Gezondheidscentrum Noordwijk gaat f 360.000 kosten Veilingbeekl niet onbevredigend in KATWIJK aan den Rijn B. en W. blijven bij hun doorbr aakplanne n Weinia verrassingen van Leidse overgan g steams H.V.L. VERLIEST VAN S.O.S. MET TELEURSTELLEND 2-3 MEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 22 JANUARI 1962 TAE HEER J. van Tubergen alhier heeft een plan ontworpen en uitge- J-' werkt voor de bouw van een gezondheidscentrum aan de Van Pan- huijsstraat Het geniet de volledige instemming van de besturen der beide Kruisverenigingen en de minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft medegedeeld zich behoudens enkele zeer ondergeschikte detailpun ten met het plan te kunnen verenigen. Genoemde minister deelde tevens mede de minister van volksgezondheid en bouwnijverheid te hebben ver zocht de rijksgoedkeuring te doen afgeven nadat in het ambtelijk overleg overeenstemming is bereikt. De architect heeft ook een raming van de stichtingskosten gemaakt, waaruit blijkt dat die kosten, inclusief grond- kosten, zijn te stellen op rond f 360.000. De Jaarlijkse lasten zullen bedragen f 20.500. Daarnaast moet erop worden ge rekend, dat de exploitatie van 'net ge bouw de Kruisverenigingen rond f 12.700 per jaar zal kosten. Tegenover deze uit gaven der verenigingen is indien de ge meente het gebouw ter beschikking stelt van de verenigingen en alleen de kosten van instandhouding draagt een ontvangst ■te verwachten van f 5200 per jaar voor huur (inclusief verwarming, gas en wa ter) van de conciërgewoning en de 6 flatjes voor de wijkverpleegsters. Indien het gebouw tegen de berekende kosten ter beschikking van de Kruisver enigingen zou worden gesteld, zouden deze jaarlijks voor de huisvesting en de exploitatie van het wijkgebouw f 20 500 f 12.700 f 5.200 - f 28.000 moeten oobrengen. Dit gaat de draagkracht van die verenigingen te boven. Op grond van L1SSE Ouderavond C.-N. school In de hal van de school werd vrijdag de ouderavond gehouden van de Chr Nat. school „School met den Bijbel" De heer A. Oudshoorn had de leiding De hoofdschotel was een lezing van mejuffrouw W. Rietveld over „Het zang onderwijs op de lagere school". In haar onderwerp bracht zij eerst het belang van de psalmen naar voren. De wel eens gehoorde mening, dat kinderen van de psalmen niets begrijpen, werd bestreden door voorbeelden uit de praktijk. Ver der werd ingegaan op de manier waarop wij de psalmen zingen. Van groot belang zijn ook de uitspraak en ademhaling Behandeld werden nog het geestelijk lied. de vaderlandse liede ren en het kinderlied. Na de pauze maakte het hoofd dei school, de heer C. M. van der Hoek. enkele opmerkingen over het rapport in het algemeen. Tot slot werd een kleurenstrip vertoond over de lente Brand In pastorie Zaterdagmiddag heeft een kleint brand gewoed in de pastorie van de St. Agatha-kcrk. Een der kapelaans had een rooklucht waargenomen en bij on derzoek bleek, dat brand was ontstaan op de zolder. De brandweer slaagde er in het vuur spoedig te blussen. Er was Inmiddels wel een gat in het dak ge komen van enige vierkante meters. Naai de oorzaak wordt nog een onderzoek ingesteld. Huur ijsbaan Het zal wel voor de laatste keer zijn dat de „IJsclub Lisse" de ijsbaan aan de Oranjclaan heeft gehuurd. De gronden zijn binnenkort nodig voor woningbouw B. en W. stellen de raad voor de ijs baan voor dit seizoen te verhuren tegen f 600 De plannen voor een nieuwe ijs baan gaan nog steeds in de richting van de sintelbaan van het sportpark, hun inkomsten en verdere lasten zijn zij in staat voor het gebouw een huur van f 2500 per jaar te betalen. Hierbij mag niet uit het oog worde»» verloren, dat de Kruisverenigingen ook de inrichting van het gebouw en de drin gend nodige aanvulling van de uitleen magazijnen moeten financieren. De kos ten hiervan zullen waarschijnlijk f 75.000biedt. bedragen. Intussen leidt een en ander er toe. dat van de lasten van hei gebouw f 18.000 per jaar ongedekt blijft Op 17 Januari 1961 toen ervan werd uitge gaan. dat de stichtingskosten f 250 000 zouden bedragen heeft de raad zich reeds met een tekort van f 15000 per Jaar verenigd. B. en W. zijn echter se dert dat raadsbesluit tot het inzicht ge komen. dat het de voorkeur verdient het gebouw voor rekening der gemeente te doen oprichten en in stand te houden. In de kosten daarvan kunnen de Kruisver enigingen f 2.500 per jaar bijdragen als huur. In stand blijven dan de voor spe ciale taken aan de Kruisverenigingen toe gekende subsidies, die voor elke vereni ging ongeveer f 5 000 per jaar bedragen. De belangrijkheid van het werk van de Kruisverenigingen voor onze gemeente naren rechtvaardigt de bouw en instand houding van zulk een gebouw alsmede een offer daarvoor van omtrent f 18 0<>0 oer jaar naar de mening van B en W. ten volle, terwiil in de toekomst één ge bouw voor beide verenigingen ongetwij feld ook voor de gemeente voordelen I)e aanvoer van waspeen steeg In de afgelopen week weer en wel van 389.000 k-r tot 436.000 kg en er was goede be langstelling voor het prodakt. Wel was er een wat schommelende markt met aan het einde van de week een aflopende no tering. De handelaars namen een afwach tende houding aan. Er was een niet onverdienstelijke ex- porthandel. namelijk 50 pet (vorige week 40 pet). Het was Engeland, die de best gekwalificeerde Al-peen kocht, terwijl het overige van het genoemde sortiment naar Duitsland en België werd vervoerd. De AII was goed gevraagd, het beste ging weg voor de normale binnenlandse handel en wat daar niet geschikt voor was, werd opgekocht door de conserven- fabrieken. Er was weer een stijging waar te nemen in het vervoer naar de indus trieën: in totaal ging er ruim 10 pet in die richting weg. De prijsnotering was in de afgelopen week als volgt: AI per kist van f 5.80 tot f 10 90 (f 5.30 tot f 9 30): A II van f 2 tot f 7 70 ff 2 tot f 7.90); B I van f 7.60 tot f 13 (f 5 20 tot f 11.20): B n van f 1 40 tot f 6 20 (f 1.40 tot f 3.20): C I van f 3 20 tot f 5.50 (f 3.70 tot f 4.20): C II van f 1.40 tot f 5 40 ff 1.90 tot f 4.30) Er was weer een behoorlijke aanvoer van boerenkool en tegen aanmerkelijk betere prijzen: van f 8 tot f 36 (f6 tot f 22). De enkele partijtjes uien. die onder de klok kwamen gingen voor behoorlijke prijzen weg. namelijk voor f 3.40 tot f5.70 per kist (f 2.40 tot f 5 80). Ook witlof stond goed genoteerd voor f 54 tot f 78 (f 20 tot f 85). Ook van spruiten kan worden gezegd, dat te het goed deden. Ze werden verkocht voor f 15 tot f 92. wat gelijk was aan de notering van de vorige week. Het produkt kwam zowel ge schoond als ongeschoond aan de veiling. Levendiger De tweede schorsenerenveiling. die in de afgelopen week werd gehouden liet een levendiger handel zien dan in de Visserijgolfjes Rampen blijven Belgische visserij teisteren I>e Belgische visserij wordt toch wel zwaar bezocht. Gingen er vorig jaar in de herfst niet minder dan zes schepen vlak na elkaar op de Noord zee ten onder, nu treurt men over het vergaan van de Z 227 „Golven- zang". Het schip was van reder J. Gheselle uit Heist, schipper was F. Fllegcert. Het had op 22 december van het vo rige jaar de haven van Oostende verla ten met bestemming Het Kanaal. Men wilde gaan vissen bij het St Georges- kanaal bü de Britse Zuidkust. Wegens een defecte keerkoppeling moest men echter de haven Newlyn aandoen. Toen men weer uitvoer, was een hevige storm opgestoken met kracht 11—12. De schip per meldde last te hebben van zijn mo tor. maar hij deelde zijn rederij mede te zullen trachten in Oostende binnen te vallen. De Z 405 was in de buurt, maar toen dit schip hoorde, dat het defect her steld was en dat schipper Ellegeert op weg was naar huis besloot de schipper een haven binnen te vallen. De „Golven- zang" arriveerde echter niet. en toen men in Oostende de kotter miste werd men ongerust. Deze ongerustheid werd steeds groter en men is er nu wel zekei van. dat de kotter is vergaan. Er waren vijf opvarenden. De Z 227 was een sta len visservaartuig, dat In 1931 in Vlaar- dlngen werd gebouwd. De bruto tonoage was 115.25 brt. Schipper O. van de O 342 NormandMP Is veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van 2000 Belgische francs. De trciler van de reder August Lebrun verging vorig Jaar op de South Middle Hasborough Bank na er op te ziin vastgelopen. De 20- Jarigc matroos Benoni van Ecckc kwam hierbij om het leven De schipper kreeg van Brugge aftrek al twee maanden De schipper had rechter verklaard, dat hij de het afvaren vijftien glazen bier had ge dronken en tijdens de afvaart tweevijfde van ccn fles rum. Een bloedproef wee? uit. dat dc schipper 1.5 tot 1.9 promille alcohol in zijn bloed had. Hij had dan ook al na een uur en een kwarjler rijn wacht overgegeven aan de stuurman, waarna dc stranding geschiedde. in de rechtbank voorarrest dat twaalf dagen be- de onderzoeks nieuwe kotter In IJmuiden is aangekomen de nieuw» kotter KW 107 Jacoba, die gebouwd 1» bij de Coöp. Ver. Scheepswerf Vooruit Zaandam voor rekening van M. van Duijn sr. en M. van Duijn jr. en C. de Jong. Het schip meet 97 ton. De lengte "1.60 meter, de breedte 6.20, de holte 2.87 meter. De voortstuwing geschiedt door een 5 cilinder Bolnes-motor van 300 pk. De vorige Jacoba was een trawl- logger. die nu KW 184 Margaretha heet De KW 113 Wilma van H. van Duijn heeft een dekhuis met stuurhut gekre gen. Op zee Op de kust is sprake geweest van een vrij behoorlijke visserij. Het was ruw weer en het water dus verre van rustig maar toch werden aardige trekken ge daan. Er waren schepen, die kwamen tot trekken van 20 manden wijting. 2 schol en 50 tot 100 kilo tong. BIJ de P-boeien waren de vangsten slechter dan in het begin van dc week. Per trek vingen de schepen 40 kilo tong. Een enkele uitschie ter leverde 80 kilo op. De bijvis. die men hierbij kon bemachtigen, liep tot 5 man den. Om de noord was het weer redelijk De visserij was echter zeer slecht. Men ring hoofdzakelijk wijting en wat kool- ris. Wat er was De aanvoer in IJmuiden bestond za terdag uit 2840 kisten, waarvan 35 schel vis. 860 wijting. 125 gul en kabeljauw. 200 koolvis. 45 noordharing. 1125 span- haring. 50 tarbot. 400 diversen. 225 stuks kabeljauw en 40 000 kilo tong. De tongprtjzen bleven stevig. Voor dc kleinste soort werd toch nog altijd ƒ3.50 minimaal betaald. Kabeljauw was niet zo duur en koolvis evenmin. Schelvis was behoorlijk prijzig, zelfs braad lever de nog zeker 46 per 50 kilo op. Wijting was wel goedkoop. Voor dichte wijting werd maar ƒ11ƒ8 betaald en gestripte kwam ook niet hoger dan 25ƒ16. Makreel bracht nog altijd veel geld op De prijs liep van ƒ45 tot ƒ48. Fr was wat lom aan de markt, prijs f 30—38 per kist Tarbot was duur. van f 120 tot 196 per kist van 50 kilo. Ook voor griet werd goed betaald, namelijk van f90 tot ƒ100. Kleine kistjes sardien van 40 kilo brachten van ƒ13 tot f 78 op In Scheveningen was de aanvoer 350 spanharing. 50 sprot 550 platvis. 450 wij ting. 100 gul en kabeljauw en 11.000 kilr. tong. vorige week; de prijzen waren hoger en de aanvoer was groter. De export (83 pet) richtte zich voornamelijk naar Duitsland en wat minder naar België. Breekpeen werd verkocht voor f 3.60 •ot f 4.20 (f 1.50 tot f 4.30); rode kool voor f 7 tot f 19 (f 7 tot (f 17); groene kool ging van f 23 tot f 35 (f 13 tot f 35); gele kool van f 8 tot f 17 (f 6 tot f 16). Prei werd verkocht voor f 29 tot- f 63 (f 34 tot f 84). knolselderij voor f 9 tot f 22 (f 1 tot f 18). selderij voor f 28 tot f 37. en kroten voor f 2 60 tot f 4.10 (f 3.10 tot f 11.40) Over het algemeen genomen, behoefde men dus over de gang van zaken niet on tevreden te zijn. Vrije zaterdag verantwoord? In de zaal Rijnstraat vergaderde de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr Vrouwenbond. Wegens ziekte van do presidente werd de vergadering geleid door mevrouw K. D. Gerdes-Vinke. De heer J. Vink te Katwijk aan Zee sprak over het onderwerp „Vrijetijds besteding". Hij deed dit in het bijzonder met het oog op de problemen rondom de vrije zaterdag. Hierna sprak de heer Vink uitvoerig /er het karakter van de arbeid voor heen en thans. Door de enorme vlucht, die de techniek heeft genomen, behoef) minder afmattende arbeid te verrichten dan vroeger. Hierdoor is er minder behoefte aan rust ontstaan. We moeten oppassen, aldus de heer Vink. dat het ritme, dat voortvloeit uit de na tuur. al te abrupt wordt verbroken, zo als dat in zekere zin met de invoering van de vrije zaterdag gebeurt. Nu de vrije zaterdag een feit is geworden, moet volgens spr. worden afgewacht „of het door God in de natuur gelegde ritme straffeloos kan worden doorbroken". Er werden op deze vergadering ook nog enige huishoudelijke zaken afge handeld. Bridgenieuws De uitslag van de onderlinge bridge drive van de bridgeclub „De Brug" is als volgt: 1. mevr. Koenraads-H. de Booy 103 punten: 2. Jac. de Jong-D van der Plas 101 p.: 3. heer en mevr. C. Duindam 92 p., 4 P. Wamsteeker-L. van der Plas 88 p.; 5. S. Visser-D. Parlevliet 84 p.: 6. heer en mevr. F. N. van der Valk 81 p.; 7. A. de Ruiter-E. van Leeuwen 77 p 8. heer en van Paridon 74 p 9. heer C. den Duik jr. 72 p.; 10. M. D. Hage-W Klos 71 p: 11. heer en mevr. M. van den Anker 37 p. Geslaagd Voor het praktijkexamen moderne be drijfsadministratie slaagde de heer A. J W. Meijer HILLEGOM Garages in Weerestein In ..Weerestein" wil het bouwbedrijf Bakker grond van de gemeente kopen voor de bouw van ongeveer 16 garages en twee magazijnruimten. Het bouwbe drijf is voor de woningstichting „Patri monium" bezig met de bouw van 23 premiewoningen, waarachter de garages en magazijnruimten zouden moeten ko men. De te verkopen grond is ongeveer 910 vierkante meter groot. B. en W. staan welwillend ten opzichte van de plannen van het bouwbedrijf, aangezien het be doelde terrein niet geschikt is vooi speelterrein. Het terrein zou een .jrom melige hoek" worden. De bouw var garages zal de mogelijkheid bieden hel aantal in de straten geparkeerde wagens te doen verminderen. B. en W stellen een verkoopsprijs van f 6 50 per vier kante meter voor. Raadsagenda De gemeenteraad komt woensdag om f uur in openbare vergadering bijeen Op de agenda staan om.: behandeling reclames plaatselijke belastingen, wijzi ging kindertoelageregeling, opheffing" blo. school te Lisse. afrekening vakon derwijs over 1960. overdracht grond aan Vereniging voor Christelijk volksonder wijs. ontslag mej. Kerkhoff (onderwijze res aan de openbare lagere school, wij ziging vergoeding aan school St. Joseph parochie, herbenoeming leraren en be noeming concierge aan gemeentelijk' avondnijverheidsschool. medewerking aan R.K. v.g.l.o. school voor meisjes, ver nieuwing ketel van centrale verwarming in St. Martinus^meisjesschool, verorde ning op bejaarden- en verpleegtehuizen, vakantieregeling winkelsluitingswet 1951 vaststelling staatnamen „Industrie Hil- legommerbeek" en „Elsbroek". wijziging bebouwingsvoorschriften „Elsbroek Nrd en Industrie Hillegommerbeek". wijzi ging bouwverordening, aanschaf gereed schappen ten behoeve van openbare wer ken. krediet voor voorzieningen villa „Remina". verkoop grond in Weerestein LEIDERDORP Verlenging pacht Reeds vele Jaren pacht de heer C Hoogeboom. Leiderdorp, een perceel los land aan de Hoogmadeseweg achter de algemene begraafplaats. Deze grond is in het uitbreidingsplan in hoofdzaak be stemd voor uitbreiding van de begraaf plaats. Daar het echter nog niet vaststaat wanneer de grond voor de uitbreiding nodig is. hebben B. en W. geen bezwaren tegen een verlenging van de pacht met drie jaren (met ingang van 20 maar» De grond voor hel bejaardencentrum In december 1960 verkocht de raad 4000 vierkante meter grond, gelegen tus sen Mauritssingel. Julianastraat en Wil helminastraat. tegen 25- per vierkante meter, voor de bouw van een bejaarden centrum van de protestantse interkerke lijke stichting voor bejaaardenverzorging te Leiderdorp. In april werd de prijs ge wijzigd in ƒ30 per vierkante meter. Inmiddels is het definitieve bouwplan van het bejaardencentrum door de stich ting ingediend, waaruit blijkt dat onge veer 5917 vierkante meter grond beno digd is (dus 1917 vierkante meter meer dan men aanvankelijk dacht). Bij een prijs van 30 betekent dit dat de totale stichtingskosten ongeveer ƒ60.000 hoger zouden worden. welke verhoging een zo laag mogelijke pen- sionprijs in de weg staat. Bij een nadere opmeting bleek, dal ongeveer 5400 vierkante meter grond en ongeveer 550 vierkante meter watei bij het bouwplan zijn betrokken. B. en W. stellen de raad nu voor het water voor ƒ0,25 per vierkante meter en de grond voor ƒ30 per vierkante meter aan de stichting over te dragen. Symfonieconcert Op initiatief van enkele inwoners con certeerde vorig jaar het West-Nederlands Symphonie Orkest in Leiderdorp. Ge meente en provincie verleenden daartoe subsidies. Het inmiddels gevormde Concertcomité Leiderdorp is van plan nogmaals het orkest uit te nodigen, waartoe het de gemeente verzoekt het geraamde tekort (ƒ480» te betalen. B. en W. stellen de raad voor met dit verzoek akkoord te Subsidie? B. en W. stellen voor de begrotings-" post voor subsidie aan het Groene Kruis voor Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest van ƒ1250 tot ƒ2150 te verhogen, aan gezien het Groene Kruis in 1961 op een hoger aantal dagen in Leiderdorp kraam- verzorging heeft verleend dan was ge raamd. De voor- en nazorg van geesteszieken is belangrijk uitgebreid, waarbij B, en W. overtuigd zijn van het belang van het werk, dat de stichting „Voor- en Na zorg van Geesteszieken in Zuid-Holland" in dienst van de volksgezondheid ver richt. Zij stellen de raad voor de subsi- aan de stichting voor 1962 vast te stellen op 13 cent per inwoner. en W. stellen voor aan de Leider- dorpse padvinders een subsidie voor 962 van ƒ250. aan korfbalvereniging .Velocitas" f 200 en aan de harmonie- kapel Leiderdorp 1000 te verlenen. Wachthuisjes Naar aanleiding van vragen in dc raad hebben B. en W. overleg gepleegd met de N.Z.H.V.M. inzake de plaatsing van wachthuisjes bij de bushaltes in Leider dorp. De N.Z.H.V.M. is bereid een aantal abri's te plaatsen. Zo zal aan het begin van de Mauritssingel het bestaande huis je worden vervangen door een meer doel matig type, terwijl op de Hoofdstraat/ hoek Willem de Zwijgerlaan en hoek Reseda straat eveneens abri's komen. De van de Mauritssingel te verwijderen abri zal worden geplaatst bij Hoofdstraat 35 B. en W. stellen de raad voor ten be hoeve van deze maatregelen f 32.000 be schikbaar te stellen. Kasgeld B. en W. stellen voor (i een besluit van G S.) het de totale vlottende schuld bepalen op f 450.000. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Dinsdag 23 januari; hoog water 5.03 17.11 uur, laag water 0.54 en 13.10 u verband met Raiffeisenbank in Rijnsburg gaat feestvieren TAE Coöperatieve Raiffeisenbank Rijnsburg, tot voor kort nog Coöpe- ratieve Boerenleenbank geheten, bestond op 17 januari j.l. veertig jaar. In verband daarmee wordt morgenmiddag van 35 uur in een der zalen van Flora een receptie gehouden. De jubileumviering omvat daaren boven een banket voor de leden en hun echtgenoten in Avifauna, op 30 januari, 1 februari en 6 februari. Ook de schooljeugd wordt in de feest viering betrokken. In overleg met de schoolbesturen worden op 12, 13 en 15 februari jeugdmiddagen gehouden waarop enkele films zullen worden vertoond, onder meer een tekenfilm en een film over de visserij. Ook worden de kinderen getrakteerd. Uit de manier waarop men het jubi leum viert, blijkt wel welk een belang rijke plaats de Boerenleenbank in ons dorp inneemt. De bank ontstond uit be hoefte. In het begin van de jaren twintig ondervond vooral de export van bloemen naar Engeland hinder van de toentertijd grote afstanden naar een bank in een an dere gemeente. Er werd contact opge nomen met de centrale Raiffeisenbank en spoedig ging de zaak draaien De eerste voorzitter was de heer T. Kralt. de eer ste secretaris de heer G. van Delft. Kas sier werd de heer Jac. Kromhout. Groei VOORSCHOTEN Aanrijding Op de Rijndijk gebeurde zaterdagavond een aanrijding tussen twee personeiv- auto's. resp. bestuurd door P. J. H. uit Voorburg en M. H. U. uit Rijswijk, en beide komend uit de richting Leiden. Er was slechts materiële schade. A.R.-kiesvereniging De agenda van de woensdagavond 8 uur in de grote zaal van het jeugdge- bouw naast de Gereformeerde kerk te houden ledenvergadering van de A.R.- kiesvereniging vermeldt o.m. mededelin gen verkiezingen Provinciale Staten, sa menwerking met de C.H.U., samenstel ling kandidatenlijst voor de gemeente raad en een korte causerie door mev C. van Oostrom-v. Konijnenburg „De betekenis van vrouwenorganisaties in onze samenleving". Uit de ledenkring is verzocht aan de groslijst toe te voegen A. Rietmulder-Van Cittert. De spreekuren van B. en W. zijn als volgt vastgesteld: vrijdagochtend van 10 tot 12 houdt de burgemeester spreekuur, wethouder Sohrama donderdag van 10 tot 12 en wethouder Dekker dinsdagmiddag van 3 tot 4. Volksonderwijs De Vereniging van Volksonderwijs af deling Voorschoten heeft een feestavond gehouden. Nadat voorzitter J. H. van Elsl een woord van welkom tot de vele aan wezigen had gesproken, gaf de heer A C, Leenders een toelichting op het volks onderwijs en de doelstellingen ervan Sprekend over de verschillen tussen de openbare en de bijzondere scholen, gaf de heer Leenders als zijn mening te kennen, dat de toestanden op onderwijsgebied ln Voorschoten ideaal zijn. De verhouding tussen gemeentebestuur en openbaar on derwijs. evenals die tussen openbare en bijzondere scholen, noemde hij uitste kend. Hoofdschotel van dc avond was de opvoering van de klucht „Het woelig« Heropening De winkel van de heer Pijper aan de Bakkersteeg is in verband met een verbouwing enige tijd gesloten geweest De thans heropende winkel is geheel gemoderniseerd. Er was veel be langstelling. Dansavond Het comité 10 x 10 zit niet stil. Op vele manieren wordt getracht Voorschoten een steentje van gewicht te doen bijdra gen tot de leniging van armoede en hon ger. Zaterdag werd in het raam van deze actie een dansavond in het Cultureel Centrum gehouden. Ruim 250 j'ongelui hebben hun f 1.25 betaald. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder Schrama. Hij getuigde van zijn grote sympathie. In dc loop van de avond werd nog een verloting gehouden De prijzen waren door Voorschotense winkeliers afgestaan. In Noordwijks oude dorpskern OP 21 NOVEMBER 1961 heeft de raad besloien bepaalde gronden in de oude dorpskern van Noordwijk aan Zee te bestemmen voor openbare straat ten behoeve van de totstandkoming van de doorbraken De Ruyterstraat—Domstraat, Toekom«fstraatVan Speykstraat en Van SpeykstraatHuls tei Duinstraat. Dat besluit sorteert slechts effect als kan worden voorkomen dat op het tracé van die doorbrakent verder word gebouwd en de mogelijkheid wordt geopend de nodige gronden in eigen dom te verkrijgen. Ter uitvoering van hel genoemde besluit dienen daar om nog de volgende besluiten te worden genomen1 het vaststellen van het yer- hod dal op de desbetreffende gronden wordt gebouwd of herbouwd2 het vaststellen van de voorgevelroollUnen voor de geprojecteerde verbindingstra ten. De ontwerpen van deze besluiten zijn ter inzage gelegd Zoals mocht worden verwacht heeft een aantal van de eige naren gemeend tegen de voorgenomen maatregcen bezwaar te moeten maken Mede omdat B en W hebben gecon stateerd, dat over het doel van de ont worpen doorbraken misverstand bestaat, lijkt h gewenst n.-.g het volgende op te merken De omvangrijke woonwijken die in de laatste decennia ten noorden van de oude dorpskern van Noordwijk aan Zee tot stand zijn gebracht, hebben de bete kenis ven die oude kern niet weggeno men, doch integendeel door de aan wezigheid aldaar van de kerken en meeste winkels nog belangrijk ver groot. I'f hierdoor nodige verbindingen tussen d e woonwijken en de oude kern die in de woonwijken een duidelijke lijn vertonen, zijn in de oude kern ten e male onvoldoende Dit veroorzaakt orïhoudba-e stagnatie in de toevoer het in hoofdzaak winkelend publiek 115 miljoen gulden en er waren 125.000 bookposten. Het balanstotaal beliep f 11.500.000. Het bankbedrijf groeide uit zijn jasje, zodat vorig jaar een belang rijke uitbreiding van het bankgebouw tot stand kwam. Het betekende een vergro ting van de capaoiteit met 50 pet. Vooi de negen mensen die daar hun dagelijkse werk verrichten, betekende dit een enor me verbetering, want de verbouwing hield niet alleen een uitbreiding in doch ook een grondige modernisering. Het bestuur bestaat thans uit de volgende heren: G. D. Kralt (voor zitter), Jacq. van den Eykel (secre taris), G. van Vliet, P. van den Eykel, H. J. den Haan. De Raad van Toe zicht wordt gevormd door de heren: W. van Tilburg, Nic. van Egmond, M. van Egmond, C. Leeuwenburg en G. Haak. In 1953 namen enkele figuren die de oprichting af krachtig tot de bloei van de Boerenleenbank hebben bijge dragen. afscheid. Het waren voorzitter T. Kralt, de voorzitter van de Raad van Toe zicht de heer D. van Egmond en kassier Jacq. Kromhout. De enige die daarna nog VALKENBURG Instuif met dans In het dorpshuis heft wethouder N. Ouwersloot zaterdag de eerste instuif- avond voor de jeugd van vijftien jaar ea ouder offic'eel geoj>end. De avonden, die, in tegenstelling tot wat aanvankelijk was meegedeeld, om de twee weken zu'.- len worden gehouden, staan onder lel- I ding van de heren A. en D. ViS6cher. „De bedoeling is", zo zei wethouder Ouwersloot. „het jullie zo prettig moge- lijk te maken. Hoewel wij hadden ver wacht dat deze eerste avond iets meer mensen te zien moeten we deze teleur- stelling maar toeschrijven aan het feit. dat men eerst de kat uit de boom wil kiiken. Als er voldoende belangstelling zal bestaan, kanu er mogelijk ook eens een fi'm- of cabaretavond worden ge-1 geven Hierna kon de jeugd zich bezighouden met allerlei spelen. Er was ook gelegen heid te dansen Raadsagenda Morgenavond acht uur komt de raad in openoare vergadering bijeen. De agen- 1 da: vaststelling bedrag per leerling voor het gewocn lager onderwijs voor 1962; garantie muziek- en zangconcours 1962; beslu:*cn ex artikel 36. lid 4 der Woning wet: krediet voor speeltuinwerk en wij- ziging begroting 1962, Jaarvergadering Vanavond wordt in het Dorpshuis de gezamenlijke jaarvergadering gehouden van d- afdeling Valkenfburg /an de NCLB. NCB en CBC. Aanvang 7.30 uur. van de oprichting af aan de bank ver bonden bleef was de heer W. van Tilburg, die thans voorzitter van de Raad van Toezicht is. Niet alleen de bank, maar ook de heer Van Tilburg viert dus zfjn 40-jarig jubileum. Vijfentwintig jaai stuurslid is de heer J. v. d. Eykel, thans secretaris. Directeur is momenteel de heer S. Kralt. De organisatie van de jubileumviering is in handen van een comité uit de leden, Voorzitter hiervan is de heer G. van Delft, secretaris de heer N. Hemmes. VOLLEYBAL O O dag voor het Leidse volleybal. Dat Kangeroes over het zwakke St. Paul 2 zou zegevieren stond eigenlijk al bij voorbaat vast, maar dat het alleen de eerste set met overtuigende cijfers zou winnen, hadden wij beslist niet verwacht. Het gelijke spel van KVC tegen het Rijswijkse Blokkeer, de enige min of meer voorspelde uitslag, heeft ook lange tijd aan een zijden draadje gehangen, want KVC moest een 2—0 achterstand wegwerken om tot dit resultaat te kunnen komen. Dat Profwijk het in de uitwedstrijd tegen DES moeilijk zou krijgen was duidelijk en toen bovendien onze stad genoten zonder Corrie van der Kolk naar Den Haag moesten, stond voori ons de nederlaag al vast. St. Paul 2Kangeroes: 13 Alleen in de eerste set speelde Kan geroes helemaal voluit. Service en aan val sloegen aan de lopende band gaten in de St. Paulverdediging, hetgeen dui delijk door de 4—15 eindstand werd aan getoond. Waarschijnlijk waande Kange roes zich al winnaar want in de tweede set deed het er maar bitter weinig aan. St. Paul 2. goed gesteund door de aan wezige supporters, gooide zich nu met alle energie in de strijd en hoewel Kan geroes tegen het einde nog wel trachtte de zaak een andere wending te geven, won St. Paul 2 met 1513. Niet weinig geschrokken door dit ver lies probeerde Kangeroes direct in dc en ook in de bediening van het winkel centrum uit. Een ander gevolg is. dat het verkeer langer dan nodig is in de Hoofdstraat wordt vastgehouden, waar- door in die straat opstoppingen ontstaan die niït door het nemen van verkeers maatregelen kunnen worden opgeheven. Realisering van de geprojecteerde door braken kan de genoemde moeilijkheden zeker in belangrijke mate verminderen omdat hierdoor de aan- en afvoer van het verkeer kan worden versneld, doch ook omnat de ontworpen straten van vol doende breedte zijn om aldaar parkeer- mogelijkheden te scheppen. Deze par- keermr. gelijkheden worden verder in belangrijke mate vergroot door de vol komen ontsluiting van het reeds ge deeltelijk aangelegde parkeerterrein aan de Jan Kroonsweg Ten slotte wordt met de doorbraak- planne.c beoogd "en nieuw begin te ma ken met de sanering van een dorpskern die doo- haar opbouw en de constructie en indel ng van vele der aanwezige huizen dringend vernieuwing behoeft Om al deze redenen blijven B en W van oordeel, dat de ontworpen werken zo spoedig mogelijk dienen te worden uitgevooió en dat het belang van deze werken het offer van een vrij beperkt •aantal veelal minder goede panden recht" vaardigt Steun aan De Duinark De Jeugdherbergcentrale heeft finan- ciële st'.ur. gevraagd voor de exploitatie van De Duinark in het Langeveld te Noordwijk B en W stellen voor een jaarlijkse subsidie toe te kennen van 10 cent D'-T overnachting Voor 1962 wordt dat op grond van het aantal overnach tingen in 1961 8363 maal tien cent is 836,30. algerond op ƒ840. Volleybal Teleurgesteld gingen wij zaterdagavond na de wedstrijd S.O.S.H.V.L. naar huis. Teleurgesteld omdat H.V.L. de overwinning ook nu weer in eigen hand heeft gehad en toch weer met een nederlaag genoegen moest nemen. Maar juist in beslissende fasen van de strijd misten onze stadge noten de mentale kracht om door te drukken en dit heeft hen o.i. de over- ning gekost. De eerste winst ging naar S.O.S. dat met 1512 de le set voor zich opeiste. Na een aarzelend begin hadden onze stadge noten zich wel weer aardig hersteld, maar inhalen konden zij de Utrechtenaren niet meer. De tweede set gaf aan beide kanten van het net goed spel te zien, waarbij H.V.L. over het algemeen steeds een tikkeltje gevaarlijker was en dit ook in een 1015 setwinst wist uit te drukken Dat zij daarna de 3e set weer aan S.O.S. moesten laten, met 1510 dankten onze stadgenoten voornamelijk aan de slechte mentale instelling. Zolang zij maar achterstonden ging alles goed. Dan voch ten zij als leeuwen, maar zodra was de tegenstander ingehaald en gepasseerd of alle vechtlust verdween als bij toverslag, zodat S.O.S. steeds weer de kans kreeg zich te herstellen en hiervan ook een dankbaar gebruik maakte. Nonchalance dien draaide het in de S.O.S. gelederen ook niet eo goed meer omdat één van hun spelers door een blessure nog slechts op halve kracht kon spelen. Door het win nen van dc 4e set met 1015. verzekerde H.V.L. zich in elk geval van het spelen van de beslissende 5e set. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat onze stad genoten de volle winst zouden binnen halen. maar S.O.S., hoewel meermalen met de rug tegen de muur. bleef door vechten en gaf zodanig H.V.L. niet de ge legenheid een grote voorsprong te nemen, mede doordat onze stadgenoten soms zeer nonchalant met de talrijke kansen om sprongen. De spannende eindstrijd ging tot 1414 gelijk op. S.O.S. bleek uiteinde lijk het beste alle spanning te kunnen verdragen, want zij bleven in deze laatste periode uiterst geconcentreerd spelen en dit kon helaas niet van H.V.L. worden gezegd. Het werd 15—14 voor S.O.S. waarna H.V.L. zelf zijn lot bezegelde door een goede smashkans vakkundig om zeep te helpen en de bal tussen het publiek derde set de bakens te verzetten, maar St. Paul 2 bleef nu ook goed volgen. Door de vinnige tegenstand geraakte Kange roes wat uit balans, maar uiteindelijk gal het technische overwicht van onze stad genotes toch de doorslag. 1215 voor Kangeroes In de vierde set konden d« Dordtse dames niet meer de kracht op brengen om Kangeroes ernstig te bedreig gen. Wel ging het bij onze stadgenote^ ook niet helemaal naar wens. maar 915 setwinst was beslist verdiend. Blokkeer—K.V.C.: 2—2 De eerste set gat een levendige strljj te zien, waarin beide teams om beurtel een voorsprong veroverden. Zowel Blolf keer als K VC. kwamen verschillend) keren tot uitstekende aanvallen, maa geen van de teams zag kans een beslis sing te forceren. Het werd 1414 en toel kon Blokkeer doordrukken. 1614. Ook de tweede set gaf eenzelfde spel beeld doch er zat in het spel van Blok keer bepaald meer lijn. K.V.C. moest ha teveel van individuele acties hebben ei hoewel het hiermede lange tijd gelijkj tred met de tegenstander kon houden op het laatst moest het toch capituleren 15—11 voor Blokkeer. In de derde set gooide K V C er ge lukkig een schepje bovenop, maar ooi Blokkeer zag wel degelijk het belang ij van deze set en spande zich nog eenl extra in. doch de Rijswijkers konden niel verhinderen dat nu K.V.C. hot laats'! woord had: 12—15. Helaas ging de wedstrijd als de beken de nachtkaars uit. Blokkeer, moe den gaf zich al spoedig gewoni zo kwam K V.C. nog heel gemakkelij aan het geljjke spel: 4—15. D.E.S.—ProfwUk: 3—1 Alleen in de eerste en derde set h,i Profriijk een antwoord op de vaak flij sende opslagen en aanvallen van hq Voorburgse D E S., maar in de tweede el vierde set werden onze stadgenoten eeii voudig weggespeeld. Na een /wakke start is D E S. er 9teeq beter ingekomen en vooral met de sel vice stichtten de Voorburgse meisjes no» al eens paniek in de P.W.-gelederen, u de eerste set kon Profwijk desondanM gelijke tred bliiven houden en zelfs wil het deze met 1315 te winnen gen het. geweld van D E S. in di set was het niet opgewassen. De 15- winst van D ES behoeft o.i. geen In de dorde set weer een daverend bq gin van D E S 60. innar nu lieten c stadgenotes zich Pclnkkig niet zond^ meer weesnelen Ook zij wiste service goed te benullen, terwii meermalen een popdc aanval v gebouwd. Tof 9—9 bleef de strijd volkq men nnon maar daarna nam n initiatief weer '9—10 Nó? eaf PW niet gewonnen EerSf kwam he» terug t r he» r 513 7Ün meerdere erkenni HOOFDKT \SSF FT.nFRa Noord heren: Flamineo-T.vcurgus 31 SUE8-NOH 3—1: FEV-Tavenu 0—1 Oranie Nassau-Ons Genoegen 3—0; SMS P7K 3—1 rtimos: Wvgü»a-T)e Griffioen 3— REV-P,-. En)- 9—0 B/Pn-Ons Genoeg< Oosl. heren: Be Eair-Tnrnado 1— Kweekschool-Tornado 3—2: Achille Kateokers 32: 3dp Ulo-Kateekers 3— CVVA-Osswik .3—2- Smash en Bloc Osswik 2—3 Dames: W'lhclmina-Helios 1—3: B Fair-Tornado 31 Kweekschool-Tot nado .3O; Snarta Wilhelmina-Kateekej 23: Smash »n Block-Osswick 3— C'n-A-Ocwik 2—3 Zuid ff. heren: Bermi-RHBS Odulnhus-Sarto 3—0: V V. Tilburg-T nado 1—3; Ever Readv-EVVC 3—0: Den Rnsrh-FWC 3—0 "HBS-MOC 1—3: Olympll Tornado 3i- V C. Den Bosch-EVVt 3—0; Organon-EVC 30. 3 3—j rg-Toj ■O: V.j

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4