Na sanering omgeving Mirakelsteeg: groot plein met winkels, kiosken, parkeerruimte en autobusstation Ui"\ Leiden wordt moderne stad (III) Er wordt al rekening gehouden met een verplaatsing van de S.L.F. Bezorgdheid in de Herv. Raad voor de Zending METJWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG S FEBRUARI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Foyer gehoorzaal, 8 uur: Openbare bij eenkomst „Kerk en Vrede", dr. K. Strijd j over „De wereld is nog niet vergaan", j De Turk, 8 uur: Algemene vergade- 1 ring Kon. Ned. Atletiek Unie. Den Haag, gebouw K. en W., 8 uur: Nationaal Ballet mjn.v. Utrechts Stede- i lijk Orkest. Diligentia, 8 uur: NCRV-ensemble oJ.v. Marinus Voorberg. Dinsdag i Het gulden Vlies, 8.15 uur: Openbare demonstratie .Spreken in het openbaar", instituut Rhetorica. Doelenkazerne, 8 uur: Ontspannings avond met cabaret. Restaurant Van der Heijden. 46 uur: Receptie t.g.v. 50-jarig bestaan fa. D. Kr et en Zoon. Rijksmuseum van Oudheden, 8 uur: jhr. ir. C. C. T. de Beaufort, Amersfoort, over. „De redding van de monumenten op het eiland Philae". Schouwburg, 8 uur: Jubileumprogram ma VPRO, „Tussen olielamp en spijker- Filmzaal academie. 8 uur: LAK-film- -lassics, Jeanne d'Arc" van Carl Dreyer Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 I uur: Toneelgroep Theater met „Arturo Diligentia, 8 uur: Quartetto Italiano" Woensdag Stadsgehoorzaal, 2 en 3.30 uur: 73ste 'eugdconcert Mij. voor Toonkunst, Rot- •rdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Cees Stolwijk. Gebouw „Rehoboth", 8 uur: ledenver gadering afdeling Leiden der „Vereni- 'ing tot bevordering der belangen van 'echthorenden"; spreker dr. J. D. van 'amshorst. Schouwburg, 8 uur: Galavoorstelling esstuk Leidse academie, „11 Giuoco lelie Parti", van Prandello. Kerkzaal academisch ziekenhuis, 1 '.25 uur: Middagpauzebijeenkomst. Jeugdhuis, 8 uur: Christenvrouwen '.eiden-Centrum. huishoudelijke verga- lering. Prytaneum, 12.20 uur: LAK-pauzecon- srt, Ruth Hesseling, viool, Carel Alphe- ■'ar, cello, en Ferry Eiselin. piano. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 ïur: Ned. Comedie met „Caroline". Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Residen- 'e-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; olist: Pierre Fournier, violoncel. Kurzaal, 8.15 uur: Karman-dansers uit Donderdag Het gulden Vlies. 8 uur: Dr. A. van 7oorthuijsen-stichting, J. G. W. Schrö- Ier uit Groningen over stichting tehuis I voor geestelijk gehandicapten. Casinotheater, 7 en 9.15 uur nm.: K. en I O.-film van de maand, „Ascenseur pour 1 '1 Echafaud". Pieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie- Orkest oJ.v. Willem van Otterloo; solist: Eduardo del Pueyo, piano. Stadsgehoorzaal, 2 uur: Diesrede prof. dr. G. Sevenster. Den Haag. Kurzaal, 8.15 uur: Kar- man-dansers uit Israël. Gemeentemuseum, 8.15 uur: Het Leon- hardt Consort, oude muziek op histori sche instrumenten. Vrijdag Restaurant Van der Heijden, 8 uur: Taarvergadering Vola. Academie. Groot Auditorium, 4 uur: Forumbijeenkomst onder auspiciën van C.S.R. onder leiding van dr. H. Faber, „Eenheid der Kerk". Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- oauzefilms, „Poème electronique" en Het schot is te boord". Schouwburg, 8 uur: Diestoneel. „II ""'iioco delle Parti" van Pirandello. Den Haag, Kurzaal. 8 uur: Toneel- Sroep Ensemble met „Een vrije dag". Zaterdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Muziekgezel schap „Concordia". Schouwburg, 8 uur: Diestoneel. „II "'tioco delle Parti" van Pirandello. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Ker- I sentuin". Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Concert gebouworkest o-l.v. Bernard Haitink; so list: Robert Casadesus. piano. Lutherse kerk. Lutherse Burgwal, 8 uur: Feike Asma. orgel. Zorgvlletkerk. Oude Scheveningseweg, 8 uur: Willem Talsma, orgel. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De Olym- Dische Spelen v; den). Lido (2.30, 7 e klauw (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Vrijge- zellenflat (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De dan- geres en de vampier (18 jaar); donder dag: Liefde en begeerte (18 jaar). Studio 2.30, 7 en 9.15 uur): De vijf gevonnisten 14 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): De kanonnen van Navarone (14 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Van Driesum, Mare 1'10, tel. 20406 Tentoonstellingen Trappenhuis academie, werken van Theo Blom en Wilfred Voet (tot 24 febr y Lakenhal, werken van Ap Sok (tot 5 maart). Lakenhal. „Vijftig best verzorgde boe ken" (tot 5 maart). jeugdbiDiiotneea. leeszalen en biblio- neek Reuvens Plantaee 6; maandag Unadag van 4 tot 5.30 uur woens- lag en zaterdag van 12 tot 4 30 uur •n vrijdag «speciaal voor de groter» cugd) van 6 30 tot 8 30 uur «avonds Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree draat 27 maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van tot 5 30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 0 uur; zaterdag van 10-5 3(1 u Rijksmuseum van Oudheden, „Neder landse opgravingen In Egypte" (tot 25 februari). Bijkantoor chr school Obrechtstraat volw dinsdag en donderdag van 8 30— uur nm.. zaterdag 2—5 uur; Jeugd: elke woensdag 25 Rome (alle leeftjj- 9.15 uur): De stalen BIJ het lezen van de nota over het Leidse wegenschema is het haast onvermijdelijk, hier en daar een groot vraagteken te zetten. Dan vraag je je als leek af, of de planologen niet al te ver in de toekomst heb ben willen zien en hun speelse geest niet al te zeer zijn gang hebben laten gaan. Toch is het wel interessant daar kennis van te nemen. Er gaat zo langzamerhand een wel radicaal ander stadsbeeld voor je oprijzen. Volgens de plannen moet er een door braak komen van de Langebrug via de Breestraat naar de Vrouwensteeg, die wordt verbreed, evenals de Vrouwen- kerkkoorsteeg die aansluiting geeft aan de Lange Mars. Er moet zich namelijk aaneengesloten winkencentrum kun- ontwikkelen en de tegenwoordige verbindingen tussen Breestraat en Haar lemmerstraat zijn daarvoor onvoldoende. Twee tunnels in de stad... De tekeningen geven aan, dat op de hoek BoommarktVrouwensteeg de rooilijn achteruit is gelegd, waardoor fraaie situatie ontstaat voor toekom stige uitbreiding van de sociëteit Miner- Wij dachten: de nieuwe sociëteit staat er nog niet eens! Aan de zuidkant van de verbrede Vrouwensteeg zou een nieuw front van de gemoderniseerde Stadsgehoorzaal kun- komen. nieuwe verbinding van Kippen- brug tot Lange Mare gaat deels door slechte bebouwing. Ongetwijfeld een reëel element in deze gedachtengang. Een utopisch aandoende conceptie vin den wij de volgende „Nu door de verbrede Vrouwen steeg een belangrijke verkeersstroom de beide winkelstraten moet kruisen. voorzien in de mogelijkheid ter plaatse ongelijkvloerse kruispunten (tunnels tot uitvoering te brengen. Wanneer de nieuwe kippenbrug laag wordt gebouwd, is het mogelijk, het verkeer onder de Breestraat door te '.ren. De Breestraat kan ter plaatse ongeveer 1.70 boven N.A.P. worden gebracht. Voor de doorrijhoogte kan met ongeveer 3.10 meter worden vol staan, daar de hogere motorrijtuigen andere wegen hun doel kunnen bereiken. Een zodanig kruising met de Haarlemmerstraat is mogelijk, .als deze straat wordt omhooggebracht tot rca 1.30 boven NA..P.". Het kan geen bevreemding wekken als De Leidenaar anno 192 aan d i t aspect van het schema verder maar stilzwijgend voorbijgaat. Als het er van >u komen, zijn we wel enkele genera- ïs verder, lijkt ons. De verdienste van zulk een con structie is echter, dat zij het geheel van het wegschema een wat luchtige en amusante toon geeft Mirakelsteegwinkelgalerij Heel wat concreter is de sanering van de omgeving Mirakelsteeg. Al komt deze niet in de eerste fase van het saneringsplan voor, ieder begrijpt, dat dit niet tot het jaar 2000 kan wachten. Welnu, de gemeente weet met deze omgeving wel raad. De algehele situa tie op het gebied van de huisvesting is hier zeer slecht, zegt de nota. Dit gebied is grotendeels bestemd voor een groot, rechthoekig plein. Aan één kant is een winkelgalerij ontwor pen, die via de Janvossensteeg met de Haarlemmerstraat en de Donkersteeg kan worden verbonden. Met de ver brede Clarasteeg en de Lange Mare kan hier een interessant winkelcircuit ontstaan. De andere zijden kunnen worden ge vormd door bijzondere gebouwen, kan toren met bovenwoningen e.d. Het plein krijgt afmetingen van ongeveer 80 bij 100 en is voornamelijk voor voetgan gers. Op fcet plein zouden verspreid dag winkeltjes en kiosken kunnen worden gebouwd. Er is gelegenheid tot parke- ïn, terwijl ook ruimte is gereserveerd Dor een eenvoudig autobusstation. Als buiten de stad een nieuwe elek triciteitscentrale in bedrijf zal zijn ge steld („te zijner tijd", zegt de nota), kan op de vrijgekomen strook een park- met enkele hoge woonflats en grote parkeergelegenheden worden aan gelegd. De groene zoom langs de singels dan worden hersteld. Of om het met de nota nog romantischer te zeg gen: „De oude vorm van de bastions Hooigrachtwinkelstraat Uit een verkeersprognose heeft men de conclusie getrokken, dat de cityring vierstrooksweg behoort te zijn. De Hooigracht heeft een breedte van 9 meter en kan niet aan de eis voldoen. Een verdubbeling door inschakeling van de Middelstegracht voor een één- richtingstelsel heeft verkeerstechnische bezwaren (ook met het oog op de Haar lemmerstraat). Het definitieve tracé van de oostzijde van de ring is dan ook de Uiterstegracht, die door de vele toe komstige slopingen voor twee rijbanen vereiste breedte wèl kan opbrengen. De Hooigracht kan zich dan ontwikke len tot een winkelstraat die geheel bij de city behoort. De doorbraak LevendaalUiterste gracht gaat grotendeels door slechte be bouwing (Wielmakersteeg en omgeving). Van de Uiterstegracht af is de cityring via een gedempte Oude Herengracht aangesloten op de oost-west-verbinding (Langegracht). S.L.F. buiten de stad Demping van de Oude Herengracht werpt de vraag op hoe het dan met de scheepvaart naar de Lichtfabrieken Vanaf de trans van de Marekerk zag onze fotograaf Van der Horst deze indrukwekkende wirwar van huizen in de omgeving van Clarasteeg- Mi- rakelsteeg-Koddesteeg. Het sane ringsplan zal ook in dit min of meer vergane stadsgedeelte een flink gat slaan. In het artikel leest u, welke plannen er voor bestaan. U leest daarin niét, wanneer zij hun beslag krijgen. Maar waarom zou voor Lei den niet gelden, dat „regeren voor uitzien" is. Links op de foto ziet u nog net iets van de meelfabriek, naar rechts gaande ontmoet u de toren van de Oosterkerk Herengracht en verder naar rechts het ziekenhuis aan de Hooigracht en de Hooglandse kerk. moet. „Het is niet onmogelijk, dat, wanneer deze plannen moeten worden uitgevoerd, de elektrische centrale aan de Langegracht buiten gebruik is gesteld. Bovendien zou de vaarroute naar de S.L.F. verlegd kunnen worden via de Herensingel (van de Schrijvers- brug af). Van de Oude Herengracht af zet de oostkant van de cityring zich voort als een hoofdverkeersweg naar de ten noorden van Leiden in ontwikkeling te brengen Merenwijk (via de Marnix- straat). Het kruispunt met de Willem de Zwijgerlaan is zo ontworpen, dat de kruising in de toekomst ongelijkvloers kan worden. Baan Leiden-Utrecht omhoog Over de Forensenweg wordt ook iets meegedeeld. Dat is de nieuwe weg Den HaagLeiden (ter ontlasting van de rijksweg 4) die parallel aan de spoor baan gaat lopen. Bij de Vink komt hij, volgens het vigerende plan, op de Haag- weg. Het is de bedoeling deze Forensen- weg aansluiting te geven aan de route Toussaintkadete maken overgang in De vraag is hoe de spoorbaan kan worden gekruist. Op den duur zal het spoorweggedeelte MorswegKanaal- weg omhoog moeten worden gebracht, waardoor een serie ongelijkvloerse kruisingen (zoals bij de Lammen- schansweg) ontstaat. Het goederen emplacement aan de Haagweg zal ver plaatst moeten worden naar het indus trieterrein van De grote Polder (Lei denZoeterwoude) Vast staat, dat de verbinding Tous saintkadeWitte Singel de eerste ja ren niet tot stand komt. Afbraak aan Nieuwstraat In het hart van de stad ligt een rustig gedeelte, dat een verademing moet blij ven voor hen die het woelige winkel centrum wel eens willen ontvlieden, namelijk de Burcht en de Hooglandse kerk en omgeving. De opstellers van de nota zijn wel van mening, dat deze sector voor het lokale verkeer gemakkelijker bereik baar moet worden gemaakt. Zij vinden, dat de verbinding Ketelboetersteeg Koren beurssteeg Burchtsteeg Hoog landse Kerkgracht Kaasmarkt Hooigracht door plaatselijke verbredin gen moet worden verbeterd. De bebou wing aan de Nieuwstraat tussen het te restaureren Herenlogement bij de in gang van de Burcht en de Hooglandse kerk is daartoe op papier opgeruimd. Er kan hier een aantrekkelijk pleintje ontstaan, menen de planologen. Het wegstrepen van deze panden komt ons wat lichtvaardig voor. Veel ruimte zal de intimiteit, die dit stads gedeelte kenmerkt, niet ten goede ko men. De toegang (via Burchtsteeg 1 zou men inderdaad te nauw kunnen noemen. het stadsgedeelte zelf (Nieuwstraat met plein voor ingang van Hooglandse kerk en Hooglandse Kerkgracht is dat bepaald niet. (Wij vinden de motivering om hier nog meer ruimte te maken niet overtui gend red. N.L.C.). Conservering Rapenburg De nota is van mening wie zou ieh anders hebben verwacht! dat de struc tuur van het stadsdeel omgeving Lange brugRapenburg zoveel mogelijk moet worden behouden. Van verdere verdich ting en belangrijke verhoging van bouwing moet worden afgezien, ook al om niet nóg meer verkeer aan te trek ken. De uitbreiding van de universiteit zal dan ook voorzover zij in de binnenstad noodzakelijk is, voornamelijk ten ten van het Rapenburg (richting Kaiser- straat) moeten geschieden. Alleen uitbreiding van het juridisch studiecen trum Gravensteen (Gerecht en Pieters kerkhof) en van het Prentenkabinet aar de Kloksteeg toe te staan. Verbreding Herenstraat De Herenstraat moet van de Pieter de la Courtstraat tot de Bloemistenlaan worden verbreed. Als verbinding tussen centrum en Zuid-West blijft deze straat van grote betekenis, vooral voor hel fiets- en bromfietsverkeer. Het kruispunt KoninginnelaanHe renstraat komt ook voor verandering in aanmerking. Nederland en Nieuw-Guinea "T^EN grote groep verlofgangers was in de laatste dagen van de vorige week, op uitnodiging van de Raad voor de Zending, bijeen in het zendingshuis van de Hervormde Kerk. De conferentie begon, als gewoon lijk, met een bijbelstudie, waarna mr. S. C. de Graaf van Randwijck, die juist was teruggekeerd van een reis naar Kameroen, vertelde van zijn ervaringen. De Kerk in Kameroen, die. verleden jaar haar secretaris (ds. Kotto) naar Nederland zond, heeft dit tegenbezoek van de heer Van Rand wijck en dr. J. H. Stelma, voorzitter van de Raad voor de Zending, zeer op prijs gesteld. Met goede verwachtingen mag de toekomstige samen werking tegemoet worden gezien. Behalve een aantal artsen zal de Her vormde zending ook ressortszendelingen, theologische docenten en een leraar voor de middelbare school ter beschikking kunnen stellen. Vrijdagavond gaf dr. G. P. H. Locher een uitvoerige uiteenzetting van de pro blematiek rondom het zendingswerk in Indonesië en Nieuw-Guinea. Op grond van allerlei mededelingen, die de Raad voor de Zending van zij" medwerkers en van anderen ontvangt ls de Raad met grote org omtrent de politiek van de Nederlandse regering vervuld. Een politiek die. wanneer er geen wonder gebeurt, moet uitlopen op een treffen tussen Nederland en Indo nesië met alle gevolgen daarvan voor het volk van NIeuw-Gulnea en voor het opbouwwerk, dat daar gedurende de afgelopen tien jaren met zoveel goede resultaten ls verricht, aldus dr. Locher. De Raad voor de Zending volgt de ont wikkeling nauwlettend, omdat het ogen blik kan aanbreken dat hU geroepen is Er komt over een x-aantal jaren een dag waarop de elektriciteitsfabriek tussen Langegracht en Maresingel voor het laatst de burgerij van licht zal voorzien, voorspellen de sleutel- stedelijke planologen. Zij hebben deze stroomleverende strook ook al een bestemming gegeven: een park zone met hoge woonflats en parkeer gelegenheden. De groene zoom langs de singels zoals die er vroeger is geweest wordt dan gerehabiliteerd zijn zendingsarbelders de raad te geven althans hun gezinnen weg te zenden. De oud-zendingspredikant van de Her vormde Kerk, ds. B. Th. W. Gramberg, die als afgevaardigde van de Evangelisch Lutherse Kerk in Nederland de confe rentie in New Delhi bijwoonde, gaf terdagmorger. aan de hand van een serie dia's verslag van zijn ervaringen. Ds Gramberg die een aantal jaren op Ceylon werkte en vele Indiase kerkleiders kent, liet de aanwezigen, door allerlei details uit persoonlijke gesprekken mee te de len. meeleven met veel van hetgeen in de keuken van deze grote assemblee ge Ds. Hage bedankt voor Leidse Geref. Gem. heeft ds. W. Hage van Middelburg bedankt voor het beroep van de Gereformeerde Gemeente v Ambtsaanvaarding dr. Jansen Schoonhoven De rector van de zendingshogeschool der Hervormde kerk, dr. E. Jansen Schoonhoven, die onlangs werd benoemd tot bijzonder hoogleraar in de zendingt wetenschap aan de Leidse universiteit, zal vrijdag 16 februari om 4.15 uur ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugurele rede. Dr. Velema voor de radio Donderdagmorgen om 9.40 uur hoopt dr. W. H. Velema, Chr. Geref. predikant te Leiden, voor de AVRO een morgen wijding te verzorgen. Het onderwerp van zijn toespraak is: „Sein tot vertrek". Geslaagd De volgende leerlingen van de stich ting Interkerkelijke Gezinszorg te Lei den hebben het getuigschrift ontvangen: Corrie Algera, Lisse; Riet Benit, Oos- terleek; Ceciel Boorsma, Bergen; Gerda van Dok, 't Zand; Corrie Dwarswaard, Breezand; Ria Goedhart, Kortenhoef; Gudy ten Kate, Wieringerwerf; Joke de Koe, Haarlem; Leny van Kralingen. Breukelen; Bep Marinissen, St. Laurens; Marijke v. d. Reijden, Leiderdorp; Ineke Teeuw, Bergschenhoek; Tini Visser, Be verwijk; Anneke Zoodsma, Slootdorp. WOUBRUGGE Goed gespaard In januari werd bij de Rijkspostspaar bank ingelegd f 14.491,27 en terugbetaald f 9804,73. Er werden vier nieuwe boekj uitgereikt. LE1MUWEN Tafsltennlsnleuws De heren van het eerste team vt... Play-Fair zUn ook in de tweede helft van de competitie met een daverende overwinning gestart. Steeds Vooruit 3 werd met 1 verslagen. Alleen M de Rijk liet zich eenmaal de winst ontglip- tegen pen. De beide damesteams elkaar de strijd aanbinden. De dames het eerste team deden wat werd verwacht Ze haalden met 10—0 de volle buit binnen. Groslijst K.V.P. De groslijst van de K.V.P. vermeldt de «rolgende namen: 1. J. de Haan, 2. P. A Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.- en 40.- Of het allerbeste van f 200 - en 300.-. v. d. WATER - Haarlemmerstr 207 heeft het Grote keuze in alle prijzen en merken. ALPHEN AAN DEN RIJN Judo cn zang op instuifavond Op uitnodiging van de Hervormde commissie voor het bijzonder jeugdwerk neeft de heer Paul Goederaad (derde dan) te Voorschoten met een veertigtal meisjes en jongens (leerlingen van het te Alphen gevestigde sportinstituut Goe deraad) zaterdagavond in het jeugdcen- Nabij een judo-demonstratie ge geven. Ongeveer 250 instuifjongeren en be langstellende ouderen hebben een uur lang geïnteresseerd gekeken naar de •errichtingen van de judoka's op de witte mat. Bovendien uras er het optreden van de zingende zusjes, het charmante tweetal Rita en Lita Twaalfhoven uit Mijdrecht Na de begroeting door jeugdouderling G. Sampiemon marcheerden de (grote en kleine) judoka's de zaal in, waar zU plaats namen op de mat. De jongste leerlingen van de heer Goederaad zi)n zes jaar! Alvorens met de demonstratie te beginnen, vertelde de heer Goederaad wat judo eigenlijk ls, wat de betekenli is van de banden die de judoka's om hun middel dragen en wat de dangraden behelzen. Voorts brachten de zingende zusje* Ria en Lita uit Mijdrecht tot twee maal toe een Jeuk repertoire; zij begeleidden zichzelf op de gitaar. Aan het einde van deze instuifavond hield de heer J. Hartwiggen een dag sluiting. De nieuwe c.a.o. bouwnijverheid Voor de plaatselijke afdeling van de ..Ned. chr. bond van werknemers In de hout- en bouwnijverheid" wordt woens dagavond om kwart voor acht In Con cordia een belangrijke ledenvergadering gehouden. De heer J. H. Grasman, lid van het bondsbestuur. komt dan spre ken over: „De huidige situatie in de hout- en bouwnijverheid In verband met Mooie opbrengst In het kader van de actie tot het leni gen van de nood in Hongkong werd gisteren in de Gereformeerde kerken van Alphen aan den Rijn (Maranathakerk en Salvatorikerk) gecollecteerd. De op brengst is ƒ3426.29. Dit betekent een bedrag van ongeveer 1,25 per ziel. BURGERVEEN Naar prestatieconcert De chr. gemengde zangvereniging „Ad- vendo" zal op zaterdag 31 maart deel- »n aan een prestatieconcert in de Grote Beurshal te Hoofddorp. Het wordt georganiseerd door de stichting tot be vordering van de muziek, cn zangcul tuur in de gemeente Haarlemmermeer. Voor dit evenement hebben 15 koren uit de Haarlemmermeer Ingeschreven. In de jury zullen zitting hebben de heren George Robert, Jos de Klerk en Theo d. Bijl. Bestuur Dorpshuls Het bestuur van het Dorpshuis verga dert woensdagavond om 8 uur ten huize van de heer D. v. d. Blom; aanvang 8 uur. HAZERStVOUDE Training ..Rapid" De trainingsbijeenkomsten van de handbalvereniging „Rapid" worden voort aan op dinsdagavond gehouden in het gymnastieklokaal van de chr. school; ze beginnen voor de jeugdteams om 8 uur en voor de dames om half tien. Bejaardensociëteit Woensdagmiddag om half 3 wordt ln zaal-Timmermans ccn bijeenkomst van de .bejaardensociëteit gehouden. „Zang en vriendschap" Woensdagavond om kwart over 7 ver trekt de bus van „Zang en vriendschap" naar Rijnsburg; vertrekpunt: de vier sprong. RIJNSATERWOVDE Groslijst K.VJ». De groslijst van de K.V.P. voor de aan staande verkiezingen is als volgt: 1. A. J Broekhuizen, 2. G. A. Rijkhuizen, J. G P. van der Mus, 4. S. J Visser, 5. A de Boer, 6. Th. Opdam. 7. S. van der Salm. TER AAR Veertigjarig bestaan afdeling N.C.L.B. Onder leiding van voorzitter M. Heijns herdacht dc afdeling Ter Aar van de Ned. Chr. Landarbeidersbond vrijdag avond het veertigjarig bestaan. Ook bur gemeester Hogenboom, wethouder Den Hollander, ds. Lindenburg cn ds. Heincr woonden deze bijeenkomst bij. De voor zitter gaf een terugblik op de voorbije veertig jaar en herdacht de overleden pioniers, onder wie de heren A. Blij- leven, J. van Apeldoorn, G. Morgenrood, J. G. Vis, Joh. van Vliet, Jac. Kalshoven en M. Goedhart. Namens het hoofdbestuur hield de heer I. Vermaas een herdenkingsrede, waarin hij onder meer naging, welke omstandig heden tot de oprichting van de N.C.LB. hebben geleid. Burgemeester Hogenboom, die hierna sprak, wees op de nauwe band die er altijd is geweest tussen gemeente lijke overheid en landarbeiders. Verder voerden nog het woord ds. Lindenburg, dc heer I. Spek (dc enige nog in leven zijnde oprichter, die een boek en een kistje sigaren ontving) cn ds. Heiner. De mandolinevereniging Sempre Avan- tie luisterde de avonii op. Chr. Volksonderwijs De „Vereniging voor christelijk volks onderwijs" vergaderde vrijdagavond in de school onder leiding van voorzitter N. C. Kroon, die in zijn openingswoord stilstond bij de moeilijkheden in de afgelopen tijd. Ook het hoofd der school, dc heer Van Dijk, die nu sinds enkele weken hoofd der school is, woonde deze vergadering bij. Uit het jaarverslag van waarnemend secretaris P. Treur bleek, dat de vereni ging 118 leden telt De heer N. C. Kroon werd herkozen en iin de vacature C. Hegeman en G. E. Rosenboom werden de heren P. van Vliet en P. van Eyk gekozen. Hoewel er al sinds 1957 plannen voor nieuwbouw zijn, zal op z'n vroegst in 1965 pas met verwezenlijking van de plan nen kunnen worden begonnen. Graas. 3. A W. Buijks, 4. P W. d« Graaf, 5., P L. Noordermeer, 6. Th. M. Obduijn Jzn., 7 A P. van der Hoek, 8. H. J. T Mooren, 9. P. J. Langeslag, 10l A. Buck. Notabelen Tot notabel der Hervormde Gemeente werden bem-emd de heren J. K. Vink, J. Zeldenrust en H. van Dijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3