„Spoedig samen de ruimte in" BON Een Kennedy in Berlijn - hartelijk onthaal Duitse arts beschuldigd van pokkenhesnietting Noodtoestand in Domin. republiek Fanfani vormt regering met steun van Nenni Voorzichtig met conserven /ft een fcoafce \y. VRAGEN OVER NATURALISATIE I Bezwaar tegen de j ex-stafchef van adm. Dönitz Frank Allaun. parlementslid Het Tweede-Kamerlid Van Rijckevorsel (kath. v.) heeft de minister I van justitie en de staatssecretaris van binnenlandse zaken gevraagd. inbij-na^t Hani Wagner^ bd dè N.A V OI Nederlandse onderdanen, 14 van voormalige uitheemse Nederlandse onder danen en dertien van voormalige Nederlanders en dat deze verzoeken, na nauwkeuring onderzoek door de gouverneur van Nieuw-Guinea door hem worden ondersteund doch dat niettemin de verdere behandeling van die verzoeken in Nederland geen voortgang vindt, hoewel drie ervan reeds in 1958 zijn ingediend, tien in 1959 en 43 in 1960. Achten de bewindslieden het geen vanzelfsprekende Nederlandse plicht zo spoedig mogelijk het Nederlanderschap te verlenen aan deze aanvragers, die merendeels omstreeks 1950 uit verbondenheid met Neder land naar Nieuw-Guinea zijn gekomen, zo vraagt de heer Van Rijckevorsel, en zijn de bewindslieden niet van mening dat de verlening van het Nederlanderschap aan deze werkers de sociale rust van het land zal bevorderen? ADOPTIEVERRUIMING De vaste commissie voor justitie uit de Tweede Kamer deelt in haar verslag over het wetsontwerp tot tijdelijke openstelling der mogelijkheden van adoptie in afwijking van sommige bepalingen van het Burgerlijk Wetboek mede, dat zij zich zeer wel met het ontwerp kan verenigen. Zij acht, evenals de regering, de voorgestelde tijdelijke verruiming van de mogelijkheid tot adoptie wenselijk. Deze verruiming, waarop herhaaldelijk ook uit de Kamer is aangedrongen, zal voorzien in een sedert geruime tijd gevoelde behoefte, zo deelt zij mede. BOUWPRODUKTIE Rekening houdende met normale weersomstandigheden in het vierde kwartaal van 1961 en gelijkblijvende verhoudingen ten aanzien van het arbeidspotentieel en in aanmerking nemende de gevolgen die de invoering van de vijfdaagse werkweek juist in dit seizoen heeft gehad, meent de minister van volkshuisvesting en bouwnijvei'heid dat op grond van de capaciteit in dat vierde kwartaal een hoger produktiebedrag dan circa 780 miljoen niet is te verwachten. Dit houdt in dat de bouwtijden ten opzichte van het jaargemiddelde in de periode van 1 oktober 1960 tot 1 oktober 1961 verlengd zijn. Dit blijkt uit de nota die de minister vandaag aan de Kamer heeft gezonden naar aanleiding van het eindverslag der vaste commissie voor volkshuisvesting en bouwnijverheid uit de Tweede Kamer over zijn begroting. Het Economisch instituut voor de bouwnijverheid had voor 1961 een bouwproduktie van 2960 miljoen geraamd. De produktie heeft in de eerste drie kwartalen van 1961 2100 miljoen bedragen, zodat in het vierde kwartaal volgens de raming nog 860 miljoen geproduceerd had moeten worden. vloot. Schout-bij-nacht Wagner is na de twee de wereldoorlog door de Engelsen gear resteerd wegens het tot zinken brengen van koopvaardijschepen met onderzee- ers. Hij was stafchef van admiraal Dö nitz en is nu commandant van de N.A.V.O.-strijdkrachten in de Oostzee. Bij het proces wegens oorlogsmisda den tegen Dönitz heeft Wagner bekend neutrale schepen zonder waarschuwmg in de grond te hebben geboord. De onderminister van buitenlandse za ken Edward Heath zei dat de Britse re gering niet was gekend in de benoe ming, omdat er geen Britse schepen in dc Oostzee zijn. Maar in elk geval, al dus Heath, staat Wagner onder een Deense bevelhebber, die op zijn beur! ondergeschikt is aan de Britse comman dant van de geallieerde strijdkrachten in Noord-Europa. Voorstel Kennedy nu definitief van de baan Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft gisteren het plan van pre sident Kennedy tot instelling van een departement voor stedelijke aangelegen heden van de hand gewezen. Dinsdag is het voorstel van de Amerikaanse presi dent reeds door de Senaat verworpen. Het lag in de bedoeling een neger tot hoofd van het departement te benoemen. Kennedy tot Chroesjtsjef Russische premier Chroesj tsjef gisteravond laten weten, 'last te hebben gegeven tot het voorbereiden van nieuwe en con crete voorstellen voor onmiddel lijke projecten van gemeenschap pelijke actie in de ruimte. Hij verklaarde te hopen, dat heel spoedig vertegenwoordigers van de VS en de Sowjetunie bijeen kunnen komen om de denkbeel den van beide landen te bespre ken in een geest van praktische samenwerking. Zoals men weet, heeft Chroesjtsjef gisteren in een gelukwens-telegram gezegd, dat Amerika en Rusland dienen sa men te werken bij de verkenning van de ruimte. Kennedy's bood schap is een antwoord op deze overigens niet nieuwe sug gestie. Kennedy gaf te kennen, dat een ak koord over samenwerking ten aanzien VERKIEZINGSUITZENDINGEN Staatssecretaris Scholten van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft, overeenkomstig de toezegging, die hij in december in de Tweede Kamer had gedaan, met politieke partijen, die over zendtijd beschikken, overleg gepleegd over de vraag of voor de verkiezingen voor Provinciale Staten en gemeenteraden aan politieke partijen extra zendtijd in radio en televisie zou moeten worden toegewezen. Tot nog toe is met uitzondering van het jaar 1946 voor dergelijke verkiezingen noch voor de radio, noch nadien voor de televisie extra zendtijd toegekend aan politieke partijen. Bij het overleg hebben alle politieke partijen met uilzondering van de P.S.P. zich afkerig getoond van het toekennen van extra zendtijd. Unaniem zouden zij matiging in het brengen van verkiezingspropaganda via radio en televisie toejuichen. De regering heeft thans besloten, dat in overeenstemming met de tot nu toe in het algemeen gevolgde gedrags lijn, een speciale regeling voor radio- en televisie-uitzendingen van politieke partijen alleen van kracht zal zijn voor de verkiezingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De staatssecretaris heeft voorts in een onderhoud met vertegenwoor digers der omroeporganisaties op hen een beroep gedaan matiging te betrachten bij het voorlichten van luisteraars en kijkers over de aanstaande verkiezingen, daarbij de zienswijze der politieke partijen vermeldend. VIVISECTIE Het Tweede-Kamerlid de heer Van Dis (SGP) heeft de ministers -van- sociale zaken en volksgezondheid en van justitie gevraagd of het hun bekend is, dat in verschillende dagbladen regelmatig advertenties voor komen, waarin Duitsers honden of katten te koop vragen, onder mede deling dat ze zullen worden afgehaald. De heer Van Dis .wil ook weten of het waar is, dat een Duitse dierenhandelaar zich tot de hoofdinspecteur van dierenbescherming heeft gewend met de vraag of deze hem 200 katten kon leveren „voor "chemische fabrieken in Düsseldorf". Hebben de minis ters, zo vraagt de heer Van Dis verder, kennis genomen van een brief var 12 november j.l. van een Duits predikant aan een vereniging tot bescher ming van dieren te Göttingen, waarin hij mededeelt te hebben geconsta teerd, dat aan de grensovergang VenloHerongen een groot aantal dieren, waaronder honden, in kleine kisten, eveneens voor vivisectiedoelen, in een Duitse vrachtauto van Nederland naar Duitsland werd vervoerd. Achten de ministers het niet kenmerkend voor de ernst van de situatie, dat de Duitse douane, zoals eveneens uit de genoemde brief blijkt, heeft verklaard dat deze transporten zeer talrijk zijn en de toestand waarin de dieren verkeren, verschrikkelijk is, aldus de heer Van Dis. In Mannheim is gisteren een proces begonnen tegen de 42-ja- rige arts Josef Krump die cr van beschuldigd is door onachtzaam heid na de terugkeer uit India in december 1958 achttien men sen met pokken, waaraan hij zelf leed, te hebben besmet van wie er twee gestorven zijn. De aanklacht is gedaan door de ou ders van een der gestorven pa tiënten, de 26-jarige vrouwelijke arts Maria Necas. De andere overledene was de 72-jarige Anna Stelz die aan een leverziekte leed. De dokter wordt verweten dat hij had moeten begrijpen dat hij zelf aan pok ken leed. (Deze ziekte gold echter se dert 1874 in Duitsland als uitgeroeid en de Duitse dokters kennen over het al gemeen de symptomen dus niet van eigen aanschouwing.) Dokter Krump zei in antwoord op de tenlaste legging dat hij de puistjes op zijn lichaam voor muggebeten had aangezien. Nog op de dag van zijn te rugkeer uit India -..-as hij naar de kli niek voor huidziekten in Heidelberg ge gaan. De huidspecialist had toen en ook later geen diagnose van pokken ge steld. ofschoon bij het tweede bezoek de mogelijkheid van een pokken-geval niet geheel was uitgesloten. Dr. Krump was haar het instituut voor hygiëne van de Heidelbergse universiteit verwe zen waar professor Kurt Bingel de in houd der puistjes bacteriologisch on derzocht. Bingel zei toen dat het mo gelijk pokken kon zijn, aangezien Krump pas in India was geweest en ried de arts aan zich voor de zeker heid af te zonderen en geen visites bij zijn patiënten af te leggen. Kort te voren had Krump nog mevrouw Stelz onderzocht en daarbij ook de arts Necas gesproken. Terwijl Krump in het quarantainestation van dc Heidelbergse universiteitskliniek verbleef, werd een aantal personen met wie hij contact had gehad, ziek. De uiteindelijke diag nose van nokken voor Krump werd klaarblijkelijk pas daarna gesteld. Over het precieze tijdsverloop kan thans (Van onze correspondent in Bonn) „Kennedy naar Berlijn", rie pen in de opwindende dagen na de 13e augustus van het vorige jaar toen Walter Ulbricht zijn schandmuur dwars door Berlijn optrok spreekkoren van de Westberlijners. Een Kennedy geeft vandaag eindelijk an deze roep gehoor. Het is de 37-ja- rige broer van president Kennedy, de Amerikaanse minister van justitie Ro bert Kennedy, die vergezeld van zijn echtgenote en een klein gezelschap op zijn wereldreis van Rome uit in de voormalige Duitse hoofdstad arriveert Voor Berlijn is hij onder de vele hoogwaardigheidsbekleders die in on onderbroken reeks de stad aandoen, wel de belangrijkste bezoeker van het jaar. De Berlijners accepteren hem gaarne als „Ersatz" voor broeder John F., v/el wetend dat Robert eert luide stem in de Amerikaanse regering heeft. Men meent in Berlijn zelfs te weten, dat minister Robert meer nog dan pre sident John F. voorstander is van een compromisloos harde koers tegen de Russische Berlijn-politlek. Robert Kennedy kan dan ook zeker _.jn van een enthousiaste ontvangst door de Westberlijners. Een bezoek aan Oost-Berlijn zal hij niet brengen. Het risico van een muurpassage zou al te groot zijn. Het is zelfs een geheim van het Berlijnse protokol, waar Robert Kennedy de Ulbrichtmuur in ogen schouw zal nemen om te voorkomen, dat de Oostberlijners hem onder hun propaganda-vuur (zo niet onder vuur van traangasbommen) zullen nemen. i Veertien jaren geleden was Robert Nadat dc regering van de Domini- Kennedy al eens in Berlijn als corre- j eaanse republiek gisteravond de nood- Het 1563 ton metende Japanse vrachtschip „Shinsho Maru", dat met lading uit Okinawa de haven van Tokio binnenvoer, werd mid scheeps geramd door een grotere boot en zonk binnen zeven mi nuten. Het water ter plaatse is zo ondiep, dat het schip boven dien nog kapseisde en de lading in het water terecht kwam. De bemanning kon zich redden. Bonn in de bres voor Heusinger De Westduitse ambassadeur in Moskou Hans Kroll heeft een scherp mondeling protest uitgebracht op het Russische ministerie van buitenlandse zaken over een artikel in het dagblad van het leger „Rode Ster", waarin een aanval werd gedaan op generaal Adolf Heusinger. Het artikel is op 13 februari gepubli ceerd. Er stond in dat de generaal, die oök in de oorlog generaal was, nog er ger was dan een dolle hond. Een niet na der aangeduide westelijke zegsman zou volgens het blad hebben gezegd dat het Westen „vertrouwen heeft in de vroege- geen zekerheid meer verkregen worden. re assistent van Hitier en hem niet zal De overleden arts was niet tegen pok- overleveren aan de bolsjewisten", ken ingeënt geweest. Het Westen heeft een Russisch verzoek Een eerder bij het gerecht in Heidel-1afgewezen om Heusinger als oorlogs- berg Ingediende klacht tegen dokter misdadiger v--a-l Hij is spondent van de „Boston Post". Heldhaftige korporaal Een 19-jarige Britse korporaal heeft gisteren een brandende tankwagen uit een klein Duits dorp weggereden om vervolgens, enige seconden voordat de tankwagen explodeerde, eruit te sprin gen. Hij bleef ongedeerd. Tenminste zes huizen en een kerk zijn door zijn kordate en bijzonder moedige optreden voor vernietiging gespaard. De korporaal stond met een groepje mensen in het dorp Overstadt toen twee tankwagens met elkaar in botsing kwa men. Een der wagens vloog in brand. Korporaal James Crossland sprong achter het stuur, reed de wagen circa 700 meter weg tot buiten het dorp in een akker, en sprong er toen uit. Er bevond zich bijna 8000 liter ben zine in de brandende auto. toestand afgekondigd had hebben ter roristen de brand gestoken in riet velden en suikerfabrieken. Het was de ernstigste golf van on rust sinds de gebeurtenissen in ja nuari, toen een militaire staatsgreep na 48 uur geheel verliep en een tegen- staatsgreep van luchtmacht-officieren de burgerlijke regering weer in hef zadel hielp. De regering kondigde de noodtoe stand af en gaf tegelijk bevel de activa van de leden van de familie van de afgezette dictator Trujillo in beslag te nemen. Van de basis Vanötenberg in Califor nia is gisteren met een Thqregart.a raket een kunstmaan gelanceerd met geheime uitrusting. De pers mocht niet aanwezig zijn bij de lancering. destijds wegens onvoldoende h i de hand gewe |N.A.V.O.-raad de Russen uit te leve- lid van de permanente n Washington. In Portugese regeringskringen is met klem ontkend, dat premier Salazar en generaal Franco zouden denken over de vorming van een Iberische federatie. Be- nchten hierover werden „absurd" ge noemd. ..Dc zeer nauwe samenwerking die tussen Portugal en Spanje bestaat, kan op geen enkele wijze betekenen dat deze landen ook maar het kleinste deel woordvoerder in Lissabon. Op vele conserven kunt u hel zoek aantreffen: „Koel bewa Een voortreffelijk advi i al- weckflessen niet mi gasvormlng wordt rottingsbacteriën. zij lerlei blikjes en potjes achterwege eigenlijk geen probleem omdat do TOCH IS HET ZO! is gelaten, hetzij omdat derstelt dat dc consument dit weet, hetzij omdat men vern dat de smakelijke inhoud eei grote verleiding vormt dat er van bewaren geen sprake is. Hoe dit ook zij, het koel bewaren van bllkconscrvcn is een gebiedende cis, waarvan de nakoming inhoud van het blikje als zondheid ten goede zal komen. Want zullen dc spo ren voorkomen van een bacil Clostri dium botulinum ge noemd, ook al is de sterilisatie geschied bij de gebruikelijke temperatuur van 115 gr. C. Van deze bacil, die zich het best ontwikkelt in opgesloten voedsel, bcstnan verschillende typen die ook verschillende vergiften pro duceren. Worden conserven geduren de lange tijd aan een lauwigc tem peratuur blootgesteld, dan kunnen de weinige sporen zich tot bacteriën ontwikkelen, deze bacteriën verme nigvuldigen zich bij gunstige tempe ratuur en aldus wordt het zware gif in bet voedsel opgehoopt. Vooral vlees- en visconservcn en soepen ko- zet men ais voedingsbodem voor deze mei bacteriën in aanmerking, 5 a 10 minuten koken worden dc xinen vernietigd. De sporen de bacteriën blijven bij die tem ratuur weliswaar leven, maar k nen zich in het darmkanaal niet danig vermenigvuldigen dat daai reuk ons reeds waarschuwt, dat bet voedsel bedorven is. Een dergelijk oedt kenmerk behoeft zich bij besmetting zo met dc bacil Clostridium Botulinum van niet voor te doen en daarom Is bij enige verdenking koken van het voedsel gedurende 10 minuten uiterst raadzaam. Maar voorkomen is nog ■el dc beter: bewaar dc conserven dus op koele plaats, zodat de sporen zich niet kunnen ontwikkelen. industrie streeft n cr voortdurend n; bet gevai Clostridium Botuli num te bezweren, eensdeels natuurlijk door sterilisatie en het betrachten van grote zorgvuldigheid, anderdeels door het zoeken naar middelen waardoor de sporen van deze bacte riën onschadelijk gemaakt worden. Een kenkcnzoutgehaltc van 10 pet. of een azijnzuurgehalte van 2 pet. verhindert weliswaar de groei van de bacil cn de vorming van bet do delijke vergif, maar toepassing van zout in allerlei spijzen waar deze In grediënten niet in thuis horen, zou weinig bevorderlijk zijn voor de af- ran deze producten. Ook heeft deze men het geprobeerd met allerlei an door tibiotiea zoals subtiiinc, waardoor de acthlteit van overlevende bacte rie-sporen volkomen zou worden ver lamd, maar tot nu toe is deze me tbode noch voor de mens. noch voor de bacteriën erg betrouwbaar geble ken, afgezien van allerlei bezwaren door ziekteverschijnselen kunnen op- die daartegen worden twmgevoerd. Ook kan bij conserven vaak gas- gifkracht ontwikkeling worden waargenomen, zodat de blikken bol gaan staan en Daarovc nog De aftredende Italiaanse pre mier, Amintore Fanfani, heeft gisteravond de samenstelling be kendgemaakt van de nieuwe Ita liaanse regering. Hij deed dit, nadat hij de.lijst met namen aan president Gronchi had overhan digd. Gistermorgen kreeg Fanfani de opdracht een kabinet te vor men. Fanfani had de president meegedeeld, dat hem gebleken was, dat hij een regering kon vormen, welke op de steun van de Nenni-socialisten kon rekenen. Het is het meest linkse bewind, dat Italië gehad heeft, sinds pre mier De Gasperi in 1947 de com munisten en de Nenni-socialisten uit de regering gooide. Het kabinet wordt gevormd door christen-democraten, drie Saragat-socia- listen en twee republikeinen. Het i we kabinet is het 23ste na de val het fascisme. De christen-democraten bezetten de volgende sleutelposities: buitenlandse zaken (Segni), binnenland se zaken, defensie (Andreotti) ei nanciën. De regering is volgens de krachtsver houding in het parlement samengesteld. Zij heeft de absolute meerderheid in de Senaat en op drie stemmen na in de Kamer. De door de links socialistische partij van Nenni beloofde steun van 86 stemmen zou een absolute meerderheid van 83 stemmen betekenen. Fanfani had op 2 februari het slag van zijn regering ingediend, dat het congres van de christen-demo cratische partij zich had uitgesproken voor een regering, welke ook voo Nanni-socialisten aanvaardbaar Het is opvallend, dat de oud-premiers Pella en Scelba geweigerd hebben ook in de nieuwe regering zitting te Na de opstand in Hongarije hebben de Nenni-socialisten met de communis ten gebroken, ofschoon zij in de lage re bestuursorganen nog wel met de communisten samenwerken. de de naaste toekomst kan worden venvacht. Voorts herinnerde de president er aan, dat de Sowjetunie totdusver niet heeft laten blijken, dat zij bereid is tot sa menwerking. Eerder gedane Amerikaan se voorstellen werden genegeerd. „We hebben nu echter meer fiches op tafel, zodat de vooruitzichten wellicht zijn erbeterd", aldus dc president Later werd bekend gemaakt, dat van 8 tot 10 mei in Seattle een belangrijke confe rentie over het gebruik van de ruimte voor vredelievende doeleinden wordt ge houden, waarvoor geleerden uit alle landen uitgenodigd zullen worden. Intussen heeft de Westduitse Bondsre publiek geantwoord op het Russische memorandum inzake rechtstreekse Duits- Russische besprekingen. Naar aanleiding hiervan werd Kennedy op zijn perscon ferentie gevraagd, wat hij dacht van het voorstel van Adenauer, het gesprek tussen de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Thompson en de Russische mi nister van buitenlandse zaken, Gromyko, af te breken en een conferentie van mi nisters van buitenlandse zaken van de Grote vier te beleggen. Kennedy ant woordde, dat de peilingen niet produk- tief zijn geweest, maar dat zij voortgezet zullen worden, omdat het besproken on derwerp nog niet uitgeput is. Hij voegde m toe, dat dc Franse president niet neewerken aan een conferentie van de ministers, zolang er geen aanwijzin gen zijn dat het resultaat gunstig zou zijn. Satelliet maakt studie van de zon Het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart, de Nasa, heeft meege deeld, dat volgende week een aardsatel- lict aalt worden gelanceerd, die ten doel heeft een studie te maken van het zonne- satelliet, het eerste zwevende zon- ne-observatorium, draagt de bijnaam Oso. Hij zal ongeveer een jaar op ruim 650 km van de aarde blijven draaien. Het is de bedoeling de lancering van dit soort tellieten elf jaar voort te zetten. Dit in verband met de elf-jaarcyclus van zonne vlekken (explosies aan het zonoppervlakL Deze uitbarstingen verlopen in die elf jaar van fel tot matig. Thans bevinden we ons in het midden van zulk clus. De Oso weegt 200 kilo en heeft dertien instrumenten aan boord, die dienen voor het meten van allerlei soorten stralen voor bestudering van de manier, waarop de zon he' weer op aarde beïnvloedt, ra dioverbindingen kan storen en de samen stelling wijzigt van dc stralingsgordcls, die zich in de ruimte rond de aarde be vinden. De satelliet zal worden gelan ceerd met een drietrapsraket type Douglas-Delta. De Amerikaanse luchtmacht heeft woensdag een satelliet gelanceerd met een instrumentenlading, waaromtrent geen mededelingen worden verschaft. Waarschijnlijk gaat het hier om het type van de toekomstige Samos-verspiedersa- telliet, een kunstmaan, die foto's kan s bekend geworden, dat' Rusk, aanse minister van buiten-. landse zaken, volgende maand naar Ge- nève zal reizen om de openingszitting van de ontwapeningsconferentie bij te wonen. Voorts hebben Amerika en En- feland de VN-ontwapeningscommissie aten weten, dat zij hun pogingen, met de Sowjetunie tot een akkoord te komen over een gecontroleerd verbod van kernproeven, zullen verdubbelen. Zij plei ten voor de vorming van een subcom missie, die de betekenis van een kern- stopverdrag voor andere ontwapenings maatregelen kan onderzoeken. Laatste protest van belastingambtenaren bij premier Lefèvre Ongeveer 3000 Belgische belasting ambtenaren hebben gisteren in Brussel en betoging gehouden om uiting te ge en aan hun ontevredenheid over hun alariëring. Een „laatste" verzoekschrift werd overhandigd aan minister-presi dent Lefèvre, waarin voor de ambtena* i van de belastingdiensten een een- ügc uitkering en herziening van de salarisschalen wordt gevraagd. De beto ging had ten doel, zoals de leiders van het Verbond van belastingambtenaren mededeelden, de -adruk te leggen op de vastberadenheid om tot „andere midde len" over te gaan, indien de eisen niet worden ingewilligd. Zij verklaarden voorts, dat in Bélgië dc belastingopbrengsten zo ver achter blijven bij de ramingen door de onte vredenheid, die onder de ambtenaren heerst. Het vorige jaar gaven douaneambte- aren in Brussel al uiting aan hun on tevredenheid door het voeren van een langzaam-aan-actie". Deze leidde tot en opeenhoping van goederen in de en- trepóts in de Belgische hoofdstad. Democratisering in Nw.-Guinea Op 14 februari is in Sentani, nabij lollandia een bijeenkomst gehouden waar ter vervanging van de dorpshoof den in het gebied van de streekraad Da- fonsoro, de zgn. plaatselijke bestuurs commissies werden geïnstalleerd. De uitvoerende taak van de dorpshoof den in het gebied van Dafonsoro is vol gens een besluit -an de streekraad over- gedragen aan verkozen plaatselijke be stuurscommissies. hetgeen een ingrijpen de wijziging m het kampongleven bete kent. Dc verkiezing van de bestuurs commissies is inmiddels reeds gehouden deze commissies werden onlang* hun bevoegdheden op de hoogte ge steld. De dorpshoofden aan wie ontheffing uit hun functies werd verleend, ontvin gen als teken van waardering voor de door hen aan de overheid verleende diensten een herinneringsmedaille. Dc Nederlandsche Spoorwegen heb ben bij de Associated Electrical Indus tries (A.E.I.) te Londen elektrische tractlèmotoren en schakelkasten ter waarde van 129.000 pond sterling be- stcld. A.E.I. levert al sinds 1925 elek- trisoh materiaal aan de N.S. r de aarde kan seinen. Nic Onmiddellijke verlichting van RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN Werkt uitermate actief in op de haard van dc pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Het is plezierig dat deze chr. krant behoort tot de beste Nederlandse kranten. Daarom zet ik graag iemand op de bon. werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algcsal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en dc spieren tot aan dc haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer Wij vinden dat u dan en meer melkwit wordt cn volledig in do poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtescnsatic op de huid Dat rit ro" v/prrliont te veroorzaken), teneinde diep in to \"^ay z"11 *"u veruieni. werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter dc pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet - niet Pijn slaat altijd onverwacht toe 1 Zorgt er dus voor thuis altijd ccn tube Algesal bij de hand te hebben. ln envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan kunt noteren als nieuwe abonnee: I Dc prinsessen Beatrix en Irene hebben gisteren samen geskied op de zonnige hellingen bij Sankt Anton in Tirol. Het weer was prachtig na een week van sneeuw stormen. De toestand van dc sneeuw was uit stekend. Zij waren in ge zelschap van skileraar Tony Marth. I In het Pamirgebergtc in Tadzjik is een kleine sneeuwman neergescho ten. Het dier werd dood geschoten op een hoogte van 3.000 meter, ,,waar zelfs de oudste mensen zich niet kunnen herin neren ooit een aap te hebben gezien". De aap, een mannetje met een roodbruine vacht, was 75 cm. lang, met een staart van 28 cm. Hij woog 9 kilo. Volgens de verha len van de bewoners van dit bergachtige gebied heeft de verschrikkelijke sneeuwman ook een der gelijke vacht, maar zou veel groter zijn. I Van 27 februari tot 3 maart houden zestig Ne derlandse stafofficieren een hardingsoefening in de Belgische Ardennen. Het Belgische regiment para-commando's neem' eveneens aan deze oefe ning deel. De officieren, die vertrouwd zijn met de gevechtsmethodes van de para-comman do's, zullen een aanval ondernemen met de be doeling een hoge militai re autoriteit te bevrij den. De oefening draagt de codenaam Paradox. I In Engeland is ccn controverse ontstaan naar aanleiding van het besluit om deze zomer vrouwen tegen mannen te laten uitkomen in een speciale wedstrijd voor motoren op het bochtige circuit van het eiland Man. De wedstrijd zal gaan over 120 kilometer cn zal verreden worden op 50 cc motoren. „Deze lichte machientjes kan een vrouw ook hante ren", verklaarde een woordvoerder van de Auto Cycle Union, „wij zijn vol vertrouwen dat dc m isjes wat extra fleur en spanning in de wedstrijd zullen bren gen." „Het is een grof schandaal, ik zou er niet aan denken een vrouw in mijn ploeg op te nemen", verklaarde Ted Dearden, een van de bekendste organisatoren van motorraces. I Het Oostduitsc persbu- Datum van ingang BErALING PER WEEK/MAAND/K WARTAAL/GIRO Doorhalen wat niet van toepassing is) reau ADN heeft gisteren een felle aanval gedaan op minister Robert Ken nedy. De broer van dc Amerikaanse president werd gekwalificeerd als een „roekeloos, onmen selijk, cynisch, nco-fas- cislisch type, een ware onderdrukker, een ver nietiger van de burger lijke vrijheden en een gehate exponent van het kolonialisme." Twee vissers, een Brit en een Deen, zijn er maandag met de treiler I van hun patroon vandoor ZS" ."„S.i'Z'S Zo" -Tip-Parade" vangst zij maakten van boeken boordevol met Oll- de gelegenheid gebruik,! toen de kapitein van het igeloofnjk handige wenken Britse vaartuig in de Deense haven Esbjerg 'ijll niet lil de Winkel te koop. aan land was gegaan. I De treiler is nog niet te ruggevonden. Zelf was Ik al abonnee. Voor het aan- brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DA I ZIT ZO ol TIP PARADE «Doorhalen wat niet van toepassing Is) Schrijf hier uw eigen naam en adres Do—030

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5