs aan geboden, die bestond uit een wereldreis, waar zij gisteren aan zijn begonnen. Via Amsterdam gaan zij naar New York, dan per boot naar Haiti in de Caraibische Zee. vervolgens terug naar New York, vandaar via Portorico, Montreal en Quebec terug naar Duitsland. SPORTGIRLS KIEZEN HUN EIGEN MODE BIJ P*C Poplin regenmantels. Zo apart modieus door het contrast van de sierstiksels. de knopen en de sportieve biesjes langs zakken en mouwen. En wat leuk: twee zijsplitten met contrasterende inleg I O 75 Leeftijd 15 Jaar. Regenmantels in nieuw mode-silhouet: de charleston- lijn I Een model in prachtige katoenen gabardine, dat alle wensen vervult I De grote zakken zorgen een extr sportief. kJcma stijging p Op het station Ter Apel is een wa gonlading kolen, ter waarde van 3600 gulden, verdwenen. De kolen, die bestemd waren voor de brand- stoffenhandelaar de heer Pruim uit Emmercompascuum bleken by diens aankomst op het station reeds door onbekenden gelost te zyn. gisteren gepleit voor een Euro pese verkeerswet voor de E.E.G.- landen. De E.E.G.-commissie dient een speciale werkgroep in te stellen om het werk van de ze ventien landen tellende Europese conferentie van ministers van verkeer op dit gebied in eigen kring met meer kracht voort te zetten. Die groep zal ook de har monisatie van de technische voorschriften voor auto's moeten verwezenlijken en een gemeen schappelijke propaganda voor veilig verkeer moeten bevorde ren, aldus een resolutie, die het Parlement eenstemmig heeft aanvaard. Het Europese Parlement heeft het pro bleem van de verkeersveiligheid bespro ken aan de hand van een rapport dat de Franse liberaal J. Drouot l'Hermine na- de commissie voor vervoer over vaardigde ir. S. A. Posthumus, die als woordvoerder van de socialistische frac tie optrad verklaarde, dat de E.E.G.- landen met him zessen sneller vorderin gen kunnen maken dan in de grotere Europese conferentie van verkeersminis ters mogelijk is. En spoed is vereist, want er staan in feite mensenlevens op het spel. De heer Posthumus meende, dat de verkeerswetten niet alleen moet ficeren, maar waar mogelijk ook eenvoudigen. De gecompliceerdheid de verkeersregels kan op zichzelf ook oorzaak i ongelukken zijn. Drouot l'Hermine verklaarde In zijn rapport, dat de eenmaking van de keersregelingen een menselijk, een tiek en een economisch belang dient. Menselijk, omdat de steeds grotere keersonvelllgheld per jaar reeds i dan 35.000 doden en 850.000 gewonden in de zes E.E.G.-landen eist, politiek omdat een gemecnschapsoplossing er In zec~ belangrijke mate toe zal bijdragen d; de Europese volken op tastbare wijze worden geconfronteerd met de realiteit van de Europese gedachte; economisch, omdat de toeneming van het handelsver keer tussen de zes er door vergemakke lijkt wordt. Voorstellen aan het Congres President Kennedy heeft in een verslag aan het Amerikaanse Congres over regeringsmaatrege len voor de oplossing van het be talingsbalans vraagstuk medege deeld, dat hij van plan is op zeer korte termijn een hooggeplaatste functionaris van het ministerie van handel te benoemen voor de coördinatie en de versnelling van de Amerikaanse pogingen op bui tenlandse markten door te drin gen. Hel verslag wordt bij het Congres inge diend door de minister van financiën. Douglas Dillon. In een bijgaande brief vraagt president Kennedy om spoedige goedkeuring van een aantal aanbevelin gen. Iw. 1. Bevoegdheid voor de Ver. Staten on deel te nemen aan regelingen, krach tens welke geïndustrialiseerde landen een bijzonder fonds van vele miljoenen dollars zouden stichten om het Inter nationale Monetaire Fonds in staat te stellen de valuta's ter wereld te sterken. 2. De bevoegdheid om te onderhandelen over lagere tarieven met de E.E.G. en andere landen krachtens de bepalingen van het ontwerp van wet tot uitbreiding van de handel, dat nu bij het in behandeling is. 3. Aansporingen voor een snellere dernisering van industriële uitrustingen door middel van een investerings aftrek. 4. De opheffing van bijzondere beweeg redenen voor de investering in buitenland door de mogelijkheid het voorkomen van belastingen er overschakelen op buitenlandse gingen van Amerikaanse ondernemin gen weg te nemen. 5. Vereenvoudigde eisen voc Op een buitengewone algemene gadering van de protestants christe lijke mijnwerkersbond te Heerlen is van de kant der afdelingen scherpe kritiek uitgeoefend op het huidige loon- 'beleid in de Limburgse mijnen. Ook ren de afdelingen niet te spreken t het feit, dat voor niet-werken op de staande koninginnedag een vrije zater dag opgeofferd zal moeten worden. Algemeen was men van mening, dat een koninginnedagviering een zodanige waarde heeft, dat men niet het uitvallen van de produktie moet willen goedmaken door het laten vervallen van een vrije zaterdag. We blijven dan liever op ko ninginnedag werken, zo was de mening van vele afdelingen van de bond. Advertentie een gezonde, smakelijke afwisseling Uw bakker heeft het; altijd vers (P EEN VAN ONZE 7 SOORTEN: HAAGS ZOET Bereid van de beste rogge met toevoeging van rietsuikersiroop. Een Haagse rénommé. Alle soorten machinaal gesneden, fe verpakt en gesteriliseerd. KT SMAAKT BIJ ELKE MAALTIJD^ I Koning Paul en konin gin Frederika van Grie kenland hebben de uit nodiging om op 2 mei het zilveren huwelijksfeest van koningin Juliana en prins Bernhard bij te wonen niet kunnen aan nemen. Het huwelijk van hun dochter, prinses So phia, met de Spaanse prins Juan Carlos staat hun niet toe het land te verlaten. Bovendien die nen zij aanwezig te zijn in verband met een con ferentie van de minister raad van de NAVO. I Bij graafwerkzaamhe den in Dieren zijn twee jampotjes gevonden met bankbiljetten ter waarde van 2700 en 3000 gulden. De bankbiljetten moeten destijds bij de geldsane- ring niet zijn ingeleverd. De vinders zullen contact opnemen met de Neder- landsche Bank. Een Amerikaanse me dische instantie beeft verklaard, dat het slik ken van vitamines kaal- hoofdigen geen forse baardos kan bezorgen. De Amerikaanse politie heeft 750.000 vitamine capsules in beslag geno men die op het punt stonden verkocht te wor den. Ook een groot aan tal folders is vernietigd. In de folders stond onder meer dat de vitamines ook het krullen van het haar bevorderden. Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft gisteren op Buckingham Palace de lunch gebruikt met ko ningin Elizabeth en pre mier Macmillan. Ook haar zuster, prinses Rad- ziwill zat aan. Vierduizend inwoners van het Bretonse plaatsje Henebont hebben in een volkomen zwijgzame pro testmars hun ontevreden heid te kennen gegeven over de voorgenomen sluiting van een ijzerfa briek. Door de aanpassing van de Franse industrie aan de Europese gemeen schappelijke markt was het niet meer rendabel de fabriek open te hou den. I De Engels« tafeltennis- bond is scherp aangeval len wegens het aannemen van een aanbod van een tabaksfabriek om de Europese kampioenschap pen in 1964 onder auspi ciën van de fabriek te laten houden. Nu er een campagne tegen het ro ken op gang is gekomen, acht men het al bijzonder ongelukkig dat men juist met een tabaksfabriek in zee is gegaan. buitenlandse bezoekers om het toerisme te bevorderen. 6. Voortzetting van het programma de verkoop van landbouwoverschotten aan het buitenland tegen betaling in buitenlandse valuta in een vorm, die geen ongunstige invloed oefent op de Amerikaanse betalingsbalans. Blijkens het rapport dat minister Dillon woensdag heeft ingediend en waarin bovengenoemde aanbevelingen zijn vervat, wordt voor 1962 opnieuw een tekort op de betalingsbalans verwacht als gevolg van een waarschijnlijk krachtige toeneming van de invoer ten opzichte van de ongebruikelijk kleine omvang van 1961. Minister Dillon ver klaarde dat de eerste aapvalslinie tegen over het tekort zou bestaan uit maat regelen ter beperking van de afvloeiing van dollars, die de uitgaven van c regering zelf met zich meebrengen. Advertentie NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER Religieuze strijd in Israël neemt toe (Van een medewerker) „De studenten aan de Jesjiwot (hoge religieus-Joodse onderwijsin stellingen) doen zich immer voor als pacifisten, als mensen die de vrede bovenal lief hebben, mensen die im mer het geweld mijden en het goe de zoeken. Dit geldt blijkbaar alleen als zij zelf onder de wapenen moeten komen. Zodra zij hun vrijstelling hebben verkregen zijn zij fanatici, die geen enkele andere houding kun nen waarderen dan die van zichzelf. Dan zijn dezelfde jongelui actief in het dwarsbomen van wettelijke be palingen, die de regering heeft ge maakt om zijn burgers te bescher men, dan is de vrede alleen hun vre de, wordt het geweld veroorzaakt doordat de staat niet naar hun pij pen wenst te dansen. Ik betreur nel in hoge mate. dat de politie geen ar restaties heeft verricht, dat niet tien tallen van deze jongelieden die hun dagen doorbrengen gebogen over on ze heilige boeken in de leerscholen in het gevang zijn gezet, omdat ze de politie hinderden, onrust zaaiden en de wet vertrapten". Dit verklaarde de zeer vertoornde Is raëlische minister van politie Bechor Sjitreet een dezer dagen in het parle ment. Ongestoord kon hij niet spreken. Van de banken der religieuze partijen wierp men hem toe. dat hij een leuge naar was, dat hij de religieuze Joden discrimineerde en dat de beste soldaten juist de godsdienstige zijn. Het ging warm toe in het parlement. Zo hevig, dat een parlementslid van de links-so cialistische Mapam een motie indiende, waarin de pogingen van religieuze groe pen. die poogden de Joods-religieuze wetten in de plaats te stellen voo- J- staatswetten. werden gelaakt. Bnee Barak De oorzaak van deze nieuwe strijd sen religieuze Joden in Israël er die niet wetsgetrouw zijn in de zin de religie maar de landswetten laten prevaleren, is het overlijden van veertigjarige bouwvakarbeider in stadje Bnee Barak. Beroemd is plaatsje in de gehele Joodse wereld vanwege zijn vele leerscholen. Het plaats je wordt overwegend door religieuze Joden bewoond. Op Sabbat is dit stad je afgesloten van de buitenwereld. Lan ge kettingen zijn over de weg gespan nen opdat verkeer onmogelijk is. Ten overvloede staan er nog wachters bij die onvermurwbaar zijn. Goede noch kwade woorden kunnen hen bewegen verkeer toe te staan. In Bnee Barak is de Sabbatrust intens Oudtestamentisch. Het is waarschijnlijk de enige gemeen te ter wereld waar de Sabbat zo nauw gezet wordt nageleefd en nageleefd dient te worden ook door hen die minder streng in de leer zijn. Overtreding var de Sabbatwetten wordt niet gedoogd. In dat stadje dan zakte onverwacht de veertigjarige bouwvakarbeider Nehemia Schneidermann in elkaar. Een arts constateerde dat de man overleden was verwittigde hiervan de politie. In Israël is het gebruikelijk, dat een op straat overledene naar een ziekenhuis wordt overgebracht waar sectie wordt verricht opdat de doodsoorzaak komt vast te staan. Maar de komst van d politie wekte de toorn op van de Jesj: wa-studenten. In hün stad zou autopsie worden verricht hoewel dat verboden is voor de Joodse religie. De jongens besloten het niet toe te staan. Zij vorm den een kring om het stoffelijk over schot en belette de politie het te bena deren. Deze liet versterkingen aanruk ken. Maar de jongeren, tot enige hon derden aangegroeid gaven geen krimp. Het werd rondom de overleden man een vechtpartij waarvan de uitgedeelde klappen verder voelbaar zouden zijn dan alleen plaatselijk. De politie wist het pleit te beslechten, zij het dat een van de agenten zwaar en acht andereD licht werden gewond. Nauwelijks was het stoffelijk schot van Nehemia Schneidermann het ziekenhuis binnengebracht of zijn echt genote had zich met een klacht tot hei ministerie van godsdienstzaken in ruzalem gewend. Het interesseerde haar niet waaraan haar man was overleden De politie diende het lijk vrij te geven, opdat het ongeschonden kon worden be graven. Op ministerieel niveau werd overlegd wat diende te geschieden: de eerbiediging van de wens van de na bestaanden en de godsdienstige wetten of de naleving van de landswetten. Men besloot tot het eerste, want nog steeds i3 niet uitgevochten waaraan men zich Israël dient te houden. Steeds weer komt men in de Joodse staat in con flict met de religieuze Joden, die wet ten op basis van een moderne staal slechts kunnen accepteren indien deze 862) Toen GalUeï in 1609 de eerste waarin honderden en honderden telescoop had vervaardigd i dit eerste Instrument volgens o ir- sterren zichtbaar worden die v het Initiatief, dat U begrippen lachwekkend klein. In zijn genomen heeft, eigen woorden vertelt GalUeï opgc- Na de bescheiden teleacoopjes dat de grote astronoom hier de uit 1897 en bevindt zich In het Yerkes lineaire vergrotingen te vermelden. vvel ongeveer het maximum voor telescooplenzen sch(jnt te zijn, o.m. in verband met het feit, dat het glas van de lens door zijn eigen gewicht gaat doorbuigen. Reeds veel eerder was men daarom overgegaan tot de splegeltelescopen, een elftal een grotere middellijn heeft dan anderhalve De tweede kijker die hij maakte meter. De grootste hiervan, de het vermaarde Hale telescoop op Mount Californlë, overtreft De vergroting die eerste kijker was dus eigenlijk niet meer dan 3 (een waarde die uitstekend klopt met een andere uitlating van Galilei, nl. waar hij zegt, dat hy met zijn kijker de voor werpen tot op 1/3 van de afstand na; halen). TOCH IS HET ZO! zich toe kon waan bad al een vergroting van 8 derde instrument vergrootte reeds Palomar 30 maal. Dit waren lensjes van 3 tot met een middellijn van 510 cm alle bijna 5 cm, waarmee hy reeds vier concurrenten en maakt het mogelijk manen van Jupiter kon waarnemen licht waar te nemen, afkomstig van cn kon vaststellen, dat Saturnus lichtbronnen (sterrennevels) die zich op een afstand van 1000 miljoen lichtjaren bevinden. Met deze llcht- tige kijkers zijn voorzien, maar met Vanuit datzelfde ParUs zouden we 1 prismakijker, die 8- tot ook de hitte van een sigaret in de de godsdienstige wetten niet in de weg staan. De autopsie is overigens reeds lang een doorn in het oog van de religieuze Joden. Zij is verboden volgens de in terpretatie van Ezechiël 37. waarin de ze zegt dat eens de tijd zal aanbreken dat de graven heropend zullen worden. Daarom wensen de godsdienstige Jo den dat niets aan hun stoffelijk over schot geschiedt, opdat zij precies gelijk zullen herrijzen als zij begraven zijn. Jaren geleden is de autopsie ook reeds in het geding geweest. Het gebeurde in Jeruzalem na een vechtpartij tus sen politiek en religieuze Toden. die ver keer op Sabbat hinderden. Bij deze vechtpartij werd een religieuze Jood ge dood. De protesterenden beschuldigden de politie van moord, de politie be toogde dat de man hartpatiënt was en op roekeloze wijze in de gevechten ver zeild was geraakt. Door autopsie wilde de politie haar gelijk bewijzen. Het gemor was niet van de lucht. Als het aan de godsdienstige Joden ligt, dan sluit de medische faculteit van dc Hebreeuwse Universiteit haar deuren. De parlcmentsvertegenwoordl- gers van de religieuze partijen eisen nog steeds dat het ontleden van men sen ophoudt. In medische kringen wordt dit voor een goede opleiding onmoge lijk geacht. Zo blijft de strijd tussen godsdienstige en niet-godsdlenstlge Jo den zich voortzetten in Israël. Een strijd die steeds weer aanwakkert en die op den duur zal leiden tot een cul tuurstrijd. Hoger dividend van Amerikaanse Enka De American Enka Corporation keert een hoger dividend uit Op de gewone aandelen zal nl met ingang van 19 april a.s. voor aandeelhouders, die op 6 april bij de maatschappij staan ingeschreven, een kwartaaldividcnd van 40 cents per aandeel betaalbaar zyn. In december jl. werden een kwartaal dividend van 30 cent en een extra divi dend van 70 cent per aandeel uitgekeerd, terwijl in september 1961 een betaling van 20 cent per aandeel plaatsvond. Sedert de uitkering van 15 cent per aan deel in september 1960 zijn er verder geen dividenden beschikbaar gesteld. Voor de verhoging van het dividend zijn geen redenen gegeven, maar al eer der heeft de president-commissaris, te vens president der maatschappij, Philip B. Stull, medegedeeld dat de nettowinst over de op 24 maart jl. geëindigde twaalf weken dicht bij 1,50 dollar per aandeel zou liggen vergeleken met 46 cents per aandeel over dezelfde periode van ver leden jaar. President Kennedy heeft zijn goedkeu ring gehecht aan het besluit om Swissair toestemming te geven op zowel Chicago als New York City te vliegen. De raad voor de burger luchtvaart had bepaald, dat Swissair toestemming verleend be hoorde te worden om de lijn naar New York tot Chicago door te trekken. Bo vendien is Frankfort aan de Main toe gevoegd aan de rij van plaatsen die op de transatlantische route van Swissair aangedaan mogen worden, terwijl Santa Maria op Azoren daarvan afgevoerd is. Een verstandig mens weet dat geregeld advertenties lezen voordeel oplevert. Meer dan men precies kan uitrekenen. En veel meer dan de krant u kost. Schrijft u iemand op deze bon? U verdient dan zo maar „Dat zit zo". In envelop tof op kaart geplakt 1 verzenden aan het Bureau U kunt notcreq als nieuwe abonnee Datum van ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing ts. Zelf was lk al abonnee Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon- heb lk dus recht op DAT ZIT ZO Schrijf hier uw eigen n „Dat zit zo" - 'n boek boordevol mei ongelooflijk handige wenken - is niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5