RUYS BON Conservatieven in alarm na liberale winst OAS vermoordt sociale werkers in Algiers Rliodesië „in handen" van Butler gegeven Chinese A-bom in juni Belgische reders willen Moerdij kkanaal Kunsttalen PI AN VOOR LANDING 15 MAN OP MARS BANKPAPIER VOOR KATANGA Het Tweede Kamerlid de heer Lankhorst (pac. soc.) heeft aan de minister van buitenlandse zaken gevraagd of het de regering bekend is, dat een Nederlandse drukkerij een opdracht van de regering van Katanga tot het drukken van bankpapier heeft uitgevoerd. Acht de regering de levering van bankbiljetten aan het afgescheiden Katanga niet een handeling, die hereniging van de republiek Kongo welke hereniging door de V.N. ter bereiking van vrede in dat gebied moeizaam wordt nagestreefd in de weg staat? Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, is de regering dan bereid haar oordeel uit te spreken over zakelijke transacties van Neder landse ondernemingen, welke transacties in feite de moeizame pogingen van de V.N. tot het bereiken van vrede in de Kongo doorkruisen, terwijl Nederland deel uitmaakt van de V.N.? Britse verkiezingen De conservatieve partij van pre-1 uitkijken. Deze uitslagen zijn dolksto- mier Macmillan huivert in een koude ten. wind van verkiezingsnederlagen. Zij j «S" h« is bij tussentijdse verkiezingen nu Mj'.nS weer 'anders kan lijn bij drie keer verslagen en heeft een keer :de volgende algemene verkiezingen, een overwinning op het nippertje be-Tussentijdse nederlagen geven echter haald. een duidelijke indicatie van ontevreden- De verovering door de liberalen heid over sommige aspecten van de veilige conservatieve zetel in Orpington heeft de conservatieven gealarmeerd. Dit is een tekening van de nieuwe veerboot ,,Free Enter prise", die nog dit seizoen in de vaart zal komen tussen Dover en Calais. Het schip, dat tien mil joen gulden kost, is 100 meter lang en zal 850 passagiers en on geveer 130 auto's kunnen ver voeren. Men hoopt met de „Free Enterprise" in de drukke pe riode twee reizen per etmaal te gaan maken. -J Besluit zonder Onvermijdelijk was het dat de servatieven enige post mortems lieten te trachten hun aanhangers ■mak te stellen. Partijvoorzitter Ian Maclaed verklaar de te Londen op een partij-bijeenkomst: Ik zal niet proberen om het vale land schap te verbergen waarop wij heden België: straks ook rijbewijs vereist De Belgische minister van verkeer, Bertrand, heeft gisteren in de Bel gische Kamer van volksvertegen woordigers aangekondigd, dat de gering binnenkort zal beslissen c de invoering van een „vergunning tot het besturen van motorvoertuigen". Volgens het wetsontwerp zullen automobilisten die op de dag van het inwerkingtreden van de wet de leef tijd van 21 jaar hebben bereikt, het rijbewijs krijgen na het overleggen van een verklaring, dat zij voldoende kennis hebben van de venkeersvoor- schriften, en van een medisch attest. Belgen die nog geen 21 jaar oud zijn en „nieuwe" chauffeurs zullen een examen in verkeerstekens moeten af leggen. Vrijstelling daarvan zal wor den verleend op vertoon van een ge tuigschrift van een autorijschool. Chauffeurs van bussen e.d. zullen, indien het ontwerp wordt aanvaard, een rijproef moeten afleggen en me disch moeterf worden onderzocht. Ook chauffeurs van vrachtauto's zullen aan een rijproef worden onderwor pen voordat zij het rijbewijs kunnen krijgen. Tsjombe aangekomen in Leopoldstad De president van Katanga, Tsjombe, is gistermiddag in Leopoldstad aange komen voor besprekingen met de pre mier van de centrale Kongolese rege ring, Adoela. Tsjombe arriveerde aan boord van een V.N.-vliegtuig op het vliegveld Ndjili. Voor zijn vertrek uit Elisabefchstad verklaarde Tsjombe: ..Mijn doel is niet de overgave van Katanga, maar de op lossing van Afrikaanse problemen zon der inmenging van de V.N., Amerika of België." Toen de deuren van het V.N.- toestel werden gesloten,, verscheen Tsjombe nog even om de menigte toe te roepen: „Die mensen in Leopoldstad zijn net kleine kinderen en ik moet er heen om op hen te passen." 's Morgens was premier Adoela van Leopoldstad vertrokken voor een kort bezoek aan Coqui'lhatstad. Volgens een officiële mededeling zou hij daar ..drin gende bestuurskwesties met de provin ciale autoriteiten regelen". Hij zou vanmorgen in Leopoldstad te rugkeren. Het is nog niet duidelijk of de reis van Adoela van invloed zal zijn op de onderhandelingen met Tsjombe. regeringsbeleid. De stren ge loonbevriezing van juni 1961 heeft de woede van het publiek gewekt, o.a. van leerkrachten, verpleegsters, ambte naren en andere middenstanders die gewoonlijk conservatief stemmen. Er is ook ontevredenheid over het feit, dat Engeland niet meer voortgang heeft ge maakt bij het genezen van zijn chro nische economische kwalen. Communistisch China zal in juni van dit jaar zijn eerste atoombom tot ■ontploffing brengen in de woestijn van Tibet. Dit meldt een diplomatie ke zegsman vandaag uit de Albanese hoofdstad Tirana. Volgens de zegsman zal de ont ploffing van middelzware sterkte zijn, ongeveer die van de Franse experi mentele bommen in de Sahara. Chi na zou echter meer belang stellen in het psychologische effect van de bom, niet alleen in Azië, maar in de ge hele wereld. Verder meldt de zegsman dat com munistisch China een eigen econo misch geïntegreerd landenblok heeft geschapen, dat bestaat uit Noord-Ko- rea, Noord-Vietnam en Albanië plus het vasteland van China. Volgens de zegsman is het princi pe van het blok dat de vier landen als eenheid optreden naar buiten bij de handel, in het bijzonder waar het grote graanaankopen en industriële uitrusting betreft. Op exportgebied zal het Chinese blok een markt zoe ken voor de grondstoffen, waarbij Chinees uranium veel gewicht in de schaal zal leggen. Om een tegenwicht te vormen, al dus de zegsman, heeft de Sowjetunie toegestaan dat de Oosteuropese satel lieten hun handelsovereenkomsten met Albanië vernieuwen. Intussen gaat China voort Albanië te voorzien van graan, industriepro- dukten en chemicaliën. Vier scheep vaartlijnen met Chinese schepen on derhouden nu een verbinding met Albanese havens. Lawine in Peru eist 41 doden Bij een lawine, die dezer dagen een werkkamp in Oroya (Peru) heeft ge. troffen, zijn 41 personen om het le ven gekomen. De slachtoffers zijn employé's en hun gezinsleden van een hydro-elektrische fabriek, die de I koper- en zilvermijnen in Oroya en de stad Cerro de Pasco van stroom voorziet. Onder de doden bevinden |zich ruim twintig kinderen en veel vrouwen. De lawine was veroorzaakt door lang durige regenval. Van het Yuncan-ge- bergte kwamen honderden tonnen steen en modder naar beneden. Telefoon- er telegraafverbindingen werden verbro ken. Ook wegen werden door de lawine bedolven. Een groot aantal doktoren en pleegsters is naar het rampgebied trokken. Zoals bekend, is Peru aan het begin van dit jaar eveneens door een derge lijke ramp getroffen. Toen werd het dorp Ranrahirca door een lawine bedol ven. 4000 mensen kwamen daarbij om het leven. Nieuwe taktiek van zeeroverij De politie van Brits-Noord-Borneo maakt zich zorgen over de blijkbaar ge wijzigde taktiek van zeerovers in dit ge bied. Deze hebben reeds enkele malen een snelle landing uitgevoerd bij kust plaatsen. daar overvallen gepleegd om dan even snel weer met hun buit in mo torboten te verdwijnen, De politie ver moedt dat zij opereren vanuit „moeder schepen", die zich bij kleine eilanden it de nabijheid verbergen. 1961 was een „top"-jaar toen de zee rovers nog hun „échte ambacht" uit oefenden. 105 schepen, merendeels In donesische handelsprauwen, werden toen in volle zee leeggeroofd. Het jachtge bied van de zeeschuimers, die in boten met krachtige motoren en met automa tische wapens varen, ligt voornamelijk in de Celebeszee. Zij deinzen er ook niet voor terug om van hun wapens gebruik te maken, want vorig jaar werden acht bemanningsleden van overvallen vaar- tuigenvermoord en eenenveertig gewond, tuigen vermoord en 41 gewond. precedent Premier Macmillan heeft aan gekondigd dat de minister van binnenlandse zaken, Butler, (die behoort tot de rechtervleugel van de conservatieve partij) met ingang van maandag a.s. de vol ledige verantwoordelijkheid op zich zal nemen voor de federatie van Rhodesië en Nyassaland. Tot nu ressorteerde de federatie on der de minister voor Gemene best-zaken, Duncan Sandys en de minister van koloniën, Regi nald Maudling. Macmillan verklaarde voor het verbaasde Lagerhuis dat de nieuwe constellatie niet inhoudt dat er ver andering komt in de Britse politiek ten aanzien van de federatie. hij, Storm en sneeuw in Zuid-Europa Geheel Zuid-Slavië bevond zich giste ren in de greep van de winter. Aan de Dalmatische kust, waar sneeuw een zeldzaamheid is, liggen verscheidene steden onder een dik sneeuwkleed. Een moeder en haar drie zoontjes werden in Rome gedood toen door een krachtige rukwind het dak en het bal kon van hun huis werden afgerukt. Een vierde kind werd zwaar gewond onder het puin vandaan gehaald. De oostkust van Sicilië kreeg 2ns een zware storm en hoge golven verduren. kantoormachines Straaljagerpiloot door boeren gered leven gered door hem uit de buurt zijn fel brandend toestel te slepen, i De piloot was voor een routinevlucht De vereniging van Belgischei In het memorandum, ingediend aan opgestegen van_ de Amerikaanse basis Rijnreders heeft in een memo-! de vooravond va" hetj>p 19 maart h randum aan de Belgische rege ring ter verbetering van de Schelde-Rijnverbinding een „rechtstreekse verbinding" tus sen de Antwerpse haven en het Hollands Diep geëist. 851. Door alle tijden heen hebben de mensen behoefte gevoeld aan een wereldtaal, die het mogelijk zou ma ken dat ieder zich met allen zou Schleyer In 1880 samengestelde Vo- lapük dat aan het Esperanto vooraf ging, is in tegenstelling tot veler me ning bij lange na niet de eerste po- i Pirro het zgn. Universal- de praktijk genoegen werd genorr met oplossingen die wat minder plot samengesteld. Maar ook hij wa boog grepen, maar in de praktijk niet de eerste, want de pionf tenminste uitvoerbaar ware: hebben allerlei talen zoals hi verschillende tijden en uiteenlopende gebieden dienst ge daan als de taal waarin de volken van verschillende nationaliteit zich ln het mondelinge en schriftelijke ver keer bedienden. Maar zonder uit zondering waren dit dc TOCH IS HET ZO! heersende en/of koloniserende vo en daarom onaanvaardbaar ken ook in het tijdvak degenen die overheerst of ge- Vermindering ben gehad, zoals bijvoorbeeld het Pasi- koloniseerd van politieke Invloed zien ook vaak gepaard gaan met loldelijk verdwijnen van 6 wereldtaal. Voorstanders van een wereldtaal meldde in 1931 300 verschillende kunst talen en de in 1937 door de Alge mene Esperanto-Ver- cniging te Genève gepubliceerde lijst bevatte 350 num- die nog niet eens alles op dit ge bied omvatte. De kunsttalen zyn in de 19de en itworpcn, maar zy bly- 1000 tot erschillende voorlopers te heb- grafia van Tartaglia uit 1550. Voorts ge- zijn ook de 17de en 18de eeuw in dit gn. opzicht verre van onvruchtbaar ge- Hocwel het Volapük in dc eerste oplossing, maar zo eenvoudig alj het gen had georganiseerd schijnt blijkt dit toch niet te zijn. schriften uitgaf, Zoals we vroeger eens hebben ver- weer bijna even teld, worden over de gehele aarde ongeveer 3000 verschillende talen gesproken, een aantal dat inderdaad teel door groot genoeg is om een babylonische aanliangci spraakverwarring te bewerkstelligen. Maar iemand die zich ten doel zou hebben gesteld alle kunsttalen of we reldhulptalen te Ieren, zou ook altijd nog ruim 350 van deze talen moeten toch ook de taal der vogels '«ren! zien. Het door de pastoor J. M. Daarover een volgende keer! 25 tljd- was de aanhang bijna even spoedig verdwenen, rijgekomen plaats werd ingeno- door het Esperanto dat momeii- dan 95 pet. van de een wereldhulptaal ordt gesproken. De rest neemt ge negen met Interlingua, Occidental Hom-Neutral. Ido, Novial enz. deze kunsttalen moeten we i be- Brussel te houden Belgisch-Neder landse ministeriële overleg over deze kwestie, wordt het beginselakkoord tussen de Antwerpse cn Rotterdamse kamers van koophandel over de ver betering van de Schelde-Rijnverbin ding van de hand gewezen, omdat dit slechts de heropening van de oude vaarweg door het Kreekrak zou be tekenen. De vereniging van Belgische Rijn reders eist het graven van een recht streekse kanaalverbinding van de Ant werpse haven naar de Oosterscheide, voorzien van slechts één sluizencomplex, met een aantal verbeteringen op korte termijn door het uitbaggeren en ver breden van de Eendracht en de door steek van St.-Philipsland. Voorts wordt de wens uitgedrukt voor een verdere uit breiding van de verbinding, naar het noorden tot de samenvloeiing van de Nieuwe Merwede met de Waal en naar het zuiden tot het kanaal, dat de Ooster scheide zal verbinden met het toekom stige nieuwe havencomplex van Ant werpen. Voor een volledige afschaffing van alle steunmaatregelen aan het Ryn-transito- verkcer over Antwerpen acht de vereni ging van Belgische Rijnreders het echter noodzakelijk, dat een zo kort mogelijk kanaal, aangepast aan dc meest moderne binncnvaartmethoden, wordt aangelegd tussen Antwerpen en het Hollands Diep. Dit zou niet meer dan twee slufzen- complexen mogen hebben. Daarmee wordt in het memorandum teruggeko men op de oude eis van een Moerdijk kanaal in de Scheide-Rijnverbinding. In het memorandum wordt betoogd, dat de oplossing zoals voorgesteld door de kamers van koophandel van Antwer pen en Rotterdam, geen garantie biedt dat de Rijnvrachten van er. naar Ant werpen gelijke tred kunnen houden met, die naar Rotterdam en Amsterdam, i Daarmee zou onvermijdelijk een snelle, verdwijning samengaan van het Rijn- transitoverkcer over Antwerpen, aldus j Chambley. Zijn toestel kreeg motor storing en de piloot had zich met zijn schietstoel in veiligheid kunnen stellen, maar omdat hij zich boven een dorp (St. Marcel) bevond, besloot hij een noodlanding te maken. De straaljager schéerde rakelings over het dorp en kwam terecht in een veld waar drie boeren aan het werk waren. Het toestel vloog in brand tersfuncties onze organisatie zal verbe teren voor het behandelen van de pro blemen, waarmee wij te kampen heb ben". Zoals bekend, heeft de Britse re gering reeds verscheidene malen een nieuwe grondwet voor de federatie voor gesteld. Dit stuitte echter op heftig zet van premier Welensky-red.) het geheim toe besloten. Minister Butler is als minister van bin nenlandse zaken normaal alleen betrok ken bij zaken binnen de Britse eilan den. hoewel hij als vervanger van de premier optreedt als deze buitenslands VERVEN MET WAARBORG PIETER SCHOEN VERFCHEM1E Dodenlijst langer - Evian praat De onderhandelaars in Evian komen dag na dag bijeen en elke dag wordt de dodenlijst in Alge rije als gevolg van de verschrik kelijke terreurmethoden van de O.A.S. langer. Het geheime le ger van de ex-generaal Salan heeft het speciaal gemunt op de mohammedaanse bevolking, in de hoop deze bevolkingsgroep te verleiden tot tegenmaatregelen, waardoor het akkoord tussen Fransen en Algerijnen helemaal op losse schroeven komt te staan. De nieuwste moord van de O.A.S. betreft een inval in een vergadering van sociale wer kers, waarvan er zes in enkele minuten tijds werden geëxecu teerd. De zes sociale werkers, drie Fran-| sen en drie mohammedanen, maak-j ten deel uit van de staf van de so-j ciale centra, een organisatie die ge vormd is om jonge mohammedanen op te leiden in verschillende vakken. De OAS heeft al meer beweerd, dat deze centra broeinesten van het Ara- j bischc nationalisme zijn en gisteren besloten ze om zes met name ge noemde werkers te liquideren. Drie mannen, gewapend met tommyguns, stormden het vergader lokaal binnen en riepen: „Zes van jullie zijn ter dood veroordeeld door het geheime leger". In een doodse stilte werden de namen van de slachtoffers voorgelezen. De zes mannen werden met de geweerkol ven in de rug naar buiten gebracht en even later hoorden de achterge- blevenen het geratel van de auto matische wapens. Toen de politie arriveerde waren vijf mannen reeds overleden. De zesde de schrijver Seraoun, een groot vriend van de twee jaar geleden omgekomen auteur Albert Camus overleed later Ln het ziekenhuis. Gistermorgen vroeg werd een groep moslims, die op een bus stond te wach ten. met machinegeweren vanuit een rijdende auto beschoten. Tien werden er gedood en 13 gewond. In geheel Algerije verloren als ge volg van aanslagen 41 mensen het le ven. 10 Fransen cn 31 Algerijnen. Men heeft de indruk, dat de OAS poogt zijn eigen „discipline van vrees" zowel aan Fransen als Algerijnen op te leggen, teneinde te verzekeren dat hun beve len bij de afkondiging van het bestand zullen worden uitgevoerd. De Franse politie is er overigens in geslaagd om elf OAS-leden. waaronder negen leiders van moordploegen, te ar resteren. In Algiers werden berichten van „betrouwbare particuliere zijde" ont vangen. waarin werd meegedeeld, dat in Zuid-Algerije groepen van de F.L.N. en van de M.N.A., een concurrerende nationalistisch Algerijnse beweging, slaags zijn geraakt. Aan beide zijder Het zal nog wel even duren.... RYNBENDE'S jonge White Label dubbele klare f 0.S5 per literfles exclusief glas Een plan van twee onderzoekers van de NASA (National aeronau tics and space administration) voor een missie van 15 man naar Mars werd gisteren voorgelegd aan het Amerikaanse genootschap voor raketten. In het voorstel wordt' meegedeeld, dat kern-electrische voortstuwing bruikt zal worden bij de rondreis 160 miljoen kilometer. Een dergelijke missie zou binnen 20 jaar mogelijk zijn. De geleerden stellen voor, vijf vaartui gen van 360 ton er voor te gebruiken. Zij zeiden, dat kern-electrische moto ren lange periodes kunnen draaien en de betrekkelijk lage druk die nodig is om hoge snelheden te bereiken in de drukvrije ruimte, kunnen voortbrengen. De vaartuigen kunnen gelanceerd worden vanaf de aarde met conventio nele raketten, voordat de kernmotoren het werk overnemen. Zij zouden 156 da- gen nodig hebben om te ontkomen aar de aantrekkingskracht van de aarde er eens 148 dagen .om de baan var Italiaanse regering krijgt vertrouwen: Nenni stemt niet De nieuwe centrumregering van pr tier Fanfani, welke een linkse insl: heeft, heeft in de Italiaanse Senaat hel vertrouwen gekregen. Evenals in de Ka mer van Afgevaardigden, zaterdag jl. kreeg zij een ruime meerderheid. De coalitieregering van christen-demo sociaal-democraten en republi- kleinen heeft de indirecte i de gewonde piloot zou waar- socialisten van Nenni die zich zaterdag schijnlijk omgekomen zijn als de boe-1 van stemming onthielden en in de senaat ren hem niet uit de buurt van het de zaal verlieten voordat^de stemming wrak hadden gesleept. werd gehouden. In dit college worden De piloot is in het hospitaal op zijn I onthoudingen bij de tegenstemmen basis opgenomen. teld. Advertentie Zo juist verschenen; de nieuwe stalenboeken R D-behang, jaar gang 1962. Wij sturen U een kleine bloemlezing als U een briefkaartje schrijft (met 30 ct. extra postzegels) naar Rath Doodeheefver, Afdeling D, Prinsengracht 730, Amsterdam. 'n R&D-HUIS •HARTELIJK CENTRUM VAN ONS LEVEN Mars te beperken. Dan zullen zij nog 21 dagen nodig hebben om in een baan om die planeet te komen. Een vaartuig moet een landing op Mars proberen met uitrusting en voor raden. Als deze slaagt zal een ander volgen terwijl den derde in reserve in de baan om Mars zal blijven. De twee andere vaartuigen zouden brandstof bij zich hebben. AIS het bezoek aan 'Mars voltooid zal zijn, aldus de geleerd-en, zal het 18 da gen duren om uit de baan te komen, nog 268 dagen om naar de baan van de aarde terug te keren en ongeveer 32 dagen voor de aankomst aldaar. Russen vlogen weer in corridors Ondanks de protesten van het Wes ten hebben Russische militaire toe stellen gisteren opnieuw in de lucht- corridors naar Berlijn gevlogen. Van welingelichte zijde werd ver nomen dat drie Russische toestellen hebben gevlogen in de zuidelijke cor ridor, die gebruikt wordt voor lijn- vluchten tussen Berlijn en Frankfort, Stuttgart en München. De lyntoestellen hebben geen hin der ondervonden van de Russische vliegtuigen. U leest deze krant niet om ons. Maar omdat u zelf heel goed weet wat een goede krant is. Elke dag werken we Douanier ontvoerd naar Oost-Berlijn De Westberlijnse politie heeft meege deeld dat Oostdultse grensbewakers een Westberlijnse douane-ambtenaar heb ben ontvoerd en hem twee uur hebben vastgehouden. Na zyn terugkeer vertelde hij dat hij 's morgens per fiets naar zijn werk door het noordwestelijke deel van de stad was gereden. Onderweg zag hij iets op de weg liggen en vertraagde zijn vaart Plotseling sprong een officier van de Oostduitse grenswacht met vier man schappen uit het struikgewas langs de weg. Zij sleurden hem van zijn flets en dwongen hem een Oostduitse uniform- PI* £lf)n (Uil «7P lIPfT jas aan te trekken. Door een in de drie- C1 rtctl1 vflll /.C IlfJll dubbele prikkeldraadversperring geknipt gat brachten ze hem naar OoSt-Berlijn, j nrftPV* fp molron waar zij eerst enkele honderden meters "T/ld IC IIIrtRCll. Éfif" een greppel kropen voor ze met vrachtauto verder werden gebracht douane-ambtenaar ondervraagd o „SiZet ll iemand op de bon? grensbewakingsmaatregelen in West- ri m i .werd hij naar West. ,,lJat Zit ZO IS dail VOOI' U. Hij werd toen reeds in West-Berliin vermist, aldus de politie, omdat men de j hond van de douane-ambtenaar wach- tend voor het gat in het prikkeldraad I had aangetroffen. Kernproef van geringe omvang in Nevada Een kernproef van geringe omvang is I gisteren onder de grond genomen op de proefgebieden in Nevada. Het was de 22ste Amerikaanse kernproef, waarvan melding is gemaakt. Een explosie van geringe omvang is van geringere kracht dan een ontploffing I van 20.000 ton tnt. nvelop of op kaart U kunt noteren als hi aan Êoa£e Kij, Uitvinder atoombom (69) overleden De beroemde natuurkundige Arthur Compton is gisteren op 69-jarige leef tijd aan een hersenbloeding overleden. Dr. Compton, die op 1 maart in het ziekenhuis werd opgenomen, raakte twee dagen later buiten bewustzijn en is sindsdien niet meer bij kennis geweest. De geleerde was in de eerste plaats beroemd om zijn onderzoekingen die ge leid hebben tot de eerste nucleaire ket tingreactie en later tot de constructie van de atoombom. In 1927 deelde dr. Compton de Nobelprijs met prof. Char les Wilson van de universiteit van Cam bridge voor de studie van röntgenstra len in het kader van het onderzoek j naar de structuur van hel atoom. J De Spaanse edelman Don Quichottc heeft gis teren op de binnenplaats van het stadhuis te Am sterdam elf ton sinaas appelen aangeboden na mens enige Spaanse si naasappelencentra. Deze vruchten zijn bestemd voor ziekenhuizen en verzorgingscentra in ge heel Nederland. De Don was vergezeld door zijn trouwe schildknaap San- cho Panza. De stoet kreeg nog meer kleur door de aanwezigheid van twaalf luchtig ge klede Spaanse schonen, die het in het winterse Amsterdam bepaald te kwaad kregen met de temperatuur. Rillend van de kou liepen de scho nen naast de ezels, die waren bepakt met si naasappelen. De Sowjet-rcgering heeft gisteren in een decreet bekendgemaakl, dat win naars van een Stalinprijs voor de vrede deze kun nen inruilen tegen de internationale Leninprijs voor de vrede. De in 1949 ingestelde Stalin prijs werd in 1956 ver vangen door de Lenin prijs. „Levenslang zijn ge wicht in boter", heeft de provinciale beroepsver eniging van de Belgi sche handelaren in voe dingswaren aangeboden aan dat parlementslid, dat kans zou zien dc af schaffing te bereiken van de jaarlijkse premie van 400 frank, die moet handelaren heeft een be perkte tijdsduur: hij, die voortaan elke week l/52ste deel van zijn ge wicht in zuivel wil ont vangen, zal de gehate premie vóór 1 juli 1964 moeten hebben laten verdwijnen. Vier rovers in Londen hebben gisteren 10.500 pond aan lonen ontfut seld aan drie bodes, die door middel van peper en rook buiten gevecht werden gesteld. De ban dieten schoten met wind buksen die met peper waren geladen, terwijl hun leider de feestvreug de verhoogde door een rookbom tussen de ont stelde bodes te gooien. Datum van ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO «Doorhalen wat niet van toepassing Is) Zelf was lk al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb Ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE 'Doorhalen wat niet van toepassing Is) worden betaald voor een In januari van dit jaar vergunning voor de i_ koop van zuivelproduk- ten. Het aanbod van de bedroeg het aantal hu welijken in Nederland, volgens een opgave van htl C.B.S., 4517 legen hier uw eigen 4590 in januari 1961. Het aantal immigranten steeg met 1200 en het aantal emigranten met 300. Het inwoneraantal van ons land bedraagt 11.732.068. I Twee jonge Griekse vrouwen hebben uit ja loersheid een duel op bet geweer uitgevochten. De een ligt nu gewond in bet „Dat zit Zo" Cll „Tin-Parade" ziekenhuis, de ander zit p.,«5e,,,orZ.,rd.Weien,|- boordevol me. on- I Een jonge Engelsman,! die in Kongo door de1 geloot lijk handige wenken V.N. gevangen is geno- men cn woensdag werd vrijgelaten, heeft op door reis in Rome gezegd naar Laos te zullen gaan om zijn carrière als huur soldaat voort te zetten. Hij zei: „Tsjombe betaal de goed". zijn nirt In dr winkel Ie koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5