Nederlaag O.A.S. met bloed geschreven Consulair contact met de N.A.V.O. BON MITRAILLEURVUUR RATELDE IN ALGIERS Spannend verhaal van Jouhaud's arrestatie Chefarine.4 Lichtsnelheid Verdediging beoogt uitstel van Eichmanns executie Geen enkel land wilde uitlevering Nieuwe poging van Ulbricht „Vogelvrij" West-Berlijn houdt akkoord tegen /ft eefi doafee hij. Mitrailleurvuur ratelde gistermiddag over de hoofden van duizen den Franse kolonisten, die zich op bevel van de OAS op de aan het water gelegen Boulevard Carnot hadden verzameld om op te mar cheren naar de door leger en politie belegerde Europese arbeiders wijk Bab el Oued, het bolwerk van de OAS. Franse troepen, met de helm op, hadden zich opgesteld in het hart van de stad met de strikte order, het oprukken van de menigte te beletten. Toen de betogers de politiev er sper ring bij het hoofdkwartier bestormden was het menens, machinegeweren spuwden vuur, granaten ontploften en bij tientallen vielen de slachtoffers. Overal zag men mensen zijstraten inhollen om het vege lijf te redden. Maar voor tenminste veertig Europeanen was het al te laat en ongeveer 150 anderen moesten (vaak ernstig) gewond worden weggedragen. De OAS had een nieu we nederlaag geleden, die dit keer met bloed was geschreven. Op nieuw had zij ten onrechte aangenomen, dat Franse militairen niet zouden schieten op Franse burgers, die alleen maar willen, dat Algerije Frans blijft. Het centrum van de stad was afgesloten door vracht auto's en pantserwagens om samenscholingen te verhin deren. Franse infanteristen in camouflage-uniformen met mitrailleurbanden over hun borst gekruist patrouilleer den door de straten, vast besloten, geen pardon te ge bruiken. Tien minuten nadat het schieten was begonnen arriveerden enige honderden mannen vaii de oproerpolitie. Zij duwden de demonstreren de Europeanen de aangren zende straatjes in. Helikop ters hingen boven de stad en ziekenauto's reden af en aan door de straten. Paniek Ook van verschillende andere punten in het centrum der stad werd het geratel van mitrailleurs en het ontploffen van granaten gehoord. Gendarmes, die het enorme op een heuvel staande en op zee uitkijkende regeringsgebouw bewaken, hadden het vuur uit zware mitrailleurs geopend. In een kleine zijstraat wierpen kolonisten zich plat op straat of schuilden onder geparkeerde auto's om zich te be schermen tegen de over hun hoofden huilende kogels. Anderen zochten een groot bedrag aan oude francs bij zich. De militairen en politiemannen be sloten het negental voor een verdere ondervraging mee te nemen. En pas na vele uren kwam men tot de ver rassende conclusie, dat men te doen had met Jouhaud, naast Salan de voornaamste leider van de OAS. Zwijgzaam Bij de ondervraging, die eerst tegen de avond begon, was de grijze man erg zwijgzaam en bijzonder vaag over de aard van zijn werkzaamheden. Tel kens aarzelde hij als hem gevraagd werd welke scholen hij placht te con troleren en met de namen van onder- wijsautoriteiten bleek hij ook niet bij zonder goed op de hoogte te zijn. De ondervragende politiemannen die steeds sterkere argwaan begonnen te koeste ren, besloten daarop het archief te raadplegen, waar men stuitte op een foto van Jouhaud. Nog niet zeker van hun zaak werd het gezicht van de in specteur discreet vergeleken met de gelaatstrekken van de man op de fo to. Op dat ogenblik verloor Jouhaud het laatste restje zelfbeheersing en be gon sterk te beven. De politieinspecteur die de onder vraging leidde, zei daarop: „Het lijkt me nutteloos hiermee door te gaan. U begrijpt me wel. Ik zou graag uw naam weten". Het ant woord van Jouhaud was onverstaan baar. Hij trok zijn valse baard af, de snor en de grijze haren bleken echt te zijn. Verklaring Direct na de ontdekking van de vangst werden er uitgebreide veilig heidsmaatregelen genomen voor het overbrengen van Jouhaud naar Pa rijs, maar eerst heeft de politie een uitvoerige verklaring opgenomen, die hij zonder enige tegenstand onderte kende. Kennelijk heeft de O.A.S. er geen heil meer in» gezien de auto die Jouhaud naar het vliegveld bracht te onderscheppen en ook het vlieg tuig is geen enkele moeilijkheid in de weg gelegd. Wel had ae piloot voor alle zekerheid een lijst van vliegvel den opgekregen waarheen hij kon uit wijken voor het geval zich moeilijk heden zouden voordoen. Op al deze vliegvelden waren uitgebreide veilig heidsmaatregelen genomen. Ook het (Advertentie) Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Vier middelen in één ieblet doen wonderen zonder de maag van streek te maken I De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastge steld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders door toevoeging van nieuw ontdekte middelen belangrijk te verster ken en veiliger te maken, zodat ook zij die een gevoelige maag hebben zonder be zwaar Chefarine „4" kunnen gebruiken. JkjflHEXuEEESiuHHfe Glazen buisje 20 tabletten f 0.30 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 toevlucht in winkels of portalen huizen. Door de Rue Charras bij het centrum reden ziekenauto's met slacht offers. Hier en daar zag men in het trum Europeanen samenscholen gevolg hadden gegeven aan de oproep van de O.A.S. om door te gaan met demonstreren. Af en toe werden traan gasgranaten naar deze mensen geworpen om ze uiteen te drijven. De militairen en de politiemannen hadden hun gas maskers voorgedaan. Het schieten duur de ongeveer een uur. Toen de menigten tenslotte uiteengingen, hield het vrijwel meteen op. Op de hoek van de Rue d'Isly en de Avenue Pasteur zag mensen in plassen bloed liggen. Winkel ramen waren verbrijzeld. Europese kolo nisten schreeuwden opgewonden tegen de Franse soldaten dat zij moordenaars Jouhaud Intussen is bekend geworden, hoe de Franse politietroepen ex-generaal Edmond Jouhaud in Oran te pakken hebben gekregen. Bij een inval in zeventien verdiepingen lellend flat gebouw, dat een schitterend uitzicht biedt op de haven van Oran, trof men op de achtste verdieping in een ka mer zeven druk pratende mannen aan. In een aangrenzend vertrek be vond zich een ,,oude heer" met een achttienjarig meisje. Deze oude heer gaf zich uit voor inspecteur van het onderwijs in Oran en gaf als zijn naam op Englebert. Hij bleek echter niets van onderwijszaken af te ten, had een rijbewijs, waarop geen naam was ingevuld en droeg een 860) Als jongen heb Ik eens ge probeerd een lichtstraal In een doos je te vangen.' maar hoe snel ik het deksel ook sloot, de straal bleek steeds weer te kunnen ontsnappen. In een minder kinderachtige vorm heeft men in de oudheid ook gewor steld met het vraagstuk van de licht snelheid en men kwam In het alge meen tot de conclusie dat het licht zich ogenblikkelijk verbreidt, dus zonder tijd te verliezen. Een licht straal bleek op hetzelfde ogenblik een gehele omtrek te kunnen verlich ten, waaruit de conclusie volgde dat het licht een oneindig grote snel heid moest hebben. Van Galileï is de eerste proef bekend om te trachten de snelheid van bet licht te meten. Op een maanloze avond zond hij in de Florentijnse vel den met een dievenlantaarn een lichtsignaal naar zijn assistent die enkele kilometers van hem verwij derd was. Zodra deze het lichtsig naal van Galileï waarnam, opende hü zijn lantaarn en seinde terug. Bei de mannen verwachtten dat het licht enige tijd zou nodig hebben om van Galileï naar de assistent en van de assistent weer naar Galileï tc gaan. Enig tijdsverschil was cr in derdaad, maar dit werd niet groter wanneer de assistent op een aan merkelijk grotere afstand werd ge plaatst. Klaarblijkelijk ging het licht zó snel, dat een reis van enkele ki lometers hoegenaamd geen tijd In beslag nam. Toch heeft deze primitieve proef van Galileï tot meting van de licht snelheid geleld. De Deense astro noom Olaf Römer bestudeerde in 1675 de manen van Jupiter, waar van bij nauwkeurig berekende op TOCH IS HET ZO! welk tijdstip zij in de schaduwkegel van die grote planeet moesten ver schijnen. Toen Romer wilde kontro- leren of zijn berekeningen met de werkelijkheid overeenstemden, ble ken de waarnemingen die hij in de zomer deed prachtig te kloppen met de cijfers. Maar In dc winter bleek Jupiter niet minder dan 15 minu ten achter te lopen! Römer begreep onmiddellijk dat de vertraagde tijd stippen waarop de manen In de scha duw van Jupiter verdwenen, niet door de onregel matige loop van die planeet werden moesten worden toe geschreven aan de langere tyd die het licht nodig had om de afstand aarde- Jupiter af te leggen. Want tussen de waarnemingen die Römer In de zomer en in de winter deed, lagen niet alleen 6 maanden, maar tevens 300 mil joen kilometers! De metingen tij dens de zomermaanden werden Im mers verricht op een tijdstip dat de aarde in dc nabijheid van Jupiter stond, maar in de winter waren bei de planeten diametraal tegenover el kaar geplaatst, wat een verschil gaf van tweemaal de afstand aarde-zon. Deze grotere afstand die het licht van het Jupitermaantje had af te leggen was dus de schuld van de fout in de waarneming en door een eenvoudige berekening wist Römer zodoende de lichtsnelheid vast te stellen op ongeveer 300.000 km per seconde. Zij tijdgenoten wilden van een dergelijke krankzinnige snelheid echter niets weten. Door vernuftige proeven wist men enkele eeuwen later de lichtsnelheid tot op enkele kilometers nauwkeurür te meten. Daarover een volgende keer. Parijs overgebracht. r Daar zij minderjarig is, wilde de politie haar aam niet bekendmaken. Jouhaud, die 56 jaar is en in Alge rije is geboren werd bij verstek ter dood veroordeeld. Hij zal nu opnieuw moeten verschijnen voor het speciale tribunaal dat vorig jaar juli het von nis uitsprak. RUSSISCHE RUIMTELANCERINGEN De Sowjetunie heeft aan de Verenigde Naities gegevens verstrekt over zestien door haar verrichte lanceringen in de ruimte, om deze te doen inschrijven in de V.N.-registers voor ruimtevoertuigen. Het eerste passagiersschip ter wereld, dat door kernenergie wordt voortgedreven, het Ame rikaanse schip „Savannah" heeft een proeftocht op de At lantische Oceaan gemaakt, waar bij de machines werden gestuwd door atoomkracht. Op deze foto: het schip bij het verlaten van het inspectiedok in Yorktown. Amerika heeft Canada gemeenschap pelijk beheer aangeboden over op Cana dees gebied gestationeerde kernwapens, op basis van het Brits-Amerikaanse „twee-sleutelsysteem", zo meldt het Canadese persbureau. Dit aanbod is volgens het persbureau met instemming ontvangen door het Canadese departe ment van defensie. Scherpe aanval van Hausner Proc.-generaal Gideon Hausner heeft gisteren een bijzonder felle aanval gedaan op het beroep van Adolf Eichmann tegen zijn dood vonnis. Hij noemde de door Eich manns verdediger, dr. Servatius, verzoen aan naar voren gebrachte argumenten j I „alleen maar gericht op vertra-i omdat deze argumenten bedoeld zijn i ging van uitspraken en van de uitvoering van het vonnis". Hij deed een beroep op de vijf rech- I ters van het Israëlische Hoogge rechtshof om het beroep te ver werpen. de Israëlische politie werd ondervraagd, kwam Eichmann met zijn gedeeltelijke geheugenverlies naar voren". Eichmanns verdediger, dr. Serva tius. heeft, als gemeld, verleden week voor het Hooggerechtshof verklaard, dat Eichmann door een ..bevoegde rechtbank" in West-Duitsland berecht moet worden. Verder had hij gezegd, dat als Israël hier niet op in wil gaan. hij een beroep zou doen op de V.N. om de bepalingen van het Handvest op Eichmann van toepassing te verklaren. Inkopen doen is belangrijk werk. Daar gaat uw geld— Wie geregeld advertenties leest vindt de weg naar voordelig inkopen. Dat is veel en veel meer waard dan de krant u kost Schrijft u iemand op deze bon? U verdient dan zo maar „Dat zit zo". Oost-Duitsland heeft gisteren voorgesteld met de NAVO-landen op consulair niveau betrekkingen aan te knopen. Dit voorstel zou in het bijzonder betrekking heb ben op de verlening van visa aan onderdanen van de NAVO-landen, die naar West-Berlyn willen rei zen. Het Oostduitse voorstel zou een gevolg zjjn van de recente weigering van het geallieerde controlebureau in West-Berlin om visa te verstrekken aan Oost duitse deelnemers aan sportevene menten in het buitenland. Door tussenkomst van het Rus sische ministerie van buitenlandse zaken is deze Oostduitse nota aan de ambassades van de betrokken landen toegezonden, met een begeleidende nota, waarin stond, dat de Sowjet- unie met het Oostduitse voorstel in stemde. Oost-Duitsland verbindt aan het aanknopen van eventuele consu laire betrekkingen geen formele er kenning van de D.D.R. Verder bevat de nota de suggestie, dat indien het vestigen van consulaten voor enig land onaanvaardbaar zou zijn, de beide landen een derde of neutrale staat zouden kunnen uitnodigen voor hen bij de kwestie der visa op te tre den. Het voorstel komt in feite neer op een poging een soort beperkte erken ning van Oost-Duitsland te bewerkstel ligen. Waarnemers zijn van mening, dat het geen schijn van kans maakt te worden aangenomen. De ongebruikelijke wijze van ver spreiding van deze nota de overhan diging via de Sowjetunie heeft de westelijke landen in een moeilijke si tuatie gebracht. Een Amerikaanse zegs man deelde mee. dat de V S. de over handiging van de Oostduitse nota niet zal accepteren, omdat de V S. Oost- Duitsland niet erkennen. Sommige am bassades lieten wel uitkomen de nota ontvangen te hebben, doch wilden de inhoud niet openbaar maken. Dit betekent de tweede poging in kor te tijd van de Oostduitse leider, Walter Ulbricht, oni de facto erkenning var Oost-Duitsland te verkrijgen. Zoals he kend heeft hij zaterdag voorgesteld een Internationaal scheidsgerecht op te richten, dat zou moeten adviseren bij geschillen over de toegangswegen naa West-Berlijn. Air Canada verloor 6 miljoen dollar nada in 1961 een verlies geleden va dollar. Het is voor de tweede maal in de afgelopen elf jaar da Canadese maatschappij een tekort boekt. Ditmaal wordt het tekort toege schreven aan een uitgesproken achter uitgang in de gemiddelde opbrengst per gevlogen passagier-mijl, veroorzaakt door een revolutionaire verschuiving in de Canadese reisgewoonten. Deze verschuiving ontstond doordat 79 procent van alle Air Canada's pas sagiers de goedkopere reisklasse ver kozen. vergeleken met 44 procent in "160. Inmiddels zijn Air Canada's diensten op Brussel deze maand ingetrokken we gens gebrek aan voldoende passagiers. Politiechef verdacht van zedendelict De veertigjarige hoofdcommissaris Oswald Heuchert. chef van de politieke politie in Bonn, is aangeklaagd vanwe ge zedendelict met een minderjarige, aldus heeft het O.M. m Bonn nader meegedeeld. Alle andersluidende be richten werden als onjuist bestempeld. Het proces tegen Heuchert, die enige dagen geleden in stilte werd aangehou den. wordt voor de jeugdbeschermings- rechter gevoerd De beschuldigingen te gen Heuchert zijn niet van Oostduitse zijde gekomen. Hausner ging vooral in op het ar gument van de verdediging, dat Eichmann niet in Israël terecht mag staan, omdat hij op onwettige wijze uit Argentinië werd ontvoerd. De openbare aanklager voerde aan, dat Eichmann de Joden in Duitsland. Oostenrijk, Nederland, Frankrijk niet vervolgd heeft in hun hoe danigheid van onderdaan van bepaald land, maar alleen om hun Jood-zijn en daarom heeft geen dere staat meer recht om Eichmann te berechten dan Israël. Eichmann leek volkomen onbewogen, toen hij hoorde hoe Hausner elk argu ment van de verdediging om Eich manns vonnis te verzachten, aan flar den scheurde. Soms maakte hij aante keningen en bestudeerde de gezichten van de vijf rechters intens, maar de zen keken geen enkele keer zijn rich ting uit. Afstand Hausner citeerde juridische prece denten om zijn stelling, dat de wijze waarop Eichmann in 1960 in Argenti nië gevangen is genomen geen grond voor verzachting vormt, te steunen. Hij merkte op. dat Israël en Argenti nië over deze kwestie van gedachten hebben gewisseld en dat Argentinië, al thans stilzwijgend, afstand heeft ge daan van alle rechten, die het had te gen de staat Israël met betrekking tot dit geval. „Geen land West-Duitsland, het land op welks wetten de ver oordeelde zich beroept niet uitge zonderd heeft om zijn uitleve ring gevraagd. Elk volk, dat door zijn misdaden is getroffen, had het recht om dit te doen, maar alleen Israël is tegen deze voortvluchtig! opgetreden", aldus Hausner. Hij legde er de nadruk op, dat in raël meer getuigen, documenten bewijsmateriaal voorhanden zijn dan in welk ander land ook. Geheugen Verwijzend naar Eichmanns klacht, dat hij zich het juiste verloop van de gebeurtenissen die vele jaren geleden hadden plaatsgevonden, niet meer dui delijk voor de geest kon halen, merkte Hausner op: ..Eichmann heeft hierin het voordeel van een generale repeti- gehad. Hij heeft in 1957 een onder houd gehad met de Nederlandse jour nalist Sassen en hij had toen geen moeite om zich voorvallen uit de oor- te herinneren. Eerst toen hij door dc loop der gerechtigheid uitvoering van het gevelde vonnis •ertragen". Harriman kritiseert Plioemi Nosavan Averell Harriman heeft gisteren ver klaard dat de sterke man van Laos generaal Phoemi Nosavan duidelijk heeft laten zien dat hij de raad van zijn vrienden niet wil opvolgen. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken voor zaken het Ver- Oosten betreffende gaf dit taar voordat hij terug vloog Verenigde Staten na een bezoek Ier dagen aan Zuidoost-Azië. Hij heeft twee dagen lang in Vientiane' getracht de generaal te bewegen zijn verzet tegen de voorgestelde formule jor ccn coalitieregering op te geven. Phoemi is vice-premier in de rechtse regering van prins Boen Oem. Hij ver zet zich hardnekkig tegen ieder compro mis met de neutralisten of ten. De grootste amfibische strijdmacht die ooit in vredestijd op de been is geweest heeft gisteren een invasie gedaan op het de centrale Philippij- eiland Mindoro i hebben eenheden bijgedragen. ln envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is. Zelf was lk al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO Schrfjf hier uw eigen naam en adres,^^^ ,,Dat zit zo" 'n boek boordevol met ongelooflijk handige wenken is niet in de winkel te koop. Laatste poging van Rusk in Genève Aan de vooravond van het vertrek van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, naar de V.S. voor het uitbrengen van verslag aan president Kennedy, heeft hij nogmaals met zijn Russische ambtgenoot Gromiko over de kwestie-Berlijn gesproken. Zegs lieden verklaarden, dat welis waar geen merkbare vooruitgang was geboekt, doch Rusk was niettemin van mening, dat het contact met de Russen in elk geval moet worden voortgezet. Voor zover bekend is het enige voor del dat ter tafel ligt, een plan van Gromiko voor een vaag internationaal toezicht op de land-, water- en lucht- corridors naar Berlijn. In zijn huidige 'orm is dit plan voor Rusk volkomen onaanvaardbaar, omdat het er van gaat. dat de westelijke garnizoenen uit Berlijn worden teruggetrokken. Dc dagelijkse controle op de toevoer- wegen naar Berlijn wordt in handen van de Oostduitsers gelegd en een interna tionaal lichaam heeft slechts een raad gevende stem. Het Westen zou daarmee in een positie zijn gebracht, waarin het de D.D.R. moet erkennen. Het enige nut van het plan wordt hier in gezien, dat het de twee ministers een uitgangspunt biedt, nadat ze het twee weken lang oneens zijn geweest. Van daar dat Rusk er by Gromiko op heeft aangedrongen de toegangswegen tot Ber- David P. James, een Conservatief Lagerhuis lid, heeft gisteren meege deeld dat hij een onder neming heeft gesticht met het doel een onder zoek in te stellen naar het monster van Loch Ness. De maatschappij heet: Bureau voor onder zoek van de verschijnse len inzake een monster van Loch Ness N.V. Reeds meer dan dertig jaar zijn er onderzoeken aan de gang naar het al of niet bestaan van dit verschrikkelijke beest Sommigen geloven er vast in, anderen staan er sceptisch tegenover. Een ding staat vast: het meer van Loch Ness is in deze periode de grootste toe- ristenattrartie van de Schotse Hooglanden ge worden. De Sowjetunie heeft hoge staatsonderscheidin gen toegekend aan een aantal mensen die bij het ontwerpen en beproeven van nieuwe kernwapens betrokken zijn geweest. Een groep officieren van de raket- en luchtmacht kreeg de titel van „Held van de Sowjetunie". Zes entwintig ontwerpers, ge leerden, technici en ar- beiders kregen de titel „Held van de socialisti sche arbeid". Een aantal deskundigen op kernwa- pengebied. die reeds twee maal laatstgenoemde titel hadden gekregen, werd nu hun derde gouden „Sikkel en Hamer"-me- daille toegekend. I Zes gezinnen van ln to taal 32 mensen hebben in de loop van het week einde huis en haard in de Oostduitse gemeente Klein-Lichtenhain in Thiiringen in de steek gelaten en in de Beierse plaats Kleintettau om asiel gevraagd. Zij woon den in een stukje Oost- Duitsland, dat als een eiland in Beieren ligt. De bewoners hebben zich altijd als Westduitsers beschouwd: zij stemden ook in West-Duitsland. I De premier van Zweden. Tage Erlandcr, is zondag met zijn echtgenote en enkele leden van zijn re gering voor een officieel bezoek aan Lsraël in Tel Aviv aangekomen. I Functionarissen van de Conferentie over mate riële vorderingen van Jo den op Duitsland, hebben koning Frederik van De nemarken gisteren een cheque van 10.000 dollar overhandigd al« „teken van dankbaarheid van de Joden Ln de gehele wereld" voor de pogin gen, die de Denen tijdens de bezetting hebben ge daan om de levens van de Joden te redden. I De huishonden van Tristan da Cunha zijn. sinds hun eigenaars hel door vukaanuitbarstin gen gehavende eiland in oktober van het vorige jaar hebben verlaten, veranderd in wilde roof dieren. Een naar het een zaam gelegen eiland in de Atlantische Oceaan uitgezonden expeditie heeft gemeld, dat de 15 bonden ongeveer 700 schapen hebben gedood door ze over de klippen in ravijnen en in zee te jagen. „Het werd. hoewel te betreuren, noodzake lijk geacht de honden te doden en voorzover wij wetenzijn ze allemaal doodgeschoten", aldus bc- richtt* de expeditie. 1 mening, dat dit de enige kans is t.._ te vinden of de Sowjetunie bereid is het plan zodanig te wijzigen dat het de basis kan vormen voor serieuze onderhande lingen over Berlijn. De voltallige bijeenkomst van de Geneefse conferentie werd gisteren ver daagd naar aanleiding van het overlijden van de 51-jarige Indiër Narayanan, plaatsvervangend vertegenwoordiger van de Verenigde Naties op deze conferentie. De voorzitter van gisteren, de Pool Rapacki, en verscheidene hoofden van delegaties, onder wie de ministers Rusk. Gromiko cn lord Home, eerden de na gedachtenis van de overledenen. Naraya nan, een voormalige journalist in India, was een zeer geziene figuur in Genève. In Amerikaanse kringen in Genève verklaarde men gisteravond, dat na het onderhoud tussen Rusk en Gromiko dc indruk is ontstaan dat de Russen thans beter de „vitale belangen van dc Ver enigde Staten in Berlijn begrijpen. Het ligt in de bedoeling dat Rusk vandaag voor zijn vertrek nog een korte ver klaring zal afleggen, evenals zijn Rus sische ambtgenoot, die vermoedelijk eerst morgen naar zijn land zal terug keren. Rusk zal waarschijnlijk voorstellen dat er sub-commissies worden benoemd voor de behandeling van vraagstukken waarbij spoedige overeenstemming mo gelijk is. Het ziet er in dit stadium nog steeds niet naar uit dat er een top conferentie kan worden gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5