stU' Residentie-Orkest besloot zijn Leidse serie /tut 117s NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 2 MAART 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Feestavond v.v, Leidse Boys. Ulo Diepenbrodklaan, 8 uur: Ouder avond chr. nat. school Oforedhtstraat. De Turk, 8 uur: Zeeuwse vereniging. Oegstgeest. Het witte Huis, 9 uur: Ledenvergadering afd. Rijnland Ned. Roode Kruis. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comédie met „De Vader". Kurhaus Paviljoen. 8 uur: Ned. Dans Theater. Ingang Leidse Hout, hoek Warmon- derweg-Slingelandtlaan, 2 uur: Natuur wandeling Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. Schouwburg, 8 uur Litteris Sacrum met „De Huzaren", van P. J. Bréal, Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Kersen- tuin". Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Residen tie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; so list: Hans Henkemans, piano. Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Miohiel de Swaen" en „De ge croonde Leersse". Kurhaus Paviljoen. 8.1S uur: Ned. Dans Theater. Apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. (Advertentie) Ook de apotheken te Leiden gaan des zaterdags met een beperkte bezetting werken! In spoedgevallen staan wü vooi U klaar; Biedt Uw recepten en herha lingen tijdig aan, doch zo min mogelijk op zaterdag. DE LEIDSE APOTHEKERS. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Genade loze achtervolging (18 jaar); donderdag: Verboden liefde (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Uit angst voor de schande (14 jaar). Luxor (2 30. 7 en 9.15 uur): De Co- mancheros (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Fracase. de onoverwinnelijke musketier (14 jaar); donderdag: Rivalen zien niet om. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Een vrouw is e envrouw (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Don Ca- millo op de barricaden (alle leeftijden). Tentoonstellingen Lakenhal, werken van Ap Sok (tot 5 Lakenhal, „Vijftig best verzorgde boe ken" (tot 5 maart). Rijksmuseum van Oudheden, Neder landse opgravingen in Egypte (tot 18 maart). Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6; maandag, dinsdag van 4 tot 5.30 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 430 uur en vrijdag (speciaal voor de grolere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 'savonds Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10-5.30 u Rijksmuseum van Oudheden, „Neder landse opgravingen In Egypte" (tot 25 februari). Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.30fr uur nm., zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. Puzzelprominenten 1 F. C. Chaudron, Tulpenstraat 21, Leiden; 2 H. van Veen, Spek- poort 12, Hazerswoude (dorp); 3. W. van Ingen Schenau, Thor- beckestraat 32, Leiden. Films in Volkenkunde Het rijksmuseum voor volkenkunde aan de Steenstiraat gaat iedere zondag- midag in de aula een aantal educatieve films vertonen ten behoeve van de al gemene informatie aan de bezoekers van het museum. Voorlopig blijft dit initiatief nog een experiment, doch bij voMloende belangstelling hoopt de edu catieve afdeling het te continueren. De dienstdoende conservator uit de wetenschappelijke staf zal aan de ver toning van de instructieve films een in leiding doen voorafgaan. De drie films, waarmee men zondag gaat beginnen, zijn documentaires over Suriname: 1. Surinaamse kroniek; 2. Surinaams passiespel; 3. Rijst. Het mu seum is op zondag van 1 tot 4 uur ge- Vereniging van ouders van emigranten, afd. Leiden Dezer dagen is in Leiden een afdeling opgericht van de „Vereniging van ouders van emigranten". Volgende week vrij dag (9 maart) houdt de afdeling een con tactavond in het Antonius-Clubhuis. Mare 43; aanvang 8 uur. Dan wordt ook de film .Onder goed gesternte" ver toond. Contactman van de vereniging in Leiden is de heer G. v. d. Kallen, Pasteurstraat 22a. Contactavond Prinses Irene padvinders De padvinidengroep Prinses Irene te Leiden houdt morgen een contactavond in de zaal aan de Maria Gijzensteeg (naast de Overdekte aan de Haarlem merstraat». Aanvang acht uur. Mede werking verleent o.a. de volksdansgroep HET viel ons wel wat tegen, dat de oorspronkelijk voor het laatste abonnementsconcert van het Residentie-Orkest aangekondigde balletmuziek Agon van Igor Stra- winsky niet kon doorgaan en werd vervangen door Webers veelgespeel de ouverture Oberon. Stellig wist Van Otterloo van dit paradestuk nog heel wat te maken, al viel het slot wat al te uitbundig uit. Weber betekent voor ons nog hoofd zakelijk iets op orkestraal gebied, dank zij zijn schitterende instrumentatie, er we kunnen ons niet altijd voorstellen dat Wagner, Berlioz e.a. zoveel in hem gen. Toch blijft het wel muziek w een dirigent iets mee kan beginnen dat bewees Van Otterloo stellig. Hans Henkemans is te Leiden en ders vooral bekend als vertolker Mozart en Debussy. Dat deze begaafde pianist voor deze meesters in elk geval grotere affiniteit bezit dan voor Beet hoven,. bewees hij gisteravond in zijn vertolking van diens derde pianocon- Natuurlijk viel er in zijn interpretatie vooral veel technisch meesterschap constateren, maar zijn benadering n wezen toch tamelijk doorzichtige concert was zo monumentaal en gefor ceerd energiek, dat er van vele sifbtili- KARPETTEN TRAP- EN GANGLOPERS 50 en 70 breed moderne en klassieke dessins GROTE KEUZE Textielhandel en Woninginrichting W. J. ZIRKZEE MIDZA VAN T HOFFSTRAAT 7—7a TELEFOON 24610 Ouderavond chr. school Storm Buysinghstraat Onder grote belangstelling van de ouders hield de chr. nationale school aan de Storm Buysinghstraat (Morskwartier) gisteravond een ouderbijeenkomst in de aula van de nieuwe ulo-school aan de Diepenbrocklaan in Leiden-Zuidwest. De avond stond onder leiding van de heer Robbers, een der bestuursleden, die er ees, dat juist ook in deze tijd chris telijk onderwijs recht van bestaan heeft. Leerlingen voerden hierna twee schets jes op: „De schillen en de dozen" en „Dierenzorg". Na de pauze sprak het hoofd der school, de heer P. J. Datema, over de jeugd. Hij drong aan op samenwerking tussen school Ten slotte werd een spreekwoordenspel gehouden, waarna de voorzitter van de oudercommissie de onderwijzeressen, mej Postumes en Schutte, bedankte voor het •ele werk, voor deze avond verricht. Reddingboei Havenbrng te Leiden verdwenen Tussen woensdagavond 10 uur en don derdagochtend 6 uur is de reddingsboei met lijn, die was bevestigd aan een muur de Havenbrug, verdwenen. Het is witte boei. waarop in zwarte lettere de woorden „Havendienst Leiden" staan. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Everinta Patricia Ma ria dr van E. Blom en M. F. H. Boo gaard; Ronald Frederik Martinus zn van C. B. Zandbergen en H. J. Ho- man; Mathilde dr van W. J. G. Ver hoog en G. J. van Andel; Johanna Cornelia dr van N. Bouwman on N. J. van Klaveren; Albertus zn van M. de Vreugd en M. Slingerland; Wilhelmus Marinus zn van W. M. Rodenburg en J. M. v. d. Peet. GEHUWD: J. J. Heemskerk en G G. M. Helversteijn; R. B. Pfaff en E. B. E. Mecklenburg; C. P. de Graaf cn M. E. C. Pastoors; L. T. Stam en J. van der Ziel; C. J. van Bakkum en R. M. van den Ing; A. N. van Eg- mond en A. S. Libochant; J. Heij- mans en C. M. Giesen; H. N. Smit cn A. Vonk; I. Tuurenhout en W. van As; H. J. Verwoerdt en F. van den Burg; J. H. A. Vlaanderen en H. M. Verschoor; H. L. Capel en J. Kralt; M. Walen en S. A. Schouls. OVERLEDEN: N. Retel. 79 jaar, vrouw; J. de Graaf, 68 jaar. man: C. F. Nolles, 22 jaar, man. Collecte voor Groesbeekse tehuizen De Ned. Centrale P. H. (praktische hulp aan alleenstaanden) houdt ten bate de twaalf Groesbeekse tehuizen volgende week een collecte in Leiden. Men kan zich als collectant (e) opgeven ievr. H. E. de Koning, Jan van Houtkade 42a. Kuipers Twentse Witgoed Industrie N.V. te Hengelo (Ov.) is opgericht met eon kapitaal van 10 prioriteits-en 9990 gewone aandelen van f. 100.-, waarvan 10 en 1990 zijn geplaatst en volgestort door inbreng van het bedrijf en in contanten (doel is explotatie van ver zendhuizen voor textiel, matrassen en meubilair, huish. artikelen, elektrische apparaten en speelgoed); directeur is de heer H. B. Kuipers. teiten in de pianopartij weinig overbleef. De pianoklank was vaak hard, de rit miek bijv. in het middendeel wat eigen zinnig en daardoor vermoeiend. De verbeten finale beviel ons nog het best. Ons belangrijkste bezwaar was eigenlijk, dat deze vertolking, waarbij Van Otterloo zich blijkbaar slechts met moeite aansloot, zo wei nig homogeen van aard was. Het technische raffinement dat Henke mans stellig in hoge mate bezit, werd door het auditorium met een geest driftig applaus beloond. Van Otterloo kreeg na de pauze in Richard Strauss' Ein Heldenleben de volle vrijheid te tonen wat zijn orkest Misschien zouden wij dit liever heb ben horen aantonen in een werk. dat van hoger gehalte was dan dit langdra dige en naar onze smaak tamelijk ver ouderde symfonische gedicht. Een bril jante uitvoering was het in elk geval en daaraan hadden alle groepen van het orkest deel: de koperblazers onder meer die in de gang via een televisiescherm de dirgent konden waarnemen toen ze in het vierde deel daar een illustratieve passage hadden te venklanken. Voorts dient ook Herman Krebbers in „Des Helden Gefahrtin" met lof te worden ver meld voor zijn knappe vertolking van ;n moeilijke partij. Onze bezwaren tegen dit werk van Strauss betreffen vooral de armoede aan werkelijk waardevolle thema's, verder de uitgesponnen bouw en de zwaarwich tigheid waarmee het autobiografische, wat opgeblazen programma wordt ver klankt. Ook in ..Also sprach Zarathustra" en in de Sinfonia Domestica, beide in de afgelopen jaren te Leiden uitgevoerd, heeft Strauss getracht zich een volwaar dige opvolger van Wagner te tonen, zonder daarin te slagen. Alleen in „Tod und Verklarung" heeft hij het heroïsche en tragische in authen tieke gestalte weten weer te geven. Mis schien wacht ons dit symfonisch gedicht in een volgend seizoen? Ook al waren we over dit laat ste concert niet in elk opzicht geest driftig, we willen ten slotte toch qaarne vaststellen dat de serie van dit seizoen van het Residentie-Or kest ons vele belangrijke uitvoerin- qen heeft gebracht waarvoor we hierbij onze grote waardering uit spreken. Het auditorium heeft na dit laatste concert langdurig ge- applaudiseerd. Dr. J. van der Veen De heer J. Smit (Hortus) jubileert 6 maart De heer J. H.« Smit, tuinbouwkundig ambtenaar A bij de Hortus te Leiden, viert op 6 maart zijn veertigjarig jubi leum. Hij wordt gehuldigd in het bo tanisch laboratorium en houdt daarna receptie in zijn woning. Acacia- straat 19 te Leiden. Terlenka Vitragevallen P I E C K Minister Korthals sprak in Leiden Mammoet-ministerie moet woekeren met miljoenen TAE leden van het departement Leiden van Nijverheid en Handel waren gistermiddag in groten getale naar de lunchbijeenkomst bij Van der Heijden gekomen om te luisteren naar drs. H. A. Korthals, vice-minister- president en minister van verkeer en waterstaat. De heer Korthals, zelf ook Leidenaar en een goede bekende in de kring van het plaatselijke departement, sprak over de problemen van zijn ministerie, een onderwerp waar hij zo in opging, dat hij de gebruikelijke spreektijd overschreed en er geen ruimte meer was voor discussie. Het bleek een onmogelijkheid in een goed uur tijds diep in te gaan op de vraagstukken waarmee Verkeer en Wa terstaat heeft te maken. Dit ministerie omvat zoveel taken, dat wel van het mammoet-departement wordt gesproken. Onder zijn supervisie vallen de PTT, het vervoer te land, waaronder de Spoort n, de luchtvaart, de soheepvaart de waterstaatkundige zaken. De begro ting steeg in enkele jaren tijds van honderd miljoen gulden tot meer dan 1 miljard terwijl een nog verdere stij ging in het verschiet ligt. experimentele stadium en met het ver dere onderzoek zijn enorme bedragen gemoeid. Nederland wil gaarne een steentje aan deze ontwikkeling bijdra gen door samen met enkele andere lan den een atoom schip te bouwen. Keus De minister had ziah dan ook genood zaakt gezien een keus te maken. Hij beperkte zich tot de luchtvaart, de scheepvaart en het wegverkeer. Over de luchtvaart werd gezegd, dat de uiterst moeilijke periode die de KLM op het ogenblik doormaakt een verschijnsel is in de wereldluchtvaart Dat de KLM een belangrijk en uitste- kend net heeft opgebouwd is geen ge ringe prestatie wanneer men in aan king neemt onze ongunstige onderhande lingspositie. Alles zal in het werk wor den gesteld om de moeilijkheden het hoofd te bieden, waarbij het bezit van een goede luohthaven van fundamenteel belang moet worden geacht. Gezien de op stapel staande plannen zal Schiphol voor zijn taak zijn berekend. De Nederlandse koopvaardijvloot ls in enkele jaren van de zesde naar de negende plaats gedrongen. Onze vloot toonde internationaal de ge ringste groei, hoewel het tonnage vergeleken met vóór de oorlog met 75 procent is toegenomen. Het be draagt thans 4.900.000. Het tonnage van de internationale scheepvaart neemt voortdurend toe. Maar er is een zeer grote nieuw- bouwcapaciteit. Staat voor vlootver- nieuwing twintig jaar, de scheeps werven kunnen dit werk in tien jaar De kernenergie als krachbbrond voor de koopvaardijschepen heeft op het ogenblik geen actuele betekenis, doordat ze duurder is dan de energie opgewekt door de conventionele installaties. De scheepsreactor bevindt zich nog in het Rem Bij de besprekingen van het wegver keer wijdde drs. Korthals prijzende woor. den aan het door de Maatschappij voor Nijverheid en Handel over deze materie uitgebrachte rapport, waarbij hij het belangrijk vond, dat geen prognose voor de verre toekomst is gegeven. De ont wikkeling van het verkeer is zo dyna misch, dat niemand weet wat de komen de tientallen jaren ons zullen brengen. Verkeer en Waterstaat doet wat het kan er kwam 1200 km nieuwe rijkswegen klaar en ook de bruggenbouw gaat ge stadig door maar men moet de rem mende factoren niet onderschatten. Ook het waterwegennet vraagt sterk de aandacht. De binnenscheep fase ingegaan, in toenemende mate vaart is een nieuwe ontwikkelings zijn gelden nodig voor verbetering en modernisering van de vaarwegen. Bovendien is men door de structu rele ontwikkeling genoodzaakt grote en kostbare werken aan te vatten, die zwaar op de begroting drukken. Verkeer en Waterstaat werkt met honderden miljoenen en nog is het niet mogelijk alles tegelijk te doen. Ook de andere departementen heb ben immers hun uitgaven. De mi nister zou, hoewel er veel wordt ge daan, graag nóg meer doen. Een troostende gedachte is daarbij even wel, dat een zeer goed evenwicht is bereikt tussen wat moet en wat kan. Samen op de kiek Van 10 maart tot en met 9 april wordt in De Lakenhal een fototentoonstelling gehouden onder de titel „Samen op de kiek". Getoond zal worden een collectie foto's uit de verzameling van het Pren tenkabinet der Leidse universiteit sa mengesteld door studenten in de kunst geschiedenis ter gelegenheid van het IKON-congres 1962. Ir. J. J. Terwen. do cent aan de plaatselijke universiteit, zal de tentoonstelling volgende week vrijdag 's avonds om acht uur openen. Morgen vanaf 9 uur, slechts één dag, als echte Coster voorjaarsstunt een weergaloze aanbieding ii TERLENKA 55/45 en 70/30 PANTALONS JONGENSPANTALONS tot 8 Jaar, 75 ALLE MATEN HERENPANTALONS en:itl A 75 LEIDEN: Haarlcmmentraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg Dr. Lopes Cardozo tol lector benoemd Bij K.B. is dr. P. Lopes Cardozo, tenschappelijk hoofdambtenaar A bij de afdeling algemene inwendige genees kunde, benoemd tot buitenlgewoon lec tor in de faculteit der geneeskunde onderwijs te geven in de morfologische haematologie. Dr. P. Lopes Cardozo, die in 1913 Semarang in het voormalige Nederlands Indië is geboren, legde in 1939 het examen aan de Leidse universiteit af. tn december van het daaropvolgend jaar promoveerde hij te Groningen op proefschrift, getiteld „Chemotherapii bacillaire dysenterie". In het kader van zijn opleiding tot internist was de nieuwbenoemde lector gedurende een drietal jaren werkzaam in de kinderkliniek te Groningen, daar na werkte hij daar van 1945 tot 19 de geneeskundige kliniek. Vervolgens »?durende twee jaar in de kliniek inwendige geneeskunde te Leiden, hij, na een jaar als internist te Vlaar- dingen gepraktiseerd te hebben, in 1949 benoemd werd tot hoofd van het labo ratorium voor haematologie en klinische cytologie. Tevens was hij medisch ad viseur van de Kon. Gist- en Spiritus fabrieken, afdeling antibiotica, te Delft. Van 1951 tot 1956 was dr. Lopes Car dozo directeur van het ziekenhui Bethel te Delft, welke functie hij in ver band met zijn benoeming tot hoofd va het departement haematologie cn kli nische cytologie der afdeling interne geneeskunde te Leiden, in de rang wetenschappelijk hoofdambtenaar neerlegde Naast zijn proefschrift heeft dr. Lopes Cardozo. die deel uitmaakt van bestu ren van verschillende verenigingen op medisch en sociaal terrein, zeer veel gepubliceerd in Nederlandse en buiten landse vakbladen. De Wits Textiel tevreden De binnenlandse afzetten van De Wits Textielnijverheid zijn in 1960/61 i._ verschillende sectoren regelmatig 3% ge stegen terwijl de uitvoer iets verminder de. Hierbij maakte de stijging bij de Euromarkt de daling bij de Europese vrijhandelsassociatie voor een belangrijk deel goed. Het exploitatiesaldo bedroeg 2,55 (vorig jaar 2,42 (miljoen tegenover 1,35 (1,35) min. afschrijving mf. 600.000 (467.500) belastingvoorziening en 609.230 (idem) winst. Reeds voorgesteld is 10 (10)% dividend; De omzet in het nieuwe boekjaar is bevredigend en dc order stand is hoger dan een jaar tevoren. On danks verwachte verdere kostenstijging heeft de directie vertrouwen, gezien hoging van produktiviteit en bevordering van verkoop van artikelen met een be tere marge. De investeringen waren over wegend vervangings en diepte-investerin gen. De fabricagccapaciteit vereist enkele voorzieningen. Het personeel bleef op peil en bedroeg 1813. Na de jaarvergade ring zal een prospectus verschijnen van de 4Vj% converteerbare obligatielening van 2,4 min. Gevaert zal nabij New York pakhuis met kantoor stichten, f 10,8 miljoen zal kosten. Terrein wordt gezodht. Thans heeft Gevaert 10 ha pakhuisruimte te New York. In de week van 15 t.m. 21 februari Gevestigde en vertrokken personen IN LEIDEN VESTIGDEN ZICH F Stegehuis en fam, militair, P a rooystr 5, A Versluis en fam. tedhn. amb tenaar, P v Anrooystr 19, G Feenstxa fam, metaalbewerker, ab Delftse Jaagpad, R Boschma-Ruth en fam, Rijnsburger- weg 150, F van Ulden cn fam, verkoper, Borneostr 34a, R Bolland en fam, houder rusthuis, Zoeterw singel 67, C Buis fam, militair, Meerhof 16, C J J G Vos- maer en fam, directeur uitgeverij. Ra penburg 83, J Verhey en fam, corres pondent, Zaanstraat 54, A E var Drift-HuLsebosch, Breestraat 43, H L M Hagrooft, tegelperser. Morskade 21a, M A Romijn, techn ambtenaar, P C Hoofttn 1, S P B R Bakker, kunstschilder, Wever straat 4, H J M Dieben. J v Houtlkade 24, W F Meijer, de Meij v Streeflkstr 34, B M A Paulus van Pauwvliet, Boedhaave- laan 47, T E Sijpkens, Roodiborststraat IS, C Wiïharm, landmeetkundige, Herengr 63. Z W Vos, 11 analiste, Haagweg 38, H J van Praag, Rapenburg 12, M M Henket. Klikspaanweg 16, G J van Gaasteren, Tib Siegenbeekstraat 28, A J Verhoeven, kel ner. Const Huygenslaan 47, A J M Vaes- sen Lokhorststr 21, T Zimmerman, mach houtbewerker, Muldersstraa t 34. W G Steijn, Kapteynstraat 48, S E J Krüger, secretaresse, Temminckstraat 45. K M Bosma, slagersknecht. Hoge Rijndijk 98a, H L Houtzager. Oude vest 155, A E S M Elshof, verpleegster, Haarlemmerstr. 139. K Klamer, Hooigracht 38. E A Pietersen, huishoudster, van Vollerthovenplein 11, L J Clement, militair, Noordcinde 2a, P R Diets, militair, Noordeinde 2a, M B van Strij de Regt Lammensdhansw. 106. S C M K Visser, apothekersassistente. Verdamstraat 60, E H Knol. letterzetter, Hogewoerd 127, P de Graaf, onderwijzer, Boshuizenkade 82. R A Roelofs. Kanaal straat 58. UIT LEIDEN VERTROKKEN E F Knaap en fam, Roomburgerweg LEZERS SCHRIJVEN ONS: Haarbescliadiging In de N.L.C. van zaterdag 24 februari komt een uitgebreid artikel voor met als opschrift „Nummer 0 en 5 minuten" Na enkele kleinigheden viel ons oog op passage, waarin wordt beweerd, dat iets nieuws heeft ontdekt en dat nu niet de alkalische maar de neutrale vloei stoffen hun intrede zullen doen in de kapperswereld, een vloeistof, die volgens dit artikel de hoornlaag aan de buiten kant van het haar niet meer kan be schadigen. t zou er dus op neerkomen, dat de dameskappers altijd vloeistoffen hebben gebruikt die een beschadiging van het haar ten gevolge moeten hebben. Dat is op zijn minst erg vreemd te noemen. Denkt men. dat de hedendaagse dames- kapper zo weinig ontwikkeld is op schei kundig gebied? Met de neutrale permanentvloeistoffon moet het nu een bagatel worden om een permanent te maken, zo laat men ten minste doorschemeren. Welnu, iedere bonafide dameskapper zal het met eens zijn dat dit per sé niet het geval is. want regelmatig krijgt elke dameskapper de slachtoffers van deze neutrale perma nentvloeistof, die door ondeskundigen (lees: beunhazen) zijn gemaakt, in zijn salon, met als klacht: 30 tot 50 procent afgebroken haren. Waardoor ontstaat dit afbreken? Om dat men deze neutrale vloeistof ondes kundig behandelt. Als voorbeeld kan hier gelden een van de vier neutrale stoffen die de chemie kent. Dat is waterstof- superoxyde, een indifferent oxyde dus. dat geheel neutraal reageert. Het oxy- datieproces dat deze vloeistof veroor zaakt is het voornaamste, vooral als men weet wat oxydatie betekent. Weet men dit niet, dan moet men dat maar eens vragen aan de slachtoffers, die door on deskundigen met deze vloeistoffen zijn behandeld. Een bonafide dameskapper heeft hiermee geen last mede door zijn ervaring en parate scheikundige kennis Leiden. J P. VAN HOVE en H. VAN 'T WOUD. 5, Leiderdorp, Koningstraat 35, C J Oort cn fam, Sterrenwacht 5, De Bilt Park Arenberg 99, H J Sloos en fam, Utr Jaag- pad 103, Udext Heinsbergenstraat 15a, P P Altorf en fam, G Kasteinstraat 82, Alphen a d Rijn, Reigerstraat 33, J v d Sluis fam, van 't Hofifstr 20, Zoeterwoude, Ho ge Rijndijk 101, W F Kuperus en Pelikaanstraat 25, Leiderdorp, Anna Burenstraat 27, H Bausch en fam, Bos- huizerkade 109, ALphen a d Rijn, Kwar- telstr 5, B H ter Kuile en fam, van Swie- tenstraat 45, 's-Gravenhage, Mauvestr 7. H J M Cornelissen en fam, Nieuwe Rijn- 3, Voorschoten. Rijndijk 222, F C Verko ren-Van Vollenhoven en fam, Oude San- gel 144, 's-Gravenhage, Van Alkemadeln 350, R J Islam en fam, Hogewoerd 156, 's-Gravenhage, Dirk Hoogenraadstraat 7*. C A van Loon, Vestestraat lc, Lisse. Oran jelaan 60, A Jansen, Hogewoerd 74, Hil versum, van Dijkstraat 38, H E J Lanfer- meijer, Spieghelstraat 39, Kabwy'k, Noord- wijkerweg 60, E J den Hollander. Lom bokstraat 63, Hilversum. Alb. Perkstr. 57, E N Wevels, Rijnsburgerweg 10, Voor schoten, Leidseweg 130c, J van Driet Vondellaan 28, Dordrecht, Rozenhof 24, R van Hattum, Klikspaanweg 8, Hilver sum, Loosdrecbtseweg 106, M van Vree- dendaal, Kaiserstraat, 38, 's-Gravenhage, Breitnerlaan 299, N M de Goederen-de Goederen, Galgewater 8. Amsterdam. Lijnbaansgracht 338 I, M E Weijers. Hooi gracht 1129, Warmond, Herenweg W Oudshoorn, Kaasmarkt 1, Nijkerk, de Haarslraat 6, M A van den Berg-v d Ing Waardgracht 26, Amsterdam, Kromme Waal 38 I, M J van Tongeren-Klasens. Oude Vest 51, Groningen, Vishoek 3, T Ruibing. Rijnsburgerweg 10. Amsterdam, le HeLmersstraat 297 hs, C van der Wolf- Hooftman, Zoeterw singel 67. Boskoop. Den Ham 8, C E de Haas. Söhelpenkade 61, 's-Gravenhage. Nachtegaallaan 18. E J H Bomers, Noordeinde 50. Oegstgeest. Hofbrouekerln 30. L C E Charlier. Plant soen 1, Eindhoven, Boutenslaan 54, C van der Meij, Rijnsburgerweg 10, Val kenburg ZH, Katwijkerweg 90 B W M Jurgens. Groen'hovenstr 13, Wassenaar, Teylingerhorstlaan 18, D M Leemans, Sluisstraat 12, Noordwijk, Jan van Henc- gouwenweg 4. H M van der Zecuw-Hol- lebeek, Rijrozichtstr 6. Rotterdam, Bol lenland 54. G W Kloots-Stoute, Maredijk 71. Voorhout, Kievitspark 6, J W de Haan P Paaltjenspad 3. Noordwijk, Voorstr 153, N Kloots, Maredijk 71. Voorhout. Kic- ispark 6. C C Liao. Breestr 177, togenbosch. Minderbroedersstraa: 28. S n Heerwaarden. Breestraat 125, Te xel, Hollewal 32. Inauguratie prof. dr. Zürcher, Leiden Prof. dr. E. Zürcher, hoogleraar ln do geschiedenis van het Verre Oosten, sprak vanmiddag In het Groot Auditorium van de Leidse universiteit zUn inaugurele rede uit, die als titel had „Dialoog der misverstanden". Erik Zürcher werd op 13 september 1928 te Utrecht geboren. Hij ontving zijn universitaire opleiding te Leiden (1947- 1953), waar hij Chinese taal- en letter kunde bij de hoogleraaren dr. J. J. L Duyvendak en dr. A. F. P. Hulsewé, en Japans bij prof. dr. F. Vos studeerde. In 1952 was hij werkzaam te Stockholm als assistent van de kunsthistoricus prof. Osvald Sirén. Na voltooiing van zijn studie te Lei den legde hij zich toe op dc cultuurge schiedenis van de Chinese middeleeuwen, in het bijzonder op de rol die het boed dhisme daarin heeft gespeeld. Na zijn studies op dit terrein te Leiden en te Parijs promoveerde hij op 28 mei 1959 cum laude op het proefschrift „The Buddhist Conquest of China" (promotor was prof. dr. A. F. P. Hulsewé). Hij was sinds 1949 verbonden aan het Sinologisch Instituut te Leiden; in mei 1961 volgde zijn benoeming tot hoog leraar in de geschiedenis van het Verre Oosten, in het bijzonder van de ontmoe ting tussen Oost en West. Anti-hongcr-hal 10 x 10 Ten bate van de anti-hongeractie 10 x 10 is een balavond georganiseerd op vrijdag 9 maart, in de beide zalen van „De Burcht", voor alle middelbare scho lieren van Leiden. De muzikale verzorging is in handen an het Leids Student "loze! schap Kees Nix; de heer D. J. Vissc heeft de leiding. eer G F Jonokheer te Leiden. Zilveren jubileum Grofsmederij Ter igelegenheid van zijn 25-jarig dienstjubileum bij de Koninklijke Ne derlandse grofsmederij is gisteren om 10 uur de heer H. Rijnsburger in het bedrijf gehuldigd. De jubilaris, verge zeld van zijn echtgenote en kinderen, werd in het directiegebouw aan de fa briek Zuidsingel ontvangen. Ir. H. E. Kruijt, adj.tdirecteur van de vennootschap, sprak de jubilaris toe en liet uitkomen welke belangrijke plaats de heer Rijnsburger ais voorman ln de constructiewerkplaats inneemt. In het bijzonder het leidinggeven bij het aan bouwen van het zware constructiewerk wordt door hem op een uitstekende wlj- verzorgd. Ook buiten zijn eigenlijke arbeid in de werkplaats heeft hij aan het organisatorisch werk steeds actief deel- i. Ir. Kruijt bood hem het ere diploma en het zilveren draaginsigne de maatschappij van nijverheid en handel aan. Namens het bedrijf over handigde spreker een enveloppe met inhoud alsmede een Delftsblauw her inneringsbord. Vervolgens boden de he- Woudenburg, namens de be drijfsleider, C. W. Riemens. werkmees ter der constructiewerkplaats, J. Was- sink, van de ondernemingsraad, en F. den Berg, namens de personeelsver eniging, de jubilaris hun gelukwensen i, die zij van geschenken vergezeld deden gaan. Aan het slot van deze feestelijke bij eenkomst sprak de jubilaris enkele har telijke woorden van dank Stijging bij Ned. Credietbank Het balanstotaal van dc Nederland- sche Credietbank is in 1961 ruim 11*/» gestegen tot f 224 miljoen. De toever trouwde middelen namen minder toe dan in de voorgaande jaren, doch nog altijd met 10V» of f 19 min. De bruto- ontvangsten waren f 10,25 (vorig jaar 9,2) min. waarvan f 5,22 (4,3) min. ren te en f 5.03 (4,87) min. provisie. Voor het eerst sinds vele jaren overtrof de eerste de laatste door verminderde beurs- bedrijvigheid. Dat provisie desondanks steeg houdt verband met een belang rijke uitbreiding van de debiteurenpor tefeuille. De onkosten stegen tot f 5,37 (4.78) min. De winst voor afschrijving en reservering beliep f 4,9 (4,39) min. Reeds voorgesteld 12 (12)»/. op aandelen A en 10»/t op aandelen B, over het ver hoogde kapitaal, waarvan weder 2»/« in aandelen B uit de agioreserve. Voor 1962 moet men op 10»/. kostenstijging rekenen. De directie vertrouwt op redelijk resul taat. Gestegen kosten bij Ned. Aannemingsmij. De Nederlandsche Aanneming Mij. v/h fa. H, F. Boersma in Den Haag heeft ondanks een groot aantal belangrijke opdrachten in weerwil van scherpe con currentie ten bedrage van 71 miljoen in 1961 een lager bedrijfsresultaat ge boekt, en verlaagt het dividend tot 17 (vorig jaar 18)%. Dit is te wijten aan de door de vijfdaagse werkweek veroor zaakte winstdaling. Het aantal gewerkte manuren per week daalde daardoor met Bovendien was het weder ongunstig in de winter moest meer uren bij kunstlicht worden gewerkt. Een groot aantal machines en kostenbesparend ma teriaal kon dit alles niet goed maken. De omzet steeg meer dan 10% tot meer dan 45 min. De nog uit te voeren orders stegen tot 74,1 (v.j. 48,5) min. Het bedrijfsoverschot was ƒ2,95 (3.06) min., interestbate 112.695 (185.154) te genover 943.953 883.909) algemene kos ten, 1,67 (1,9) min. afschrijving en 545.546 (476.128) winst. De investerin gen bedroegen 1,97 min. Voor aankoop van bekistingshout was 1 min. nodig ten la6te van de werken. Deelgenomen wordt aan de bouw van de IJ-tunnel. In 1962 zijn belangrijke opdrachten geboekt zoals samen met anderen dc bouw van schutsluizen in het Volkerak en de di rectie ziet met vertrouwen het jaar te- De binnenlandse omzet van kerftabak is in 1961 tot 9564 (vorig jaar 0440) ton gestegen. Het verbruik der zwaardere shagsoortcn blijft toenemen. «fAAND VAN 2155 SCHEPEN In d<.' algelopen maand zijn d,. Nieuw» Waterweg binnengekomen 2155 stoom, cn motorschepen, metende 8.818.803 brt. Hier. van waren: 714 Ned. 1 Are., 29 Amec., 17 Belg, 2 Braz., 1 BuIr 1 Cubaan, 40 Denen. 485 DU 298 Eng., 24 Fin. 33 Frans 5 Ghana - Ier, 2 Isr 16 Italië 8 Ind.. f) Jap 5 Joeg. SI.. 6 Lfbon- 41 - 173 Noor, 1 Oost Litoer., 6 Mat Dtsl 2 P:.k 14 Pan 16 Pelen, i5 Port.. 22 Rusl 23 Spanje. 8 Tuck Ur 3 VAR. 8 IJsl 120 Zw 2 Zwits. 3 Zd Afrika. 1 Vonez In hctzelfd, HJdvak van 1061 Nwe Waterweg 2 3: stoom- en motorschepen, no'-endc 8 081 852 brt Sinds 1 Januari zijn '981 4318

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3