Tv-programma's maken is niet zo eenvoudig Kennedy vraagt tarieven met 50 pet. te verlagen Geen strenge straffen voor Fidel Castro? Oostduitsers vroegen in Marokko politiek asiel Bouwstenen der natuur Dienstplicht voor de Oostduitsers (Van correspondent in Bonn) De „regering" der communistische oostzone van Duitsland heeft voor mor- fen haar schijnparlement, dc „Volks- ammer". bijeengeroepen. Naar uit Oost-Berlijn te horen is. zal een dienst plichtwet door de regering worden in gediend. Gezien de samenstelling van de „Volkskammer" is de aanneming van deze dienstplichtwet niet twijfel- De Oostduitse minister van defensie, generaal Hoffmann, heeft kortgeleden al op de invoering der algemene dienst plicht in Oost-Duitsland gezinspeeld. Het Westduitse ministerie van defen sie in Bonn heeft er op gewezen, dat er met de invoering van de dienstplicht feitelijk een reeds sinds jaren bestaan de situatie met terugwerkende kracht wordt gelegaliseerd. Aan leger en politie heeft de volks republiek thans ongeveer 230.000 man op de been (tegen 350.000 man „Bun- deswehr" en 20.000 man grenspolitie». Bovendien zijn 350.000 man bedrijfsmili- tie in Oost-Duitsland onder de wapenen; 400.000 Oostduitsers zijn lid van para militaire organisaties, die in geval van een gewapend conflict onmiddellijk kun nen optreden. Aangerand meisje in rolstoel voor de rechter In Bedford (Engeland» is gisteren het proces begonnen tegen de 25-jarige Ja mes Hanratty, die verdacht wordt van moord en aanranding, maar zelf vol houdt onschuldig te zijn. Hanratty zou op 23 augustus van het vorig jaar een man, Michael Gregsten, hebben vermoord, en zou Gregstens vriendin Valerie hebben aangerand en beschoten. De openbare aanklager. Graham Swanwick. richtte zich tot de jury met de woorden: „Voor u zal verschijnen Valerie Jean Storie. Zij zal voor u ge tuigen vanuit haar rolstoel, waaraan zij nog gekluisterd is. U kunt tot de con clusie komen dat zij zich, ondanks de hel waardoor zij is gegaan, opmerkelijk goed herinnert wat er die nacht gebeurd Swanwick verklaarde dat Gregsten en Valerie oefenden voor een autorally toén hun auto werd aangehouden door n. die achter in de Gregsten dwong de rijden. Tegen het dag schoot hij gewapende rr auto ging zitten e hele nacht rond aanbreken van Gregsten dood schoot. Bij een identificatieproef heeft Vale- Tie Storie Hanratty aangewezen als de Teleurstellende erfenis Antoine Gizenga, die als pxo- Loemoembistische vice-premier van Congo werd ontslagen, is op verzoek van de centrale Congo lese regering overgebracht van zijn hoofdstad Stanleystad naar Leopoldstad. Dat gebeurde in een vliegtuig van de Verenigde Naties. Gizenga maakte de ge dwongen reis in gezelschap van zijn echtgenote. Ollenhauer protesteert tegen de arrestatie van Sutan Sjahrir De leider van de Westduitse sociaal democratische partij, Erich Ollenhauer, heeft bij president Soekarno geprotes teerd tegen de arrestatie van de voor zitter van de voormalige Indonesische socialistische partij. Sutan Sjahrir. en enkele van diens vrienden. Hij protes teerde tevens als plaatsvervangend voorzitter van de Socialistische interna tionale Ollenhauer verzocht president Soekar no in zijn brief om vrijlating van de arrestanten. De maatregelen van de Indonesische overheid treffen een man, die steeds tegen het kolonialisme ge streden heeft en de idealen van de de mocratie en het socialisme altijd trouw gebleven, aldus Ollenhauer. Economisch rapport in Congres: President Kennedy heeft gis teren zijn jaarlijkse economische rapport bij het Amerikaanse Congres ingediend. Hij doet daarin opnieuw een krachtig be roep om zijn voorstellen tot ver laging van de tariefmuren uit te voeren. Deze voorstellen heb ben ten doel het hoofd te kunnen bieden aan de gevolgen van de E.E.G. en beogen de Amerikaan se industrie in staat te stellen op exportgebied te concurreren. Kennedy voorspelde, dat de V.S. in 1962 een belangrijke stap zul len doen in de richting van vol ledige werkgelegenheid. zijn zich te herstellen van de afgelopen winter en dat in 191 het economisch leven zich waarschiii. lijk nog verder zal verbeteren. Daarbij liet de president echter de waarschu wing horen, dat door het tempo van de verbetering, het land slechts ten dele de weg heeft kunnen afleggen voor ogen staande doel van maximale produktie, werkgelegenheid en koop- Voor het eerst gaf president Kenne dy details over zijn omstreden voorstel om de tarieven der inkomstenbelasting te verlagen als een vertraagde econo mische ontwikkeling er aanleiding toe zou geven dit hulpmiddel toe te passen. Naar Kennedy's raming zou een verla ging de koopkracht met miljarden dol lars vergroten. In een jaar tijd zelfs met tien miljard. (De verlaging zou on- 'deraan de pyramide het grootst zijn). Verdere verzoeken tot een grotere be voegdheid voor de strijd tegen toekom stige recessies en tot bevordering van de werkgelegenheid en de produktie zijn: machtiging om zo nodig program ma's van openbare werken te laten uit voeren. verbetering van het stelsel der werkloosheidsverzekering. afkondiging van een wet inzake werkgelegenheid voor jeugdige personen, wetgevende maatregelen op het gebied van de be lastingherziening en uitbreiding van de federale werkloosheidsdienst. Ten aanzien van de voorstellen tot verlaging van de tariefmuren vroeg I hij het Congres machtiging om de ta- rieven tot maximaal vijftig procent te mogen verlagen om samenwerking met de E.E.G. mogelijk te maken. Kennedy deed voorts de aanbeveling, dat de regering de beheersing van dc zilverprijs diende los te laten. Hij wees erop dat zilver in de jaren dertig een „ziek" metaal was. maar dat thans de vraag zeer groot is. vooral door het gebruik van zilver bij de fabricage van raketten, elektronische instrumenten en andere apparatuur voor de ruimtevaart. In november heeft de Amerikaanse schatkist de verkoop van zilver ge staakt. Kennedy bepleitte de garantie prijs van 90>& dollarcent (waartegen de schatkist koopt) los te laten. Ook il hij intrekking van de heffing van vijftig procent op winsten uit zilver transacties. Hierdoor zou de ontwikke- van een vrije zilvermarkt worden aangemoedigd, waardoor een ordelijke koersvorming mogelijk wordt. Verder zal hij om bevoegdheid vra gen die biljetten, die door zilver gedekt worden, uit de circulatie te nemen. Hierdoor komen 500 miljoen ounces zU- beschikbaar voor de vervaardiging munten. Het programma voor de Intrekking van deze zllvercertiflcaten en het bevrijden van zilver van het rege- ringstoezlcht zal voor de komende 35 jaar gelden. (Advertentie) Conferentie in Hol tweede Duit» televisie-! Irekkelijkklein land zal.geen het zich kunnen permitteren veelvuldig programma zal voor tien mil- np het scherm te komen, ook al wordt jocn mark programma's kopen hem of haar daarvoor Soud geboden. J. j r j I Het kost al moeite genoeg, elk seizoen uit de erfenis van de opgeheven I met cen coeci theaterprogramma te kn- maatschappij „Freies Fern-] men en dan avond aan avond de zalen vol te krijgen. senen eenmaal voor de televisie is ge- De commissie, die de door dc- zegd of uitgevoerd, trekt geen zaalpu- r- bliek meer. En wie van de groten kan ze firma gemaakte program- ccn b,ijvende reputatie opbouwen door ma's heeft beoordeeld kwam tot alleen maar em enkele keer op het de conclusie dat 10 pet van dc jscherm ,e verschonen? rfenis zo kan worden uitgczoil-1 Ook maakt geld het ulet mogelijk, den. maar 6» tot 65 pet totaal on- bruikbaar is. De rest moet duch- ven roeien met de riemen die er zijn, tig worden bijgewerkt. Deze conclusie heeft een hele schok «°*d' d' hUlr" teweeggebracht bij de televisiediensten West-Duitsland. Lange tijd had men t lede ogen aangezien hoe de over heid. met het doel zelf een tweede pro gramma te gaan exploiteren op com merciële basis! tientallen miljoenen investeerde in de daartoe opgerichte maatschappij Freies Fernsehen, die pro gramma's produceerde en op banden vastlegde. De firma had tenslotte pro gramma's voor maanden klaarliggen, toen de overheid het proces haar door de omroep aangedaan verloor en zij geen toestemming kreeg haar voorbe- smaakt dc ander bitter en ook dat zal altijd zo blijven. Laten we maar blij zijn. dat het he- r kan, dan hebben we nog iets te ver achten. Of had iemand gedacht, in tien jaren met een geheel nieuw me dium van niets tot top te kunnen ko men?- Zó'n verwachting kan geen ernst impasse De historische conferentie van Amerikaanse landen in Punta del Este, Urugay, waarvan het voornaamste onderwerp het communisme van de Cubaanse dictator Fidel Castro is, bevindt zich in de greep van een verlam mende impasse. Men achtte het vanmorgen zeer waarschijnlijk, dat het begin van het debat in de plenaire zitting een etmaal uitgesteld zou worden om een einde te maken aan de grote ver deeldheid onder de gedelegeer den. Nu uit de houding van de Cubanen een steeds grotere mate van zelfverze kerdheid blijkt en de kans groter wordt, dat zij de conferentie ongestraft zullen verlaten, hebben woordvoerders voor Brazilië en Argentinië verklaard, dat de besprekingen achter dc schermen zonder enig resultaat zijn gebleken. De hoop van de delegatie der Ver. Sta ten op een krachtige collectieve actie te gen het regime van Castro werd kleiner naarmate de onenigheid van de Latijns- Amerikaanse landen groter bleek te zijn. Guatemala, dat een voorstander is van strenge straffen, heeft gedreigd de confe rentie uit protest te zullen verlaten in dien Cuba er afkomt met niets anders dan een reprimande. Robert Kennedy niet naar Moskou De Amerikaanse minister van jus titie, Robert Kennedy, heeft gister avond meegedeeld, dat hij tijdens zijn volgende maand te houden wereldreis geen bezoek zal brengen aan de Sow- jetunie. De broer van de Amerikaanse president verklaarde, dat hij wel een informele uitnodiging voor een be zoek aan Moskou heeft ontvangen, maar dat hij zijn plannen niet kan wijzigen. In de toekomst hoopt hji echter de Sowjetunie te bezoeken. Robert Kennedy en zijn vrouw zul- door Azië 0 Sir Roderick Jones, voormalig presi dent en directeur van het persagent schap Reuter, is vandaag te zijnen huize in Londen gestorven, aldus deelt de Press Association mee. Haiti, dat zich eerst uitgesproken >or krachtige maatregelen, ging plot seling overstag en voegde zich aan de z|jde van grote landen als Mexico. Ar gentinië. Brazilië en Chili, die voorstan ders zfjn van een politiek van non-inter ventie. Als gevolg van deze ontwikke lingen bleken nog slechts twaalf landen voor strenge straffen, dat is twee minder dan de vereiste meerderheid. Indien de conferentie geen besluit neemt om maatregelen tegen Cuba te ne men kan president Kennedy's program ma „alliantie voor vooruitgang" in ge vaar worden gebracht Met de uitvoe ring van dit programma zou een bedrag •an 20 miljard dollar zijn gemoeid. Joseph Mengele gearresteerd? Naar verluidt heeft de politie een mar gearresteerd, die een voormalige mede werker moet zijn van de terdoodveroor deelde massamoordenaar Adolf Eichmann. Volgens het Braziliaanse persbureau Meridiona zou de bewuste man Joseph Mengele heten. Hij zou gediend hebben het concentratiekamp Auschwitz. Volgens Meridional zou een voormalige gevangene uit het kamp de man herkend hebben in het vakantiecentrum Pocos de Caldas. Het is de derde maal in korte tijd, dat personen gearresteerd worden op de ver denking nazi-oorlogsmisdadigers te zijn. De beide vorige malen bleek men telkens de verkeerde voor te hebben. Advertentie TIPS UIT HET BUITENLAND Composities van Cimarosa. Schu mann icelloconcert) en Brahms (3e symfonie) kunt u beluisteren in concert, dat het Northern orkest de omroep om 9.30 uur gaat geven voor de BBC. op 434 m. George Hurst dirigeert, solist is de cellist André Na- „De zaak Lippschitz", een hoorspel van Charles Cordier, kunt u tussen 8 en 9.15 uur horen bij de BRT op 324 reide tweede programma te realiseren. Daarmee ging „Freies Fernsehen' -* wérd opgeheven. De schillende omrocpstations lieten duidelijk merken, dat zij wel graag wat van die klaargemaakte programma's zouden willen hebben, want de mare was door de Bondsrepubliek gegaan als hier het neusje van de zalm had bij de hebben. „Freies Fernsehen' de verschillende tv-dienstcn BH deelstaten. 9 in aantal, goede medewer kers „weggekocht", had fiks betaald aan auteurs, producers en artiesten, kortom, iedereen vreesde de concurren tie van dat voorgestelde tweede pro gramma van de overheid En nu heeft een comm kundigen dan de hele produktie onder zocht en bekeken met het schrikbaren de gevolg dat meer dan de helft onbruikbaar is. Dat wil nogal wat zeggen. En erger is, dat nauwelijks 10 pet. voor uitzen ding in aanmerking komt, meer niet. Daar gaat een enorm stuk van dc in vestering verloren, maar bovendien valt er een wrang lesje uit te leren. MET ALLES GOUD Dat het niet alles goud is. wat blinkt, komt hier wel weer aan het licht. Dat is een deel van de te leren les, niet het belangrijkste. Dèt is het feit, dat men zich griezelig kan verkijken op het maken van televisieprograir door „een nieuwe maatschappij". Hieruit blijkt nl., dat het niet bar eenvoudig werk is. zonder ervaring televisieprogramma's te maken, ook kan men het geld laten rollen en dure en goede krachten aantrekken. De angst voor „een nieuwe schappij" krijgt hierdoor een gevoelige deuk. Men is 7.0 gauw geneigd te den ken, dat zo'n geheel nieuwe instelling dan roept men al te snel c we organisatie", daaraan zonder mi de gedachte verbindende dat die eens zal tonen, hoe het wèl moet. Men denkt dan, dat zo'n maatschap pij avond aan avond top-artisten kunnen laten optreden, dat die plotse ling wél prima tekstschrijvers weet te trekken, grote decorbouwers en ginelc producers uit de mouw schudden kortom, wonderen kan richten. Maar waar niet is. verliest de keizer zijn recht. In een klein MASSALE VLUCHT VAN TOERISTEN 805) Van bakstenen kunnen de meest uiteenlopende bouwsels wor den vervaardigd. Statige paleizen, indrukwekkende kantoorgebouwen en het fietsenschuurtje in de tuin kunnen van steen worden opgetrok ken zonder dat de bouwstoffen een principiële wijziging behoeven te ondergaan. De mens heeft deze uitvinding eerst betrekkelijk laat in zijn cultuurgeschiedenis gedaan, want aanvankelijk gaven rotsbolen, plantaardige bedekkingen en die renhuiden hem beschutting tegen de wisselende weers invloeden. principe de bak- dc plant de stenen wordt ech ter vanaf de al lereerste tijd reeds toegepast in het planten- en dieren rijk. Wat voor de gels zijn, dat zijn t cellen: bouwstenen die naar be hoefte elke denkbare vorm kun nen aannemen en de constructie van de fijnste details toelaten. Zó ver is de mens nog niet, want van klinkers kunnen wij onmogelijk een microscoop bouwen, terwijl In dc natuur de cellen zich voor alles le nen dus ook voor lenzen. De structurele opbouw door mid del van cellen heeft in de natuur een doeltreffendheid die de toe schouwer steeds weer tot sprake loosheid noopt. Moet bijvoorbeeld een plantaardige wand slechts tij delijk dienst doen, welaan, dan wordt een scheidingswand van één cel dikte gebouwd. (Wij zouden dan spreken van een halfsteens muurtje.) Worden echter hogere eisen aan de wand gesteld. dan wordt hij 10, 20 of meer lagen ver dikt. De doeltreffendheid ligt echter TOCH IS HET ZO niet alleen in het aantal cellen doch tevens in de aard van die cellen, die houtstof In de wanden af scheiden, waardoor al naar be hoefte een week, een taai, of een hard vormsel kan ontstaan in bijkans ontelbare graderingen. We behoeven dan ook werkelijk geen houtdeskundigen te zijn, om te weten dat hout allerlei graden van hardheid kan hebben. Maar dat hout zó hard kan zijn, dat de houtccllen het tegen heen en steen kunnen opnemen, zal de meesten wel niet bekend zUn. We doelen hier op de zaden van de babas- soepalm, die in er.orme aantallen in de oerwouden van Brazilië gevonden wordt. Uit het vlees van de vruchten worden olie en vet en door 'n gistingsproces tevens een bedwelmende drank bereid. De steenharde zaden mochten de in boorlingen aanvankelijk houden om uit dit „plantaardige ivoor" hun knutselwerkjes te snijden. Maar een handige zakenman kwam op een goede dag op het denkbeeld er knopen van te draaien en sedert dien prijkt menig eostuum met kno pen die voor been worden versle ten, maar die in werkelijkheid van hout zijn. Het hout van deze noot is niet alleen bruikbaar voor de fa bricage van knopen, maar merk waardigerwijs wordt er ook een uit stekende metallurgische cokes uit bereid! Over knopen gesproken, heeft u er enig Idee van, waarom de mou wen van een herenrostuum van een drie- of viertal knopen zijn voor- Daarover een volgende keer! In de Marokkaanse hoofdstad Rabat hebben vierentwintig Duitse toeristen politiek asiel gevraagd, toen zij eerder in Advertentie januari met het Oostduitse pas sagiersschip Fritz Heckert in de haven van Casablanca waren aangekomen. Zij maakten deel uit van een 350 pas sagiers. die met de Fritz Heckert eer plezierreis maakten. Enkele der passa giers waren arbeiders en technici, dit de tocht mochten meemaken als belo ning voor goed werk. De Fritz Heckert kwam 9 januari in Casablanca aan. Het schip zou de tien de naar Conakry, in Guinea, vertrek ken, doch toen de Fritz Heckert op het punt stond om uit te varen, ontdekte de gezagvoerder dat vele passagiers waren verdwenen, volgens de eerste berichten wel tachtig. Scheepsofficieren gingen de wal op. om de vermisten op te spo ren, doch.tevergeefs. Tenslotte vertrok het schip, doch niet naar Conakry, maar naar de Oostzeehaven Rostock. Toen de Fritz Heckert het anker had gelicht, doken te Casablanca vieren twintig mannelijke en vrouwelijke pas sagiers op. Zij vervoegden zich bij de Marokkaanse autoriteiten, die hun pas poorten verschaften en in staat stelden naar West-Duitsland te reizen. GEEN WONDEREN Neen. ook geld kan geen wonderen doen. In een land als Amerika kan mei- uit een enorm arsenaal van gerouti neerde scenarioschrijvers putten en ve le filmmaatschappijen leggen zich toe op de tv-produkties. Hollywood met zijn fantastische mogelijkheden staat de te levisie meer en meer ten dienste... cn zelfs in Amerika klaagt men steen en been over het gehalte van de televisie programma's. Ook Engeland en Duitsland, met ver maarde filmindustrieën cn grote erva ring op tv-gebied, hebben massa's mur murerende kijkers. We behoeven daar werkelijk niet meer over te schrijven, 'at is voldoende bekend. Om dus wonderen te verwachten ?n commerciële televisiemaatschappij staat gelijk aan het zich blind sta j een fata morgana. Even onjuist is het. jaloers te ken naar tv-produkties uit het buiten land die worden aangekocht of over genomen in relais en zo gunstig af steken bij het eigen doorsneeprograi ma. Wij moeten niet vergeten, d buitenlandse televisiediensten topprn- gramma's exporteren nf in Eurovisie uitzenden en dat er onder die toppro- gramma's slechts enkele malen uit zendingen zijn. die het hart kunnen verrukken en dc artistieke smaak stre len. Natuurlijk kan het allemaal voel be ter, ook bij de Nederlandse televisie Maar een aaneenschakeling van toppro- gramma's zullen we beslist nooit krij gen. Trouwens., wat voor dc één koek Radioprogramma voor morgen I .ommenlaar Paganini Met de realisatie van Lehdrs ope rette „Paganini" heeft Kurt Wilhelm opnieuw zijn meesterschap bewezen. Bij zulk een simpel verhaaltje en zo •cinig handeling en verrassing toch )'n charmant cn vlot kijkspel te kun- en opdissen, is een aparte kunst. Dit zangspel van Lehar moet het hebben van de onsterfelijke melodieën, de soli cn de duetten en deze kregen, onder leiding van Frans Marszalek het volle pond. Sandnr Kónya doet niet onder voor Richard Tauber, aan wiens stem Lehdrs laatste operettes in feite waren opgedragen en Herta Talmar gaf hem vrij partij in de zangrol van Anna- Elisa. Natuurlijk ivas ook nu het play- back-systeem tot in de puntjes ge volgd: zang cn spel voegden zich gaaf tezamen, vooral in de titelrol, want Walther Reyer toonde zich een zo vurig minnaar als Lehar hem voor zijn hartstochtelijke liederen maar kan hebben gewenst. Aankleding en decors waren rijk verzorgd en zowel beeld als geluid kwamen uitstekend door, hetgeen de kwaliteit van de opnamen aantoonde. Heel geslaagd was aan het begin van de uitzending het interview met de 83-jarige tekstschrijver, die inte ressante bijzonderheden vertelde over het ontstaan van diens operette. Wij mogen er zeker van zijn, dat tal van kijkers gisteravond hebben geno ten van deze voorstelling, door de K.R.O. aangeboden. Bij de AVRO gaat Jos Cleber tus sen 8.05 cn 10 uur zijn afscheidscon cert dirigeren. Vele prominenten zul len meewerken Aansluitend voortzet ting van de cyclus over Rachmaninoff, die van half elf tot elf uur onderbro ken wordt voor nieuws en actualitei- 19.30 Radiokrant; 10.50 Gra Gym; 7.20 Gra 23 55-24 00 Nws. m. VARA: 7 00 K Kookpraatie; tclspel; 12.30 Lanc V h platteland; 12.38 BB 12.10 ïcdcd; 12.33 3.00 Nws; 13.15 Jeugd: 17.00 Hammondorgelspel; 17.20 Llcl Mr Dr H. J. Roethof; 18 18 30 Instr kwti 10.10 VARA-vai mbel: 21.10 Opa (17); 20.50 Sopr Singing hills. Ork «rt; The squelch, Orkest Max a! Built, Orkest Bert Kaemj talk. Orkest Gunther Fulisch; Ich ihre Hand cha of Araby, Fats Dor ble Hugo Blar Pie, The M< Viktor Reschke march, Billy Longstre mir was du denkst. Connv Froboes Kraus; Moltendo Café. Ensemble Hug 0: Carina. Hazy Osterwald Sexte' Lisa. Trio Los Gauchos; Baby won jlease come home. Hazy Osterwald Sex- Wo komst du her. Cindy Ellis; Makti Stltt, Ray Bryant. Tom Persip; Moonglow, Joe New- it Shirley Scott; The farmer'? rgan Grinder's swing, id: Is Hal McKusIck Quintet mel Ift iivi fcaafce Kij. I In Engeland gaat men cen omvangrijk ver- keersonderzoek instel len, waarbij onder an dere aan vijftigduizend Londenaren zal worden gevraagd, hoe zij naar hun werk gaan en wat naar hun mening moet worden gedaan ten aan zien van de verstopping van de verkeersaders van de hoofdstad. Het onderzoek zal tien maan den duren en ongeveer 4 miljoen gulden gaan kosten. In april zal in Hamil ton (Canada) voo- de derde maal de zoge naamde „Netherlands Exhibition" worden ge houden. Het tentnonstel- lingscomité wil dit jaar een dertig meter lange, typisch Amster damse straat inrichten. Verder denkt men aan met de opstelling van ccn Edamsc kaasmarkt en een maquette van het Keukenhof kasteel complete tuin. Ook een maquette van de Deltawerken niet ont breken. I Volgens een Zweedse professor is de gewoon te van vissers om op het aas te spuwen niet zonder zin. Hij heeft na melijk bij proefnemin gen geconstateerd, dat het menselijk speeksel bij sommige vissen, zo- ais de karper, een ster ke stimulans tot bijten veroorzaakt. i In de Sowjetunie heeft men een eiektrisrhe au- tomatisehe telefooncen trale ontwikkeld. wel ke zonder kontakten werkt en waarbij de verbindingen veel snel ler en zonder storingen tot stand komen. I De raad van economi sche adviseurs van de V.S. heeft gisteren hij president Kennedy een rapport over de rassen discriminatie ingediend. In het rapport wordt dit verschijnsel cen „natio nale schande" genoemd, die het land economische verliezen toebrengt. Te genover een gemiddeld inkomen van de blanke van 5.835 dolla' in 1960. verdienden niet-blanke gezinnen 3.233 dollar. Het werkende deel van de be volking bestaat voor 12 proeent uit niet-hlanken, maar 22 procent van het totale aantal werklozen bestaat uif niet-blanken. I In hetzelfde rapport aan president Kennedy wordt geconstateerd, dat de niet-hlanken in een vi cieuze cirkel gevangen zitten. Door discrimina lie cn gebrek aan oplei ding verdienen zij wei nig. Door het lage inko men en directe discrimi nerende maatregelen zijn zij niet gezond en kwaam genoeg, waardoor hun kansen op werk en inkomen voor de komst worden aangetast. I Op de avond var 17 ja nuari zijn hoven Oost- Duitsland door een vlieg tuig duizenden pamflet ten van de Albanese com munistische partij uitge worpen. De vlugschriften bevatten uittreksels van een rede van de Albane se leider Hoxha. „Op dc ze manier wordt de ka meraden van de D.D.R. datgene meegedeeld, wat anders op order van Chroesjtsjef verzwegen zou worden", aldus het pamflet. De NCRV verzorgt vanavond het wekelijkse filmprogramma, dat na het nieuws en de NCRV-rubriek „Memo" een kort filmpje over „Een winterdag aan de Elbe" bevat cn (8.45 uur) de hoofdfilm „Cluny Brown", goed gekeurd voor alle leeftijden. Televisie morgen THevIxleprorramma'i. KRO: 17.00 V d £S& ?„TS 17 33 Jp|1*dJourn. CVK-IKOR- RKX: 17.45-18.05 Bijbelle VARA 20 20 Ach- NTS: 21.00 Onbe- gr; 22.20 Kunstkron. Leg uw mat op de sneeuw. Vreemd meent u Maar weet u wel waarvoor Dat leest u in „Dat zit Zo" op bladzijde 57. MET DEZE BON WORDT HET BOEK VAN U In envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan U kunt noteren als nieuwe abonnee: Datum van ingang BETALING PER WEEK/MAAND/KWART AAL/GIRO (Doorhalen wat niet van toepassing is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aan brengen van bovenstaande nieuwe abon nee heb ik dus recht op DAT ZIT ZO of TIP PARADE (Doorhalen wat niet van toepassing is) Schrijf hier uw eigen naam en adres: 1 „Dat zit Zo" en Tip-Parade boeken boordevol met on gelooflijk handige wenken zijn niet in de winkel te koop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5