Gratis washandje weekaanbiedingen (3] 0.65 WERKSTER Feike Asma speelde in Rijnsburg Drie koren in de Maranathakerk Echtpaar Laman in Rijnsburg 55 jaar getrouwd Soekarno AR. en C.H. Voorschoten Meer waardering voor kabinet-De Quay Papoea's: Niet zonder ons TIJDELIJKE AANBIEDING ME UWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 8 MAART 196i TAE chr. gemengde zangvereniging „De Lofstem" en de meisjeskoren Juliana" en Looft den Heer" gaven onder dirigent Henk Akse een uitvoering in de Rijnsburgse Maranathakerk. Feike Asma trad op als begeleider en solist. De belangstelling was niet overmatig, wel bevredi gend. In het begin en later nog eens, werd gedurende enige tijd de zang en het orgelspel onprettige concurrentie door getrommel en blaasmuziek ran buiten aangedaan. We begrepen niet, hoe deze coïncidentie moge lijk was. Akse's meisjeskoren zongen, gecombi neerd, in 't geheel zes geestelijke liede ren, waarvan we de laatste trits om de blijmoediger stemming en de hogere mu zikale waarde met meer genoegen aan hoorden dan de eerste drie. Aan ons gunstige oordeel over de (frisse, twee stemmige, zuiver klinkende» uitvoering wil deze opmerking niets afdoen. Maar een edel gevormde, klassieke melodie als van „De hoge God alleen zij eer" bevre digt ons nu eenmaal muzikaal veel meer dan wat te nadrukkelijk gevoelige liede ren als bijvoorbeeld „Heer, wees mijn Gids". Ook zouden we de wijs van het nu gezongen „De Heer is mijn Herder" niet graag inruilen voor die van het be kende gezang. Maar de meisjes zongen al die liederen keurig en beheerst, door het orgel bescheiden begeleid. „De Lofstem" gaf uitvoeringen van vier bekende koren. Deze slaagden, althans in technisch opzicht, zeer wel: men kende zijn partij en werkte naar de eis samen. De onderlinge karakterverschillen, die een volkomen homogeniteit verhinderden, schreven we onder meer toe aan een tekort aan mannenstemmen (met als ge volg een zich forceren in het forte en een teveel aan vibrato (vooral bij groter klankvolume merkbaar) onder de sopra- Tn Mozarts Laudate Dominum zong Tinie Ravensbergen de moeilijke solo op (voor een amatrice» heel verdienstelijke wijze. We vonden „Die Seele des Weltalls" het gaafst en welluidcndst klinken. In „Die Himmel erzahlen" vormden vier koorleden een zangvaardig, goed sluitend Feike Asma is het gehele concert door in actie geweest. Zijn begeleidingen waren voortreffelijk door volgzaamheid en zui ver aanvoelen van de koorzang. Misschien werd zijn spel juist hierom wel in het Schöpfung-koor wat ruwer en harder. Als solist droeg Asma voor het derde Choral van César Franck en een zelden te horen Concerto (in Bes. no. 7) van Handel. Voor het eerstgenoemde werk is Marinier omgekomen en vijftien gewond op Curacao Een Nederlands marinier is gisteren om het leven gekomen op Curacao en vijftien werden gewond doordat de vrachtauto, waarin zij vervoerd werden, van de weg geraakte en boven op hen terecht kwam. De gewonden, die 17 tot 20 jaar oud zijn hebben voornamelijk beenbreuken, maar sommigen verkeren in levensgevaar. Met zes ambulances zijn zij naar de zieken huizen overgebracht. De mariniers wa ren veertien dagen geleden voor mili taire oefeningen uit Nederland op Cura sao aangekomen en keerden van een oefening terug, toen het ongeluk ge- HET WAS gisteren groot feest In het bejaardentehuis Avondzon, want het echtpaar Laman-Nlezen was 55 jaar getrouwd. Gistermorgen waren vrijwel alle bewoners van Avondzon en het vol tallige personeel in de conversatiezaal om het jubilerende echtpaar een warme hulde tc bereiden. De directrice, mej. C. van der Sijs, sprak als eerste een hartelijke felicitatie- toespraak uit. Zij sprak de hoop uit. dat het uit Oegstgecst afkomstige echtpaar, dat erg vaak heeft moeten verhuizen, in Avondzon nog van een rustige levens avond zal genieten. Namens de bewoners overhandigde de directrice een grote plantenbak, namens het personeel een bloeiende plant. De voorzitter van de stichting Avond zon, ds. H. Post, roemde de vitaliteit van de echtelieden. De heer Laman is 84 jaar, mevrouw Laman 81 jaar. Namens het be stuur bood ds. Post een dagboek en een fles eau de cologne aan. Een familielid, ds. Van den Akker, hervormd predikant te Gouda( dankte voor de huldiging de cadeaus Men zong het echtpaar de zegenbede uit Psalm 121 toe. Aanwezig waren ook burgemeester Koomans en echtgenote, ds. Van Gosliga (mede-voorzitter), mevrouw Post, het bestuurslid C. Kralt en familie en vrien den van het echtpaar Laman. dat het verdere gedeelte van de dag in familie- en vriendenkring op zijn kamer door bracht. Feestavond Vanavond houdt de vereniging var oud-leerlingen van de christelijke tuin bouwschool Rijnsburg haar jaarlijkse feest in de Jeugdhaven. De avond zal worden gevuld met de opvoering het toneelstuk „De tante van Charley", een blijspel in drie bedrijven door Ro- sita Peters. In de pauze is er een loting. Iedereen wordt verzocht prijsje mee te brengen. dit toch zo mooie orgel niet het ideale instrument. De kleur is bij Franck immers vitaal element en de benodigde ver scheidenheid kan hier niet worden be reikt. Asma speelde het Choral formeel goed en hij hield tevens rekening met het improvisatorische karakter. Ook het, wonderlijk vormloze Handel-Concert. dat alleen in details interessant en vaak zelfs bepaald mooi is, werd knap, zij het ten dele vrij ruig, voorgedragen. Asma besloot met een bewerking van :n geestelijk lied en de bekende Luther- lied-fantasie van Jan Zwart. Joh. van Wolfswinkel Kapitein wilde niet van boord (Vervolg van pagina 1) Engeland Aan de kusten van Engeland en Frank rijk heeft het gisteravond flink gespookt. In Cornwall en Devon moesten honder den gezinnen uit hun huizen vluchten, omdat torenhoge golven tot ver in het binnenland doordrongen. Een reusachtige golf van 18 meter hoogte overspoelde de zeewering en beukte een exprestirein op de spoorlijn langs de kust van Zuid- Devon. De raampjes van de dieselloco motief werden verbrijzeld en het trein personeel lieg) verwondingen op. Amerika Een aware storm aan de Amerikaanse oostkust heeft tientallen mensen het le ven gekost. Duizenden bewoners van voor de kust gelegen eilanden en plaat sen worden geëvacueerd. De schade wordt op vele miljoenen dollars geschat. Alleen al in Atlantic City op New Jer sey wordt de schade op vijf miljoen dol lar geraamd. Op Long Island vroeg men dringend om reddingboten. In Ocean City (Maryland) brengt men alle dui zend inwoners naar elders over. omdat het water meer dan een meter hoog de straten staat Lichtschip Schepen van de Amerikaanse kustwacht en hefsohroefvliegtuigen van de Ameri kaanse marine zijn op weg naar lichtschip Cheasepeake, dat op rui: km ten oosten van Norfolk gevaar loopt te zinken. Het heeft een bemanning zestien koppen. Eerst verloor het sdhip een ankerketting. Later werd de toestand aan boord gevaarlijk, toen een w dicht schot ontzet raakte. De bemanning was gereed om het sohip te verlaten. 21 DODEN BIJ BOTSING IN MEXICO Gisteren zijn bij een botsing tussen autobus en een personenauto in de Mexi caanse toeristenplaats Cuernavaca 21 mensen om het leven gekomen. Bij de slachtoffers waren twaalf kinderen die van een carnavalsfeest terugkeerden. Volgens het eerste onderzoek zouden de remmen van de bus niet gewerkt heb- (Vervolg van pagina 1) Voordien had hij een gesprek gehad met de Amerikaanse ambassadeur, Ho ward Jones en de ambassadeur van de Verenigde Arabische republiek, Fahmi. De Australische minister van buiten landse zaken heeft in het Huis van af gevaardigden verklaard dat de vooruit zichten op onderhandelingen tussen Ne derland en Indonesië thans beter zijn dan ooit Kabinet steviger in de hand President Sukarno hèeft volgens Ass. Press kennelijk zijn kabinet grondig hervormd om zich te verzekeren van volle eenstemmigheid over de Indonesi sche politiek ten aanzien van Nw.-Gui- nea. Men verwacht dat het kabinet Su karno eenstemmig zal steunen in zijn politiek van diplomatie gepaard met mi litaire paraatheid voor het geval Indo nesië met Nederland gaat onderhande len. De laatste tijd waren de menings verschillen over de Nieuw-Guinea-poli- tiek sterker geworden. Zo toonden de communisten en de uiterste nationalis ten zich wantrouwend over de stappen van de regering in de richting van on derhandelingen. Bij de hergroepering van het kabinet werd de machtige com munistische partij koel genegeerd. Er is geen enkele communist of meeloper in bet kabinet Belangrijk voor de studenten is de degradatie van de minister van hoger onderwijs en wetenschappen, prof. Iwa Kusumasumantri, tot staatsminis ter. Iwa, die Russisch spreekt, is tegen westelijk onderwijs. Hij is vervangen door prof. Thojib die een neutraler standpunt zou innemen. Gedesavoueerd Naar aanleiding van de verklaringen van Ujeng Suwargana op Schiphol over de uiterste concessies, waartoe Sukarno bereid zou zijn, heeft de militaire at taché. van de Indonesische ambassade te Bonn, kolonel Pendjaitan, verklaard dat de heer Ujeng Suwargana nooit een officieel vetegenwoordiger van minister Nasution is geweest. Hij is een particulier die voor de beharti ging van eigen zaken in Europa ver toeft. Zijn verklaringen tegenover Ne derlandse journalisten geven zijn eigen persoonlijke opvattingen weer. Nieuwe infiltraties? Voordat Sukarno zijn rede hield, waar in hij o.m. nog verklaarde dat de deur voor Nederland nog openstaat en dat Robert Kennedy had toegegeven dat ..West-Irian aan Indonesië behoort, hield de ondervoorzitter van het parlement. Arunji Kartawinata de volgende voor bede: „Moge Allah onze vrijheid voltooi' en door West-Irian bij de republiek In donesia te voegen. Moge Allah ons schermen en kracht geven en de zege ons verlenen en aan allen die landen op het vasteland van West-Irian". Tegelijkertijd heeft de radio medege deeld, dat de eerste mobiele eenheden geoefende militairen donderdagmiddag uit Djakarta zullen uitvaren naar de wa teren van Nieuw-Guinea" Noordelijke Industrie voor Vezelver werking: Dividendvoorstel 6 (vorig jaar 8) pet; de bedrijfsresultaten zijn achter gebleven door verdere daling van de hardboardprijzen, van welk artikel in Europa grote overproduktie bestaat; voor alle andere artikelen waren omzetten en opbrengsten bevredigend. DE Christelijk Historische en Anti-Revolutionaire kiesverenigingen hiel den gisteravond in het jeugdgebouw bij de Gereformeerde kerk een goedbezochte gezamenlijke ledenvergadering, waar de secretaris van de A.R. Partij, mr. W. R. van der Sluis, een praatje hield over „Politiek anno 1962". De secretaris was van mening, dat er drie factoren zijn, die menig geestverwant gezinshoofd ervan weerhouden actief aan de christelijke politiek deel te nemen. Ten eerste is de doorbraakdroom nog heeft te houden met alle burgers niet uitgedroomd. Dan is er de barrière, gevormd door onderdelen van de prak tische politiek en voorts is er een steeds groter wordend aantal geestverwanten, dat aan de politieke strijd niet deelneemt omdat men niet weet wat er allemaal voor komt kijken. Ten aanzien van de binnenlandse poli tiek zei mr. Van der Sluis onder van mening te zijn dat het ernaar uitziet, dat het huidige kabinet op natuurlijke wijze zijn einde zal bereiken. Het valt niet te ontkennen, dat door ons volk steeds meer belangstelling voor de grote lijnen van het kabinet De Quay dag wordt gelegd. Wel is er op onder delen kritiek maar in die kritiek is zelfs in zekere mate waardering te beluisteren. Een christelijk-sociale maatregel bij uit stek noemde mr. Van der Sluis de „ge zond-geld-politiek", waardoor pensioen trekkers en vergeten groepen werden be waard voor inflatie. De sociale politiek mag er wezen. De A.O.W. paar jaar tijd voor gehuwden gebracht van 1584 op 2304 en voor ongehuwden van 972 op 1476, waardoor grote groep zeer veel is gedaan. Het kabinet heeft op bepaalde punten het overheidsingrijpen beperkt. Bijvoor beeld bij de toepassing van de woon- ruimtewet 1947 en de (overigens niet ge heel geslaagde) vermindering van de sub- sidielast. Voorts is er sprake geweest var een overgang naar een gedifferentieerde loonvorming. De nieuwe provinciewet op verschillende punten gedecentraliseerd en zo zijn er nog meer zaken te waaruit een liberaliserend karakter kan blijken. Men kan niet ontkennen, dat de socialistische oppositiegeluiden bij het naderen van de verkiezingen scherper worden. Er is echter weinig bij dat hout Sprekende over de schaarste beidskrachten zei mr. Van der Sluis dat die ertoe geleid heeft, dat liberalen socialisten in hetzelfde schuitje zijn komen te zitten. Volgens prof. Oud zou het bij de komende verkiezingen gaan om de keus tussen liberalisme en socialisme. De A.R. is van mening, dat het vieren van de teugels niet ten koste van de ge rechtigheid mag gaan, terwijl de V.V.D. niets voelt voor beperking van de vrij heid met betrekking tot de loonpolitiek Zowel C.H.U. en A.R. stellen echter het algemeen belang op de voorgrond. Als het erom gaat de schaarste naar gerech tigheid te lijf te gaan, dienen we ons te laten leiden door wat de bijbel ons zegt Bouwbeleid Op een uit de vergadering gestelde vraag of het huidige bouwbeleid, dat voorziet in de bouw van een belangrijk aantal niet-gesubsldieerde woningen, nu wel sociaal verantwoord is, antwoordde etaris dat de overheid rekening belangen. Het contingent te bouwen wo ningwetwoningen is binnen het raam van de totale bouwcapaciteit afgestemd op de omvang van de woningnood in de groep die voor deze woningen in aan merking komt. Worden de teugels op dit gebied ge vierd, dan zal dit ten koste gaan van d< gesubsidieerde bouw, omdat voor niet gesubsidieerde bouw bij de bouwers uit begrijpelijke overwegingen meer belang stelling bestaat. Onder minister Van Aartsen zijn relatief gezien de goedkoop ste woningen gebouwd en 72 procent var de woningen is thans gesubsidieerd. Die subsidielasten worden door het gehele Nederlandse volk gedragen. Oranje-Groene Kruis De protestantse wijkverpleging „Het Oranje-Groene Kruis" hield gisteravond in het Gezondheidscentrum een leden vergadering. De voorzitter herdacht bij de aanvang de overleden ds. Fortgens. die vanaf 1923 leiding gaf aan het Oran je-Groene Kruis. Het jaarverslag pp king die bestaat tussen de verschillende kruisverenigingen ter plaatse. Het tal leden bedraagt thans 662, wat op bevolking van ruim 15.000 zielen niet aan de hoge kant is. Er was het afge lopen jaar een zij het geringe toe loop van leden. Het jaar 1961 kon met een batig saldo worden afgesloten. Wijkverpleegster Vergeer gaf een in teressant verslag over haar werkzaam heden in het afgelopen jaar. Ook zij ge tuigde van de uitstekende samenwer king tussen de kruisverenigingen. De wijkverpleegsters helpen elkaar waar het kan, zorgen dat ieder op haar tijd een vrije zondag toekomt en regelen on derling de vakanties, waarbij dan voor elkaar wordt waargenomen. In beginsel is besloten een plan uit te werken, dat moet voorzien in het be noemen van een commissie om mogelijk heden voor kinderuitzending te onder zoeken. Dokter Vermet zal hierbij de leiding hebben. Het laatste punt van de agenda luidde bestuursverkiezing. Mr. S. Kloosterman, die reeds zitting had in het bestuur, werd met algemene stemmen tot voorzit ter benoemd, de heer C. van Meurs tot penningmeester en de heer J. Eggink tot lid van de propagandacommissie. Ook is tot bestuurslid benoemd mevrouw L. T. M. Offringa-Knibbe en de heer A. J D. van Oosten, die aftredend en her kiesbaar was. Brand in Schoolstraat Gistermiddag te omstreeks drie uur is brand uitgebroken in een woonvertrek van pand Schoolstraat 53, bewoond door de familie Nouwens. De brandweer was zeer snel ter plaatse en heeft het vuur Tien bekende Papoea's, onder wie de vice-voorzitters van de Nieuw-Gulnea- Raad Kaisiepo en Jouwe, de voorzitter de Mozes Rumainum, de voorzitter de party Kcna U Embai, Itaar, en! de voorzitter van de Dem. volkspartij, Runtuboy, hebben heden een telegram gezonden aan minister Luns waarin zij erkiaren niet akkoord te gaan met een regeling, waardoor West-Popoea op welke wijze ook aan zou worden overge dragen. Zy herinneren aan de plechtige Neder-j landse belofte om West-Papoea te leiden' en te besturen tot het tijdstip van zelf- beschikking. Elke verandering van status zonder volle garantie van zelfbeschikking in alle vrijheid, verwerpen zij met klem. Indonesische garanties zijn voor hen van geen waarde. Zy hebben alleen trouwen in de onbaatzuchtigheid en kundigheid van Nederland. Zy verlangen dat een Papoea-delegatie aan onderhan delingen zal deelnemen, want noch Nederland noch Indonesië is gerechtigd zonder hun toestemming beslissingen over hun land te nemen. Wanneer Indonesië deelneming aan het bestuur zou krügen, zouden overal onge regeldheden optreden en deze zullen eindigen in een toestand als die van de Kongo. Zy zyn liever bereid te vechten dan Indonesische soevereiniteit toe te- staan. Leidinggevende Papoea's uit Radja Ampat hebben de Nieuw-Guinea-Raad en de Nederlandse regering een compro mis voorgesteld, waarbij de Papoea's zo spoedig mogelijk vrijheid en zelfstandig heid krijgen. Nederland en Indonesië zouden hiermede akkoord moeten gaan en de V.N. zouden hieraan uitvoering moeten geven. Zij vragen dat de V.N. enkele jarèn bijstand zullen verlenen door het zenden van ambtenaren. De bevolking van Ajamaroe heeft een motie aangenomen tegen terugkeer van de heer Kirihio. Zij menen dat diens bezoek aan Indonesië is geschied op aan drang van Sukarno. „Als Papoea mag Kirihio wel terugkeren, maar dan moet hy zich van propaganda onthouden die op de Indonesische eigen is gebaseerd". Het zelfbeschikkingsrecht „is een recht van alle Papoea's en niet het persoonlijk- recht van Sukarno en Kirihio", verklaard de motie. SASSENHEIM Vrouwenwereldgebedsdag Vrijdag om acht uur wordt in de Her vormde kerk te Sassenheim een byeen- komst in verband met de Vrouwenwe reldgebedsdag gehouden. In meer dan honderd landen hebben dergelijke sa menkomsten. die alle eenzelfde liturgie volgen, plaats. Het thema is ontleend aan Johannes 316. Men hoopt op de belangstelling van vele christenvrouwen. Verantwoordelykheidsbesef ~li acht uur hoopt ds. E. A. Dordrecht in een bijeen komst van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Sassenheim, een voordracht te houden over het onder werp „Achteruitgang van het verant woordelijkheidsbesef". met een nevelstraal geblust. Hoewel de brand beperkt bleef tot één kamer, loopt de schade in de duizenden guldens. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Commandant Lekkerkerker had de lei ding van de blussingswerkzaamheden. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDENf 1.50 ELK WOORD MEERf 0.1C Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra in relte ning gebracht. Bewysnummers (alleen op verzoek) 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd 0 Hulp In de huishouding gevraagd wegens huwelijk van onze tegenwoordige hulp. Zelfstandige werk kring, van 8.30 uur tot 17 u. Mevr. Coert, Duizichtstr. 52, Oegstgecst. Tel. 23601. 0 Verpleegster worden. On ze cursus vangt aan begin april 1962. InL: Directrice Diaconessenhuis. Paiklaan 95A. Eindhoven. 0 Flinke jongen gevraagd. Zaterdags vry. Melk- en Levensmiddelenbcdrijf Over- devest, Herenstraat 98. Lei den. 0 Jongen gevraagd. Bakke rij Grootendorst. Oranje- gracht 40. Leiden. 0 Gevraagd een nette werk ster; 2 ochtenden per weck. Aanmelden: Mevr. S. Wil- lemse, Churchill-laan 12, Leiden. 0 Stoffen Madeleine. Haar- lemmcrstr. 17. Leiden, tel. 21454 vraagt ieerl.-vcrkoop- ster. niet ouder dan 15 jaar. 0 Gevraagd zelfst. werkster voor 2 of 3 ochtenden per week. Huisvrouw afwezig. Aanmelden tussen 78 uur. Pr. Marykelaan 16, Oegst gecst Te huur gevraagd 0 Stud, echtpaar, z. k. zoekt 2 gemeub. of gestoff. kamers met gebr. keuken en douche. Br. Drs. I. K. Goei, Terwce- weg 3, Oegstgecst Wonïngruil stens 5 kamers. Cr bur. van dit blad. 0 Aangeboden: heel huls. vrij uitzicht voor en achter flinke tuin. 8 Kamers. 2 ser res. douchecel cn een och- tcruitgang. Gevraagd vrij huls ln Leiden of omliggen de plaatsen. Eventueel ga rage. Br. no. 3734 bur. v. bl. Te koop aangeb. 0 Te koop witte kanten trouwjapon met toet chorcn, m. 42. Prijs ƒ45.—. Br. no. 3731 bur. van dit blad. 0 Rijwielkoopjes. Mooie sportficts ƒ85: Supersport- fiets 2 kleuren 9a; B S A. 2 kleur supersport 105; Ra leigh sut»ersport 3 versnelling 125. Alles in staat van nieuw. Vol jaar garantie. Rij wielhandel Sjouke, Hogc- woerd 9. 0 Te koop: in z. g. st. z. half Engelse kinderwagen (kleur wit». Prys ƒ45,—. Te bevr. Weth. Ouwehandstr. 18, Kat- wijk aan Zee. SErres T.V., pracht toestel, s nieuw, zeer mooi beeld, nieuwe antenne. Spotkoopje. Tevens wasmachine. Koning, Hoge Rijndijk 156. naast wa tertoren. 0 Te koop trap-gangloper. 70 br. 45. plattekop roeden f 1 p. st„ rubber trcekussens 15 ct. p. st., kokosmat ƒ4. 100 x 105, rood lederen d.- jasjc, m. 40. ƒ7,50, 2 battle dresses, nieuw. m. 48. 15 p. st. Nieuwe Rijn 34a. Diversen 0 Ook dc nieuwe motorry- wiclcn, zoals A.J.S., Moto Guzzi, B.M.W., Puch en eventueel andere merken kunnen wij U leveren. Ook voor U geldt, eerst naar de zaak. die daar al meer dan 40 jaar in doet. Valk a/d H. Schouw. Voorschoten. 0 Fraai Mechels leeuwen kop-dressoir, tafel en kastje, als nieuw, bad, leeuwenkop- kapstok. gotische bank, fraaie Mechelse leeuwenkop-bank. fauteuils, ovale uitschuif- tafels. marmeren platen. In koop antiek enz. W. F. Koo reman Nieuwe Rijn 9 (Lo. V. en D Tel. 23261. 0 Gebruikte T.V.'s, radio's, bandrecorders met garantie, als nieuw. Philips. Saja. Grundig. 9'j—19 cm; Asto ria. Stuzzi. Loeuwe Opta. Philips T.V., pracht beeld, met antenne. Philips radio's, transistorradio's, ook inrui len. Nieuwe Ryn 60. 0 Ond. heeft nog uren ter beschikking voor toezicht op huiswerk, of bijles. Ook bij les Ncd. v. 1.1. H B S. Inlich ting- si na 3 uur Koninginnc- lnon 37. Leiden. 0 Biedermeier Ufrls, fau teuils. stoelen, kastjes, alles mahonie, tevens gebogen bu reautjes. brandkast, fraaie gebeeldhouwde kist. schoor- stccnschouw, oliestJcachels, halvemaantafeltjes, koper werk, handnaaimachincs. Biedermeier bank enz. Nieu we Rijn 60. Tel. 22150, by bock Hooigracht. 0 Krediet tot f 4000.- voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis folder Discrete behandeling en z. lage aflossingen. Postb. 1083 Rotterdam 0 Alle onderdelen voor Bc- rini - Solex - Puch - Rap - H M W. - JLO - Sachs - FBM uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat no. 295. l ZOLANG DE VOORRAAD STREKT BIJ LUX 4 TABLETTEN f 1.28 DEZE AANBIEDING GELDT NIET VOOR ZEELAND, NOORD-BRABANT EN LIMBURG geldig van vrijdag tot vrijdag Pindakaas per flacon 0.59 V. D. poederkoffie blikjes 2.50 Italiaanse tomatenpuree 5 x geconcentreerd 3 blikjes voor 0a39 PER SNELLIFT NAAR DE 4e ETAGE ZELFBEDIENING LEVENSMIDDELEN Profiteer van onze dagaanbiedingen Krakelingen of Arnhemse meisjes lekkere koekj'es 250 9ram voor Petit Beurie ol| Marie Biskwie inhoud per pak 200 gram 2 pakken voor VROOM DREESMANN j 75 cent. D. Koe- 0i Vrijdagmarkt Half kilo diepvries-spercieboncn van ƒ1.10 nu 79 cent. D. Koeke bakker- 0 VrUdagmarkt: 650 gram spinazie nu 98 cent, 500 gram spinazie r kebakker. 0 Vrydagmarkt. Andijvie groot pak nu 78 cent. Andij vie 500 gram nu 65 cent D Koekebakker. 0 Vrydagmarkt. Een pak boerekool 37 cent. Hierbij een tonnetje soepgroente voor 25 cent. D. Koekebak ker. Pr. Marijkelaan 57, Katwijk. Tel. 4190. 0 Gebruikte bromfietsen. Steeds grote sortering prima gebruikte bromfietsen door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. 0 Berin! - Solex - Ran - Puch Batavus - Gazelle - Monarseoot bromfietsen, di rect leverbaar. Inruil - Be- talingsservice. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Ko- revaarstraat 6. 0 Paraplule reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle. Haar lemmerstraat no. 95. bij dc Vrouwensteeg. 0 Een nieuwe woning: Voor al uw lampen De Licht- hal. Gratis plaatsen var lampen boven de ƒ20. Haar lemmerstraat 293. -. Voor 0 Krediet tot 4000, aankoop meubelen cn wo ningtextiel. Vraag gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Post bus 1083 Rotterdam. 0 Nette jongen zoekt een net meisje, om samen met een reisgezelschap op vakan tie te gaan. Brieven zo spoe dig mogelijk onder no. 3735 bur. van dit blad. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste mo dellen o.a. Taunus 17 M. Opel Rckord. Volkswagens, Anglia. Consul. Volkswagen- busjes met open dak Garage Werkhoven. Maredijk 34a. Tel. 22300—32735. 0 Cursus „Weg pech onder weg" 4 praktische lessen d. gedipl. leraar. Maandags 8 uur njn. ƒ20. Kwak's Ver- keersinst. Tel. 22803. Zoeter- woudse Singel 104, Leiden 0 Citroën 2 C,V. Combina- ticwagen 1957; Volkswagen bestel met ruiten 1955; Opel Rckord. pracht auto. 1957; Fiat 600. zuinig autootje. '57. Gar. v. d. Meer. Hoge Rijn dijk 4A. Tel. 25259. 0 Ryies in V.W. en Daffo dil. Kwak's Verkeerslnst. terw. Singel 104. Woensdags 8 uur n.m. verkeersles ieder f 2.- p.p. Tel. 22803 0 Gelmok het beste op het gebied van lederen kleding. Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668, Leiden. 0 Wordt uw bed slecht, laat dit dan overtrekken met een nieuw damast. In een dag klaar! 2 pers. v a. f26.50, 1 pers. vanaf 19.50. De Kleine Winst. Haarlemmer straat 51. Tel. 24958. Hardnekkige i.oest? Prik kel- en kramphoest? Nacht en rokershoest? Broncliicum Flixir helpt snel en zeker Flacon f 2.- bij elke drogist 0 Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natterman's bloed zuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1,85 by elke dro gist. 0 Kinderry wielen vjl f 49,50 Sportry wielen v.a. f 89.-. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-2- 3. Telefoon 24409. Ouderwets maar radicaal. Met hoogst geconcentreer de riniol-verkoudheldszalf wry ft U kou weg. ƒ2.— per ot bij Uw Apoth. en Erk. 'rogist. 0 In ieder gezin hoort de Linkanto-kortingkaart. 10 korting op alle voorjaars aankopen. Op alle aankopen voor gezin, woning of huwe lijksuitzet. Schrijf een brief kaart aan Postbus 158. Lei den. 0 Plastic-zakken, frite- zakjes, frite-vorkjes, papier, gebakdozen, touw, elastiek enz. Papierhandel Dane, Haarlemmerstr. 27. Leiden Tel 26631. 0 Feestartikelen, liedjes guirlandes, lampions, fop- artikelen. mutsen enz. Pa pierhandel Dane. Haarlem merstraat 27. Leiden. Tele-, foon 26631. 0 Credietcn t/m 3000.— (voor iedereen cn zonder borg» voor aankoop meube len en woningtextiel, direct v. fabriek leverbaar Uiterst soepele betalingsreg Strikte geheimhouding. Vraagt vrij- blyvend inlichtingen of fol ders. Postbus 538 Den Haag 0 Prima sportfietsen. geheel compleet met lamp. slot, jas- beschermer. Zwart of groen. Prys slechts 133,—. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. Overspannen? Overver moeid? Schieffer's Bloedwijn verkwikt - geeft rust Bij uw Apoth. en Erk. Drogist. 0 Motorrywicl Puch 1957, %vegens inruil auto. Verkeert in zeer goede staat vai derhoud. Spotprijs ƒ450,—. Gar. J. v. d. Meer. Hoge Rijn- dyk 4A. Tel. 25259. 0 Renault 4 Stationcar 1957. te gebruiken als bestel- en personenwagen. Nieuwe ban den, imperiaal. Benzinever bruik 1 16. Tegen interes sante prijs, wegens inruil Gar. J. v. d. Meer. Hoge Rijn dijk 4A. Tel. 25259. 0 Austin Somerset, 4-deurs. met nieuwe motor en ban den. in uitstekende staat v. onderhoud. Van particulier wegens inruil grotere auto. Prijs 1350.Gar. v. d. Meer, Hoge Ryndijk 4A. Tel. 25259. 0 Goedkope inruil automo bielen, in goed bruikbare staat, o.a. 2 Volkswagens '50-'51 per stuk 1000.— 1 Morris Minor '55. 4-deurs 1500.—; 1 Opel Olympia '53 met kachel ƒ850.—. Gar. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4A. Telefoon 25259. 0 Opel Rekord 1958, met ra dio, 2 kleuren, nieuwe ban den, met 3 mnd. schrift, ga rantie. Inruil en fin. moge lijk. Prijs ƒ3500,-. Gar. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4A. Tel. 25259. 0 Wolscley 6/90 1955, kleur grijs met rood leder. In goe de staat. A.N.W.B.-rapport ter inzage. Prijs 1900.Te bevragen V. d. Putten. Rhijn- geesterstraatweg 165. Oegst- geest, tel. 30686. 0 Katwijk opgelet: Op de vrijdagmarkt kunt U kennis maken met onze heerlijke diepvriesgroenten. Koop nu. vooral omdat de groente zo duur is. D. Koekebakker. 0 Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal. De grootste sor tering. Dc laagste prijzen. Het Pathologisch Laboratorium te LEIDEN zoekt wegens uitbreiding een voor een volle dagtaak; niet jonger dan 18 jaar. Salaris volgens verbeterde Rijksregeling Kopen is een ernstige zaak, deze bladzij verlicht uw taak!

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6