Robert Kennedy maakte tijd voor jarige broer BOK Russische maarschalken pochen over anti-raketten Eerst herenigd Duitsland en dan pas toenadering Ook Russische mislukkingen Doodstraf voor stationschef ]jfi am &onta hij Adolf Eichmann wordt heel goed verzorgd Bacteriële vergiften 5 AFSCHEID OP SCHIPHOL Minister Visser (defensie) heeft in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid Wierda (soc.) medegedeeld, dat het steeds de bedoeling is geweest, dat militairen die per vliegtuig naar Nederlands Niemv-Guinea reizen, op Schiphol afscheid van hun familieleden I kunnen nemen. De heer Wierda had om opheldering gevraagd naar aanleiding van het gebeurde op 2 februari, toen die toestemming pas werd verleend, na dat de familieleden hun ontstemming hadden kenbaar gemaakt. De minister zegt dat op de bewuste dag aanvanke lijk ter plaatse enige 'verwarring was ontstaan, doordat de vertrekkende mili tairen op Schiphol in een afzonderlijke ruimte waren gebracht. dit om niet meer dan onvermijdelijk de aandacht te trekken. Een officier. die uit Den Haag was gezonden om de zaak ter plaatse verder te regelen. bereikte Schiphol pas toen reeds enige familiele den aanwezig waren. Hierdoor is enige onrust ontstaan, die echter weer ver dween toen bleek dat wel afscheid kon worden genomen. De minister is het niet met de heer Wierda eens dat hier een ernstige beleidsfout is gemaakt. Hij betreurt het dat. mede als gevolg van de korte beschikbare tijd. de uitvoe ring van de maatregel zo min mogelijk ruchtbaarheid aan het vertrek te geven de onrust heeft veroorzaakt. In een artikel in „Izwestia", ge-De opperbevelhebber der Russische schreven ter gelegenheid van de vier-grondstrijdkrachten, maarschalk Tsjoei- enveertigste Russische „legerdag", l^of leSde H1. e®" binnenlandse uitzen- verklaart maarschalk Moskalenko. de bevelhebber der Russische raket- Bondsregering tot Sow jetunie: strijdkrachten, dat de Sowjetunie het Erobleem van de „anti-raket-raket" eeft opgelost. „Het ingewikkelde en buitengewoon belangrijke vraagstuk van het vernietigen van vijandelijke raketten tijdens de vlucht is met suc ces opgelost", aldus de maarschalk, die voorts opmerkte, dat de Sowjet unie speciale aandacht heeft gewijd aan versterking van de luchtafweer. Ten aanzien van de jongste Russische kernproeven, schreef Moskalenko, dat deze op „overtuigende wijze hebben be vestigd", dat de Sowjetraketkracht in staat is „elke agressor te vernietigen, waar die zich ook mag bevinden"". Maarschalk Jeremenko, inspecteur- generaal van het Sowjet-ministerie van defensie, verklaarde op zijn beurt in een interview met het persbureau Tass, dat de Sowjetunie op het ogenblik over bij na 2000 operationele raketeenheden be schikt, die in staat zijn hun doel met buitengewone precisie te raken. Ook hij zei, dat Russische deskundigen het mo gelijk hebben gemaakt het probleem van de vernietiging van raketten tijdens de vlucht op te lossen. Een of twee ra ketten zijn voldoende om welk vliegtuig dan ook. onverschillig op welke hoogte, te vernietigen. De Russische vuurkracht is ruimschoots voldoende om met één klap van zijn kernraketten alle doelwit ten te vernietigen en, in geval van im perialistische agressie, alle industriële, politieke en administratieve centra der Verenigde Staten met de grond gelijk te maken. De belangrijkste woordvoerder van het Noordamerikaanse luchtdefensie- commando is van mening dat een Rus sische satelliet die in mei 1960 gelan ceerd werd en nog steeds om de aarde cirkelt, wellicht bemand was. „In dat geval", zo verklaarde kolonel Barney Oldfield in een rede, „kunnen de Russen aanspraak maken op een prestatie die wij hen niet benijden. Zij hebben de eerste kosmische doodskist in een ruimtelijk k khof gebracht." Oldfield zei dat verkenningsvluchten met U2-vliegtuigen hebben aangetoond dat de Russen behalve successen ook veel mislukte lanceringen gehad hebben. Er zijn lanceerbases met grote raketten gefotografeerd, terwijl van dezelfde plaatsen later foto's genomen zijn die slechts onbewoonde stukken verschroei de aarde vertoonden. Een Bulgaarse rechtbank heeft een stationschef ter dood veroordeeld nadat hij schuldig was bevonden aan overtre ding van de veiligheidsvoorschriften, waardoor een treinongeluk veroorzaakt werd waarbij twaalf mensen het leven lieten en 26 werden gewond. De rechtbank in Ruse heeft de sta tionschef van Vetovo, Yordan Mugatof. ter dood veroordeeld en de stationschef van Senof tot acht jaar gevangenisstraf. Niet gezegd werd wanneer het ongeluk gebeurd is, maar wel dat daarbij „aan zienlijke schade" is ontstaan. Tsjombe weert de V.N. uit Kongolo President Tsjombe heeft een V.N.-ver- zoek om een V.N.-missie in Kongolo toe te laten van de harid gewezen, zo is in Katangaanse regeringskringen meege deeld. Volgens Tsjombe is de bevolking in het gebied van Kongolo, een stad in Noord-Katanga die onlangs door de Ka- tanganen op centraal-Kongolese troepen is heroverd, de V.N. vijandig gezind. Hi: zou de veiligheid van de missie niet kun nen garanderen. zijn uitgebreid, namelijk met de strate gische raketstrijcikrachten, die in „voortdurende militaire paraatheid" worden gehouden. Ook andere groepen der strijdkrachten zijn volgens maar schalk Tsjoeikof met raketwapens uit- Maarschalk Tsjoeikof verklaarde, dat de Russische defensie thans is ge baseerd op anti-vliegtuig raketstrijd krachten, die samenwerken met ge vechtsvliegtuigen. De Russische minister van defensie, maarschalk Malinofski, verklaarde op in Moskou gehouden bijeenkomst, dat de Russische strijdkrachten over al le middelen beschikken, die nodig zijn >m elke agressor te vernietigen. Adenauer zou nooit Oost-West-gesprek hebben bedoeld Bondskanselier Konrad Adenauer heeft gisteren verklaard nooit te hebben gesuggereerd een Oost-West-conferentie ministers van buitenlandse zaken Berlijn te houden. Hij heeft deze uitlating gedaan na een ongunstige re actie van president Kennedy op het denkbeeld. De bondskanselier zou op een weste lijke ministersconferentie hebben ge doeld. De verwarring werd geweten aan verdraaide persberichten. Kennedy maakte zijn tegenopmerking op zijn persconferentie in antwoord op een vraag. Hij verklaarde, dat hij in Washington een andere indruk had ge kregen van het standpunt van Adenauer. Hij voegde eraan toe het polsen van am bassadeur Llewellyn Thompson in Mos kou nog steeds belangrijker te achten een ministersconferentie. West-Duitsland heeft de Sow jetunie meegedeeld dat er eerst sprake kan zijn van een ver betering 1n de betrekkingen tussen deze twee landen, als de I deling van het Duitse volk en de muur in Berlijn worden opge- i heven. West-Duitsland heeft de I deur echter opengehouden voor bilaterale besprekingen tussen de „twee grootste landen van Europa", maar dan op een later tijdstip. J De Westduitse regering zegt dit in een memorandum in antwoord op de Russische boodschap aan West-Duits land van enige tijd geleden. Ambassa deur Kroll heeft het 22 pagina's tel lende document in Moskou overhandigd. In navolging van het Russische memo- De muizen op het erf en in het huis van de Engelsman Tom Whallty te Wigun in het graafschap Lancashire beleven een benarde periode. De poes „Snowy" en de uil „Ossie" hebben een aanvalspact gesloten en over die vriendschap voor hetzelfde doel t§ in de muizenwereld zeer grote ongerustheid ontstaan. Ondanks drukte van ivereldreis Berlijnse muur namelijk D ,E Amerikaanse minister van justitie, Robert Kennedy, mag" het nog zo druk hebben 7„ n n Info i Tl fl n I h (ST vlurtte, op zijn officiële wereldreis, voor LLLLLivLIl' LILLLl lA/lv oost-Beriijn). E de verjaardag van zijn broer Edward op een bescheidener, maar dan ook particuliere reis heeft hij gisteren toch tijd weten te maken. De jongste juist dertig geworden moest er dan wel voor uit Parijs naar Berlijn komen, maar daar werd hij dan ook hartelijk gefeliciteerd door broer Robert en schoon zuster Ethel. Dit gebeurde onder geriefelijker omstandigheden dan de ontvangst van de minister en zijn vrouw door het stadsbestuur van West-Berlijn. want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig werkend micropoeder Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijn stillers -f zenuwkalmerend bromisovalum opwek kend coffeïnum: Microscopisch fijn poeder, dusdirecteopnamein hetorganisme, dus directe werking zonder kans op maagklachten. Ontdek óók de weldaad van Akkertjes! 6 stuks f 0.50 12 stuks f 1.- instant direct werkend De beroemde dichter Joost van den Vondel heeft gisteren een krans gelegd bij zijn eigen standbeeld in het naar hem genoemde Vondel park in Amsterdam. Toe gejuicht door alle 225 leerlingen van het Von del-gymnasium decla meerde hij daarna een van zijn jongste verzen, een „ode aan Albert de Roos", waarin hij tal van prijzende volzinnen uitte aan het adres van de Am sterdamse wethouder voor onderwijszaken, mr. A. de Roos. De plechtig heid vormde een onder deel van de eerste lus trumviering van het Von del-gymnasium. Na dertig maanden van moeizaam experimente ren in zijn vrije tijd is het aan een ESndhove- naar gelukt een combi natie van elektronische «nergieoverdracht een soepele besturing op af stand te verwezenlijken, waardoor een voorwerp in één vloeiende bewe ging gehoorzaamt aan de meest geringe impuls, niet alleen in een plat vlak, maar ook verticaal. Het Europese parlement heeft gisteren een in stemmend advies uitge bracht zij het met voorstellen voor enige technische wijzigingen over een ietwat bizarre hors d'oeuvre van de Europese verkeerspolitiek. Vooruitlopend op de al gemene regeling van het Europese vervoer, wil de EEG-commissie enige zeer speciale onderdelen van het wegvervoer vrij maken via uniforme rege lingen in de zes landen, te weten het vervoer van toneelrequisieten, ren paarden, bijen, pootvis en lijken. I In Norwich in Engeland is men sinds een jaar be zig in vier gebouwen een muizenplaag te bestrij den, maar tot dusver zon der resultaat. In de afge lopen maanden werd in totaal zeven pond vergif neergelegd. Dit voer ver dwijnt steeds, maar het aaptal muizen vermindert beslist niet. Men wil er nu achter zien te komen of de muizen een weer stand tegen het vergif hebben opgebouwd. Prins Charles is gisteren uit het ziekenhuis ont slagen. waar hij een blindedarmoperatie heeft ondergaan. De artsen hebben hem nog twee weken rust voorgeschre ven voor hij weer naar school terugkeert. Het ontwerp voor een monument voor Franklin Delano Roosevelt is afge keurd door een commis sie voor schone kunsten. Het ontwerp is te groot voor de plaats waar moet konien. Ook wordt in twijfel getrokken of het beton, waarin het zou worden opgetrokken, de tand des tijds wel kan doorstaan. I De Britse onderminister van buitenlandse zaken, Heath, die speciaal be last is met de kwestie vai Engelands aansluiting bij de EEG, krijgt leesles. Hij moet zijn leessnelheid opvoeren van gemiddeld 250 tot gemiddeld 400 woorden per minuut. Zijn leraar zal hem onder meer bijbrengen, hoe af te komen van foutieve leesmanieren, die uit de kinderjaren zijn overge houden. De cursus werd nodig geoordeeld gezien de grote toeneming van het aantal door te nemen documenten. Blootshoofds en in een niet te dikke jas stapte de minister in de sne waar burgemeester Willy Brandt hem toesprak, met onder meer de verzeke ring. dat de Berlijners niet alleen de vrede maar ook de vrijheid beminnen. Kennedy was van plan een rede in het Engels te houden, maar het weer bracht hem kennelijk daarvan af. In een paar Duitse zinnen verklaarde hij respect te hebben voor de Westberlijn- "se standvastigheid. En hij voegde er in het Engels aan toe: „Wij hebben ver plichtingen in deze stad en wij zullen deze nakomen." Mevrouw Ethel Kennedy wilde niel achterblijven en spuide ook enkele Duit se woorden, waarna men in snelle vaart naar het raadhuis Schöneberg reed. De rit werd echter even onder broken om van een houten uitkijktoren af over de muur tussen Oost- en West- Berlijn te kijken. Dit gebeurde op het Potsdammerplein, waar duizenden de koude trotseerden om het Amerikaanse echtpaar te zien. Aan de Oostduitse zij de lag het plein uitgestorven; er was zelfs geen Volkspolitie. Eén (voormali ge) Vopo had een gesprek met de mi nister. Kennedy ontmoette hém in het gebouw van Rias (de radiozender in de Amerikaanse sector). Tevens liet hij hier een toespraak opnemen. Vermoeid het was inmiddels al de vierde rede in Berlijn— kwam hij naar buiten. Niettemin schudde hij honderden handen voor hij in zijn auto stapte. Me- w Kennedy weerde zich ook dap per: „Guten Tag, wie geht's?", vroeg iedereen. In gebroken Engels sprak Kennedy glimlachte geruststellend. Gelach Op het stadhuis was het gezellig. De Kennedy's tekenden daar het gouden boek en mevrouw Kennedy ontving een porseleinen gedenkbord. Ieder die het Hg, schoot In de lach toen zij het ge schenk onmiddellijk omdraaide om het fabrieksmerk te bekijken. De minister kreeg een porseleinen beer, het sym bool van de stad. Kennedy zei tijdens de ontvangst over de communisten: „Zij trachten hun sys teem in de hele wereld te verkopen, maar als communisme bestaat op een plaats waar je het kan zien, zijn ze ge dwongen een muur te bouwen". Eerder had de minister ook al iets over de communisten gezegd. Er waren n paar vuurpijlen afgescho ten naar later bleek door Westberlijn- niet door Oostberlijnse communis- vlaggetjes lieten vallen. waaiden echter naar Berlijn). Bij deze gelegenheid zei Kennedy: De communisten laten wel hun vuurpijlen over de muur, maar hun mensen niet. Burgemeester Brandt had het ook al over de muur. Hij sprak van een „stuk krankzinnigheid in steen", waarvan een foto geen juist beeld kan geven. Aan de Westberlijnse kant leeft men nu verder, misschien iets ge sterkt door de boodschap die presi dent Kennedy zijn broer had meege geven en waarin hij getuigt van de Amerikaanse solidariteit met de be woners van het vrije deel van Ber lijn..., Rede Mogelijk werden zij ook bemoedigd door de rede die de minister gister avond hield in de Ernst Reuteruniver- siteit. Met nadruk verklaarde hij, dat de „volledige kracht van de V.S." ter beschikking staat om de luchtcorridors naar Berlijn open te houden. Kennedy verzekerde met klem, dat de V.S. voor stander zijn van onbelemmerde toegang tot Berlijn en dat zij geen inmenging iullen dulden die aan -deze rechten af breuk doet, „wat we onlangs hebben gedemonstreerd in de luchtcorridors". Hij doelde daarmee op vluchten van geallieerde toestellen op tijdstippen die de Sowjetunie voor vervoer harerzijds had opgeëist. Het echtpaar Kennedy was zelf giste- :n ook door de luchtcorridors gevlogen, r was toen echter geen Rus te beken- Advertentie) Beer voor R. Kennedy Er is gisteren wel gelachen toen de heer en mevrouw Ro bert F. Kennedy geschenken van het stadsbestuur van Ber lijn in ontvangst namen. Kennedy, de Amerikaanse mi nister van justitie, kreeg een porseleinen beer het symbool van de stad aangeboden. Toen hij hem optilde om hem van dichtbij te bekijken, liet de beer los van zijn voetstuk. „U krijgt een andere", zei burgemeester Willy Brandt met een verontschuldigende lach. Kennedy's vrouw Ethel kreeg een grote porseleinen vlees- schaal. Ook zij ontlokte gelach bij de aanwezigen toen zij de schaal omdraaide om het merk van de maker op de onderkant aan de weet te komen. „Typerend voor een huis vrouw", merkte de echtgenote van een der aanwezige West berlijnse functionarissen op. In zijn rede zei de minister nog, dat Amerika zich garant stelt voor: 1. de volledige vrijheid voor de Westberlij- ners, 2. de 'aanwezigheid van geallieer de strijdkrachten in West-Berlijn. zo lang dat nodig is en zolang West-Duits land dit wenst. 3. een actief en levens krachtig Berlijn, dat niet alleen maar in leven kan blijven, maar dat ook groeit en voorspoed kent. Adolf Eichmann voelt zich ten gevolge van zijn hartklachten zo nu en dan wat duizelig, maar overigens is zijn gezondheids toestand uitstekend, aldus hebben de gevangenisautoriteiten giste ren verklaard. De gevangenis dokter die hem dagelijks onder zoekt heeft geen symptomen van Het is vrijwel ondoenlijk zich een duidelijke voorstelling te vor men van de geweldige gifkracht die bacteriën kunnen ontwikkelen. Eigenlijk zijn het niet de bacteriën zelf, die gifkracht bezitten, want slechts zelden is een ziekte uitslui tend het gevolg van de aanwezig- H| heid van deze organismen. Het zijn diphterie toxine. Deze dubbelonzicht- zc stadshuizen uitsteken. Dit een deurtje, zo groot als de honden- klauw, komt een mens getreden met een eierlepeltje, dat in deze verhoudingen nauwelijks meer zichtbaar is en op dat eierlepeltje bevindt zich de nog veel onzicht baarder hoeveelheid van 1/300 gr. de door bacteriën afgescheiden gif tige stoffen die verantwoordelijk zijn voor schadelijke of ziekteverwek kende eigenschappen. Of we nu door de kat of door de hond worden gebe ten, doet er overi gens weinig toe en iemand die hard ziek is zal het wer kelijk niet veel kunnen schelen of bacteriën daaraan direct dan wel in direct schuldig zijn. Het gaat er slechts om, dat we te doen hebben met vergiften van een zó krachtda dige uitwerking, dat elke beschrij ving daarvan ontoereikend is. Alle vergiften uit de anorganische schei kunde dus uit de dode natuur verzinken in het niet vergeleken bij de moordkracht die in de bacteriële stoffen zijn opgehoopt. Het snel werkend blauwzuur of het veel mis bruikte arsenicum zijn amateurver- giften ten opzichte van de stoffen die door bacteriën worden vervaar digd. De onderzoeker Rouz is er bijvoorbeeld in geslaagd het zuivere gif van diphterie bacillen te ver- krijgen en bzt bleek dat 1/300 gram van dit verderfelijke sap voldoende is om 60.000 marmotten of 7500 hon den te vermoorden. Deze grote ge lallen zeggen ons eigenlijk zo wei nig, maar wc zouden ons wellicht kunnen voorstellen dat die 7500 hon den tot één geweldig groot honden- lichaam zijn verenigd. Dan zou die hond een aanzienlijk stuk boven on- TOCH IS HET ZO! bare hoeveelheid van 1/300 gr. ver gif Is in staat het sterke reuzenor- ganisme van de bijna 20 m. hoge hond te doden. Hoe dergelijke minimale hoeveel heden in staat zijn een zo fatale des tructie in een le vend organisme aan te richten, kunnen we alleen begrijpen door ons de wer king van dit vergif voor te stellen als de een katalysator. D •elllcht dat we op katalysator eens stof is werking herinnert zich deze plaats v hebben verteld dat het die alleen door zijn aanwezigheid chemische reacties bevordert, zon der zelf aan die reactie deel te ne men. Wc fc'ebben de katalysator toen vergeleken met de onderwijzer op een huiswerkcursus, die uitsluitend door zijn aanwezigheid bevorderde dat het huiswerk werd gemaakt. Welnu, deze bacteriële vergiften zijn eveneens katalysatoren, in de organische scheikunde enzymen of fermenten genoemd, waarvan reeds zeer geringe sporen voldoende zijn om bepaalde chemische processen In het lichaam tot stilstand te bren gen. of zó te leiden dat het eind product voor grote groepen levende cellen verderfelijk of vernietigend is. We moeten nu toch ook nog even vertellen van bacteriën die kracht voer gebruiken. Daarover een volgende keer.' randum is ook het antwoord niet voor- zien van ondertekening of adressering. Adenauer Is het eens met de Russen, dat een toenadering slechts stap voor stap kan geschieden. Maar niemand, al dus de Westduitsers, kan in ernst ver onderstellen. dat de Bondsregering zal gaan onderhandelen met de exponenten van een politiek, die leidde tot de bouw van een muur door Berlijn. Hiermee werd de Russische suggestie tot toena dering tussen Oost- en West-Duitsland zeer beslist van de hand gewezen. De Westduitse regering legt er de na druk op. dat zij uiteraard in nauwe samenwerking met de bondgenoten alle mogelijkheden zal onderzoeken om te komen tot een rechtvaardige oplossing van de problemen, die Duitsland ver deeld houden. Indien de Sowjetunie in stemt met het houden van vrije ver kiezingen voor geheel Duitsland, dan wordt een reële mogelijkheid gescha pen voor een werkelijke vrede. Daarom waarschuwt West-Duitsland ook tegen het sluiten van een afzonder lijk vredesverdrag met Oost-Duitsland, omdat dit de spanning tussen Oost en West alleen maar zal vergroten. In het Russische memorandum stond, dat de V.S., Engeland en Frankrijk in het geheim tegen een Duitse hereniging zijn en dat zij West-Duitsland dwingen zich te bewapenen om de concurrentie kracht van dat land aan te tasten op de wereldmarkt. De regering in Bonn stelt hier tegenover, dat die markt groot genoeg voor allen is. Het beant woordt het Russische aanbod van meer handel met het verzoek de Sowjetunie open te stellen voor de handel met de EEG. De bondsregering spreekt zich uit voor algemene en gecontroleerde ontwa pening en herhaalt nogmaals, dat een vredesverdrag alleen kan worden geslo ten met geheel Duitsland. De Sowjet unie wordt eraan herinnerd, dat do Sowjetunie in Genèvc op 23 Juli 1955 akkoord Is gegaan met de hereniging van Duitsland door vrije verkiezingen, maar dat zij nooit heeft meegewerkt am een dergelijke oplossing. (Advertentie) een pittige 'jonge* RTNBENDE'S Jonge White Label dubbele klare f 5-55 ptr nttrflet «refutfef g/M De politie van Salisbury (Zuid-Rho- desië) die al eerder demonstrerende kinderen (die meer scholen willen) met traangas heeft bewerkt, heeft gisteren politiehonden op de jeugd afgestuurd. ernstige hartklachten of andere ziekten ontdekt. Terwijl het Israëlische hooggerechts hof voorbereidingen treft voor de behan deling van de appèlzaak op 22 maart, slijt Eichmann zijn dagen in eenzame opsluiting in de Ramleh-gevangenis in de buitenwijken van Tel Aviv. Sinds hij op 15 december ter dood werd veroordeeld en naar Ramleh werd overgebracht, heeft hij niet meer aan zijn memoires gewerkt. Toen hij een af schrift van het vonnis ontving heeft hij een aantal notities gemaakt die naar zijn Duitse verdediger, dr. Servatius, gezon den werden. Deze heeft ze vertnoede.ijk verwerkt in zijn motivering voor hoger beroep. Van tijd tot tijd vraagt Eichmann pen en papier om naar Servatius in Keulen of naar familieleden te schrijven. Verder krijgt hij post. hoewel in de aflevering daarvan enige vertraging is ontstaan door de staking van het Iraëlische PTT- personeel. Hij ieest veel bijna een boek per dag Het zijn allemaal Duitse boeken, daar hij geen enkele andere taal be heerst. De boeken worden voor hem uit gekozen door de gevangenisdirectie. Om zes uur opstaan Zijn dag begint om zes uur. Na zich gewassen te hebben maakt hij zijn cel schoon. Om half acht volgt het ont bijt en om half tien het dagelijks be zoek van de gevangenisdokter. Van 10 tot 12.30 kan hij in zijn cel lezen of schrijven of wandelen op de kleine binnenplaats. Die binnenplaats is om geven met prikkeldraad en hekken en daardoor voor derden volkomen on- 'latum zichtbaar. ■■■■■■Ill ja, ieder mag weten dat ik deze krant lees. Want het is een der beste van ons land. Graag zet ik ook iemand op de bon. Wij vinden dat u dan ,Dat zit zo" verdient. (in envelop of op kaart geplakt verzwiden aan het kunt noteren als nieuwe abonnee: Om half een volgt de lunch ©n des middags kan Eichmann weer kiezen tus sen een verblijf in zijn cel of wandelen. Om half zeven krijgt hij zijn avond eten cn om 9 uur moet hij naar bed. De gehele nacht blijft een lampje branden, of hij op is of slaapt. Hij wordt vrij wel onafgebroken geobserveerd door de wacht, die niet met hem mag spreken. Eichmann heeft een gezonde eetlust. Hij eet het normale gevangenisvoedsel. dat bestaat uit groenten en vlees. Bij elk maal krijgt hij thee cn tussen de maaltijden kan hij daarvan zoveel krij gen als hij maar wilt. Hy rookt acht sigaretten per dag. Eichman heeft nimmer bijzondere ver langens of opmerkingen over zijn eten. Eenmaal vond hij het ei bij zijn avond eten te hard gekookt. Sindsdien krijgt hij ze zachter. De koudegolf die Israël de laatste da gen teisterde is aan Eichmann onopge merkt voorbijgegaan aangezien de Ram leh-gevangenis in de centrale kustvlakte ligt waar een veel milder klimaat heerst. In geen van de cellen behoefde een ka chel geplaatst te worden. Hij draagt warm ondergoed en een warm grijs pak. dat hij kreeg nadat besloten was hem voorlopig vrij te stellen van het voor schrift om het paarse „costuum" van 'een ter dood veroordeelde te dragen. ingang BEI Al.ING HER WEEK MAAND KWAi. Af./GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is) Zeil ik brengen t nee heb ik dus recht op ÜAI Zl'l ZO ol TIE HAKADE Doorhalen wat mei van toepassing is) ,f)at zit Zo" en „Tip*Parade* boeken boordevol mei on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5