Noord wijk en Kozakken Boys streden moeilijke strijd Weinig spanning in Katwijk bij Quick B.-Zwaluwen De roodbroeken toonden zich sterker: 3-1 Geen verrassingen uit modderig weekeinde Oegstgeest wees de Boys uit de Hoek terug In zeer matige wedstrijd won Ter Leede met 2-0 een Voorsprong van J.A.C. kwam in gevaar Thuisclub liet het slechts bij drie doelpunten NIEUWE LE1DSCHE COURANT MAANDAG 19 MAART 1962 (Van onze sportredacteur) Voorzitter De Klerk van Koz. Boys zei mij voor de wedstrijd in Noord- wijk dit: „Schrijf maandag in de krant: Koz. Boys (zonder v. d. Maas) ver liest van Noordwijk". De Werkendamse gemeentesecretaris mag de voet balzaken dan soms wat te somber inzien, hij kreeg dit keer gelijk. Direct daarachter willen we echter de vraag opwerpen of de Boys het met hun ongetwijfeld kundige rechtsbinnen, die wegens droeve familieomstandig heden ontbrak, wel hadden kunnen redden. We willen duidelijk zijn en de vraag ontkennend beantwoorden. Noordwijk speelde in deze van het begin tot het einde op hoog peil staande wedstrijd zo goed, dat niemand van de 2500 toeschouwers het zal durven ontkennen dat de club van de gebr. Marijt de sterkste was. Eén speler kan veel doen en voor al op het middenveld werd de steun en de schakelwerking van v. d. Maas ondanks hard zwoegen van invaller Versteeg en de ijverige Van Driel. erg gemist. Daardoor konden de Boys niet alleen slechts sporadisch de kloof op het middenveld over bruggen, maar tevens zagen zij geen kans verband in de voorhoede te brengen Stug afgedekt door de resolute Noordwijk-verdedigers kregen noch een actieve v. d. Heuvel, noch een wat starre Visser enige kans. Bovendien was Damen er niet in. Neen, Noord wijk veroverde op uitstekende wijze zijn revanche voor de 32 nederlaag in Werkendam en toonde bovendien dat het heel wat beter kan voetballen dan enkele weken geleden tegen Zwart Wit werd gedemonstreerd. Naast de aanval draaide ook de defensie uit stekend, want er werd voor gezorgd dat de toch uiterst schotvaardige Wer kendammers behalve die ene treffer van Van Driel niet tot meer doelpun ten kwamen. Er waren 28 minuten gespeeld, toen Koz. Boys verrassend de leiding nam. De gasten waren namelijk al stevig tegen de muur gedrukt door ten soepel draaiende Noordwijk-aanval. Maar Marijt e s. trof fen in Arie Schaddelee deze middag een doelman van klasse, want wat hij in de achttiende minuut bij een schot van C Marijt en direct daaropvolgend bij een knal van Barnhoorn presteerde, was al waard hem een extra pluim te geven. Die kreeg hij echter in de loop van de wed strijd royaal. Niet alleen door zijn kee perstalenten, maar ook door zijn sportief optreden, want tot tweemaal toe corri geerde hij scheidsrechter Gorissen die •en achterbal constateerde toen Schadde lee de bal nog juist had aangeraakt, zo dat er een hoekschop moest worden ge- Zowaar 0-1 Maar goed, Noordwijk kwam er dus in eerste instantie niet door, mede door dat C. Marijt bij De Graaff niet veel te vertellen had en zowel Marijt als Barn hoorn na uitstekend voorbereidend werk van Haasnoot en Heemskerk te indivi dualistisch te werk gingen. Koz. Boys sloeg toen verrassend toe. want uit een goede pass van Schreuders knalde de vrijstaande Van Driel van dichtbij in (0—1). Er ontspon zich een prachtige strijd waarin Noordwijk beter voetbalde, hoe wel de Boys zich bepaald niet lieten intimideren en in de jonge Van Rijswijk een kundige kanthalf bezaten. Het was echter volkomen verdiend dat Haasnoot er in de 37ste minuut 11 van maakte ook al was het vla een wat on benullig doelpuntje. Uit een vrije trap van Heemskerk raakte het blonde hoofd van de Noordw(jk-llnksbinnen de bal slechts gedeeltelijk. Schaddelee leek de bal te pakken, maar deze rolde toch juist in het doel (1—1). Barnhoorn: 2-1 Noordwijk viel instuimig aan hetgeen tot uitdrukking kwam in een groot aan tal corners. Schaddelee hield, geholpen door stug verdedigen van Ippel en Blok land, aanvankelijk stand, maar een mis verstand tussen hem en De Graaff bood Brnhoorn juist voor de rust een prachtige kans die hij gretig benutte (2—1). Dat deze voorsprong niet onverdiend was. kwam na de rust duidelijker tot uiting toen Koz. Boys even leek te wor den overspeeld. Maar weer was het Schaddelee die het hoofd koel hield. Zelfs toen C. Marijt na een verkeerde terugspeelbal van Versteeg alleen voor Afdeling Leiden van de KNVB Sleutels, dat met maar liefst 5 invallers tegen Alphen uitkwam, heeft het niet kunnen redden en is begrijpelijk tegen de grasmat gegaan. Ook WSB heeft ditmaal geen winst kunnen boeken, want het verloor met 10 van TAW. NSA heeft helaas niet kunnen spelen tegen Alphia wegens het slechte terrein. Het ziet er nu toch niet meer zo erg slecht voor deze Samsommers uit, want Sleutels en WSB konden geen winst boeken. VWS is door al deze manipulaties naar de vierde plaats gezakt, hoewel het niet speelde. Quick Boys 4 staat in IA nu onbereik baar ver bovenaan, want het heeft al weer twee punten verdiend op Oegst geest 2. In 2A heeft Rouwkoop 2 weer winst geboekt en staat nog steeds bovenaan. De uitslag VWS 2—Wou brugge 2 is niet bekend zodat we niet weten of de Van Wijk-mensen nog onderaan bengelen. Ze schijnen er niet veel interesse bij te heb ben hun uitslagen in de krant te zien want daar is gewoon niet aan te komen. Kagia 2 heeft ook weer winst gehaald maar we geloven toch nog niet zo sterk in zijn leiderspositie. ARC 5 speelde ook al niet door de nattigheid dus een beslis sing is nog verre. 3B heeft de belangrijke wedstrijd ook al in de modder zien vallen terwijl de lagere klassen niet veel schokkends heb ben opgeleverd De stand Rouwkoop 13 Woubrugge 12 Alphen 13 VWS13 Haz w. Boys 13 T A.V.V12 Kagia 13 Alphia 13 Sleutels 13 V.V.S.B12 NSA. 13 0 2 22 60—13 0 2 20 40—25 2 3 18 39—17 5 2 5 12 10—17 5 1 7 11 26—32 3 2 8 6 14—28 4 18 7 14—«0 2 0 10 4 14—32 2 1 10 5 17—17 Uitslagen 1. Alphen 1—Sleutels 1 6—0. NSA 1— Alphia 1 afg.. WSB 1-TAW 1 0-1. IA: GWS 2SVOW 2 3—7. Koudekerk 2—Ter Leede 3 afg., Oegstgeest 2Quick Boys 4 3—4. 2A: Katwijk 3—Lisser B. 3 4—3: RCL 3Hazersw B. 2 afg.. Rouwkoop 2 Leiden 2 70. VWS 2Woubrugge 2 n.b. 2B: ARC 4—Oegstgeest 3 41. Quick B. 3—Lisser B. 4 9-1. 3A: Kagia 2—Alphen 2 4-0. TAW 2 SVOW 3 afg., Woubrugge 3ARC 5 afg. 3B: Hazersw. B. 5Hazersw. B. 4 22. Koudekerk 4Alphia 2 afg. 3C: Katwijk 5—VWS. VWS 3 niet op gekomen; Sleutels 2WSB 2 12. 3D: GWS 4—Quick B. 7 0—2. Leiden 5 —Katwijk 7 2—6, Rijnsb. B. 6—Katwijk 6 0-9. Junioren A: RCL (A)Noordwijk (A) 37. Rouwkoop (A)—Ter Leede (A) 1—3, Rijnsb. B. (A)—Quick B. <A> n.b. B: Katwijk <B)Noordwijk (B) 41. Quick B. (D)—Rijnsb. B. (B) 1—3, Lis ser B. (A)Rouwkoop (B) n.b. C: Lisser B. (D)Katwijk (C) n.b. E: TAW <A>—SVOW (B) afg.. Wou brugge (A)—ARC (E) afg.. MSV (B)—Ha zersw. B. (B) 1—6. Kozakken BoysNoordwijk trok grote belangstelling. Op de foto: Een aanval van de in wit shirt spelende Werkendammers. Foto N. van der Horst doel kwam. De opzet van Noordwijk was duidelijk: de definitieve winst zo spoedig mogelijk forceren. In hoog tempo ont wikkelde zich nog steeds een aantrekke lijke strijd waarin Map Marijt excelleer de. Het was alles bij elkaar verdiend en tevens beslissend dat Noordwijk in de 18de min. op 31 kwam door C. Marijt die na aangeven van Heemskerk in- knalde. Doordat Noordwijk daarna een ietwat defensieve houding aannam, kon Koz. Boys nog wat oprukken, maar v. d- Heu vel. fel geschaduwd door Passchier moest het teveel alleen doen en kwam niet ver der dan een schot dat naast ging. Visser zag een felle inzet door Van Nierop prima verwerkt. Neen, Noordwijk kwam dichter bij doelpunten, maar Map Marijt schoot tegen de paal en De Graaff kon op de lijn redden bij een inzet van C. Marijt. Dit nog even: een pracht wedstrijd, van beide zijden, dat was het! Noordwijk: d v. Nierop; a v. d Wiel en v. Duin: m Passchier, De Koning en v. d. Meulen: v Barnhoorn. Heemskerk, Marijt, C. Haasnoot en M. Marijt. Koz. Boys: d Schaddelee: a Blokland t Ippel: m v. Rijswijk. De Graaff en Versteeg: v Damen. v. Driel, Visser, v d. Heuvel en Schreuders. Spel van korf en bal Velocitas dicht bij de titel Voor de volle 100 werd het Pr°gramma van tjll zaterdag niet af- gelast, maar erg t mi i td W//II vee* scheelde dat Vl bil I Va f niet. Het waren enkele uitzonde ringen die de re- yy gel bevestigen. Ar Slechts twee re sultaten, waar van VESSnel in de hoofdklasse west een normaal grote zege voor VES opleverde. Belangrijker was de zege van Velocitas op Ons Eiland 2, waardoor de titel en promotie van de Leiderdorpers naar de le klas A slechts een kwestie van tijd is. Leider VES tegen hekkesluiter Snel was de enige strijd in de hoofdklasse west en de 101 zege van VES geeft een normale afspiegeling van de posities op de ranglijst. De overige vier wedstrijden werden afgelast In IA geen enkel resultaat. Alle acht twaalftallen bleven werkloos. Ons Eiland 2 heeft in 2A geen kans ge zien de kans op de titel te vergroten. Integendeel. Het Leiderdorpse Velocitas bleef duidelijk in de meerderheid en ver sloeg de Leidse roodbroeken met 29 Met vier verliespunten minder dan Fluks en Ons Eiland 2 gaat Velocitas regelrecht op de titel af. Het is dan ook zeker dat Leiderdorp zijn le klasser krijgt Fiks 3Fiks 2 werd afgelast. Dit pok het geval met alle wedstrijden in 3A, 4A en bij de adspiranten. HOOFDKLASSE-WEST VES—Snel- 10—1 VES 11 11 0 0 22 97—36 Pernix 10 7 1 2 15 76--14 Excelsior 10 4 2 4 10 73—69 Kinderdijk 8 4 0 4 8 3245 Rotterdam-Z. 6 3 1 2 7 3! VEO 8 3 1 4 7 50—52 GKV 6 3 0 3 6 41—45 PKC 11 2 2 7 6 52—64 Vriendenschaar 9 2 0 7 4 3763 Snel 7 0 1 6 1 26—77 2e klasse A: Ons Eiland 2Velocitas 2—9. Velocitas 816 Succes 54 Fluks 8—12 Pernix 3 5—4 Ons Eiland 2 7—10 Fiks 2 63 T.OJ». 9—5 Fiks 3 6—0 Voetbal De voetbalwedstrijd tussen de Italiaanse league en de league van de Ierse Vrijstaat, zaterdag te Dublin ge speeld, is door de Italianen met 30 ge wonnen. Alle doelpunten kwamen in de tweede helft tot stand. Engels voetbal De wedstrijd tussen de jeugdploegen van Engeland en Wales, die zaterdag te Swindon werd gespeeld, is door de Engelsen met 40 gewonnen. Gewichtheffen Tijdens de wedstrij den om de grote prijs van Moskou heeft de Poolse lichtgewicht Voldemar Baja- nowski zaterdag het wereldrecord twee handig trekken in zijn gewichtklasse verbeterd en gebracht op 130.5 kg. Het oude record stond sedert 14 augustus van het vorig jaar op naam van de Rus Ana- tole Schgun. Via 2-2 bij rust naar 4-2 F de tweede helft van de wedstrijd tegen Hoekse Boys heeft Oegstgeest toegeslagen. De „Hoeksen", die voor rust technisch beter spel te zien gaven, kwamen toen niet verder dan 22. En ze zagen in de tweede helft Oegstgeest beide punten, dankzij een 42 overwinning, in de wacht slepen. Feitelijk werd Hoekse Boys het slachtoffer van de zelf opgezette buiten- spelval, waarin niet alleen de Oegstgeester aanval ettelijke malen, maar ook de zwak leidende arbiter Domerchie zeer vaak inliep. Tweemaal liet hij na rust terecht doorgaan en bij de eerste maal was dit voor links buiten Piet Jansen genoeg. Even later voltooide dezelfde speler de Hoekse debacle, die reeds in de tiende seconde van de wedstrijd was begonnen. Oegstgeest trof namelijk in de tiende seconde via rechtsbinnen Voorveld doeL Het ging allemaal zo snel, dat vele toe schouwers en ook enkele spelers het niet zo vlug konden verwerken. Hoekse Boys kwam snel over de schrik heen en toog op het spekgladde veld met vaak gladde combinaties ten aanval. De Oegstgeester defensie bleek niet altijd even trapvast en knoeide nogal eens dicht in de buurt van doelman Hille- brand. Het plaatsen werd slechter bü Oegst geest en daarvan profiteerde Hoekse Boys dankbaar, door na een kwartier de gelijkmaker te scoren. Midvoor L. Bak ker zette zUn hoofd op de juiste ma niet achter een voorzet van rechtsbuiten Van Eik. De opstelling van doelman Hillebrand was niet helemaal goed. Vijf minuten later had Oegstgeest, dat slechts zelden tot goede aanvallen kon komen, alweer de leiding, toen Voor veld op fraaie wijze de voorzet van Piet Jansen op zijn schoen nam en beheerst In het doel plaatste. In de 26ste minuut was de stand opnieuw door L. Bakker gelijk- Weifelend wegwerken van Oegstgeester defensie zette Van Eik het werk. De Hoekse rechtsbuiten trok de Oegstgeester defensie uit elkaar. Zijn voorzet kwam bij de schietgrage voet van Bakker, die met een tam schot de traag reagerende Hillebrand opnieuw klopte. Hierna gebeurde er niet veel meer tot de rust Buitenspel Aanvankelijk was dat ook het geval met het eerste half uur na de pauze. Het enige opmerkelijke, dat te noteren viel. was het grote aantal keren, dat de scheidsrechter voor buitenspel floot He' merendeel van de keren had hij daarbij gelijk, want de Oegstgeester voorw? art sen zochten de vriie plaatsen voorbij de Hoekse defensie. Maar zeker twaalf van de 37 keer was hqt geen buitenspel en floot de arbiter, die ook met andere be slissingen niet altijd gelukkig was, op het appèl van de Hoekse grensrechter. Een goede raad voor de heer Domerchie is voortaan bij een glad veld geen bas ketbalschoenen aan te trekken. Hij be hoeft dan geen beslissingen op grote af stand te nemen. In ieder geval had de arbiter gelijk toen hij linksbuiten Jansen van Oegst geest na een half uur ondanks een vlaggende Hoekse grensrechter liet doorgaan. Jansen had toen geen moeite doelman Van Welzenes te pas seren. omdat de overige verdedigers demonstratief bleven wachten op een Spijkenisse was ongevaarlijk (Van een onzer verslaggevers) Spijkenisse moest na het bezoek aan Ter Leede in Sassenheim de terug reis zonder een enkel winstpunt aanvaarden, omdat het daar een 20 nederlaag leed, een score, die reeds bij de rust was bereikt. Het groenwitte team, dat wij tijdens de rust nog wel enige kansen op een beter resultaat hadden durven toedenken, is er dus niet in geslaagd dit in de tweede speel- helft waar te maken. Het spelpeil, dat ook in de eerste vijfenveertig minuten niet groots was geweest, daalde in die periode zienderogen, zo dat het uiteindelijk de kleine schare toeschouwers niet speet, toen de rustig leidende scheidsrechter Deins voor de laatste maal floot. ie combinatie van H. Molenaar en W. van Biezen, waaruit de laatste tegen de verhouding in de stand naar 2—0 schoot Direct hierna bediende v. d. Hor rechtsbuiten Verweel van een keurig passje. Een doffe knal volgde, maar het schot van de Spükenisser vloog juist over de lat. Weinig goeds Het best kwamen beide elftallen in het eerste kwartier voor de dag. Gesteund door de wind in de rug opereerde Ter Leede met snelle aanvallen voor de ves te van Van Beek. die al meteen op een schot van linksbuiten D. van Biezen kon loten zien, dat hij niet voor niets mee was gekomen. Aan de andere kont le verde een combinatie tussen Verweel en rechtsbuiten Kweekei een strakke voorzet van laatstgenoemde op, waaruit de bal echter de schietgrage voet van Stougje schampte. AI na drie minuten kon Ter Leede verheugd een 10 voorsprong accep teren. Een voorzet van Van Ginhoven werd door H. Molenaar gemist, maar vlak achter hem stond linksbinnen W. van Biezen klaar om met een laag schot zijn club de leiding te geven. Even later schoot een doorgebroken Jac. Molenaar niet alleen over de uitgelopen keeper Van Beek, maar tevens juist over de lat. De bezoekers gaven door middel vaD v d. Hor bij stopper Zoet en rechtsback Tijsen hun visitekaartje af. toen keeper De Vries een duidelijk „Ja" had laten horen, maar vergat de bal in ontvangst te nemen. In eendrachtige samenwer king konden de beide Sassenheimers aan v. d. Hor ternauwernood het scoren be letten. Allengs kwamen de verschillen tussen de beide elftallen naar voren. De thuisclub was technisch bekwamer, en voerde de aanvallen, althans in de be ginperiode wat sneller uit. Later ver viel men ten onrechte in te kort gehou den samenspel, dat het tempo drukte en het element verrassing naar de verre achtergrond verwees. Geen gevaar Spijkenisse stelde daar een massa goe de wil tegenover, schoot echter in capa citeiten en snelheid van handelen tekort om het de verdediging van de roodgelen erg moeilijk te maken. Niettemin waren do bezoekers over het geheel genomen beslist niet minder in de aanval dan de gastheren. Desondanks kwamen er uit deze veelvuldige attaques maar zelden gevaarlijke momenten voort omdat het vijftal voorhoedespelers elkaar onderling niet aanvoelde en dikwijls ontbrak op die plaatsen, waar juist de aanwezigheid was vereist We zagen voor rust nog een kopbal an D. van Biezen via de lat overgaan i verder stoDDer v. d. Schee in de achterhoede van Spijkenisse naar een grootse vorm groeien. Vijf minuten voor rust kon ook hij echter niet op tegen Over de tweede helft valt er weinig goeds te vertellen. De snelheid was uit de roodgele aanvallen verdwenen en v. d Schee hield met zijn secondanten Kweekei en v. d. Akker de zaak goed gesloten. De jonge Bevaart vocht dap per mee, evenals de meer geroutineerde v. Putten. Zij slaagden er echter niet ir. hun voorwaartsen te stimuleren. Die hadden het overigens niet gemakkelijk tegen de (soms te) resoluut ingrijpende Tijsen en de soepel draaiende Molema waartussen stopper Zoet zich goed op zijn gemak voelde. De plaatsverwisseling tussen Van Gin hoven en H Molenaar bracht v. d. Schee niet van de wijs en steeds opnieuw RESERVE-KLASSEN Semper Altius 2 in 3B gedegradeerd CSVD 2 17 16 Excels. M 2 15 15 SSS 2 12 14 ARC 2 16 10 Spijkenisse 2 12 Quick Boys 3—Ter l—l; Zwaluwen 2 15 20 Quick Boys 2 15 19 RWH 2 15 17 Zwart Wit 2 15 17 NSW 2 16 16 Res. 3e klas A: Leede 2 3—2; Rijnsb. Boys 2—GSV 2 1—3; Noordwijk 3—RCL 2 1—4. GSV 2 13 24 Katwijk 2 12 11 Quick Boys 3 13 18 RCL 2 12 10 Rijnsb. B. 2 13 17 Noordwijk 3 13 Ter Leede 2 13 12 Ornas 2 13 Res. 3e klas B: Semper Altius 2HBSS 2 35 (Semper Altius 2 degradeert); Die liaghe 2Noordwijk 2 47; Monster 2 Rijnsb. Boys 3 0—2; SHS 2—JAC 2 2—3. Noordwijk 2 15 25 SHS 2 15 14 Monster 2 15 16 HBSS 2 14 13 JAC 2 15 16 Die Haghe 2 14 12 De Lier 2 14 15 Semp. Alt. 2 14 5 Rijnsb. B. 3 14 14 Res. 3e klas C: DOT O 2—ASWH 2 11; WGZ 2Zwaluwen 3 1—1. joeg hij met verre trappen de bal naar :n in de hoop, dat een er van althans goede afwerking zou vinden. Bij een uitstekend door Dubbelt genomen cor ner leek het er op alsof Bevaart zou inkoppen, maar de vuist van De Vries bracht nog juist op tijd redding. Een andere bal van hem bracht tegen het einde v. d. Hor in een vrije positie. Te gehaast en daardoor slordig schieten deed ook echter deze kans teniet, zodat uiteindelijk de 2—0 score bij rust tevens de eindstand betekende van deze op minder dan tweede klas peil staande ontmoeting. TER LEEDE: d. De Vries; a. J. Tijsen en Molema: m. H. Tijsen, Zoet en Do Eruin: v. Van Ginhoven. Jac. Molenaar. W. en D. van Biezen. SPIJKENISSE: d. Van Beek; a: Kwee kei en v. d. Akker; m. Bevaart. Schee en v. Putten; v. Kweekei, Ver weel, v. d. Hor, Dubbelt en Stougje. fluitsignaal, dat ditmaal echter uit bleef. Vijf minuten later had doelman Van Welzenes pech, toen hij bij een uittrap de bal maar half raakte. Het leer kwam terecht bij Piet Jansen die van 35 meter afstand de bal on middellijk retourneerde over de totaal machteloze Hoekse doelman, die nog niet zijn doel terug kon zijn. In de resterende tien minuten ging de wedstrijd uit als een nachtkaars en be gonnen de toeschouwers de kou nog ster ker te voelen. Alphen-Sleutels 6-0 Op het bljterreln van Alphen. aan welk terrein niets te bederven is, hebben bel- de elftallen er van gemaakt wat er on der de omstandigheden van te maken was. Vooral het 'middenterrein was, door de sneeuwval (ook tijdens de wedstrijd, maar men ging rustig door) een modder- veld. Zoals uit de cijfers blijkt, kon Al- pben het best uit de voeten, maar de stand aan het einde, was wat geflatteerd. De gasten waren met schieten niet ge- i lukkig; het was nogal eens: net naast Bovendien was de Alphense stopper Van Heijningen weer goed op dreef. j Het eerste kwartier verliep de strijd met wisselende kansen, maar toen kwam j Alphen op schot. Midvoor J. van Hars- kamp met twee treffers en linksbinnen Lankhaar hadden de thuisclub na een halfuur reeds naar een 3—0 voorsprong geschoten, mede door awak spel van de Sleutels-doelman. Voor de rust brachten linksbinnen I Bruines én Van Harskamp de stand nog op 50. Toch was de strijd niet zo een- zijdig geweest. Ook na de thee hield het Sleutels-elf- 1 tal dapper vol waarbij de linksbuiten i zich onderscheidde. Maar het lukte niet j tot een tegenpunt te komen. Na 25 mi nuten bracht Lankhaar de stand nog I op 60, waarbij het bleef. Lisser Boys kwam tijd tekort Op een prima bespeelbaar veld bonden JAC en Lisser Boys de strijd tegen elkaar aan. Er werd in een beste verstandhouding gespeeld. De Hagenaars wonnen verdiend. Een pluim echter voor de mannen uit de bollenstreek, die tijd te kort kwamen om de 4—1 achterstand geheel te niet te doen. De gasten produceerden nog wel één doelpunt, zodat de eind stand 42 werd. In het laatste kwartier stond de Haagse doelman succes in de weg. In een vrijwel gelijkopgaanide eerste helft, waarin de JAC-ers toch wel het gevaarlijkst waren, namen zij een vei lige voorsprong. Hert was wel vreemd dsat de score geopend werd door een dubieuze strafschop. Trouwens de scheidsrechter wilde de balans wart dat betreft zeker in evenwicht brengen. Hij deed ook Liser Boys even voor de rust een strafschop cadeau. P. v. d. Maas, die na die rust vele doelrijke kansen miste, kreeg in de elfde minuut de kans om te doelpunten maar hij schoot de bal tegen keeper Warmer- Strafschop Twee minuten later kwam de straf schop <x>t stand. P. Nieuwenhuizen werd aangevallen door linksback Van 't Wout en kwam daarbij 'ongelukkigerwijze ten val. De scheidsrechter wees naar de witte stip. Sleyster voltrok het vonnis (1—0). De Llssenaren gingen niet bty de pak ken neerzitten en met goed op gebouwde aanvallen over de vlengels stevenden zü op de vijandelijke veste af. Door goed ingrijpen van de Haagse achterhoede en ook door het slechte richten van hun voorwaartsen bleven doelpunten uit. Doelpunten kwamen er wel aan de andere kant. Na een half uur spelen mocht P. v. d. Maas een vrije trap ne men; hij plaatste de bal goed naar Nieu wenhuizen en deze bedacht zich geen moment en scoorde onhoudbaar (20). Vlak daarop was het weer raak. Nieu wenhuizen ondernam een soloren, om speelde vier spelers en gaf keeper War merdam geen schijn van kans (30). Vlak voor rust scoorde de Liasenaren tegen door een strafschop. Linksbinnen P. Walkder benutte gretig deze aange boden kans (31). Tweede helft Na de thee ongeveer hetzelfde spel- beeld. Een gelijkopgaande strijd, met de Haagse voeihoede iets gevaarlijker. Dat leverde dan ook na 6 minuten spelen weer een doelpunt op. En wat voor één doelpunt, de mooiste van alle. Een keurige combinatie van de rechtervleugel NieuwehuizenSleyster werd door Sleyster op keurige wijze afgerond (41). JAC zat op fluweel! Zo dachten de Hagenaars. De bezoekers gingen doortastender spelen en menig keer kwamen zij ge vaarlijk dicht bij de Haagse doelman Deze wist steeds erger te voorkomen. Tot dat in de 38®te minuut linksbuiten Hage van veraf een hand schot loste en on houdbaar verdween de bal in de boven hoek (4—2) Zou het de mannen uit de Bollenstreek toch nog gelukken een gelijkspel uit het vuur te slepen? Menige aanval werd on dernomen en keeper V. d. Zwan bracht keer op keer op fraaie wijze redding. Een kopbal van midvoor Mondriaan en een schot van P. Walkier hadden beter lot verdiend. Met Lisser -Boys in de aanval kwam het einde van deze sportieve wedstrijd. De gasten kwamen echter tijd tekort om alsnog een gelijkspel te bewerkstelligen. Voorl. Ned. elftal tegen London-combination Het voorlopig Nederland elftal voor de oefenwedstrijd tegen de London Com bination, die woensdag in het Olympisch stadion te Amsterdam wordt gespeeld, is als volgt samengesteld: Pieters Graafland (Feijenoord): Wiers- ma (PSV) en Veldhoen Feijenoord); Muller (Ajax), Kraay (Feijenoord) en Kreijermaat (Feijenoord); Swart, Prins, Henk Groot (allen Ajax), Bennaars en Moulijn (beiden Feijenoord). Reserves: Lagarde (DHC), Petterson (Blauw Wit), Pronk (Ajax), Van der Gijp (Feijenoord) en Koeman (Blauw Wit). De London-combination komt uit in ie volgende formatie: Banks (Leicester City); Shellito (Chel sea) en Bond (West Ham United); Neill ^Arsenal), Knapp (Southampton) en Ap- pleton (Leicester City); Brabrook (Chel sea), Woosnam (West Ham United), Bridges (Chelsea), Edwards (Charlton) en Lazarus (Queens Park Rangers). Reserves: Meeson en Speers (beiden Reading) Schaken Voor IB van de competi tie van de KNSB werd zaterdag te Rot terdam geSpeeld de ontmoeting Rotter dam 2LSG 2. De uitslag was 73 in het voordeel van LSG 2, waardoor Rot terdam 2 degradeert. Schaken De Engelse afvaardiging naar het Clare Benedicttoernooi, dat van 2 tot 25 april op de Gurten-Kulm bij Bern wordt gehouden en waaraan behal ve Engeland zullen deelnemen Neder land, West-Duitsland. Oostenrijk, Spanje en Zwitserland, bestaat uit Penrose. Kott- nauer, Alexander en Haygarth. Schermen De Engelse degenscher- mer Bill Hoskyns heeft zaterdag te Lon den een internationale wedstrijd om de Challenge Martini gewonnen. In de fi nale versloeg hy de Fransman Lefranc met 10—9. IZ" AMPIOENSKANDIDAAT Quick Boys heeft, in uiterst matige vorm spelend, nog vrij veel moeite gehad om rode-lantaarndrager Zwaluwen de punten afhandig te maken. Vooral in de eerste helft lieten de Katwijkers, hoewel beduidend sterker, weinig impo nerend voetbal zien. Het tempo werd veel te laag ge houden en de aanval wist zich met bijzonder door zichtig spel geen kansen te scheppen. Het stugge, on verzettelijke verdedigen van de Vlaardingse defensie, waarin vooral stopper Sloots en de als tweede stopper optredende Stouthandel uitblonken, was hier debet aan. Quick Boys, ditmaal in het rood gestoken, begon met een stevig over wicht, maar veel gevaar kwam er niet uit, want alles duurde veel te lang, en daarmede bood de thuisclub de vijandelijke verdediging steeds weer gelegenheid tot reorganisatie, zodat de kleine, maar moedige Zwa luwen-doelman v. d. Reyden er maar weinig aan te pas kwam De weinige tegenacties van de gasten bleken ook al zonder gevaar. De opzet was te simpel om geroutineerde verde digers als De Mooy en v. d. Plas te ver ontrusten. Zo werd het dus een onbetekenende eerste helft zonder een vleugde goed spel of enige spanning van betekenis. In de tweede helft heeft Quick Boys zich enigszins hersteld, zonder tot grote daden te komen. Het tempo lag dadelijk veel hoger en dit leidde al na 3 minuten tot succes. Linksbuiten Jaap van Duiven- bode loste van flinke afstand een goed schot, dat onhoudbaar in de bovenhoek verdween: 10 Quick Boys behield een stevig over wicht. maar de hechte Zwalnwen-defen- sie weerde zich dapper cn hield de Kat- wijkse schutters op afstand. De gasten bleven intussen pogingen in het werk stellen om het spel te ver plaatsen. maar de zwakke buitenspelers boden de meest doortastende Vlaardingse aanvallers v.d. Berg en Simons te weinig steun. Sterker bal tegen de paal had geschoten, kwam in de 24e minuut een verhoging van do score. Een goede combinatie tussen v. d. Plas en Van Duyn besloot de laatste met een scherp onhoudbaar schot: 2—0. Even nog kwamen de gasten tot enKeie pittige aanvallen maar aan de afwerking bleef alles ontbreken, zodat doelman Hollander vrijwel niet in actie behoefde te komen. Een foutje... Tegen het einde kreeg doelman V. d. Reyden nog enkele malen gelegenheid om zich te onderscheiden door bij moei lijke situaties kordaat in te grijpen. In de laatste minuut kwam onvoldoend weg werken hem toch duur te staan. Arie v. d. Oever die op de rechtervleugel nog weinig had gepresteerd, profiteerde hier van en kogelde het leer zeer hard langs de verbouwereerde verdedigers in het net: 3—0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8