I Zangersavond in Rijnsburgse Maranathakerk SS© niemand de deur uit zonder een ontbijt Spoedig een dierenasiel in de gemeente Lisse Proef verre visserij voor IJsland TEN HOEVE S ROGGEBROOD BIJ ELKE MAALTIJD^ ME UWE LEIDSCHE COURANT 9 DONDERDAG 8 FEBRUARI 1962 Drie dirigententien koren T~JE EERSTE zangersavond in dit seizoen van de ring Leiden hebben we gisteren in Rijnsburg gehad, de tweede volgt in april. De Maranatha kerk is voor zo'n concert in grote stijl ideaal. Men loopt en staat elkaar niet in de weg, de comfortabele zitplaatsen maken een langdurig verblijf niet tot een kwelling en de akoestiek van de tot vrede stemmende ruimte voldoet ruimschoots aan alle eisen. Ook andere factoren droegen tot het succes van deze avond bij. Dank zij de goede organisatie waren de wisse lingen soepel en alle koren hielden zich aan een verantwoorde tijdslimiet. •Een •zekere mate van (bontheid in programma is bij een zo veelsoortig mengesteld concert natuurlijk niet te \ermijden. Maar de kennelijk goede wil het niet al te bont te maken, heeft toch tot een redelijk resultaat geleid. Dit prij zenswaardige streven naar harmonie werd vergemakkelijkt door het feit dat er maar drie dirigenten optraden. Toch werd hel geheel geen lokaal beperkte aangelegenheid, want de koren kwamen van heinde en ver. De zangkwaliteiten lagen tussen goed en zeer goed. Voor de verrassing va avond zorgde het kinderkoor ,Die Sing- vögel" (over de Duitse naam hebben we even zitten piekeren) uit Ailphen. De goed verzorgde, zuivere tweestemmige zang van deze groep kleine jongens en meisjes werd geleid door Aad van Vliet. Hij zag er bovendien kans toe daze nauwkeurige, toegewijde vocalist- jes zeer genuanceerd' te laten voordra gen. Vooral in .Paardje spelen" (Van Praag), 'dat een enthousiast applaus kreeg, waren dictie en muzikale uit drukking voortreffelijk. Aad van Vliet heeft zich In vrtf korte tijd tot een veelbelovend dirigent ont- KATWIJK Nieuw genootschap werd gisteren opgericht Op uitnodiging van de gemeentelijke commissie voor de Katwijkse Oudheid kamer kwamen gisteravond in de trouw zaal van het raadhuis enkele personen bijeen om te spreken over de oprichting van een genootschap, dat zich moet be zighouden met de historie van Katwijk. De voorzitter van de commissie, dr. G. W. Overdijkink. zette het streven uit een. Men wil de historie van de ge meente wat meer onder de aandacht brengen en daartoe acht men een zelf standige vereniging, uit de burgerij sa mengesteld, van belang. De adviseur van de oudheidkamer, de heer J. P. van Brakel, gaf een over zicht van de taken die een dergelijke vereniging ter hand zou kunnen vol voeren. Zo zijn er bijvoorbeeld het aan leggen van een literatuurlijst, de inven tarisatie van schilderijen en tekeningen van historisch belang, bestudering van stukken iu het rijksarchief in Den Haag. bestudering van kadastrale gegevens en van oude Katwijkse families, het ver zamelen van historisch fotomateriaal, verhalen en overleveringen ;het conser veren van plaatselijke folklore en kle derdrachten, bestudering van de (Kat wijkse) volkstaal, bestudering van de oude visserij, bewerkcu en inventarise ren van redersarchieven. Voor de verschillende taken zouden werkgroepen kunnen worden gevormd. Hierna werden de ontworpen statuten besproken, waarna men officieel tot op richting van het „Genootschap Oud Kat wijk" besloot. Het voorlopige bestuur ziet er als volgt uit: N. Haasnoot voor zitter, dr. H. H. Frese secretaris, A. de Best penningmeester en mejuffrouw B. van Tongeren. Men hoopt dit bestuur uit te kunnen breiden met één lid uit de kring van de vereniging van schip- perseigenaren. In een volgende verga dering wordt OJn. een definitief bestuur gekozen. Inwonertal steeg In januari steeg het aantal inwoners van Katwijk met 93; van 30.447 tot 30.540. Door geboorte en vestiging steeg het inwonertal met respectievelijk 70 en 199. door overlijden en vertrek daalde het met respectievelijk 17 en 159. wtkkeld. Hy is serieus en bovenal mu zikaal. Hij bewees dat ook met zijn meisjeskoor uit Alphen, dat ook al „Die Singvögel" heet. Deze jongedames zijn wat schuchter, doen niet zo sympathiek vrij als de kin deren, maar hun zang was welluidend en verzorgd afgewerkt. Een gavotte van Purcell (liep wat te langzaam) en „De vrolijke jager" van J. Vrolijk klonken uitstekend. Onze complimenten voor beide koren! Onder dezelfde leiding zong Halle luja" uit Oude Wetering. Ook hier frap peerde, in eenvoudige liederen als „Schoonste Heer Jezus" en „Looft nu de Heer", de vloeiende, niet door on gewenste tekstaocénten onderbroken, melodische lijn. Aad van Vliet liet weer de klank, de muzikale zegging prevaleren. Dat deed bijzonder prettig aan. Dirk van Vliet leidde zijn Alphensc Jubilate Deo in Bachs moeilijke melo disch wijd uiteenlopende typisch ba- rokkige „Uw naam Jehova" en Wag ners Pelgrimskoor uit Tanhauser. Het eerste werd heel knap zij 't iets te wei nig voortvarend en gespannen gezon gen, 't tweede eveneens correct uitge voerde penitentenlied, klonk wel erg devoot, maar niet gespierd en geëxal teerd genoeg. Van Vliet dirigeerde ook het Neder lands Hervormd Kerkkoor uit Rijnsburg ln een glanzend Gloria van Saint Saëns en het bekende Gebed van von Weber. De deugdelijke, vol-klinkende zang werd door het orgel iets te zwaar begeleid. Met zijn Katwijkse Lenteklokjes heeft Dirk van Vliet al menig succes geboekt Ze zongen ook nu technisch goed ver zorgd, met grote aandacht voor de aan voerder. In „Les en sport" (Grunholzer) was de voordracht te bevangen. Maar „De vrolijke zangers" kregen ineens de verheugende lichte vaart, die vanzelf een applaus uitlokte. Henk Akse leidde Zang en Vriend schap i Hazerswoude) in het pompeuze „Soli Deo Gloria" van Altink en het echte Leger des Heils-lied „Ik wil zingen van mijn Heiland" (door Kousemaker wat benauwd bewerkt). Men zong met veel élan. struikelde niet over de obsta kels in Altinks loflied. Toch hadden hier graag een sterker genuanceerde klank gehoord. Ook het meisjeskoor De Lofstem (Rijnsburg) dat zong van vreemde taalproblemen en een nachtegaal in de lente werd door Akse gedirigeerd. De voordracht was beschaafd en de nogal egale klank zuiver. Het gemengde koor De Lofstem (even eens onder Akse) verklankte twee wer ken van de lang niet meer actuele Bein tema; het wat verschoten „Als bloemen dromen" en een canonische en fugatische bewerking van psalm 116. Afgezien een iets teveel aan vibrato bij enkele sopranen, waren de uitvoeringen, met name in technisch, opzicht, verdienste lijk. Maar die van de dromende bloemen was het ook als vertolking van een sfeer. Alle koren verenigd zongen ten be sluite, onder Akse's leiding „Boven de starren" van Franz Abt. Johan van Wolfswinkel Morgen eerste paal voor eerste hoogbouw in Hazerswoude Zwaan de jaarvergadering gehouden van de afdeling Lisse van de Dierenbe scherming. Het bestuur had de heer L. van Rooij bereid gevonden de voorzit tersfunctie voorlopig te vervullen. Sinds het overlijden van de heer J. W„ Aarsen had de afdeling geen voorzitter meer. De heer Van Rooij herdacht de overle den voorzitter, die onder meer sterk heeft geijverd voor de stichting van een opvangcentrum voor zieke en zwerven de dieren. Secretaresse mevrouw Grimme toonde zich in haar jaarverslag tevreden over de gang van zaken. Penningmeester A. de Wit zei. dat dankzij de door de heer Aarsen sterk gepropageerde zilvervloot actie de afdel'ing Lisse thans ƒ6659.21 'in kas heeft. Hierdoor zal het binnen af zienbare tijd mogelijk zijn een dieren- asyl te stichtemTat nog toe worden bij na dagelijks dieren bij mevrouw Grim me gebracht. Zij zoekt thans een tehuis voor een poes. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Van Rooij als voorzitter gekozen. In de plaats van mevrouw Van Leeuwen-Kor- tekaas, die aan de beurt van aftreden was, koos men de heer D. C. Seotter cn ln de plaats van mevrouw Pieper, ir. D. H. N. van Slogteren. De heer. Korfimaker, beheerder van het natuurreservaat De Beer op Rozen burg, hield een lezing over dat reser vaat, toegelicht met dia's. Men besloot eind mei een excursie naar De Beer ts maken. Mr. Bavinck gaat bemiddelen cao bouwbedrijf (Van onze soc.-econ. redactie) Vertegenwoordigers van de aannemers- organisaties in het bouwbedrijf hebben zich na het vastlopen van de onderhan delingen over de nieuwe c.a.o. gewend it mr. H. Bavinck, lid van het College an Ryksbemiddelaars. Zoals bekend kunnen werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf het op het ogenblik niet eens worden over de verplichte vrije zaterdag gedurende het gehele jaar, verhoging van de prestatie beloning en de eventuele invoering van een boetebeding voor de werknemers bij het betalen van lonen die boven dè c.a.o.- arm uitgaan. De heer Bavinck heeft zich thans be reid verklaard als persoon en dus niet in zijn kwaliteit van rijksbemiddelaar, een vertrouwelijk gesprek te hebben met vertegenwoordigers van werknemers- en werkgeversorganisaties in het bouwbe drijf. Dit gesprek zal vanmiddag op het Rot terdamse stadhuis plaats vinden Philatelica De afdeling Lisse van Philatelica ver gaderde gisteravond in Oase. Voorzitter C. A. Gehrels hield een instructieve, door het Philatelist ische Centrum te Amster dam beschikbaar gestelde lezing over het vluohtelingenjaar en de tweede boe renoorlog in Zuid-Afrika. Er werden fraaie kleurendia's bij vertoond. Volgen de week dinsdag wordt in Oase een ruil- avond gehouden, waarop ook de jeugd welkom is. Spaarbank Op het postkantoor in Lisse werd ln januari aan spaargelden ingelegd 70.000 en terugbetaald ƒ68.000. Herkenningswedstrijden Door de Gladiolus-vereniging worde* ln samenwerking met Hollands Bloem bollenhuig herkenningswedstrijden gladiolensoorten uitgeschreven. De ste wedstrijd wordt gehouden in de kan tinezaal van de Hdbabo op 15 februari voor geoefende vaklieden zonder voor afgaande bezichtiging der knollen. De tweede wedstrijd op 1, 2 en 3 maart. Be zichtiging der knollen daarvoor kan plaats nebben van 16 tot en met 28 fe bruari. Vijf jaar geëist voor doodslag op baby Vijf jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van justitie bij de recht bank te Amsterdam gisteren geëist legen de pas kort geleden 20 jaar ge worden Adriana O.-S., die hij schuldig achtte aan de primair ten laste gelegde doodslag op haar zes maanden oude baby. Het kind kwam op 16 juni van het vorig jaar door verstikking om het leven. Ze had haar kind op de buik in het wiegje gelegd en daarover eerst een vierdubbel gevouwen deken en daarna nog eens een kapok-kussen gelegd. „Ik werd nerveus van het huilen", zei de jonge vrouw gisteren voor de rechtbank. Haar 21-jarige plichtigheid was verschenen. „Ik heb er helemaal niet bij stil ge staan dat het kindje zou kunnen stik- ke", verweerde de jeugdige verdachte zich voor de rechtbank. De feitelijke handelingen gaf zij wel toe, maar zij ontkende de bedoeling te hebben gehad het kind te doden. ..Maar u wist toch wel dat er onge lukken konden gebeuren?" merkte de rechtbankpresident mr. B. van der Waerden op, die eraan herinnerde dat 'n jaar tevoren een ander kind van het jonge echtpaar op dezelfde wijze om het leven was gekomen. (Van een onzer redacteuren) MORGENOCHTEND om half elf wordt aan de Rijndijk in Hazerswoude de eerste paal geslagen voor een voor deze landelijke gemeente revo lutionair plan: de bouw van 30 flats, één dagwinkel en 13 winkels met daarboven 26 galerij woningen. Deze eerste hoogbouw in Hazerswoude komt in het uitbreidingsplan „Hoge Rijndijk", tussen het in aanbouw zijnde raadhuis (dat waarschijnlijk dit jaar klaar komt) en de Gemenc- weg. Ten behoeve van dit plan wordt haaks op de Rijndijk de Da Costa- singel aangelegd. De flatwoningen zijn bestemd voor verkoop in coöperatief verband en ze gaan naar gelang grootte (drie of vier kamers) en ligging 20.000 tot 25.000 kosten. Per flat kan een hypotheek van 15.000 worden ver strekt tegen een rente van-4% pet. De winkels met.galerijwoningen zijn bestemd voor de verhuur. De N.V. Grootstad XII te Nootdorp gaat het plan, dat is ontworpen door het ar chitectenbureau M. J. Rouw te Zoe- termeer-Hoogerheide, in eigen be heer uitvoeren en zal zich bovendien met de exploitatie van de winkel galerij gaan belasten. De winkels met galerijwoningen zijn zodanig ingedeeld, dat winkels en wo ningen afzonderlijk kunnen worden ver huurd. Elke woning krijgt een eigen toegang via een galerij. De winkels krij gen een oppervlak van circa 85 m2. De erboven gelegen galerijwoningen zullen elk een woonkamer, drie slaapkamers, een keuken en een douchecel bevatten. Een dagwinkel fungeert als verbin dende schakel tussen de 116 meter lange winkelgalerij en het haaks op deze ga lerij geprojecteerde flatgebouw. Boven de winkels komt een twee meter brede luifel. Aan de rechterzijde wordt deze luifel beëindigd door een service-station en achter de winkels zijn aan een se cundaire straat de bergingen en auto boxen voor winkels en woningen ge groepeerd. De indeling van de flats is: por tiek met trappehuis; links hiervan de vierkamerwoningen en rechts de driekamerwoningen. Onder de drie woonlagen zijn aan de voorgevel de bergingen en aan de achtergevel de garages in de onderbouw opgenomen. De winkelgalerij is bedoeld als een centrum van het aan ongeveer 1200 wo ningen plaats biedende uitbreidingsplan. VOORHOUT Bekerwedstrijd Bridgeclub „Voorhout" Voor de tweede maal hebben de leden van de Bridgeclub „Voorhout" gestre den om de wisselbeker over het seizoen 1961—'62. Het echtpaar Van Beurden de beker voor de tweede maal met 311 punten. Alphen aan den Rijn Ook tweede avond Ien de dames bloemen en de heren roke rij overhandigd. Hij gaf hierna het woord aan de heer A. Hofland, die zich „de nieuwbakken welke „Mobiel" het toneelstuk „Geld j voorzitter" van „Mobiel" noemde en die te geef" over het voétlicht bracht, werd woorden van hartelijke dank richtte tot De Nutszaal heel bezet; onder de aanwezigen bevond zich de heer L. Schipper, voorzitter de Chr. Oranjevereniging te Leiden oud-voorzitter van de Alphense C.O.V. Namens de Oranjevereniging heeft de heer E. de Vries „Mobiel" dank gebracht Nog geen overheidssteun De Rederij Gebr*. Slot in Den Helder poogt de verre visserij door Nederlandse treilers op de kust van IJsland nieuw leven in te blazen. Daar vist thans de Helderse treiler HD 71 „Michiel", vorig Jaar gebouwd schip, onder mando van schipper Freek Slot. Omdat deze verre visserij voor de Nederlandse bemanning een nieuw werkterrein be tekent, wordt de reis meegemaakt door een ervaren Belgische schipper, die als visloods optreedt. De rederij is experiment begonnen zopder steun van de overheid. Een subsidieverzoek van d« Nederlandse Visserijmaatschappijen Is in Den Haag nog in studie. In de na-oorlogse jaren hebben enkele rederijen (mislukte) pogingen gedaan de verre visserij op gang te brengen. Drs. D.JJ. van Dijk. voorzitter van he' Productschap voor Vis- en Visproduc ten. heeft in de laatste vergadering var het schap ook gewezen op het grote be lang van de verre visserij. Ir. J.F. Minnée uit Leiden heeft tijdens de visserijdagen Bergen een pleidooi gehouden het bouwen van schepen, waarmt schippers ook ter verre visserij kunnen Trouwens, wel of geen verre visserij, het probleem is niet v?tv vandaag of gis teren. Enige jaren geleden al heeft de voorzitter van de Scheveningse Reeders- vereniging, de heer D.A. den Duik ge zegd, dat er bij IJsland ook vis te vinden De aanvoer van rondvis uit de Noordzee, de enige zee die door de Nederlandse treilers tot nu toe werd be vist. is schraal en de onvoldoende voor ziening van de Nederlandse markt ver dient dus alle aandacht. Daarom moet ook de verre visserij misschien later zelfs tot in de Groenland en New Foundland het Nederlandse visserijpatroon worden toegevoegd. Grote kapitalen zullen volgens de visserijdeskundigen nodig voor de schepen, geschikt voor de uitoefening van deze visserij. Deze zullen slechts beschikbaar komen indien proef ondervindelijk is aangetoond, dat Neder- een gezonde, smakelijke afwisseling Uw bakker heeft het; altijd vers (M EEN VAN ONZE 7 SOORTEN: BRABANTS Fijn gemalen rogge met gist gerezen. I Vindt veel aftrek in de Zuidelijke provin-A cies. Maar u zult er ook van smullen. Probeer het eens bij erwtensoep. Alle soorten machinaal gesneden, ver- pakt en gesteriliseerd. W SMAAKT BIJ ELKE MAALTIJD^ land zich ook in deze richting visserij kan ontwikkelen, dat de Neder landse bedrijven zich hierop in het bij zonder willen gaan toeleggen de vis van de verre visserij een lonende afzet kan worden gevonden. De „Michiel" wordt medio februari in Umuiden terug verwacht. V isserijgolfjes Receptie IJmuidense visserijschool Er ls zeer veel belangstelling geweest voor de receptie van de jubilerende vis serijschool in IJmuiden. De inspecteur- generaal, mr. ir. RL Goote, vertegenwoor digde het ministerie. Burgemeester mr. J. Chr. Biihrmann gaf een overzicht van de historie school, die onverbrekelijk is verbonden met IJmuiden. De school heeft tot buiten de gemeentegrenzen een uitste kende naam. De burgemeester noemde de visserij een nationaal belang. Het ls derhalve noodzakelijk dat het onderwijs de school bü blijft met de ontwik keling in het buitenland. Hl) meende, dat zich op het moment van de receptie honderden op de zeeën bevonden die dankbaar waren voor wat ze op de vis serijschool hadden geleerd. De heer Goote zei, dat het onderwijs niet alles alleen kan doen. Ook de rede rijen hebben een taak. De belangstelling bij de jeugd zal moeten worden aange wakkerd. Meningsverschillen moeten door middel van compromissen worden opgelost, want eensgezindheid leidt tot kracht en welvaart. Hij wilde geen partij tVekken in het conflict tussen Den Haag, Katwijk en Velsen over het oefenschip. Voorts sprak de Vclsense wethouder ai onderwijs, de heer H. de Boer, na directeur P. Verwayen de sprekers dankte. Besprekingen Er zijn besprekingen aan de gang tus- >n reders, groothandelaren en werkne- lers over de problemen rond de vrije zaterdag. De rij k sbem idd el a a r$ verlenen hierbij hun diensten. Woensdagavond zou een vergadering van de visknechten i Umuiden worden gehouden, vrijdag in de vislossers. Op zee Om de noord was het nog steeds on gunstig weer. Slechts enkele schepen vis ten, maar er werd niet veel gevangen en de netten werden veelal beschadigd. Bij de P-boeien was het resultaat ook al niet best. Daar werden per trek slechts 23 kilo tong en 2 tot 3 manden vis gevangen. Op de kust belette een hoge zee goede vangsten. Wat er was De aanvoer, verzoVgd door 21 schepen, bedroeg 120 schelvis, 955 haring, 1900 wij ting, 340 gul en kabeljauw, 260 koolvis, 10 radio, 150 diversen, 590 stuks kabel jauw, 300 schol, 68 tarbot, en 12.000 kilo tong. De prijzen waren aan de lage kant. De VL 121 besomde f 10.008. Nieuwe schippers Schipper Jaap Zuiderduin van de To ronto heeft nu het bevel over de IJM 15 Emma, Henk van den Bos van de Maria van Hattem over de Maria Elizabeth. De HD 74 Michiel heeft tot nu toe niet veel succes. Motorpech maakte een abrupt einde aan de visserij bij Usland, waarna de vangst in Aberdeen werd verkocht Nu gaat men on de Noordzee verder. Schipper B. Hoek van de KW 136 Ura nus heeft de VL 97 Prinses Juliana ge kocht KOUDEKERK A. D. RIJN Alles jaagt naar geld en goed De afdeling Koudekerk aan den Rijn van de Nederlandse Christelijke Land- arbeidersbond hield in het Verenigings gebouw haar jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht voorzitter M. van Bostelen het plotseling overlijden van de heer Jac. Ravensbergen, die te Koudekerk aan den Rijn in de kring van de vakbeweging een bekende figuur was en die door een auto-ongeval plot seling om het leven kwam. Hij heette de aanwezigen welkom en meer in het bijzonder het lid van l>et hoofdbestuur, de heer Van Zullen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de afdeling thans 35 leden telt. De penningmeester kon een klein saldo melden. Vervolgens werd de film „En de zee was niet meer" vertoond. Na de pauze sprak de heer Van Zui len. Deze stelde de vraag of de bond nog wel nut heeft, „aangezien de werk nemers slaven worden van het loon' „Alles jaagt naar geld en goed, maa. met Gods Woord wordt weinig reke ning gehouden". Verscheidene afgevaar digden spraken hun beste wensen uit. Ten slotte werden nog enkele films ver toond. Een collecte voor D.E.L. bracht f 14,37 op. HAZERSWOUDE Volleybal Dc volleybalclub „Hazerswoude" moest aantreden tegen het sterke „De Plas I". Dat het hiefby voor de Hazerswoudena- ren zou gaan om een zo draaglijk moge lijk resultaat te bereiken stond bij voor baat vast. Men begon in de eerste set met groot enthousiasme en kwam zelfs met 20 voor, maar toen kwam De Plas opzetten en overspeelde Hazerswoude volkomen. Eindresultaat werd van de eerste set 215. Toch kwam Hazerswoude in de tweede set terug en het kreeg met 9—3 de leiding. Maar De Plas won uit eindelijk ook deze set, zij het op het nippertje, met 13—15. Gedeprimeerd door dit resultaat de strijd in de laatste set weer voor De Plas met 6—15, zodat de eindstand een 0—3 overwinning voor De Plas I werd. Zang en Vriendschap De feestavond van het kinder- en meis jeskoor begint hedenavond om 7 uur in het Herv. verenigingsgebouw. Stoere taal van de visknechten TjE VISKNECHTEN te IJmuiden z(jn vastbesloten op zaterdag niet meer te werken. Gisteravond werd een ge zamenlijke vergadering van de drie vak bonden gehouden, waarop een goede tweehonderd man aanwezig was. Van achter de bestuurstafel werd voorgesteld enige geleidelijkheid te betrachten In twee maanden tjjds zou de vrije zaterdag dan worden verwezenlijkt. Dit voorstel had geen schijn van kans Er werd gmadelijk 0m gelachen en dc visknechten stelden: willen de werkge vers niiet meteen de vrije zaterdag in voeren, dan moeten zij ons maar ont slaan. Wij kunnen werk genoeg krijgen Besloten wend de verantwoordelijk heid voor de gang van zaken zelf te dragen. De vakbondsbesturen gaan dan vrij uit. De vislossers zafl niets in de weg Worden gelegd Wanneer die lossen, uit stekend. maar de geloste vis zal niet worden verwerkt. Ten slotte deden de visknechten een beroep op hun collega's in Scheveningen, die hun houding nog niet hebben be paald, hen te steunen door evenmin op zaterdag oe wenken. VOORSCHOTEN Jongentje aangereden Gistermiddag omstreeks half vijf stak de 3-jarige Bennie Bekkema zonder vol doende yp het verkeer te letten de Leid- scwcg nabij de Tolstraat over. Het jon gentje werd door een vrachtauto gegre- 15 meter meegesleurd. Met een hoofdwond en onbekend letsel werd hij per ambulance naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. Burgerlijke eland GEBOREN: Martinus Jacobus Maria, v J C van Vliet en J Th van Paassen, Dobbcweg 9 b; Ingrid Maria, d v P C van LuiJnenburg en P A M van Mun- steren. Burg. Verèdepark 17; Jaquellnc Maria Johanna, d v J G A van Gent en G J J van Aken, Van Heuven Goedhart- straat 2: Andreas Theodorus, z v H M Verhoork en M M van Haastrecht, Donk laan 7; Gijsbert, z v G van de Peppel i M J Willems, Leidseweg 354. ONDERTROUWD: H. A. van der Lin- don, 29 jaar, Kon. Wilhclminalaan 18 en J van Vliet, 30 jaar, Oudermeulenlaan 20. Wassenaar. OVERLEDEN: A P J Groencwegen. 62 jaar. Papelaan 05; H. Klijzing, 55 Jaar. Hyacinthstraat 16, de heer J. Vierbergen te Leiden, die twintig jaar voorzitter van „Mobiel" is geweest Niet alleen heeft hij het scheep je van „Mobiel" geleid, maar zowel hij als zijn vrouw stond tientallen malen voor deze club op de planken. Het was blijkbaar een attentie van dit echtpaar, dat er drie extra boeketten waren met linten in de kleuren van de Sleutelstad, voor drie dames, met wie zij zo vaak hebben gespeeld: de souffleuse mevrouw Goedhart, mejuffrouw L. Binnenkamp en mevrouw Bary. DE KAAG Win terlezing In de christelijke 9chood te Nieuwe Wetering wordt morgenavond een win- terlezing gehouden. Ook de bewoners vsn R1J1SSATERWOVDE Gemeentebelangen Tijdens een gisteravond onder leiding an de heer H. T. de Boer in het Nuts- gebouw gehouden vergadering, die door 35 personen werd bijgewoond, werd be sloten een vereniging Gemeentebelan gen op te richten. Deze vereniging draagt een algemeen karakter en be oogt behartiging van de gemeentezaken in de ruimst mogelijke zin. Vrijwel alle aanwezigen verklaarden niet tevreden te zijn met de gang van zaken in de gemeente. Ongeveer 20 aanwezigen ga- zich op als lid en over veertien da gen wordt weer vergaderd. Men kon het nog niet over eens worden of Gemeen tebelangen bij de komende raadsverkie zingen met een eigen lijst moet uit komen. Tafeltennisvereniging R.T.C. De heren van het eerste team hebben op het Docos-team revanche genomen. De vorige keer werden ze met 73 uit Leiden naar huis gestuurd, maar nu hebben ze wel duidelijk gemaakt, dat de RTC-heren zullen proberen de overgangs klasse te bereiken, want zU wonnen met 64. De volgende keer wordt de belang rijke wedstrijd Treffers—RTC gespeeld. Treffers uit Roelofarendsveen is de naaste concurrent en heeft momenteel twee punten minder. Het tweede herenteam verioor de derde wedstrijd in successie. Het ging ten onder tegen Sett 2, welke club op de laatste plaats stond. Alleen Hans Kinkel kwam tweemaal tot winst. W. Pet en W. Kempe moesten drie verliespartijen incas- Het dubbelspel was ten slotte nog voor de RTC-heren, maar dat kon de. wedstrijd niet meer goed maken. Het derde herenteam kwam tegen Sparkler 2 ln Roelofarendsveen niet ver der dan een gelijk spel met 5—5. Nog staat RTC 3 in deze afdeling bovenaan, maar het Docos-team is nu weer een punt dich ter bij RTC gekomen. Ook met het eerste damesteam ging het deze week weer niet zo goed. Het, moest spelen tegen de dames van het derde Docos-team en ging roemloos met 73 ten onder. De dames van het tweede team behalen overwinning na overwinning. Het werd nu Pit 54 weer eens duidelijk gemaakt hoe sterk ze wel zijn; de RTC-dames wonnen met 82. In de afdeling Den Haag vierde klasse dames staan twee RTC-dames ln het persoonlijk klassement bij de beste vijf, namelijk mej. T. van Iperen met een resultaat van 100 pet en mej. K. Reumer- man met 95 pet. WOUBRUGGE Jaarvergadering C.B.T.B. In „Het oude raedthuys" hield de af deling Woubrugge en omstreken van de Chr. Boeren- en Tuindersbond woens dagavond haar jaarvergadering. Na de opening door voorzitter C. Rijlaarsdam gaf secretaris J. Treur zijn jaarverslag. Het aantal leden bedraagt thans 54. Pen ningmeester T. de Boer deelde in zijn Jaarverslag onder meer mede. dat het batig saldo in het afgelopen jaar Iets vas gedaald. Dc voorzitter las vervolgens de nieuw •pgestelde statuten en reglementen voor; sinds de vereniging in 1945 werd opge richt waren dezq nog niet vastgesteld. Zonder commentaar werden ze goed gekeurd. De voorzitter deelde nog me de, dat het bestuur zal overwegen ook hier een speciale jongeren afdeling op richten. Na dc pauze voerde het toneelgezel schap „De regenboog" uit Delft met succes het Franse blijspel „Oscar" op, mder leiding van regisseur D. Looysen. Kruisjassen Aan de wedstrijd kruisjassen in „Het oude raedthuys" namen veertig personen deel. De uitslag was: 1 J. van Klaveren, 5501 p.; 2 C. van der Horst, 5472 p.; ■I C. Koetsier, 5183 p.; 4 A. J. de Vreede. 5174 p.; 5 T. L. Beuk, 4954 p.; 6 H. Koet sier, 4867 p.; 7 B. Koetsier, 4842 p. TER AAR Cefa-fllm Zaterdagavond kwart voor acht draalt )or de Ccfa de film „De Inspecteur slaat toe". Toegang 14 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9