Benzinestation bij de nieuwe parkeerplaats te Noord wijk I Onze j 0% woensdag tip Aanvoer steeg in 1961 Serie Tulipa Kaufmanniana op keuring grote trekpleister 0.75 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 20 MAART 1962 Raad vergadert vanavond TAE GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK heeft vanavond een vrU korte agenda af te werken, die weinig spectaculaire zaken bevat. Het parkeerterrein aan het Langevelderslag is aangelegd en de exploitatie hiervan dient voor het komende teboen te worden geregeld. Tevens kan een regeling worden getroffen voor plaat sing en exploitatie van een benzinestation op dit parkeerterrein. B. en W. hebben hiervoor laten in schrijven en menen dat de inschrijving van de PA.M. het aantrekkelijkst is. Deze maatschappij biedt een huursom van 10.400 en verlangt daarvoor een langjarig contract en tevens een zodanig plaatsen van het benzinestation, dat de geparkeerde wagens bij het verlaten van bet terrein het benzinestation moeten B. en W. stellen voor een overeen komst aan te gaan voor 5 jaar waarbij genoemde huursom zal gelden en voor de volgende 5 jaren de huur te bere kenen aan de hand van de bruto-ont- vangsten van de drie voorgaande jaren. Nu door de raad tot de bouw van een nieuw raadhuis aan de Prins Hen- drikwcg is besloten, kan het zoeken naar tijdelijke oplossingen voor betere huisvesting van de secretarie gestaakt worden, naar de mening van B. en W. Wel zal erop moeten worden gerekend dat de huidige ruimten nog enige jaren moeten dienen tot huisvesting van de raad. het college en de secretarie. Tot deze ruimten behoort ook het ge bouw Sartorius, waarin de afdeling So ciale Zaken is gehuisvest. B. en W. stel len daarom voor dit gebouw weer voor twee Jaar te huren vein de kerkvoogdij der Herv. Gemeente. ragen De commissie voor 'net onderzoek van de rekeningen over 1960. bestaande uit de heren Dc Ruiter, Schenkeveld en Schmohl heeft een rapport van haar be vindingen ingediend. Zij attendeert er op. dat op de begroting 1960 een tekort geraamd was van ƒ260.000. De rekening geeft echter een batig saldo aan van ƒ240.000. De commissie zag dit verschil van een half miljoen gulden gaarne toegelicht. Voorts wordt gewezen op de post kos ten van vervoermiddelen bij de bedrij ven. Deze zijn geraamd op 4500. ter wijl de werkelijke uitgaven ongeveer ƒ6900 hebben bedragen, zodat de ra ming met 50 pet is overschreden. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de Plymouth-stationcar voor het bedrijf veel te duur is. Daar deze wagen prak tisch alleen dienst doet als vervoermid del voor de directeur, beveelt de com missie aan deze wagen zo spoedig mo gelijk te vervangen door bijvoorbeeld een Volkswagen. Blijkens het antwoord van B. en W. op deze opmerkingen is het verschil van ƒ500.000 tussen dc begroting en de re kening veroorzaakt door de hogere uit keringen uit het gemeentefonds en ho gere belastingopbrengsten. Een voorstel tot vervanging van de Plymouth zal binnenkort de raad bereiken. Dc bewoner van het pand Daniël No- teboomstraat 14 heeft de wens te kennen gegeven deze woning van de gemeente te kopen. B. en W. wensen hiertoe niet over te gaan. omdat het bezit van deze woning bij de uitvoering van de voor genomen plannen In Noordwyk aan Zee mogelijk van betekenis kan zijn. Wel vraagt de woning een goede on derhoudsbeurt. waarvoor B. en W. een krediet van ƒ2000 vragen Werkplaats Daar de laatste jaren het wagenpark van de gemeente aanzienlijk is toege nomen. is in de raad meermalen de gedachte geopperd de reparatiewerk- zaamheden van alle wagens te centra liseren. De politie heeft thans 6 motorvoertui gen in gebruik (binnenkort 9>; de brandweer 4: de bedrijven 3. de reini gingsdienst 3 en gemeentewerken 5 Voorts nog diverse aanhangwagens, veeg- machines, raotormaaiers. pompen en een rupstractor. BIJ een zo groot wagenpark is een behoorlijk geoutilleerde werkplaats on ontbeerlijk. temeer omdat diverse wa gens zodanig intensief worden gebruikt, dat een snelle service noodzakelijk is om de diensten behoorlijk te doen verlopen B. en W. stellen voor aan de bestaan de garage van gemeentewerken een montagewerkplaats te bouwen, behoor- lijk ingericht om alle voorkomende re paraties zelf te kunnen laten uitvoeren Een krediet van ƒ65.000 zal hiervoor nodig zijn Ook In Noordwük zal de viering van het zilveren huwelijksfeest van het ko ninklijk paar worden gehouden op 30 april, de verjaardag van de Koningin. Een plaatselijk comité zal worden op gericht. dat zich zal beijveren voor het nationaal geschenk. Daarnaast hebben de belde Oranjeverenigingen zich be reid verklaard medewerking te verle nen aan de organisatie van de festivi teiten op 30 april Aangenomen mag worden, dat de hieraan verbonden kosten de financiële draagkracht van de verenigingen te bo ven zullen gaan. waarom B. en W. voor stellen een extra krediet beschikbaar te stellen van ƒ3550, zijnde een tegemoet koming in dc kosten van een groot vuurwerk, van optochten en van een eventuele extra tractatie voor de school kinderen. Schelpenvissers Een aantal schelpenvissers te Noord- w ijker hout heeft zich tot de raad gericht met dc klacht, dat door de afsluiting van het Duindamseslag hun eeuwenoud recht van overpad en opslag van schelpen ver loren zou gaan. Zij tekenen hiertegen protest aan. B. en W .merken op. dat het Duindam seslag op het provinciale rijwielpaden- plan is geplaatst, doch dat aan dc Lan- gcvelderslag een nieuwe toegangsweg is aangelegd naar het strand, geschikt voor autoverkeer Hierdoor zijn adressanten in dc gelegenheid met hun schelpen auto's over een goede rijweg naar het strand te rijden, waardoor de iets gro tere afstand ruimschoots gecompenseerd wordt. Van dupering is dus geen sprake. Maandhuren De gemeente heeft momenteel onge veer 630 woningen in exploitatie. Voor het overgrote deel. ruim 600 woningen, is de huur bepaald op een bedrag per week, zodat deze huur ook wekelijks moet worden geïnd. Bij B. en W. is de vraag gerezen of het niet raadzaam is voor de gemeente woningen de huurprijs te bepalen op een bedrag per maand en de maandelijk s? betaling te bevorderen. Hieraan zijn belangrijke administratieve voordelen verbonden, alsook een grote tijdsbespa ring. Om moeilijkheden te voorkomen hebben B. en W. een schema ontworpen In de vorm van een aanloopperiode van een half jaar. waarbij telkens de datum van huurinning enige dagen wordt vroegd. Mochten sommige bewoners dit niet kunnen opbrengen dan is het col lege bereid hen toe te staan de maand- huur in wekelijkse termijnen te voldoen. De ingangsdatum willen B. en W. stel len op 1 juli 1962. School Willielmiiiastraat heeft bouwplannen Gisteravond werd in de school aan de Wilhelminastraat de jaarlijkse ledenver gadering gehouden onder leiding van de heer B. Ike. Secretaris U. van Sprang herinnerde in zijn jaaroverzicht aan de vele mutaties bij de personeelsbezetting. De dames De Vries en Koster en de heer Oosterman aanvaardden een benoeming elders. In hun plaatsen werden benoemd de dames Duymaer van Twist en Jakobs en de heer Van der SpoeL Op 4 december verleden jaar herdacht de voorzitter het feit dat hij 25 jaar ge leden tot bestuurslid werd gekozen. Bij de bouw van de nieuwe school ble ken vele hinderpalen in de weg te staan. Gelukkig komt er nu wat meer perspec tief. Het financieel overzicht werd uitge bracht door de heer P. H. Lindhout. Er was een batig saldo. De heren D. Schrier en H. van Stam werden in de kascontrole- commissie benoemd. Binnenkort zal een filmapparaat met geluidsband worden aangeschaft. Dit apparaat werd ter vergadering gedemon streerd. waarbij een film werd gedraaid over de Noord-Zuid-verbinding via de St. Goihardtunnel. De heren B. Ike en W. van Sprang werden als bestuurslid herkozen. De voorzitter gaf vervolgens een uit eenzetting van de bouwplannen voor de nieuwe school. Er Is een nieuwe situatie ontstaan omdat het bestuur van de Geer- truidakleuterschool gevraagd heeft bij de nieuwe school een gebouw te mogen stichten. Dit is door het bestuur goedgevonden en aan de architecten Verloop en v. d Mey te Katwijk is een plan gevraagd. Deze hebben dit inmiddels ingediend. Het omvat een nieuwe lagere school met 8 lokalen (en de mogelijkheid er nog bij te bouwen) alsmede een kleuterschool met 2 lokalen cn een speellokaal. Ook hierbij is nog uitbreiding mogelijk. Voor de kleuterschool is de vereiste goedkeuring reeds verkregen en voor de lagere school wordt deze binnenkort ver wacht. Er zal echter moeten worden afgezien van de bouw van een gymnastieklokaal Postzegelverzamelaars bijeen In Flora vergaderde de Noordwijkse vereniging van postzegelverzamelaars, onder leiding van de heer H. P. Heruer. Medegedeeld werd, dat met ingang van aanstaande zaterdag de jeugdclub bijeen- komt in de aula van de R.K. U.L.O. aan de Van Panhuysstraat Vervolgens werd een veiling gehouden onder leiding van de heer A. G. Schoordijk. De heer W. Braun hield hierna een boeiende causerie over het zogenaamde motiefverzamelcn. Het leuke hierbii is. dat de mogelijkheden hierbij onbegrensd zijn. Een ieder kan naar eigen keuze een verzameling opzetten van wat in het bijzonder zijn belangstelling heeft Deze manier van verzamelen is zeer leerzaam en ontwikkelend, zodat dit hartelijk aan te bevelen is Het motiefverzamelen neemt steeds groter vlucht aldus de heer Braun. dia ten slotte waarschuwde tegen handels objecten, zoals de Europazegels. Bij de bespreking ging de heer Braun nader in op diverse kwesties. Er volgde nog een verloting en bij de rondvraag kwam een aantal huishoude lijke zaken aan de orde De vergadering was goed bezocht. Amatenrfotografen bijeen De NoordwUkse amateurfotografen kwamen weer bijeen in hotel Noordzee. De heer N. Schmal vertoonde een serie bijzondere kleurendia's, vervaardigd uit chemicaliën. Enkele „dubbelbrekende'' stoffen had hij hiertoe op glaasjes aan gebracht Met behulp van twee polaroid- filters in de projector zorgde hij voor een waar kleuren- en vormenfestijn De uitslag van de keuring van het ver plichte onderwerp „Snelheid" is: 1. mevr. Heemskerk. 2. M. Zuiderduin. 3. A. G van Asten. 4. A. de Vries. 5. E. Aartse, 6. P. Slingerland: vrij onderwerp: 1. A G. van Asten. 2. E. Aartse. 3. E. de Vries. 4. K. A. Kok. 5. G Prins en 6. mevr. Heemskerk. Weekagenda Dinsdag: Gemeentehuis. 8 uur. raads vergadering. Woensdag: Lidotheater, 8 uur: film avond Hervormde Jeugdraad. Donderdag: Verenigingsgebouw. 8 uur. vergadering Christen Vrouwenbond Vrijdag: Poolstar. 8 uur, ledenvergade ring Noordwijkse Reddingsbrigade. Kandidatenlijst K.V.P. De definitieve volgorde van de kandida tenlijst van de K.V.P. voor de gemeente raadsverkiezingen luidt als volgt: 1. G J. Faase, aftr.; 2. M. C. J. Sedelaar, aftr.: 3. L.G.J. Alkemade: 4. W. H. de Haas, aftr.; 5. P Ph. Schenkeveld, aftr.; 6. J. A. 5. Grevelink: 7. W. P. Augustinus; 8. L. J. Droogh: 9 W. J. Smit; 10. J. C Hooge- veen; 11. M. A. Neefjes-van Elzen; 12. H. J. J. Oostdam; 13. A. F. Mulder. De KVP beschouwt de eerste zes plaat, sen als verkiesbare zetels. Actie 10 x 10 In het kader van de landelijke anti- hongeractie werd op de dr. mr. W van den Berghstichting f 2468 ingezameld. E.H.B.O.-diploma De volgende leden van de Noordwijkse Reddingsbrigade behaalden het Bonds EHBO-diploma: T. Stekers. T. van den Berg. E. J Vogels. B. van Werken. J. M. Kobessen. J. H. van den Berg. Zy werden opgeleid door dokter B. de Beer. Kandidatenlijst Gemeentebelang Op een vergadering van de protestants» kiesvereniging Gemeentebelang werd de kandidatenlijst voor de gemeenteraads verkiezing vastgesteld. Deze ziet er als volgt uit: 1. jhr. A. W. G. van Riemsdijk aftr.; 2 J. de Ruiter aftr.; 3. J. van Ne?: 4. H. Kruyt; 5. M. P. den Hollander; 6. Nic. van Beelen. 'T BRILLfcNcfcNTRUM' In Noordwijk aan Zee Hervormden en gereformeerden houden openbare samenkomst De drie Interkerkelijke gespreksgroe pen te Noordwijk aan Zee (hervormden en gereformeerden) hebben besloten woensdag 4 april In Die Ossewa aan de Duinweg een openbare bijeenkomst te houden, waarop een algemeen overzicht van het besprokene zal worden gegeven. Inleiders zijn de predikanten ds. Cu- pëdo. ds. Ferwerda en ds. Hoekstra. Er is gelegenheid tot discussie. Men ver wacht ook vele hervormden en gerefor meerden. die tot nog toe niet aan de sa- menspreking hebben deelgenomen. Maandag 16 april heeft in het gere formeerd verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat de slotbijeenkomst plaats. KATWIJK AAN ZEE Opbrengsten De extra collecte ten bate van de Her vormde scholen heeft f 996.85 opgebracht. Voor de actie 10 x 10 hebben de ver enigingen van het Hervormd-Gerefor meerd Jeugdverband f 306,45 bijeenge bracht. Dan zal ..één van de achttien" spreken. De belangstelling voor de gespreks groepen is groeiende. Men overweegt voor hei volgende seizoen het aantal ge spreksgroepen uit te breiden. Waarschijn lijk moet dan een beroep worden gedaan op predikanten van buiten Noordwijk. Ook komt er misschien een groep, die 's middags vergadert. HILLEGOM Sportfilmavond motorclub Het bestuur van de motorclub ..Bloem bollenstreek" houdt morgen een film avond voor alle sportvrienden, in Zo- me rzorg aan de Meerstraat. Op het pro gramma staan oa. een motorsportfilm over de zesdaagse in Oostenrijk, een film over de bekende oude-Engelse autootjes en vele andere sportfilms. Het is toegestaan op deze avond vrinden en bekenden mee te nemen maar mer denke dat de aanvang precies om acht JONGENS PANTALON HAARLEMMERSTRAAT 143 Visserij golfjes TN HET JAAR 1961 heeft de totale aanvoer van visserijprodukten in Nederland -*• 301.1 miljoen kilo bedragen met een waarde van f 141.7 miljoen tegen 288.5 miljoen kilo voor f137 miljoen in 1960. De rondvisproduktie verminderde met 0.8 miljoen kilo door daling in de aanvoer van kabeljauw, schelvis en koolvis, terwijl juist de wijtingproduktie sterk steeg. In de opbrengst kwam slechts weinig verande ring. De aanvoer van platvis toonde een aanmerkelijke stijging (4.1 miljoen kilo) van de tongproduktie. De stijging in de tongprys deed ook de platvisopbrengst met 9.2 miljoen gulden toenemen. De aanvoer van verse haring steeg met 4.3 miljoen kilo tot 55.4 miljoen kilo. De aan land gezette hoeveelheid gezouten haring (58.1 miljoen kilo) toonde in vergelijking met 1960 slechts weinig verandering (0.5 mil joen kilo), echter verminderde door lagere prijzen de opbrengst met 2.4 miljoen gulden. De makreelproduktie (24.5 miljoen kilo) daalde ten opzichte van 1960 met 0.7 miljoen kilo. De verzending van mosselen nam met 6.8 miljoen kilo toe tot 74.3 miljoen kilo. De garnailenpraduktie steeg met 1,3 mil joen kilo tot 5,6 miljoen kilo. maar door een daföng in de prijzen verminderde de opbrengst tot 8.6 miljoen gulden. De totale aanvoer van concumptaevis ui*, het IJsselmeer verminderde voor namelijk door kleinere produkties snoekbaars en paling. Ten aanzien van de hoeveelheid niet voor consumptie bestemde vis kaïn vol gens het Centraal Bureau voor de bistiek worden vermeld dat de hoeveel heid nest (ondermaatse vis uit het IJs selmeer) met 1,7 miljoen steeg. Het totale beeld ziet er als volgt uit: j Alles in miljoen kilo en miljoen gulden. Visserijprodukten Rond vis Platvis Verse haring Gezouten haring Makreel Mosselen Garnalen Zoetwatervis De totale aanvoer was in december 25.4 miljoen kilo met een vaarde van 11,8 miljoen gulden. In de overeenkom stige maand van 1960 werd er 27.3 mil joen kilo voor 11,3 miljoen gulden gebracht. De daling ten opzichte was een gevolg van kleinere van rondvis en schaal- en weekdieren (mosselen De teruggang bij de rondvis werd ver oorzaakt door een lagere produktie bij alle rondvissoorten. De aanvoer van plat vis nam toe door een stijging in de pro duktie van tong. Van verse haring steeg de aanvoer met 1.4 miljoen kilo. terwijl aan gezouten haring wat minder (0.2 miljoen kilo) werd aangevoerd. De ver zending van mosselen daalde met 2.2 milJoen kilo. De aanvoer van garnalen toonde een toeneming met 0.1 miljoen kilo, de opbrengst daalde echter door lagere prijzen. Tn de aanvoer van sumptie vis uit het IJsselmeer kwam slechts weinig verandering. Wat er was Er waren in ÏJmfuiden 97 schepen de markt, waaronder de KW 159 Marian Ellen met 1420 kisten, waarvan 90 schel vis. 200 haring. 15 makreel. 110 wijting. 1000 koolvis. 1450 stuks kabeljauw. 1250 ij ska bel j au w. De IJM 35 Postboy had 100 schelvis. 180 haring. 160 wijting, 10 kabeljauw en gul. 260 koolvis, 20 diversen. 290 kleine kisten haring. De VI 131 Petronella verscheen markt met 1125 kisten, waarv schelvis, 325 haring. 25 makreel. 150 wij ting. 25 kabeljauw on gul. 500 koolvis en 15 diversen. De SCH 117 Onderne ming 3 kwam aan de afslag met 920 kisten, waarvan 110 schelvis. 185 haring. 5 makreel. 45 wijting. 25 kabeljauw en gul 525 koolvis. 35 diversen. De totale aanvoer was 400 schelvis. 185 kabeljauw en gul .835 wijting. 1600 schol, 890 noord- haring. 260 kleine kisten haring. 160( spanharing, 55 makreel, 2285 koolvis, 140 tarbot, 360 varia, 2250 stuks kabeljauw. 85.000 kilo tong. Tong zakte nog iets in prijs, haring en makreel daarentegen maakten behoorlij ke prijzen. Ook schelvis liep wat omhoog maar kabeljauw was nog steeds goed koop te bemachtigen. Wijting, vooral die van de noord, maakte goede prijzen, tot f 30 Vandaag aan de markt Vandaag lost de IJM 36 Jacoba Gesina 890 kisten waarvan 370 haring. 180 wij ting, 30 kabeljauw en gul, 220 koolvis. 10 diiversen. 400 kleine haring. De KW 32 Sakina Martine is aan de markt met 900 kisten, waarvan 190 schelvis. 160 haring. 50 wijting, 60 kabeljauw 550 koolvis. 20 diversen cn 1250 stuks kabeljauw De KW 99 Maria Theresia heeft 100 kisten vis en 2000 stuks kabel jauw. De KW 4 Golfstroom ten slotte lost vanmorgen 150 kisten vis en 4200 stuks kabeljauw Verkocht Opnieuw is een IJmuidense trawleT verkocht, en nog wel een pronkstuk: de IJM 18 Ariadne. Het schip is over- 4.6 3,8 8.1 gegaan naar de Verre Visserij maatschap pij in Scheveningen, waar het zal gaan varen als SCH 5 „Guus". Verbouwing De SCH 27 Onderneming 2 wordt op een werf in Spaarndam verbouwd. Hel bemanning?verblijf zal nu achterin ko men. het bemamningsverblijf van nu wordt magazijn. Vlaggetjesdag Urk gaat op 14 april Vlaggetjesdag vieren. De gehele voorafgaande week houdt men visserij dagen. Er zullen dan muziekuitvoeringen worden gegeven, de havens en schepen zullen worden ver licht en ook zal vuurwerk worden af gestoken. Van 11 april af gaat men ook een grote tentoonstelling houden van visserijpro dukten en fabrikanten. Op vlaggetjesdag zal de uit 200 schepen bestaande vloot van Urk een vlootschouw houden. EEN FRAAIE collectie Tulipa Kaufmanniana en andere botanische-tul. pen van Van der Hoeks Broeiproevenbedrijf, Oude Niedorp, vormde de grote trekpleister op de keuring die gisteren in de keuringszaal van he Krelagehuis werd gehouden. Met behulp van heesters en dergelijke hac de Noordhollander een aantrekkelijk geheel weten te creëren en de jury kende er zeer terecht een gouden medaille aan toe. Tot dc meest in he! oog springende soorten behoorde de charmante tulipa Kaufmanniaiu Goudstuk, rood met gele rand, de rode Alfred Cortot, die fraai geteken blad heeft, de witte fosteriana Purissima, de boeiende Zampa, roomkleurig met rode tekening, Rondo, rood met gele rand, en de ongelooflijk mooie Greigii Red Reflection, prachtig van vorm en fonkelend oranjerood vat kleur. Stellig een der mooiste en meest bewonderde bloemen van de keuring. Tussen al dit tulpengala stonden ter opluistering nog wat narcissen. Onder andere de goede gele trompet Explorer en de triandus Tresamble. De witte La Vestale en de gele Golden Master waren ingezonden door P. Nijssen Zn.. Sant poort. Twee prima tulpen. Een vaas van de voorname rode Empire State toonde de fa. Overdevest Zn.. Wassenaar. Q. v. d. Berg Zn. NV. Heemstede, bracht twee beste witte tulpen naar voren: Pater Sylvynus en White Surprise. Gebrs. Bie- mend uit Sassenheim kwamen met de teer getinte, aparte Palestrina. terwijl G. H. Hageman Zn.. Heemstede, de abri- kooskleurige kaufmanniana Jeantine over het voetlicht bracht. Een der mooiste oranje tulpen die het vak vandaag kent, is Oranje Zon. Jaren geleden reeds gewonnen en nog steeds is het areaal klein. Deze tulp groeit he laas niet best maar in deze kleur is er niet beter. We zagen deze „beauty" van L. Stassen jr. NV, Hillegom. en van Gebrs. Lemmers. Lisse. Zaailingen Konijnenburg Mark. Noordwijk. voerde weer een aantal zaailingen ten tonele, waarvan we no. 22-14-246. een kruising tussen Denbola en Krelages Triumph, veruit de beste vonden. Het is een helderrode tulp naar de randen in geel uitlopend. De goed gebouwde bloem wordt door een sterke stengel gedragen. De forse witte Blizzard toonde B. de Wreede jr.. Hillegom. in goede conditie. Red Queen is een aardig rood tulpje van de fa. Noordeloos uit Bovenkarspel en P. Hermans. Voorhout, bracht de apar te Peerliss Pink. Van G. Rood. Groote broek. noteerden we de rose parkiet Quo Vadis, en van C. Nieuwenhuis. Lisse, twee goede gele zaailingen, die we ho pelijk nog wel eens zullen terugzien. Gebrs. Van Graven uit De Zilk ex poseerden de mooi gebouwde rode Gene raal de Castries. G. A. v. d. Berg uit Voorhout sloten de tulpenrij met de ele gante witte White Imperator. Hyacinten waren er niet cn nar cissen bleken niet uit voorraad lever baar. Een pluim voor de kwaliteit van de vfjf pannen. Unicum 'n groot- kronige met prachtig geel dekblad cn oranje kroon, .van G. B. dc Vroo- men Zn.. Sassenlielm. J. Rijkelijk- hulzen. Hillegom. toonde de groot- kronige Emmy Peeck, wit. regel matig gebouwd dekblad met rose- achtige cup. Vermelding verdienen ook nu de beste Golden Harvests van N. Straathof, Roelofarendsveen. De rykbloeicnde cycl. Garden Prin cess bracht J. Byl van Duyvenbode uit Breezand. een mooi rotstuinnar- Gebrs. Doornbosch uit Sassenheim lieten zien, hoe mooi de gele trompet Explorer kan zijn en G. Enthoven, Nw. Vennep deed dat met de grootkronige Carbineer. L. van Leeuwen. Sassenheim. LEIDERDORP Fotoclub Tijdens de bijeenkomst van de fotoclub Daguerre werd de uitslag van de onder linge wedstrijd bekendgemaakt. Bij de gevorderden kregen J. Bloemendaal en P. Kruyer ieder 30 punten. P. Erades en F. Viertelhausen kregen ieder 25 punten. Bij de beginners won J. van der Steen met 31 punten. G. van Weelen en F. Beurze kregen ieder 26 punten. De heer P. van der Sterre gaf na de pauze een demonstratie in vergroten. Overzicht groenteveiling Katwijk Exportvraag ivaspeen bleef hoog Ook in de afgelopen week bleef de i peterselie en selderij werden verhandel buitenlandse belangstelling voor was-Ivoor resp. f 29.- en f 56,f 82,- per 1( peen hoog, met als gevolg, dat de uit stekende prijzen zich handhaafden. Dit gold vooral In het begin van de week toen de aanvoer Iets beperkter was. Later trad een zeer geringe prijsdaling in al: gevolg van het grotere aanbod, waarn; echter zaterdag de prijzen weer optrok- Engeland bleef nog grote hoeveelheden Al-peen in plastic kleinverpakking afne men. terwijl Duitsland weer veel belang stelling toonde voor de grovere BI-peen. die voor een deel wordt afgeleverd in plastic zakken. Ten slotte kochit België aardig wat BI-peen met daarnaast ook wat in de sortering AI. De weekaanvoer lag. met 495.000 kg. iets lager dan in de voorafgaande pe riode. toen er 558.000 kg aan de veiling kwam. Er werd 326.000 kg. (v.w. 371.000 kg) of 66% (v.w. 66%%) voor export verkocht. Per kist van 20 kg noteerden de verschillende soorten als volgt: f 13.80—f 18.40 (f 13,70—f 18.10). t 4.40—f 12,00 (f 3.40—f 12,80). BI f 13.50 f 18.80 (f 14.00—f 17,701. Bil f 1.70- f 7.70 (f 3.30—f 9.40). Cl f8.70—f 11.40 (f 8,90f 10,90) en CII f 5.70—f 8.40 (f 6.40—f 9,10). Als het koude weer aanhoudt, wordt deze week nog een redelijk hoge voer van waspeen verwacht. Bij hoger wordende temperaturen zijn echter de tuinders geneigd het werk op de tuinde rijen voorrang tc geven, waardoor de handel naar een later tijdstip wordt ver schoven. Wat de overige produkten be treft mag niet onvermeld blijven, dat woensdag de eerste kasspinazie voor de klok kwam. Het was maar een kleine partij, die f 0.81—f 0.85 per kg opbracht Het assortiment en de aanvoeren van de winterproduktcn waren uiterst ge ring. hetgeen tot de goede noteringen over vrijwel dc gehele linie aanleiding gaf. Restanten gele-, groene- en rode kool brachten resp. f 27-,f 31.-. f 26. f 22.f 23.- (f 9.f 31.-) per 100 kg op. Boerenkool noteerde f 43, f 54.- if 47,f 70.-) per 100 kg. Per kist van 20 kg deden kroten f 1.80—f 5,60 1,10f 5,30). Ook prei werd duur be taald: eerste kwaliteit f 70.f 115,- (f 120.f 130.-» en tweede kwaliteit f 52.- I 80.- (f 75.-) per 100 kg. In verschillen de kwaliteiten varieerden spruiten in prijs van f 59,f 116.- (f 58.-) per 100 kg. Een geringe hoeveelheid selderie- knollen ging weg voor f 10.f 15.- f 1.- 'V> per 100 stuks. Witlof werd vlot verkocht voor f 121,f 136- (f 120, f 138,-) per 100 kg in eerste kwaliteit en f 103.f 109.- (f 85.f 116,-) per 100 fei. tweede kwaliteit. Kleine partijtjes I had succes met de grootkronige Buncraw wit dekblad met oranje gerande ge* kroon. Van het bijgoed verdienen vermeldinj de prachtige zacht-lila fresia First Ladj van Konijnenburg Mark. Noordwijk, e de fresia's Rijnland (oranje) en Mozar (blauw» van Wülfinghoff's Bloemboller bedrijf. Rijswijk. W. P. van Eden. Noord wijk. kwam ten tonele met eer groepje crocus chry san thus we o.a. Blue Peter, Blue Giant, Blue Bir en Cream Beauty en J. de Goedt Breezand. exposeerde de fraaie landse iris Purple Sensation. De bekec- de bijgoedkweker A. Twaalfhoven u: Uitgeest, zag veel belangstellende drommen rondom zijn merkwaardigi Arum Dracunculus met de paarsachtig! bloeischede op de lange stengel. KATWIJK AAN ZEE Agendauieuws Dinsdag: 8 uur, Hervormd vereniging* gebouw, Herv.-Geref. mannenverem ging „Calvijn". Woensdag: 8 uur. gebouw ..Irene", li denvergadering Chr. Bibliotheek; 7.C uur. Oranjezaal, Christenvrouwenbond 8 uur. wijkgebouw Abeelplein, Jong; Kerk wijkgemeente Zuid-OosL Donderdag: half 8. gebouw Reraiie straat, Geref. Gemeente (spreker ds. de Gier); 8 uur, perceel Nieuwe Duin weg 14, amateurfotografen; 8 uür, Ora:- jezaal, C.H.U. (spreker de heer D. va der Kwaak); 8 uur, Chr. Huishoudschoo', wijkgemeente Noord-Oost: 8 uur, kapei ds. C. Treurs spreekt; wijkgebouw b: Oude Kerk, 7.45 uur. Herv. wij kg* meente Zuid-West; 8 uur, Geref. kert concert Geref. Jeugdwerkcommissie. Vrijdag: 8 uur, Calvijnschool, leden- vergadring „Vereniging voor Geref. la ger onderwijs": 8 uur. Hervormde jeugd huis, Bijbelstudieclub Amos 56a; uur, Irene, gesprekskring (ds. Pylma: over „Wat bezielt de achttien?"). Chr. Reisstichting De Chr. Reisstichting hield -gister avond in de hal van de Calvijnschoc- een voorlichtingsbijeenkomst onder lé ding van de heer D. J. Brouwer, op wees, dat ook Christenen rijkeliji mogen genieten van het vele schone, da God ons schenkt. Dc heer A. J. B. Paulis. voorzitter de Chr. Reisstichting, gaf een overzich van de groei, die de stichting in de al geiopen tien jaar heeft doorgemaakt..He aantal reizen kon steeds worden uitgg- breid en ook dit jaar zijn er weer n&l wat reizen bijgekomen. De vliegreijen naar Pal-ma, de Cosja Brava en do Ri- vièra zijn een groot succes. Er werden enige kleurenfilms toond. zoals „België langs Maas ei dennen". ,.West-Duitsland van noord tc zuid", en een fil mover Oostenrijk. Beroepen Ds. N. de Jong, Chr. Geref. predikant heeft een beroep ontvangen van de Chr Geref. Kerk te Hilversum - Oost. Ouderavond In de Oranjezaal van het jeugdhuis werd een ouderavond gehouden C.JV.-jongensclubs „Daniël" en „Zee helden". Voorzitter J. Klok hield een korte inleiding over de rijke jongelinj waarna hij vertelde wat er alzo i door de "jeugd wordt gedaan. Ten slotte voerden de jongens enigf schetsjes op en werden er spelletjes ge- Voor de bejaarden Deze week wordt een collecte gehou den voor de autotocht van de ouden dagen. Hoog cn la^g water Woensdag 21 maart: hoog water 3.48 ep 1-5.56 uur; laag water -11:48 uur. U WILT TOCH GRAAG GEZONDE KINDEREN Geef ze daarom vlees. Veel vlees, rijk aan vitaminen en eiwitten. Wij zorgen voor UNIEKE PRIIZEN Tot en met ZATERDAG a.s. KALFSLAPPEA mager 1.98 Eveneens tot en met zaterdag a.s. 3 pakjes MARGARINE „allerfijnste" bij ons 0.49 VLEES KWEEKT KAMPIOENEN k RUNDERLAPPEN. reeds vanaf 1.48 m RIBLAPPEN, exfra mals 2.08 KALFSGEHAKT, iets fijns 1.48 SPEKLAPPEN doorregen0.79 P KIPPEPOELET, voor fijne soep 1.25 Voor beter belegde boterhammen 100 gram HAM 100 gram HAMWORST MEIJER'S VLEESWAREN smaken 200 gram PEKELVLEES 0.85 200 gram HAMSPEK 0.78 200 gram LUNCHWORST 0.58 250 gram LEVERWORST 0.59 Haal het fijnste voordeliger bij: MEIJER'S SNELBEDIENINGS-5LAGERIJ Princes traaf 37 - Tel. 3898 Katwijk aan Zee

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4