MM Goloeb verlangde naar zijn vrouw in Rusland Eis van zes jaar tegen procuratiehouder A.B. HET BOEKIE DAT U HELPT SPAREN... Zilveren broodmand eert Prins en Novib Dam-vraag 225 (Eerste publicatie) get is uiterst moeilyk en dit is rel in het bijzonder met een Canaleas een probleem zó te construeren dat stukken die de slotstand uitmaken, og op hun plaatsen moeten worden ebracht. Volgens de tegenwoordige Khniek is het echter wel wenselijk, Kt tenminste één stuk daarvoor z'n isats nog moet innemen. De heer L. !olier te Maastricht brengt hier een inaleas naar voren volgens het ge- recept. Geen nieuwe perspectie- ïaar overigens wel een goed af- jiwerkt product. i aan zet en wint. WOENSDAG 28 MAART 1962 Zwart: 1, 6, 7, 8. 9, 10, 15, 22, 25, 26, Schaak-vraag 225 In de studie van O. Gallischek ston- !en de stukken als volgt opgesteld; nt: Ka2, Dd4, Tdl, Lf5, pi a3, b2, e2 n g2; zwart: Ke8, Dh6, Th2 en h8, pi 7, b7, c7, f6, g7 en h7. Zwart mag niet okeren, niet omdat wit dan een of ndere winstcombinatie heeft, want ie heeft hij juist als zwart niét ro- eert, maar omdat de zwarte koning heeft gespeeld. Het bewijs daarvoor inden we in de witte loper. Die kan liet van fl gekomen zijn, daar er pion- n op e2 en g2 stan. Dan moet het i gepromoveerde loper zijn. Maar t kon alleen gebeuren via c8, e8 of In alle drie de gevallen moet de arte koning echter van zijn plaats ijn geweest! Bridge In het gegeven 3 klaverenspel is het ispelen in de le slag al verrassend; Noord moet schoppenheer worden plegd! Gezien West's openingsbod van 1 •rten, moet Zuid schoppenaas bij lest plaatsen. Op schoppenheer gaat harten weg, waarna Zuid ruiten- heer incasseert en een ruiten af- roeft. Vervolgens wordt een schoppen stroefd en de 4e ruiten gespeeld. De tgenpartij krijgt nog slechts twee sla- en in troef en Zuid maakt 2 oversla- :n! Ziehier de kaartverdeling na de slag: V10 9 8 0 V10 3 AV4 In de praktijk deed Zuid het in de le slag goed, maar vervolgde met kla- wren 10. West nam met de vrouw, maakte klaveraas en was slim genoeg om klaveren na te spelen. Zuid verloor ater nog 2 slagen in ruiten en maakte precies 9 slagen: een slecht resultaat io een parenwedstrijd! Jack Diamond. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. cirkelvormig baksel, sneeuwschaats, 8. naaste bloedver wanten van vaderszijde, 10. juffrouw, '2. zijtak Wolga, 14. bekend dier, 15. £jes, 17. vast, stevig, 18. gemeente in "rente, 20 hemelsblauwe kleur, 21. rangtelwoord, 22. rivier in Frankrijk, vruchtje. 26. onderricht, 27. broei- "k, 29. zoon van Juda, 31. wasem, 32. lastig gezind, 33. vis, 34. gravure. Verticaal: 2. voorwerp ter verlich- 3. leeftijd (Fr), 4. hijswerktuig, zware zoete wijn. 6. welgevormd. 7. Eeisjesnaam. 9. laagvlakte, 11. eer, achting, 13. gem. in Z.-Holland, 15. rleine drukletter, 16. gemeente in Gro- •^gen, 18. bijwoord, 19. ontkenning 'spreektaal), 23. Europeanen, 24. hijs- werktuig, 25. palmmeel, 27. zijde, 28. aats in België, 30. keurig, 31. rivier Engeland. OELOSSING VORIGE PUZZEL 1- monster, 2. luister, 3. sandaal. 4. torstel, 5. pienter, 6. pinakel, 7. ven- MUNSTER. Haastig vertrek van Schiphol (Van onze parlementsredactie) TAE Russische chemicus dr. Alexej Goloeb is gistermiddag van Schiphol naar Moskou vertrokken. Zijn rustige vertrek stond in schril le tegenstelling tot de incidenten, die bij zijn asielaanvraag plaats had den. Het ministerie van buitenland se zaken heeft in een communiqué meegedeeld, dat Goloeb uit vrije wil is vertrokken. Ruim drié uur lang heeft een Tupo- lev-lijnvliegtuig van de Tsjechische maatschappij C.S.A. op Schiphol op de aankomst van Goloeb gewacht. In die tussentijd had dc Russische geleerde op het departement van buitenlands zaken in Den Haag een onderhoud mot de procureur-genera al bij het Amster damse gerechtshof mr. H. R. dc Zaaijer.. Dit onderhoud was een uitvloeisel van de wens van buitenlandse zaken, met zekprheid te vernemen of Goloeb inderdaad uit vrije wil wilde vertrek ken. Het duurde drie uur. Zondag is Goloeb uit Delft, waar hij woonde, naar de Russische ambassade in Den Haag gegaan.Daar deelde hij mee, dat hij naar Rusland terug wilde keren. Hij schreef een brief aan het mi nisterie van buitenlandse zaken met het verzoek, hem zijn paspoort terug te ge ven. Deze brief is maandag door een ambtenaar van de Russische ambassade overhandigd In het gesprek met mr. Zaayer. dat vervolgens heeft plaats gehad, bleek, al dus het communiqué van het ministerie van buitenlandse zaken, dat heimwee het voornaamste motief is geweest voor de beslissing. Bij het gesprek waren geen Sowjetambtenaren aanwezig Wel werd het onderhoud bijgewoond door mr. A. P. J. van Bruggen, hoofd bureau vreemde lingenzaken van het ministerie van bui tenlandse zaken, mevrouw A. Baak. een tolk. en de secretaris van mr. Zaayer Op Schiphol maakte de 35-jarige scheikundige een zenuwachtige indruk. Hij werd naar de speciale ontvangst kamer gebracht waar mr. Zaayer reeds vóór hem was gearriveerd. De Rus werd vergezeld van enkele func tionarissen van de Sowjetambassade in Den Haag. Mr. Zaayer bevestigde, van Indruk te z(jn, dat Goloeb uit eigen vrije wil wens te terug te keren. De heer Goloeb had hem gezegd, dat h(j weer In Rusland wil wonen en werken voor zijn eigen land genoten. ook In wetenschappelijk op zicht. Hoewel het moeilijk is, te definiëren wat precies de motieven van de heer Go loeb zijn geweest, duidelijk is wel, dat zijn vrouw een rol heeft gespeeld, zei mr. De Zaayer. De procureur-generaal deelde mee. dat de Rus de afgelopen drie dagen vier lange telefoongesprekken met zijn vrouw in Sverdlovsk heeft gevoerd. Geruime tijd voerde hij correspondentie met haar. ..De verhouding tussen het echtpaar is altijd bijzonder goed geweest. Zonder twyfkel verlangt hij naar haar terug". Om half zes stapte Goloeb in de bus, die hem naar het Tsjechische vliegtuig bracht. Pas bij de trap van het toestel gaf mr. De Zaayer hem zijn paspoort Desgevraagd verklaarde de procureur- generaal. dat hij het paspoort tot het laatste moment bij zich had gehouden, omdat Goloeb een gepassioneerd man is en hij het niet helemaal uitgesloten acht te. dat de Russische geleerde op het laatste moment nog van gedachten zou veranderen. Propaganda Leden van de Russische ambassade verklaarden op Schiphol, dat dr. Goloeb volgens de Russische wet niet kan wor den gestraft, omdat hU In ons land poli tiek asyl had gevraagd. Alleen als hU militaire gegevens zou hebben verstrekt, zou hij strafbaar zijn. De Russen waren er duidelijk op uit, Goloeb te bewegen, een kort gesprek te hebben met de drie journalisten, die tij dig hoogte van het vertrek hadden ge kregen. Noch dr. Goloeb zelf noch mr De Zaayer voelden daarvoor. Het ambas sadepersoneel nam daarop een ander middel te baat 9m alsnog propaganda te bedrijven met het vertrek van de Russische scheikundige. Nadat Goloeb iri de bus was gestapt ontvingen de journalisten van een der ambassadeleden een verklaring in de Russische taal. inderhaast getypt op een Russische schrijfmachine. Goloeb had zijn handtekening eronder gezet „Een jaar geleden vroeg ik politiek asyl in Nederland, omdat ik de verkeer de indruk had. dat de toestand in de wereld der bourgeoisie mij meer vrijheid zou geven voor mijn wetenschappelijk werk", zo begint deze door Goloeb on dertekende verklaring. Zij vervolgt „Echter mijn aanwezigheid in Nederland heeft mij ervan overtuigd, dat men mij hier poogde uit te buiten om inlichtin gen te krijgen over de Sowjetunie en dat men bovendien poogde mij hier weten schappelijke arbeid te laten verrichten, die onder de huidige politieke situatip tegen de belangen van mUn eigen volk indruiste. Daarom heb ik besloten naar de Sow jetunie terug te gaan Ik ben tot de con clusie gekomen. dat de zogenaamde vrij heid van wetenschappelijke onderzoe kingen in het Westen alleen aan hen wordt gegeven, die werken in het be lang van de heersende klasse". Neder landse functionarissen op Schiphol zel den. er sterk aan te twijfelen, of deze verklaring van de ambassade overeen stemt met de werkelijke gevoelens van Goloeb. Vragen in Delft In Delft, waar dr. Goloeb verbonden was aan het Biochemisch Laboratorium van de Technische Hogeschool, wordt sterk betwijfeld, of hij werkelijk uit vrije wil naar de ambassade is gegaan. Goloeb maakte de laatste tijd een opge wekte indruk op zijn kennissenkring Zijn optreden wees er allerminst op. dat hij plannen koesterde, naar Rusland te rug te keren. Volgens mensen, die Goloeb van zeer nabij kennen, kon de Rus uitstekend, aarden in zijn Nederlandse omgeving. Hij had veel contact met Nederlanders en vooral ook met Russische emigranten. Nadat hij zondagmorgen de deur was uitgegaan en zondagavond niet terug keerde. heeft zijn hospita de politie in Delft gewaarschuwd. Goloebs bezittin gen bevinden zich momenteel nog op zijn kamer in Delft. Al zijn eigendom men heeft hij bij zijn overhaaste vertrek achtergelaten. Zij zullen hem worden nagezonden. Tot het laatste moment heeft het mi nisterie van buitenlandse zaken getracht, het vertrek van dr. Goloeb geheim te houden. Het communiqué werd pas uit gegeven, nadat het vliegtuig, waarin Go loeb zich bevond. Schiphol had verla ten. Over terugkeer Geen voorlichting van Rode Kruis aan Ambonezen (Van parlementsredactie) Mejuffrouw dr. M. Klompê, minister van maatschappelijk werk. heeft gisteren In de Eerste Kamer geweigerd, het Internationale Rode Kruis ln te schake len bij de voorlichting van de In om land verblijvende Ambonezen over hel lot van hun landgenoten, die naar Indo nesië zijn teruggekeerd. De heerReijers (c.h.) had daarom gevraagd. Momenteel, zo zei hij, kun nen de Ambonezen zich alleen maai een oordeel vormen aan de hand var de privé-correspondentie van hun reeds vertrokken landgenoten. Maar de mini ter meende, dat de hier te lande ve Blijvende Ambonezen maar vertrouw* moeten hebben in wat hun landgenoten schrijven. Dit kleine meningsverschil ontstond bij de behandeling van de begroting maatschappelijk werk voor 1962 in Senaat. Tijdens dit debat keerde de heer J. Schipper (a.r.) zich tegen enke le onderdelen van de kritiek, die de stichting Door de eeuwen trouw heeft op het Ambonnezenbeleid van de rege ring. Hij zei, te begrijpen, dat de stich ting een ander standpunt heeft dan de regering, maar haar kritiek onder schreef hij bepaald niet op alle punten. Op bewonderenswaardig vlotte wijze behandelde de Eerste Kamer deze be groting. De verkiezingen vormden de stok achter de deur: vandaag zou kunnen worden vergaderd. In haar beantwoording van de sprekers deelde minister Klompé dat zij het indienen van een wettelijke regeling inzake de subsidiëring niet langer zal uitstellen dan strikt noodzake lyk is. Een ontwerp-woonwagenwet wordt om advies gezonden naar die in de praktijk met het woonwagen- vraagstuk te maken hebben. Voorts kondigde de bewindsvrouw aan. dat 1 juli een nieuwe rijksgroeps regeling voor uitkeringen in de kosten van het levensonderhoud aan meerder jarige thuiszittende mindervaliden ir werking zal treden. Waarschijnlijk zal de uitkering f 20 per week bedragen. De begroting werd z.h. st. aanvaard. „Zeer begaafde verdachte TAE officier van justitie bij de Am- -L' sterdamse rechtbank, mr. H. G. Evcrdingcn, heeft gisteren te gen de 51-jarige algemeen procura tiehouder van de Amsterdamsche Bank in Bussum, J. F. J., wegens oplichting en verduistering tot een bedrag van drie ton, en wegens valsheid in geschrifte een gevange nisstraf van zes jaar geëist met af trek en voorts twaalf maanden ont zegging van rijbevoegdheid wegens het onder invloed besturen van een Mr Van Everdingen aohtte de vier ten laste gelegde gevallen van verduistering en de vijf gevallen van oplichting cliënten van de A. B die geld aa gaven ter belegging, bewezen. J., die de scepter zwaaide op de effectenafdeling van het Bussemse bijkantoor van de A.B en zitting had in de gemeenteraad, heeft zijn gewaagde speculaties met geld cliënten uitgevoerd van 1955 tot 1961, benadeelde daarbij zijn werkgever drie ton. Deze omvangrijke fraudezaak werd vorig jaar ingeleid door zijn mysterieuze verdwijning, omdat hij niet meer ln staat was de beloofde hoge rente aan cliënten te betalen. Hij ging er vandoor, dronk in Amsterdam te veel en werd een nacht in het politiebureau Ingesloten. De Volgende dag ontdekte men pas met J. te maken te hebben, maar deze zat toen al in een taxi naar Brussel. Vandaar ging het naar Parijs en met nog slechts f.4 op zak, meldde h(j zich in Zundert. Deze f 4 was dan alles wat was van de drie ton, die hU geleend van cliënten om het beleggen tegen abnormaal hoge rente. Maar de specu laties van J. leverden alleen verliezen op en hij moest het ene gat met het andere stoppen. Het psychologisch rapport noemde J. een zeer begaafd Iemand, niet vrU te pleiten van zelfoverschatting en volledig toerekeningsvatbaar J. zei, dat hij nooit het voornemen heeft gehad het geld niet terug te betalen, hetgeen de president mr. J. Helntz. de opmerking ontlokte: „Ach kom, mijnheer, dat is toch niet re- ecl meer U hebt als ik het zo mag uitdrukken, drie ton achterover gedrukt Het Is toch niet reëel om te zeggen, dat u dit zult terug betalen, want dat schrijdt de grens van het mogelijke". Geld zoek bij politie Uit de kas van de Politie-Sportvereni- ging Amersfoort wordt een bedrag van ongeveer ƒ3500 vermist. De commissaris van de Amersfoortse politie heeft hiervan mededeling gedaan aan de procureur-ge neraal in Amsterdam, die de commissa ris van de rijksrecherche de heer Y. Ta conis heeft opgedragen een onderzoek in te stellen. Verwacht wordt dat dit vol gende week zal zijn voltooid. Prins Bernhard ontvangt als voor zitter van de NOVIB de zilveren broodmand. Minister Ma-rijnen (links van de Prins), de heer H. J. de Koster en prof dr. E. de Vries kijken toe. 78 Het enige dat ik me van een dergelijk piatform herinnerde was het weinig opwekkend feit dat het geen leuningen had, omdat deze bij het werk in /eg gestaan zouden hebben. Een schel vibre rend geratel alsof iemand met een moker op de ijzeren ladder had geslagen was Larry's aankon diging dat hij me ontdekt had. De kogel trof de sport waarop mijn voet zich bevond en heel even vreesde ik dat hij er doorheen was gegaan. Toen dit niet zo bleek te zijn, gluurde ik opnieuw naar beneden. Larry volgde me. Ik kon hem zelf niet maar wel de grillige bewegingen van zijn lantaarn en' hij klom minstens driemaal zo vlug omhoog als ik. Ergens klopte er iets niet. Larry namelijk geen man om een overmaat aan moed te demonstreren. Er bleven twee mogelijkheden Hij was razend van woede of werd gedreven door de angst dat ik zou ontsnappen en Vyland te weten kwam dat hij geprobeerd had me te ver moorden. Bovendien was er ook de derde moge lijkheid dat Larry nog maar een of twee kogels over had en hij zich niet kon veroorloven deze te verspillen. Geleidelijk aan werd ik me bewust van lichtschijnsel boven en om me heen Eerst dacht ik dat het afkomstig was van de waarschu- wingslichten bovenaan de boortoren, maar even later begreep ik dat ik het mis had, want de top van de toren lag nog wel dertig meter hoger. Weer blies ik even uit, sloot voor de regen mijn ogen tot /e spleetjes en staarde in het weinig aanlok kende donker omhoog. Nog geen drie meter boven mijn hoofd ontwaarde ik het platform. Het licht schijnsel kwam van rechts- Veel was het niet. maar voldoende om me iets van de dwarsbalken van de toren te kunnen laten onderscheiden, een donkere schaduw vlak boven me en rechts op het platform een opbouw die op een kleine keet leek. Dan ineens richtte Larry de lichtstraal van zyn lamp verticaal omhoog en zag ik iets dat me een gevoel van onpasselijkheid gaf: het platform bo ven me had geen dichte vloer, maar een rooster waardoor al mijn bewegingen zichtbaar moesten zijn. Verdwenen was mijn hoop om te wachten tot Larry's hoofd boven de rand zou verschijnen en het dan van zijn romp te schoppen! Ik tuurde omlaag. Larry bevond zich niet meer dan drie meter beneden me en hield zowel de lantaarn als de revolver op me gericht. Dc zag de 1# 4f1 door X13 Alistair MacLean loop dof in het lichtschijnsel glanzen en het don kere gat in het midden waarin de dood zich ver borg. Een klein rukje aan de trekker en dat don kere gat zou veranderen in een in bet duister uit schietende vlammentong. Dan zou voor Talbot het gordijn vallen. Even was ik benieuwd of mijn ogen tijd genoeg zouden krijgen om die vlam te registreren voordat de kogel en de hem vergezellende vergetelheid die ogen voor altijd gingen sluiten. Dan echter reali seerde ik me heel langzaam dat Larry heus niet zou schieten al had hij het nog zo graag gewild nog niet tenminste. Myn honderdvijfentachtig pond wegend vallend lichaam zou hem als een vlieg van die ladder wegvagen en geen mens zou ons op het dek terecht horen komen. Ik klom verder en be reikte het einde van de ladder. Was het een plat form met een dichte vloer geweest dan zou ik er vermoedelijk niet in geslaagd zijn om me er gehin derd door die wind aan op te trekken. Mijn ene goede hand zou op het gladde ijzer geen houvast hebben gekregen tot de uitputting me ten slotte van de ladder had doen vallen. Nu echter haakten mijn vingers zich in het rooster en hees ik me op het platform. Larry was vlak achter me Hij ge baarde met zijn lantaarn en ik begreep zijn bedoe ling Ik schuifelde naar rechts en voorbij de kleine keet m de hoek waar op een plank in een soort nis een stormlamp stond die een vaag licht verspreidde dat niet lager kwam dan mijn middel. Daarna wachtte ik. Langzaam en voorzichtig terwijl hij zijn ogen geen moment van mijn gezicht afwendde, klom ook Larry op het platform en krabbelde overeind. Achteruit lopend, met mijn gezicht Larry gekeerd, bewoog ik me verder van hem vandaan. Rechts ontwaarde ik de rekken voor de boorsecties, links de rand van het platform geen leuningen, alleen maar een val van dertig meter in een donkere afgrond. Ik bleef staan. Het platform liep om de hele boortoren heen en Larry had me natuurlijk het liefst maar aan de noord kant gehad waar een flinke duw of een kogel me vijfenveertig meter lager in zee terecht zou doen komen. Larry naderde me. Hij had zijn lantaarn uitgedaan Het schijnsel van de lamp in de nis van de keet kwam welis waar niet lager dan een meter van de grond, maar voor hem was het voldoende en hij nam zelfs niet het minste risico dat iemand het licht van zijn lantaarn zou zien en zich ging afvragen welke gek er met een dergelijke orkaan en tijdens een werk- pauze op het platform geklommen zou zijn. Op ongeveer een meter afstand bleef Larry staan Hy hijgde zwaar en weer grynsde hij als een wolf. „Loop door, Talbot!" schreeuwde hij. Ik schudde h.et hoofd. „Geen stap meer!" riep ik. Werkelijk gehoord had ik hem niet en myn ant woord was zuiver mechanisch geweest Ik had namelijk iets gezien dat me veel kouder maakte dan de striemende regen ooit had kunnen doen. In die radiohut had ik al gedacht dat Mary Ruth- ven zich bewusteloos hield en ik bleek gelijk ge had te hebben. Ze moest volkomen bij kennis geweest zyn en was ons gevolgd. Ik vergiste me niet in dat glanzende, donkerblonde en in vlech ten gelegde haar dat nu aan de top van de ladder zichtbaar werd en zich naar het licht bewoog Idioot, dacht ik woedend, stomme idioot! Geen moment dacht ik aan de moed die nodig was ge weest om die ladder te beklimmen, aan de uit puttende nachtmerrie die ze moest hebben mee gemaakt, zelfs met aan de hoop die haar komst me schonk. Ik voelde alleen maar bittere woede en wanhoop met op de achtergrond de groeiende overtuiging dat Mary Ruthven voor deze wereld verloren zou zyn „Loop door!" schreeuwde Larry opnieuw „Zodat je me in zee kan gooien? Ik denk er niet aan." „Draai je om!" (Wordt vervolgd TN hotel Wittebrug in Den Haag *- heeft gistermiddag prins Bern hard in zijn functie van algemeen voorzitter van de Novib uit handen van de heer H. J, de Koster, voor zitter van de Nederlandse vereni ging van meelfabrikanten, de „Zil veren broodmand 1961" ontvangen. De „Zilveren Broodmand" ls het sym bolisch geschenk, dst jaarlijks wordt uitgereikt aan personen of organisaties, die bijzondere prestaties hebben verricht voor de voedselvoorziening. De dienste kunnen liggen op bestuurlijk, wetenschappelijk, economisch, orgsnlsa- torlsch of technisch terrein. Dit jaar viel de Novib de Nederlandse organisatie voor Internationale bijstand de prijs ten deel, wegens haar medewerking de grootscheepse anti-hongeractie, die gehouden wordt door de voedsel- landbouworganlsatles van de Verenigde Naties. In zijn toespraak zei de heer De Koster 'dat deze hulp slechts een druppel op de gloeiends plaat schijnt. De opgaven, waarvoor de ontwikkelingslanden staan in hun strijd tegen honger en onder voeding zijn zo immens, dat wij ons daar nauwelijks een voorstelling van kunnen maken. Toch is deze hulp, even als alle andere goed voorbereide en door dachte steunacties, een stapje op ds goede weg. Spreker herinnerde aan de tijd dat wij Nederlanders honger kenden, tijdens de tweede wereldoorlog. Maar wij wisten, dat het slechts tijdelijk zou zijn! Miljoe nen mensen over de gehele wereld zullen Maatregel tegen radio-Veronica Minister Korthals betreurt het dat door de uitzendingen van radio Veronica de internationaal geregelde orde in de ether wordt verstoord. Hij deelt mede dat er internationaal contacten gaande zijn over de mogelijkheid hiertegen maatre gelen te nemen. Voor een rechtstreeks optreden tegen de zender zijn mede met het oog op de juridische gecompliceerd heid van een dergelijk optreden geen voldoende termen aanwezig. De minister deelt dit mede in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Kieft (AR.) Er wordt overwogen, aldus minister Korthals, of er maatregelen genomen kunnen worden tegen hen die in Ne derland de uitzendingen van Radio Ve ronica voorbereiden en mogelijk maken of diensten verlenen ten behoeve van het zendstation, het schip en zijn be manning. Daarvoor zal een wetswijziging vereist zijn. Vlammenzee richt voor miljoenen schade aan Een giote brand heeft gisteravond de tien verdiep-ngen van het magazijn Ga leries Barbes in Parijs verwoest. Voor meer dan vijf miljoen nieuwe franks aan meubelen en tapijten was in het ma gazijn opgeslagen Op de onbeveiligde overweg bij het station in Lunteren is gisteravond een personenauto onder een trein geraakt Bij dit ongeval kwam de bestuurder van de auto. de 36-Jarige H J. Seggelaar, aannemer in Lunteren. om het leven. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. hun hele leven lang niet genoer te eten krijgen. De vooraitter van de Vereniging van meelfabrikanten noémde de Broodmand een symbolisch geschenk met een dubbele betekenis. In de eerste plaats is de broodmand het symbool voor brood, maar ook is de mand het symbool voor voeding in het algemeen. Nadat de Prins de mand had aanvaard, overhandigde hij deze aan prof. dr. E. de Vries, vice-president van de Novib „Prof. dr de Vries heeft de Novib door de moeilijke beginjaren geleid", aldus de Prins, "en hij heeft de Novib gemo biliseerd voor de strijd tegen de honger in de ontwikkelingsgebieden". De Prins zag de toekenning van de broodmand vooral als een huldeblijk aan allen, die aan de activiteiten van de Novib mede werkten Zeer speciaal de Nederlandse jeugd kreeg een pluim op de hoed. De jongeren hebben met de 10 x 10 actie de ouderen een lesje gegeven. Als algemeen voorzitter van de Novib gaf Prin6 Bern hard tot besluiit de Novib de opdracht er voor te zorgen, dat de broodmand gevuld wordt en gevuld blijft. Alle Ne derlanders, alle Nederlandse bedrijven en organisatie's beval de Prins aan: „Vult de broodmand ETHERGOLVEN Hilversum I. «02 m. 10 00 Nws en we ber :B 10 Op de man af p ratje .15 Lei de-s Hellsk wartier 19.30 Radiokrant 19 Slatenverkiezing '.952 22 30 ewa 21 Avondoverdenking 22 55 Uitslagen Stat« verkiezing 19*2 (vervi 23.5 Nws X 00 V* volg uitstaren Statenverkiezing 1982. doe niet aan politiek, toespraak VPRO: 19 30 V d Jeugd VARA: >0 00 Nws 20 05— 2 00 Verkiezingsuitslagen Provinciale Sta- :ofl2 (van >n 35—20 50: Zestig Jaar le- 'ng 23.55X 00 Nwa). ^è!è{/)%ïd KRO 19 30 TV-Dansant NTS: 30 00 Jour- Programma voor morgen Hilversum I, «02 m. KRO: 7 00 Nwa 7.1» Kamerorkest (gr) 7 30 V d Jeugd 7 «5 Mor gengebed en overweglnjj 8 00 Nwa 8 '8 Provinciale Staten 8 30 Lichte gram 8 50 V d vrouw 9 35 Waterst 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Gram 10 15 Morgendienst 10 45 12 04 ranfare- 12.35 Meded ten behoeve van land- en nbouw 12.38 Gram 12 50 Act 13 00 Nws quiem igr) 15.20 Kamerork en solist (gr) .5 35 Voksmuj uit Centraal Europa 16 00 Bijbeloverdenking 16.20 Harprecltal 16.28 >:-Ukork 17 00 V d Jeugd 17 30 Gram 17.50 Beursber '7 «5 Lichte muz 18 15 Sport- rubriek 18 20 Vocaal ensemble 18 50 Sociaal orspekoef lezing Hilversum II 298 m. AVRO: 7 00 Nwa 7 .0 Ochtendgym 7.20 Lichte gram VPRO: 7 50 Dagopening AVRO: 8 00 Nwa 8.18 Lichte gram 9 no Gym v d vrouw 9 10 De groenteman 9 18 Tlult en orkest (gr) 9 «0 Morgenwijding 10.00 Lichte gram 10.50 V d kleuters 11.Ö0 Kookp muz gn 12 00 Orgel 18 20 Sportpraatje 18.36 Geuprotaen brie*

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7