Meer geld voor Katwijkse muziekverenigingen Schepen om de Noord ongunstig weer in RIJN- EN VEENSTREEK Weldra meer speelruimte voor Quick Boys Busdienst op Den Haag verloopt niet feilloos NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 16 JAM7AKK 19 Expositiezaal voor Oudheidkamer Verder wordt voorgesteld aan de wo ningbouw verenigmg De Brittenburg de gevraagde voorschotten te verlenen, na- melijlc voor de aankoop van bouwgrond de bouw van 72 woningwetwonin gen en 15 garages een bedrag van 171.8VI en voor het bou-wen van die woning"n en garages een bedrag van 1,304.341. Subsidies "Vf EN zal zich herinneren, dat in de raadsvergadering van 19 december uitvoerig werd gediscussieerd over het voorstel inzake de reconstruc tie van de Zeeweg en de Stengelinstraat en dat na stemming over dit voorstel bleek, dat de stemmen staakten. Een gedeelte van de raadsleden wenste een tweebaans- en het andere gedeelte een enkelbaansweg. In de donderdagavond te houden raadsvergadering komt de zaak opnieuw ter tafel. Het gevraagde krediet bedraagt f 395.400. De gemeentebedrijven hebben in dc loop der jaren aanzienlijk meer gas, water cn elektriciteit afgeleverd dan Joon worden verondersteld. In 1935 werd aan gas afgeleverd 1,3 miljoen m3, in 1946: 1,9 miljoen, in 1962 wordt de leve rantie begroot op 4,3 miljoen. Voor wa ter zijn de cijfers 164000 m3, 241000 m3 en 950000 m3 en voor elektriciteit 737000 kwu, 1,2 miljoen kwu en 15,2 miljoen Niettïrain zijn de directie, de admi nistratie en de technische staf nog steeds gehuisvest in hetzelfde gebouw, gesticht in 1910 en in 1927 enigermate uitgebreid. Handhaving van de huidige situatie is niet mo/elijk, waarom B. en W. advi seren binnen afzienbare tijd een nieuw dienstgebouw te laten bouwen. Twee plannen Voor verbouwing van het bestaande gebouw voelen B. en W. niet, daar dan sleohts een oplossing voor een gering aantal raren zou worden vertcregen. Er is een tweetal plannen, namelijk een kantoor met een ruimte, die tezijnertijd kj nodig als demonstratieruimte kan worden gebezigd en een kantoorgebouw zonder ce bovengenoemde ruimte. De kosten van bet eerste plan worden be groot cp J 346.000 en van het tweede op X&JZy). Beide plannen zijn voldoende voor 50 jaren. B. en W. geven de voor keur a?n het eerste plan. Een krediet van 1950 vragen B. en W. om een verbetering tot stand te kunnen brengen van de hoek Wasse- naarse weg—Nieuw straat. De heer P. H. van der Valk :s bereid enkele strookjes grond, totaal 114 m3. op die hoek gratis aan d>$ gemeente in eigendom af te staan. Bij de behandeling van het voor- ■tel betreffende de verbouwing van de voormalige christelijke technische school. Voorstraat 59, ten behoeve van de Openbare Christelijke Blbio- theek en Leeszaal op 29 september 1960, werd in uitzicht gesteld, dat het achterste gedeelte van het be doelde gebouw zou kunnen worden bestemd voor oudheidkamer. Met de commissie voor de oudheidkamer is hierover nader gesproken en B. en W. komen nu met een plan op tafel. De uit te voeren werkzaamheden omvatten in de eerste plaats enige niet onbelangrijke herstellingen. Aan het einde van de gang wil men een kleine ontvangsthal, als inleiding op de expositiezaal. Deze laatste heeft een oppervlakte van 100 m2 en zal moeten worden verbouwd. De totale kosten worden begroot op J 28.000. vier samenwerkende landelijke fe deraties van harmonieën en fanfares hebben verzocht de subsidies aan de plaatselijke muziekverenigingen te ver hogen De huidige subsidieregeling ver schaft d; verenigingen jaarlijks een vas te subsidie van 200 wegens onderhoud van he: instrumentarium, alsmede een variabel bedrag, berekend naar 5 per lid. In '961 werd aan U.N.I. uitbetaald 510 en aan de Harmonie Katwijk 475. Tnans wordt verzocht aan UJ5.I. zolang deze vereniging in de eerste af deling u.tkomt 1000 per jaar te ver lenen en aan de Harmonie Katwijk f 750. B en W. stellen voor met ingang van 1 januari de susidie voor elk der verenigingen aldus vast te stellen. Aan deze subsidieverlening wil len B. en W. de uitdrukkelijke voor waarde verbinden dat desverlangd per 250 subsidie op één kosteloze medewerking per jaar in de vorm van een openluchtconcert of als on derdeel van een of andere plaatse lijke gebeurtenis kan worden ge rekend. wat neer zou komen op vier kosteloze activiteiten van U.N.I. en drie van de Harmonie Katwijk per jaar. De rekeningen van de bedrijven wil len B en W vaststellen met de vol gende eindcijfers- gasbedrijf: batig 48.054,&7waterbedrijf batig 26 808.57 en elektriciteitsbedrijf batig 101914,75. Voor óc bouw van 72 woningwetwo ningen willen B. en W. de grond. 4035 m2. aan de woningbouwvereniging ver kopen tegen de prijs van ƒ165.240. De Liefdeschool De Ds. J. de Liefdeschool in de Kerk straat te Katwijk aan den Rijn ver keert in een dusdanige deplorabele toe stand, dat bet dringend noodzakelijk is. een andere huisvesting te zoeken. Wat betreft de mogelijkheid tot het onder brengen van deze afdeling, de imbecie len, in de Zonnebloemochool wordt erop gewezen, dat enerzijds dit gebouw hier voor niet voldoende ruimte biedt, ter wijl het anderzijds ongewenst moet worden geacht debiele en imbeciele leorlingL-n in één gebouw onder te bren gen. Het schoolbestuur wenst de afdeling imbec:elen te plaatsen in een nieuw ge bouw op dc plek waar nu nog de oude Baron van Wassenaer van Catwijck- 9chool staat. De grond die na afbraak van deze iude school vrijkomt, is reeds ei genden van de gemeente. De oppervlak- an die grond is voor het gestelde doel weliswaar te klein, maar naar alle waarschijnlijkheid kan het naastliggen de perceel Commandeurspad 22 van de Hervormde Gemeente te Katwijk aan den Rij i worden aangekocht. B. en W. adviseren de gevraagde medewerking te KATWIJK AAN DEN RIJN Grasdrogerij In de raadsvergadering van 19 decem ber 1961 werd in de rondvraag aan de orde gesteld de grasdrogerij in Katwijk den Rijn. B. en W. delen in hun antwoord nu mede, dat de laatste (grote) brand in de molen er aanleiding toe is geweest de exploitant van de grasdro gerij kennis te geven van het voornemen tot sluiting van de inrichting over te gaan. Van deze kennisgeving is de ex ploitant in beroep gegaan bij de Kroon Zolang op dit beroep niet is beslist, kan niet tot sluiting worden overgegaan. HILLEGOM Van Houwelingen rijdt woensdag ook mee Womsdag om half acht zal in het gebouw Haven 50 te Hillegom het club- kampiocnschap ..home-trainer" worden verred i. Deze wedstrijd „op de rollen" is gratis toegankelijk. „De Bellens treek'' laat o.a. de ren ners C. Weijers, C. Stxoombergen, C. Boot er, S. van Lierop, allen uit Hille gom. G. Huurman uit Bennebroek. J. van Dijk en S. van der Hans uit Lis9e, A. van Houwelingen uit Sassenheim en H. Kn-mpert uit Noordwijkerhout uit komen Bij Je juniorenwedstrijd zijn de kans hebbers J van Rooyen, Lisse. Harry van Lierop en J. Degenaars. Hillegom. Zaterdag wordt het kampioenschap cyclecn.s van „De Bollenstreek" ver reden in het Reigersbos te Liav Aan- LISSF. Vragen over Reigersbos Een lid van de betrokken commissie in de provinciale staten heeft G.S. ge vraagd waarom slechts tot aankoop van c-en gedeelte van het Reigersbos is over gegaan hoewel het gehele bos in het door de provinciale staten vastgestelde streekplan Bollengebied een recreatieve bestemming heeft gekregen. Ligt het voorts in de bedoeling het aangekochte deel voor het publiek open te stellen'" zo vraagt dit lid. RIJNSBURG ging Sandtlaan een feestelijke jaarvergade ring in Vliethof. Postzegelverzamelaars blijven actief In hotel „Toor" is gisteravond de jaar vergadering gehouden van de afdeling Alphen aan den Rijn der Nederlandse Vereeniging van Postzegelverzamelaars. In zijn openingswoord herdacht voor zitter P. G. Pannevis het overleden lid van de afdeling, de heer P. A. van Dorp te Gouda, die in Alphen aan den Rijn werkzaam was. Hij schonk voorts aan dacht aan de postzegel handel; de zegels blijven duur. De afdeling heeft een groot ledental en het verzamelterrein is zeer gevarieerd. Uit het jaarverslag van secretaris J. C. Meijer bleek een ledenwinst van acht. waardoor het totaal op tachtig kwam. Van hen bezoekt 32 procent de vergade ringen. Penningmeester C. Koelewijn verantwoordde een batig saldo van f 8,16; het lustrumfonds bevat, na het feest van vorig jaar. nog een bedrag van f 187,26. Het sectiehoofd voor de rondzendin gen, de heer E. Versluis, verzorgde twaalf zendingen, de verkoop was ter dan vorig jaar. Over de bibliotheek rapporteerde ook de heer C. Koelewijn. Het is de bedoeling in de loop van dit jaar een nieuwe wereldcatalogus aan te schaffen. Voor de jeugdafdeling, die wordt ge leid door de heren C. J. Bouwer, H. v. d. Ent en E. A. van Klaveren, bracht eerst genoemde rapport uit. Deze afdeling floreert, er zijn 21 leden. De heren C. Koelewijn en J. C. Meijer werden bij acclamatie als bestuurslid herkozen. De contributie werd van f 2,50 gebracht op f 3,50. Visserijgolfjes 'VOALS wij reeds meldden, is de motortrawler Toronto IJM 97 van de rederij Medan-Batavia naar Canada verkocht. Het schip heeft in Spaarndam een onderhoudsbeurt ondergaan en ligt thans in de IJmuider Vissershaven gereed voor vertrek. De oversteek zal nog onder de naam Toronto worden gemaakt In de schoorsteen voert de Toronto echter al het merk van de Booth Fisheries Canadian LTD aan welke maatschappij het schip is verkocht. De Toronto meet 270 reg. ton bruto en werd in 1958 gebouwd bij de N.V. Scheepswerf De Dageraad te Woubrugge. Maandag kwam de nieuwe kotter Wil ly Alida KW 196 in Unauiden aan. Het fraaie vaartuig is een zusterschip van de Peter Leonard KW 105, die in novem ber van het vorige jaar in de vaart werd gebracht Voor de bouw teken de de scheepswerf H. de Haas te Maas sluis. Opdrachtgeefster was de rederij Viking in Katwijk aan Zee. De Willy Alida meet 146 reg. ton bruto. De lengte over alles bedraagt 29.10 meter, de breed te 6.50 meter en de holte 3.20 meter. Voor de voortstuwing zorgt een krachtige 450 PK Bolnesmotor. Voor dezelfde rederij wordt in Maassluis een derde kotter ge bouwd. De tweede nieuwe kotter, die ln IJmui- den arriveerde was de Arendje KW 98. Dit schip vervangt de onlangs verkochte kotter van die naam, die nu als Nora IJM 51 aan de visserij deelneemt. Eige naresse is de rederij N. Messemaker in KATWIJK AAN ZEE Jaarvergadering van de inannenvereniging IVE GEREFORMEERDE mannenver- enlging „Wijsheid door het Woord" hield gisteravond in het Gereformeerd Jeugdcentrum een goed bezochte jaar vergadering waarvoor ook de dames der leden waren uitgenodigd. Voorzitter W. H. Kanbier sprak het openingswoord, waarin hij wees op het grote nut van een mannenvereniging die In de eerste plaats Ls bedoeld ter verdieping van het persoonlijk geestelijk leven. Uit het jaarverslag van secretaris H. Guljt bleek, dat de vergaderingen door gemiddeld vijftien leden werden bezocht. Op verdienstelijke wijze declameerde de secretaris ..Worden als een kind". De afgevaardigden van „Amos 5 vers 6a", de hervormd-gereformeerde man nenvereniging en van de gereformeerde kerkeraad brachten hun gelukwensen Na de pauze hield de heer A. de Groot een inleiding over „Mensen rondom Je zus". waarop een uitvoerige bespreking volgde. Nadat de lieer P. Rous nog had voor gedragen „Noach en wij" werd een ge- hcugentest gehouden, die goed in de smaak viel. Ds. W. A. B. Hagen hield een lezing met dia's over Israël en Jordanië, waarvan wij reeds een verslag plaatsten. Agenda Morgenavond half acht houdt ds. P. Moerenhout een bijbellezing in de Kapel. Onderwerp: De gelijkenis van de arbei ders in de wijngaard (Matth. 20 vers 1 tot 16). Morgenavond acht uur houdt de Jonge Kerk van de wijk gemeente Zuid een bij eenkomst in het wijkgebouw Abeelplein. Morgenavond kwart voor acht houdt dc Jonge Kerk van de wijkgemeente Zuid-West een bijeenkomst in de con sistorie van de Oude Kerk. Morgenavond acht uur houdt de C.H.U. afd. Katwijk aan Zee haar jaarvergade ring in de Oranjezaal van het Jeugd huis. Hoog en laag water Woensdag: hoog water 0 42 jur; laag water 8 42 en 21 09 ui 13.07 Katwijkse voetballers bijeen GISTERAVOND hield de voetbalvere niging Quick Boys een vergadering in Casa Cara. Voorzitter J. Pluimgraaf! gaf een terugblik op het afgelopen jaar. De vereniging leed een groot verlies door het heengaan van de heer J. van der Plas. Hü waa een goed vriend en een voortreffelijk penningmeester. „Wij mogen tevreden zijn met wat in 1961 is bereikt. Jammer was. dat het eer ste elftal geen kampioen werd. Bij de aanvang van het nieuwe jaar gaat het eerste aan kop. Wanneer het zich vol ledig blijft geven, kan het het afdelings kampioenschap behalen. Waarschijnlijk zullen dit jaar aan het sportpark drie terreinen worden toegevoegd. De plan nen zijn in een vergevorderd stadium en het gemeentebestuur hoopt, dat de terreinen in gebruik kunnen worden ge nomen bij de aanvang van de nieuwe competitie. Deze terreinen zullen een aanwinst zijn voor de voetbalsport. Kosten Een ander punt is dat van dc stijgen de kosten. De vereniging heeft ze steeds kunnen opvangen. Het ziet er echter naar uit, dat dit niet vol te houden is. Daarom zal het bestuur in de komende jaarvergadering in juli met voorstellen komen de contributie te verhogen Op 21 februari wordt in Musica voor de oudere leden een toneelavond gehouden. Het financieel verslag van de penning meester A. C Remmelzwaal vermeldde een nadelig saldo van f 1936,17 De heer J. Planje vond de post reiskosten van de elftallen bijzonder hoog. De heer Remmelzwaal zei. dat de leden vrij rei zen en daarom is het zaak dat de con tributies omhoog gaan. De voorzitter bracht de heren P. Martijn en Remmelzwaal dank voor het vele werk bij het opmaken van het financieel over zicht Op een verzoek van de voorzitter de penningmeester bij het innen der tributies bij te staan, gaven zich op de heren K. den Hollander, H. Ouwehand. W. van 't Wout W. Kuijt en P. Kuijt. Verder deelde de voorzitter mede, dat met ingang van 1 juli a.s. jaarlijks de ledenkaart anders gekleurd zal zijn Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur een bespre king heeft gehad met het gemeente bestuur omtrent een uitbreiding met drie velden, twee voor de senioren en één voor de adspiranten. In ver band met deze uitbreiding zal meer worden geïnvesteerd en de gemeen te moet daarom meer geld hebben. Uit de bespreking bleek, dat de ver deling van de entreegelden anders zal worden. 2/12 is voor de vermake- lijksbelasting. Van het overige 10/12 deel is 7/12 voor de gemeente en 3/12 voor de vereniging. Vroeger was de minimum-huur f 6000. Deze zal dan worden f 8500. De entreegelden moeten worden verhoogd en aange- de recette steeds minder wordt, zal de vereniging tevens tot contri butieverhoging moeten overgaan. Vergeleken met andere verenigin gen is de contributie laag. Het plan tot uitbreiding zal zo spoedig mogelijk in de gemeenteraad worden gebracht. Op een vraag uit de vergadering deelde bestuurslid Kr. van Duijven- bode mede, dat met de gemeente een contract zal worden gesloten van 1 jaar. Wanneer de vereniging de kosten niet kan opbrengen, zal hierover met het gemeentebestuur worden overlegd. Ook werd naar voren gebracht, dat het gemeente bestuur de voetbalsport financieel meer dient te steunen. Na de pauze werd een geanimeerde verloting gehouden. Katwijk aan Zee. Het werd gebouwd bij de scheepsbouw- en constructiebe drijf K. Hakvoort te Monnikendam. De inhoud bedraagt 130 reg. ton bruto. De grootste lengte is 28.70 meter, de breedte en de holte 3 meter. In de machine kamer staat een 375 PK Kromhout-mo tor. De Arendje zal in de loop van deze week naar zee vertrekken. Ongunstig weer De laatste dagen hebben de schepen, die hun geluk om de Noord beproeven met erg ongunstig weer te kampen ge had. Bijna voortdurend lagen zij te ste ken. Een enkeling kon een paar trekjes per etmaal doen maar de resultaten wa ren bedroevend: 1030 manden per trek, in hoofdzaak wijting. Op de kust werd gedurende het week einde niet gevist. De meeste kotters en loggers bij de P-bocicn lagen zondag Wat er was De maandagmarkt werd door 41 vaar tuigen voorzien van 5000 kisten 375 schelvis, 1690 wijting, 262 gul en beljauw. 195 koolvis. 130 haring, 115 kreel, 1251 schol, 85 tarbot, 158 diversen. 621 st. kabeljauw en 40.500 kg tong. Over het algemeen werden goede prij zen betaald. De 375 kisten schelvis den na de schaarse aanvoeren va laatste dagen door de handel met ge juich begroet De prijzen waren er naar, gemiddeld 65 gulden per kist Het wordt wel wat eentonig om te vertellen, de tong bleef dik aan de prijs, gemiddeld vier gulden per kilo. Ook de kabeljauw was weer in trek en noteerde voor de grote soorten van de f 272f 250 per kist. Vandaag aan de markt Vandaag lagen onder meer aan dc markt de Adriane IJM 18 met 230 kisten, de IJM 5 Maria Elisabeth met 250 kis ten en de Emma UM 15 met 360 kisteD en 190 st kabeljauw. Deze drie schepen komen van de Noord, hun geringe vang sten zijn wel een bewijs van de barre weersomstandigheden, die daar hebben geheerst In Schevenlngen In Schevenlngen bestond de aanvoer uit 8 kisten schelvis, 90 kisten wijting. 10 kisten kabeljauw en gul, 200 kisten schol en 3000 kilo tong. Ierse Ze* De Arie van der Zwan heeft zijn ge- tug weer eens in de Ierse Zee beproefd. Het resultaat viel bitter tegen. Van een dag vissen werden 20 kantjes haring aan boord gehaald. De Scheveningse logger heeft daarna ijlings weer lig plaats gekozen op de rivier bij Dun- more. De VL 142. SCH 135 en KW 49 zijn uit deze contreien thuisstomende met een onbekende vangst. Zij hebben de pijp aan Maarten gegeven en hebben dt visserij afgebroken. Sleep De kotter KW 178, die met een defecte stuurinrichting te kampen had, is door de KW 46 behouden de IJmuider Vis sershaven binnengesleept. Inmiddels is ook iets meer bekend geworden van het benauwde avontuur van de VL 199, Martha Maria, die za terdag door de zeesleepboot Titan var Wijsmuller IJmuiden werd binnenge bracht. Het schip was uit Vlaardingcn vertrokken voor de eenteHiBlrii Jaar, voorzien van een nieuwe loopbus, waarin de schroefas was blijven zitten. De schipper vroeg onmiddellijk assistentie. Na overleg met de wal werd besloten, dat de KW 32 Sakina Marline of de KW 41 Aafke, die bij dezelfde maatschappij zijn verzekerd als de Mar tha Maria, moest vastmaken. Het bleek echter, dat deze schepen zich op een te grote afstand bevonden. De SCH 126, die juist uit IJmuiden naar de visgron- was vertrokken bood zijn diensten aan, maar die werden niet geaccepteerd. Er werd f 20.000 gevraagd om de Vlaar- dinger naar IJmuiden te brengen. Men wilde op de Martha Maria niet verder gaan de f 1500. Dit loven en bieden maakt op het eer ste gezicht een weinig fraaie indruk. Eerlijkheidshalve moet hieraan worden toegevoegd, dat de Scheveningse logger met zijn sterke zender al het mogelijke heeft gedaan contact te maken met ande schepen, die hulp zouden kunnen bie den. Ook bleef de Adriana in de buurt totdat er hulp zou komen opdagen. Vis- laten elkaar niet in de steek. De schipper van de Martha Maria liet het anker vieren om zijn schip niet teveel drift te laten maken. Ten slotte kwam alle onzekerheid een einde toen de Titan onder commando van kapitein Arie der Wiele vastmaakte. De Vlaardin- ger had inmiddels al vijf mijl drift ge maakt Op drift In de storm van zaterdag met een windkracht van 9 tot 10 is het licht schip Terschellingerbank op drift ge raakt. De Terschellingerbank is buiten werking gesteld, zodat schepen die door radiopeilingen hun plaatsen bepalen niet in een verkeerde positie kunnen komen. SASSENHE1M Motor tegen viaduct De motorrijder AY. B. uit Noordw ij- toerhout kwam gistermiddag in botsing met het Postviaduct. Hij liep hierbij een gescheurde kuitspier op en moest naar huis worden vervoerd. Zijn motor werd licht beschadigd. VYV vergadert De Sasenheimse VVV zal morgen avond om half acht haar jaarvergadering houden in Het Bruine Paard. Na het huishoudelijke gedeelte zal de bekende Nederlandse film „Op hoop van zegen" vertoond worden. Nieuw clubhuis De samenwerking tussen de v. v. Ter Leede en de v. v. Teylingen heeft een fraai resultaat opgeleverd. Vrijdagavond 19 januari zal op het sportpark aan de Menneweg een nieuw clubgebouw in ge bruik worden genomen. VOORHOUT Trouwen wordt duurder Voorhouts gemeenteraad zal vrijdag beslissen over een verhoging van leges voor huwelijken. Waren de tarieven op woensdag 6. zondag 75, donderdag f 40 en overige dagen ƒ15, trouwlustigen zullen nu volgens de voorstellen van B en W. op zaterdag en zondag 100, op woensdag ƒ10 en overige dagen ƒ25 moeten betalen. Woensdags om elf uur worden geen leges geheven. Het bezoek aan deze vergadering was goed en de stemming was, mede door 'le traditionele verloting, geanimeerd. T af eltennisnieuw* ATTC 1 speelt thuis heel sterk. Bat- swingers 4. het tot nu enige ongeslagen team In de le klasse A. ondervond dit. Met niet minder dan 73 werden de Hagenaars geklopt en dat betekende voor hen een streep door de rekening. ATTC 1 greep hierdoor de kans de koplopers Treffers 3 en RTC 1 tot op 2 punten te naderen. Dat wordt dus een spannende tweede helft. ATTC 2 verspeelde aan DSB 1 een puntje. Schouten en Baerveldt behaalden samen de halve winst door twee zeges in de enkelspelen en door winst in het dubbelspel. ATTC 3 kon het tegen koploper PTT- H 1 niet bolwerken. Jongeleen en v. d. Hoek wonnen ieder eenmaal, het dub belspel kregen zij cadeau. Uitslag 73. ATTC 4 oehaalde het vierde winst punt in deze competitie door een gelijk spel tegen Baronie 1. De Graaf zege vierde driemaal, Heemskerk won twee maal. ATTC 5 moest voorlopig de eerste plaats afstaan aan Steeds Vooruit 2. ATTC 6 won ln Den Haag van FSA 5 met 64. Broer en Lekx wonnen twee maal. Van Wageningen eenmaal; eerst- genoemden wonnen ook het dubbelspel Het eerste dames-team verloor de be langrijke wedstrijd van AVA '45 1. ATTC 2 verloor van koploper RTC 2 met dubbele cijfers. De Rijnsaterwoudse dames maken wel de meeste aanspraak op het kampioenschap. Het eerste juniorenteam verloor van RTC 1 met 6—4. De tweede plaats werd hierdoor aan dit team overgedaan. Het tweede juniorenteam boekte zijn eerste zege. TOV 2 uit Noordwijk werd met 6—4 naar huis teruggestuurd. Programma: 17-1 Tonido 2—ATTC 2 (dames). 18-1 ATTC 3Sportief 5; ATTC Den Burcht 3; ATTC 5—Tennico 1—FSA 1 (dames). 20-1 ATTC 1—Sett 1: Scylla 4—ATTC 2; ATTC 6Steeds Hooger/TSB 10. Het is verder verheugend, dat het ju niorenlid M. Wessel een uitnodiging heeft ontvangen voor de centrale jeugdtrm-ing en voor de stedenontmoeting Den H. g— Rotterdam. BENTHUIZEN Spreekbeurt Morgenavond om kwart over zeven hoopt voor de Gereformeerde Gemeen te te Benthuizen ds. De Gier van Den Haag een spreekbeurt te vervullen. Burgerlijke stand Geboren: Adriaan, z. v. D. Moerman en J. Leune. KOUDEKERK A. D. RIJN Heropening Het gerestaureerde verenigings- en gymnastieklokaal in de oude openbare school wordt morgenavond om half acht heropend. De tumploeg van de firma Janssen en Fritsen te Helmond en een damesploeg van „Aspasia" onder leiding van de heer Vuyk uit Boskoop zullen een uitvoering geven. Cefafllm Woensdagavond om kwart voor acht wordt in het Verenigingsgebouw de Cefafilm „Het houten paard" vertoond onder auspiciën van de Geref. Jeugdcen- trale. Agcndanieuws Vanavond houdt de speeltuinvereni ging „Robbedoes" een ledenvergadering in het Verenigingsgebouw. Vrijdagavond om 8 uur vergadert de afdeling Hazerswoude-Koudekerk van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in zaal-Timmermans te Hazerswoude. ATTC HAZERSWOUDE „Ons verblijf' telt n| I 105 leden De speeltuinvereniging ,.Ons vertj L_ vergaderde gisteravond in het clul bouw onder leiding van voorzitter \Y van Vliet, die een terugblik gaf opj afgelopen jaar met als belangrijkste q paal de ingebruikneming van het o lokaal Ook kon een draaimolen wol geplaatst. Spr. vond het jammer, dal de bouw van het clubhuis slechts en| leden actief zijn geweest Secretaris Wieringa memoreerde afwijzend besluit van de raad op verzoek om extra subsidie. De vei! ging telt thans 105 leden. Penningmeq D. Plaisier meldde een batig saldo. D zij een lening kon het clubgebouw den gefinancierd. Voor uitbreiding de attributen zal nu echter een bei moeten worden gedaan op de geme« De heren Jac. van Vliet cn D. Plaj werden herkozen, respectievelijk voorzitter en penningmeester. In plaats van de heer J. Slootweg, die niet meer herkiesbaar stelde, werd heer G. de Ruiter gekozen. De voorzitter dankte mej. B. van veren (die wegens haar huwelijk zich meer met het toezicht kan belas voor alles, wat zij voor de vereni heeft gedaan. Het ligt in de bedo< de speeltuin dit jaar langer opei houden. Judowedstrijden Zaterdagavond worden in het clul bouw van „Ons verblijf" internatiol judowedstrijden gehouden; aanj i 8 UUr' he! EvangelisatlebUeenkomst In de bovenzaal van „Het Oude Rj huis' zal donderdagavond om half "r( op de interkerkelijke evangelisati ha VOORSCHOTEN llijk A.R.-Kiesverenlging gan De A.R.-kiesvereniging „Nederland! Oranje" vergadert niet mongen, raj woensdagavond 24 januari 8 uur in grote zaal bij de Gereformeerde kt J Balletuitvoering Zoals reeds eerder werd aangekon^ Ij zal op woensdag 24 januari het Net lands Danstheater voor de eerste n optreden in het Cultureel Centrum Voorschoten. De voorstelling wordt organiseerd door de Maatschappij Nut van '1 Algemeen en de cultu commissie van de Hervormde Jeugdr daartoe in staat gesteld door het meentebestuur van Voorschoten. Het programma van dit eerste op den vermeldt vijf balletten. ZOETERWOUDE Raadsvergadering Op de agenda van de raadsvergade die woensdag wordt gehouden komen der andere de volgende punten voorstel van het college van B. e tot het verlenen van een krediet het aankopen van verkeersborden verband met de wijziging van bouwde kom; voorstel van het col van B. en W. tot het verlenen diet voor de aankoop van een transp Restauratie molen in YVestelndsch polder De langs de rijksweg 4a staande len van de Groote Westeindsche po is door de Rijnlandse Molenstichting gekocht. Voorwaarden bij de koop stichting moet dc molen restaurerei bedrijfsklaar maken en de polder de molen na de restauratie regelm den deze voorstellen goedgekeurd, na aankoop van ook de molenaar) fcji ning, de eigendomsoverdracht spo lar zal plaats hebben. hij TER V eilingoverziclit Zo vroeg in het begin van het nieuwe jaar alweer een groen blaadje spinazie, dat wil er wel in. Daarvoor zorgde de tuinder H. van Eyk in Ter Aar. De prijs was wel hoog. maar niet hoog genoeg voor een zo zeldzame primeur al» deze spinazie. Het witlof blijft maar steeds duur Het gaat nog weg tegen beste prijzen. Ook de aanvoer is nog steeds behoorlijk groot, zodat verscheidene steden er van kunnen profiteren. De prijs blijft langer hangen dan-andere jaren en de handel blijft heel vlot, ondanks het feit, dat de kwaliteit niet altijd even best is te noe men. Van de sortering van sommige par tijen valt niet veel goeds te zeggen. Schaars aangevoerde spruiten zijn flink in prijs gedaald. De kwaliteit is nog be hoorlijk goed. maar de vraag is veel min der. Boerenkool deed het de afgelopen week weer heel goed; alleen vrijdag was de prijs wat lager. De aanvoer van prei is klein, maar de prijs is hoog. Ook uien zijn duur en schaars. Knolselderij is goedkoop, maar de kwaliteit is ook niet altijd even goed. Vanavond vergadert de raad Vanavond kom*. d>e raad van Ter Aar bijeen om een lange agenda af te wer ken. waaronder de volgende punten: Wijziging kindertoelage- en uitkerings verordening; pensioenregeling wethou ders; verkoop grond in Langeraar; ren- AAR KATWIJK AAN ZEE Wat wij vorige week hebben geschre ven over het reizigersvervoer door de N'.Z.H. op het traject NoordwijkLeiden, is naar wij hebben vernomen ook voor een groot deel van toepassing op de lijn 's-GravenhageKatwijk. Hier liggen de knelpunten bij de hal tes Kerkdam (Wassenaar) en Laan van Nieuw Oost Indië ('s-Gravenhage). Het is de laatste maanden voorgekomen dat passagiers niet mee konden daar de bussen óf vol waren óf gewoon door reden. wat bij minder gunstige weers omstandigheden bijna altijd het geval is. Vooral de reizigers die zich in de spijsuren hebben opgesteld aan de Laan van Nieuw Oost-Indië moeten er op re kenen niet altijd mee te kunnen. Tot grote ergernis van de vele ..busklanten" rijden hier telkenmale twee van de drie bussen met enkele vrije staanplaatsen door, terwijl de derde bus, die aan het Staatsspoor al vol is. even stopt om nog enkelen op te nemen. De rest moet maar blijven wachten op de volgende bus. waarbij op een herhaling van het hier geschetste kans bestaat. Hier ontbreekt toch een duidelijke op dracht aan het personeel om de nog niet geheel gevulde bussen te laten stoppen reeds boven het maximum aantal personen geladen bussen te laten door- Deze ongewenste toestanden duren ei genlijk al jaren, en de directie, afde ling vervoer, van de N.Z.H. is hiervan schriftelijk en telefonisch volkomen op de hoogte gebracht. Het aantal malen dat een controleur moest toezien op het stop pen bij deze haltes zegt reeds veel. Disputen Thans schijnen echter geen klachten en verzoeken meer in behandeling te worden genomen. Het komt ons tevens voor dat sommige chauffeurs de dienst willen uitmaken en niet de controleurs, getuige de disputen die soms ten aanhore van het publiek worden gevoerd tus sen chauffeurs en conducteurs enerzijds en de chef-controleurs anderzijds. Wat de conducteurs betreft, er is slechts een enkele die er bij de jonge ren op aandringt hun plaats af te staan aan ouderen of kennelijk gebrekkigen personen. Het is heel gewoon dat be jaarden het gehele traject moeten staan Het zou de N.Z.H. sieren wanneer aar, deze wantoestanden snel een eind werd gemaakt. teloos voorschot woningstichting; stelling gemeentebegroting en begro grondbedrijf; aangaan van ge Idle run Verlichting uurwerk r k kerk te Lar aar; riolering en straatwerk ir dingsplan Aar dam; subsidie-aanvra bouw woningen; benoeming geme< werkman; rekening gemeentelijk gn bedrijf; verlichting ui tbrei dings plan geraar; stratenaanleg Langeraar: ping sloot Langeraar; automatische warming chr. kleuterschool; ver1 woning Oostkanaal weg 40; aanschai jacobsladder. Benoemd De heer R. Rozeboom is in ture-G. Bos benoemd tot cor van de Nutsspaarbank Rijnsatenvi als vertegenwoordiger van de afd< Ter Aar. RIJNSATERWOUDE Tafeltennis R.T.C. De funcoren van RTC behaalden overwinning op ATTC, het werd W van Iperen en J Bouwmeester w uitblinkers. De RTC-1 dames kwamen met een valster uit tegen Sportief, result 55. De dames hebben nu twee pui verzameld. De volgende week zal schijn lijk de beslissing vallen of de R dames z-ch zullen handhaven eerste klas: dan wordt de wedstrijd speeld tegen Netbal, de club die on aan staat zonder winstpunt. Met RTC-2 dames blijft het pt gaan. Zij wonnen van het tweede dai team van ATTC met 100. Zij zijn b zeker van het kampioenschap vierde klas. Het eerste herenteam moest de lat wedstrijd spelen tegen Sparkler in lof aren ds veen: resultaat 55. De hi van h»; tweede team gingen, 4—2 vocigestaan te hebben op het stt Pit 54. ten onder met 64. Het derde herenteam krijgt kampioensideeën, want de overwinJ genree*: werd voortgezet tegen T< do uit Leiden, het werd 8—1. Het herenteam behaalde een overwin! (10—0) op de Baronie uit Alphen den Rij* Dit team. dat jarenlang deraan de ranglijst stond, doet het Jaar oijzonder goed cn vormt vooi bovensta clubs toch altijd nog (Adverten Uitslag van de Verloting va Kanariefokkersvercniging „De Kan» vogel" voor Katwük en Omstreken No.'s 1276, 1323. 120, 1473, 1053, 1839, 1728. 2096. 873. 1515, 2405. 1863, 441. 1613, 2579, 1068. 2226. 1889. 2438. 2117, 2331. 2841. 533. 2376. 2149. 954, 1383. 386. 413. 779. 397. 842. 1984, 2542. 494, 1298. 2025. 1582. 2172. 1017. 2990 2822, 2317. De prijzen kunnen worden afgehaald sen 18 en 20 uur aan het adres: K:'aijenoord. Adrianastr. 33 te Kati op woensdag, donderdag en vrijdag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4