Breuk Moskou-Peking nu onvermijdelijk? PIJN KOU GRIEP BON Jjh ecu kaftte ky, GEHEIM OVERLEG IN ROOD CHINA Beslissing kan bijna niet uitblijven Hoger geboortecijfer in Wallonië noodzakelijk Supralux Mitogenetische stralen Toen is HET ZO Aanklager diept dagboek Jodenmoordenaar op (Van een onzer redacteuren) vrijheid verlangt. Dat is mede de oor zaak van het streven van Chroesjtsjef. een oorlog met de Verenigde Staten te voorkomen en alleen de door hem ge propageerde economische wedijver als een politiek strijdmiddel te gebruiken ter verwezenlijking van de communis tische wereldrevolutie uiteraard on der leiding van de Sowjetunie.. RISICO'S Als Chroesjtsjef de door China inge slagen weg zou volgen, zou de Sowjet unie voortdurend in dure en gevaarlij ke militaire operaties in alle delen van de wereld zijn betrokken. Het gevolg daarvan zou in elk geval zijn, dat de economische moeilijkheden in eigen land nog meer zouden toenemen. Bo vendien zouden de Russen het risico lo pen. betrokken te worden in een oorlog met kernwapens, waaruit alleen Mao Tse Toeng als lachende der de. Hy „speelt de winnaar". En Chroesjtsjef Ujkt zich te bedenken. (Uit New York Herald Tribune) zien kan de communistische werelure volutie slechts worden verwezenlijkt met economische middelen. Daarom zal men zich in Moskou tot elke prijs moeten verzetten tegen agressieve plannen van Peking, omdat die tot een wereldcatastrofe kunnen lelden, die Chroesjtsjef tot dusver juist heeft willen vermijden. MEDE-OORZAAK Hier komt nog bij zoals we eer der in deze week al hebben uiteenge zet dat de Sowjetunie redenen van binnenlandse aard heeft om haar econo mische groei drastisch te versnellen. De veranderingen, die sinds de dood Er is echter nog een derde factor: als Moskou voor Pekings eisen zou zwichten, zouden de Russische leiders hun autoriteit verliezen, niet slechts in de internationale communistische bewe ging, maar ook in de Oosteuropese lan den, waarvan Albanië al naar het kamp van de Chinese vijand is overgelopen. MOLOTOF Nu het er naar uitziet, dat Chroesj tsjef de Chinezen niet langer zal ont zien, moet de Russische premier reke ning houden met de mogelijkheid, dat men zich in Peking solidair zal ver klaren met Molotof als de enige ware en loyale leninist, die in de Sowjet unie is overgebleven en dat men de Russische communistische partij zal vragen, Chroesjtsjef en zijn groep uit het zadel te wippen. Dat is misschien ook wel het geheim van het mysteri euze annuleren van de terugkeer van Molotof van Moskou naar Wenen. Wel licht heeft de oude vos Molotof onder de omstandigheden van dat ogenblik ge weigerd, Moskou te verlaten. Verwachtte hij een gebaar van Chi nese zijde, dat zijn positie tegenover Chroesjtsjef zou kunnen versterken. Of zijn de krachten in het Kremlin, die met Molotof sympathiseren, nog zo sterk, dat men Molotof niet durft aan- BESLISSING Men ziet dus, dat Chroesjtsjef in een lastig parket zit en dat hem moeilijk heden te wachten staan, welke beslis sing hij ook neemt. De toestand van de laatste jaren kan niet blijven voort bestaan. Eens moet er een beslissing worden genomen, omdat ook Chroesj tsjef het zich niet langer kan veroorlo ven, zijn positie te laten ondermijnen. En met enige spanning vragen we ons nogmaals af. of hij in de komende we ken een besluit zal Wordt de breuk tussen de Sowjetunie en communistisch China in de komende weken zo breed, dat zij niet meer kan worden geheeld? Het is een vraag, waarop nog niemand een antwoord kan geven, behalve wellicht wat insiders in de hoofdsteden van de communis tische landen. Bij enkele gelegenheden hebben we reeds op de grote mogelijkheid gewezen, dat Chroesjtsjef nu bewust zal aansturen op een beslissing in het Russisch-Chinese conflict, dat hem, zowel wat zijn binnenlandse als zijn buitenlandse politiek betreft, aan handendan^eoo'^mii oen" aUCV°over2 en voeten gebonden houdt. Veelbetekenend is in dit verband, dat de wlnnaar^tevo^rschijï'zou" kunnen°tre- bijeenkomst van het centrale comité van de communistische partij in de Sowjetunie is begonnen op de dag, dat in Peking het Nationale volkscongres'zou gaan vergaderen. Dit congres was nl. al aangekon digd, voordat besloten was wanneer het Russische centrale comité bijeen zou komen. De Chinezen hebben hierop gereageerd met het uitstellen van de zitting van het Nationale volkscongres tot een niet nader genoemde datum. Hieruit blijkt duidelijk, dat men het resultaat van de bijeenkomst in Moskou wil afwachten. De bijeenkomst van het Rus sische centrale comité is for meel gewijd aan landbouw vraagstukken. Maar zoals we enkele dagen geleden uit voerig uiteengezet hebben deze problemen hebben alles te maken met het Russisch- Chinese conflict. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat de Chinese communis tische leiders zich niet hebben laten misleiden door de naam, die er aan gegeven werd. Nu het Nationale volkscongres voorlopig nog niet vergaderen zal, vinden in Peking in het grootste geheim besprekingen plaats tussen de leden van het centrale comité van de com munistische partij in China. En het is niet uitgesloten, dat in deze gesprekken een beslis sing zal vallen over de toe komstige betrekkingen tussen de Sowjetunie en rood China. HEGEMONIE Het is niet eenvoudig, de aard van liet conflict tussen beide communiste sche grootheden volkomen juist weer tc geven. De ruzie bevindt zich nog steeds in het „zwijgzame" stadium. De een is van oordeel, dat beide mogendheden de eenheid van de communistische wereld zullen laten prevaleren boven de inter ne geschillen, die deze eenheid zouden kunnen bedreigen. Anderen zijn van mening, dat de verwijdering tussen bei de communistische „reuzen" al zo groot en de tegenstelling tussen beider be langen zo diep is. dat een defenitieve breuk onvermijdelijk is. Het is de laatste tijd inderdaad zo, dat er steeds minder moeite wordt ge daan. de meningsverschillen tc ca moufleren, hetgeen er op kan wijzen, dat er werkelijk een felle strijd om dc hegemonie in de communistische we reld aan de gang is. Albanië Is er ten overvloede om onze gedachten in die richting te doen gaan. DE KERN Dezer dagen kregen we een interes sante lezing van het ene grote pro bleem, dat Russen en Chinezen ver deeld houdt, onder ogen. Het was die van een Joegoslavische (communisti sche) politieke expert, dr. Janez Sta- novnik, directeur van het Instituut voor internationale politiek en economie. Ge ïnterviewd door radio Belgrado vertel de dr. Stanovnik «een nauwe relatie van de Joegoslavische vice-president. Kardelj) dat China (in tegenstelling tot de Sowjetunie) het verwerpelijk acht, dat Chroesjtsjef tot elke prijs pro beert. de Verenigde Staten in te halen en in zijn eigen land het „communis me" te verwezenlijken, terwijl andere landen in het communistische blok nog niet het stadium van het „socialisme" bereikt hebben. De strijd is er volgens Stanovnik een tussen hoogontwikkelde en onderontwik kelde delen van het „socialistische kamp", een gevecht ten slotte om de hegemonie in de communistische we reld. De onenigheid ontstond over de vraag, of voorrang moest worden ge geven aan een streven naar een gelijk ontwikkelingsniveau in alle communis tische landen of aan de wedijver voornamelijk met economische midde len met kapitalistische landen. En de moeilijkheden kwamen al spoedig tot uiting bij het uitstippelen van de binnen- en buitenlandse politiek van beide mogendheden. De Sowjetunie en China zijn evenwel twee onvergelijkbare grootheden. De Russen zijn inderdaad al zo ver, dat 7.ij kunnen dromen over een vreedza me wedijver met het Westen. Maar zij hebben dan ook 45 jaren achter de rug, waarin zij een enorme achterstand heb ben kunnen Inhalen. De Chinezen willen in enkele jaren doen, wat de Russen tientallen jaren Teeft gekost. De grote grief van de Chinezen is dan ook. dat de Sowjetunie veel te wei nig doet om de achtergebleven gebie den in de communistische wereld Te helpen, terwijl zij op grote schaal nomische hulp verstrekt ai munistische landen, alleen op economisch terrein met de Verenig- AKKERTJE helpt direct ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig werkend micropoeder Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijn stillers zenuwkalmerend bromisovalum opwek kend coffeïnum: Microscopisch fijn poeder, dus directe opname in het organisme, dus directe werking zonder kans op maagklachten. Ontdek 66k de weldaad f^--^ van Akkertiesl 6 stuks f 0.50 12 stuks f 1.- instant direct werkend Rapport van prof. Alfred S In het rapport wordt verder gezegd, dat de Waalse bevolking „ruim moet worden voorgelicht over de gevaren TARIEVEN GERECHTSKOSTEN Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp tot vaststelling der tarieven van gerechtskosten in strafzaken waarvan de gewone rech ter kennis neemt. De minister van justitie deelt in de memorie van toe lichting o.m. mede dat de thans geldende regeling niet alleen wat betreft de daarin voorkomende bedragen, maar ook wat betreft een deel van de overige bepalingen verouderd is. Met name echter met het oog op de tarieven voor aan getuigen en deskundigen toekomende vergoedingen acht de minister wijziging bepaald urgent. Bij de opstelling van het nu ingediende ontwerp van wet voor een geheel nieuwe regeling zijn geen bedragen meer opgenomen. Voorgesteld wordt de bevoegdheid tot het vaststellen van de bedragen voor de ver goedingen te delegeren aan de Kroon. Hierdoor verwacht de minister dat een soepeler aanpassing van deze bedragen aan het algemeen gelden de loon- en prijspeil mogelijk zal worden. VRAGEN OVER SCHIETOEFENINGEN In verband met de schietoefeningen van de cavalerie op Vlieland, heeft mr. G. Kranenburg (soc.), lid van de Tweede Kamer, schriftelijk aan de minister van defensie gevraagd, of deze voornemens is de duur van de schietperioden te verlengen. De heer Kranenburg vraagt voorts, of de minister bij het hierover aan de gang zijnde overleg op het standpunt staat, dat de in 1955 met het provinciaal bestuur van Friesland en het gemeentebestuur van Vlie land gemaakte afspraken voor hem bindend zijn. In dit opzicht infor meert hij ook, of de voorwaarden, opgenomen in de in 1957 verleende hinderwetvergunning, nog van kracht zijn en of de minister naar wijzi gingen streeft Tenslotte vraagt de heer Kranenburg, of de minister uiteen wil zetten, welke bepalingen bij zijn voornemen zijn betrokken cn hoe een deugdelijke afweging gewaarborgd wordt. DIERENBESCHERMING De minister van justitie en de staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen, mr. IJ. Scholten, hebben in antwoord op vragen van het lid van de Tweede Kamer drs. H. Peschar (soc.) medegedeeld dat voordat de in de op 25 januari 1961 afgekondigde wet op de dieren bescherming in uitzicht gestelde algemene maatregelen van bestuur kunnen worden afgekondigd, deze maatregelen gereed dienen te zijn. In deze algemene maatregelen van bestuur moeten regelen worden gegeven op het gebied van de dierenhandel, dierenasiels, dierentuinen, circussen, dressuurinrichtingen enz. Het ontwerpen van deze regelingen vereist een zo specialistische kennis dat de staatssecretaris zich heeft moeten beraden over het aantrekken van deskundigen. Deze moeten ervaring hebben op de genoemde gebieden en moeten tevens geacht kunnen worden het vertrouwen te genieten van hen die op de genoemde terreinen werkzaam zijn. Inmiddels is een aantal deskundigen met amb tenaren in een commissie samengebracht. Dc samenstelling van deze commissie heeft meer tijd gevergd dan was verondersteld. Voorts is gebleken dat het nodig zal zijn groepen belanghebbenden in de gelegenheid te stellen aan de commissie hun inzichten kenbaar te maken. Deze algemene maatregelen van bestuur ki nnen met op zeer korte termijn worden verwacht. Wel kan binnenkort een ontwerp-algemene maatregel van bestuur worden tegemoet gezien met betrekking tot het houden van een waak- of heemhond. Sauvy al dan niet --- :ijn grote ri vaal Mao Tse Toeng. Er behoeft dan niet aan te worden getwijfeld, of hij zal zich nu>.t klem distanciëren van de agressieve politiek van de rode Chine zen en de schuld voor de breuk op Pe king werpen. BELANGEN Otto von Bismarck heeft eens gezegd, dat geen enkel land „eeuwige" vrienden heeft het heeft slechts „eeuwige" belangen'. Nu bijna honderd jaar geleden geldt dit ook voor de „eeuwige stalin hebben plaatsgevonden heb-1 vriendschap" tussen de Sowjetunie en ivatV°meer!en communistisch China... Advertentie KtóJ v&tgüim SUNIL HALEN! NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL niet-com- de Staten te kunnen wedijveren. Voor de Chinezen is het conflict met Chroesj tsjef een kwestie geworden van econo mische wedijver met de Sowjetunie en een militaire wedlooD met de Verenig de Staten. Uit Russisch oogpunt be- Advertentie) verf en lak 845) De strallngsflgvur die bij de- elektriciteit de oorzaak was ge ling van een cel in het protoplasms weest. ontstaat en veel overeenkomst ver- De stralingsfiguur die in dc leven- toont met dc magnetische krachtUj- de cel bij kerndeling ontstaat blijkt nen die met behulp van Ijzervijlsel haar ontstaan Inderdaad aan stra- kuunen worden zichtbaar gemaakt, len tc danken te hebben, de zo ge was oorzaak dat men de geheim- noemde mitogenetische straling, zinnige processen die zich in de de- Gurwitsch heeft aangetoond dat die, lende cel afspelen, aanvankelijk toe- door levende cellen uitgezonden schreef aan elektrische afstoting en stralen In staat zijn andere leven- aantrekking. Deze gedachte kon ook de cellen te beïnvloeden cn tot de- daarom gemakkelijk postvatten, om- ling aan te zetten. Wordt bijvoor- dat bekend is dat de processen ln de levende stof met elektrische eigen schappen zich kun nen wijzigen. Maar we moe ten bij dc levens processen oor zaak en gevolg niet met elkaar beeld een wortel topje dat niet groeit, gebracht vlak bij een worteltopje waarvan de cellen zich delen, dan wor den ook de cellen van het niet groeien de weefsel tot mito- se aangezet. Deze mitogenetische stri verwarren. Wanneer bepaalde pro- ling van dc levende cel gaat ongchin- cessen met elektriciteit gepaard derd door een dun kwartsplaatje gaan, wil dit geenszins zeggen dat heen, maar wordt door glas tegen- de elektriciteit de norzaak van dit gehouden. proces is geweest. Laten we dit met Zelfs de golflengte van deze stra- een huiselijk voorbeeld mogen toe- len heeft men kunnen berekenen; zij lichten: wanneer u griep heeft, zult blijkt dicht bij het ultraviolet te lig- u koorts hebben, maar die koorts Is gen en schijnt een bepaald trllllngs- nlct de oorzaak van de griep, doch getal te hebben dat ln de zich delen- slccbts een begeleidend verschijn- de cellen wordt opgewekt. Ook ln scl. Zo Is het ook met dc proeessen bepaalde weefsels, zoals bloedli- die zich In liet levende organisme ehaampjes. kunnen mitogenetische afspelen, de elektriciteit Is een be- stralen worden uitgezonden, geleidend verschijnsel, maar niet de oorzaak van al het gehelmzlnnl- we ZOudcn wel erg oppervlakkig ge. Dc strallngsfiguur bij de kern- ovcr dc 7aajt heen glijden, indien deling bleek door middel van elek- wc vergalen eens een kijkje ln de trische stroom dan ook niet te wij- cel zelf te nemen, teneinde te zien zlgcn of tc veranderen, hetgeen toch wat z|ch rond deze straling afspeelt, mogelijk had moeten zijn, indien Daarover een volgende keer! „Indien de veroudering van de Kinderbijslag bevolking van Wallonië Zich op Prof. Sauvy, die in Frankrijk i dezelfde wijze voortzet, zullen de Walen in 1975 de oudste bevol king van Europa vormen". Deze uitspraak doet prof. Alfred Sauvy, hoogleraar aan het „College de France" in een rapport, dat hij op verzoek van de economische raad voor Wallonië over het bevol kingsvraagstuk in het Fransspre kende deel van België heeft sa mengesteld. hoogleraar, dat „Wallonië tot verstik king zal ziin veroordeeld", indien het geboortecijfer van de Waalse bevolking ten aantrekt. Over de wegen, die prof. Sauvy voorstelt om het bevolkings vraagstuk in Wallonië op te lossen, heeft zich reeds aan de hand van eer der bekend geworden bijzonderheden daarover een heftige polemiek ontwik keld tussen de Franstalige en Neder landstalige pers in België. De krant van de socialistische vakbondsleider André Renard, „La Wallonië", schreef reeds, dat uit het rapport-Sauvy volgt, dat „Wallonië een soevereine natie moet worden." In het bijzonder gaat het Vlaamse ver zet tegen de door prof. Sauvy geopper de gedachte om aan Waalse ouders meer kinderbijslag te geven dan aan Vlaamse gezinnen. „Indien de Vlaam se bevolking zich levenskrachtiger toont, dan moet zij daarvoor niet worden ge straft", aldus wordt betoogd. Het rapport gaat uit van cijfers, meer uitmaken. Tegenover de 50.000 kin> deren, die per jaar in Wallonië worden geboren, staan er 90.000 in Vlaanderen. Oplossing dat Prof. Sauvy geeft voorts aan drie doeleinden moeten worden streefd om het bevolkingsvraagstuk Wallonië op te lossen: verjonging de bevolking, verhoging van het geboor tecijfer en aanmoediging van de immi gratie. Opdat de veroudering Waalse bevolking tegen 1975 niet nog meer toeneemt in de komende 15 jaar zal de actieve bevolking van Vlaan deren met 200.000 toenemen en in Wallonië volgens de huidige gegevens vrijwel ongewijzigd blijven zou de bevolking onder de 20 jaar met 144,000 meer moeten toenemen dan de huidige vooruitzichten aangeven en de bevolking tussen 20 en 65 jaar met 190.000. Om het eerste te bereiken zouden in Wallo nië per jaar 11.000 kinderen meer ge boren moeten worden, hetgeen de Fran se hoogleraar „vrijwel onbereikbaar"! acht. Indien echter alleen het aantal gcboor-l ten zou stijgen en niet de immigratie, van volwassenen, dan zou de Waalse! bevolking een bepaalde tijd een dubbele1 last dragen, aldus het rapport. Steun zou moeten worden gegeven betrokken is geweest bij dc oplossing van het na-oorlogsc bevolkingsvraag stuk, bepleit voorts een aanzienlijke verhoging voor dc bijslag voor het twee de en derde kind. „Theoretisch zou de bijslag voor het eerste kind moeten wor den opgeheven, doch dit stuit op poli tieke bezwaren", zegt hij in het rapport. Hij voegt daaraan toe, dat de bijslag voor het eerste kind de meeste gezin nen raakt en dat daarom „de vakbon den er zeer op gesteld zijn". In het rapport wordt verder gesui reerd de geboortepremies aanzienlij! verhogen. Verdere maatregelen, die ter verhoging van het geboortecijfer in het rapport worden aangeraden zijn extra- premies voor schoolgaande kinderen belastingfaciliteiten. Naast het aantrekkelijker maken immigratie in Wallonië voor jonge beiders uit Frankrijk, Italië, Grieken land, Spanje en Portugal stelt het ra| port voorts nog voor de pensioengerec! tigde leeftijd te verhogen ter vergroting van de actieve bevolking. Bij treinongeluk in Oost-Duitsland 20 Russen omgekomen? Volgens het Westberlijnse dagblad „Berliner Morgenpost" zouden bij een treinbotsing, die zich vorige week don derdag bij de Oostduitse plaats Schar- fenbrück. tussen Berlijn en Leipzig, voordeed, twintig Russische militairen om het leven zijn gekomen. De goede rentrein zou geladen zijn geweest met bemande Russische tanks, aldus het blad. Het Oostduitse nieuwbureau A.D.N. meldde vorige week. dat bij dit onge luk. waarbij een sneltrein op een goe derentrein inreed, een passagier was omgekomen en elf inzittenden waren gewond. (Advertentie) een ronde 'jonge' i de ouden I RTNBENDES jonge White Label dubbele klare f 8.SS per literpes trchthf tin Wending in zaak Felix Landau Tijdens het in Stuttgart lopende proces tegen de 51-jarige binnen huisarchitect Felix Landau, in de afgelopen oorlog majoor van de SS en drager van de „Bloedorde", heeft de openbare aanklager gis teren een door Landau bijgehou den dagboek over zijn ervaringen in 1941-1942 in Polen overgelegd. Jarenlang gold dit dagboek* als spoorloos verdwenen, niettegen staande er in de buitenlandse publikaties weer delen uit werden aangehaald. Zoals bekend, staat Landau in Stutt gart terecht voor het feit dat hij in 1941 in de Poolse stad Drohobycz (Fa- licië) 21 Joodse dwangarbeiders zou hebben laten doodschieten. Landau poogde aanvankelijk de echt heid van het geschrift, dat de openba re aanklager waarschijnlijk door iemand, die onbekend wenst te blijven, uit het buitenland is toegezonden, aan te vechten, doch later moest hij toege ven: .Ja. dat is mijn hand". Daar ook Landau's verdediger van mening was dat het plotselinge opduiken van het dagboek een nieuwe wending in het proces heeft ingeluid, bepaalde de rechter dat het gehele boek zal worden voorgelezen. Landau had het boek uitsluitend voor zijn toenmalige gelief de en latere tweede vrouw geschreven. Het bevat liefdesbetuigingen en zelf beschouwingen, maar daarnaast ook uitvoerig beschrijvingen van terecht stellingen van Joden in de Poolse ste den Lemberg en Drohobycz. Waarnemers ter zitting zijn van me ning dat het dagboek nog belastender voor de beklaagde is dan de verklarin gen van de getuigen van de openbare aanklager. uitzoeken, maar niet om te laten wer ken, doch om dood te laten schieten. Binnen een half uur waren do honderd Joden er. aangevuld met zeventien plaatsvervangers voor de gevlucht en. Beklaagde meldde het voorgevallene aan zijn meerderen. Hij stelde tevens de eis dat de gevluchte Joodse arbei ders wegens „weigerachtigheid om to werken" zouden worden doodgeschoten. Dat geschiedt precies twaalf uur later. Twintig gevluchten werden doodgescho ten, aldus het dagboek. Tevens blijkt nog uit het boek dat Landau deel heeft uitgemaakt van vuurpeletons, die Joden doodschoten. Rabarber maakt u heel eenvoudig met minder suiker méér smakelijk. Weet u hoe Ja dat denkt u. Kijk toch eens op blz. 52 van „Datzitzo" MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U! Belangrijk (In envelop of op kaart geplakt verzenden aan het Uitermate belangrijk voor het pro-1 ces is hetgeen Landau schreef op dc j 22ste juli 1941. Hieruit blijkt dat crj die dag een aantal Joodse arbeiders) niet op het werk was verschenen, dat onder leiding van Landau werd uitgevoerd. Landau hegaf zich daar op naar de verzamelplaats der ar beiders. Toen deze hem zagen ver schijnen stoven zij naar alle rich tingen uiteen. I Landau bezocht daarop de Joodse raad te Drohobycz. Hij eiste, dat hem binnen een uur honderd Joodse arbei- ders ter beschikking zouden worden I gesteld. Indien zij niet zouden worden gevonden, zou hij zelf honderd Joden I Dc Nigeriaan Adewoemi Salaro is dinsdag op 126- jarige leeftijd te Izjcboc Izjesaha in West-Nigcrië overleden. Hij laat 24 we duwen, 89 kinderen en enkele klein- en achter kleinkinderen achter. I Een echtpaar in de Sowjet-republiek Ka- zachstan heeft zijn pas geboren drieling de na men Joerl, Gberman en John gegeven, naar de Russische ruimtevaarderf Gagarin, Titof en dc Amerikaanse astronaut Glenn. De ouders, de heer en mevrouw Refkof, hebben beloofd deze kin deren op te voeden tot mannen die even moe dig zijn als hun „peet- Een voorbijganger, die in Miami (Florida) zag, dat een man een lichaam in de bagageruimte van een auto duwde en daar na wegreed, waarschuw de onmiddellijk de poli tie. Bij opsporing opende deze de kofferruimte en keek in het besmeurde gelaat van een automon teur. Deze bad zich met behulp van zijn collega in de bagageruimte ge perst om te trachten de herkomst van een piepend geluid, dat de auto tij dens het rijden maakte, op te sporen. Gisteren zijn duizend werknemers kantoor personeel en employe's in algemene dienst van het in Genève gevestigde hoofdkwartier van de In ternationale arbeidsorga nisatie in staking gegaan, om kracht bij te zetten aan hun eisen tot loons verhoging. I De Amerikaanse veel voudige miljonair Har ry Stonehili is, met twee medewerkers, dc broers Harry en John Brooks, te Manilla gear resteerd op beschuldiging van poging tot moord, sabotage cn oplichting van de dienst der belas- I I)c Kamer van koophan del van Möncbcn-Glad- bach heeft berekend dat er in het afgelopen jaar minstens 25 miljoen Duitsers naar Nederland zijn getogen om levens- en genotmiddelen en an dere goedkope verbruiks- goederen te kopen. Sedert enige lijd trek- U kunt noteren als nieuwe abonnee: BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing ls) Zelf was Ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing is) Schrijf hier uw eigen naam en adres ken veel Nederlands».- boeren aan Oost-Fries-1 land, welk feit enerzijds zijn oorzaak vindt in de omstandigheid dat er in dit gebied een groot aan- bod is van paebtboerde- 1 rijen, terwijl anderzijds het aantal Nederlands» van'de s^nenvoeglng\-an "Da< Z°" „Tip-Parade" kleine landbouwbedrij- ven zonder land zit, i DOekcil boordevol met 011- steeds groter wordt. I jongen van de ruimte-1 -. hond Strclka nu opgeleid "J" niet 111 lie winkel te konp. worden voor ruimte- vluchten. Men neemt I aan dat de Sowjetunie dc j honden zal gebruiken voor vluchten naar of om de maan alvorens beman de ruimtevaartuigen er heen te zenden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5