Staakt het vuren op 13 maart? Besluit inzake kernproeven nog stok achter de deur Noorwegen wil volledig lidmaatschap van EEG naar Bonn komen Britten rekenen niet met gematigde Afrikanen Beschuldiging Welensky Winterslaap van flora 5 KENNEDY HAKTE DE KNOOP DOOR Adviseurs waren het niet met elkaar eens JJET besluit van president Kennedy inzake de hervatting van de Amerikaanse bovengrondse kernproeven zal nog wel de nodige deining veroorzaken. Men is langzamerhand vergeten, dat de Sowjet- unie ongeveer een half jaar geleden eenzijdig tot hervatting is over gegaan en een grote serie kernproeven ook met een 50-megatonbom heeft gehouden. En daarom zal men het de Russen minder dan toen kwalijk nemen, dat zij tegen de gevolgen van eventuele Amerikaanse kernproeven gaan ageren om er in de internationale arena politieke winst uit te kunnen slaan. Het is dan ook de vraag, of de poging van Kennedy, de Sow jetunie onder druk te zetten (door de proeven niet onmiddellijk te doen hervatten) zal slagen. Daarvoor biedt de ontwapeningsconferentie, waarvan niet eens vaststaat, of zij op 14 maart te Genève zal beginnen, te weinig reële mogelijkheden. ROEMLOOS De besprekingen tussen de Ver. Staten, de Sowjetunie en Engeland over stopzetting van de kernproeven begonnen bijna 40 maanden geleden in Genève cn vonden enkele weken geleden een roemloos einde. De hoop op een eerste stap naar beëindiging van de wedloop in kernwapens werd toen de bodem ingeslagen. De mislukking van de besprekin gen zal dan ook waarschijnlijk een versnelling en verbreding van de opbouw van kern-strijd machten tot gevolg kunnen heb ben. Als de grote mogendheden het al niet eens kunnen worden over een betrekkelijk onschuldige maatregel als de stopzetting van kernproeven, dan is er al heel weinig uitzicht op de veel belang rijker bewapeningscontrolemaat- AFKEER Zo lang de besprekingen duurden be stond er in de Verenigde Staten een merkbare afkeer van hervatting van van bovengrondse kernproeven. Het motief was, dat zulk een hervatting de hoop op een overeenkomst wel eens he lemaal zou kunnen vernietigen. Nu geldt dit argument niet meer en de re gering moest dan ook wel haar houding bepalen in een kwestie, die al aan de orde kwam, toen de Sowjetunie op 1 september de proeven met kernwapens eenzijdig hervatte. Kennedy noemde de mislukking een van de grootste teleur stellingen van zijn eerste regeringsjaar. Zij stelde hem voor een van de moei lijkste beslissingen, die hij als president moest nemen. Hij ontving zoveel ver schillende adviezen, dat hij ten slotte nog de gulden middenweg heeft moeten kiezen om als de Russen eieren voor hun geld zouden kiezen de hervat ting als nog te kunnen uitstellen. VERSCHIL De scheidingsweg liep volgens de New York Times ruwweg tussen een groep wetenschappelijke en diplomatieke adviseurs enerzijds en een contingent militaire adviseurs en de Commissie voor atoomenergie anderzijds. De be langrijkste wetenschappelijke advisuer is Jerome B. Wiesner. Onder de diplo matieke adviseurs heeft Stevenson zich het duidelijkst uitgesproken. Ook Rusk (min. van buitenl. zaken) en McBundy (Kennedy's adviseur yoor zaken van nationale veiligheid) worden als tegen standers vèn hervatting beschouwd. Voor hetvatting waren de stafchefs, al was het niet duidelijk, inhoeverre de burgerlijke ambtenaren van het Penta gon er mee instemden. De vijf leden van de Commissie voor atoomenergie waren unaniem van oordeel, dat be paalde kernproeven in de atmosfeer hervat dienen te worden, maar zij ver schilden van mening over de vraag, welke proeven noodzakelijk zijn. En ten slotte (en dit gaf wellicht de door slag) zijn bijna alle leden van de Con grescommissie voor atoomenergie voor hervatting van de proeven met kernwapens geporteerd. TEGENSTANDERS De tegenstanders redeneren in hoofd zaak als volgt: ,,Dg Sowjetunie maakte vorderingen door haar kernproeven van Associatie geeft geschil in Afrika De Noorse regering heeft zich gisteren uitgesproken voor on derhandelingen met de E.E.G. om te komen tot een volledig lid maatschap van de Europese eco nomische gemeenschap. Hiertoe heeft de regering het storting (parlement) een rapport voorge legd, waarin staat, dat onder handelingen met de E.E.G. op basis van het verdrag van Ro me, de enige manier is om te weten te komen of eventuele toe treding Noorwegens specifieke problemen op bevredigende wij ze kan oplossen. De beslissing van de Noorse rege ring was bijna unaniem, slechts een minister kon zich niet verenigen met de politieke consequenties van de aansluiting bij de E.E.G. Dit af wijkende standpunt werd ingenomen door de minister voor Ionen en prij zen, Gunnar Boë, die een zuiver economische aansluiting bij de E.E.G. bepleitte. De overige leden van het kabinet hebben evenwel duidelijk gesteld, dat ze het volkomen eens zijn met de preambule en paragraaf twee van het verdrag van Rome. waarin de doelstel lingen van de gemeenschap zijn vast- Op de vergadering van de economi sche V.N.-commissie voor Afrika <Une- cai is gisteren heftig gedebatteerd over de betrekkingen tussen de Afri kaanse landen en de Euromarkt. Er was een duidelijke kloof tussen de Frans-sprekende en de Engels-spreken de delegaties. De voormalige Franse kolonies zijn via hun nog steeds nau we kontakten met Frankrijk met de Euromarkt geassocieerd en onthielden zich van kritiek op de Euromarkt. De meerderheid sprakzich dan ook uit voor associatie. Een aangenomen resolutie wees onder meer op de voor delen van een dergelijke binding. Voor de vertegenwoordiger van Ghana was dit aanleiding om te verklaren, dat zijn land zich door deze resolutie tot niets gebonden achtte. Ook Ethiopië, toonden zich bevreesd voor de politie ke consequenties, die aansluiting met zich zou brengen. De andere landen betoogden echter, dat de E.E.G.-lan den er niet op uit zijn om politieke invloed in Afrika uit te oefenen. Engeland heeft gisteren formeel ver zocht om toetreding tot de Europese gemeenschap voor kolen tn staal (E.G.K.S.). Het verzoek was vervat in een brief van premier Macmillan aan de huidige voorzitter van de E.G.K.S.- ministerraad, de Belg Spinov. Men verwacht, dat Engeland ook toetreding zal vragen tot de derde gemeenschap van de Zes, Euratom. vorig jaar, maar niet voldoende om het evenwicht op het gebied van de kern bewapening te verstoren. De proeven hebben wellicht veeleer het evenwicht bevestigd, zo menen zij, want het is waarschijnlijk dat dc Russen raketkop pen voor minder kwetsbare raketten hebben ontwikkeld en dus minder bang zijn voor een verrassingsaanval en min der geneigd tot een aanval-uit-voorzorg op de Verenigde Staten. Amerika heeft al meer dan genoeg middelen om de Sowjetunie te vernietigen, zo redeneren zij voort, zodat een verbetering van de bestaande raketkoppen Amerika's mili taire macht niet belangrijk zou vergro ten. Het is trouwens veel belangrijker, aldus nog steeds deze tegenstanders, een weg te vinden tot beëindiging van de bewapeningswedloop. VOORSTANDERS Het hoofdargument van de voorstan ders van kernproeven is volgens dc New York Times, dat de Verenigde Sta ten zolang de bewapeningswedloop voortduurt geen andere keuze heb ben dan er aan deel te nemen, al was het alleen maar om hun voorsprong op de Sowjetunie te handhaven. Zij willen toegeven, dat de Sowjetunie het wicht op het gebied van de ning niet heeft verstoord, woorden, dat de techniek der kernbe wapening evenmin statisch is als enige andere techniek. Een tweede kwestie impliceerde het debat. nl. hoeveel kern proeven in de atmosfeer genomen zou den moeten worden en welke. De Com missie voor atoomenergie (niet te ver warren met de Congrescommissie) is geneigd tot beperking van het program ma, hetgeen de leden van de Congres commissie bezorgd doet afvragen, of de rechtvaardiging van een reeks kern proeven in de atmosfeer niet dubbel moeilijk wordt, wanneer het aantal proeven zo klein is. VOORBEREIDING Al enige tijd werd verwacht, dat Ken nedy tot hervatting van de kernproeven zou besluiten. Voorbereidingen werden reeds getroffen door militaire eenheden in volle zee op de Grote Oceaan op Johnston Island en misschien op het Britse Christmas Island. Deze voorbe reidingen zullen wellicht aan het einde van deze maand zijn voltooid. In het Lagerhuis weigerde premier Macmillan bekend te maken, of er op Christmas Island voorbereidingen zijn getroffen voor het houden van Amerikaanse kern- de kernbewape- „Alleen als ik m'n zin krijo Morgen overleg niet Algerijnen In een plaats aan de Zwitsers- Franse grens waarvan de naam angstvallig geheim wordt gehou den zal morgenavond de regeling voor de laatste fase der Alge rijnse vredesonderhandelingen haar voltooiing vinden. Dat werd gisteravond vernomen in kringen die in nauwe verbinding staan met de Franse regering. Van dezelfde zijde verwacht men, dat het nog ongeveer een week zal duren voordat een wapenstil standsovereenkomst en het poli tieke akkoord over de toekomst van Algerije zullen worden gete kend. Men acht het waarschijn lijk, dat op 13 maart de totstand koming van een bestand bekend zal worden gemaakt. De Zwitserse regering, die ook thans een bemiddelende rol vervult, wachtte gisteravond nog slechts op bericht van dc Algerijnse leiders, dat zij gereed zijn om het overleg te Sobere begroting KroII moet onmiddellijk in Indonesië r» i President Soekarno heeft zijn hulp toegezegd aan de minister van finan ciën, Notohamiprodjo, om de staats uitgaven laag te houden en voor ht dienen van een versoberingsbegroting voor 1962. Intussen is te„ Djakarta bekend ge maakt, dat de Indonesische regering zal overgaan tot de bouw van een twee- d'e luxe-hotel te Djakarta. Het eerste een hotel van 14 verdiepingen, genaamd „Hotel Indonesia", zal in juli vai jaar gereed zijn. De regering is begonnen met de uit voering van een groot hotelbouwpro gramma als een van haar pogingen om door het toerisme buitenlandse devie zen te verkrijgen. 55: De premier van de Rhodesi- sche federatie, sir Roy Welensky, heeft gisteren op een persconfe rentie in Londen Engeland ervan beschuldigd de taak van de fede rale regering te bemoeilijken door de „extreme Afrikanen" aan te moedigen. De Engelse regering zou volgens hem geen rekening houden met de „gema tigde Afrikanen" waarvoor geen plaats meer zou zijn wanneer de extremisten aan de macht zouden komen. Welensky beschuldigde de Afrikaanse nationalisten, met name Kenneth Kaunda en de Nationale verenigde onafhanke- lijksheidpartij van „geweld en intimi datie". Op de vraag of hij gebruik zou maken van de federale strijdkrachten herinnerde Welensky er aan, dat de federatie door het Britse parlement is gevormd en dat alleen dit parlement de federatie kan ontbinden. De Engelse regering moet een geheel nieuwe oplos sing zoeken, waardoor het voortbestaan in de federatie wordt gewaarborgd. Welensky zei niet naar Londen geko- en te zijn voor een laatste wanhopige poging om de Engelse regering te bewe gen de plannen te wijzigen, maar alleen om zijn bezwaren tegen de nieuwe grondwet kenbaar te maken. Hij had de Engelse regering verzocht haar in zichten omtrent de toekomst van de fe deratie mee te delen, maar zou daar geen bevredigend antwoord op gekregen hebben. Over een onderzoek van de Verenigde Naties zei Welensky, dat htf ervaren heeft dat tussenkomst van de Verenigde N; ties in Afrika „vooral in een land d; aan het müne grenst, niet erg gelukkig Is geweest". De rails waren volkomen ver bogen, nadat een personentrein van de Pennsylvania Railroad in de buurt van Thompsontown op een ontspoorde goederentrein was gebotst. De ravage was bij zonder groot, maar gelukkig vielen bij deze ramp geen slachtoffers te betreuren. Er waren wel twaalf gewonden. Bits telegram van dr. Adenauer (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer heeft de Westduitse ambassadeur in Moskou, dr. Hans Kroll die nog maar pas een paar dagen op zijn post is naar Bonn ont- den zich nog publiekelijk' over de affai- de Sowjetunie door niemand anders en door niemand beter kunnen worden be hartigd dan door hem. Deze tweede Kroil-affaire men spreekt in Bonn van een ..Kroll-opera", naar de operazawl in Berlijn waar de Rclschstag vergaderde, nadat het par lementsgebouw in brand was gestoken is hiermede tot een formele rel uit gegroeid. Bondskanselier Adenauer heeft het zelfs nodig gevonden om, in zijn telegram naar Moskou, dr. Kroll dc mond te snoeren, tot hij in Bonn is geweest. Hij heeft de diplomaat verbo- laten. er mee begonnen, dat West duitse dagbladen meldden, dat dr. Kroll die in Bonn was om mede te werken aan het Westduitse antwoord op het Sowjetrussische memorandum van 27 december jl. in vertrouwelijke ge sprekken met journalisten inzichten had geuit, die in tegenspraak waren met de Westduitse Berlijn-politiek. Deze uitlatingen groeiden vervolgens uit tot een ..Kroll-plan", dat o.m. voor zag in erkenning van de D.D.R., van de Oder-Neisselijn, van Berlijn als der- ..de gedemilitariseerde Duitse staat; voorts in overdracht van de voormali- hervatten. De voorbereidingen van de Franse regering voor dc „laatste fa se" gaan gepaard met verscherpte veiligheidsmaatregelen in AlgerUe en Frankrijk zelf. zend" man versterkt. Zij zijn onderge bracht in kazernes in de buitenwijken, bovendien wordt in Frankrijk het speuren naar agenten van het geheime leger met kracht voortgezet, vooral nu er steeds meer successen worden ge boekt. Een van de gevolgen van het bezoek dat minister Joxe woensdag aan Alge rije heeft gebracht is. dat aan tiendui zend militairen opdracht is gegeven zich onverwijld in Oran te legeren. De ze troepenverplaatsing geschiedt in het kader van de „operatie - whisky" dio ten doel heeft de Fr medaanse wijken va te scheiden. Bella Intussen heef. gisteren het Marok kaanse persbureau gemeld, dat de ia Frankrijk gevangen gezette Algerijn se rebellenleider Den Bella volgende week samen met vier andere leiders in vrijheid zal worden gesteld en naar de Marokkaanse hoofdstad Rabat overgevlogen. In de Mohammedaanse wijk van Al giers is het gisteren tot een compleet vuurgevecht gekomen tussen Franse troepen en de moslimbevolking. Het ge vecht, dat aan een man het leven zou hebben gekost, duurde ongeveer een uur en ontstond nadat een Frans mili tair door een Algerijn was neergesto ken. Franse legereenheden sloten daar- op onmiddellijk een deel van de kasjba af. waarbij ze onder vuur werden geno men door de Algerijnen die zich achter de ramen en op de daken van hoge ge bouwen bevonden. Militaire patrouilles slaagden er echter in de groepen Alge rijnen snel uiteen te drijven, waarna de rust snel weerkeerde. In Parijs zijn gistermiddag vier aan slagen met kneedbommen gepleegd. In twee gevallen waren dc aanslagen ge munt op journalisten. Niemand werd ge wond, doch de materiële schade is aan zienlijk. Het blad France Soir heeft zijn lezers zelfs adviezen gegeven hoe to handelen als er een woning door een kneedbom wordt getroffen. Onverminderd gaat in Frankrijk de teren bekendgemaakt, dat in de laat ste veertien dagen 120 verdachten zijn ge arresteerd, onder wie enige officieren. De politie meent het netwerk van de or ganisatie in Bretagne en Noord-Frankrijk hebben opgerold boden. Dr. Kroll zal zich tegen over Adenauer nader moeten verklaren omtrent het vermeende „plan" tot oplossing van het Duitse vraagstuk, dat door enige vooraanstaande Westduitse dag bladen aan hem is toegeschre ven. Het rapport, dat dr. Kroll te zijner verdediging van Mos kou naar Bonn heeft gezonden, heeft de bondskanselier die tot dusverre bijzonder veel waar dering had voor de ambassadeur blijkbaar niet geheel bevre digd. Öok het optreden van dr. Kroll in zijn verweer hij sprak van „leuge naars en intriganten" op het West duitse ministerie van buitenlandse zaken, dat dr. Kroll aanziet voor de bron van een tegen hem gerichte campagne heeft mogelijk bij Ade nauer enige bevreemding gewekt. Dr. Kroll liet opnieuw evenals bij vorige gelegenheden toen er aan zijn optreden twijfel rees doorschemeren, dat zijn terugroeping uit Moskou door de regering in het Kremlin voor een onvriendelijke daad van de zijde der bondsrepubliek zou worden aangezien, .heeft toegestuurd. Hij heeft wel een rap- r\0 köc -. U.,:_ i De diplomaat wekt daarmede de in-|port over zijn uitspraken naar Bonn. e DColc HUISVrOUW 1331 druk alsof de Westduitse belangen in I gestuurd. 10 miljard mark aan de sowjetunie. Verwezenlijking van een dergelijk „plan" zou een Duitse capitulatie voor Moskou betekenen en Chroesjtsjef in alle punten zijn zin geven. Het zou ver dere Oost-West-onderhandelingen over Duitsland en Berlijn praktisch onnodig maken. Dr. Kroll heeft ontkend, dat hij zich in die zin heeft geuit. Hij heeft het mi nisterie van buitenlandse zaken in Bonn verzocht een aanklacht wegens laster tegen de Westduitse dagbladen in te dienen en in een kort geding te bewerk stelligen, dat zij hun beweringen niet meer zullen herhalen. Het ministerie is daarop nog niet ingegaan. Overigens heeft Kroll nagelaten te antwoorden op ragenlijst, die het ministerie hem Joodse gevangenen beefden voor Landan Tijdens het proces in Stuttgart tegen dc voormalige SS-hauptscharführer. Fe lix Landau, wegens moord op 21 Joden in de Poolse plaats Drobobycz zei de 70-jarige jurist, dr. Michael Rudorfer, dat zijn broer op last van Landau werd doodgeschoten. Omdat hij zelf ziek was. ging zijn broer Simon voor hem het broodrantsoen halen, waarbij deze met 19 andere Joden werd neergeschoten. Drie Israëlische staatsburgers ver klaarden gezien te hebben, dat Landau van het balkon van zijn woning een oude Jood met een geweer neerschoot. Een van hen zei. dat alle Joodse arbei ders Landau kenden en voor hem beef den. 840) We zijn- zo gewend aan de regelmaat waarmee de gebeurtenis sen in dé- natuur zich voltrekken, dat nauwelijks nog enige verwonde ring daarover by ons opkomt. De winterslaap, het ontwaken, bloei, voortplanting, verwelking cn weder om winterslaap, kortom de cyclus van het jaar die we van keerkring tot poolcirkel in alle mogelyke varia ties en vormen kunnen waarnemen, achten we zó vanzelfsprekend dat we er ons nauwelijks enige reken schap van ge\cn Deze periodiciteit scheen aanvankelijk inderdaad weinig reden tot verbazing te geven, want door klimaatveranderin gen konden ze ge makkelijk worden verklaard. Immers, brengt men rusten de knoppen van een boomtak in het voorjaar in een warm vertrek, dan gaan zij uitlopen, ter wijl de knoppen van de moeder boom nog geruime tyd moeten wach ten tot ook buiten de temperatuur wat milder is. Maar zo eenvoudig laten de perio- diciteitsversch(jnselen zich toch niet verklaren. Want de tak die we in het voorjaar in onze kamer plaatsen cn die tot aller genoegen gaat uitbotten, vertikt het ditzelfde kunstje uit te halen in november, ook al wordt de temperatuur tot het onmogelijke op gevoerd. Tussen november cn maart heeft zich dus iets belangrijks vol trokken; in dc knoppen is iets gebeurd. Trouwens, ook in de tropen, waar het klimaat veel gelijkmatiger van temperatuur is dan bü ons, treedt het jaarlijkse rhytme hier cn daar duidelijk aan de dag. De boom die TOCH IS HET ZO het djatihout levert, staat ln de moessongebieden gedurende de droge tijd geheel zonder blad, evenals de flamboyant die dan weliswaar vuur rode bloemen draagt, maar alle bla den heeft afgeworpen. De tamarinde wordt enige weken vóór de regentijd weliswaar niet kaai, maar krijgt toch jong blad cn ook de manga voorziet zich van nieuwe bladeren tegen het einde van de regentyd. Een merkwaardig geval doet zich voor piet de zgn. „duifjes", een orchidee die veelvuldig in de buurt van het vroegere Buitenzorg voor alle planten op één en dezelfde dag bloeien met welrie kende witte bloe men. Maar de bloei tijden van deze plant op verschillen de plaatsen vallen niet samen. Dc bloeidatum van de „duifjes" in de kassen van de Utrecht se Hortus vertoonden zelfs aanzien lijke verschillen met die van Buiten zorg, doch toen de planten weer naar Buitenzorg werden gebracht, hielden zU zich correct aan de plaatselijke bloeitijd! Dat hier aan uitwendige in vloeden moet worden gedacht, spreekt welhaast van zelf en nauwkeurige ob servaties hebben het dan ook aanne melijk gemaakt dat in dit geval bloei optreedt 9 dagen na een plotselinge, vrij sterke afkoeling, die door een hevige regenbui kan worden teweeg gebracht. Door de invloed, die temperaturen gedurende bepaalde stadia van de plant uitoefenen, te wijzigen, is het bij een groot aantal bolgewassen ge lukt de bloeitijd te vervroegen of te Daarover een volgende keer! wel eens iets aanbranden. Daar behoeft ze zich niet voor te schamen. Weet u steeds hoe het te verhelpen als het is gebeurd Vaak heel een voudig. Zie het in „Dat zit zo" op bladzij 9. MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U! k <in envelop of op kaart 1» E I dSfl geplakt verzenden aan het U kunt noteren als nieuwe abonnee: /ft eeft Kij, Het steeds stijgende ver lies van het gemeente lijk vervoersbedrijf in Utrecht heeft tot gevolg gehad, dat men naar maatregelen zocht, die kostenbesparend werken. Een van de maatrege len, die op 10 maart van kracht wordt, is een ver plaatsing van de halte van de busdienst, die de wijk Oog in Al met de stad verbindt. Bussen van deze dienst zullen niet meer voor het sta tion stoppen, maar en kele honderden meters ervoor. Men heeft een televisie-installatie laten aanbrengen om vanaf het «stationsgebouw de nieuwe halte onder con trole te hebben. Daar naast bestaat de moge lijkheid o;n met behulp van deze televisie-instal latie te zien of dc bus reeds in aantocht is. Een oude hoed was een van de dierbaarste bezit tingen van lord Castle Stewart en daarom heeft hij het hoofddeksel ver maakt aan een goede vriend. Bovendien heeft hij een soort fonds ge sticht 50 pond om de hoed in goede con ditie te houden. De hoed is vermaakt aan een Londense makelaar, die zeer getroffen was door het gebaar van zijn Faustino Harrison, een 61-jarige miljonair, is gekozen tot voorzitter van de regeringsraad van Uruguay, als opvol ger van dr. Haedo. Har rison is tegenstander van het huidige stelsel, waarbij de functie van president rouleert onder de leden van de raad. Hij zal waarschijnlijk ijveren voor het weer invoeren van het sy steem van een vaste pre sident. In het centrum van Stockholm is gisteren een 34-jarige man van een hoogte van 40 meter gevallen. Hij liep be trekkelijk geringe ver wondingen op, want zijn val werd gebroken door de draden van de tram- De Griekse politie is op zoek naar een 22 jaar oude soldaat, die ervan wordt verdacht de moe der van het meisje, waarmee hij graag zou willen trouwen, ontvoerd .e hebben. De vader van het meisje had zijn toe stemming voor het hu welijk geweigerd. Toen hij gisteren thuiskwam, was zijn vrouw spoor loos verdwenen. Volgens de politie hebben buren verklaard, dat de jon geman de vrouw heeft ontvoerd. Het leger zoekt de jongeman ook, omdat hij zich niet bij zijn on derdeel bevindt, terwijl hem geen verlof was verleend. In Utrecht zal de zomer feestverlichting dit jaar een bijzonder tintje krij gen, mede in verband met het bezoek dat Datum van ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing Is) Schrijf hier uw eigen n Koningin Juliana en Prins Bernhard aan de Domstad brengen. De I verlichting zal van af standsbediening worden voorzien en met behulp van een toon-frequent- installatie worden ont stoken. Alles bij elkaar zullen er ruim 30.000 lampen ingedraaid moe ten worden om Utrecht zijn feestverlichting tc geven. In Zuid-Afrika is een 20 j pond wegende koperen bol gevonden, die vol- L gens de politie afkomstig 1 zou moeten zijn van een kunstsatelliet. De bol is 7 t-- r> i hol en vertoont van bui- ,,L>at Zit LO eil I ïp-raradc hjk v^eroorzaakt'dcK^df boeken boordevol met Oil- woordvoerders van Cape j, Canaveral, afkomstig is van de raket, die astro- j' naut Glenn in een baan om de aarde heeft ge-j' Z-032

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5