Gemeente Benthuizen kocht grond voor plan „Zuid Het leger van Algerijnen in Frankrijk Zaterdag geen visafvoer in IJmuiden STEVIG IN DE BRANDING! JffiUWE LEID^CHE COURANT WOENSDAG 31 JANUARI 1962 Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen VALKENBURG Toernooi Do personeelsvereniging van Hols' honden- en kattenbroodfabriek. Abex- betonwarenfabriek. Guldenmonds kisten fabriek en CAR'S buismeubelenfabriek houden morgenavond om acht uur in het Dorpshuis een toernooi van schaken, klaverjassen, sjoelen en tafeltennis. De toegang is vrij. Spreekbeurt In zaal De Vries spreekt morgenavond om acht uur ds. Stelwagen uit Wouden berg voor de Herv. Evangelisatie. KATWIJK AAN DEN RIJN Gunning B. en W. hebben de reconstructie van de Sandtlaan en de bouw van twee vaste bruggen over de Rijn met bijbehorende werken opgedragen aan de laagste in- schrijfster. de firma H. en B. Beljon te Voorburg voor 177.800. PARIJS, december C.e iljt weer In Parijs en ge ziet het individualisme en de nonchalance om a heen, die Nederlanders zo graag naar de Franse hoofdstad doen trek ken. Het woelige Algiers en het vre dige Tunis zijn oneindig ver van u vandaan. Geen zon meer, geen azuur blauwe hemel, geen pistaches, aman delen of hazelnoten, die kinderen In door vliegen bewoonde Arabische stalletjes kopen. Ge huivert in nw jas, die ge voor 't eerst sinds weken hebt aangetrokken. Het is guur, het regent alles is van een geborneer de grauwheid en grijsheid. Geen Noordafrikanen hier? Ver reet het: er zijn er tienduizenden. Sommigen zijn zó blank en lijken zóveel op Fransen, dat ge hen nau welijks opmerkt. Anderen zijn beter te herkennen, hoewel het klimaat ook hun gezichten bleek heeft ge- In Frankrijk leven vijfhonderddui zend Noordafrikanen. Vierhonderd duizend van hen zijn Algerijnen; de rest bestaat uit Marokkanen en Tu- nesieres. De armoede en de honger in eigen land hebben hen naar de over kant van de Middellandse zee doen trekken. Het zijn meestal jonge kerels, die onge huwd, onge- schoold en dik wijls ook onge letterd zijn. In en rondom de grote industriecen tra hokken de Al gerijnen :n groeps verband te zamen. In Parijs, waar zich een kwart van de hele Franse in- dustrie heeft ge concentreerd wonen de meeste name lijk 150.000 De override verblijven m Marseille, in Lyon, in Lotharingen en in Noord-Frankrijk. Het leven heeft weinig in petto voor de velen, die geen vak kennen. De be huizing is over 't algemeen slecht, ter- wyi de verdiensten niet hoog zijn. De Franaen laten niet veei aan hun bij- wonera gelegen liggen. Ze zijn zo an ders. zeggen ze. we begrijpen hen vaak niet, ze zijn ons bovendien vijandig ge zind. ..De Algerijnen, die hier werken." verklaart een ambtenaar in Parijs, „zijn weliswaar vrijwillig naar Frankrijk gt trokken .doch zo voelen doen ze dit niet. Hun verklaring is dat de armoede hen dreef, de omstandigheid dat ze in eigen land geen arbeid konden vinden. ALs koetwinner vaak van een hele fami lie lijden ze zelfs hier nog wel honger en gebrek, omdat ze zo veel mogelijk geld naar huis willen sturen Honder den miljoenen nieuwe franken worden jaarlijks door hen naar Algerije over gemaakt, naar een vader en moeder, of •en vtouw en kinderen, die zonder hun steun nauwelijks kunnen leven. Mocht de man er genoeg van krijgen, door heimwee bij voorbeeld, of door de wens een gezin te stichten, dan wordt in negen van de ben gevallen zijn plaats onmiddellijk door een ander lid van da familie ingenomen." Ge dwaalt door een Parijse buiten wijk ala Goute d'Or. waar de Algerij nen in smerige huizen samenhokken. Er rijn cafétje*. waar koffie of thee wordt geschonken, doch geen alcoholi schs dranken. Ge merkt dat er niet alleen jongemannen wonen, maar ook hels gezinnen De kinderen zien er verwaarloosd uit; wat ge in Nederland onder een onbezorgde jeugd verstaat. Nanterre Ge gaat nog verder naar Nanter- re, waar op sommige plaatsen de armoede alles terneer slaat. F.r zijn «traten, die aan de „shanty towns van Johannesburg en Napels herin- neren, aan de bidonvilles, die vluch telingen langs de toegangswegen naar Algiers hebben gesticht. Wat planken, wat jute-zakken, wat platen van golfijzer en wat bordkarton re vormen te ramen de dekking en de beschutting, die de kenmerken iljn va» een woning. Het moeten wel de allerarmsten zijn. die In dere koude en vochtige krotten verblij- Het slechtste deel ran de Algerijnse woonw\;k Nanlerre. dis btf Parijs is gelegen. Goed en fanatiek georganiseerd Tienduizenden Marokkanen en Tii- nesiërs, die in Frankrijk werkten, zijn na de zelfstandigwording van hun land niet naar Noord-Afrika te ruggekeerd, omdat er zonder indu strie geen toekomst voor hen was. In Tunesië hebt ge zelfs met verbazing geconstateerd dat vijf jaar na de on afhankelijkheid nog altijd nieuwe drommen ongeschoolden naar Frank rijk trekken. De nood van deze nieu we staat kan er welhaast niet duide lijker door worden gedemonstreerd. De gemeenteraad van Benthuizen, die gisteravond onder leiding van burge meester J. J. Steenbakker Morilyon LoU- sen bijeenkwam, werkte zich In een vlot tempo door de 13 punten tellende agen da heen. Direct na de opening sprak de voorzitter zijn nieuwjaarsrede uit. Bij de behandeling van de Ingekomen stukken kreeg de Nederlandse Astma- Stichting een jaarlijks subsidie van f 25. Naar aanleiding van de mededelingen werden de tekeningen van de te bou wen 4 woningwetwoningen getoond. De heer A. Voorwinden (s.g.p.)) vont schuurtjes te klein, aangezien deze nlngen meestal worden betrokken door grotere gezinnen. De heer H. H. Jallnck, hoofd van publieke werken, lichtte toe. dat een en ander In nauw verband staat met de richtlijnen t.a.v. de huurprijsbe paling, zodat hier geen uitweg is. Van de heer P. T. van Gaaien werd 2050 ca grond ten behoeve van het uit breidingsplan „Zuid" gekocht voor f4.100 Wel zal men nog aan enkele voorwaar den moeten voldoen. Ten aanzien van de aankoop van een stukje terrein, groot 35.55 ca. van de firma Groen Breg- man zoeken B. en W. naar een voor de partijen aanvaardbare regeling, die goedkeuring van G.S. kan verwerven. Het verlenen van een maximum kre diet van f 4000 voor het maken van plm. 300 m2 verharding (75 strekkende me ter noodbestrating) in plan „Zuid", bracht vele tongen in beweging. De heer D. van Soest (arb. p.) vroeg zich af. waarom Benthuizen in tegenstelling met andere gemeenten eerst huizen bouwt en daarna riolering en straten aanlegt De burgemeester antwoordde, dat dit (door een samenloop van omstandigheden" maal is gebeurd. Met betrekking tot plan ,.Zuid" zei hij. dat hier de juiste weg zal worden bewandeld. Alphen aan den Rijn Geref. jeugd gaat de lauwheid bestrijden Onder leiding van de heer Jac. Bijl hield de Geref. Jeugdcentrale in een dei zalen van de Maranathakerk een leden vergadering. De activiteiten in het vo rige seizoen werden besproken, waaruit bleek, dat de centrale op allerlei gebied werkzaam is geweest. De penningmeesteresse, mej. G. Oud hof, meldde een voordelig saldo. De re sultaten van de propaganda aan het be- dit ven. fyloderne holbewoners, méér zijn dc Algerijnen van Nanterre in feite Van Franse kant krijgt ge te horen, dat ge de a-socialen hebt gezien. „Ook elke Europese gemeenschap kent ze," wordt er met een schouderophalen aan toegevoegd. „Wat we ook doen, we krij gen die mensen er niet uit. Voor de maatschappelijke werkers, die de hier te lande verblijvende Algerijnen ver zorgen. zijn se een nachtmerrie gewor den." Ge twijfelt niet aan deze woorden; ge gelooft ze zelfs onmiddellijk. D:t neemt echter niet weg dat de veelal kommervolle omstandigheden, waarin de Algerijnen in Frankrijk leven, hun politieke aaneensluiting in de hand heeft gewerkt.Goute d'Or, Nanterre en al die andere Algerijnse buurten zijn haarden van ver/et tegen het Franse gezag geworden. Fanatisme en rancune vieren cr hoogtij, vooral na de massale betogingen van oktober, welke door de Franse politie zo bruut de kop zijn in gedrukt. Het is bekend: een in Frankrijk wer kende Algerijn staat niet alleen een deel van zijn loon aan zijn familie af. maar ook aan het geheime fonds, dat ten behoeve van de strijd in Noord- Afrika werd gevormd. Een sluw wer kende organisatie van politieke com missarissen zorgt voor de inning va» de gelden Degenen, die weigeren bij te dragen, wacht terreur. Na de oorlog zijn alleen in Frankrijk vijfduizend Algerijnen door hun eigen landslieden afgemaakt De meesten van hen wer den gekeeld; Arabieren en Berbers ver loochenen ten slotte hun afkomst niet.. Extremisme en geweld De lugubere strijd onder elkaar heeft, behalve de weigering om te betalen, ook de controverse tussen de F.L.N. en de M N A tot oorzaak. Volgelingen van de MN.A, een gematigde partij, die door de in Frankrijk, voor „zijn eigen veiligheid' gegijzelde Meaaali Hadj wordt geleid, zijn er thanj bijna niet meer. evenmin als dit in Algerije het gevBl is. Extremisme en geweld hebben zoals het altijd ln een sa- And ere jongemannen, onder wie velen, die in Frankrijk hebben ge werkt, trekken door een onherberg zaam gebied in Algerije, teti einde het Franse leger te bestrijden: menleving gaat. waar gematigden niets kunnen bereiken. Wat er straks met de Algerijnen in Frankrijk gaat gebeuren, als hun land van Parijs de onafhankelijkheid krijgt, is moeilijk te voorspellen. Zeker is dat de Algerijnse gemeenschappen in staat en bereid zijn kader en personeel aan Ben Khedda en de zijnen te leveren. Zeker is ook dat de geschoolde arbei ders, die een bepaalde mate van wel stand hebben bereikt, er voorlopig geen enkele behoefte aan hebben Frankrijk deeld gunstig doordat het weieens aar medewerking ontbrak. Uit de statistie ken blijkt, dat in Alphen a. d. Rijn- Noord 43 pet van de jongere jeugd lid is van een club; in de leeftijdsklasse van 16—23 jaar is 30 pet lid van vereniging Voor Alphen a. d. Rijn als geheel zijn deze cijfers resp 50 er pet. In de toekomst hoopt men door kaartsysteem efficiënter te kunnen i ken bij de propaganda. Het comité „Boedi Oetomo" dat zich bezig heeft gehouden met het verzame len van gelden voor een jeugd- en evan gelisatiecentrum en dat zijn werk zag bekroond door de bouw van de Salva- torikerk, droeg zijn taak over aan de Jeugdcentrale, die zich verder met de aanschaf van benodigdheden voor dit jeugdhuis zal belasten. Bovenaan de verlanglijst staat een projector en er werd tot aanschaf hier van besloten. Piet van Heyningen heeft reeds een scherm voor de grote zaal onder de Salvatorikerk gemaakt. „Op goede voet" De wandelsportvereniging ,,Op goede voel" hield haar jaarlijkse ledenverga dering. De secretaris meldde een leden- ;t van 90 procent en de penning- Na de massale betogingen uan in Frankrijk wonende Algerijnen (ok tober vorig jaarwerden enkele duizenden jongemannen naar Noord-Afrika afgevoerd. De kritiek op deze maatregel was groot, daar vele Fransen in hen een potentieel gevaar voor een toespitsing van de moeilijkheden aan de overkant van de Middellandse Zee zagen. Feest NOORDIVIJK ind Oranjeverenigini Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Oranjevereniging te Noord- wijk aan Zee en de verjaardag van prinses Beatrix werd gisteravond in Lido een feestelijk samenzijn gehouden. Voorzitter J Choufour verwelkomde speciaal de burgemeester, de wethou ders. de secretaris der gemeente en enige oud-bestuursleden. De vraag of de Oran jevereniging nog bestaansrecht heeft, beantwoordde hij in zijn openingswoord voluit bevestigend. Vóór de pauze werd een jubileum- cabaretprogramma uitgevoerd onder lei ding van Joop Boeree Onder anderen oogstten enkele muzikale parodisten veel bijval. Na de pauze werd de film ..Mijn heer de gravin is niet thuis" vertoond Ook was cr nog een verloting. Na af- jaar tenzijn. Overleden I Moolenaar e.v. I Rhijn. 92 jaar; P van Dam. 66 jaar. meester verheugde zich ln een batig Na bestuursverkiezing en het voorzien in vacatures ziet het bestuur er als volgt uit: C. J. Koelewijn, voorzitter, E. A. Klaveren, penningmeester, W. G. Grif fioen en C. van Oosterom. sen en J. v. d. Leede, secretaris. HAZERSWOUDE Gecombineerde vergadering De afdelingen Hazerswoude-Koude- kerk van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen en de Hollandse Maatschappij van Landbouw hielden gisteravond de jaarlijkse gecombineerde vergadering, die slecht was bezocht. Na een openings woord van mevrouw Van Elk-Atsma kreeg de Amsterdamse voordrachtkun stenares Miep de Leeuw het woord. Zij droeg de middeleeuwse legende Beatrijs voor nadat zij eerst een korte beschrijving van de inhoud had gegeven WOUBRUGGE Gevaarlijke honden Twee loslopende honden hebben de afgelopen dagen weer schapen aange vallen. Ze werden aan de Woudsedijk bij de heer C. Rijkelijkhuizen twee scha pen aangevallen, waarvan één geheel is verscheurd, terwijl bü de heer P. Don ker een schaap In de sloot werd gedre ven en daar verdronk. De belanghebbenden zullen nu tegen deze stropende honden speciale maat regelen vragen bij de politie-autoritei- m bij de gemeenteraad. De huidige algemene politieverordening van Wou- brugge voorziet nog niet geheel in een direct optreden tegen dergelijke honden Mutatie Onze plaatsgenoot de heer C. Hooge- ?en indertijd aangesteld door Staats bosbeheer als opzichter van het natuur reservaat in de Vennen van de Braas- •nermeer. is thans ook aangesteld als bezoldigd ambtenaar bij de rijkspo litie. De oogst van de straat Gevonden: groene hoed, zwart lederen handschoen, bruine wollen handschoen, geruite sjaal, muntbiljet, munten en wanten, zwarte regenbroek. Komen aanlopen: zwartharige hond. Verloren: 6linger boormachinee auto band met velg, bruine wollen jongens pet, beige lederen handschoen Inlichtingen: postcommandant rijks politie. SASSENHEIM Agcndanieuws Vanavond houdt de speeltuinvereni ging „Bijdorp" om acht uur in de „Oude Post" een jaarvergadering. Van bestuurs zijde deelde men ons mee. dat belang rijke zaken zullen worden besproken. De Cefa zal donderdagavond in de Gereformeerde kerk te Sassenheim dc kleurenfilm „De pastoor van Kirchfeld" vertonen. Aanvang 8 uur. kaarten ver krijgbaar aan de ingang van de kerk. Burgerlijke stand Geboren Johanna Jannetje dr van R J van Ommeren en L. M. van Zeist. Lindenlaan 1. Ingrid Monique Astrid. dr van M. L. Tegelaar en H E Nieboer. Zandslootkade 14a; Bastiaan Jan. zn van B. J. van der Aa en A Boonstra, Lijs terlaan 9; Wilhelmus Johannes, zn van H. Th. van der Meij en C, C. Henraath. Hoofdstraat 181; Roas-Maria Cornelia, dr van H H S Verdeeaal en H. G. M Flo- ris. Hoofdstraat 363; Eduard. zn van M. Staring en M. C. H Tobbe. Oude Post- straat 10. Getrouwd; C H. Zwetsloot. 31 jaar. Leiden, en H. P. J. Noordermeer, 22 Van Bij de rondvraag merkte de heer A M Slootmaker (c.h.u.) op dat de nood brug naast de ophaalbrug in het cen trum van het dorp te smal is. Hem werd geantwoord, dat B. en W. reeds een deputatie van Dijkbewoners hebben ont vangen. Na half april zal men eon nieuw betonnen brugdek aanbrengen. Na uit voering hiervan zal de brug twee weken voor alle verkeer gesloten zijn. De be woners van de Dijk zullen echter tijdig op de hoogte worden gesteld. Het on derwerp „Citosa-wachtlokaaltjes", dat ook door de heer Slootmaker werd aan gesneden. deed de voorzitter de opmer king maken, dat met vreugde viel te constateren, dat de baldadigheid van dc jeugd afneemt. De heer Van Soest voelde er wel vooi een tweede gemeentewerkman aan te stellen. Het werd geantwoord, dat het nu nog goedkoper is om het extrawerk uit te besteden. Dit onderwerp zal ech ter actueler zijn als de nieuwe algemene begraafplaats klaar is. Nadat de heer P. de Vrij (a.r.) had ge ïnformeerd naar de verlichting van de driesprongen aan de Hogeveenseweg (er was nog geen antwoord binnen van de provincie), stelde de heer Voorwin den voor de twee dorpsvijvers in het Beelaertspark enige waterbewoners te geven. Hij vond. dat een beetje .franje" de gemeente geen kwaad zou doen. Ge zien de reactie van de burgemeester mo gen we aannemen, dat in het voorjaar een eendenfamilie het park meer in dc belangstelling zal brengen IV ieuw jaarsrede Alvorens over te gaan tot de behan deling van de agenda heeft burge meester Steenbakker in het kort een overzicht gegeven over 1961. Wanneer wij een ogenblik stil staan bij het voorbijgegane jaar, dan mogen wij vaststellen, dat Benthuizen ook deelde in de vruchten van de wel vaartsstaat. Ondanks de regenachtige zomer gaf het hoofdbedrijf van de gemeente, de landbouw, een gunstig jaar te zien. Ook voor de veeteeltbe drijven was 1961 bevredigend. De plaatselijke aannemers hadden over het algemeen veel werk. De midden stand begint meer en meer de concur rentie van zaken in omliggende ge meenten te ondervinden. De week markt te Zoetermeer speelt hierbij een voorname rol. Wellicht is het ver standig. als de middenstand zich orga niseert en zodoende de concurrentie van buiten het hoofd gaat bieden. Op den duur zullen nog meer zaken zich dienen te moderniseren. In 1961 kwamen vier woningwetwonin gen gereed, alsmede één particuliere wo ning. Het uitbreidingsplan „Noord" Is hiermee volgebouwd. Van groot belang voor de toekomstige uitbreiding van het dorp was de aankoop van percelen bouw grond. ter grootte van 2.68.73 ha. van de heer A. Zegwaard, welke gronden zijn gelegen in het uitbre' ilngsplan „Zuid". Inmiddels is men met de heer P. T. van Gaaien tot overeenstemming gekomen over de aankoop van plm. 20.50 are grond. Er wordt door de dienst van pu blieke werken hard gewerkt aan de op stelling van het ontsluitingsplan. tevens verkavelingsplan van plan „Zuid". Dit TER AAR Jaarvergadering raannenvereniging Onder leiding van voorzitter C. Valk hield de Geref. Mannenvereniging haar jaarvergadering in de consistorie der Geref. kerk. De heer W. IJntema hield een inleiding over 2 Tim. 3: 16 en 17. Hij sprak over de Heilige Schrift, die van God is ingegeven en die nuttig is tot onderwijzing en verbetering. Er volgde een bespreking van dit onder werp. Secretaris S. van Gils vertelde in het jaarverslag, dat de vereniging 31 leden telt. terwijl penningmeester H. van Eyk optimistisch was gestemd door een sal do van 117.80. Verscheidene leden werkte mee aan het programma, terwijl gezamenlijk „op papier" een reis met vragen door Pa lestina werd gemaakt. Ds. A. P. Heiner verzorgde de avondsluiting. ZWAMMERDAM Afscheid en installatie van schoolhoofd In het Hervormd verenigingsgebouw te Zwammerdim Is gisteren op een ouderavond van de christelijke school afscheid genomen van dc heer W. van den Brink, die om gezondheidsredenen het onderwijs gaat verlaten. Dertig jaar heeft hij het christelijk onderwijs in onze gemeente gediend, eerst aan dc Her vormde school, later, na de fusie, aan de christelijke school. Verscheidene aan wezigen hebben deze avond het woord gevoerd en allen prezen dc bescheiden heid cn het onderwijswerk van de heer Van den Brink. Zo spraken de heer Van Leeuwen, ót heer Schipper, inspecteur, burgemeester Van Dobben de Bruijn. de heer Kwaal v«m de openbare school, de heer Hazen berg namens de kerkeraad van de Geref Kerk. de heer Bergsma namens de Her vormde Gemeente, alsmede de heet Huiberts. waarnemend hoofd van de school, die namens het personeel een geschenk overhandigde. De kinderen van de school gaven dt heer Van den Brink een elektrisch' kachel ten geschenke. Tevens werd deze avond het nieuwe hoofd, de heer Dijkstra, gekomen uil het Friese Wons. geïnstalleerd. Men heette hem hartelijk welkom in de Zwammerdamse gemeenschap in het al gemeen cn de schoolgemeenschap in hel bijzonder. Zang was er in deze bijeenkomst van de vereniging Con Amore, onder leiding van de heer J. Hazenberg. Na de pauze sprak het nieuwe hoofd over „Zitten blijven en overgaan" De bijeenkomst was zeer goed bezocht biedt ruimte voor 95 woningen, waaron der 35 woningwetwoningen. Stonden op 31 december 1960 33 wo ningzoekenden ingeschreven, op 31 de cember 1961 was dit cijfer gedaald tot 27, van wie 5 als „dringende gevallen". In deze gemeente zullen waarschijnlijk nog ln de loop van 1962 vier woningen vrij komen, terwijl acht woningwetwoningen op stapel staan. Ook hebben enkele par ticulieren bouwplannen, zodat wanneer de zaken meezitten, aan het eind van dit jaar woonruimte voor een 14-tal lngeze-1 tenen zal ontstaan. Het aantal verkeersongevallen was onrustbarend. In het afgelopen jaar zijn door de plaatselijke rijkspolitie 16 ver keersongevallen behandeld. Bij 6 werd zwaar lichamelijk letsel toegebracht. In één geval is een slachtoffer later aan, zijn verwondingen bezweken. De gemeentefinanciën baarden geen zorgen. Ook voor 1962 kon een sluitende begroting worden vastgesteld De burgemeester eindigde met het uit spreken van de wens. dat God Zijn ze gen zal schenken aan het vele werk. dat In 1962 zal moeten worden verricht. Bij afwezigheid van de nestor van da! raad. de heer D. van Leeuwen s.g.p. werd de rede door de heer P. de Vrij M.zn (a.r.p.) beantwoord. Hij hoopte, dat het bouwrijpmaken van plan „Zuid" spoedig zijn beslag zal krijgen. Zaterdag zal de aanvoer in de IJmul- dense vishallen niet worden verwerkt De havenarbeiders zullen de schepen wel lossen, maar de visknechten heb ben gisteravond op een goed bezochte vergadering besloten zaterdag niet aan het werk te gaan. Zij willen de vrije zaterdag in de nieuw af te sluiten c.a.o. zien opgenomen. Dit betekent dus, dal dc vis niet zal worden afgevoerd. Bij de actie zijn ongeveer 200 man be trokken. De vishandelaren staan niet af wijzend tegenover de actie. Besturen van de Zeevisgroothandelsvereniging en van de stichting Visverwerking te IJmuiden zijn ook van mening, dat de vishallen zaterdag dicht moeten. De bij eerstge- noemde organisatie aangesloten handela ren zullen zaterdag waarschijnlijk niet kopen. De aanvoerders zijn van het be sluit van de visknechten op de hoogt» gesteld. De IJmuiderr reders hebben al toege zegd te trachten de aanvoer op zaterdag zoveel mogelijk te beperken maar de log ger- en kottervloot. grotendeels bestaan de uit schepen van de Urker Ned. Vissers bond en de Katwijkae redersvereniginj „De Vuurbaak", die een grote voorkeu: voor de zaterdag, en maandagmarkt heb ben, zal niet zo gemakkelijk zijn te be wegen de aanvoer over de vijf andere dagen van de week te verdelen, zoals dc visknechten willen. De actie wordt gesteund door de b; het C.N.V.. de K A B, en het N.V.V. aan gesloten vakorganisaties van de visknech- Het moderne leven met zijn ups and downs, zijn woelige veranderingen en zijn hevige beweeglijkheid heeft veel weg van de branding van de Prettig, dat u in financieel opzicht daarin altijd één vast punt weet. dat houvast geeft! Adviezen en informaties worden U altijd met veel in teresse gegeven door de K

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4