JA DAMES, bedrijfsauto's Hoop op goed stuk brood uit ver gebied niet opgegeven Kalfslappen 1.98 De Kaag wacht nog op (ontworpen) zwembad NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 DEVSDAC 27 FEBRUARI 1962 Visserijgolfjes IVE bedrijvigheid in de Duitse visserij en aanverwante drijfstakken is in de laatste jaren aanzienlijk toegenomen. Deze evolu tie ging met grote investeringen ge paard die tot nu toe geen al te beste vruchten hebben afgeworpen. Maar men moet bewondering hebben voor de manier waarop deze visserij de vele tegenslagen weet op te vangen. Laten wij eens een kijkje nemen op de grote trawler „Berlin" van de maatschap pij „Nordsee". Het schip is juist Je ha ven van Bremerhaven binnengelopen Onder de opvarenden heerst een vrolijke •temming, want men is drie weken huis geweest, waarbij zelfs tot voo kusten van Labrador werd gevist. Voor de uit- en thuisreis moesten 14 dagen worden uitgetrokken, zodat er voor i visserij maar een week overbleef. Toch het voor een trawler een mooie presta tie om de grote afstand tussen de thuis haven en de verre visgronden in zo korte tijd te overbruggen. Maar om zulke supersnelle schepen, die veelal var 'hele fabridksinstallatie zijn voorzie kunnen bouwen zijn enorme kapitalen Maar er zit voor de Duitse visserij mets anders op. Door het verloren gaan van de traditionele visgronden na het uitbreiden van vele territoriale wateren moest men wel andere wegen gaan In slaan. Ook andere oorzaken spelen ech. ter een rol. Vele visbanken zijn ver plaatet door hydrografische en biolo gische invloeden. Naar deze mysrterlei wordt een grondig onderzoek ingesteld. Ook de maatschappij „Nordsee" werkt aan deze onderzoekingen mee. De waar nemingen, die door de schippers van deze maatschappij worden gedaan worden verwijld doorgegeven aan de aan deze Instelling verbonden wetenschappelijke •taf. De belangrijkste visgronden voor deze maatschappij bevinden zich langs de kusten van Noorwegen en IJsland. Verder wordt nog gevist langs de oost en de westkust van Labrador, New- Foundland en Groenland. Om de verafgelegen visgronden op ra- KATWIJK AAN ZEE Jaarvergadering van S.G.P. De afdeling der S.GP. hield een druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. H. van Neerbos, opende waar na de secretaris, de heer J. de Vreugd, het jaarverslag las, waaruit bleek dat het ledental zich nog steeds in stijgende lijn beweegt De penningmeester, de heer K. van der Meij, kon gewagen van een flink kassaldo. De heer L. C. van der Marei verzorg de een inleiding over de „Zondeval". De mens wordt in zonden ontvangen en ge boren. De zonde is in de wereld geko men door de zondeval in het paradijs. Gen. 3 geeft ons daarover een beschrij ving. Nu kan een mens niet sterven in deze zonde; hij zal daarvoor vergeving moeten ontvangen. Deze kan alleen ver kregen worden door het verzoenend ster ven vein Jezus Christus. AUeert degenen, die Hem met een waar geloof aannemen en een oprechte belijdenis doen van hun kwaad, kunnen vergeving krijgen door Zijn bloed. In Gen. 3 werd het aardse paradij» voor de mens gesloten door zijn moed willig kwaad, doch Christus heeft het hemels paradijs door Zijn lijden en ster ven geopend. Op deze avond werden verscheidene nieuwe leden ingeschreven. Ten slotte werd nog meegedeeld, dat op vrijdag 2 maart in het Herv. verenigingsgebouw Kerkplein, bij de Nieuwe Kerk. des avonds half negen een ledenvergadering wordt gehouden ter nadere vaststelling van de kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen. De avond werd door de tweede voor zitter. de heer A. de Jong, met dankge bed gesloten. Bedankt voor beroep Ds. N. de Jong, Chr. Geref. predikant, heeft voor het beroep uit Rotterdam be dankt Contactavond De wijken Noord en Overduin van de vijf-centsactie hielden een gecombineer de contactavond voor de collectanten in de Oranjezaal van het Jeugdhuis, onder leiding van de heer C. A. van der Plas. Het deed hem genoegen dat zovelen aan de utinodiging gehoor hadden gegeven. Hij bracht dank aan de collectanten voor dit mooie werk. Zij zijn de onmisbare schakel in het werk van de vüf-cents- actie en hij hoopte, dat dit werk met ijver en verantwoordelijkheidsbesef van allen voortgang mag blijven vinden. Te vens werden de commissieleden en allen die door hun gaven de vijfcentsactie in stand houden, bedankt. Nadat de secretaris, de heer C. van Rijn, de notulen had gelezen zong een drietal meisjes, begeleid op de gitaar, een paar bedjes waarna twee meisjes enkele stukjes op hun accordeon ten ge hore brachten. Hierna voerde een toneel gezelschap van de Synthese een blijspel op in twee bedrijven: „De trekpleister Vanavond 8 uur vergadert Philatebca, afd. Katwijk in Casa Cara. Hoog en laag water Woensdag 28 febr.: hoog water 8.58 en 21.34; laag water 4.17 en 16.52. tionele wijze te kunnen exploiteren, is d« tonnage van de eenbeden, die daar ope reren veel groter dan die van de vroege re schepen. De bruto-inhoud komt niet meer onder de 950 ton. Om de uit thuisreis ook rendabel te maken, werden vernuftige verwerkingsapparaten inge bouwd. De vis wordt omtkopt, gefileerd en wordt in een aanrekkelijke verpak king aan wal gebracht. Door de onmid dellijke verwerking is de vis ondanks de lange reizen van prima kwaliteit als hij de consument bereikt. De „Nordsee" is de grootste Duitse dlepzeeredery. In 1960 voerden eenheden van deze maatschappij 93.000 ton verse vts en 26.137 ton haring aan, zijnde 33 pro cent van de totale Duitse diepzeeproduk- tle. De „Nordsee"' heeft thans verschil lende gigantische hektrawlers in de vaart. Op die manier kunnen vangsten van meer dan 40 ton aan boord worden gehaald. Een schip van dit type kost on geveer mark. iedere reisdag brengt aan onkosten een uitgave van rond 5.000 mark met zich. Om een lonen de exploitatie te verkrijgen, moet een reis van 21 dagen een besomming van 100.000 mark opleveren. Deze maa/tsdhappij tracht het verdwij nen van de visbanken op te vangen door het gebruik van het zogenaamde pelagisdhe net Hoewel deze methode nog in het beginstadium verkeert, lijkt dit de •angeiwezen weg om een afdoend ant woord te geven op het „verstoppertje •pelen" van de visbanken. Dit net kan op verschillende hoogten worden inge •teld, zodat de vis van goede huize moet komen om hieraan te ontsnappen. De „Nordsee" heeft nog meer pijlen op de boog. De visverwerkende industrie- en, die tot dit concern behoren zijn de modernste van Europa. In de fabrieken heeft de verwelking in een snel tempo plaats. Haringfilets worden in een tem po van 250 per minuut vervaardigd. Dank zij een automatisdhe ketting geschied» het roken in anderhalf uur. Vroeger was daar zeker drie uur voor nodig. De .Nordsee" heeft vertakkingen over geheel Duitsland. Het verkoopnet van de groothandel omvat 25 filialen terwijl 546 kleinhandelaren bij de maatschappij zijn aangesloten. In totaal heeft de maat schappij 7000 werknemers, zodat gerust van een grootindustrie gesproken kan Sneeuwbuien De schippers bij de P-boeien klaagden «teen en been over het weer. De visserij was door de harde oostelijke wind •neeuwbuien geen pretje. De vangsten waren zeer slecht. Maandagmorgen kwam de schipper de Nelly SCH 42 op de visserijband de sombere mededeling, dat hij in een «rek anderhalve mand tong en drie i den andere vis had buitgemaakt. Later bleek, dat de Scheveninger hiermee de ooogste vanger was geweest. Wel oewijs van de sahrale visserij. De KW 123 Robert William is op de belling gezet voor een survey. De Golf stroom KW 4 is voor een reis met schip per J. Zuiderduin, de voormalige „be velvoerder" over de Toronto UM 97, naar zee vertrokken. De eigenlijke schip per A. van Beelen is ziek thuisgebleven. Wat er vu De markt In Umuiden werd door 123 vaartuigen voorzien van 9680 kisten waarvan 1'10 schelvis 1750 wijting 250 gul en kabeljauw, 350 kool vis, 1200 ha ring. 500 kleine kisten haring, 520 ma kreel. 2900 schol 120 tarbot, 620 vai 3300 st kabeljauw en 70.000 kilo tong. Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag onder meer vele kotters en loggers aan de markt die maandag niet meer in aanmerking kon den komen voor een Losbeurt In Schevenlngen In Scheveningen bestond de aanvoer uit 60 kisten schelvis, 450 kisten wijting, 80 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten xoolvls, 450 kisten haring, 130 kisten icreel, 700 kisten schol, 100 kisten diver sen, 150 st kabeljauw en 17.500 kilo tong Veilingoverzicht Flora, Rijnsburg Kwekers hebben nog geen last van sluiten Duitse grens Het toegestane contingent tulpen voor Duitsland, zegge en schrijve één miljoen Djnark, is voor dit winterseizoen tot op de laatste mark verbruikt. Toen dit aangename nieuws eind vorige week in Rijnsburg bekend werd, kwamen in „Flo ra" uit Neurenberg, Dusseldorp, Mün- chen en Keulen nog grote bestellingen binnen Tot nog toe hebben de Rijnsburgse kwekers geen last van het sluiten der Duitse grenzen. Zaterdag j-1. leek het er even op, dat de hoge prijzen voor tul pen wat gingen afzwakken maar giste ren was het weer minstens even duur als begin vorige week. De markt heeft momenteel een vrij grote weerstand, enerzijds omdat er nog grote hoeveel heden tulpen naar Zwitserland derzijds omdat door de kou de wat kleiner is. België is een zeer matige afnemer en de handel op Engeland is kalmer dan ooit. De tulpenprijzen variëren van onge veer ƒ1 tot 2 per bos. meestal liggen ze echter dichter bij de 2 dan bij de 1. Een enkele soort als Brilliant Star of Mr. Van der Hoefif komt niet aa dubbeltje per stok. We zagen de Mad. Lefeber's, waarvan de beste nog niet hoger konden komen dan 1,15 per bos. Gevraagde soorten als Pieter de Hoogh, Apeldoorn, Oxford en Prunis ko men ruim boven de 2 per bos. Ook narcissen worden in behoorlijke kwanta geëxporteerd. Het sortiment breidde zich wat uit, de prijzen bleven constant, dus hoog. De anjeraanvoer is niet geweldig. De prijzen van dit pro- dukt schommelen tussen de 13 en 45 ct per stuk. Vooral wit is zeer in trek. Langzamerhand wordt ook de hyacin- tenaanvoer minder. De vraag was niet groot zodat de prijzen een tikkeltje la ger kwamen te liggen. De fresia's konten dit seizoen wel bij zonder traag los. Vorig Jaar maakte te gen eind februari het fresia-mengen al wekenlang furore. Voor een klein bosje fresia heeft de handel al gauw 1 over. Pr(jzen Gedetailleerde prijzen: Tulpen: Pax 150—165, Rose Copland 155, Van der Eerde 165, Edith Eddy 125, Bril liant Star 60—84, Apeldoorn 180—210, Oranje Nassau 105, American Express 195, Olga 180, Piquante 160—175, Lustige WMwe 155, Belowa 150—165, Golden Har- vest 130—160, Peach Blossom 95—110. Mr d Hoeff 75—90. Panton 160—185, Delice 130, Wintergoid 95—115, Prunus 190—210, Montgomery 175—200. Pink Attraction 180—185, Paris 160—180, P de Hoogh 210— 230, Cordell Huil 185—205, Yellow Gem 145—160, Dover 180—300, Oxford 190—210, Roland 165—180, Topscore 140—165, Jaffa 110—125, Prinses Beatrix 160—170. Roose velt 150—175, Preludium 130—145, Dulbbel Gemengd 115130, Carrara 150175, Fr. Nansen 130-145, AU Bright 130-150, Ze nober 100125, London 170190, Mad Le- feber 100115, alles per bos. Narcissen: Carlton 90. Queen of the Bicolor 80. Marlon 46—55, Unsurpassable 125—140, King Alfred 90-100, Flower Record 4460, Rembrandit 7595, L Cos ter 60—75, Scarlet Elegance 55—65. Dub bel Gemengd 106120, Verger 50—65, al les per bos. Hyacinten: Delfts Blauw 11, Bismarck 24, l'lnnocence 1820, Gemengd 20—25. Geel 18, Carnegie 9—16, Jan Bos 1633, Pink Pearl 14—22, per sfcuk. Hyacinten per bos: Wit 80—95, Pink Pearl 60—75. gemengd 85105. Anjers: Wit 27—45, Arthur 31-37, Rood 21—36, Rose Sim 23—40, Tangerine 13—20. Durty Sim 2433, Selecta 2134 ct per stuk. Fresia: Golden Yellow 100, Buttercup 105, Zaaigeel 100—110, wit 105—125, Witte Zwaan 95135 ct per bos. Irissen: Prof. Blaauw 40 ct, blauw 23— 28 ct per stuk. Anemonen 911 ct per stuk, Blauwe Druifjes 3550 ct per bosje. Amarillis 40 ct per stuk. LEIDERDORP 10-maal-10-actlviteiten Op vrijag 2 maart wordt om acht uur in hel dorpshuis, Kerklaan (hoek Hoofd straat), een 10-maal-10-damsavond gehou den. Medewerking verlenen „The Giants" o.l.v. Jan Wissink en „The Strangers" oJ.v. Roel Veldhuizen. NOORDWIJKERHOVT Uitvoering muziekschool In zaal Brama ls gisteren de eerste ln een serie van vier uitvoeringsavonden van de muziekschool Van Munsteren ge houden onder zeer grote belangstelling van familieleden en bekenden. Voor de pauze traden vooral de Jeug digen op waarbij de solisten soms even groot waren als hun instrumenten. Ni de pauze kwam ook de show van de gro ten op de planken en hoorden we oa. zeer verdienstelijke vertolkingen van de ouverture „Dichter und Bauer" en „De Kalief van Bagdad". De uitvoering van 28 programmanummers door 200 leerlin gen is een groot succes geworden, gezien het soms stormachtige applaus van de ruim zeriionderd aanwezigen. VOORHOUT Geen mozaïekwedstrijd nu door de werkzaamheden voor de verbreding van de Jacoba van Beieren- weg doorgaand verkeer niet mogelijk is, is niet te verwachten, dat het vreem- delingenbezoek dit voorjaar van enige importantie zal zijn. Daarom is besloten dit jaar geen mozaiekwedstrijd houden. U kunt deze week wéér iets extra's verdienen Want onze reclameprijzen zijn UNIEK. Profiteer hiervan en U bespaart GULDENS PER WEEK Tot en met zaterdag VOORDEEL VOOR DE GEHELE WEEK: Speklappen v.a. 0.79 I Runderlappen, vanaf 1.48 Verse worst 1.48 Gehakt speciaal 1.38 Varkensbraadstuk 2.38 Riblappen. mals 2.08 Alles per 500 gram. Woensdag: 500 gram GEHAKT-spedaal 1.28 Voor beter belegde boterhammen 100 gram HAM, extra fijn 1 a ir 100 gram HAMWORST 1 VJj Lekkers voor heerlijke erwtensoep KRABIES met veel vlees 0.98 VARKENSPOOTJES 0.40 PEKM.SPEK, mager 1.48 HAMSCHIJVEN 1.25 GELDERSE ROOKWORST0.79 per 250 gram. 250 gram PALINGROOKWORST 0.65 1 250 gram LEVERWORST 0.59 250 gram ZURE ZULT in bakje 0.49 Braadkuikens 2.25; Kippepoelet 1.25 1 MEIJER'S SNELBEDIENINGS-SLAGERIJ Princestraat 37 Tel. 3898 Katwijk aan Zee WOUBRUGGE Commerciële televisie In de bijzondere school vergaderden maandagavond onder voorzitterschap van de heer P. R. R. Venhuizen de leden van de A.R.-kiesvereniging „Nederland en Oranje". De heer A. C. van Tienho ven hield voor de pauze een beschou wing over de commerciële televisie. Na een korte inleiding over het unieke ra dio- en tv.-bestel ln ons vaderland, trok spreker vergelijkingen met het buiten land. In Engeland zendt de I.T.A., de com merciële tv. nu bijna 5 jaar uit. Mocht de regering aldaar aanvankelijk nog nen via een commissie de uitgezonden programma's aan bepaalde vormer binden, deze gedachte is inmiddels wel achterhaald. De kijkers en de adverteer der zijn samen koning en de program ma's worden naar hun wensen klaarge maakt. Daarbij spelen de sensatie en he' immorele, de misdaad en lagere instinc- een dominerende rol. Nu verheffen zich vele stemmen, om het peil van deze TER AAR Eerste spinazie vorige week op veiling Het is de afgelopen week alles witlof geweest wat de klok sloeg, witlof in al lerlei kwaliteiten en hoeveelheden. Kwe kers die nog genoeg hebben zitten, wil len wel lossen voor de prijs, die were geboden. Maar er zijn ook al verschil lende kwekers die er door zijn en ze zijn best tevreden, want het rooipcrcer. tage is behoorlijk en de prijs geregeld heel goed. Ook in de voorbije week de handel graag en ging dit artikel weg goede prijs (en alles ln het binnenland). Spruiten waren ook duur. de aanvoer is nu maar klein. Een begin van de spinazie wist goed een weg te vinden, al was ze dan fijn en de kwaliteit niet best Er was ook maar weinig sla, de sluiting met nieuwe aanvoer laat nog op zich wachten. Dc prijs was goed. met verminderde kwaliteit. Prei, waarvan de aanvoer ook al niet groot was, bracht een beste prijs op. Radijs is er nog weinig, ze is duur. Knolselderij daarentegen brengt een ma tige prijs op. Boerenkool was erg duur. de kwaliteit was nog heel goed. Hazerswoude-Rijndijk Kantoorhouder PTT viert jubileum De heer J. Cok, kantoorhouder der PTT van het postkantoor te Hazers- Hij kwam in 1922 direct na het ver- woude-RijndiJk (Bruggestraat 1). viert donderdag zijn veertigjarig jubileum. laten van de militaire dienst bij de PTT toen 21 jaar. In december 1940 volgde zijn benoeming tot besteller in vaste dienst, waarna hij op 1 oktober 1945 tot kantoorhouder te Hazerswoude- Rijndijk werd benoemd. reclame-uitzendingen te verhogen, maar vooral onder de jeugd is het kwaad al gesticht Het Is daarom te betreuren, dat de staatssecretaris volgens sprekers mening een tweede t.v.-zender in ons land be schikbaar wil stellen aan het commer ciële, in casu de OTEM en wel ongeveer ui dezelfde vorm als de Engelse. De heer Van Tienhovcn waarschuwde voor de funeste gevolgen. Op den duur is recla me via de t.v. niet te vermijden, maar dan kan het beter gebeuren zoals bij onze Oosterburen: op vaste, korte tijd stippen en dan via de bestaande omroe pen. Na afloop volgde nog een levendige dis cussie. Kandidatenlijst A.R. Bij het samenstellen van de groslijst van de A.R. voor de gemeenteraadsver kiezingen werden de volgende personen, in volgorde van het aantal behaalde stem men, gekozen: 1. P, R. R. Venhuizen, 2. A. C. van Tienhoven, 3. C. Rijlaarsdam, 4. C. de Boer, 5. J. Terhorst Jzn., 6, F. Eskes jr, 7. H. Brunt, 8. J. van 't Wout, 9. A Peters, 10. B. Raademaker. In principe gingen de aanwezigen ak koord met het voorstel, weer met de SG.P. samen te werken, waarbij een kandidaat van deze partij als nummer twee op de lijst wordt geplaatst Verkiezing ambtsdrager Tot diaken in de Hervormde Gemeente werd maandagavond gekozen uit het door de kerkeraad gestelde tweetal G. Boele en C. J. Buis; laatstgenoemde is in de vacature-C. Ket Speeltuinvereniging Morgen wordt in het clubgebouw een ledenvergadering gehouden van de speel tuinvereniging. De agenda vermeldt onder meer: jaarverslagen, bestuursverkiezing, toezicht speeltuin, ledenwerfactie; aan vang 8 uur. Alphen aan den Rijn Het Rozenprinsesje, leuk gespeeld GISTEREN werd in de Nutazaal onder leiding von voorzitter J. M. de HeU de eerste van twee ouderavonden gehou den van de speeltuinvereniging Bloem hof. De leden van Bloemhofs kinderkoor gsven onder leiding van mevrouw Hoo- gerb rug-Kerkhoven en de heer P. Zul- dam een geslaagde opvoering van Het P.ozenprinsesje, een spel van zang en dans in vier bedrijven door Steln de Bruijn. Er was door de leden van het dames comité ook nu weer veel werk van de kostuums gemaakt Het verhaal begint ln een bos, waar een bruiloft wordt gevierd. Er worden later prinsesjes geboren, één bij de zi geuners en één bU het koningspaar van het land. Een boze fee verwisselt de baby's uit wraak, maar gelukkig komt alles 16 Jaar later weer in orde. Immers een toverprinses bleek natuurlijk sterker dan de boze fee. Het werd een leuk geheel, waarbij men zich. gelet op het hartelijke applaus, best vermaakte. Ook de ritmische groepen, die na de pauze onder leiding van mejuffrouw Rie Veriiagen voor het voetlicht traden, kre gen de aandacht die zU verdienden. Er bleek veel werk van de oefeningen te zijn gemaakt Vanavond volgt de tweede opvoering. ATTC boekte successen Vier teams hebben in de afgelopen weck voor verrassingen gezorgd. Het eerste juniorenteam zorgde wel voor de grootste verrassing door het ongeslagen Treffers 2 een 5—5 gelijkspel af te dwin gen. Jaap Roggeveen was in topvorm en dat bezorgde hem drie overwinningen. Dick de Graaf zorgde voor het vierde puntje en samen wonnen zij het dubbel spel. Een tweede verrassing was het gelijke spel van ATTC 6 tegen kampioenspre tendent Batswingers 10. Ook het tweede luniorenteam verraste. Treffers 3 werd met 64 geklopt. Arno Leijnse had hier met drie overwinningen een groot aan deel in. Het tweede seniorenteam bleef niei achter bij de verrassingen. Het snoepte DSB 2 een puntje af. Met 22—20 ln de derde game werd het 55 gelijkspel een feit. Het eerste team verloor in Nieuwe Wetering van Sparkler 1 met eervolle cijfers: 6—4. Sparkler had de grootst» moeite om deze zege veilig te stellen Weliswaar nam het een 51 voorsprong, maar via 22—20 in de derde game van het dubbelspel moest de volle winst bin nen worden gehaald. Wim Baerveldt won tweemaal. Joop v. d. Boom en Hans Schout enieder eenmaal. Langzamerhand begint dit jonge team aan de eerste klas se te wennen. Routine, die nodig is om een gelijkopgaande strijd te winnen, wordt echter nog gemist. ATTC 3 won in Den Haag met 7—3 van Rustenburg 3. ATTC 4 won met de zelfde cijfers van TCS 1. De beide damesteams verloren ATTC 1 verloor met 82 van NKF 1 waarbij mej. Verheul tweemaal zege vierde. ATTC 2 leed in Zoeterwoude een 100 nederlaag. Programma: 1 maart: Reflex 1ATTC 3. Sparkler 2—ATTC 4 en ATTC 5—Ten nico 1: 2 maart: Salamanders 2ATTC 1 dames); 3 maart: ATTC 1RTC 1, DDC 6—ATTC 2 en Scherpschutters 2—ATTC 6. CJ.V.-jaarfeesten Volgende maand houden de plaatselij ke C.J.V.-afldclingen hun jaarfeesten. De C.J.V. Gouwekanters (Gouwsluis) opent de rij op donderdag 1 maart in de Hervormde Kapel. „Onderzoekt de Schriften", de oudste C.J.V.-afdeling in Alphen. gaat woensdag 7 maart feestvie ren samen met Rijnkanters en de jon gensclub Hou Koers. Dit feest ls in het wijk- en jeugdcentrum Nabij. De volgende avond 8 maart dus ls de beurt aan Jonathan, in wijk Hoorn. Donderdag 15 maart zullen de CJ.V Bethel en de jongensclubs Vriemlen- schaar en Karei Doorman in Nabij de bloemetjes bulten zetten. De Hervormde Commissie voor het bij zonder jeugdwerk (aangesloten bij dt sectie Open jeugdwerk van de CJ.V.) houdt zaterdag 31 maart een ouderavond er. een tentoonstelling van door de han* denarbeidclubs vervaardigde werkstuk ken. Ook deze avond is in Nabij. Staatssecretaris opent sociale werkplaat* Naar wc vernemen, zal de sociale werkplaats, reeds enkele maanden vooi Jaarvergadering V.V. V. Gisteravond hield de Vereniging voor eeubsddüe van f 550 anitvamgcn, vreemdelingenverkeer „Dorp De Kaag" haar jaarvergadering in hotel-restaurant Möllers. Vorzltter D. v. Nieuwkoop ver welkomde ln 't bijzonder vertegenwoor digers van de zustervereniging uit Sas- senheim en Warmond, bewoners van de nieuwe huizen in de Blnnenkaag en een der ere-leden. de heer Bookelman. Zowel burgemeester Van der Willegen van Haarlemmermeer als burgemeester Kolfschoten van Alkemade was verhin derd de vergadering bij te wonen. Na voorlezing en #>edkeuring van de notulen van dc vorige jearvengadering brachten de secretaris en de penning meester verslag uit over het afgelopen jaar. Beide verslagen werden uitvoerig besproken De vereniging belt thans drie ere-leden, 103 gewone leden, 39 zakenlieden en vier donateurs. Op 24 november werd tijdens een feest vergadering het 25-jarig bestaan van de vereniging herdacht Bis- i nenkort hoopt men een nieuwe folder over De Kaag uit te geven. Aan deze moderne, tn kleurendruk uitgevoerde folders zullen advertenties van zaken- leden worden toegevoegd. De jeugdherberg verschafte onderdak in 6800 trekkers. Het bestuur bracht hulde aan de orga nisatoren van de Schippert josdog. Neg steeds neemt het aanbal deelnemers, ook van de zijde van de jeugd, boe. Van de gemeente Alkemade werd een gemeente Haariemmermeer een bedrag van t 100. De gemeente Haarfemmermeer plaatste langs een deel van de Hoofdweg-Oost een goede verlichting. Maximum snelheid Nog steeds is het aan de zuidzijde van het eüand geprojecteerde zwembad taleedgelegenheid niet gereedgekomen. De fa. Bakhuizen deelde roede, dat de plannen voor de bouw en aanleg in vergevorderd stadium van voorbereiding zijn. Nog Deeds is hert wachten op de goedkeuring van het plan door de over heidsinstanties. Namens de kasoontrolecommissie ver klaarde de heer Th. J. Zwetsloot boeken en bescheiden over 1961 in orde te heb ben bevonden, In verband mot vertrek van de heer J. H. Biemond naar Llsse word met alge- ■T-Wlvrv mcn€ stemmen in zijn plaats gekozen de nieuwe folder i óc. Jonge. .De aftredende heeen 1 N. Biemond en J. P. Seders werden her kozen. Allen aanvaardden hun taak. In de rondvraag kwamen nog tal van zaken aan de orde, om werd de uiter lijke verzorging van het dorp onder de aandacht gebracht. Ook werd gevraagd om streng toezicht op de maximumsnel heid in de Blnnenkaag. In dit verband werd gewezen op het belang van een omleid ingsweg. Met e en verloting werd de vergadering besloten. de mlnder-valide arbeiders uit Alphcn aan den RUn en omgeving in gebruik, woensdag 14 maart door staatssecretaris A Roolvink officieel worden geopend. Zendingsavond In de grote zaal van de Salvatorikerk is gisteravond een bijeenkomst gehou den door de zendingscommissies van de Herv. en de Gereformeerde Kerk alhiei. Speciaal had de aandacht het zendings werk in Suriname. Zoals bekend, gaat dit uit van het zendingsgenootschap der Evangelische Broedergemeente te Zeist en het betreft hier de zg. Hemhutterzcn- dlng. De correspondent voor dit werk ln onze gemeente, de heer C. van Wijk. zei ln zijn openlngsword, naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte, dat zen ding niet het bouwen van één Kerk be treft; het is arbeid aan het volmaakte Godsgebouw, waaraan leder mee moet doen, totdat het Evangelie aan alle vol ken is gepredikt. Hierna heeft een der werkers voor deze zending, de heer Uittenbroek, uit eengezet hoe de ontwikkeling van Su riname is geweest, nadat de Hollanders zich daar hadden gevestigd. De eeuwen van slavernij werden in 1887 afgebro ken. Er kwamen toen betaalde krachten uit India, Pakistan en Javanen en Chi nezen en met de oorspronkelijke neger- bevolking zijn daar dus allerlei volken met hun godsdiensten vertegenwoordigd. Het zendingswerk was moeizaam, maar niet zonder vrucht. Daarvan getuigden ook die dia's, die werden vertoond en door middel waar van een reis door het zendlngsgebied Werd gemaakt Na de pauze sprak een Surinaamse neger-zendeling, broeder Breeveld, over het werk onder de oorsponkelljke bevol king. de bosland-negers. die nog ln moei lijk te bereiken gebieden wonen, waar heen ze eens zijn gevlucht voor de sla vernij, om óók daar slaaf te zijn van hun angsten. Spreekbeurten Donderdag om 10 en 7.15 uur hoopt de heer De Redelijkheid van Ouderkerk aan den IJssel voor de Oud-Gereformeer de Gemeente spreekbeurten te vervullen (biddag voor gewas cn arbeid). HAZERSWOVDE Agendanieuws Vanavond om half 8 houdt de afdeling Hazerswoude cn omstreken van de jon gerenorganisatie van de Hollandse Maat schappij van Landbouw in zaal-Tim mermans in samenwerking met de af deling Alphen een bijeenkomst. De heer G. Nieuwenhuizen uit Den Haag spreekt over „Het doel der schepping". De vereniging „Onderling hulpbe toon" houdt morgenavond om half acht in „Het oude raadhuis" haar ledenver gadering. Morgenavond om kwart over 7 houdt de afdeling Hazerswoude van de N.C.L.B. haar jaarvergadering in het Hervormd Verenigingsgebouw; de toneelvereniging T.O.G. uit Waddinxveen verleent mede werking. De dameskrans „Wees een zegen" ver gadert donderdagavond om half 8 in dc Hervormde school. Donderdagavond om kwart voor 8 spreekt de heer Dikkes uit Leiden in de bovenzaal van „Het oude raadhuis" over .Ook u mag het geloofsgeheim weten". Medewerking aan deze evangelisatie- avond verlenen de familie Bol alhier en mevrouw Grims (sopraan) uit Lei derdorp. Kleuterbureau De ..Vereniging voor wijkverpleging" öegint donderdag 8 maart met een kleu terbureau; dit wordt geleld door dokter J. Vermeulen en zuster Bosch. De kleu- van 1 tot 4 jaar zullen in alfabe tische volgorde worden opgeroepen. KOUDEKERK A. D. RIJN Nieuwe brandweerauto De nieuwe brandweerauto van Koude kerk aan den Rijn, gebouwd door de firma Geesimk te Weesp, is thans ten toongesteld op de R.AI.-expositie te Amsterdam. Opbrengst De collecte voor Draagt Elkanders Las- ten heeft f 92,52 opgebracht. NIEUWE WETERING Nieuwe-Weteringsevaart krijgt opknapbeurt G.S. van Zuid-Holland hebben dezer dagen een besluit genomen ten aan zien van het onderhoud en het uitdiepen van de Nieuwe-Weteringsevaart van de sluis te Nieuwe Wetering tot aan de Franse Brug te Roelofarendsveen. Er bestond al geruime tijd onenigheid over de vraag wie dit moest doen. Uit het genoemde besluit blijkt, dat het werk moet worden uitgevoerd door de Vcen- der- en Lijkerpolder buiten de bedijking, de zgn. .matte" polder, en de Veender- Lijkerpolder binnen de bedijking (de zgn. droge polder), diepte en breedte moeten respectievelijk worden ge bracht op 1,25 en 3 meter. G.S. zullen toezicht doen houden op het werk. dat uiterlijk 15 augustus klaar moet zijn. Dit besluit betekent een grote ver betering voor de omwonenden van deze vaart doordat hierdoor waarschijnlijk bron van stank wordt uitgeroeid. Voorts wordt de vaart weer bevaarbaar. OUDE WETERING Jaarvergadering E.II.B.O, De afdeling van de „Vereniging voor E.H-B.O." hield in het Cultureel Cen trum haar jaarvergadering. Nadat cte jaarverslagen waren uitgebracht, gaven enkele leden een demonstratie in het verlenen van eerste hulp aan gewonden. Na de pauze gaf de toneelclub van Maar- Kroon een opvoering van het door Johan Blaaser geschreven stuk „Drie neerot vakantie". A.R. vergadert De afdeling van de AJL Party verga dert vanavond om acht uur in het jeuga- gobouw. De agenda vermeldt onder meer vaststelling van de kandidatenlijst voor de AH.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9