X13 M.V. M ...MET DIT BOEKJE KUMT U OVERAL TERECHT... m M<i Overlijden soldaat is niet te voorkomen geweest Kabo boos over salarisbeleid ambtenaren Kleuren en dessins om er duizelig van te worden Politiek op het scherm tëlctyfeïé. T DINSDAG 6 FEBRUARI 1962 Schaak-vraag 205 Voor een studietoernooi met de fraai kinkende naam „Vittorio de Bar- bieri" zond F. Lazard in 1947 onder staande stelling in. Hij won de tweede prijs ermee. Hoewel de compositie zeer gekunsteld is men zal zo'n stelling in geen enkele partij tegen komen is het oplossingsverloop toch wel origineel. Want, al staat wit „een hele partij achter", de opgave luidt: wit speelt en houdt remise! abcdefgh Wit: Khl. La5. Pc3, pi g2. Zwart: Kg3, Da8, pi c6, d5, f4, g4, g5 en h5. Dam-vraag 204 De stand in het probleem van gis teren was als volgt: Zwart: 7, 8, 9, 10. 11, 14, 20, 26. Wit: 18. 19, 23. 28. 31. 39, 48. 49. Wit wint in de volgende zetten: 18—12, 7x29; 39—33, 14x32; 33x2, 26x37; 2x38!, 37x41; 48—42. Bridge In een viertallenwedstrijd krijgt u als Zuid het volgende spel: A H 9 7 3, 9 H V B 6, A B 5 2. Oost is gever, Noord-Zuid kwets baar. Oost opent de bieding met 1 Sans- Atout (minstens 16 punten met regel matige verdeling). Wat zou u thans bieden? JACK DIAMOND Invul-puxzel Gevraagd 12 woorden van 7 letters waarin de letters „AN" als onder staand voorkomen. 1 A Nranonkelachtige plant. 2 A N bureau. 3 A N dag der week. 4 A N reuzen door Zeus in de Tartarus geslin gerd. 5 A N oproep. 6 A N scheikundig element, bros, moeilijk te smelten metaal. 7 A N betaald. 8 A N grasland. 9 A N niet lang geleden. 10 A N gemeente in N. Hol land herinnert aan tsaar Peter van Rus land. 11 A N inheems opzichter over werklieden (Ind.). 12 A N republiekje in de Oostel. Pyreneeën. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. Maro, 2. adem, 3. rede, 4. omen. Spoedig naar N.-Guinea Kirihio wacht een „warm onthaal" .,r\VER TWEE WEKEN kom ik naar Hollamdria", heeft de heer Frits Ki rihio geseind aan de voorziter van de Panna (Partei Nasionaal), de heer E. J, Bonay. Het telegram was gezonden uit Gorinchem, waar ook de voorzitter van de Panna, de heer H. Wajoi, verblijft. De Pama zal morgen een openbare ver gadering in Hollandia houden om alle belangrijke politieke vraagstukken aan gaande Nederlands Nieuw-Guinea be spreken. De vice-voorzitter van de Nieuw- Guinea-Raad, de heer M. Kaisiepo, ver klaarde: „Als Kirihio meent naar Nieuw- Guinea te moeten terugkeren om hier propaganda te maken voor aansluiting bij Indonesië, moet hij dat niet nalaten. Hij zaa dan zelf kunnen zaen en horen welke werkelijke verlangens er leven in de harten van zijn volk". De voorzitter van de democratische volkspartij, de heer Runtuboi. verklaar de dat een dergelijke prapaganda voor Kirihio's partij onaanvaardbaar is. De democratische volkspartij verwerpt na drukkelijk alle aanspraken van Sukarno en dus „Kirihio's bedoelingen". Uit de reis van staatssecretaris Bot is voldoen de gebleken dat de partij niet alleen staat in dit standpunt. Het hele Papoea volk is tegen. „Nederland dient de gangen van rlhio scherp gade te slaan. Frits' enig doel Is ons land weg te geven aan Indo nesië en zijn propaganda hier ls dus al leen bedoeld om chaos te wekken. Kiri hio zal bovendien zelf zeer op zijn tellen moeten passen als h(j hier Is. WU Pa poea's zün anders dan anderen, wjj zUn paparipit wat neerkomt op „onze ge moederen z(jn verhit". Gepensioneerden komen hij een De Alg. Ned. Bond van Gepensioneer den en de Bond van gep. spoor-, tram- en ander vervoerpersoneel hebben hun meer dan 80.000 leden opgeroepen tot het hou den van een demonstratieve protestver gadering om de grieven en wensen van de ambtelijk gepensioneerden ten aanzien van het hun rakende regeringsbeleid ken baar te maken. De bonden zijn van me ning, dat de regering de belangen van deze gepensioneerden op onbevredigende wijze behartigt. Deze vergadering wordt gehouden op 12 april in de Houtrusthallen in Den Haag Dertien slachtoffers zijn gevallen en verschillende mensen zijn gewond door een botsing van een autobus en een vrachtauto zondag op de weg van Bogor naar Djakarta. MINISTER VISSER ANTWOORDT: ER is, zo deelt minister Visser antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid Beer- nink (c.h.) mee. geen sprake geweest van tekortkomingen van de zijde van de militaire geneeskundige dienst of van de onderscheiden com mandanten in verband met het over lijden tijdens een veldoefening van de soldaat H. J. Hondelink. De mi nister geeft van het verloop van zaken het volgende relaas. Hondelink, die op 30 november 1961 voor de eerste oefening was opgeko- H°g' e Raad moet beslissen over risicoclausule Het gemeentebestuur van Den Helder heeft cassatie aangetekend tegen het ar rest van het Amsterdamse hof. waarbij is bepaald dat de prijzenbeschikkint» bouwbedrijf 1960 geen betrekking mag hebben op risicoclausules in voordien reeds overeengekomen bouwcontracten Naar bekend verbiedt de prijzen'oe- schikking, indertijd uitgevaardigd door termen in de bouwprijs, ook wanneer gestegen loonkosten en kosten van ma terialen in de bouwprijs ook wanneer die doorberekening voordien reeds bij contract was overeengekomen. In feite werden de risicoclausules buiten werking gesteld. De gemeente Den Helder, die ovei komstig de beschikking het bouwbedrijf Coorn en De Jong te Medemblik een som van f2300weigerde te betalen, werd gedagvaard en werd bij arrest van het hof veroordeeld. In zijn overwegin gen vond het hof dat de minister niet bevoegd was de beschikking van toepas sing te verklaren op reeds afgesloten aan nemingsovereenkomsten, voorzover die nog niet waren uitgevoerd. Voor de aan nemerswereld-gaat het in deze principiële zaak om een bedrag van 50 a 60 miljoen gulden. Minister Cals (o., te. en tv.) heeft gistermiddag, na een afwezigheid van vier maandenzijn werk op het departement hervat. Eén maand vertoefde hij in de West en Amerika, drie maanden bijna was hij ziek en moest hij,rast ne men. Volledig hersteld werd hij op de trap van het ministerie door de secretaris-generaal, dr. J. M. Wes- selinge, verwelkomd. De bewinds man wacht een spannende tijd: op 20 maart begint de Tweede Kamer eindelijk met de mondelinge behandeling van 's ministers mammoetwetsontwerp men. is op 13 december, tijdens zijn eerste praktische velddienstles, uitge vallen bij een looppas over een korte afstand. Zijn commandant heeft hem die dag verder geen zware dienst meer laten doen en heeft hem de volgende ochtend het ziekenrapport laten be zoeken. De onderdeelsarts heeft Hondelink, ge let op zijn klachten, op 19 december naar het centraal militair hospitaal in Utrecht gezonden, waar hij die dag in de interne polikliniek een uitgebreid onderzoek heeft ondergaan. De uitslag was zodanig dat geadviseerd kon wor den, dat Hondelink normaal dienst kon doen. Bij zijn keuring voor de dienstplicht op 5 september 1960 heeft Honaelink verklaard, dat zijn vader hartklachten had. Deze omstandigheid was zijn onder- deelsarrs békend, doch noopte, gezien de resultaten van de keuritig( die op dit punt worden ondersteund door de uit slag van een om redenen buiten deze aangelegenheid gelegen noodzakelijk ge acht uitgebreid röntgenologisch borston derzoek, dat op 16 november 1950 werd gehouden en waarbij geen hartafwijkin gen werden geconstateerd) niet tot bij zondere maatregelen. Ook de resultaten van het tweede onderzoek Ln het centraal hospitaal gaven geen aanwijzin gen, dat aan deze omstandigheid bijzon dere aandacht diende te worden ge schonken. Hondelink heeft, behalve op het zie kenrapport waarheen hij door zijn com mandant was gestuurd, nimmer klachten bij zijn onderdeelsarts geuit. Toen na het onderzoek in het centraal hospitaal bleek, dat Hondelink bij de praktische dienst, ondanks zijn goede wil, maar moeilijk mee kon komen, heeft zün commandant hem gezegd, dat hij. wanneer hy merkte, dat het niet ging, het gerust kalm aan mocht doen. Opgemerkt wordt, dat bij de sectie, die op 10 januari is verricht, niets is gevonden wat erop zou kunnen wijzen, dat deze afloop voorkomen had kunnen Bij de opening van de bondsvergade ring van de Katholieke Bond van Over heidspersoneel (KABO) in Arnhem, heeft de voorzitter, de heer A. C. M. Weijter», vanmorgen een rede uitgesproken, waai- in hij erop wees, dat het hoofdbestuur ernstig ontstemd is over het salarisbe leid. „Ook al gaat nu de A.O.W. omhoog, hiermede wordt geen financiële verbe tering bereikt voor enige groepen, wel ke die verbetering het hardst nodig heb ben," aldus de heer Weijters, doelend op de gepensioneerden. De mislukking van de onderhande lingen noemde de heer Weijters com pleet Hij deelde mede, dat alleen reeds de KABO in 1961 1600 leden heeft loren wegens ontslagneming bij de over heid. In januari van dit jaar traden om diezelfde reden weder 170 uit de bond. De bondsvoorzitter schatte, dat in 1961 5 A 6 duizend personeelsleden de overheidsdienst ontvlucht zijn. De regering heeft aldus de heer Weijters niet voldoende naar on« luisterd. Het is nu de taak van het paT- lement, dit wel te doen. Wij doen krachtig en nadrukkelijk beroep op de Tweede Kamer om nog grotere moeilijk heden te voorkomen, aldus de heer Weij ters. De voorzitter zei ten slotte, dat van verschillende zijden de vraag is opgewor pen of het stakingsrecht niet onder dt loupe moet worden genomen. Het hoofd bestuur is van mening, dat er diepgaan de studie nodig is alvorens een defini tief antwoord op concrete vragen in dit verband te kunnen geven. Wij eindigde de heer Weijters verlangen het stakingsrecht vooralsnog niet. Wij hebben veel liever een goeu en reëel overleg. Maar de regering dient wel te begrijpen, dat het haar houding is, die het ons onmogelijk maakt, nog langer aan dit vraagstuk voorbij te zien Op Textielbeurs Amsterdam: (Van onze moderedactrice) Het percentage dat de Nederlan der van het gezinsinkomen per jaar aan textiel besteedt, wordt steeds lager. Het daalde van 18,3 in 1950 tot 13,5 in 1960 en men verwacht voor 1970 een daling tot 12,5. In geld uitgedrukt echter valt er een stij ging in het bestede bedrag te con stateren en wel van 2.333 miljoen in 1950, tot 'f 3.236 miljoen in I960, terwijl naar de cijfers, die reeds be kend zijn, de omzet over 1961 ge schat woj-dt op f 3.430 miljoen. Uit gedrukt in guldens per hoofd van de bevolking steeg het bedrag dat jaar lijks besteed werd aan textiel van f 229,— in 1950 tot f 293,— in 1961. Deze cyfers zyn gepubliceerd ter gele- genheid van de dertiende Textielbeurs Amsterdam, die deze week in het R A.b gebouw gehouden wordt en waaraan een honderdtal grossiers deelnemen. De beurs omvat zowel woningtextiel als kleding voor man, vtouw en kind. De taillisten uit heel het land komen «r hun voorraden voor heit komende sei zoen samenstellen. Een beurs dus vofl harde zakelijkheid, want grossiers en detaillisten hebben hetzelfde doel: hun omzet te vergroten en zich de beste klandizie te verwerven. Maar de zakelijkheid is ditmaal heel ge zellig ingeleid door een Kermis der IJdelheid, waar in fantasie-draaimolen» artistieke textielpopen draaien. Het is dan ook een Kermis der IJdel heid, deze overvloed van nieuwe de» sins voor japonnen en gordijnen. Soms fel modern met verrassende vlakverde lingen. soms traditioneel in Schotts® ruiten maar modern in materialen, som» tn zachte effen pasteltinten, zoals d« „zlchzelfstrijkende" poplin, die than» in grote hoeveelheden op de markt komt. De textielbeurs omvat zowel de heren confectie als dameskleding, terwijl uit gebreide stands voor de baby zijn inge richt. Voor onze kleinste medeburger» wondt hard gewerkt om ook hun mode steeds te vernieuwen en daar wordt al les steeds romantischer. De wieg wordt weer een nestje van kant en strookje», waar lakentjes en 6loopjes behalve vro lijke borduursels ook nog versierd zijn met zacht rose of blauwe volants, ver breed met kant en tussen zetsel. Bij een rondgang is nu niet zoveel opzienbarend nieuws te zien, de haut» couture houdt dat voor zich gereser veerd. ma«r voor de vakman is er toch wel veel te kijken en te keuren voor hij keus doet uit de duizend en een aanbiedingen. Onze Indruk was, dat het de kust van de consument zal zyn be- dachtzaam te blijven vooral bij het ko pen van woningtextiel, want daar is zo'n bonte mengeling van kleuren en dessins, dat men er duizelig van wordt Bebloemde spreien, felle nonfiguratieve gordijnen, alle kleuren tapijten; het kan niet op. Genoeg ook om tot kopen te nl,mmer - 80 l*" «Mi, ""-'"v Plegen,l,'k rn "vkXA""c«ES"".""**. r\,n. "m,n'Slraf!e k SM Commemaar Vaderlandsliefde JJET uiag een ietwat ondankbaar on- derwerp, dat het voor de NCRV- televisie optredende forum gisteravond te behandelen kreeg: het al of niet be staan van vaderlandsliefde in deze tijd van Europese eenwording. Een minder gelukkige keuze van de NCRV, omdat het een abstracte en vrij moeilijk te omlijnen kwestie gold. Dif bleek ook wel bij de traditionele „rondvraag" op straat, die nauwelijks iets opleverde. Het forum ging de vraag echter met grote ernst en ambitie te lijf en het lag zeker niet aan de toewijding van de vijf heren, dat het gesprek, weer gehouden onder leiding van prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst, ditmaal niet zo aantrekke lijk was. Men sprak zich gezamenlijk uit over Vanavond zullen de politieke uit zendingen op de televisie beginnen. Als eerste in de rij komt de KVP aan bod, die direct na de uitzen ding van het journaal tien minuten tijd mag vullen. Zij doet dit met een gefilmde docu mentaire van Wim Povel, gemaakt bij een Nederlandse journaalfilmdienst, düs niet door televisieteohnici. Het onderwerp zal zijn: de betekenis van de provincie voor het dagelijks leven van de bevolking en de politie ke consequenties daarvan. De Ameri kaanse tekenaar Jim Hills heeft een cartoon gemaakt voor de aan- en af kondiging van het filmpje. vanavond Er is vanavond weer agrarisch nieuws, en wel van 730 tot 8 uur. Daarna komt de NTS met het Jour naal. Aansluitend tien minuten poli tiek: de KVP zendt een documen taire uit Om half tien begint een Italiaans filmprogramma met eerst een rolprent over herders in de Ijer- gen en om 9 uur de voor bóven 18 jaar goedgekeurde hoofdfilm „De man van stro". vanavond de besliste wenselijkheid van het komen tot Europese eenheid, maar men wil toch niet overhaast te werk gaan, en men ziet de moeilijkheden van het kie zen van een parlement en het oplossen van andere gezamenlijke kwesties, waarbij zoal geen direkte vaderlands liefde, dan toch wel meer waardigheids- gevoelens en chauvinisme een rol kun nen spelen, duidelijk in. De NTS bracht in een nieuwe afleve ring van de gefilmde „memoires" van Churchill het zware jaar 1940 terug in onze herinnering. De serie blijft interes sant en goed gedocumenteerd. Fragmen ten van oude Britse journaal- en mili taire films zorgen voor authentieke beelden, die niet nalaten telkens weer diepe indruk te maken op degenen die de moed hebben dit alles nog eens aan oog en oor te laten voorbijtrekken. Amerika heeft met deze reeks een kostbaar historisch document verwor- In het televisieprogramma dat de VPRO woensdagavond 7 februari uit zendt komt variatie genoeg voor. Eerst zullen enkele studenten aan minister Luns vragen over zijn beleid mogen stellen, en als pendant daarvan komt het winnende liedje van de gehouden competitie uit de bus. De arts A. C. van Swol begint een nieuwe serie medische uitzendingen, waarin deze avond de prenatale zorg aan bod komt. O.a. geeft dr. H. J. Ver steeg, gynaecoloog, hierover voorlich ting. Als Simon van Collem zijn „Oude draaidoos" heeft gepresenteerd volgt een reportage uit het cabaret „Tingel- Tangel" in Amsterdam. Siete en Ma rijke Hoving, juist koperen bruidspaar, vieren het lustrum van hun kleine ca baret. Aan dit programma werken ver der mee Conny Stuart, Paul Deen en Wouter Denijs. 35 Het kleinere, zuidelijke platform, waar ik me bevond, was zo goed als kaal en verlengd met over het water uitstekend dek in de vorm van een halve cirkel. Eerst wist ik op geen stukken na waar het voor diende, maar ineens herinnerde ik me iets. Mary Ruthven had gezegd dat haar va der de verbinding met het vasteland meestal met een helikopter onderhield cn dan zou dit dek ver moedelijk de landingsplaats voor de helikopter zijn. Tussen beide platforms in, vlak aan mijn voe ten, lag dus het kuildek. Met behulp van een kraan rupsbanden sjouwden arbeiders grote vaten naar een soort opslagplaats onder het noordelijk ilatform. Olie werd natuurlijk door buizen aan >oord van de boortoren overgeladen en ik nam aan dat die vaten het barietmengsel bevatten dat nodig was voor het cementeren van de buitenbe kleding van het boorgat. Ik zag een groot aantal deze opslagplaatsen. De meeste waren open i een van di$t ruimten zou ik vermoedelijk kunnen vinden wat ik zocht. Ik liep naar de rand an het zuidelijk platform, vond een ander ijze- en trapje en klom naar het kuildek. Aan voor zichtigheid of heimelijk gedoe had ik niets meer Het kon alleen maar argwaan opwekken en bo vendien zat ik in tijdnood. Nu het weer steeds slechter begon te worden het waaide tweemaal zo hard als een half uur geleden en niet vanwege de hoogte zou kapitein Zaimis vermoedelijk al op hete kolen zitten. Misschien zag hij zich zelfs wel genoodzaakt om zonder mij weg te varen. Ik probeerde er niet meer aan te denken en begaf me naar de eerste opslag plaats. De deur bleek met een grendel gesloten te zijn. Ik schoof hem terug, duwde de deur open en ging naar binnen. Het was er aardedonker, maar met. behulp van het staaflampje had ik de knop van het licht gauw gevonden. Ik draaide hem om en keek om me heen. De opslagplaats was onge veer dertig meter lang. Op rekken tegen de muur lagen een stuk of veertig buizen met schroefdra den die bijna even lang waren als de opslagplaats. Ik herkende ze als de secties van de hoorbuis. Dat door Alistair MacLean sloot de deur en voelde een zware hand op mijn '"jk cohrnidor alles. Ik deed het licht uit, ging naar buiten, schouder. „Zoek je iets maat?" Het was een zware, ruwe stem en even Iers als een klaverblaadje het zin nebeeld van Ierland. „Wel?" Ik draaide me langzaam om, maar niet al te lang zaam. Ik zette mijn kraag op alsof ik last had van de wind en de regen die nu op het dek begon te druipen en het deed glinsteren in het licht van de booglampen. De man was kort en dik, van middelbare leeftijd en had een verweerd gezicht dat vriendelijk of grimmig kon kijken al naar ge lang de omstandigheden. Op dat moment was het eerder grimmig dan vriendelijk. Het leek me ech ter nogal mee te vallen en Ik besloot de kans maar te wagen. „Ik zoek inderdaad iets", antwoordde ik, terwijl ik mijn Engels accent niet trachtte te verbergen, maar juist overdreef. In de Verenigde Saten wekt een Engels accent namelijk alleen maar het milde wantrouwen op dat de gebruiker niet helemaal goed snik is. „De ploegbaas vertelde me dat ik maar eens met de meesterknecht van het kuildek moest gaan praten. Bent u dat?" Mijn Engels accent vloerde hem. „Dus mijnheer Jerrold stuurde u?" „Inderdaad. Een beroerde nacht, is het niet?" Ik trok de rand van mijn hoed wat verder naar beneden. „Ik benijd jullie niet." „Maar als u naar me zocht", vroeg hij, „wat deed ij dan eigenlijk in drie opslagplaats?" ..Ik zag dat u druk bezig was en omdat hij dacht dat hij hem in die opslagplaats had laten liggen..." „Wie had wat laten liggen?" „Generaal Ruthven. Zijn tas met zeer belang rijke papieren. Hij was hier gistermiddag vroeg op inspectie en toen.eh.ontving hij die jobs tijding en. „Wat voor jobstijding?" „Dat zijn dochter ontvoerd werd. Hij ging meteen met de helikopter weg en vergat in de haast zijn tas." „Aha. Met belangrijke papieren dus?" „Heel erg belangrijk. De generaal zei dat hij hem vermoedelijk in een van de opslagplaatsen bruin leer met had laten liggen. Een grote tas in gouden letters C.C.F." „C.C.F.? Ik dacht dat die tas van de generaal was?" „Zijn papieren zaten erin. Hij leende die tas van mij. Mijn naam is Farnborough. Ik ben de privé- seoretaris van de generaal." Het was tien tegen een dat deze meesterknecht de echte naam van de secretaris zou weten. „C. C. Farnborough." „C.C.?" De meesterknecht keek nu niet grimmig meer, maar grinnikte breed. „Toch zeker niet Claude Cecil?" „Toevallig is een van mijn voornamen Claude", zei ik, „maar ik vind er niets grappigs aan." „Neem me niet kwalijk, mijnheer Farnborough. ik bedoelde er niets kwaads mee. Zullen de jon gens en ik u helpen zoeken?" „Dat zou ik bijzonder vriendelijk vinden." „Als die tas hier ergens ligt, nebben we hem in vijf minuten." (Wordt vervolgd) Om 8.10 uur begint Wouter Paap voor de KRO zijn 17e muziekles die een half uur duurt. Aansluitend een concert door het Radio Filharmonisch orkest, dat onder leiding van Jean Fournet werken van Mozart (o.a, 27ste pianoconcert, solist Theo Bruins) cn Beethoven (2e symfonie) uitvoert. Om 9.55 uur Jules de Corte in zijn Winterteer en na het nieuws liedjes en muziek uit den vreemde. Bij de AVRO verschijnt tussen 8.05 en 9 uur de Asser Koerier en dan is es een amusementsprogramma met militairen in de garnizoenscan tin» te Assen. Om 10 uur voortzetting van de cyclus Rachmaninoff. „Het zwarte meisje Nyoka" is d« titl van het hoorspel dat Simon Smits schreef en dat de BRT om 8 uur gaat uitzenden op 324 m. David Willcocka dirigeert voor d« BBC het Londens symfonieorkest, dat tussen 9 en 10.45 uur, bijgestaan door solisten, werken van Walton, Delius en Janacek gaat uitvoeren. U kunt luisteren op 464 m. Programma voor morgan WOENSDAG 1 Hilversum I, 402 m. 7.00 Nws cn SOS.bcr wijde muz (gram) 7.30 Het brood des Ie- - - 8 oo KW, 8.15 Radiokram ■3 45 Fragmenten utt Otello. opera (gram) 4 40 Pianorecital (gram) 15.00 Jeugdeon® .5.43 Progr over vrijetijdsbesteding l«j» V d Jeugd 17.30 Lichte gram 17.40 Beurs, ber 17.46 Lichte muz en zangsoMsten. 18.10 Koorzang, blakfluitcnsemtole en ar. gel 18.33 Het Spektrum. lezingen 18.30 Gram 19.00 JTws cn weerber 19.10 Op 4» m«n af. praatje 19.13 Leger des Hen», kwartier 19.30 Radiokrant 19.50 Cram 30.00 BIJ de gratie Gods. klankbeeld 31.30 Ko- peroncevt li 50 De ontwikkeling van enkele sociaal-geneeskundige voorzieningen le ring 22.10 Kamerork en solist 23.30 Nw® 22 40 AvondcvcrtJerikirag 22.55 Platcnnw» 33.55—34.o0 nwa. Hilversum II, 298 m. 1007 Uer*. VARA» TOO Nws 7.10 Ochtendgum 7.25 Licht» gram 8.00 Nws 8.18 Lichte gram 9 00 Gym -,6en wij vandaag kookpraatje 9.15 Opor ÏOOO nehnnlr.-irtin VAT MO-JTV C rbeded 1223 Lichte muz (gram) 13.00 Nws'..... JR 2*^ l3_® Gesp raken portret 14 00 Noord- Hollands FITharm ar*- - - 14.25 Omr tutnbouw- atje 13.3» 13 Licht» oik en gemengd koo» n solist 15 00 De gewne jrruw m oc gemeenschap, toespraak 16.1» V d Jeugd 1700 Hammondocgelspel 17.2» Roemeens onk 17.50 Regerlngsultz: Plaat» en functie van het Koninklijk Instituut d Tropen Prof dr F A van Baren, hoofd v*n het bodrrrtkundlf laboratorium •Preekt over de Internationale strijd tege» 18 20 Act 1830 Ta», en rollet en 18 55 VARA- B°0Vd kh>d 19.10 Cha®> VPRO: 19.30 V d Jcu-ed In het Vara-radioprogramma van zaterdag a.s. (12.33 uur) zal Greet je Kauffeld, die door langdurige ziekte aan haar bed gekluisterd is geweest, voor het eerst weer wia de radio te horen zijn tijdens een optreden met De Ramblers onder leiding van Theo Uden Mosman. Een foto van een repetitie. Mdlsohc llederer. VARA30 00 Nws «S Jaar levenservaring. lezinL WS0 Gram 21 00 Dit Is uw teven 33.1» Liohte gram 32 30 Nw? 22 40 Har.t op da tong act problemen 20 55 Strljkork 23J» Irrtkron 33 35—31 00 Nw». TetevLdeprogr. NCRV: 17.00 V d kind NTS: 17t)a—17.45 Internat jeugdjournaal "ti;M, Bllbel. NTS: 20 00 Journ en w-erovrrr» VPRO: 20 20 Onder vuur. studenten stelle» politicus 20 90 Bekentfma. 0.05 Promenade orkca»

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7