RUIM 38 MILJOEN KG VIS IN OKTOBER AANGEVOERD Katwijks „kathedraal bestaat 75 jaar Ondercominandaiit Bultink Hillegomse brandweer geëerd Bekende Amerikaanse sopraan logeert in Katwijk Secretaris A.R. Partij sprak over kwestie-Nieuw-Guinea NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 11 JANUARI 1962 Visserij golfjes DE TOTALE aanvoer van visserijprodukten bedroes In oktober 38,6 miljoen kilo met een waarde van 154 miljoen sulden; In de overeenkomstige maand van 1960 werd 42,4 miljoen kilo (17.8 miljoen gulden) aangevoerd. De teruggang ln de aanvoer Is grotendeels toe te schrijven aan de teleurstellende produktle van ge- sonten haring. BU de rondvls blijkt vooral de aanvoer van kabeljauw en schelvis de totale produktle van dete groep te hebben verminderd. In de groep platvis trad In de aanvoer slechts een geringe daling op, echter steeg de opbrengst door hogere pryien. De aanvoer van verse haring steeg van 4,4 tot 6,0 miljoen kilo. Aan ge- aouten haring werd 3.8 miljoen kilo minder aan land gezet. De roosselprodukue gaf een daling 0.6 miljoen kilo te zien. De aanvoer garnalen steeg van 0,7 tot 09 miljoen ki lo, maar de opbrengst liep door lagere prijzen iets terug. In de eerste tien maanden bedroeg de totale aanvoer van viaserijprodukten 231 miljoen kilo mot een waarde van 113,1 miljoen gulden tegen 226.2 miljoen kilo (1102 miljoen gulden) in de overeenkom stige periode van I960. Wordt de aanvoer naar groepen vis soorten vergeleken met die van de over eenkomstige periode van i960, dan blijkt dat de totale roodvisproduktie weinig wijziging vertoont Daarentegen blijkt de aanvoer van platvis wel aanmerke lijk te zijn gestegen. De opbrengst steeg zelfs met 6,2 miljoen gulden. Speciaal de sterke toeneming ven de tongaonrvoer beeft tot dit gunstige resul taat bijgedragen. KATWIJK AAN DEN RIJN Vogeltentoonstelling geopend Gist;ravond werd in het parochiehuis de jairlijkse tentoonstelling geopend van de kanariefokkersvereniging voor Katwijk en omstreken „De Kanarievo gel", de plaatselijke afdeling van de Ne derlandse bond van vogelliefhebbers. Ook na was het burgemeester H. Dui ker, die met een korte toespraak de tentoonstelling opende. Voorzttter KI van Duyn begroette in het bijzander de heer en mevrouw Dui ker en de gemeentesecretaris J. C. Tie- leman. De burgemeester meende te hebben opgemerkt, dat het aantal inzendingen wat mtnner was dan andere jaren, maar de kwaliteit was zeer goed. „We zien op deza tentoonstelling het resultaat van veel ijver en toewijding in het afge lopen seizoen. Voor deze soort vrije- tijdSbes'eding kunnen we zeer erkente lijk zijn. Bovendien spreekt er liefde v. de natuur uit." Bij de rondgang langs de kooien, kooi tjes en de grote volière zagen we veel waterslagers en harzers. prachtige kleur en kuifkanaries, verschillende tropische vinkachtigen, grasparkieten, kwartels en vele andere vogels De keurmeesters waren juist gereed gekomen met hun beoordelirg. zodat het nog niet moge lijk was de resultaten op schrift te stel len, De jury bestond voor zover het de zangkar.aries betrof, uit de heren H. Wier inga te Hilversum, P. Spitters te Haarlem en A. van den Nagel uit Hui zen, en voor zover het de tropische- en kleuikanarier betreft uit de heren J. Broekhuizen uit Alphen aan den Rijn en J. Schouten van den Velden uit Hil- Reeds spoedig stroomden de eerste vo gelliefhebbers de zaal binnen. De ten toonstelling is geopend van tien uur morgens tot tien uur 's avonds, zater dag tot elf uur. Agendanleuws Morgen om acht uur wordt in de ka pel aa.i de Nieuwe Duinweg een ge- meenteavond gehouden. Vanavond om 8 uur wordt in de zaal Kerkplein een ledenvergadering gehou den van de C.H-kiesvereniging. KATWIJK A AN' ZEE Gere#.-Herv. gesprekskrlng Vrijdagavond vergadert in Irene een gesprekskring van jongeren van de Ge reformeerde Kerk en de Hervormde Ge meente. Ds. W. L. Tukker zal spreken over „de prediking in de Gerformeerde Bond". Aanvang 8 uur. Overzichtelijke B.B.- tentoonstelling Tot 13 Januari is in het B B.-gebouw aan de Noordstraat een en ander op het gebied van individuele zelfbescherming te zien. De collectie voorwerpen verdient zaker belangstelling. Men krijgt op de tentoonstelling een algehele indruk van opzet en inrichting alsmede van werk wijze van de BJ. bij de gesprekken tijdens de rondwan deling ove- de tentoonstelling bleken nog velen met moeilijkheden omtrent de wenken van het ministerie van binnen landse zaken te zitten. De nadruk ln de tentoonstelling wordt gelegd op de verschijnselen en gevolgen van kernwapens, terwijl ook aandacht wordt besteed aan de radio-actieve neerslag, de fallout. Men kan op de tentoonstelling terecht tot en met vrijdag van 's middags 4 uur tot 's avonds half elf. In de avonduren worden (behalve op donderdag) instruc tieve films vertoond. Groslijst Voor de verkiezing van de gemeente raad ziet de groslijst van de P.v.d.A. er als volgt uit: 1. H. Haasnoot, 2. J. C. de Krijger. 3. D. van Duijn. 4. D. Nasveld. 5. J. C. ZuiJderduiJn. 6. J. van Duijn. 7. L. van Duijn, 8. A. Hollinga, 9. M. Viise- laar. 10. L. van der Bent. IL L. Hellen- berg en 12. W Guijt Hoog en laag water Vrijdag hoog water 747 u., 20.01 uur:' laag water 3.15 u.. 14.56 uur. De proóuktie van verse haring daalde van 35.2 tot 33.7 miljoen kilo, terwijl die van gezouten haring verminderde van 46.1 tot 454 miljoen kilo. De gemid delde prijs van gezouten haring liep te rug van 54 tot 51 oent per kilo. De aanvoeren van mosselen steeg aan zienlijk, de aanvoer van garnalen nam iets toe, hoewel de opbrengst vermin derde. De aanvoer van zoetwatervis toonde een teruggang. Prijsindexcijfers Het prijsindexcijfer voor de visserij (1950 1952; 100) bech-oeg 132 tegen 122 in september en 143 in oktober 1960. In ver gelijking met oktober i960 zijn het voor al prijsdalingen voor verse en gezouten haring, die het ongunstige resultaat be werkstelligden. aldus het Centraal Bu reau voor Statistiek. In vergelijking met september rijn er over vrijwel de ge hele linie prijsstijgingen waar te nemen. Het prijsindexcijfer van de kostenfactor daalde in september met 4 punten in vergelijking met augustus als gevolg van lagere prijzen voor onderhoud ven vis tuig en dergelijke. In vergelijking met september 1960 steeg de index met één punt door hogere lonen. Het i Op i was bar slecht om de noord. Er kon maar af en toe een trek worden gedaan, de meeste schepen moesten ste ken. Bij de P-boeien was het weer ook al slecht. De resultaten waren niet best Men ving 25 tot 50 kilo tong en anderhalf tot drie manden vis. De 9chepen van de kust vingen 10 tot 25 kilo tong en een mandje vis. maar daar had men dan ook bijna drie uur trekken voor nodig. Veel last had men van zeesterren, zo dat verschil lende schepen westelijker gingen koersen. Wat er Achttien schepen losten 2750 ki Er waren drie trawlers en vijftien kot ters. De trawlers waren de KW 159 Ma rian Ellen met 870 kisten westkustharing de IJM 33 Thorina en de IJM 36 Jacoba Gesina Deze vinger, samen 70 schelvis. 690 wijting. 190 gul en kabeljauw. 70 koolvis, 870 haring, 350 schol 20 tarbot 160 diversen, 285 stuks kabeljauw 17.000 kilo tong. De KW 159 Marian Ellen boekte met f 22 500 een goede besomming. De west- kustharing was dan ook behoorlijk prij zig. van f 23 tot f 30. Er was aan d« markt ditmaal ook lom. Deze vissoort bracht f 38—f 35 op. In Soheveningen was de aan slechts dertig kisten sprot 18-848 schepen De IJmuider vissershaven heeft in 1961 18.848 schepen ontvangen. Dat is bijna 500 schepen meer dan in i960. Het aan tal kubieke meters was 5.121 756 m3 te gen 4 730.733 m3 in I960. Vergelijking leert dat de inhoud van de schepen nog steeds groeit. Er waren ditmaal 453 Ne derlandse stoom- en motortrawlers (196( 477); 54 (47) buitenlandse stoom- en mo tortrawlers; 3425 (3087) Nederlandse mo- tortrawlloggers; 12 247 Nederlandse kust vissersvaartuigen (11 626); 218 (159) bui- tenlanöee trawlkotters-, l (2) buitenlands Snurrevaad-vaartuig; 408 (448) Neder landse drijfnet loggers; 83 (76) buiten landse dxijfnetloggers; 1645 (2188) Neder landse motorvrachtschepen; 19 (12) bui tenlandse motorvraehtschepen; 0 (7) Ne derlandse vrachtschepen; 295 (243) bij leggers Gevaarlijk Rond het zuiderhavenhoofd in IJ mui den is de situatie voor de scheepvaart momenteel niet ongevaarlijk. Door de werkzaamheden aan dit havenhoofd ligt de zee daar bezaaid met zinkstokken soms tot 140 meter diep. Het is dan ook verboden om daar te va rep, te vissen of te ankeren. Schade wordt niet vergoed en de reder of eigenaar moet zelf schade betalen die aan werkvaarfuigen. meetapparatuur, zinkstokken en derge lijke wordt toegebracht. In de bekend making van de havenmeester staat: „Ge- zonken schepen dienen op kosten var de reder en/of eigenaar te worden ver wijdend." Morgen bestaat de Nieuwe kerk van de Herv. Gemeente te Katwijk 'aan Zee precies 75 jaar. Haar ge boortedag zal in alle stilte moeten worden herdacht, want de kerk is wegens dringende reparaties geslo ten; de afgelopen zondag is er voor het eerst niet gekerkt. In de Oude kerk zijn dubbele dien sten en ook wordt de aula van de Groen van Prinstererschool extra gebruikt. De muren van de Nieuwe kerk krijgen een goede beurt. Er komen ook nieuwe gordijnen. In verband met deze werkzaamheden zal de kerk in ieder geval in januari en februari buiten gebruik zijn. Maar het is niet uitgesloten, dat het nog langer duurt. Dat hangt af van de beslissing die ten aanzien van de verwarming moet worden genomen. Besluit men tot de aanleg van voetverwarming, dan is het aan te nemen, dat dit gebeurt in aansluiting aan wat er nu plaats heeft. Vandaag deze foto ter gelegenheid van de verjaardag van Katwijks kathedraal. KATWIJK Brug Sandtlaan Gisteren heeft de dienst van Openbare Werken een aanbesteding gehouden voor het maken van een vaste brug van ge-1 wapend beton en een brugdek op land-1 hoofden, het slopen van de onderbouw i van de bestaande brug en de onderbouw van de ophaalbrug en het leggen van no-1 leringen en het verrichten van grond en straatwerk ten behoeve van de re constructie van de Sandtlaan. De belang stelling voor deze aanbesteding was vrij groot; 27 aannemersbedrijven schreven in. De uitslag luidt: C. van der Wiel Gzn, I Noordwijk, f 238.000; N. V. G. Hulsebosch, i Bloemendaal, f 235.000; C. M. Deerenberg gebrs J. en P van Wijk, Alphen aan j den Rijn. f 233.000: J. de Boer. Amster dam. f 233.000; N.V. Aannemingsmaat schappij Broerc. Amsterdam, f 225.000; J. P. Koridon. Vinkeveen, f 223.000: Geer- dink's Aannemersbedrijf. Amsterdam, f 223.000; M. van der Bent Zn, Kat wijk aan Zee. f 220.000; P. Bos. Amstel veen. f 219.000: J. Mens. Lisse, f 219.000: G. C. van Hoften. Amstelveen, f 217.000: N.V. Aannemingsbedrijf Gebrs. Schouls. Lelden, f 216.500; Volleer Beton, Slie rt recht. f 214.500: Nedero. Rotterdam, f 214.000: N.V. Aannemings Mij voorheen Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht, f 213.700: J. de Jong. Lemmer, f 213.680: N.V Bovri, Santpoort, f 213.000; N.V Oberon. Amsterdam, f 213.000: N.V. Aan- nemingsmaatschappij voorheen firma G van Diik Zn. Hardinxveld-Giessendam. f 213.000: Gebrs. Van Hees. Utrecht, f 211 400: C A. Langeveld. Alphen aan den Rijn. f 211 000: Aannemersbedrijf Veldhuizen en Van Hoften Haarlem. t 210 000: Aannemersbedrijf B M. var Noordennen. Hardinxveld-Giessendam. f 209 500: firma Van de Bron en Visser, Voorburg, f 208.000: N.V Gebrs. E. van Luiing. Woubrugge f 208 000: firma Gebrs Zitman, Leiden, f 202.900 en als laagste H. en B Beljon. Voorburg, f 202.500. De raming werd niet bekend gemaakt. De gunning is nogaangehoudr- K4TW1JK AAN ZEE Over de postduif Morgenavond kwart over acht houdt de heer Van der Lans uit Hillegom in hotel De Roskam te Katwijk aan den Rijn een lezing over de postduif voor de leden van de postduivenhoudersvereni- ging De Rijnmonders. Belangstellenden zijn ook hartelijk welkom. Toegang vrij. CAO bouwbedrijf Morgenavond acht uur bespreekt de heer Eshuis. 2e voorzitter van de N.C.B. in een der bovenzalen van het hervormd jeugdhuis voor de leden van de afdeling Katwijk van de Christelijke Bouwarbei- dersbond de moeilijkheden rondom de C.A.O. in het bouwbedrijf. MEISJE voor winkel en huishouding NOORDWIJK Jaarvergadering Vanavond om 8 uur wordt in Het Hof van Holland de jaarvergadering gehou den van de afdeling Noordwijk van Tuinbouw- en Plantkunde. Behalve de jaarverslagen en bestuurs verkiezing komt aan de orde een cau serie van de heer P. J. Kleywegt (met kleurenfilms) over zijn reizen door Afrika. Onder meer zal de film „Safari" worden gedraaid. Raadsvergadering wordt uitgesteld De raadsvergadering van dinsdag avond is verschoven en wordt nu gehou den op dinsdag 23 januari. Gisteravond kwam het korps vrij willige brandweer Hillegom in een bijzondere vergadering bijeen in hotel Sistermans. De commandant, de heer G. J. Flux heette speciaal de burge meester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden welkom, wie hij ook het woord verleende. De burge meester richtte zich tot ondercomman dant F. B. Bultink. Deze had wegens zijn leeftijd ontslag gevraagd als lid van het korps, nadat hij ruim 25 jaar daarbij werkzaam was geweest. Het is een voorname plaats die u bij het korps hebt ingenomen, niet alleen als ondercommandant maar ook als secre taris en als instructeur voor de B.B- brandwachters. Bovenal was u brand weerman. die door de juiste opvatting van zijn taak de naam van het Hille gomse korps heeft opgevoerd. Er bestaat grote dankbaarheid voor alles wat u voor de gemeente Hillegom hebt gedaan, aldus de burgemeester. Op de ontslagbrief is melding gemaakt van deze bijzondere verdiensten. Het was voor de burgemeester een bij zonder genoegen, de heer Bultink te kun nen meedelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd, hem de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau te verlenen. Nadat de burge meester de versierselen op de revers had gespeld, merkte hij op, dat deze onder scheiding voor een deel toekomt aar mevrouw Bultink, want bü een brand weerman behoort een brandweervr die bereid moet zijn haar man bij nacht en ontU af te staan. De heer Flux feliciteerde de heer Bul tink namens het gehele korps. De scheidende ondercommandant sprak woorden van grote dank. Nooit heeft hij in dit werk iets bijzonders gezien. Het was zijn hobby. Iedereen heeft er hoefte aan bij het gewone werk hobby te hebben; de brandweer was hobby. Daarbij was de samenwerking met de burgemeester in zijn functie ondercommandant bijzonder plezierig. Hij noemde ook de commandanten die hij in de loop der jaren had gekend, onder wie nog de heer Frans Smit, maar in het bij zonder de heer Flux, met wie hij 21 jaar had mogen samenwerken in de prettigste verstandhouding. Op voorstel van de commandant werd de heer Bultink benoemd tot erelid van het körps. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer D. van Dooren die voorlopig de plaats van ondercommandant zal bezet ten. Hij prees de goede hoedanigheden van de heer Bultink. Dat deed ook de heer H. Wassenaar, als voorzitter van bijeenkomsten van de brandweer: hij overhandigde namens de leden een gou- Wil zingen voor oorlogsinvaliden VOOR ons begrip typisch Ameri kaans. Dat is de plaats die de Amerikaanse sopraan Clotilde Sale in haar land inneemt. Want alleen in Amerika schijnt het min of meer normaal te zijn dat een zangeres bij voorbeeld van 8 tot 11 uur voor een gezelschap van verwende muziek-1 kenners een concert geeft met het Houston symphonie-orkest of de Sa lem Philharmonic, om even na elf uur haastig te verdwijnen naar een nachtclub twee straten verder. Het vreemde schuilt niet in het feit dat zij een nachtclub bezoekt, maar wel dat zij daar optreedt en in plaats van werken van Haydn en Schubert nu bekende songs uit musicals en Franse chansons zingt Zelfs heeft zij een speciale Hollandse medley, dde op het programma staat vermeld als ..Dutch liedjes", nader aan gekondigd als „modern folk songs" Het Amerikaanse publiek is dol op deze liedjes, vertelt miss Sale ons. Welke die liedjes waren, vroegen wij „Well eh among others „Over 25 jaar", „Tulpen uit Amsterdam" en „Daar bij dde molen". Clotilde Sale logeert op het ogenblik met haar echtgenoot Peter Sengers bij de familie Van der Plas, Koningin Em- mastraat 38, Katwijk aan Zee. De Sen gers zijn al heel oude vrienden van de familie Van der Plas. De kennismaking dateert nog van een jaar of twaalf ge leden, toen Peter Sengers was gestatio neerd bij de Nederlandse Marine. In Amerika is Clotilde Sale erg be roemd. Zij trad talloze keren op voor radio en t.v. Haar grote start als beroeps zangeres begon in Stubens Vienna Room in Boston ongeveer 15 jaar geleden. Veel beroemde artiesten zijn vanuit dit eta blissement hun tocht naar de wankele ran de roem begonnen. Veel bekendheid verwierf Clotilde Sa- Ie met haar shows voor oorlogsvetera nen en oorlogsinvaliden. Meer dan 300 keer trad *U voor deze zo vaak verge ten groep op. In Nederland zou z\j ook dolgraag voor Nederlandse militaire oor logsinvaliden (gratis) willen optreden. ..Ik blijf hl" tot eind februari", vertelde zij ons, „en ik zou dolgraag voor deze Nederlanders willen optreden, maar ik weet niet tot wie ik me moet wenden. Misschien hebben uw lezers een sugges tie Op de tradionele vraag hoe zij Holland vond, verwachtten wij eigenlijk een even tradioneel antwoord als „wonderful and lovely". Wij werden echter orathaald op een stortvloed van woorden, waarin zij betoogde dat Amerika zijn ontsstaan als staat had te danken aan Nederland. Dat de Amerikanen zoveel gemeen hebben Clotilde Sale met de Nederlanders. Hun gevoel voor humor, hun solidariteit en nog veel meer. Tijdens haar overtooht naar Nederlano met het ss. „Maasdam" is zij ook aan boord opgetreden en met groot succes Volgende maand hoopt Clotilde Sale weer naar de V.S. terug te keren, waar contractuele verplichtingen haar weer roepen. Maar behalve wat souvenirs neemt rij ook enkele nieuwe Nederland se liedjes mee, die zij aan haar reper toire zal toevoegen. Misschien dat „Och was ik maar bij moeder thuisgebleven" in Ame rika een tophit wordt, want ook dit „echt Hollandse liedje" zal, zij het in een enigszins gewijzigde uitvoe ring, wellicht op het podium van een exclusieve nachtclub in New York of Houston klinken. den horloge met inscriptie en een keu om na de bijeenkomsten zijn spelletje biljart te kunnen spelen. Mevrouw Bul- tink ontving een boeket bloemen. Ontwikkeling in de politieke partijen Dinsdagavond hield de Hillegomse ARJOS eén bijeenkomst ten kantore van de firma J. H. Veldhuyzen van Zant ten. Voorzitter R, P. Buurman sprak een welkomstwoord. De heer C. Datema uit Katwijk aan Zee sprak over de ont wikkeling in de politieke partijen. Hij wees erop, dat men als doelstelling van een politieke partij vóór ales kan beogen de behartiging van de economische be langen van de groep die men vertegen woordigt, waarbij dient opgemerkt, dat alle partijen streven naar verbetering van de sociale toestand. Wat het eerste betreft bestaat er een zelfde streven bij PvdA en VVD, die voor hun partijgenoten economische voordelen trachten te verkrijgen. Hun werkprogramma vertoont dan ook wei nig principieel verschil. Duidelijk bleek dit bij de bespreking van de volkshuis vesting en toto. Een typisch voorbeeld van een „volks partij" is de Katholieke Volkspartij, waarin ale klassen en standen zijn ver tegenwoordigd. Behalve de genoemde belangen worden ook de principiële be langen van de leden behartigd. Dit doen de twee grote christelijke partijen even eens. Spreker belichtte de mogelijkheid en bepleitte de noodzakelijkheid van samengaan van deze partijen. Hij vrees de echter dat onze generatie de verwer kelijkheid daarvan wel niet zal beleven. De mensen „aan de top" trekken zich in hun onvruchtbaar isolement terug. Men put zich uit de verschillen met een ver grootglas te bekijken. Voorshands geldt: niet wat verenigt, maar wat scheidt, is van belang. Maar het gewone kiezers volk en de jongeren denken er het hunne Door de specialisatie van de prakti sche politiek is de belangstelling van de kiezers in deze tijd veel minder inten sief dan vroeger. Er volgde een geanimeerde bespre king naar aanleiding van deze causerie. Medegedeeld werd, dat op 8 februari de volgende bijeenkomst wordt gehouden. VALKENBERG Schaaknieuws Voor de competitie van de L.S.B. speel- Alvorens de wedstrijdleider gelegen heid gaf de wedstrijden te beginnen werden er enkele ogenblikken stilte in acht genomen ter herdenking van de slachtoffers en uit medeleven met de na bestaanden van de spoorwegramp. Fel werd er om de begeerde punten gestreden en het was Voorschoten dat idoor een grotere wedstrijdervaring) aan het langste eind trok. De uitslagen wa ren: P. LangelerB. Maat 1—0; Herm Russchenberg—G. Hattink «.s—W Russchenberg—N. Segaar u>; H OuwerslootP. J. Segaar 0—1: Hk. Rus schenberg—C. van der Voorst 0—1; C. Houwaard—A. Kooy 0—1; D. Thijster- man—C. M. van Renswou 'j—u>; L. Noort—J. van der Burg 1—0; T. van der Vijver—J. Thierry 0—1; C. de Vroedt.sr. R. J. A. van Ooyen 01; einduitslag. 3%—6%. 'EMAND GEVRAAGD P. J. KRALT, Brouwerstr. 8 Rijnsb. LISSE Propagandavergadering C.ÏS.V. De afdeling Lisse van het C.N.V. hield gisteren in Rehoboth de jaarlijks* propaganda-avond. Spreker was de heer J. van Leeuwen, districtsbestuurder vaid het C.N.V. II Voorzitter E. van "t Voort sprak zijn' blijdschap uit over de grote opkomst. De heer Van Leeuwen was zeer prin-; cipieel in zijn betoog voor de christelijke; vakbeweging en liet vooral uitkomen,; dat het in dit leven niet gaat om alleen stoffelijke belangen. Het stoffelijk goed kan ons alleen tot ware zegen zijn. wan neer het wqrdt gedragen door een chris telijke levensbeschouwing. Wanneer we alles in dit licht zien, krijgen ook alle sociale verbeteringen een diepere zin en kunnen we God dankbaar zijn voor allei wat kon worden bereikt Het toneelgezelschap „Samenspel" uit Boskoop voerde het stuk „Een schoon moeder uit duizend" op, waarvan de aan wezigen genoten. Voor „Draagt Elkanders Lasten" werd ruim ƒ40 opgebracht. - Jaarvergadering van „De Bollenstreek" Woensdagavond werd in De Wittej Zwaan te Lisse de jaarvergadering ge houden van de ren- en tourvereniging „De Bollenstreek" onder leiding van de voorzitter Egbert van 't Oever. Hij was tevreden over de opkomst van 40 leden en zei, dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft. De penningmeester kon mededelen dat, ondanks een duur jaar. er een overschot was. Bij de bestuursverkiezing werden de heren E. van 't Oever. H. Slingerland <2e voorz.) en B. van Stenn herkozen) Laatstgenoemde bedankte als penning meester. in zijn plaats werd gekozen de heer J. Mangelaars uit Hillegom. De heer Van Stijn werd materiaalcommissa- tij rif. en de heer J. van Eijk wedstrijdcom- bc missaris (tevens voorzitter daarvan), bij- gestaan door de heren W. Stroombergen N. van der Berg, G. Huurman en ali adviseur Arie van Houwelingen. or Vervolgens had de prijsuitreiking de plaats van de prestatiebekers. Voor de va afd. amateurs ging een beker naar J Q( van Dijk. nieuwelingen naar C. Weijers on en aspiranten naar S. van der Ham. Re- cordbekers 1961 werden gewonnen dooi C. Weijers in de A- en B-klasse: S. v. d. tw Ham in de C-klasse en J. van Rooijer w« ir. de jeugdklasse. he Besloten werd een donateursactie or oir te zetten. Het ligt in de bedoeling dil jaar weer wedstrijden te houden ore het clubkampioenschap. Op 27 januari Raat de ploeg van de bollenstreek naai W( de crosswedstrijden in Rotterdam Sc Instuif 42 Zaterdag wordt door de Herv. Jeugd' W( raad te Lisse een grote instuifavond ge 1 houden in gebouw Rehoboth. De toneel ke: groep zal het blijspel „Kom d'r maai tie in!" opvoeren. Aanvang 8 uur. De Herv Jeugdraad verwacht voor deze avond wï veel belangstelling. fJJ Bedrijfspand loo Namens de firma J P Vink en Zn heeft architect J. H. Kooloos te Oegs: Vf1 geest het bouwen van een bedrijfspand de HeereWeg opgedragen aan dt IS'OORDWIJK Toneelavond Pro Rege In het Lidotheater hield de afdelini Noordwijk van Pro Rege een zeer slaagde toneelavond. De baten waren voor de inrichting twee militaire tehuizen ten behoeve de Nederlandse militairen die oefenf in Duitsland. Ds. Th. Ferwerda opende de goed bezochte bijeenkomst en zette ht doel van de avond uiteen. i Leden van de Hervormde Jeugdraa; I te Noordwijk-Binnen voerden „De ztt tegemoit" op. Het stuk werd zeer kns gespeeld en het spontane applaus wl dan ook ten volle verdiend. De voorzitter van de afdeling, de heè J. N. Baalbergen. sprak een dankwoors Een collecte bracht f 65.50 op. Al met al was de avond een succes.! „De Spaanse vlieg" De Noordwijkse toneelverenigir- I „Louis Bouwmeester" geeft haar jaarlijk se uitvoering op woensdag 17 januari ii het Lidotheater. Men zal het blijspel „D| Spaanse vlieg" spelen onder regie vai de heer J. Steen. Jongetje aangereden De vijfjarige Johan Duivenvoorden ui f de Zwanensteeg stak op het Lindenpleii mo plotseling de rijweg over. Een bestel t£o auto, bestuurd door een vertegenwoor diger uit Alkmaar, greep het kind. di Sec op de weg viel en een linkerbeenbreu) het opliep. vei Garage js j Architeot J. J. Splinter jr., *e Leidei jïie heeft namens de heer Verhart het bon wen van een garagebedrijf aan de V. i Mortelstraat opgedragen aan L. C. v. t Ir Marel's Bouwbedrijf te Katwijk aar hij Zee. SASSENHEIM De A.R. kiesvereniging te Sassenheim hield gisteravond in de zaai achter de Geref. kerk een tamelijk goed bezochte bijeenkomst. Mr. IV. R. van der Sluis, secretaris van de A.R. Partij, sprak over „Party en politiek anno 1962". Hij somde eerst enkele richtlijnen van de partij op. die overigens ook voor andere partijen gelden. Hij onderscheid de drie punten: de selectie (waardoor de juiste mensen de politieke functies gaan bekleden), de communicatie (voorlich ting aan leden en niet-leden met in gang van volgende maand ook via de televisie) en de participatie, (men wil ïensen mee laten denken in politie ke kwesties). Hierna stond de heer Van der Sluis stil bij de sociale voorzieningen. Deze moeten de aandacht van de partij blij- vragen want ook nu is er nog veel ellende; met name noemde spr. de chro nische zieken, die het financieel bijzon der zwaar kunnen hebben, en de inva liden. Wat het samengaan van C.H.U. en A.R.P. betreft, zei de heer Van der Sluis, dat van A.R. zijde aanhoudend wordt getracht tot een fusie te komen, die zeer noodzakeiyk is. Men kan wel verklaren 'aardoor de afscheiding tot stand is gekomen maar niet waarom deze nog oortduurt. t Ongerustheid Ten slotte sprak de partijsecretaris rer Nederlands Nieuw-Guinea. De eer ste grote politieke aanval van Soekarno ns land met als inzet Nieuw-Guinea kwam ln 1956. Vele landen kozen de het star kant van Indonesië en Amerika hiel) die zich op de vlakte, evenals Frankrijk e! bUh Engeland. Het is de grote verdienste vai JjÜk minister Luns. dat het toen niet tot e« het definitieve uitspraak kwam. Het Neder ^en landse streven inzake zelfbeschikking? ïf? recht voor de Papoea's kwam in dj ove, laatst gehouden vergadering van de V.K vi in een andere vorm naar voren maa heel het ging om hetzelfde doel. Het vont woo echter niet voldoende biival maar hf ga's zgn. Brazaville-voorstel wel en dat be lijks tekende toch een belangrijk winstpuri gen voor Nederland. ..De De heer Van der Sluis herinnerde nol aan het besluit van onze regering een open gesprek (zonder voorwaard? vooraf) met Indonesië. De A.R.P. hei zich in september reeds uitgesproke: I voor een open gesprek; de partijen. di( V er toen tegen waren, stemden thans voor Spr. bekritiseerde scherp de houding va' de P.v.d-A., in het bijzonder die van d< i heer BurEer. Tijdens de bespreking uitten verschei; dene leden hun ongerustheid over dj Gan houding van de A.R.P. inzake Nieuwi sylv Guinea. De heer Van der Sluis von< een deze ongerustheid ongegrond. De A.B Pitt: Partij wil in eerste instantie de belange: vijf van de Papoea's als uitgangspunt val leve haar politiek nemen. Volgens spr. sta»' O» een groot aantal landen achter Neder "et land tore Door een ongelukkige samenloop vai een omstandigheden kwam de A.R. Part; met haar wens voor een open gesprel met Indonesië juist een week nadat mi gist, nister Luns in New York het internati» in t nalisatieplan aankondigde. Niemand wtf mijn van tevoren echter van dit plan af. neó

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4