Ambassadeur Jones stond achter Kirihio's reis BON „Ik ben geen landverrader" Einde algemene staking in Brits-Guyana Powers een slachtoffer van hersenspoeling? ^Levensgeest" inademen .„roet" uitademen TEM HOEVE S ROGGEBROOD Antara verdraaide mijn ivoorden Ambassadeur Jones, die namens de Verenigde Staten in Djakarta resideert de man van de veel gekritiseerde kreet „Merdeka" in Makasser is een van de personen geweest, die er by Kirihio op aangedrongen heeft naar Indonesië te gaan. De in Nederland studerende Papoea, die vlak na Kerstfeest van het vorig jaar plotseling in Djakarta opdook, heeft de Amerikaanse diplomaat in Zürich ontmoet. Het was volgens de laatste wenselijk en zelfs noodzakelijk ook eens een kijkje in Indonesië te gaan nemen. Dit verklaarde Kirihio tegenover ons, toen hij zich, ondanks de bezwa ren van de familie Ten Hoopen, bij wie hij inwoont, de vorige week tot een vraaggesprek bereid verklaarde. De Papoea droeg nog steeds het speldje, dat ruimtevaarder Titof hem had gegeven. Hij had de Russi sche astronaut in het gezelschap van president Soekarno ontmoet, toen de laatste een toernee op Celebes maak te. Kirihio ontkende het geld voor zijn reis uit Amerikaanse bron te hebben gekregen. Indonesië, de groep-Rijkens of een andere politieke ..pressure group" stond er evenmin achter. „Een particulier in Nederland," zo verklaar de hij, „die geen enkele politieke ambi tie heeft, is zo vriendelijk geweest mijn vliegbiljet te betalen, maar ik heb nog geen vrijheid zijn naam te noemen." Het aanvankelijke plan om zo spoedig mogelijk naar Nieuw-Guinea te gaan. om zijn landgenoten daar voor zijn standpunt te winnen dat aansluiting bij Indonesië de enige oplossing is. heeft de Papoea voorlopig opgegeven. De reac ties in Nieuw-Guinea op zijn reis naar Indonesië zijn minder gunstig dan hij zich heeft voorgesteld. Als de Partei Nasional (PARNA), die hij heeft helpen oprichten en die hij een uitvoerig rap port over zijn bevindingen in Indonesië heeft gestuurd, hem niet afstoot, gaat hij echter toch terug. „Wat ik wil", zei hij, „is mijn mening voor de Nieuw-Guinea-Raad uitdragen. Ik acht het van het grootste belang dat een Papoea-delegatie zo spoedig moge lijk Indonesië bezoekt. Van nog groter belang is wel dat wij, Papoea's bij on derhandelingen tussen Nederland ®n In donesië tegenwoordig zijn. De schijn dat de Nieuw-Guinea-Raad in zijn opi nievorming d-or de Nederlanders beïn vloed wordt, zou zodoende vermeden kunnen worden". Meer dan eens bracht Kirihio met koude openhartigheid naar voren dat hij een landverrader wordt genoemd. ..Het tegendeel is het geval", zei hij. „Ik ben een vurig nationalist, die naar eer en geweten heeft gehandeld. Mijn ideaal dat Nieuw-Guinea eens zelfstan dig kan zijn, heb ik, door feitelijke om standigheden gedwongen, moeten opge ven. In de eerste plaats is Nederland niet capabel Nieuw-Guinea tegen een Indonesische aanval te verdedigen. In de tweede plaats is de wereldopinie op (Van c speciale verslaggever) kritiek. Slechts zestien van de achtentwintig afgevaardigden konden volgens hem als vertegenwoordigers van het volk worden gezien. De overige twaalf waren door de gouverneur be noemd. zonder enige invloed van het kiezerskorps dus. De Indonesische strijdkrachten schat te de Papoea als uitermate sterk. Als gast van het leger had hij oefeningen van commando's, mariniers en luchtlan dingstroepen gezien, die bij hem een diepe indruk hadden achtergelaten. Hoe wel er naar zijn mening niet voldoende schepen waren om Nieuw-Guinea te in- vaderen, kon de luchtmacht het alleen Gevraagd naar de inflatie en de ar moede in Indonesië, verklaarde Kirihio hier veel van te hebben gezien en ge merkt. In de grote steden was rijst ge distribueerd; voor één pakje sigaretten had hij het derde deel van het week loon van een arbeider betaald. In ver band met de beloften, die Soekarno, Nasoetion en prof. Yamin het Papoea volk via hem hadden gedaan, had hem dit zeker aan het denken gezet. Het had hem echter niet tot de gedachte ge bracht dat gebondenheid aan Indonesië wel eens een ramp voor de in betrek kelijke welvaart levende Papoea's zou kunnen betekenen. Dat bij door Indonesië als propagan da-object was gebruikt, ontkende Kiri hio niet. Hij sprak zelfs van „opzettelij ke verdraaiing" van zijn woorden door het persbureau Antara. Hij had nooit gezegd dat hij namens het Papoea-volk naar Indonesië was gekomen, terwijl hij evenmin zou hebben verklaard dat het merendeel der Papoea's pro-Indonesisch en anti-Nederlands was. Ook de belofte inzake autonomie trok V.S. vragen Navo steun tegen Cuba De Amerikaanse minister van buiten landse zaken heeft twee van zijn naaste medewerkers naar Parijs gezonden om de NAVO-raad een uiteenzetting te geven van de recente maatregelen die door de Verenigde Staten tegen Cuba zijn ge nomen. Hun reis heeft ten doel andere westelijke landen over te halen tot het ;n van soortgelijke maatregelen. »t name hoopt men dat alle wapen leveranties aan Cuba zullen worden stop gezet. Bovendien zouden de V.S. gaarne zien, dat de bevriende landen hun aan kopen in Cuba beperken. Kirihio niet in twijfel, hoewel hij van de door Soekarno nagestreefde centralisa tie op de hoogte bleek te zijn. De vorm van zelfbestuur, die hij in Atjeh had ge zien, was volgens hem een bewijs, dat er reële mogelijkheden lagen. Kirihio vertelde nog dat hij er in ge slaagd was een deel van de in Neder land verblijvende Papoea's achter zijn banier te krijgen. Hij gaf toe dat zijn reis naar Indonesië onrust op Nieuw- Guinea had gezaaid, in 't bijzonder tus sen de Seroejers, waartoe hij zelf be hoort, en de Biakkers. Op Biak was een naamgenoot van hem, die overigens geen familie van hem is, dusdanig ge molesteerd dat hij had moeten verhui- Behalve dreigbrieven uit Nieuw-Gui nea had Kirihio er ook enkele uit Ne derland gekreg-cn. Bij het Indonesische persbureau Antara in Kcnlen, waar de Papoea twee weken geleden een pers conferentie gaf, was een epistel binnen gekomen, dat door „de O.A.S., afd. Ne derland" ondertekend was. Hoewel Kiri hio moeite deed er om te glimlachen, heeft de door Antara gewaarschuwde Wagenlngse recherche er toch zoveel aandacht aan besteed, dat men van een onderzoek kan spreken. Antwoorden over Ameublement en lampje topconferentie voor prinses Marijke In Moskou is gisteren op het mi- nisterie van buitenlandse zaken het antwoord overhandigd van president De Gaulle op de uitnodiging van pre mier Chroesjtsjef aan het Franse staatshoofd om op 14 maart, bij het begin van de ontwapenlngsbesprekin- gen in Genève aanwezig te zijn. De tekst van de antwoordnota is niet be kend gemaakt. "Wel werd zowel in New Delhi als in Moskou verklaard, dat premier Nehroe van Inaia niet naar Genève zal gaan; hij zal het te druk hebben met de sa menstelling van een nieuw kabinet. Bo vendien heeft hij dan mevrouw Kenne dy ^echtgenote van de president) op be- De Zweedse premier, Erlander. die overigens schreef grote waarde te hech ten aan ontwapeningsbesprekingen, liet Chroesjtsjef weten, dat hij best naar Genève wil komen, maar alleen als de staatshoofden of regeringsleiders der grote mogendheden geen verstek laten Zoals bekend hebben Kennedy en da Britse premier Macmillan al laten we ten, dat naar hun mening een topcon ferentie voorafgaande aan de ontwape ningsbesprekingen geen zin heeft. Wel hebben zij zich bereid verklaard naar Genève te gaan ter afsluiting van een geslaagd overleg. Een andere afwijzing die Chroesjtsjef te slikken kreeg, kwam van West-Dults- land. Ambassadeur Kroll, zojuist terug uit Bonn, overhandigde een antwoord op de Russische uitnodiging tot Rus- sisch-Westduitse vredesbesprekingen. Bonn zou wei bereid zijn tot dachtenwisseling, puut blijven dat slechts kan worden gesloten met een I ouders door vrije verkiezingen gekozen rege-1 Post-Salom< ring voor heel Duitsland. I werd gefusilleerd. Robert F. Kennedy, de broer vfn de Amerikaanse president, heeft op zijn goodwill-wereldreis een vluchtelingenkamp in Hongkong bezocht, waar duizenden Chinese refugees vertoeven, die het com munistische bewind van hun land rü'n ontvlucht. Kennedy had al spoedig een gevolg van vrolijke kinderen achter zich op zijn tocht door het kamp. middag op paleis Soestdijk officieel bezoek ontvangen ter gelegenheid van haar vijftiende verjaardag, die zij gisteren in huiselijke kring heeft gevierd. Om half drie ontving zij samen met haar moeder een deputatie van het wa pen der verbindingsdienst der Konink lijke landmacht, bestaande uit een luite nant-kolonel, een kapitein, een sergeant- majoor, een dienstplichtig korporaal en een dienstplichtig soldaat, alsmede een inspecteur van de verbindingsdienst. Zij brachten als verjaarscadeau een ro tan ameublement mee, dat door de Prin ses enthousiast werd bewonderd. Heel blij ook was prinses Marijke met Russen dreigden weer te hinderen in luchtcorridors De Russen hebben gisteravond me degedeeld, dat zij hun hindertactiek in de Berlijnse luchtcorridors van- r .„de daag zullen hervatten. Geallieerde larapieV'gemaaH van' wS'tS ateeif en ru- autoriteiten hebben medegedeeld dat we Italiaanse zijde, ging een van de de controlerende Russische officier wensen op haar verlanglijstje in vervul- j van het Berlijnse veiligheidscentrum ling. Het werd aangeboden_door de vijf- geprobeerd had de noordelijke corri- Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse ken heeft gisteren meegedeeld de V.S. voor de tweede maal de mi delijkse hulp ten bedrage van drie mil joen dollar aan de Laotische regering van prins Boen Oem ophouden. De maatregel is bedoeld om prins Boen 'Oem er toe aan te zetten een rr i verzoeningsgezinde houding aan te een regering van nationale eenheid der leiding van de neutralistische prins Soevanna Phoema. schemerlampje In Dominicaanse Republiek Chef van politie uit bureau gezet De politiemannen van Sandomingo. de hoofdstad van d<e Dominicaanse Repu bliek. hebben hun chef afgezet en de re gering gedwongen in zijn plaats een kan didaat van hun keus te benoemen. Gistermiddag verschaften enkele poli tiemannen zich toegang tot het bureau van kolonel Perez Pcna, die de vorige dag tot hoofd der politie was benoemd door de staatsraad. Zij pakten de kolonel hardhandig aan en smeten hem de deur uit. Tijdens een bijeenkomst op het hoofd bureau van politie verklaarden de colle- van kolonel Perez Pena, dat dez» moordenaar was die tijdens het Tru- jillobewind zijn ondergeschikten mishan deld' had. Zij eisten van de regering de benoeming van majoor Belisario Bcguero of van kolonel Bierwenido Castro. Enige tijd later verschenen twee leden van de staatsraad op het hoofdbureau van politie en spraken zich uit voor de kandidatuur van kolonel Castro. Hij kreeg terstond door de minister van bin nenlandse zaken het insigne van hoofd van de politie opgespeld. Kolonel Castro werd vervolgens in triomf naar zijn nieu we bureau gedragen Minister Luns Sussingspolitiek Berlijn funest De Berlijners kunnen er vast van op aan dat er wat de kwestie-Berlijn be treft geen sprake van sussingspolitiek zal zijn, aldus heeft minister mr. J. M. A. H. Luns op een persconferentie aan het einde van zfjn bezoek van drie da gen aan Berlijn gezegd. De Nederlanders zjjn wat dit betreft even vastbesloten als de Westduitsers of de Fransen. In Ne derland weten wjj heel goed dat uw lot vast met het onze verbonden is. Dat gold. aldus zei minister Luns, niet alleen voor de regering maar ook voor de overgrote meerderheid van de Ne derlandse bevolking. Een Nederlandse minister die wat de kwestie-Berlijn be treft een sussingspolitiek zou willen voeren, die zou willen instemmen met de Sowjetrussische voorstellen voor in stelling van een „vrije stad", zou zich niet langer dan enige weken kunnen handhaven. Een woordvoerder van het Syrische ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat Syrië „alle nodige maat regelen" heeft genomen om aan „«pnvoor- gebeurtenissen" het hoofd te me en Israël ervan te weerhouden, de loop van de rivier de Jordaan te ver anderen. tienjarige Nelleke van der Berg senaar, bijgenaamd Pluisje, spierverlamming heeft, en d vijftienjarige Aaltje van der Veen uit Sneek, die lijdt aan een ziekte in het beenderstelsel. De kinderen werden be- dor van Berlijn naar Hamburg voor drie uur (van half tien tot half een) te reserveren voor Russische trans porten. Het verzoek was, evenals de zes voorgaande van dergelijke strek king, afgewezen. Middelburg, die ieder al tien jaar lei ding hebben gegeven aan door de stich- Deze twee leiders hebben vroeger als den van Russische jagers kinderen de kampen bezocht. Mejuf-1 accepteren. In hun antwoordnota de,klaarden zij het recht te hebben ir luchtcorridors boven Oost-Duitslanrl Regering-Jagan willigt eisen in frouw Van Hasselt als oorlogsw bij zijn stand-j heer Van Tilroe is oorlogsinvalide, ••redesverdrag j De laatste bezoekers waren de peet- de Prinses, mevrouw D. is. wier man in juli 1944 de heer A. J. A. Na een week van ondervragin- gemaakte plaats ondervraagd. Hij heeft Tiin zijn ouders slechts kort I Na een algemene staking van het hinderlijk optre- een week, hebben de vakbonds- leiders van Brits-Guyana dit weekeinde de werknemers opge roepen het werk te hervatten. De linkse regering van Jagan heeft na urenlange besprekingen inge stemd met enkele eisen van de vakbeweging voor herziening van de belastingvoorstellen voor 19(i2, de voornaamste aanleiding tot de algemene staking. specties uit te voeren en dat zij daar mee zouden doorgaan In de Amerikaan se protestnota was verklaard, dat de Verenigde Staten de maatregelen zou den nemen die nodig zijn om de veilig heid van geallieerde vluchten door de corridors te verzekeren en dat zij de Russische regering verantwoordelijk stelden voor ae gev, incidenten. Men kan op grond hierv dat de Amerikanen voor hun transportvliegtuigen door jagers te laten escorteren, om te verhinderen dat de Russen deze weer gevaarlijk dicht izouden naderen. gevolgen van eventuelt gen heeft de door de Russen vrij gelaten Amerikaanse vlieger Fran cis Gary Powers eigenlijk niet veel meer verteld dan wat hij al gedu rende zijn proces in Moskou heeft Dit berichtte zaterdag „New York Times". Powers is sinds zijn terugkeer in de Verenigde Staten op een niet bekend de hand van Indonesië. De Papoea's zijn een speelbal geworden. Uiteindelijk zul len ze het verliezen". Kirihio ontkende achter de beweging der morele herbewapening te staan. Hij gaf wel toe door gesprekken met more le hcrbcwaper.aars beïnvloed te zijn. De leer der geweldloosheid was voor hem een leidend thema geworden. Voor zijn geweten kon hij niet toestaan dat er om Nieuw-Guinea wapengeweld zou ont staan, te meer, omdat hij de mening is toegedaan dat de aanspraken van Indo nesië in bun krzrn niet onredelijk zijn. De Papoea verklaarde dat de plannen, die Indonesië met Nieuw-Guinea had, een diepte indruk op hem hadden ge maakt. Bij het Nationaal Planbureau had hij kunnen constateren dat er al twee jaar aan de „openlegging" van Nieuw-Guinea is gewerkt. Het scholen program zou overweldigend zijn. Het zou voorts in de bedoeling liggen op zo kort mogelijke termijn in Hollandia een universiteit te stichten. „Professor Yamin". aldus Kirihio. heeft me gezegd dat Indonesië met voortvarendheid de scholing der Pa poea's ter hand zal nemen. Overal zul len lagere en middelbare scholen ver rijzen. waarvoor de leerkrachten al ge reed staan. Met de technische bijstand zal het minder goed vlotten. Indonesië rekent er echter op dat dit terrein door Nederlandse deskundigen bouwrijp zal worden gemaakt Op het scholenprogram van de Neder landers had de Papoea veel kritiek. Op Nieuw-Guinea waren volgens hem veel te weinig opleidingsmogelijkheden. Hon derden leergierige Papoea's moesten jaarlijks worden afgewezen, omdat er geen plaats voor hen was. Pas sinds 1960 zou Nederland grotere aandacht aan de bouw van scholen hebben be steed. Ten aanzien van de samenstelling van d« Nieuw-Guinea-Raad uitte Kirihio yy 829) De ademhaling bestaat in hoofdzaak uit het opnemen van zuur stof uit de dampkringlucht en liet uitademen van koolzuur. Dank zij de studie van een paar duizend jaar en het vernuft van vele generaties, z|jn we ln staat van het ingewikkelde proces van de ademhaling een derge lijke korte definitie te geven, die echter niets te betekenen heeft voor iemand die de functie van de zuur stof in ons lichaam niet kent. We hebben er vroeger reeds op gewezen dat de ademhaling dient om energie te vergaren, die vrij komt doordat de zuurstof in het li chaam een verbin ding met de koolstof aangaat, waarbij zich koolzuur vormt. We zullen daar niet opnieuw over be ginnen. doch willen er slechts op wij zen. dat de verbinding van zuurstof met koolstof een echte verbranding is. ook al voltrekt deze zich lang zaam cn in een vochtige omgeving. Deze verbinding gaat gepaard met warmte ontwikkeling, precies als bij verbranding in de lucht, waarbij ten vlam verschijnt. De ademhaling is dus een verbrandingsproces, ook al ontbreekt hier de vlam. Dit is allemaal wijsheid die we kunnen navertellen dank zij de ge stage onderzoekingen van andereu. Want bü onszelf worden we het wer kelijk niet gewaar dat we zuurstof naar binnen zuigen, noch dat we koolzuur uitademen en dat zich in middels in ons lichaam een verbran ding heeft voltrokken die ons een hoeveelheid energie voor een korte spanne tijds levert. Het enige dat we duidelijk bemerken, is een grote be nauwdheid die zich direct aan ons openbaart zodra we de adem voor een minuut of langer blokkeren. De ademhaling is een levensvoorwaar- TOCH IS HET ZO! de, dal is de enige stelling die we op grond van eigen ervaring met klem kunnen verdedigen. Door liet poneren van die stelling staan wc weer op precies dezelfde hoogte als de mens in het grijze verleden, die de adcmhallngsbeweglngen als een kenmerk van het leven beschouwden cn het ontbreken van de ademhaling als een teken des doods. Is het dan verwonderlijk dat in dc voorstelling der ouden de ziel cn de ademtocht op één lijn werden gesteld? Maar op den duur etenschappe- lijke verklaringen en Aristotcles nam vier eeuwen voor Chr. dan ook aan dat de ingeademde lucht voor mens en landdieren diende om de lichaams warmte te verminderen. Een soort ventilatiesysteem dus. waarin wel enige waarheid schuilt, want na grote krachtsinspanning of druk kende hitte zorgt inderdaad de snel in- en uitgeademde lucht bij het hijgen voor enige afkoeling, voor al bij de hond. Het is overigens merkwaardig dat in de tweede eeuw n. Chr. dc arts Galenus naast deze zuiver physlsche werking ook een chemische werking vermoedde, want hij nam aan dat bij het inademen „levensgeest" werd opgezogen en bU het uitademen de „roet" van het lichaam werd afge geven. Vervang „levensgeest" door zuurstof en „roet" door koolzuur en ge hebt de moderne definitie die uit eindelijk kon worden opgesteld dank zij een reeks van onderzoekingen, voornamelijk in de 17de en 18de eeuw- verricht. En weet u dat het werkelijk niet zo gemakkelijk is uw longen te zuive ren. wanneer u ze goed heeft volge- rookt? of de door Powers bestuun kelijk door de Russen op twintig kilometer hoogte is neergescho ten. zoals Powers op de rechtzitting in Moskou verklaarde. Indien dit antwoord bevestigend luidt, beschikken de Russen over veel doel treffender afweerwapens dan men tot Maar Powers, aldus de „Times", heeft zijn ondervragers weinig wijzer gemaakt. Hij antwoordt bereidwillig ge noeg. en hij schijnt zowel geestelijk als lichamelijk in goede conditie te verke ren. maar het wordt niet uitgesloten geacht dat men hem in de Sowjetunie i het licht is gekomen. Adoela en Tsjombe zenden elkaar uitnodigingen De premie van de centrale Kongolese re: ring, Adoela. en de president van Katanga. Tsjombe hebben elkaar voor een gesprek uitgenodigd. De bedoeling is dat overleg wordt gepleegd over de beëindiging van de afscheiding van Ka- tanga. Adoela staat op het standpunt dat Katanga nu eindelijk de voorlopige grondwet van Kongo eens moet gaan toepassen, maar anderzijds schijnt hij Katanga niet te willen hinderen in zijn streven naar een vrij los federatief verband. Of het gesprek zal doorgaan, is nog niet helemaal te zeggen. Adoela wil dat Tsjombe naar Leopoldstad komt, Tsjombe heeft Adoela verzocht in Kami- na te komen, „zonder invloeden van buitenaf". Over de andere wensen van de stakers zal nog worden onderhandeld, maar met het oog op de enorme chaos die door de staking in het land was ontstaan, besl.v ten de vakbonden het werk te hervatten, zodat het openbare leven weer op gang kan komen. Overigens was de hoofstad Georgetown in de nacht van zaterdag op zondag hti toneel van grootscheepse plunderingen. Militaire patrouilles hebben verschillende, maleh het vuur geopend waarbij zeker, achttien plunderaars zijn gedood. De politie heeft meer dan zevenhonderd arrestaties verricht. In Georgetown werden de politie bureaus dit weekeinde herschapen in warenhuizen door het bijeenbrengen van de in beslaggenomen goederen. Voor de winkels stonden lange rijen mensen, die trachtten aan levensmiddelen te komen Er was groot gebrek aan voedsel, petro leum, benzine en sigaretten. Veel van de eerste levensbehoeften waren bij bran den verloren gegaan. De voorzitter van de kamer van Koe handel van Brits-Guyana verklaarde gis teren, dat de schade „in de meest fantas tische cijfers loopt" en dat de econo mische vooruitgang van Brits-Guyana voor vele jaren is geremd. (Advertentie) een gezonde, smakelijke afwisseling BIJ ELKE MAALTIJD, Uw bakker heeft het; altijd vers EEN VAN ONZE 7 SOORTEN: HAAGS ZOET Bereid van de besle rogge mei toevoeging van riefsuikersiroop. l Een Haagse rénommé. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. Gistermiddag dreigde de staking nog te worden voortgezet aangezien de vakbond eerst dc terugtrekking van de Britse troepen eiste. Na overleg met leden van het kabinet hebben de vakbondlciders deze cis echter laten vallen. Zate "dagavond waren nog twee Britse fregatlen de haven van Geoige- town binnengelopen. Volgens waarnemers Is de werkelijke achtergrond van de staking het verzet tegen de linkse politiek van Jagan. Over het algemeen verwacht men dat het einde van de staking de heersende span ningen tussen Indiërs en negers wat zal verminderen. De vakcentrale T.U.C. heeft haar leden medegedeeld, dat Jagan heeft beloofd een prijsbeheersing in te stellen om te voorkomen dat de importeurs de hogere invoerrechten doorberekenen aan de con sumenten. Ook zou Jagan in overweging hebben willen nemen het gedwongen spaarsysteem om te zetten in een vrij willig spaarpian. Een goede krant weten velen te waarderen. Dat blijkt uit de vele nieuwe abonnees. Ook u schrijft iemand op de bon Wij vinden dat u dan 1 „Dat zit zo" verdient. In envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan i 4 i VT SMAAKT BIJ ELKE MAALTIJD^ kunt noteren als nieuwe abonnee: JjKI CCK hij, Di de Sahara heeft een Franse patrouille het vrij wel ongeschonden lijk gevonden van de Britse piloot William Newton, die 29 jaar geleden ver dween. Newton maakte destijds een vlucht van Barcelona naar Algiers. Uft het teruggevonden logboek valt op te maken, dat de piloot uit nieuws gierigheid was doorge vlogen naar de Sahara en daar een landing maakte, waarbij het vliegtuig om sloeg Nie' minder dan 135 taxi's zijn in vlammen opee- gaan, toen een erote earave van de Yellow Cab Comnam gisternacht in het zuideliik deel van Chicago tot de erond toe afbrandde, *ï'eehts dertig taxi's konden nog in veiligheid worden ge bracht. De totale schade wordt geschat op ruim een miljoen gulden. Een bord in de etalage van een Londense mode zaak heeft zaterdag de monden van enkele voor bijgangers van verbazing doen opengaan, voordat 'le pioenroJe eigenaar het had kunnen verwijde ren. Er stond op: Positie kleding voor de moderne jongedame. De 18-jarige Raffaello Niccolai uit Pisa in Italië ging naar een houtloods a-at wel onbereikbare plan ken. Aan de binnenzijde was een etiket met de naam van dc grote viool bouwer en het jaartal 1713. Geleerden van de univer siteit van Sheffield hebben een robot ontworpen, die volgens hen onderricht kan geven in verschillen de vakken, wiskunde en Grieks inbegrepen. De filmster Elisabeth Taylor is zaterdag in een ziekenhuis in Rome opge nomen. Volgens haar secretaris is zij overwerkt, brandhout te Mexicaanse archeologen ond dank zij de hebben in Zuid-Mexiro een groot massagraf ont dekt. Zij zouden, behalve geraamten, ook stenen beelden en versierde mas kers hebben gevonden, die uit de elfde en twaalf- Datum van Ingang BETALING PER I WEEK/MAAND/KWARTAAL/GIRO de eeuw dateren. De 'Doorhalen wat niet van toepassing Is) archeologen moesten door i 7aI( militairen k„ 88 abonnee. Voor het aan- fbrengen van bovenstaande nieuwe abon- schermd tegen Indianen, nee heb ik dus recht op die bezwaar maakten DAT ZIT ZO of TIP PARADE tegen de opgravingen. <Doorhaleo wat nlet van toepassing Is) wind een viool die mis seh'en nog door Stradi varius is vervaardigd Een sterke windvlaag blies de viool van een van de bovenste en vrij- Een aantal gezinnen in Stadskanaal heeft zich tot Schrijf hier de politie gewend, omdat zij zirh gedupeerd achten dooi de International Ser vice Organisation in Amsterdam Dit bedrijf zou onder zeer aanlokke lijke voorwaarden werk hebben aangeboden kwekerijen in het westen van het land. Eerst nadat aangenomen werknemers hun baan hadden opge zegu zou dc directeur van het bureau hun heb ben meegedeeld, dat de tewerkstelling niet door kon gaan wegens te gc ringe deelname. „Dat zit Zo" en „Tip-Parade" boeken boordevol met on- jelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5