laverblaI! IJsland visserij wel zwaar maar goed lonend HET IS DE "OUDGtlt GEURIGE MSCNENJT MARDO Off Tal van nieuwe creaties op Haarlemse keuring Gemeenteraad van Warmond over afbraak van huis NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 28 FEBRUARI 1962 Visserijgolfjes TNE IJsland visserij, waarover wij gisteren al iets vertelden, schijnt de U IJM 99 Egmont geen windeieren te gaan leggen. Het schip is op de thuisreis met 1500 kisten aan boord. De vriestrawler wordt voor de vrij dagmarkt in IJmuiden verwacht. Aangenomen moet worden dat hiervoor een behoorlijke besomming zal worden gemaakt, daar de vraag naar rond- vis door de geringe aanvoer van de laatste weken groot is. De reis zal ongeveer drie weken in beslag nemen. Dit lijkt op het eerste gezicht vrij lang, maar de schepen om de Noord zijn ook een dag of veertien in de weer en vangen dan bijna niets. Besommingen voor zo'n noordreis van net f 10.000,zijn schering en inslag. Het behoft nauwelijks betoog dat dit een schip van bijleggen is. De Egmont kan als de markt een beetje meezit een slordige halve ton besommen. Dan is van 'n lonende exploitatie sprake. De HD 74 Michiel. die zijn geluk ook lijkt IJsland de aarigewezen weg. Andere in de omgeving van IJsland beproeft.proefnemingen zijn namelijk mislukt. De heeft tot nu toe niets van zich laten VL 121 Willem en Gerardina Sch 8 zijn horen, zodat over de resultaten van deze reis nog niets te zeggen valt. De Michiel heeft het enige weken geleden ook daar geprobeerd, maar is toen met de kous op de kop teruggekeerd Eerst werd de IJs landse vangst in Aberdeen gelost waar de met zoveel moeite bijeengegaarde 350 kisten rondvis een besomming van nau welijks f 10 000 opbrachten. Voordat de Michiel naar IJmuiden kwam werd nog een Noordzeereis ge maakt maar ook deze verliep teleurstel lend. Daar schipper Freek Slot zijn ogen bij IJsland goed de kost had gegeven en wel had gezien dat daar op het ogen blik meer perspectieven aanwezig zijn dan op de Noordzee is hij het weer gaan proberen. De Belgische visloods. die de eerste keer meeging, adviseerde zwaar der vistuig te gebruiken en deze deskun dige raad is door de ondernemende schip, per onmiddellijk opgevolgd. Dè visserij bij IJsland is ontzettend moeilijk door de zware stormen. Maar om de ruimen vol te krijgen heeft men maar een paar visbare dagen nodig. Daarvan levert de Egmont een bewijs. In één dag werden 500 kisten rondvis van goede kwaliteit scheepgehaald. Een zelfde hoeveelheid om de Noord is niet eens la 14 dagen te verwezenlijken. Daar- «m moet men bewondering hebben voor de durf van de betrokken reders, die misschien door hun proefnemingen de Nederlandse trawlvisserij nieuw leven in blazen. Op de Noordzee wordt de spoeling steeds dunner, zodat er beslist andere wegen ingeslagen moeten worden verloren terrein te herwinnen. Voorlopig onlangs teruggekeerd de Atlantische Oceaan. Op ongeveer 150 mijl ten zuidwesten van Ierland gingen de netten overboord, maar hoe men ook zocht, de verwachte makreel was in geen elden of wegen te bekennen. De schepen zijn daarna naar de Ierse Zee gekoerst maar ook daar ging het miserabel. De schippers schaamden zich ervoor toen de thuisreis werd begonnen de scha mele vangst door te geven. Het is uit dit alles duidelijk, dat het niet langer kan. De vloot breidt zich nog steeds uit en zal beslist een andere koers moeten gaan varen. Matig Bij de P-boeien werden matige vang sten geboekt. Het weer is daar nog steeds slecht. Alleen de grotere schepen konden aan vissen denken. Zij deden trekken 40 kilo tong en een tot drie manden andere vis. De Deining KW 8 meldde trek van 30 kilo tong en drie manden Om de Noord is het nog erger. Alleen overdag kunnen de netten overboord. De visserij levert dan wat wijting en haring Nachts wordt er helemaal niets ge vangen De WR 248 heeft in het Wierin- ger Diep een oefenmijn opgevist. De Ko ninklijke Marine ls van deze vangst op de hoogte gesteld. Wat er was Door het verloren gaan van de afge- SINDS 1769 lopen zaterdag hebben de IJmuider ha venarbeiders maandag en dinsdag de han den flink uit de mouwen moeten steken. Zij moesten ongeveer 120 schepen lossen. De helft verwerkten zij maandag, de rest dinsdag. Er lagen toen 84 schepen de markt met 3915 kisten, waarva schelvis. 680 wijting, 20 gul en kabel jauw, 85 koolvis. 200 haring. 50 makreel, 2350 schol. 115 tarbot. 380 diversen. 580 st. kabeljauw en 85.000 kilo tong. In Schevenlngen In Schevenlngen werden aangevoerd 10 kisten gul en kabeljauw, 10 kisten ting. 200 kisten schol en 4400 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder aan de markt De Ariadne IJM 18 met 60 kisten vis en 1600 st. kabeljauw SCH 171 met 680 kisten, de VL 16 Voor loper met 650 kisten en de SCH 261 met 700 kisten Vlaggetjesdag Vlaardingen zal op de aanstaande vlag getjesdag «waarschijnlijk 19 mei) de hoofdstad van de viering zijn. De heer J. G. Kolkman uit IJmuiden zal een schrijven dat als titel zal krijgen: zee: het venster van Vlaardingen" heer Kolkman heeft onder het pseudo niem Fenand van 't Oever een a romans geschreven, waarin de visserij het middelpunt vormt, onder meer „Moe der leer me nog eens lopen", op zijn naam staan. Ook schreef hjj een spel, dat verleden jaar september op de oester- mosseldag in Yerseke met groot sue werd opgevoerd. Men hoopt op vlagget jesdag ook het Nationaal Visserijmuseum in Vlaardingen te openen. In het bestuur van dit museum hebben onder mee: ting de heer C. Varkevisser. directeur van de Katwijkse Visserijschool, e heer J. G. Kolkman. Niet voor de sloop Vorige week berichtten wij. dat de YM 14 naar Zaandam zou worden ver sleept en dat het schip voor de sloop was bestemd. Thans vernemen wij ech ter. dat het integendeel de bedoeling is het vaartuig te zijner tijd weer aan de visserij te doen deelnemen. /"''EEN gebrek aan nieuwe soorten narcissen en tulpen. Er gaan maar VJ weinig weken voorbij, dat er geen nieuwe creatie over het voetlicht wordt gebracht op de wekelijkse keuring te Haarlem. Nieuwe hyacinten blijken daarentegen helemaal niet uit voorraad leverbaar. Gisteren kon men een paar zaailingen op de keuring zien. Onder meer van J. W. A. Le- feber, Lisse en van Ant. Nijssen Zn, Santpoort. Om met de creaties uit Lisse te beginnen: deze firma heeft jaren geleden enkele befaamde aan winsten geïntroduceerd, onder meer Delfts Blauw en Pink Pearl. Men toonde nu een witte en een blauwe zaailing, beide goed van tros en nagel. De fa. Nijssen bracht ruim 20 nieuwe variëteiten, waaronder 10 blauwe. Men kan uiteraard van een eerste opwachting nog niet zoveel zeggen, al maakten de lichtblauwe 55. de donkerblauwe A 39 en de rose A 9 een heel goede indruk. N.V. H. de Graaff Sc Zn etaleerde de prachtige blauwe hyacint Blue Heaven cn de heer Vink uit Lisse, had in huis de blauwe Ostara in bloei getrokken. Won derlijk best! Van de fa Warmerdam uit Noordwijkerhout zagen we een rode sport uit La Victoire. Tulpen waren er natuurlijk weer heel wat en in prima conditie ook. Het zou er met de broeierij trouwens minder goed uitzien als men om deze tijd van het jaar geen goede tulpen wist te brengen. Van huisbroei liet de heer Vink uit Lisse machtig mooie kwaliteiten zien van Jewel of Spring. Parade. Beauty of Apeldoorn en Beauty of Oxford: beide laatste zijn gele verlopingen uit darwin- hybriden. Het is wel opmerkelijk, dat uit verschillende rode darwinhybriden gele sports komen. J Uitenbogaard Sc Zn. Oegstgeest. voerde naast de rode. geel gerande Royal Court de beste witte Hibernia ten tonele. de broeicapaciteit niet behoeft te schaden. Er stonden twee pannen die een kookbehandeling hadden ondergaan en die deden in niets onder voor de exemplaren die geen warmwaterbehandeling hadden ge kregen. Van het bij goed noemen we de oude rocus purpurea grandiflora. die in prachtige kwaliteit werd geshowd door fa. Weterreus uit Breezand en de fa. Van Eeden uit Noordwijk toonde weer diver- variëteiten van de charmante crocus chrusanthus. G. Hommes. Heiloo sloot de bloemenrij met twee sports uit de vroeg bloeiende en gewilde iris Wedgwood: de helderblauwe verloping die men Ideal heeft gedoopt Babytulp De grappige kleine babytulp van J. vil. Berg, Anna Paulowna. was opniéuw aanwezig. De charmante gestreept oranje Prinses Irene was ingezonden door Q. \d. Berg Sc Zn. Heemstede. Van Gebrs. Segers. Lisse. was er de leliebloemige dieprose May Bole, van J. de Goede, Breezand. de rood met geel getekende Bird of Paradise en van Gebrs. Mantel, Avenborn. onder meer de Greigii Trian gel. Behoorlijk vonden we de rode, wit gerande Consonant van Konijnenburg Sc Mark. Noordwijk, die verder Henri Dunant en Meissner Porzellan naar ;n bracht. Jac. Tol. St. Pancras. was present met extra mooie Jewel of Spring, Golden Apeldoorn. Beauty of Oxford en oranje sport van Dr. Philips. Prince Charles is een sterke purperen tulp. die »n goede kwaliteit geëxposeerd werd door J. Groot, Westerblokker Verder zagen we in de stands van Ruigroks Broeiproevenbedrijf. Hillegom, en Van der Hoek. Oude Niedorp, tal van min of meer bekende soorten tulpen: Sulpher Cloud, Feu Superbe. Ornament, Atom, Acme. Parade, Diplomat, Sunray, dr. Plesman, First Lady en vele andere variëteiten. De fa. J.W. van Reisen Sc Zn. Voorhout, voegde aan het grote sor timent Murillo - sports twee stuks toe: de oranje Peternal en de rose Adrichem Prachtige kwaliteit narcissen zagen we in de groep vah Ruigroks Broei proevenbedrijf. Hillegom, de gele trompetten Golden Top. Golden Mar vel. en King Albert. Sterk de aan dacht trok weer de fraai gebouwde bicolor Goblet en de Golden Harvest, die N. Straathof, Roelofsarendsveen, toonde, was vlekkeloos. Het labora torium voor bloembollenonderzoek, Lisse. bewees dat het koken der bollen in dit geval van de beken de grootkronige narcit Yellow Sun die de fa. v.d. Lubbe uit Ooegst- geest indertijd in de handel bracht LEIDERDORP Inbraak in Geref. kerk In de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in de Gereformeerde kerk Eerst hebben de ongenode gasten zich toegang verschaft door een ruit in te drukken van het gebouwtje „Het Licht- honk" achter de kerk; na het afwezig blijken te zijn van een goede buit drong men door tot het kerkgebouw zelf. ook door middel van het kapotslaan van een ruit. Er werden kastdeuren geforceerd en ook heeft men getracht de brandkast mee tc nemen maar men is hierin niet geslaagd. Wel deden de inbrekers een goede vangst in de vorm van een collectebus waar vermoedelijk een bedrag van in zat De lege bus is later achter de garage naast de kerk teruggevonden. De plaatselijke politie, verstrekt door de recherche uit Den Haag. is de gehele dag met het onderzoek dat nog voort duurt bezig geweest. Ds. en mevr. Honnef terug Gistermiddag zijn dominee en mevr. Honnef in de Hervormde pastorie aan de Hoofdstraat teruggekeerd. Zij hebben een reis van enkele weken door Israël achter de rug. Een auto uit Leiderdorp haalde hen op Schiphol, waar het vlieg tuig om kwart over drie aankwam. Mevrouw Honnef vertelde ons. haar man en zij een paar onvergetelijke weken hadden gehad. Ontelbare indruk ken hebben zij opgedaan. Over het alge meen heeft men goed weer gehad. Er kon zelfs worden gezwommen. Maar in Jeruzalem was er ook behoorlijke sneeuwval. Ds. en mevrouw Honnef zullen Hervormde Gemeente, die hen, ter ge legenheid van het zilveren ambtsjubi leum, tot deze reis in staat stelde, altijd dankbaar blijven voor deze aanbieding Het is wel te venvachten, dat zowel de dominee als zijn vrouw in verschei dene kringen over deze reis zal tellen. NOORDWIJK Noodlanding helikopter Gistermiddag heeft een helikopter var de Marine op het noorderstrand, drie ki lometer voorbij Noordwijk, een nood landing gemaakt. Het toestel viel nogal hard neer. maar de vier inzittenden kwa men er met wat schrammen af. 's Avonds is de wentelwiek naar het vliegkamp Valkenburg gebracht, waar een onder zoek wordt ingesteld naar de oorzaak van de storing. Praatje over het weer In het Casino sprak de heer J. F. den Tonkelaar (een van de weermannen van de televisie van het K.N.M.I. te De Bilt de vereniging Noordwijk Actief over de weersvoorspellingen en wat daaraan vastzit. De heer Den Tonkelaar merkte op. dat er reeds in de oudheid veel in teresse was voor het weer. getuige In dische geschriften. teressant experiment is enkele jaren geleden genomen met een weers- oorspelling aan het strand waaraan door een aantal Noordwijkse badmannen werd deelgenomen. De resultaten waren frap pant bij dit onderzoek, dat zich uitstrekte de windrichting, de zonneschijn, de windkracht en de temperatuur. Bij de voorspellingen over een duur van zes uren waren die van de bad mannen ongeveer even juist als van de geschoolde weerkundigen. Bij pro gnoses over twaalf uren lagen de mete orologen iets voor op de leken en over 24 uur was er een duidelijk voordeel voor de meteorologen te bespeuren, wellicht omdat zij de beschikking had den over gegevens van grotere gebie den. Vervolgens besprak de heer Den Ton kelaar de weersvoorspellingen op langere termijn. Hij vertelde van de hulpmidde len, die bij de meteorologie worden ge bruikt. Over de hele wereld zijn 13.000 waarnemingsstations ingericht. Op langere termijn is het niet gemak kelijk voorspellingen te doen, al kan men vrij nauwkeurig, met behulp van gege vens uit de geschiedenis, het verloop van een situatie volgen. Tussen de 70 en 80 van de 100 weersverwachtingen komen uit. De heer Den Tonkelaar vertoonde ook een aantal fraaie films en dia's. Schietvereniging Blijft voor 't Land De wisselmedailles werden met de buks gewonnen door: W. van Bohemen met 47 punten le klasse; mej. A. Z. van Weeg hel 46 punten 2e klasse; F. v. Kooten 42 punten 3e klasse. Met K.S.O.: J. Plug 60 punten le klasse: L. J. Plug 56 punten 2e klasse. Ds. Ferwerda beroepen Ds. Th. Ferwerda, Geref. predikant te Noordwijk aan Zee. ontving een beroep van de Geref. kerk te Rotterdam-Cen- Jaarvergadering Christen-Vrouwenbond In de zaal De Raad werd de jaarver gadering gehouden van de afdeling Noord- wijk-Binnen van de Christen-Vrouwen bond. onder leiding van mej. P. Krab bendam. Er waren afgevaardigden de afdeling Noordwijk aan Zee. Een koortje onder leiding van vrouw J, KapteinWassenaar zong lie deren en de heer Sachs uit Leiden declameerde De bestuursverkiezing en de jaarver slagen werden uitgesteld tot de maart- vergadering. Gewezen werd op de bijeenkomst van de wereldgebedsdag op 9 maart in de Hervormde kerk te Noordwijk-Binnen Bevestiging en intrede van ds. Clay Zondagmorgen zal in de Hervormde kerk te Noordwijk aan Zee ds. P. J Clay worden bevestigd en zijn intrede doen als predikant voor buitengewone •erkzaamheden in de Hervormde kerk. ot voor kort was ds. Clay werkzaam als zendingspredikant in Nieuw-Guinea Gedurende zijn eerste periode arbeid de hij in Seroei, in de laatste vier jaar woonde hij in de Sorong waar hij eer groot ressort verzorgde, tezamen mei ds. H. Woldendorp. Hem waren inzon derheid het schoolbehcer opgedragen de pastorale verzorging op de eilan- i voor de kust. Hij was verbonden Alpken aan den Rijn Tafeltennistoernooi or de vUfde maal houdt de tafeltcn- nisclub „Baronie" een jengdtoernool. Elk jaar trekt dit toernooi veel deelnemers uit de afdeling Den Haag. Ook a.s. zaterdag 3 maart zal er weer een groot aantal spelers aan deelnemen. Er z|jn al ruim 150 inschrijvingen binnen De wedstrU- worden gehouden ln de kantine van „Baronie" en beginnen om half drie. wordt gespeeld aan 10 tafels dus alles kan een vlot verloop hebben. Het ïooi wordt geopend door de bedrijfs leider van de Baronie, de heer J. Barend? als bondsgedelegeerde zal de heer Th. W. van Kempen, algemeen junioren- competitieleider van afdeling Den Haag. aanwezig zijn. Er wordt gespeeld in 4 klassen, name lijk le klas meisjes en le. 2e en 3e klasse jongens. Voor elke klasse worden drie prijzen beschikbaar gesteld en er is bo vendien nog een wisselbeker voor de vereniging die de meeste punten heeft behaald. Momenteel is deze in het bezit Batswingers uit Den Haag. De wed strijdleiding is in handen van de heer H. C. Kleiweg. De deelnemende verenigingen zijn: ATTC.Alphen a.d. Rijn: Baronie. Alphen .d.Rijn; St Vooruit. Warmond: Slag vaardig. Hazerswoude: RTC. Rijnsater- woudc: Treffers. Roelofarendsveen: Sparkler. Roelofarendsveen; Docos, Lei den: Sportief. Wibo. DDC, Govo. Bat- swinger. Sett. SML. Steeds Hoger. TSB. allen Den Haag: VW. Lcidschendam; Smash. Monster: Effect '54 en PIT '54 beiden Zoeterwoude: TOV, Noordwijk. In totaal zullen er ca. 24 verenigingen aan dit toernooi deelnemen. Afscheidsbijeenkomst ds. G. Mulder We herinneren er aan. dat morgen avond om half acht in de Salvatorikerk een bijeenkomst wordt gehouden, waarin ds. G. Mulder dank zal worden gebracht voor zijn werk in het midden van de Gemeente, die hij dertig jaar mocht die nen. Na deze bijeenkomst, die ongeveer een uur zal duren, kan men in de bene denzaal van ds en mevrouw Mulder Huislioudscliolieren hadden een vormingsweek Onder leiding van de dames H. van Setten en C. Rodenburg, belden lerares aan de landbouwhcishoudschool „Konin gin Juliana" hebben de leerlingen van de klassen 3a en 3b een vormingsweek meegemaakt ln het centrum „De Raaf" te Bergen in Noordholland. De meisjes werden daar verwelkomd door de cursusleidster, mejuffrouw J. R. Dijkstra. Het thema van de week was ,.Zo lang er mensen zijn op aarde". Hier mee werd bedoeld, dat men steeds en overal zoveel mogelijk moet proberen de mens te aanvaarden, zoals hij is en dat men moet trachten altijd de goede kanten van ieder mens te waarderen. Teneinde KOUDEKERK A. D. RW Christenvrouwen hadden textielavond Onder leiding van mevrouw Van Vliet- Sonneveld vergaderde de afdeling Kou dekerk van de Ned. Christenvrouwen bond. Als spreker fungeerde de heer Bouwmeester, vertegenwoordiger van een textielfabriek. Hij gaf een kort historisch overzicht van de grondstoffen, die in de loop der eeuwen voor de vervaardiging van stof fen zijn gebruikt, zoals vlas. wol katoen. Na de oorlog kwamen daar de synthetische garens bij In de pauze konden de dame* eer kleine expositie bezichtigen, die het ge sprokene verduidelijkte. dit thema duidelijk te maken, vermeldde het programma o.m. groepsopdrachten en creatief spel. Woensdagmiddag maakten de meisjes een excursie naar het moderne bejaarden centrum „Elkshove" te Bergen, waar de meisjes kennis maakten met de werk zaamheden m een dergelijk groot tehuis bejaarden. Speciaal werd aandacht geschonken aan de INAS-opleiding. Een bezoek aan een schoonheidsspe cialiste stond eveneens op het pro gramma. Er werd op gewezen, dat vooral goede en juiste voeding, reinheid en rust jonge meisjes voor het verkrijgen een goede huid en tint van belang week werd besloten met de ver toning van de film „The family of man". Met bijzonder prettige herinneringen arriveerden de meisjes weer in Alphen in den Rijn. ALKEMADE Raadsvergadering Naar wij vernemen wordt de eerst volgende opernbare vergadering op 15 maart gehouden. HAZERSWOUDE Het dier en de schepping De heer G. Nieuwenhuyzen uit Den Haag sprak gisteravond voor de afdelin gen Hazerswoude en Alphen var Hollandse Maatschappij van Landbouw „Het dier en de schepping". De heer Nieuwenhuyzen is directeur van de „Ned. vereeniging tot bescherming van die- n" en hulpprediker in Den Haag. Ook het dier. waarover de mens tij dens de schepping heerschappij kreeg, is schepsel Gods en het is eveneens bestemd om de aardbodem te bevolken. Hieruit moet, aldus spr., worden ge concludeerd. dat mishandeling van dier tegen Gods wil ingaat en dat de daarentegen de plicht heeft het dier te beschermen. Desondanks zijn ei ns land nog 45.000 kettinghonden Spr. schonk ook aandacht aan het ge bruik van bestrijdingsmiddelen, die scha delijk kunnen zijn voor de vogels. Ten slotte hield de heer Nieuwenhuy- :en een pleidooi voor de oprichting »en afdeling van de dierenbëschermings- /ereniging in Hazerswoude. Cefafilm Zaterdagavond om 8 uur wordt in Verenigingsgebouw onder auspiciën Cefa de film „Het houten paard" tooijd. Moderne kapsels Tom Lintsen heeft Hazerswoude primeur bezorgd. Het was gisteravond t Zwaantje namelijk voor de eerste keer, dat in dit dorp een show werd ge- i van moderne kapsels en gelaats verzorging. Annalies. Ellen. Ria, Mieke, Ellie er lie de kapsters van salon Lintsen - gaven allereerst een demonstratie haarverven en spoelen. Veel interesse bestond verder voor de verschillende haardrachten. Men zag ten slotte dia's over de groei m het haar en de verzorging daarvan. DE KAAG Muziekavond Morgen houdt het Kaagse jeugdcomlté en. muziekavond ln de jeugdherberg- zaal. De Chr. Mondaccordeonvereniging „Excelsior" uit Sassenheim o.l.v, de heer J. F. Kriek zal deze avond verzorgen. De avond begint om acht uur. aan de classis Leiden en was als danig ook buitengewoon lid van de Leidse classicale vergadering. Thans is aan ds. Clay de geestelijke zorging opgedragen van de zelfstandig gehuisveste gerepatrieerden uit Indone sië, die, zal het goed zijn. een plaats zullen moeten vinden in de Herv. ge meente van hun woonplaats. De bevestiging zal geschieden door dr. G. P. H. Locher. secretaris va Raad voor de Zending. Onder voorzitterschap van burgemees ter LangemeUer kwam de raad van Warmond gisteravond in voltallige ver gadering bijeen. Er waa een verzoek van de heren C. Th. de Vroomen en S. J. van Stijn tot koop van grond In het plan Oost voor de bouw van twee woningen. Ten aanzien van het verzoek van de heer Van Stijn stelden B. en W. voor, er afwijzend op te beschikken, gezien de door de raad vastgestelde gedragslijn: geen grond te verkopen aan nlet-lngezetenen en aan hen die economisch niet aan Warmond gebonden zijn. De heer Van Vliet stelde voor, de zaak aan te houden. De heer Van Bladel was het met B. en W. eens. Wat heer De Vroomen aangaat merkte hij op, dat deze een woning heeft in Alphen, die bijna klaar is. Hl] vond het niet juist, dat hij deze woning straks, waarschijnlijk met winst zal verkopen, terwijl Warmond hem grond moet leveren. Hierdoor wordt de mogelijkheid tot verkoop aan anderen ontnomen Het voorstel van B. cn W. werd aan genomen- Besloten werd aan te Leiden gevestigde medisch-opvoedkundige bureaus een subsidie toe te kennen. Uitvoerig werd gepraat over het al of niet afbreken van de door de gemeente voor de doortrekking van de Juliana- straat gekochte woning. De voorzitter lichtte het voorstel om niet tot afbraak over te gaan maar het huis voorlopig te verhuren uitvoerig toe. De woning ver. keert nog in goede staat. Een verbinding tussen Julianastraat en Burg. Ketelstraat kan tot stand worden gebracht door dem ping van de sloot. De heer Van Vliet vroeg zich af. of de woning wel zo goed is. Het besluit tot aankoop van het huis om dit voor de bedoelde doorbraak af te breken is toch genomen. Dat besluit moet nu worden uitgevoerd! De heer Van der Voet achtte het toch niet verantwoord, in deze tijd van woningnood tot afbraak te besluiten De voorzitter zei, dat B. en W er een dienstwoning van zouden willen maken, waardoor de gemeente het heft in handen houdt. De heren Groenendijk en Willem sen bleken voor afbraak te zyn. Het voorstel van B. en W. werd ver worpen, met 6 tegen 5 stemmen. Vóór het voorstel stemden de heren HeUl, Ver geer. Schepers, Van der Voet en Weiiers. Adviezen kunnen in het vervolg w den gegeven voor meer harmonie buiten-schilderwerk. Het pand Oost- elnde 9 wordt aangesloten op het elek trische net. Verscheidene delen van het Huijs te Warmondt werden verhuurd. De woning Dorpsstraat 13 is onbewoonbaar verklaard. Ook zullen vijf percelen aan de Zijldijk in de Boterhuispolder op het stroomnet worden aangesloten. Met ingang van 5 maart zullen de secretarie cn het bureau gemeentewer ken 's middags voor het publiek gesloten zijn. dit om een vluggere afdoening var zaken te bevorderen. Er werd nog meegedeeld dat het rap port over de riolering In Warmond ovei ongeveer een maand kan worden tege moet gezien Over de wateroverlast lang; de Herenweg zijn de reclamanten al in gelicht. Groslijst K.V.P. Voor de gemeenteraadsverkiezingen heeft de Warmondse afdeling van de K.V.P. de groslijst opgemaakt. Hierop komen de volgende namen voor: J. G van Vliet. P. F. Vergeer. A. A. Willem- sen. mr. V. Groenendijk. A. van Schie. G J. V. d. Kroft. Th. Weyers. A. v. d Hulst A. van Moorse!, mej. H. Schaken- bos. C. v. d. Vooren. J. Does en W. Wel- sink. Zeer waarschijnlijk zullen de zit tende raadsleden terugkeren. Voor vrouw C. Meskers-Hendriks komt heer A. van Schie in de plaats. Benoemd B. en W. hebben tot typiste ter ge meentesecretarie benoemd mejuffrouw M. van Leeuwen. i Leeuwen. LEIMUIDEN Eerste lustrum van de winkeliersvereniging De plaatselijke winkeliersvereniging vierde gisteravond onder leiding van de heer D. Zemel in de zaal van de dames Sneeboer het eerste lustrum. Tweede voorzitter C van der Meer bood de heer Zemel een mooie voorzittershamer aan. Uit het verslag van de penningmees ter M. Vlasman bleek, dat de winkel weekzegels bij elkaar f 2708,50 hebben opgebracht en dat de uitgaven f 2299,33 bedroegen. De heren P. van Veen en A. v. d. Pol werden herkozen als bestuurs lid. Om moeilijkheden in de toekomst te voorkomen, besloten de aanwezige win keliers voortaan ten behoeve van verlo tingen geen artikelen gratis meer be schikbaar te stellen: wel zal dit tegen gereduceerde prijs mogelijk zijn. Besloten wordt voorts nog een keer een bedrag beschikbaar te stellen voor het stichtingsbestuur van de speeltuin „De peppel". Na de pauze verzorgden de humoris ten Joop Helder en Jan Veen uit De Hoef een afwisselend programma. Kandidatenlijst C.H.U. Dinsdagavond vergaderde de plaatse lijke afdeling van de Christelijk Histo rische kiesvereniging. Bij het samenstel len van de kandidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen bleek, dat het thans voor de CHU zittende raads lid de heer Jac. de Rijk zich niet meer herkiesbaar stelt. De volgende kandidatenlijst is samen gesteld: 1. C. N. v. d. Akker, 2. J. W de Jong, 3. A. Vogelaar, 4. G. v. d. Boon. van de Bilderdam. Het is de bedoeling, dat samen met de AR.-kiesvereniging een gecombineerde lijst zal worden op gesteld. RIJKSATERWOVDF Uitslagen van RTC Het eerste damesteam ging op bezoek in Den Haag en speelde tegen het zeer sterke Batswingers. dat bovenaan staat in de eerste klasse. De dames van RTC ondervonden hoe sterk dit team is, want zij konden geen enkele wedstrijd met winst beëindigen. RTC verloor met 10—0. Het tweede damesteam is nu zo goed als zeker van het kampioenschap in de vierde klasse. Het versloeg Play Fair uit Lefmuiden, dat op de tweede plaats stond, met 73. Alle dames stonden echter een punt af aan mej. Ida Heuzen Het derde herenteam speelde tegen het sterke TOV gelijk met 5—5. De heer C van Dorp was goed in vorm Cn won alle drie partijen. C. v. d. Meer en G. Mok- kenstorm konden slechts eenmaal tot winst komen. Het RTC team staat achter Docos op de tweede plaats. De komende week zal de beslissing brengen of de RTC-heren kamploenskandidaten zullen blijven, want dan wordt de wed strijd DocosRTC gespeeld. Wordt deze wedstrijd gewonnen dan staan deze teams bovenaan, terwijl Docos dan alle sterke teams nog moet krijgen, waarte gen RTC al heeft gespeeld. Het vierde herenteam moest in Play Fair zijn meerdere erkennen; het ve met 9—1. Alleen Jan de Boer won partij tegen M. de Rijk. Play Fair kan KATWIJK AAN ZEE Postzegelverzamelaars bijeen In Casa Cara kwamen de postzegelver- I zamelaars bijeen onder voorzitterschap de heer J. L. van Kempen. Mej. J. Haasnoot las de notulen en er werd een verloting gehouden. Ook werd er druk geruild Opbrengst De Kerkbouwactie van de Hervormde Gemeente heeft tot 21 februari in totaal opgebracht f 177.874.76 De extra collecte voor de kerkvoogdij heeft f 1060.35 opgebracht Agendanleuws Morgenavond om kwart voor acht ver gadert de Hervormde wljkgemeente Noord ln de Oranjezaal van het jeugd huis; sDreker is ds. L. A. Lagerwey uit Den Haag. Voorts vergaderen morgen de amateur- I fotografen in het pand Nieuwe Binnen- I weg 40 Vrijdagavond om 8 uur komt de ver- I cniging ..Schrift en belijdenis" bijeen in I de Oranjezaal: spreker is de heer G. I Nieuwenhuyzen uit Den Haag. Hoog cn laag water Donderdag 1 maart: hoog water 10.10 I en 22.58; laag water 5.18 en 18.07. OEGSTGEEST Vreemd ongeluk Vannacht omstreeks 12 uur ls een door J M. N. uit Scheveningen bestuurde per sonenauto in volle vaart tegen de achter kant van een ervoor (kennelijk iets lang zamer) rijdende auto gebotst. De eerste auto kwam op haar kant in de midden berm terecht en de tweede, die was be stuurd door W. P. J. uit Den Haag, vloog over de kop om daarna in een droge sloot terecht te komen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde op rijksweg 4 ter hoogte van de Marinebedrijven. VALKENBURG Installatie schoolhoofd Morgenavond half 8 wordt in een van I de lokalen van de school aan de Broek- weg een ledenvergadering gehouden van de Vereniging voor Christelijk On derwijs. In deze vergadering zal de in stallatie plaats hebben van het nieuwe schoolhoofd, de heer H. de Heus uit j Creil (N.O.P.). Jaarfeest De meisjesclub „De Zonnebloem" en de jongensclub „Immanuël" van het C.J.V. houden vrijdag half 8 hun ge combineerd jaarfeest in het Dorpshuis. Spreekbeurt Voor de Hervormde evangelisatie spreekt vrijdagavond om 8 uur de heer L. van Woerden te Stolwijk in zaal De Vries. TER AAR Bijeenkomst Ziekenfonds Het Algemeen Ziekenfonds Alphen en Omstreken", heeft de verplichting el ke drie jaar een avond voor de verzeker den te houden om de stand van zaken en het werk toe te lichten. Onder voorzitterschap van de heer W. Geerlof is deze avond ditmaal in Ter Aar gehouden, in café Van Acker. De heer C. J. Lek uit Ter Aar werd gekozen in de opengekomen plaats van de heer L. Rietveld om voor deze ge meente de belangen van het A.Z. te be hartigen. Als plaatsvervanger voor de j heer Lek is de heer M. Heyns benoemd. I De directeur van het ziekenfonds, de heer A. P. Stuivenberg, sprak hierna r het onderwerp: „Het ziekenfonds de schooltandverzorging". In 1934 is dit werk begonnen met een jaar lijks bedrag van f 1200, dat nu echter uitgegroeid tot f 400.000 Spreker merkte op dat slechts 22 van de ver zekerden onder regelmatige controle een tandarts staat, wat veel te laag lit een overzicht van de werkzaam heden van de stichting voor de tandheel kunde bleek dat de scholen in het dis trict worden bezocht door een rijdende tandarts, die in een autobus de kinderen kan behandelen. Op de scholen neemt van de kinderen deel aan deze tandheelkundige behandeling. Tot slot van de avond zijn enkele films vertoond, waaronder een prach tige kleurenfilm over Zwitserland. WOUBRUGGE Systeembouw in Woubrugge Te Ofwegen wordt het houten geraam te van de eerste z.g. systeemwoning in Woubrugge ln elkaar gezet. Het betreft een eensgezinswoning voor de heer Van MUI. Dc betonnen fundering is reeds gestort; het houten geraamte ls in een fabriek te Amersfoort voor-gefabriceerd (in serie). De verdere bouw. zoals de stenen muur en al het binnenwerk, vergt zes weken. De bouw wordt grotendeels gefinan cierd door de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten, terwijl het gemeente bestuur zich garant stelt voor rente en aflossing van de hypotheek, die ten hoogste 85 precent van de bouwkosten bedraagt. In de gemeente worden thans 3 typen van deze systeemwoningen gebouwd. Al lereerst het type Mimosa, een eenvou dige bungalow, kosten 22.000 gulden. Voorts type Lathyrus, een eengezinswo ning. kosten 21.500 gulden. Beide een premiewoning met een rijkssubsidie van circa 2000 gulden. Ten slotte het type Orchidee, een meer luxueuze bungalow, kosten 29.000 gulden: geen premiewoning. Van het type Mimosa wordt er een voor de heer P. F. Noordam aan de Bod- dens Hosangwejr gebouwd; met de eer ste werkzaamheden is men begonnen. Ook komt er een in het zg. tuindersplan. Van het type Lathyrus komen cr naast de in aanbouw zijnde te Ofwegen nog drie in het tuindersplan. Ten slotte laat de heer A. Kroes een grotere bungalow bouwen aan de A. de Graaflaan. Alle woningen worden gebouwd door F. Beekman te Zevenhoven. de kampioenstitel nu praktisch niet meer ontgaan. De RTC-junioren doen het dit Jaar wel bijzonder knap: wederom staan ze ach ter Treffers 2. op de tweede plaats. De junioren verdienen hiermede zeker een pluim. Zij speelden tegen Effect en won nen met 7—3. wat een prachtig resul taat is. als men bedenkt dat de eerste ontmoeting in Zoeterwoude een krap gelijkspel werd. Feestavond jeugdverenigingen De christelijke jeugdverenigingen .Jeugdhaven" en „Benjamin" hebben in het Nutsgebouw nogmaals een feestavond gehouden. Ds. C. J. Baart, die de leiding had, verheugde zich over de grote be langstelling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4