RUYS Voorjaarsbeurs groter dan ooit tevoren Twintig jaar geëist voor dubbele moord Leger twijfelt aan Algerijns akkoord RENAULT Noviteiten zijn er bij de vleet Uit 27 landen 3.330 firma s Geldzorgen leidden tot misdaad Opening van zaken over Stalmann verlangd 0 Gruweldaden Algerije VRIJDAG 2 MAART l?o2 Dauphine- inclusief verwarming en defroster 4995 D komende Voorjaarsbeurs, die van 12 tot en met 20 maart zal worden gehouden, is met een expo sitie-oppervlakte van 80.000 vier kante meter de grootste tentoonstel ling, welke ooit in Nederland werd georganiseerd. Niet minder dan 3.330 firma's uit 27 landen zijn reeds doende de geweldige hallen te be volken. Meer dan de helft van de be schikbare ruimte wordt door aan biedingen uit de bouw- en transport sector ingenomen. De wegenbouw, de waterbouw, de mijnbouw en het grondverzet zijn met de respectieve transportmiddelen in elke geleding vertegenwoordigd. De afdeling werktuigen en materieel voor bouw en transport, die zich ge deeltelijk in de Marykehal en op 'het open terrein bevindt, bestaat uit 560 in zendingen. 167 hiervan zijn van West- duLfcse origine, 173 komen uit Nederland, 82 uit Groot-Brittannië en 59 uit de Ver enigde Staten. De rest is uit dertien dere landen afkomstig. De afdeling bouw materialen, die twee hallen zal beslaan (de Bemardhal en Hal C). telt 26: ma's als exposanten, 172 hiervan komen uit Nederland, 32 uit West-Duitsland, 17 uit Groot-Britannië en 10 uit Frankrijk. Verwarming Is de groep machines en apparaten voor verwarming, luchtbehandeling, koe ling en stoökinridhting door 176 firma' vertegenwoordigd (74 uit Nederland). cLie van maóhines en gereedschappen op het gebied van metaal- en 'houtbewerking telt 246 inzendingen. De afdeling pompen, compressoren en verbrandingsmotoren heeft het tot 94 exposanten gebracht, di van magazijn-, arChief- en tekenkamer- iniriohbing tot 28 en die van schoolinrich- ting tot 24. In de Julianalhal, die tijdens deze beurs opnieuw in gebruik genomen wordt (na verbouwing en uitbreiding), zullen de landenpavilóoens worden ondergebracht. Voorts zullen alle stands voor elektrds'che huishoudelijke apparaten, verlichtings artikelen en klein instaLlatiemateriaal er een plaats in vinden. Op de bovenverdieping zal de bezoe ker praktisch het 'hele Nederlandse bod aantreffen van huishoudelijke warmings- en kookaipparaten. sanitaire artikelen, gereedschappen en ijzerwaren Deze groepen, die thans een oppervlakte van 7700 vierkante meter beslaan, heb ben sinds de vorige beurs een aanzien lijke uitbreiding ondergaan. Ook het Croeselaanterrein is aanzien lijk uitgebreid. Door het verwerven van nieuwe terreinen is de totale expositie oppervlakte op ruis 60.000 vierkante me ter gekomen. Congreszaal Op het Vredenburg ten slotte, zoals altijd, de gebruiksgoederen mani festeren, zijn eveneens verbeteringen aangebracht. Gereed gekomen is o.m nieuwe Jaarbeurskantoor met congres zaal en vergaderruimten, het nieuwe taurant en de parkeerplaats. Ook hier kon nieuwe expositie-ruimte worden ge Op de komende jaarbeurs, waar door herindeling naar een meer doelmatige en harmonieuze groepen in deling is ge streefd, vragen drie -inzendingen bijzon dere aandacht. De eerste is van de We reldomroep. de tweede van de midden standsorganisaties, die een aantal ma quettes van internationale winkelcentra brengt, de derde van het Nederlands Ex portcentrum dat met een enorme 9tand is gekomen. Ook noviteiten zijn er bij de vleet. Een .slechts zeer bescheiden greep geeft het vólgende beeld: 0 Een fietszadeltasjemet ritsvafeje, zidh een plastic hoesje voor het af- sdhermen het zadel bevindt. De elektrisch roterende tanden borstel met de verwisselbare bor- stelkop. De gezinsleden behouden hun eigen tandenborstel, doch het handvat is voor gemeenschappelijk gebruik. 0 Een camera met een geheel automa tische beliohtlngsregellng, die via ingebouwde cel het diafragma vaststelt. Het filmtransport en het spannen vi sluiter vindt door middel van een inge bouwd elektro-motortje plaats. 0 Een gas-centraleverwarminig, die door middel van een geyser werkt. De appa ratuur kan ook op een bestaande instal latie worden aangesloten. De voordelen zijn o.m.geen stook- en opslagruimte (voor brandstof) en hygiënisch. 0 Een beugeltas (voor boodsdhappen) met een gepatenteerd mechanisme. Geen rits dus. die kapot kan gaan; geen slot ook, waar gauw iets aan mankeert. Poppenbox 0 Een inklapbare poppenbox, tevens te gebruiken als speeltafeltje, opbergkorf voor speelgoed, wasmand en bijzettafel tje. 0 Een gedeeltelijk inschuifbare lange pa raplu. Tot nog toe zijn alleen forse e: plaren als inschuifbaar geheel op de markt, doch deze .schijnen minder i mode te zijn. 0 Een niet roestbaar droogrekje, dat zuigers bezit en inklapbaar is. Ook daar. De beugeltasdie geen slot en geen rits heeft, dus ook geen slijtage op beide, veelal vitale onderdelen van een boodschappentas. waar zich geen bevestigingspunten haken bevinden, is dit huishoudelijk ap paraat dus te gebruiken. Etalage-, tafel- en ieestzaalversier 1 n- gen van het bekende materiaal plastic folie. Ook gordijnen en kunstkersübomen kunnen ervan worden gemaakt. 0 Vogelkooien met plastic onderbak (uit- en inschuifbaar). Buitenslands ziet men ze reeds; in Nederland tot dusver niet. 0 Een elektronische printer voor maken van vergrotingen met een capa citeit van 2000 per uur. Hierbij behoort een automatische ontwikkeLinstallatie met een oapaoiteit van 4000 afdrukken per uur. Drogen, glanzen, afwerken alles wordt door deze installatie gedaan 0 Een elektrisch roterende tandenbor stel tegen tan'dcaniës en paradentose. Het handvat (met een elekbro-motortje) is voor gemeenschappelijk gebruik. Op de as van het motortje, dat door een staaf- batterij wordt gevoed, wordt de „eigen" tandenborstel in de vorm van een bor stel kop geschoven. Papoea's vragen Kiriliio terug te komen Het hoofdbestuur van de Partai Nasio- nal (Parna) in Nederlands Nieuw-Guinea heeft volgens Ass. Press van intellectuele Papoea-groepen te Biak en Fak-Fak ver zoeken ontvangen, dat de heer Frits Kiri- hio ten spoedigste naar Nieuw-Guinea za komen om het publiek voor te lichten over zijn bevindingen in Indonesië. De groep intellectuelen in Biak heeft het Nederlandse gouvernement verzocht Kiri- hio bescherming te verlenen. Voorts heeft het hoofdbestuur verzoeken ontvangen uit Sentani en Nipboran om daar zo spoedig mogelijk partij-afdelingen op te richten en hef hoofdbestuur deelt mede dat de belangstelling voor de Parna hand hand toeneemt. een royale 'jonge' RYNBENDE'S jonge White Label dubbele klare rechtbank in Den'Bosch, mr. J. Booster, heeft gistermiddag een ge vangenisstraf van twintig jaar ge- eist met terbeschikkingstelling van de regering tegen de 25-jarige assis tent-boekhouder v. d. S. uit Sprang- Capelle, die op de avond van vrijdag 1 september van het vorig jaar de gebroeders H. en A. van Zeist in hun woning te Sprang van het leven beroofde. Zeidien was er zoveel belangstelling voor een rechtszitting, ruim tweehon derd personen merendeels afkomstig uit Sprang-Oapelle, Kaatsheuvel, Waaldijk en Waspik, stonden op die pu blieke tribune opeengedrongen, om van dit proces, dat enkele uren in be slag nam, getuige te zijn. Verdachte stond terecht op beschuldi ging van doodslag en diefstal. Van de gebroeders Van Zeist had hij een bedrag van f 550 geleend. M. v. d. S. verkeerde steeds in geldzorgen. Hij probeerde het ene tekort na het andere aan te zuiveren. Toen hij op die bewuste vrijdagavond bij de gebroeders Van Zeist een bestelling kwam opnemen (hij bracht 's avonds boodschappen rond voor zijn tante) werd hij door de broers gemaand. V. d. S diende er voor te zorgen dat nog die zelfde avond als hij de boodschappen be zorgde. het geld er was. Zo niet. dan zou den de broers er werk van maken. V. d S. die vreesde dat zijn schulden bekend zouden worden, heeft toen uit de winkel van zijn tante een gewicht van twee kilo genomen en is later op de avond (om streeks negen uur) naar de gebroeders Van Zeist gegaan met de bedoeling neer te slaan als ze niet tot inschikke lijkheid gebracht konden worden. Zodra bleek dat de gebroeders zich niet door de houding van verdachte lie ten intimideren, volvoerde hij zijn vre selijke daad. De officier van justitie merkte in zijn requisitor o a op dat duidelijk was aan getoond dat M. v. d. S. met voorbedachte rade de gebroeders Van Zeist van het leven had beroofd. Het motief van zijn daad was. te voorkomen dat bekend zou 'orden wie M. v. d. S. in werkelijkheid ■as. Dit. het verborgen houden van zijn bedriegelijke praktijken, was hem meer waard dan die twee mensenlevens. Mr. Booster verklaarde dat verdachte zich niet bedreigd heeft gevoeld door het dreigement van de broers. Van die twee bejaarde mannen hoefde v. d. S. niet bang te zijn anders had hij al wel eens eerder een voorwerp in zijn zak kunnen steken, aldus de officier van justitie. Beheerst Na de moord bleek bovendien hoe vol komen beheerst verdachte was, hij con doleerde rustig de familieleden van de twee broers en bleef onbewogen toen hij onder geleide de slachtoffers zag. De of ficier van justitie meende op grond van deze feiten M. v. d. S. een zware straf te moeten vragen. In aanmerking genomen echter het psychiatrisch rapport, waarin geconcludeerd wordt dat bij verdachte sprake is van lichte afwijkingen, zoals neiging tot alcoholmisbruik, wilszwakte en agressiviteit en uit strafrechtelijk oog punt, meende hij dat deze jongeman nog een kans moest krijgen. Echter alleen dan als hij in een andere levensphase is ge komen. De officier van justitie eiste daarom een gevangenisstraf van twintig jaar met terbeschikkingstelling van de regering. De verdediger, mr P Scheefhals, zei er geenszins van overtuigd te zijn dat de moord met voorbedachte rad* was ge schied. Hij toonde met enkele voorbeel den aan dat de dader niet zo gevoelloos was dan werd geschetst. Wat heeft hij met deze moord bereikt? Heeft hij zich in rustig overleg be raamd? Bekend is dat de Vain Zeisten met hun hele familie overhoop lagen en van Herak van Zeist wist men ook dot hij voor niemand bevreesd was, aldus de verdediger, die verder oor deelde dat het psychiatrisch rapport de verklaring van adjudant Weterinigs en het reciasseringsrapport uitermate zwalk waren. Hij typeerde deze a-ls een verlengstuk van de officier van justitie. Mr. Scheefhals achtte de conclusie moord met voorbedachte rade tegenover verdachte niet gerechtvaardigd. HU vroeg daarom de rechtbank een diepgaand psy chiatrisch onderzoek. M. v. d. S. die enkele malen zUn ont roering nauwelüks meester was, zei ver schillende keren dat hü die avond niet naar de gebroeders Van Zeist was gegaan met de bedoeling hen te doden. De president van de rechtbank, mr. J. Huizlnga, zal over veertien dagen uit spraak doen. Kamer over landbouwbegroting „Onderste steen moet boven" (Van onze parlementsredactie) Bij de behandeling van de landbouwbegroting in de Tweede Kamer hebben gisteren de KVP'er Droesen en de socialist Vredeling minister Marijnen met klem verzocht meer opening van zaken te geven over de achtergronden van de beruchte affaire-Stalmann. „De onderste steen moet boven komen", zo meende de heer Droesen. De heer Vredeling begreep niet, dat mr. Marijnen tot eerherstel van Stalmann is overgegaan en de Duitse regering een dergelijke ambtenaar handhaaft. Er blijven, zo begon de heer Droesen zijn betoog, ook na de verschillende uit eenzettingen nog tal van „duistere hoe ken" in deze zaak open. De vraag rijst of minister Marijnen en de Duitse justi tie niet te snel en te lichtvaardig t.a de heer Stalmann zijn opgetreden. Aan die andere kant heeft de minister terecht de ernstige verdenking, die hij jegens de betrokkene koesterde, ter kennis de Duitse autoriteiten gebracht. Het valt eohter 'je betreuren, dat de minister het wiet nodi'g oordeelde om de voorzitter van het Cenbnaal Bureau voor Tuin bouwveilingen uit wiens mond hij trouwelijk had vernomen wat er aan de hand was op de hoogte te brengen van zijn voornemen de Duitse autoritei ten op de vermeende frauduleuze prak tijken van de heer Stailmann attent te s Intussen schUnt het gebeurde de houding tussen Nederlandse cn W.-Dultse Iandbouwautorlteiten enigermate te heb ben vertroebeld. De heren Droesen Vredeling informeerden naar de juist heid van het gerucht, dat de Nederlandse landbouwattaché In Bonn geen toegang heeft tot het Duitse departement van landbouw. Ernstig betreurde de heer Droesen het, dat het Centraal Bureau de belan gen van zijn leden meende be m< diienen op grond van het kwalijke bract met het Oost-West-Synd'icaat. Wat is met de aan dit kantoor overgemaakte gelden nu precies gebeurd? Het leek de KVP-apreker waarschijnlijk, dat een groot deel van die gelden zonder meer is verknoeid. „Welke ministers en rege ringsambtenaren hebben van dirt alles ge weten. maar noohbhans niet geadviseerd het contraot te verbreken?", zo infor meerde hij. Hij wees in dit verband op de verantwoordelijkheid van de over heid, die uit hoofde van haar veiling plicht niet geheel losstaat van het Cen traal Bureau. Sprekers conclusie dat minister Marijnen in het belang zijn goede naam het volle licht op deze zaak zal moeten laten schijnen. Daarbij behoren geen personen -of instanties te "worden gespaard, terwijl anderzijds on- schuldigen dienen te worden beschermd tegen ongegronde verdenkingen. Misselijk en corrupt Dr. Vredeling fsoc.) sprak van i „misselijke, corrupte zaak". Hel staat vast, zo zei hij, dat het Centraal Bureau f vitamineA-f C nü in handige doos tegen heest tegen heesheid de nieuwe ff Jf UCrl /es "fJrV" voor sprekers Pleidooi voor effecten van de kleine man De commissie popularisering effecten bezit heeft verslag uitgebracht en is mening, dat er in gezinshuishoudingen ruimte aanwezig is voor belegging in effecten. Dit zal echter over het algemeen pas kunnen indien een zekere liquide reserve en bepaalde risicovoorziening- zijn opgebouwd. Om verschillende rede nen is verbreiding van effectenbezit brede lagen der bevolking zeer gewenst en belegging van spaargelden in effecten is sociaal van zeer groot belang. Men moet de gedachte overwinnen dat dit speculatie is, waarbij ten koste vat kleine man ingewijden worden bevoor deeld. aldus de combinatie. Zij pleit voor dwingende voorschriften ten aanzien van jaarverslagen en populaire samenvatting jaarcijfers. Zij is ongerust over de ontwikkeling van machtsverhoudingen in een toenemend aantal open vennoot schappen. Voorts bepleit zij notering in geld en een rating-systeem voor aandelen obligaties. Zeppelin voor ISederland (Van onze speciale verslaggever) De Zeppelin, waarvan iedereen dacht dat hij geheel tot het verleden behoor de, schijnt nog springlevend te zijn. Van half april tot eind mei zal hij elke da/; ..ergens" boven Nederland zijn te zien, heeft hem gedurende deze periode ge huurd. Het gigantische luchtschip zal worden gebruikt voor het voeren van reclame van een sigaretlenfabrikant. Zowel de vliegvelden Eelde, Hilversum, Teuge, Seppe als Beek zullen zijn tij delijke thuishaven zijn. Het luchtschip, dat boven Nederland zal gaan „varen", is van Duilse origine wordt momenteel in de Verenigde Staten gebruikt. Verwacht wordt dat het zal. Nog nooit in de geschiedenis van de hier zijn vijfduizendste vlieguur maken luchtvaart schijnt er een luchtschip te zijn geweest dat zoveel vaaruren heeft gemaakt als de Zeppelin, die naar Ne derland komt in de achterliggende Jaren vele miljoe nen aan het Oost-West-Syndicaat heeft betaald, waarbij als voorwaarde gold dent die uitvoer van Nederlandse tuin- bouwprodukten naar W.-Duitsland on onderbroken voortgang zou vinden. Het ging hier om een regelrechte poging tot omkoping. De voorzitter en het bestuur van het Centraal Bureau zijn maar net de dans ontsprongen. Ze zitten niet in de gevangenis omdat de Nederlandse wetgeving uitlokking tot omkoping van buitenlandise ambtenaren niet strafbaar stelt. Verheugend noemde de heer Vre deling het, dat minister Beerman (jus titie) heeft aangekondigd in deze lacune te zullen voonzien. Zeer ernstig noemde de PvdA-spreker de beschuldigingen van het Centraal Bureau, dat zegt over de verlenging van het contract met het O.-W.-Syndicaat steeds met de overheid overleg te heb ben gepleegd. Hierdoor zijn Nederlandse ambtenaren in staat van beschuldiging gesteld. Het is onbegrijpelijk, dat m ter Marijnen hierover nog geen duide lijke en onomwonden verklaring heeft afgelegd en ziioh niet terstond van de beschuldigingen heeft gedistantieerd. Als hij ertoe in slaat is. laat hij dan die beschuldigingen onmiddellijk weerleg gen. aldus de heer Vredeling, voor wie het in ieder geval vaststond dat de voor zitter van het C.B. gelden heeft betaald in de volle overtuiging ckat ze als steek penningen de deur zouden uitgaan. Controle op de veftgelden en heffin gen van het Centraal Bureau achtte de socialistische spreker een publiek belang. Hier ligt zi. een taak voor het Produkt- sohap voor Groenten en Fruit. Een open bare controle kan preventief werken. Dr. Vrdeling besloot met die opmerking, dat kennisneming van het vertrouwe lijke (Duitse) justitiële rapport over de zaak-Stalmann de buitenstaander voor het raadsel plaatst hoe men in Bonn een dergelijke ambtenaar wenst te handha- De heer Biewenga (a.r.) wilde niet veel over dé zaak-Stalmann zeggen. Maatregelen tegen wie dan ook achtte hij nu niet nodig. Wel toonde ook hij zich bezorgd over een mogelijke versto ring van de verhoudingen tussen de Duitse en Nederlandse landbouwautori- teiten en -departementen en tussen het ministerie van lancfbouw en de Neder landse landbouworganisaties. Als er in derdaad van zo'n vensboring sprake is, moet als het mogelijke worden gedaan om ze uit de wereld te helpen. Volgende week dinsdag zullen, bij de voortzetting van het landbouwdébat, nog enkele sprekers hun visie op de zaak- Stalmann geven Daarna komt minister behandeling Marijnen aan het woord. Opheffing .E.U. te verwachten? De politieke commissie van het parle ment van de Westeuropese Unie is van mening, dat de W.E.U. kan worden opgeheven, nu Engeland tot de Euro pese gemeenschappen van de Zes zal toetreden. Voorwaarde is, dat vooraf een regeling wordt getroffen om de defensiesamenwerking. met o.a. de be wapeningscontrole. in het nieuwe kader van de samenwerking tussen Engeland de E.E.G.-landen op te nemen. Zoals men weel. wordt momenteel tussen de Zes over'%; gfeplecgd om te komen tot een nauwere politieke sa menwerking. Frankrijk heeft hiertoe voorstellen ingediend, maar deze acht de politieke commissie van het W.E.U.- parlement ontoereikend. De Westeuro pese Unie is het orgaan, waarin zeven Westeuropese landen overleg plegen o^er hun defensie-aangelegenheden. Betaling kijkgeld geen uitstel t (Van onze parlementsredactie) Minister Korthals voelt er niet voor, hen, die verzocht hebben om vrijstelling van het betalen van kijkgeld, toe te staan, geen kijkgeld te betalen in afwach ting van een beslissing over hun verzoek. Het communistische Tweede-Kamerlid de heer Borst had hierom gevraagd, omdat veel tijd verstrijkt tussen het indienen van dergelijke verzoeken en het nemen van een beslissing ten departemente. Minister Korthals erkent, dat aanzien lijke vertraging is ontstaan in de afhan deling van de verzoeken. De wens van de heer Borst wijst hij echter af, vooral omdat, naar men verwacht, 25 tot 30 pet. van de verzoeken om vrijstelling zal worden afgewezen. kantoormachines Nederlander krijgt drie jaar voor aanranding in Duitsland De rechtbank in Mainz heeft giste ren de 24-jarige Nederlandse vracht wagenchauffeur A. van E. uit Zelhem wegens aanranding tot drie jaar tucht huisstraf veroordeeld. Als bijkomende straf werd hem drie jaar ..eerverlies" opgelegd. Van E. die sinds een jaar in Mainz- Kastel woont, bezocht eind juli een dansfeest in Mainz. Na afloop bracht hij zijn danspartner, een 16-jarig meis- tegen haar wil in zijn wagen naar landweg in de buurt van Marien- borg in de omgeving van Mainz. Toen hij het meisje lastig viel verzette zij zich hevig, Van E. gaf haar een vuist slag in het gezicht en vergreep zich aan haar. De veroordeelde legde tijdens de zijn zaak een bekente- Joxe ontmoet Franse officieren m Honderd hoge Franse officieren hebben ten overstaan van de Fran se minister voor Algerijnse zaken, Lois Joxe, uitdrukking gegeven aan hun twijfel over het succes van een wapenstilstand met de Algerijn nationalisten te velde. Zij gelo ven dat vele eenheden van de FLN niet eens zullen gehoorzamen aan het bevel tot het staken van het vu ren. Daar komt nog bij, dat zij ook geen vertrouwen meer hebben in de reacties van het Franse leger, waar van steeds meer officieren en onder officieren deserteren. In Oran en Al giers hebben zich weerzinwekkende moordpartijen tussen mohammeda- en colons voorgedaan. De mees te doden vielen na het nemen van iprcssailles van heide zijden. Joxe ontmoette de officieren tijdens oen bezoek aan het hoofdkwartier van het leger. Het was zijn eerste ontmoe ting met het leger sedert zijn recente geheime contact met de FT,N De gene raals en kolonels toonden zich zeer mistisch. Zi.i geloofden niet in de bereidheid van de Algerijnen en van sommige Franse legereenheden om het bestand loyaal in toepassing te zullen brengen. Vooral de benden van de rivaliserende Nationaal Aleerije-beweg'ng zouden ■olgens de officieren. e*n bestand niet nakomen Joxe kreeg ook jammerklaeh- ten te horen over het feit. dat de strijd m Algerije in een nieuwe nederlaag voor het leger zal eindigen: een moeilijk te verteren feit voor de beroepsofficieren op de eerste dag van uiügifte De voornaamste reden van het bezoek der stempel. van Joxe was echter het toenemende gevaar van de OAS. die in sommige delen van het leger terrein schijnt te winnen. Het toenemend aantal deserties van het kader is een gevaarlijk verschijnsel. Gisteravond waren In geheel Alge- rUe ten minste 22 personen, Fransen en AlgerUnen, ten slachtoffer gevallen aan de weer hoog oplaaiende politieke harts tochten. De gemoederen in Oran waren in sterke beroering geraakt door het ontploffen van 7 kneedbommen op de grens van de Joodse en de Arabisch* wijk. Razende mohammedaanse betogers stormden no-; voor het aanbreken van de dag met de kreet „Algerije is mo hammedaans" en „Salan aan de galg" door de straten van de Algerijnse wijk. Zij wierpen alles wat zij maar in han den konden krijgen naar de politie en de rpilitairen. die een stalen ring om deze wijk hadden getrokken om bloedige Algerijnse vergeldingsmaatregelen te voorkomen. Nadat een van de militairen werd gedood, openden de veiligheids troepen liet vuur. Het aantal doden kon niet precies worden vastgesteld. In de marinebasis Mers-el-Kebir had een omgekeerde gang van zaken plaats. Hier renden met knuppels bewapende jonge Frans-n in razende woede door de mohammedaanse wijk. waar zij on der het roepen van „Algerije is Frans" en „De Gaulle aan de galg". Algerijnen aanvielen en in woningen der moham medanen doordrongen. Hun woede was gewekt door het vin den van lUken, op de drempel van hun woning,, van een Franse vrouw en haar twee kinderen van vijf cn vier Jaar, die door mohammedanen waren doodgesla- Ten bate van het Surlnaamse Rode Kruis zal 7 maart een serie van vijf Su- r.naamre Rade Kru.s-postzegels verschij nen met een frankeerwaarde van 8. 10. 15. 20 en 25 cent en met ezn toeslag van 4. 5, 6. 10 en 12 ceni Deze zegels krUgen bijzon-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9