Alleszins eervol verlies van Rijnsb. Boys in Werkendam Agressief Leiden kwam tegen J.A.C. tot draw Knappe overwinning van Koudekerk: 2-0 S.V.O.W. kon niet op tegen R.C.L.: 0-3 Selier schoot Oegstgeest naar ruime zege Enthousiast Katwijk versloeg G.W.S.: 2-1 Burnley en Tottenham leden puntenverlies NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 22 JANUARI 1962 Een klassiek v. d. Heuvel-doelpunt maakte aan alle Illusies van Rijnsb. Bo; een einde. In de 38ste min. snelde rappe Koz. Boys-linksbinnen fraai door op een dieptepass van Visser en achter na gezeten door v. d. Sleet en v. d. MeU tikte hü in volle ren de bal beheerst langs de uitlopende keeper Pauw. Het werd daarmee 63, zodat het laatste sprankeitje hoop voor de RUnsburgers hadden zij onbetwist nog kansen, want nadat v. d. Maas uit een knappe dieptepass het sterke wapen van de Werkendammers van kanthalf Visser in de 25ste min. op fraaie wijze voor 5—2 had gezorgd, was Koz. Boys op haar lauweren gaan rus ten. Dat had de Werkendammers onge twijfeld fataal geworden als de gasten over iets meer techniek hadden beschikt of zelfs wat meer geluk hadden gehad. Het doelpunt immers dot de jonge mid voor- Van Egmond in de 27ste min. op I zijn naam bracht na uitstekend werk van rechtsbuiten v. d. Kamp stichtte in I het kamp der Brabanders onnodige, maar niettemin grote onrust. De bollenkwekers drukten met de t kanthalves Bleichrodt en v. d. Kwaak stevig naar voren en als keeper Schad- delee niet flitsend had gereageerd op een hard schot van v. Egmond en Bleich rodt uit een corner niet net over, maar juist onder de lat had gekopt, dan had Koz. Boys haar ongetwijfeld dik ver- diende voorsprong toch nog verspeeld. Verdiend. Ongetwijfeld, want de thuis club bracht de beste formatie in het veld, j In technisch opzicht gaan zij duidelijk vooruit Ze hebben in de 2de klas be slist het een en ander geleerd. Op het middenveld met Van Driel en Visser nog niet ijzersterk, maar speciaal aanvallend van tijd tot tijd zeer knap; via de tech nisch bekwame buitenspelers Schreuders en Damon (vooral de laatste draaide voortreffelijk) heeft men zich de meer dere getoond van Rijnsb. Boys. De geel zwarten hebben bijzonder ijverig en zeer sportief partij geboden, maar met in vallers voor Van Swol en Van Starken- burgh heeft men eervol het hoofd moe ten buigen. Dat predikaat „eervol" mag Rijnsb. Boys echter niet worden ontnomen. Dat blijkt ook wel terdege uit het scoreverloop, want hoewel Koz. Boys met een flitsende, maar weinig doel treffende start voor de dag kwam waarom bleef v. d. Heuvel zo ver teruggetrokken? hield Rijnsb. Boys met wat onverwachte, onsamenhan gende, maar soms toch gevaarlijke uitvallen de spanning er in. De Koz. Boys-defensie, waarin Ippel dit keer zeer goed speelde, moest steeds waak zaam zijn. Dat werd aanvoerder De Graaff c.s. in de 14de min. nog een extra duidelijk gemaakt. Vijf minuten daarvoor leek Koz. Boys op 10 te komen, maar uit een combi natie v. d. MaasVisserv. d. Heuvel schoot de laatste vrijstaand naast. Het waren de Rijnsburgers die de score openden, want na aangeven van v. d. Kamp tikte v. Klaveren de bal door en la v. d. Heuvel dook Kees v. Heems kerk voor de verraste Schaddelee op om de bal listig in het net te werken (01). I Het duurde bijna 20 min. alvorens de I thuisclub-aanhang voor de verdiende ge lijkmaker kon juichen, want Visser kop te vallend over en een handvol min. later juist naast het doel. De juiste af werking ontbrak. Echter niet aan een goede solo van Schreuders in de 33ste min. Volkomen vrijgelaten door v. d. Meij kreeg hij de bal van v. d. Heuvel aangeschoven en terwijl een ieder op een voorzet rekende, schoot hij beheerst en snel draaiend laag in (11). Vijf min. later bleek Koz. Boys de 1 beslissende richting in te slaan, want Visser knalde van dicht bij hard in toen keeper Pauw de bal na een vrije trap van Schreuders voor zijn voeten sloeg i(2—l). Koz. Boys bleef duidelijk de sterkere ploeg, maar de op het eerste gezicht stoere Werkendamse achterhoede bleek toch niet waterdicht ondanks het ver dedigend zeer verdienstelijke werk van De Graaff. In de 44ste min. was het na melijk 2—2 toen v. Egmond uit een goede pass vrij voor Schaddelee kwam, maar tegen deze opschoot. De wegket- sende bal werd door v. d. Kamp kundig in het net gewerkt (22). Een wat ner veus Koz. Boys forceerde de winst na rust echter spoedig, want in de achtste min. scoorde v. d. Heuvel na een felle scrimmage rondom ingepakt met Kralt en v. d. Sleet 32 en zes min. daarna maakte Visser na goed aangeven van v .d. Maas met een gericht schot 4—2. Kralt mocht dan van plaats verwis selen met Van Klaveren en rechtshalf v. d. Kwaak mocht dan nog zp kundig zijn aanval stuwen, Rijnsb. Boys vond de juiste cadans niet om tot een verras sing te komen ook al leek dat er nog even op, zoals wij in het begin reeds schreven. Koz. Boys bleef in dpze zeker aantrekkelijke strijd baas in eigen huis: 6 tegen 3. Keeper Pauw van Rijnsb. Boys was juist iets te kort, want uit een door Qchreuders van Koz. Boys genomen vrije trap kon hij de bal niet geheel vastkrijgen en enkele tellen nadat onze fotograaf afdruk te, schoot Visser (links) dan ook gretig in: 21! KOZ. BOYS: d. Schaddelee; a. Blok land en Ippel; m. L. Visser, De Graaff en v. Driel; v. Damen, v. d. Maas, Visser, v. d. Heuvel en Schreuders. RIJNSB. BOYS: d. Pauw; a. v. d. Meij en Kralt: m. v. d. Kwaak, v. d. Sleet Bleichrodt; v. v. d. Kamp, D. Heems kerk, v. Egmond, v. Klaveren en Heemskerk. Hagenaars op rand van verlies Een enthousiast en fel spelend Leiden heeft zich met een verdiend ge lijkspel gerevancheerd voor de destijds zo smadelijk bij JAC geleden nederlaag. Er werd door de Leidenaars gespeeld met een vuur, alsof er een kampioenschap op 't spel stond. Jammer dat Leiden in de laatste mi nuten door de knieën ging, anders was het beslist een zege geworden. Scheidsrechter Van Peppen trad vaak zwak op, waardoor het er af en toe wel wat hard aan toe ging! een moeilijk bespeelbaar veld trok Leiden met wind mee ten strijde tegen het veel sterker geachte JAC. Hel moet ons van het hart, dat er met een hartverwarmend enthousiasme gevoet bald werd. Leiden speelde fel op de en belette daarmee dat het technisch beter spelend team van de gasten maar zelden in haar eigen spel kon komen. Direct ontstond er veel gevaar voor de JAC-veste. de halfspelers Pouw en Jon- geleen deden goed stuwend werk. In de 13e minuut kwam er weer een Publiek keek van verre toe Ongeveer vijftig Koudekerkers hebben het gure weer getrotseerd om hun favorieten verdiend met 20 van Hoekse Boys te zien winnen. Het toekijken moest echter geschieden vanaf de weilanden rondom het sport park. De verstokte supporters konden deze maatregel van de KNVB maar nauwelijks verkroppen en meenden hun woede te moeten koelen door het uiten van veelal ongerechtvaardigde kritiek op spelers en scheidsrechter. Deze hielden het hoofd koel en deden wat van hen verlangd werd: voet ballen volgens de regels. En dat deden de Koudekerkers iets beter dan Hoekse Boys, die kennelijk niet zo best overwinterd hadden. Trouwens ook bij de Koudekerkers waren de stijve beenspieren aanwezig, doch de gastheren waren enthousiaster en daardoor ook doortastender. Overigens was het een matige wed strijd van beide kanten, die binnen de afrastering slechts door een handjevol officials en bestuursleden werd gadege slagen. Het begin was nogal zenuwach tig. De speldeprikken van Koudekerk waren iets gevaarlijker dan die van [Hoekse Boys, doch de angstige momen ten waren toch voor de thuisclub. Dat kwam doordat doelman D. Kruyt zich Iniet zo safe toonde. In de twaalfde minuut bijvoorbeeld liet hij geheel on- ïiodig een bal glippen. Hij kon het leer ternauwernood nog op de doellijn ke ren. Enige minuten later deed zich een zelfde situatie voor. Ditmaal ging de zacht ingeschoten bal tussen zijn benen door. Schot van Arie: 1-0 De aanvalslinie van Hoekse Boys werd er echter niet attender door. zodat Kruyt zich naarmate de wedstrijd ver liep geheel kon herstellen en later zelfs i enige fraaie reddingen kon verrichten. Dat moest zijn collega aan de andere zijde. Van Vliet al dadelijk doen. Hij toonde zijn goede klasse doch kon in de 25ste minuut niet verhinderen dat Arie Zweeris hem met een hard schot onhoud baar passeerde. De gehele Hoekse de fensie was gedesorganiseerd, omdat linkshalf Hakkenbrak een door de Boys slordig getrapte vrije schop, onmiddel lijk veranderde in een dieptepass izijn middenvoor. Op dat moment moest rechtshalf C. Paling wegens een knie blessure zijn plaats afstaan aan zijn neef A. Paling. Onmiddellijk na rust trachtte Koude kerk de voorsprong te vergroten, maar Arie Zweeris zag nog juist doelman Van Vliet in de baan van zijn kopbal op duiken. Het spelpeil daalde zienderogen. Hoekse Boys kon iets meer in het offensif komen, doch de „Hoeksen" mis ten iedere stootkracht in de voorhoede. Zelfs de 42-jarige rechtsachter Knip- scheer, die met middenvoor Tukker van plaats verwisselde, kon hierin geen ver andering brengen. Hij moest lijdelijk j toezien hoe aanvoerder L. Bakker na I een misser van spil De Wit. een droom- kans miste. Bakker moest twee minuten later met een enkelblessure het veld verlaten, nadat hij gelijktijdig met een tegenstander tegen een bal had getrapt. Zijn vervanger P. v. d. Wel kon ook al niet imponeren. Fraaie kopbal 2-0 Na een half uur spelen slaagde Kmp- scheer erin het eerste goede schot van Hoekse Boys op Kruyt af te vuren. Deze wist er wel raad mee. Net op het mo ment, dat iedereen dacht dat de wed strijd als de beroemde nachtkaars uit zou gaan, maakte linksbinnen Adriaan Zweeris aan alle onzekerheid een einde. Met een fraaie kopbal rondde hij twee minuten voor het einde een door Albert Zweeris genomen hoekschop af. De bal vloog in de uiterste bovenhoek juist over de grijpgrage handen van doelman Van Vliet, aan wie de nederlaag van Hoekse Boys niet verweten kan worden De sfeer in deze wedstrijd was uiter mate sportief. goede pass van Pouw. De Papoea-stu dent Hokoyuku kreeg de bal en met een prachtig schot werd toen keeper v. d Zwan gepasseerd (10). De vreugde was echter van korte duur, want na de aftrap kwam de bal bü P. v. d. Maas die de goed keepende Schneithorst. met een diagonale schui ver passeerde (11). Leiden, niet ontmoedigd, zette door en toen in de 18e minuut een goede voorzet van Robbers bij De Boer te rechtkwam, kopte deze de bal hoog in het net. Een fantastisch doelpunt (21). JAC kon zich hierna wat herstellen doch zag geen kans de bikkelharde Leldse defensie te verschalken. In de 33e minuut viel De Boer keeper i Zwan wat hard aan. De laatste geerde prompt en kreeg even prompt een strafschop tegen zich. Pouw zorg de toen voor 31. De strijd werd wat onvriendelijk doch het liep gelukkig allemaal nog met een sisser af. Met de stand 31 werd er gerust. Naar gelijk spel Na rust probeerde JAC, met wind mee, de bakens te verzetten. De Ha genaars wilden echter te veel door het midden, waar P. v. d. Kwaak c.s. uit blonken. Veel pogingen mislukten hier door en Leiden hield met veel kunst en vliegwerk haar doel schoon. JAC was nu veel sterker. Het duurde al met al tot de laatste minuten, toen een misser van P. v. d. Kwaak voor de schietgrage voet van Bochove kwam en deze maakte geen fout (32). P. v. d. Maas maakte daarna een eind aan de Leidse illusies op de zege door met een prachtig schot gelijk te maken. Jammer voor Leiden want het door haar vertoonde spel was beslist een kleine overwinning waard. Misschien is het nog niet te laat? RESERVE-KLASSEN JAC 2 wordt door Noordwijk 2 gekraakt Res. 2de ki.: SSS 2Spijkenlsse 2 afg. Quick Boys 2—ARC 2 5—2 Zwaluwen 2—CSVD 2 2—1 Zwart Wit 2NSW 2 afg. RVVH 2—Excelsior M 2 5—2 Quick Boys 2 3 2 30—22 VH2 ARC 2 NSW 2 24—15 11 6 2 3 14 27—20 11 3 2 4 12 2420 10 4 3 3 11 27—24 11 4 3 4 11 IS—25 10 4 1 5 9 27—20 12 4 0 8 8 2637 J1 2 2 7 6 18-31 9 2 0 T 4 16—24 isse 2 Res. 3A: RCL 2—"s-Graven. SV 2 0—3 Noordwijk 3Katwijk 2 31 Rynsb. Boys 2Ter Leede 2 13 SV 2 10 18 Katwijk 2 B 2 9 13 9 12 Ter Let Res. 3B: JAC 2—Noordwijk 2 SHS 2Semp Altius 2 De Lier 2Die Haghe 2 Monster 2—HBSS 2 Noord-wijk 2 11 1b Die Haghe SHS 2 JAC 2 De Lier 2 10 14 Rilnsb B. 3 HBSS 2 Mom 10 r A. 2 9 3 Res. 3C: Excelsior P 2— SHO 2 2—1 Capelle 2—DOTO 2 Gr. Lindt 2Kozakken Boys 2 07 WGZ 2—ASWH 2 3—3 Dammen BABY SY WEER TERUG Senegalees damfenomeen chauffeur in Huissen De Senegalees Baba Sy, die momenteel een tournee door Nederland maakt, heeft vrijdag een contract getekend, waarbij hij zich verplicht als particulier chauf feur in dienst te treden bij een weg- en waterbouwkundig bureau In Hnlssen. Baba Sy zal eerst nog terugkeren naar Senegal en na de voorronden om het wereldkampioenschap dammen, die dit jaar in Luik zullen plaatsvinden, naax Nederland komen. Zijn toekomstige werkgever heeft hem toegestaan, dat de dam grootmeester aan alle damtoern ooien in Europa kan deelnemen. Tevens zal er geld voor een passage naar Senegal bij de Nederlandse Bank worden gedepo neerd, zodat Baba Sy in het geval dat hij heimwee krijgt op gewenst tijdstip naar zijn land kan terugkeren. Uiteraard der zaak wordt Baba Sy lid van de Damver eniging Huissen. DCL-HDC 12-8 W. v. d. Reijden was de eerst die de punten naar DCL bracht. Door deze overwinning is hij met zijn bordpun- ten gelijk gekomen met J. Slingerland. Deze verloor in een betere stand van H. Zijlstra. De gebroeders Olivier. F. Laterveer. C. Hakemulder. W. Blom en J. de Vink speelden remise. P. Zeegers en H. Brouwer wonnen hun partij, zo dat de eindstand 128 voor DCL werd. Dam-simultaaii voor iedereen Na het succes van Baba Sy en de twee andere simultaanspelers houdt DCL dinsdag om 8 uur een simultaan- avond in zijn clublokaal Nieuwe Bees- tenmarkent 15. Als simultaanspeler treedt dan op J. Slingerland. Tevens bestaat de mogelijkheid zich op te ge- voor de komende borden wedstrij den. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot secretaris A. v. d. Putten. Herenstraat 147. OudeWeteringers werden ingehaald Zaterdagmiddag was het dan zover dat er na verschillende weken rust weer gevoetbald kon worden. Het was vooral bij de SVOW'ers te zien dat de rust hen geen goed had gedaan. RCL, dat nog een langere rust achter de rug had, was de gehele wedstrijd in de meerderheid. De thuisclub ver loor met 03. En verdiend. SVOW is er niet aan te pas gekomen. Vooral wat de voorhoede betreft lag de thuisclub wat tempo en plaatsen betreft een klasse achter op de bezoekers. Door deze wedstrijd te winnen is RCL gelijk op de ranglijst gekomen met SVOW. De spanning stijgt in de vierde klasse! Direct na het fluitsignaal van arbiter Verkley ging RC L. in de aanval. De achterhoede van de gastheren moest di rect handelend optreden. En hoe meer de wedstrijd vorderde, werd het duidelijk, dat dit de eerste wedstrijd zou worden die S.V.O.W. op eigen veld zou verliezen. Na ongeveer 10 minuten spelen kreeg de linksbuiten van R.C.L. de bal goed toe gespeeld. Hij plaatste de bal meteen voor het doel en hier stond H. Bogerts klaar om het leder met een mooi schot achter v. d. Lip te plaatsen. Gevaarlijker De aanvallen van R.C.L. bleven vee) gevaarlijker. Vooral het plaatsen bij S.V. O.W. was zeer slecht. Toch zag J. Steen- sel kans om met een snelle uitval oog in oog met de keeper te komen, maar toen hij moest schieten, liet hij verstek gaan Weg, hoop Met deze geringe achterstand kwam de rust, en was er voor S.V.O.W. nog alle hoop. Maar wie met deze hoop het veld weer in kwam werd reeds binnen 10 mi nuten ontnuchterd want toen was het Van Telgen van R.C.L. die voor zijn club de voorsprong vergrootte: 02. Het spel ging een steeds ruwer karak ter aannemen waardoor de scheidsreohter genoodzaakt was aanmerkelijk meer te gaan fluiten. Toch zag S.V.O.W. enkele keren kans om wat aanvallen op te bou wen. Zelfs de achterhoede van S.V.O.W verscheen op de middenlijn. De uitvallen waren steeds van korte duur. Na 25 minuten kwam er voor S.V.O.W. weer een beetje hoop toen v. d. Meer zich vrijspeelde. Zijn harde schoten ken nende was deze hoop dan ook gerecht vaardigd; hij werd door een van zijn eigen spelers In de we? gelopen, waar door het schot hoog overging. Na een half uur miste een speler van R.C.L. toen hij alleen voor de keeper van S.V.O.W. versoheen en op twee me ter voor doel de bal toch nog hoog over wist te plaatsen Hoe verder de tijd vorderde, hoe min der het spel het aanzien waard werd. Het werd ruwer en ook het tempo bij de gasten zakte af zodat er van de supor- ters al heel veel het veld gingen verlaten. Maar Van Telgen kreeg toch nog eens een kans. In de 35ste minuut bracht hij door een schot in de uiterste hoek ook het derde doelpunt op zijn naam. Sizo-Kiiilieiin 0—2 Zaterdagmiddag u dan na enige weken rust in de voetbalcompetitie de bal wee* aan het rollen gebracht. Het Hillegomse SIZO moest aantreden ♦•gen rivaal Kin helm. Wat de Beverwijken in da v'.er wedstrijden die ztj tegen SISO hebben gespeeld niet is gelukt, wisten aj deca keer klaar te spelem zij wonnea «n ma overtuigende cijfetw: 02. Ea het wil verdiend door de betere techniek an meer aanpassingsvermogen aan de weers omstandigheden Ook nu weer moas'en da SlZO-fans zien dat de voorhoede van de Oranje-Zwarten het zwakste deel van het team is. De K nbeim-chterhoede had dan ook de SlZO-voorwaartsen volkomen In bedwang. Dit was te wijten aan het fe't dat bij de SIZO-mannen ale raffi- nemen ontbrak. Dat het 02 werd waa dan ook niet te verwonderen. Tot rust bleef het 00. Na rust gaf Boenderma ker in de tiende minuut aan Kinhelm de leiding. Toen weerde SIZO zich enige ogenblikken en bracht dit tot uitdruk king door een 9-tal hoekschoppen te for ceren. maar er kwam «iets uit voort Aitrter Molders keek reeds op zijn stop watch om inrukken te blazen toen Boen* dermaker net nog kans zag doelman Van Haaften met een bogbal te verschalken. En met 0—2 kwam het einde. Lisser Boys stelde zeer teleur Lisser Boys faalde zaterdagmiddag in de uitwedstrijd tegen Oegstgeest over alle linies. De verdediging, waarin nota bene ook een speler uit het vierde elftal was opgesteld, was zo lek als een zeef, de voorhoede faalde veelal volkomen in de afwerking en de middenlinie verwaarloosde beur telings haar defensieve en stuwende taak. Oegstgeest, dat in feite tech nisch niet tegen de Lissenaren was opgewassen, gaf vooral na rust blijk van een groot enthousiasme en wist daardoor verdiend de winst in de wacht te slepen: van de zes doelpunten nam de thuisclub er vier voor haar rekening. wat sterker. Mondriaan ckregen een paar akelig mooie kansen, die echter oo Opvallend was dat bij Oegstgeest alle er de doelpunten werden gemaakt door linksbinnen Selier, terwijl Lisser Boys' rechtsbuiten Helmus de beide tegen- goals voor zijn rekening nam. De Oegstgeester overwinning werd binnengehaald in een tien-minuten wicht in de tweede helft, toen Selier op vrijwel dezelfde manier driemaal goalie Langeveld wist te passeren. Kleurloos De eerste speelhelft was wel bijzonder kleurloos. De over het algemeen wat lichtere gasten wisten zioh het vlugst :ware terrein aan te passen en leken 17" ATWIJK is er zaterdag na een reeks nederlagen in geslaagd, een ver- ■l-V diende overwinning met 2—1 te behalen op GWS. Katwijk had dit succes te danken aan haar groot enthousiasme. GWS daarentegen stelde ietwat teleur. Midvoor Veltenaar kreeg in deze wedstrijd geen kans. Was hij met zijn snelle rushes langs midhalf Verdoes gekomen, dan was het steeds linksback C. Pronk, die hem de voet dwars zette. De wedstrijd was meer spannend dan fraai. De gedwongen rust had beide elftallen geen goed gedaan: in het laat ste kwartier van de wedstrijd warei (2—2). De leidende ploe gen in de eerste di visie van het Engel se voetbal, Burnley en Tottenham Hot spur, leden zaterdag onverwacht punten verlies. Beide kwa men slechts tot een gelijk spel: Burnley tegen West Brom- wich Albion (1—1) en de Spurs tegen Manchester United Burnley vooral heeft een be nauwde middag gehad. De ploeg speelde slordig en kon er slechts vijf minuten voor het einde In slagen een doelpunt te scoren, nadat Albion veelvuldig in de aanval was geweest. Dat er bij Manches ter United herstel Is in getreden, is na edstrijd op White Hart Lane wel zeker. Nadat de Jonge formatie van manager Matt Busby maandag tevoren Aston Villa had verrast, konden de Spurs er maar nauwelijks in slagen een tweede verras sing te voorkomen. Een kwartier voor het einde leidde Manchester United nog met 21 door doelpunten van Bobby Charlton en Norbert Stiles. Tot opluch ting van de 55.000 toeschouwers voegde Jimmy Greaves nog een tweede treffer zijn eerste toe en daarmee schonk hij het beneden zijn vorm spelende Tot tenham tenminste nog een gelijk spel. De hoogste score kwam ditmaal op Blackpool, dat niet minder dan zeven maal de roos trof tegen Wol verhampton Wanderers, dat tot slechts twee doelpunten kwam. Als makke scha pen werden de Wolves naar de slacht bank geleid midvoor Ray Charnley was met vier doelpunten topscorer. Hij bracht daarmee zijn totaal in deze com petitie op 23. Het was de zwaarste ne derlaag van Wolverhampton sinds de cember 1934, toen het op Highbury met 7—0 werd verslagen door Arsenal. Eerste divisie: Birmingham Cityjpswlcfc Town 31. Blackburn RoversNottingham Forest 2—1 BlackpoolWolvernamptoi. Fulham—Sheffield Bolton -Leiceatei ednesday 0—2, Mai lerstield Town 1—1. Noi ham United 0—1. Scunt' Southampton lorpe UnitedLivei —Preston North End 2—1. De Londense rechtshalf Alan Mullery van Fulham duikt in elkaar als Tony Macedo, de po pulaire Engelse doelverdediger uit zijn goal zweeft, om het leer te onderscheppen. Dit alles kon niet verhinderen dat Sheffield Wednesday met 20 won spelers zichtbaar aan het eind van hun voetballatijn. De eerste helft speelde Katwijk tegen wind in. Al direct werden goede aan vallen opgezet, maar het goede schot ontbrak. Bovendien stond keeper Ter Beek op de Juiste plaats. Na acht minuten werd een doorbraak van GWS goed afgerond. De achter hoede werkte de bal niet weg en d® uitstekende rechtbinnen Van Kesteren was er als de kippen bij om de bal in het doel te werken: 0—1. Katwijk was gedeprimeerd en werd enigszins In de verdlediging gedrukt. Verder dan enkele vaak schoten kwamen zij niet. Gelijk: 1-1 In de twee-en-dertigste minuut wist Katwijk uit een goede aanval gelijk te maken. Jac. van Duijvenbode. die dit keer rechtsbinnen speelde, schoot van af de rand van het strafschopgebied keihard in. Keeper Ter Beek ranselde de bal weg, net voor de voeten van mid voor H. van Duijvenvoorde. De laatste joeg de bal gemakkelijk langs de ont hutste keeper. Katwijk kwam meer en meer in de aanval en dat resulteerde in zes cor ners, die geen resultaten opleverden. Na ongeveer veerlig minuten spelen werkte de rechtshalf van GWS de bal hoog weg. De bal sprong toen tot ieders hilariteit in de lucht als een luchtballon uit elkaar. Drie minuten voor de rust wist Kat wijk de score te verhogen. Rechtsbui ten W. Freke bracht de bal goed op. Hij gaf toen een bekeken pass aan de vrij staande linksbinnen W. Barnhoorn. die de bal onhoudba ar inschoot: 21 Geen afwerking Na de pauze zette GWS enkele gev lijke aanvallen op, maar het beslissende schot ontbrak. Nadat deze aanvals- storm iets geluwd was, kwam Katwijk in de tiende minuut terug met een goed opgezette aanval, waaruit midvoor H. Duijvenvoorde hard inschoot. Keeper Ter Beek kon de bal niet onder con trole krijgen en de van diens borst stui tende bal kon door de achterhoede weg gewerkt worden. In het laatste kwartier trok Katwijk zijn halfspelers terug om de voorsprong te behouden, hetgeen gelukte. De lei ding was bij scheidsrechter Zwischel in goede handen. Estafette-zwemreeord voor Japans team Een Japanse ploeg heeft zaterdag op nieuw het wereldrecord 4x100 yards wisselslag estafette zwemmen gebroken. De tijd was 4 m. 11.9 dit is 19 sec. beter dan het record dat drie weken geleden in Sydney werd gevestigd door een Ja panse ploeg, waarvan drie leden de zelfde waren als de ploeg van zaterdag. Dit is het derde record dat de Japan ners in Nieuw-Zeeland in één week hebben gevestigd. vakkundige wijze om zeep werden ge bracht Ook wisten de Lissenaren niet te profiteren van de matige klemvastheid van goalie Hillebrand. Al evenmin bleek de withemden-aanval In staat de steken op te rapen die spil Van der Voort liet Na een kwartier ebde het gasten-offen- sief weg. In de 22e minuut sprong rechts binnen Seller gretig in het gat dat een wat paniekerige Llsserse defensie zich gegraven had. Goalie Langeveld greep vergeefs naar de harde schuiver (10). Na de rust was het spelbeeld wat le vendiger. Een felle charge op Langevelda heiligdom veroorzaakte sensatie. De bal werd ingeschoten, weggeslagen door a® keeper, weer ingeschoten, tegen een Lisses been aangeschoten, voor de derd« keer ingezet en weggewerkt. Oegstgeest verdubbelde haar pogingen n de voorsprong te vergroten. Plotseling had echter rechtsbuiten Helmus aan de andere kant succes. Het als voorzet be doelde schot zeilde over de foutief opge stelde keeper Hillebrand heen in d® gapende muil die het doel is (11). Dit onverwachte tegenpunt depri meerde de gastheren niet. Integen deel. Enkele minuten later hernam Oegstgeest de voorsprong, toen de withemden-verdediging miste. Selier was er als de kippen bij nummer twee in het net te deponeren (2I). In de 26e minuut schoot men de bal weer naar Selier. Buitenspel, riep iedere Lissenaar, en dat stond de lange rechtsbinnen ook. Maar een withemd had de bal het laatste aangeraakt en dat had de scheidsrechter gezien. Weer volgde een tergend langzaam rolletje langs de uitlopende keeper Lange veld (3—1). was het derde doelpunt van Selier de 34e minuut voegde hjj daaraan en vierde toe. Weer was het een akelig zacht schot langs de uit zijn doel gekomen keeper (41). Een minuut of vijf vóór tijd verkleinde rechtsbuiten Helmus de achterstand (42», maar Oegstgeest stond de volle buit niet me* Rouwkoop-NSA: 11-1 Schuttersfeest in Voorschoten Het feit dat NS A met maar liefst vjjf Invallers in het strijdperk trad tegen Rouwkoop, was wel de voornaamste reden dat er in Voorschoten zogoed ais niets door de gasten werd gedaan, be halve door keeper Jaap Goudkuil die verhoedde dat er voor de telling elek tronische rekenmachines moesten wor- gehuurd. Ook over Rouwkoop hebben geen reden tot Juichen want daar kwamen kapitale blunders voor die een andere tegenstander vele malen aan goedkope doelenpunten zouden hebben geholpen. Bekijken we het verloop van deze on aantrekkelijke wedstrijd dan zien we dat vóór rust de Voorschotenaren vijf maal scoorden. Linksbuiten J. Roest openden in de tiende minuut waarna vijf minuten later Karei Verrips goed voorzette en hiermee midvoor Bottema kans gaf een serie van drie te beginnen die binnen tien minuten de stand op 4—0 bracht. Rechtsbinnen Verrips bracht daarna het vijfde streepje aan de balk. NSA-er Lenting had pech toen zijn eenzame, maar harde schot de bovenkant van de lat raakte, doch Van der Neut wist de eer te redden door in de 36ste minuut de bijna werkeloze keeper Was senaar te passeren. Na rust was er alleen nog maar Rouw koop en dat bestond dan voor het groot ste deel weer uit Bottema die nu zijn serie van drie binnen de acht minuten volhad en er dus 81 van maakte. Zeven van Bottema Invaller-linksbuiten Anker vond dat 9—1 beter stond en liet de Alphenaren nogmaals aftrappen. Alweer was het Bottema die de stand vergrootte, ditmaal door de zesde hoekschop na rust keurig in te koppen. De lange benen van rechts buiten Arentse bewezen tot slot hun goe- de d.ernt door dc Alphese ploeg mtt de eind-besomming van 11—i naar huis te sturen. voor dcze ""^waardige a T3* r' dat aIIe s'Jvlcrs heel bleven doch scheidsrechter J. van Kou- wenhoven een lichte blessure aan do rechterarm opliep. HOCKEY middag Ie Hilversum in het veld'kwa- egen respectievelijk een Nederland- ploeg en een selectieteam onder do ..Batavierenwisten In wedstrijden onze landgenoten een gelijk ■pel af te dwingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9