Bij Haagse Schouw gaat groot kunstwerk twee wegen en de Rijn overspannen (230 m) Diesstuk van Pirandello in Leidse schouwburg Tijdstip van de Wederkomst van bijkomstige aard De omlegging van rijksweg 4 Rijkswaterstaat: Vóór de zomer de eerste aanbestedingen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 i verkeer er waterstaat het plan voor de om legging van de rijksweg 4 (bij Rhijn- hof), tussen de grens van Voorscho- i Wassenaar en het Rhijnziclit- waarvoor, zoals gemeld, aanvanke lijk een ander tracé was gekozen, be treft een lengte van drie-en-een-hal ve kilometer. viaduct te ^^gstgeest, volledig heeft Maaldrift-Haagse Schouw goedgekeurd, vonden wij de Rijks waterstaat ln Den Haag bereid ons er tot in details over in te lichten. Het plan staat nu op het punt tot uitvoering te komen. In maart kan de aanbesteding van de aanleg een parallelweg worden verwacht en in de komende voorzomer de aanbe steding van de bouw van een groot gecombineerd kunstwerk (waarin een brug) in de omgeving Haagse Schouw. De omlegging van de rijksweg, Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Het gulden Vlies, 8 uur: Dr. A. van Voorthuijsen-stichting, J. G. W. Schro der uit Groningen over stichting tehuis voor geestelijk gehandicapten. Casinotheater. 7 en 9.15 uur nm.: K. en O.-film van de maand, „Ascenseur pour '1 Echafaud". Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; solist: Eduardo del Pueyo, piano. Rehoboth, 8 uur: Veron, heer Moraal over „Griddippers en Oscillatoren". Den Haag. Kurzaal, 8.15 uur: Kar man-dansers uit Israël. Gemeentemuseum. 8.15 uur: Het Leon- hardt Consort, oude muziek op histori sche instrumenten. Vrijdag Restaurant Van der Heijden, 8 uur: Jaarvergadering Vola. De Doelen, 4 uur: Ledenvergadering Mij. voor Toonkunst. Academie. Groot Auditorium. 4 uur: Forumbijeenkomst onder auspiciën van C.S.R. onder leiding van dr. H. Faber, „Eenheid der Kerk". Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilms, „Poème electronique" en „Het schot is te boord". Schouwburg, 8 uur: Diestoneel. „II Giuoco delle Parti" van Pirandello. Den Burcht, 8 uur: Feestavond afd. Leiden Nederlandse Politie Bond. Den Haag, Kurzaal, 8 uur: Toneel groep Ensemble met. „Een vrije dag". Zaterdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Muziekgezel schap „Concordia". Schouwburg. 8 uur: Diestoneel. „II Giuoco delle Parti" van Pirandello. De Turk, 3 uur: Diploma-uitreiking jongezel-zetters en -drukkers. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Ker sentuin". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. Bernard Haitink; so list: Robert Casadesus, piano. Lutherse kerk, Lutherse Burgwal, 8 uur: Feike Asma, orgel. Zorgvlietkerk. Oude Scheveningseweg, 8 uur: Willem Talsma, orgel. Films Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De stalen klauw (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Vrijge- zellenflat (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De dan seres en de vampier (18 jaar); donder dag: Liefde en-begeerte (18 jaar). Studio 2.30, 7 en 9.15 uur): De vijf gevonnisten 14 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): De kanonnen van Navarone (14 jaar). Films van vrijdag af Casino (2 en 7.30 uur): Analyse van een moord (18 jaar). Lid» (2.30, 7 en 9.15 uur): U-reus (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Wien wie es weiint und lachit (14 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): De zondares van Assyrië (14 jaar); donderdag: Duis tere driften (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De kreet (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): De kanonnen van Navarone (14 jaar). Apotheken Geopend voor^ spoedeisende gevallen Op liet Lady kantje af De bekende toneelgroep van oud-stu denten onder leiding van mr. P. Cle- veringa zet ook dit jaar de traditie voort met het brengen van een toneelstuk, waarvan de opbrengst is bestemd een goed doel. Op 27 februari zal in de schouwburg een opvoering worden gegeven van Relapse" of „Virtue in Danger", vai John Vanbrugh. In de Nederlandse taling van Victor Varangot heeft dit werk de originele titel „Op het Lady kantje af' gekregen. De voorstelling wordt ditmaal gegeven ten bate va vereniging Pro Juventute Rijnland. Congres in Leiden Van 11 tot 17 september 1962 zal ln Leiden een groot internationaal fysiolo gen- en farmacologencongres worden gehouden. De congressisten komen bij een in het academisch ziekenhuis. De eerste face van het werk aanleg van een parallelweg tussen Maaldrift (omgeving grens Voorscho tenWassenaar) en Haagse Schouw. Deze weg krijgt een breedte van zes meter en is bestemd voor het lang zame verkeer. Hij komt te liggen aan de zuidkant van de tegenwoordige rijksweg en krijgt in de nabijheid van de rooms- katholieke kerk aan de Haagse Schouw een aansluiting op de rijks weg 11 (de weg van Haagse Schouw via de Vink naar Leiden). Deze aan sluiting zal in dit stadium voorlopig zijn. De aanbesteding van de aanleg van deze parallelweg, die een lengte heeft van 1200 meter. Zal reeds in maart plaats hebben. op de rijksweg van de door het Mors- kwartier aan te leggen Leidse invals weg naar het Plesmanviaduct (leger museum) Stationsplein. Er komen twee openingen voor het verkeer. Het viaduct is ruim opgezet. „Leiden kan hier naar alle kanten soepel de rijksweg op en af', zo is dp mening van de Rijkswaterstaat. Ten slotte zijn drie tunnels gepro jecteerd op en bij het gebied voor de uitbreiding van de universiteit. De zuidelijke krijgt twee openingen van 7 meter breedte, de middelste twee openingen van 8 meter breedte en de derde wordt een enkele tunnel met een breedte van 8 meter. Niet zeven viaducten Het aantal kunstwerken bedraagt dus in totaal zes, te weten: één ten zuiden van de Rijnbrug, de Rijnbrug (driedelig kunstwerk) zelf, de grote aansluiting van de Leidse invalsweg en de drie verbindingen op en bij het universitaire terrein. De mededeling in de gemeentelijke nota over zeven viaducten en een weegbare brug over de Rijn is niet juist Het zou goed zijn, de nota op dit punt alsnog te wijzigen, opdat de le zers niet een vertekend beeld krijgen van het werk dat hier staat te begin- Basculebrug De tweede fase in de uitvoering van dit plan betreft de bouw van een brug over de Rijn met een overbrug ging van de Valkenburgerweg (de weg naar Valkenburg) en de Rhijn- hofweg. Dat wordt dus een gecom bineerd kunstwerk. De brug komt enkele honderden meters voorbij de tegenwoordige Rijnbrug bij Haagse Schouw te lig gen, in de richting van Valkenburg. Het kunstwerk zal een lengte heb ben van ongeveer 230 meter. Met de bouw zal wellicht twee-en-een-half jaar zijn gemoeid. De oude brug Haagse Schouw wordt A niet opgeheven; zij blijft bestaan ten Omlegging meter ilOOg de verbindingen met de pe gehele omlegging wordt op hoog De fout is overigens wel verklaar baar. Het kunstwerk Valkenburger- wegRijnRhijnhofweg moet na melijk als één geheel worden gezien en niet als drie afzonderlijke onder delen. Rekent men de onderdoorgan gen Valkenburgerweg en Rhijnhof weg als een aparte tunnel, dan komt men inderdaad op 7. behoeve De nieuwe Rijnbrug, die een bas- culebrug wordt, krijgt twee scheep vaartopeningen. een vaste en een be weegbare. De doorvaartwijdte van het vaste deel bedraagt 16 Vx meter en van het beweegbare deel 10ft meter. De doorvaarthoogte van het vaste deel is 5.40 meter en die van het be weegbare deel 4.90 meter. De doorrij - hoogte zowel aan de Valkenburger weg als aan de Rhijnhofweg is 4.20 meter. Het streven van de Rijkswaterstaat is, de aanbesteding in de komende voorzomer te doen plaats hebben. Tunnel voor rijksweg 11 De andere delen van dit miljoenen plan zijn nog in voorbereiding. De functionaris van Rijkswaterstaat kon ons weliswaar niet zeggen, wanneer met de uitvoering daarvan zal worden begonnen, maar wel verklaarde hij, dat er al het mogelijke aan gedaan zal worden om met de brug en met de omlegging gelijktijdig klaar te zijn, opdat wanneer de brug gereed is het verkeer er direct gebruik van kan maken. Tussen de nieuwe Rijnbrug en de grens VoorschotenWassenaar, onge veer 150 meter ten zuiden van de brug (richting Den Haag dus), zal een tunnel worden gebouwd om de aan sluiting van de genoemde rijksweg 11 (van Leiden via de Vink naar Haagse Schouw) op de rijksweg 4 mogelijk te maken. Voorlopig is bepaald, dat deze tunnel twee openingen krijgt. De opritten van het Rhijnzicht- viaduct te Oegstgeest zullen worden verruimd. Viaduct naar Leiden Aan de noordzijde van de nieuwe Rijnbrug (richting Oegstgeest) krijgt de omlegging van de rijksweg een groot viaduct. Dat is de aansluiting niveau gebracht, namelijk 5 meter boven N.A.P. Er zal ongeveer een miljoen meter zand voor nodig zijn. Twee rijbanen worden aangelegd met een breedte van 7,25 meter en 'n middenberm van 4,50 meter breed. Tussen het Rhijnzichtviaduct en de aftakking naar Leiden komen echter tweemaal drie stroken. Wij maken U erop attent dat reeds nu een belangrijk deel van onze voorjaarscollectie is aangekomen. In het bijzonder willen wij uw aandacht vestigen op de nieuwe Italiaanse import. Pakjes, Japonnen, rokken, blouses. MODEHUIS LUCIËNNE BOTERMARKT 17 LEIDEN TELEFOON 32765. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Michiel Augustinus. zn v J P v d Geer en H A Rademaker; David Eduardus. zn v H R Tegelaar en E v d Lucht; Jacobus Josephs Antonius, zn v J C Borsje en J C W Versteeg; Willem Gerardus. zn v J de Vos en G van Polanen; Christiaan. zn v W C de Roode en A J van Oos ten; Lucia Maria, dr v R v d Bogaard en M J Rijsdam; Cornelia Jacoba Antonia, dr v J M de Groot en M P W Zandbergen; Werner Rudolf, zn v R van Dalen en G van Eeden Petersman. Gehuwd: H Bosman en K Schouten. Overleden: R W Moonen. 6 mnd. zoon: C A Kortekaas, 89 jr, wed v J van der Kleij. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING dame of heer v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het Ruime keuze in alle prijzen. Dank zij de welwillende mede werking van de commandant van de Leidse brandweer, de heer S. W. Hagedoorn, die zijn ladderwagen beschikbaar stelde, kon onze foto graaf op een hoogte van 25 m deze foto's maken van de omgeving bij de Haagse Schouw waar de nieuwe Rijnbrug komt te liggen. Deze brug wordt een schakel in de omlegging van de rijksweg 4 bij Rhijnhof, een omlegging tussen de grens Voorschoten-Wassenaar en het Rhijnzichtviaduct te Oegstgeest (3Vz kilometer). De bovenste foto is genomen in de richting Oegstgeest, met rechts bo ven Rhijnhof. Op deze plaats zal het driedelige kunstwerk worden ge bouwd (230 m lang), dat de Valken burgerweg (boven deze weg zijn de foto's gemaakt), de Rijn en de Rhijn hofweg overspant. Aan de Valken burgerweg zal enige vervallen be bouwing worden gesloopt. De onderste foto is genomen naar de bestaande Rijnbrug bij de Haagse Schouw. Links de aula van de be graafplaats. De nieuwe brug komt schuin over ie Rijn te liggen, enkele honderden meters van de tegenwoordige brug, in de richting Valkenburg dus. De oude brug blijft dienen voor de ver binding met de stad. (Foto's N. v. d. Horst) Tussen de Rhijnhofweg en de Rhijn- zichtweg wordt aan de kant van de stad ook nog een rijwielpad van vier De aanleg van de weg zelf zal door meter breedte aangelegd, het rijk worden bekostigd. Over de dekking van de overige kosten wor den nog besprekingen gevoerd. - Tot goed begrip diene nog, dat deze verbetering van rijksweg 4 invloed heeft op het plan om een Forensen- weg van Den Haög naar Leiden langs de spoorbaan aan te leggen. Het pro vinciale bestuur oordeelt deze weg nodig om de rijksweg, waarop het verkeer nog beduidend zal toenemen, enigermate te ontlasten. De Prov. Staten hebben juist giste ren besloten deze weg op het pro vinciale wegenplan te plaatsen. Hij zal de bestaande provinciale weg van Rijswijk naar de Vink, die een typi sche streekweg met veel bebouwing is, vervangen. De toekomstige ont wikkeling van Leiden als woonstad van velen die in Den Haag werken, maakt een snellere verbinding tussen beide steden gewenst. Na de totstand koming van deze weg zal de bestaan de prov. weg aan de gemeenten Leid- schendam en Voorschoten worden overgedragen. rjET diesstuk van 1962, „11 Giuoco delle Parti" van Pirandello, gister- avond in première gegeven in de Leidse schouwburg door het Stu dententoneel, dateert uit 1918. Het is dus tot stand gekomen vlak voor de periode waarin de Italiaanse auteur door Amerika ging zwerven om zijn huiselijke moeilijkheden te ontvluchten. De diep pessimistische kijk van Pirandello op het leven en zijn wrang-humoristische reactie daarop komen hierin duidelijk tot uiting. Het is, dunkt ons, één van de aantrekkelijke zijden van het studententoneel dat het niet is gericht op de publieke smaak, maar dat er alle ruimte blijft voor experimenten. Zo kon Leiden als eerste stad in Nederland kennis maken met dit werk, in de vertaling van Dos Nijgh en GrM. Ursone. Men heeft Luigi Pirandello wel eens tegengeworpen, dat zijn toneelstukken uiterst celebrale werkstukken zijn. Hij vervormt de hierin voorkomende perso- Dies-rede prof. dr. Sevenster in Leiden VANMIDDAG heeft de rector magnificus van de Leidse universiteit, prof. dr. G. Sevenster, in de stadsgehoorzaal de dies-rede uitgesproken. Het onderwerp was „De verwachting van een nabij koninkrijk in het Nieuwe Testament". Prof. Sevenster vroeg vooral aandacht voor twee punten: vooreerst de these van de zogenaamde consequent-eschatologische school, dat Jezus alleen van een toekomstig en niet van een tegenwoordig koninkrijk zou hebben gesproken en de komst van dit rijk zeer nabij zou hebben geacht. In sommige teksten schijnt Jezus zelfs duidelijk van een zekere termijn te spreken, bijvoorbeeld in Marcus 9 1. Hier zou duide lijk voorondersteld worden, dat velen van de toenmalige generatie de komst van het koninkrijk nog zullen beleven. Het tweede punt betreft de zware crisis, die door het uitblijven van de wederkomst van Christus in het oudste christendom zou zijn ontstaan. Deze is zo menen velen van zo ernstige aard, dat de wording van het oud-christclijke dogma cr geheel door is bepaald. De visie op dit probleem van de ver wachting van een nabij einde der we reld en het uitstel der parousie blijkt ook bij de beoordeling van andere nieuwtestamentische problemen van overwegende betekenis, zoals bij het vraagpunt van „de ambten in het Nieu- lus' Gemeenten zouden aan zaken van we Testament": de christenen van Pau- ambt en organisatie geen aandacht heb ben geschonken, daar zij immers leef den in de verwachting van een spoedige komst van Christus. Consequenties Ook de beoordeling van de „ethiek" in het Nieuwe Testament is veelal bepaald door de visie op de „Naherwartung". Het radicalisme der geboden en het ont breken van een sociale ethiek worden toegeschreven aan de alles overheersen de betekenis van de genoemde verwach ting voor het geloofsleven der oudste christenen. De visie op de besproken vragen heeft dus verstrekkende conse quenties voor onze beoordeling van an dere problemen in het Nieuwe Testament. Bij de behandeling van zijn thema beperkte prof. Sevenster zich hoofd zakelijk tot de geschriften van het onderwerp de belangrijkste gegevens opleveren: de synoptische evangeliën en de brieven van Paulus. Hij ves tigde de aandacht op de talrijke tek sten, die duidelijk van een zekere tegenwoordigheid van het Konink rijk Gods getuigen en wees verder op woorden, waarin sprake is van een volstrekte onzekerheid inzake de termijn der parousie en op andere, die blijkbaar een nog lang uitblijven van Christus' wederkomst voor onderstellen. In dit verband werd ook gehandeld over de karakteris tieke motiveringen in de „ethiek" der evangeliën. Het is opmerkelijk, dat bijvoorbeeld in de Bergrede, maar ook in andere pericopen, het typische motief van de „Naherwar tung" geheel ontbreekt. Ten slotte werd bij dit punt een drietal „ter mijn-teksten" iets uitvoeriger be sproken. Vervolgens werd over de gegevens uit Paulus' brieven gehandeld. Ook hier is tuurlijk telkens sp eerst van het hèil, dat de gelovige nu reeds door het handelen van God in Jezus Christus geschonken is. God is een groot werk van bevrijding begonnen, op grond daarvan mag men hopen op de definitieve verlossing. Wanneer Paulus dan ook de kern van zijn'prediking wil aanduiden, spreekt hij allereerst van de ze geschonken verlossing, van „het woord van het kruis". Een en ander blijkt ook in de „ethiek" van Paulus: uit hetgeen men „in Christus is, volgt hetgeen men behoort te zijn. Aparte aandacht werd nog geschonken aan die plaatsen iri Paulus' brieven, waarin duidelijk aan een zeer nabije toe komst gedacht schijnt te worden en aan de vraag, of er iets van een crisis door het uitblijven der parousie te bespeuren Slotbeschouwin g nen naar eigen inzicht, sluit niet aan bij de werkelijkheid en s er steeds op uit te onthullen, dat de mens niet is wat hij denkt te zijn, of wat anderen denken dat hij is. Neen. hij is „één, geen en honderd duizend". al naar gelang de opvattingen van degene die hom ziet. Hoewel er enige waarheid mag schui len in deze kritiek, zij blijft toch aan de buitenkant van de dingen. Een toneelwerkelijkheid immers is iets geheel anders dan de werkelijkheid van alledag. Wanneer een auteur zijn pessi mistische levenskijk in toneelvorm wenst uit te drukken heeft hij ook het recht daarvoor de vorm te kiezen die hem het meest geëigend voorkomt Pirandello roept, het zij toegegeven, een deprime rende sfeer op, waarin hij zeer bizarre vondsten verwerkt die ineens een hel der licht werpen op „zijn werkelijkheid" Het hoofdthema is altijd weer de ir reële verschijningsvorm van wat voor „waarheid" moet doorgaan. In het diesstuk spelen drie figuren een hoofdrol. In de eerste plaats het ge frustreerde vrouwtje Silia dat apart van haar echtgenoot leeft in 'n eigen aparte- ment en verre de mindere van hem is in intelligentie en levenskunst. In haar na bijheid kan men bij tijd en wijle Guido Venanzi aantreffen, een ij dele minnaar, minder begiftigd met gaven des geestes Nieuwe Testament, die vóór het toekomstsperspectief, In zijn slotbeschouwing achtte spre ker het niet waarschijnlijk, dat Jezus enkel van een toekomstig Koninkrijk heeft gesproken en nog minder, dat Hij zich over een duidelijk berekenbare termijn voor de wederkomst zou hebben geuit. Hij meende verder, dat in het Nieuwe Testament allereerst sprake is van het verlossend handelen van God in liet leven, lijden, sterven en opstaan van Jezus Christus, van een reeds behaalde overwinning op demonische machten en van een Koningschap, dat nu reeds dooi Christus over zijn Gemeente wordt uit geoefend. Uit een en ander vloeit een sterke toekomstverwachting voort, maar volgt ook. dat het tijdstip van de verwer kelijking der toekomende dingen gehee1 bijkomstig wordt Ten slotte werd de vooral door Mar tin Werner verdedigde stelling, dat de ontwikkeling van het dogmatisch den ken onder het gezichtspunt van de ver traging in de parousie zou moeten wor den beschouwd, uitdrukkelijk afgewe zen. Veeleer blijkt dat de oudste vor men van het Apostolicum kunnen wor den opgevat als een normale, geheel evi dente ontplooiing van de allereerste ge- groot* loofsformuleringen der christelijke Ge- toch aller-1 meente. Prof. dr. G. SEVENSTER De bijeenkomst werd opgeluisterd met muziek van een koper-ensemfole van het studentcnmuziekgezelsdhaip Sempre Cres cendo. Men zong voorts twee strofen van het Wilhelmus. Na afloop van de oratie werd in de burgerzaal van het stadhuis een receptie gehouden. dan met uiterlijke aantrekkelijkheden. Het vrouwtje heeft van haar man, die alle gevoelens zorgvuldig heeft uitge schakeld en haar op irritante wijze in alles haar zin geeft, een zekere vrijheid gekregen, die ze echter niet weet te ge bruiken. Zijn sinistere persoonlijkheid blijft zich zozeer op de voorgrond dringen, dat zij het per ongeluk in haar huis binnen dringen van enige beschonken lieden aangrijpt als een prachtige gelegenheid haar echtgenoot tot een duel te dwingen, dat hij onmogelijk kan overleven. De op lossing, die de auteur in het derde bedrijf geeft, mag zowel verrassend als origi neel heten. Niet hij, maar de minnaar zal als slachtoffer van de vrouwelijke list vallen. Gemakkelijk is dit werk niet te spe len. Het vernuftige woordenspel eist een zorgvuldige instudering een rotsvaste rolkennis en «en tot tweede natuur ge worden gemakkelijkheid van beweging, die dan weer van de mise en scène moet komen. Wel, het Studententoneel is zo gelukkig geweest een jong« acteur van de Haagsche Comedie in de persoon van Broes Hartman te kunnen aantrekken voor de regievoering. Hartman kan ook geen ijzer met zijn blote handen breken. Elk lid van het L.S.T. en het L.V. S.T. moet ten slotte eens de kans krijgen op de planken te staan. Hij moest dus werken met krachten die over geen of zeer weinig ervaring beschikken. Het is een onmogelijke eis dan een voorstelling te verlan gen, die vlekkeloos verloopt. Dat is dan ook gisteravond niet gebeurd. Het zeer aarzelende en voorzichtige begin van d« eerste akte deed al ver moeden, met hoeveel moeilijkheden de regisseur te kampen heeft gehad. Maar gaandeweg verloren de acteurs hun ge remdheid en konden zij het geleerde in praktijk brengen. Dat de opgeroepen spanning niet ten volle tot gelding kwam, dat de opzettelijke pauzes wel eens te lang werden gerekt, dat vooral de jeugd van de tonelisten hun verschijning soms ongewild al te bizar maakte, een nurks die hieraan aanstoot neemt. Het is een voorstelling geworden die de toets der kritiek best kan doorstaan. Van de medespelonden moeten wij in de eerste plaats P. H. Bakker Schut noemen, die echtgenoot Lcone precies het cynisme meegaf dat deze figuur zo zeer behoeft. Zijn tegenspeelster Mara Otten als Silia verstaat wel de kunst het kind-vrouwtje te spelen, maar schoot in dramatisch uitdrukkingsvermogen in tweede en derde akte wel wat tekort D. W. Erkelens maakte van zijn Guido- rol een fraai staaltje belachelijke on nozelheid. Van de bijrollen willen wij nog even S. I. H. Gosses vermelden als dokter Spiga. een «ven groteske als van elk ge zond verstand gespeende figuur, die te recht door de regie het volle pond was gegeven. De bijval was zowel langdurig als har telijk gemeend. G. Tulp. Leidse Bloemenweek De Leidse Bloemenweek is dit Jaar van 30 juli tot 4 augustus. Het corso Rijnsburg—Leiden heeft plaats op zater dag 4 augustus.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3