11.' Jubileumjaar schaakvereniging „Leithen" afgesloten rfuflïJ5 Veel belangstelling voor uitvoering van de Harmonie Katwijk Uit IJmuider Vissershaven vertrok een armada naar de visgronden NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 5 JANUARI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrydag Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad Ope rette met „Das Dreimadlerhaus", Schubert, voor K. en O. Den Haag, Diligentia, 8 uur: neelgroep Studio met „Procederen". Zaterdag Den Haag, Kon. Schouwburg, uur: Haagsche Comedie met „Hendrik IV". Diligentia, 8 uur: Virginia Pleasants, clavecimbel. Films Casino (2-30, 7 en 9.15 uur): Nonnen voor het vuurpeloton (14 jaar); donder dag: Zondige vrouwen (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Eddy op le- J ven en dood (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Van de brug af gezien (14 jaar). Hex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De mysteri euze planeet (14 jaar); donderdag; Der Stem van Sanrta Clara. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het oog van de dluivel (18 jaar). Trianon (2 en 7.30 uur): De kanonnen van Na>vamone (14 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- I woerd 171, tel. 20502. Tentoonstellingen Lakenhal, schilderijententoonstelling „Jonge kunst uit Amsterdam" (tot 22 januari). Lakenhal, tachtig jaar tram (tot 22 j Januari). Boerhaavezalen. tentoonstelling foto groep „Rupture"' (tot 13 januari). Academiegebouw, schilderijen en te keningen van Jan Schlechter (tot 15 januari). Rijksmuseum van Oudheden, „Neder landse opgravingen in Egypte" (tot 25 februari). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree- straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6; maandag dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Onderscheiding voor N. Wolfenbuttel, loodgieter te OEGSTGEEST 9 Morgen vanaf 9 uur, slechts één dag, als allereerste Coster-stunl in het nieuwe jaar een weergalo ze aanbieding in originele TERLENKfl 55/45 PANTALONS JONGENSPANTALONS 75 HERENPANTALONS mèt en zönder Hj E omslag Q Haarlet ROTTERDAM; Korte Hoogstraat 11 Mee singel Hatend West-Krulskai I ZEIST: Slotlaan 158-160 Na de toernooien en dc receptie t.g.v. het 25-jarig bestaan werd het jubileum jaar van de schaakvereniging Leithen afgesloten met een bijzondere schaak avond uitsluitend voor dc meer dan 40 leden tellende vereniging. Een der hoog tepunten van deze avond werd bereikt toen de voorzitter M. J. de Bock aan de huidige vlce-voorzltter P. J. Planjer mededeelde, dat hy met algemene stem men benoemd was tot lid van verdien ste. Deze onderscheiding werd de ex- secretaris van de L.S.B. verleend op grond van zijn verdiensten voor het schaken ln het algemeen en voor Lei then ln het byzonder. In zijn dankwoord merkte die heer Planjer op, dat hij steedis met genoegen en bijgestaan door nijvere medebestuur ders de nodige werkzaamheden heeft verricht Hij verheugde zich uitermate over het zo snel stijgende ledental de vereniging en hoopte op nog vele initiatieven en goede resultaten. Over de resultaten van de 3 Leithen ploegien kan het volgende worden be- nidht Leithen I speelde 3 jan. jj. te gen Leiderdorp II. De uitslag werd VA- 2Vz voor Leithen I, waardoor dit tiental volop in de running bleef. Gelijktijdig speelde Leithen III tegen Katwijk. Deze match bleef onbeslist (55), waardoor Benoemingen bij de Leidse universiteit By onderscheiden besluiten van cura toren der ryksuniversiteit te Leiden zyn: J. C. Choufour, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelyke dienst bij de inwendige geneeskunde, voor het tijd vak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963 wederom in deze functie benoemd; P. van Daalcn, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de socio logie, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze functie benoemd; J. G. Eernlsse, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tydelijke dienst bij de inwendige geneeskunde, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze functie benoemd; mevr. dr. J. van Hof-van Duin, hoofd assistente bij de fysiologie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst; J. I. P. A. Gerold, assistent,by de pa rasitologie, benoemd tot wetenschappe- lyk ambtenaar in tijdelijke dienst; J. H. Kern, wetenschappelijk ambte naar le klasse in vaste dienst bij het rijksherbarium, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste C. J. N. van den Meydenberg, weten schappelijk ambtenaar le klasse in ty- delijke dienst bij de natuurkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 ja- i 1963, wederom in deze functie be noemd; Ir. dr. J. C. Rlemersma. wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de medische chemie, voor het tijd- van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963. wederom in deze functie benoemd; dr. H. R. Rookmaker, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het prentenkabinet, voor het tijdvak 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze functie benoemd; dr. P. H. Schmidt, wetenschappelyk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de keel-, neus- en oorheelkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 ja nuari 1963, wederom in deze functie be noemd; G. Kortenbout van der Sloys, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bij de geologie, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze functie benoemd; L. Streep, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bi» de psychologie. het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze funitie benoemd; H. Verhoef, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de ra diologie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; dr. J. Vlieger, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de theoretische natuurkunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst. Leidse kinderen naar „Zonne-oord" te Ede Gisteren vertrokken 11 leerlingen van de Dr. Van Voorthuysenschool naar het koloniehuis „Zonne-oord", dat speciaal is bestemd voor moeilijk lerende kinde ren, die een aparte verzorging vragen en daardoor niet in andere vakantie kolonies kunnen worden ondergebracht Giften om deze uitzending ook finan cieel tot een succes te maken, kunnen worden gestort op giro 570 879 ten name van N. A Blom te Leiden onder ver melding „Zonme-oord". Visserijcoii^res Op 2 en 3 februari wordt in Bergen weer een visserijcongres gehouden. On derwerpen: hekkotters voor vleet- en trawlvissery, voedselvoorziening in de wereld, bescherming tegen radioactivi- voor zeevarenden. Puzzelprominenten 1. Z. A. van de Zeeuw, Witte Singel 73, Leiden; 2. mevrouw Dek ker, Palestrinalaan 17, Voorscho ten; 3. Abb. J. Tukker, Adelborst van Leeuwenlaan 36, Sassenheim. de jonge Leithen-ploeg tegen volledig opkomende Katwijkse ploeg de eerste winst binnenhaalde. Leithen II spee'jt dinsdag in Liase te gen Zwarte Pion I een wedstrijd die beslissend kan zijn voor de bezetting vain de le plaats in die groep. Geen bezwaren meer tegen plan Weipoort van Zoetervvoude De heer P. J. van Ryn, die bij het col lege van Ged. Staten een bezwaarschrift had ingediend tegen het door de gemeen teraad van Zoeterwoude op 21 december 1960 vastgestelde uitbreidingsplan Wei poort, heeft dit dezer dagen telegrafisch ingetrokken. Tijdens de openbare zitting van Ged. Staten, waarin dit beroep zou worden behandeld, kwam telegrafisch bericht binnen, dat het bezwaarschrift was in getrokken. Voor het gemeentebestuur van Zoeterwoude komt hierdoor de zaak eenvoudiger te liggen. Thans zal mei moeten afwachten of het college vai Ged. Staten zijn goedkeuring aan he raadsbesluit zal hechten. Ontsparing in Leiden In december werd bij de Leidsche Spaarbank ingelegd f 1.782.682,7 rugbetaald f 1.816.493.03. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 402 en het aantal afbetaalde boekjes 207. Op 6.373 rekeningen van deelnemers aan de aifhaaldienst werd f 163.426, bijgeschreven. Er werden 934 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 27.645,67. Het tegoed der 49.832 inleggers bedroeg aan het einde der maand f 44.532.000,41. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Monique Maria Elisa beth, d. v. H. M. Blom en C. A. Borst; Ronaldus Franciscus Johannes, z. v. J. C. Bakker en P. K. Remmerswaal; Johannes Gerardus, z. v. G. J. Brus sel en C. J. J. de Romijn; Menno, z. v. F. Roukema en M. H. van Leeuwen; Johannes Jacobus, z. v. J. J. van Bellen en E. C. Goddyn; Johannes Willem, z. v. R. J. Massaar en G. E. Honders; Maya Rebecca, d. v. P. E. Larson en E. I. Emanuel; Annamaria, d. v. J. J. H. v. d. Voort en W. J. Gij- bels; Wilhelmus Jacobus, z. v. W. P. J. M. van Dorp en M. M. M. Albers; Tineke, d. v. C. J. A. Alblas en J. Dijkstra; Nicolaas Hendrik, z. v. J. C. Bink en V. M. D. de Wit; Jacobus, z. v. G. de Geus en H. Francken; He lena Catharina Maria, d. v. A. B. v. d. Meer en T. M. Zandvliet; Petrus Johannes Jacobus, z. v. J. M. G. Kastermans en E. den Hollander. GEHUWD: G. Severs en S. Wage- maker; A. A. Roman en J. C. Hols- wilder; G. Hannaart en F. A. de Nijs; J. J. Buhler en A. M. G. A. Sommers; J. van den Hoed en A. C. H. L. van Delden. OVERLEDEN: M. Pillekers 82 j., wed. van G. F. v. d. Hoogt; P. Lagas 82 j., man; A. Kloots 85 j„ wed. van L. van Grasstek; J. F. Montanus 65 j., man; W. Blok 71 j„ man; H. Duijver- man 68 j., echtgen. van J. van Zon neveld; H. C. J. van Dorp 62 j„ man; K. Pardon 44 j„ man; K. Paddist 65 echtgen. van J. W. Hogervorst; J. L. Stokhuijzen 63 j., man; J. Braxhoven 65 j., man. /7tCC reeds een complete electnsche machine vanaf De heer N. Wolfenbuttel vierde van daag zijn veertigjarig jubileum als lood gieter bij het technisch bureau Koelman te Oegstgeest en vanmorgen viel hem ter gelegenheid hiervan een hartelijke hul diging ten deel in café Zomerlust, voor heen Knijnenburg. Eerste spreker was burgemeester H. L. du Boeuff, die onder meer zei, het genoegen te hebben de ju bilaris ook persoonlijk goed te kennen. Hij waardeerde hem als mens en wist, dat de heer Wolfenbuttel ook als vakman een voorbeeld voor velen is. Het bedrijf Koelman is in Oegstgeest bijna ondenk baar zonder de heer Wolfenbuttel. De burgemeester besloot zijn toespraak met de mededeling, dat het de Koningin heeft behaagd de heer Wolfenbuttel te onder scheiden met de bronzen medaille, ver bonden aan de ordp van Oranje-Nassau. Velen boden hierna de jubilaris hun ge lukwensen aan. die vaak werden onder streept met een geschenk. Vooral de sta pel kistjes sigaren werd steeds hoger! Foto N. van'der Horst OEGSTGEEST Slachtoffers van gladheid De bromfietser G. de G., die vanmor gen wegens de gladheid het fietspad langs de Haarlemmertrekvaart verliet om op de weg zelf zyn tocht te vervol gen, moest ervaren, dat ook hier de glad heid op de loer lag. Hy viel en werd aangereden door een autobus N.Z.H. Met een beschadigde neu oogverwonding werd hij naar demisch ziekenhuis gebracht. Een uur later slipte vanochtend op de Endegeesterstraatweg een auto, bestuurd door A. K. uit Voorschoten. De auto kwam op het fietspad terecht en raakte de bromfietser K. alhier. Deze kwam te vallen en liep een gebroken been en een hersenschudding op. Zyn bromfiets werd het B. en W. van VOORSCHOTEN: Verkeersveiligheid prevaleerde bij vaststelling bushalte By schryven van 16 november Jl. heb ben. zoals wij indertyd meldden, de win keliers ln de omgeving van de voor malige tramhalte ln het dorp zich tot B. en W. gericht met het verzoek te wil len bevorderen, dat de bushalte, die thans gelegen is aan de Julianalaan tegenover de Kon. Wilhelminalaan. wordt ver plaatst naar de voormalige halte-dorp. Op dit schryven hebben B. en W. thans een voorlopig antwoord gezonden. Zij verklaren daarin onder meer, dat niet B. en W. de halteplaats hebben vast gesteld. maar de rijksverkeersinspecteur Aan laatstgenoemde hebben B. en W advies uitgebracht, na overleg met de rijskpolitie ter plaatse, Prov. Waterstaat van Zuid-Holland en vertegenwoordi gers van de N.Z.H.V.M. Bij de bespre kingen hebben overwegingen van ver keersveiligheid de voornaamste rol ge speeld. Het resultaat van dit overleg heeft gediend voor het advies, dat de Bromfietser verleende geen voorrang op Lammenschansweg Op de kruising Lammenschansweg— Koninginnelaan verleende gistermiddag omstreeks kwart over vyf een bromfiet ser geen voorrang aan een personenauto, die van de Koninginnelaan naar de Zee manlaan reed. De bromfietser naderde het kruispunt vanaf de Lammenschans weg en reed in de richting Voorschoten. Beide voertuigen botsten en de brom fietser, een inwoner uit Voorschoten, liep een bloedende beenwond en een gebro ken rechterenkel op. De materiële schade was aanzienlijk. Elektrische installaties De rijksgebouwendienst te 's-Graven- hage heeft het uitvoeren van werkzaam heden voor de aanleg van de elektrisch! installaties in de vierde operatiekamer van het Academisch ziekenhuis opgedra gen aan het Technisch Installatie Bureau Langezaal en Inniger te Leiden f 25.678. De Harmonie Katwijk gaf in de zaal van het Missie-College, onder grote be langstelling van de supporters, haar ge wone jaarlijkse uitvoering onder lei ding van de heer P. Baart, Voorzitter J. Verhart gat, na de ge bruikelijke aanloop van het orkest (een mars van Payne), een overzicht van het verenigings-wel-en-wee. Dit laatste moet men niet te tragisch opvatten. Wel heeft elke muziekvereniging, zal ze haar bestaan kunnen voortzetten, allerlei steun van buiten broodnodig. Met de nieuwe instrumenten werd indertijd een zes-en-twintigduizend gulden ge ïnvesteerd. Gelukkig kan dit grote be drag, dank zy een gemeentesubsidie, renteloze voorschotten en andere bij stand der dorpsgenoten langzaam maar zeker worden afgelost. Het volgende jaar hoopt men daarmee gereed te komen. Dan eerst kan er in ernst over de op richting van een -jeugdkorps worden gedacht De Harmonie is, vaak met UNI sa men, niet minder dan drie-en-twintig keer naar buiten getreden. In verhou ding tot het landsgemiddelde is dat een buitengewoon hoog getal. En de muzi kanten doen het graag. Anders dan op de repetities ontbreekt er dan zelden of nooit één op het appèl De uitvoering stond in kwaliteit dui delijk hoger dan die van verleden jaar, toen er weinig reden was tot gejuich. Weliswaar deden zich ook nu enkele zwakker bezette partijen gelden. Zo ging het in de bassen-sectie niet door lopend regelmatig en trefzeker toe en reikten een paar minder geroutineerde klarinettisten in .moeilyke passages bo- hun krachten (byvoorbeeld in een wals van M. Fischer, ,,Am Meeresstran- de"), maar het gemiddelde spelpeil gaf toch wel reden tot tevredenheid. Reeds dadelijk by het begin genoot men een vrijwel gave met zekerheid ge blazen uitvoering van Meindert Boekels voorspel en koraal over „Lof zy de Heer". We hebben met werk niet zel den stukken minder goed gehoord. Met uitzondering van het andante uit de Sinfonia van Johann Christian Bach, waarin de eerste klarinettist op waar lijk prijzenswaardige wyze de (oor spronkelijke hobo-) solo voordroeg, was het programma niet bepaald interessant. Juist echter die weinig belangwek kende, maar wel gemakkelijk opneem bare werken kwamen, zeker groten deels, byna onverlet uit de instrumen ten. Een simpele, met van elders be trokken materiaal samengestelde Ma- jola-ouverture van F. Schori, de reeds genoemde wals van Fischer, waarvar de sierlijkheid te lang duurt, en eer nog niet eens zo slecht opgezette fan tasie van dc vriendelijke P. B. Bisse- unk gaven met elkaar een goed zicht van de korpsmogelijkheden. Diri gent Baart hield zijn mannen in grote meerderheid vast in het gareel wees door het spelresultaat een goed leermeester te zijn geweest. Met twee marsen, The Fairest-of-the- Visseri j golfj es Hoewel sinds dinsdag een groot aantal schepen naar zee is vertrokken, biedt de IJmuider vissershaven nog steeds een tamelijk volle aanblik. Maar voor de ambtenaren van het Staatsvissershavenbedrijf, die de laatste dagen van het oude jaar onder hoogspanning hebben moeten werken, breken langzamerhand iets rustiger tijden aan. Het leek overigens wel een beetje op vlaggetjesdag, de eerste werkdag van het nieuwe jaar. Tiental len schepen stoomden op volle kracht naar de verschillende visgronden. De versieringen en het verdere uiterlijke vertoon die bij dit hoogtepunt in de haringvisserij onvermijdelijk zijn, ontbraken nu natuurlijk maar oor de rest kon men zich op de Kop van dc Haven staande in de sfeer van dit feest wanen. Schippers wensten elkaar terwijl de schepen de pieren rondden een goede vangst en een behouden vaart toe. De IJmuider havenarbeiders inmiddels in geslaagd de grote van na de Kerstdagen weg te werken Nu we bijna in de uitverkooptijd zitten kan in de geest van dit jaarlijks weer kerende koopfestyn worden gezegd, dat de kaai ridders aan de verkoop van res tanten bezig zijn. Alleen de Amsterdam IJM 28, die op nieuwjaarsdag met een motormankement binnenliep moet nog gelost worden. Voor de 80 kisten, die in de ruimen van dit schip bevinden zullen de havenarbeiders hun stoere hand echter niet omdraaien. Overigens had de Amsterdam al eerder kunnen lossen, r de reder meende door te wachten hogere prijs voor zün vis te kunnen krijgen. Minder Dc loggers en kotters by de P-boeien boekten mindere vangsten: 25-30 kilo tong en 3-4 manden andere vis per trek Op de kust was het iets beter voor dc loggers en kotters: 50-100 kilo tong en 2-3 manden vis per etmaal. In de Ierse Zee vingen de trawlers 70-150 kantjes haring per dag. Wat er was In het uitgebreide IJmuider hallen complex moest men de vis met een lan taarn zoeken. De aanvoer van 790 kisten werd' verzorgd door 15 vaartuigen. Ge specificeerd bedroeg de aanvoer 95 schol, 85 diversen. 540 sardyn, 70 haring en 8500 kilo tong. Onder de diversen be vond zich een aantal kisten gul van de spanvissers. Deze brachten van de f 63- f 60 per kist op. Vandaag aan de markt Ook vandaag was schraalhans in IJmuiden nog keukenmeester. De VL 131 Petronella zorgde voor 1300 kisten ha ring van de Ierse Westkust, maar daar naast was de aanvoer magertjes De Am sterdam loste 80 kisten rondvis en een aantal spanvissers voerde wat sardyn In Scheveningcn In Scheveningen had men ook weinig reden tot juichen. De handel moest het hier doen met 1200 kisten spanharing en 600 kisten sardijn. Voorlopig zal men het met de in de koelhuizen opgeslagen voorraden moeten stellen. Mutaties Verscheidene schepen hebben een nieu we man op de brug. De Dirkje IJM 53, die naar Katwijk is verkocht en onder dezelfde naam maar onder het vissery- merk KW 54 aan de visserij zal deelne men, staat thans onder bevel van schip per Jacob Guyt. Zijn zoon Maarten Is het commando over de KW 99 „Maria Theresia" toevertrouwd. De Claesje IJM 46 is eveneens in Katwijkse handen over gegaan. Als „Koraalbank" en met het visserijmerk KW 3 zal deze motortrawler met schipper Cornelis Guyt op de brug de Katwijkse eer trachten hpog te huden. De Golfstroom KW 4 gaat voortaan der commando vgn schipper Arie Taal Niet best Het gaat niet best met "de Westduitse zeevisserij, ondanks vele gewaagde ex perimenten. Dat blijkt uit het zojuist verschenen overzicht over 1960/1961. Dr. G. Meseck zegt daarin onder meer: De zeevisserij in de Bondsrepubliek moet voorwaarden kunnen scheppen voor een jaarlijkse omzet van 3,8 miljard mark. Een levensvatbare visserij is onontbeer lijk, daar een vermindering van de op brengst onvermydelijk een terugslag zal vinden in de van hem afhankelijke han dels- en industriële ondernemingen. Daarom staat het vast. dat de structuur van de Duitse visserij op zeer korte termijn een verandering zal moeten on dergaan. De visserij is een bedryfstak. die van vele niet te voorziene gebeurtenissen afhankelijk is. Dat geldt natuurlijk niet alleen voor de Bondsrepubliek maar ook voor de andere Europese visserijïanden. In vergelijking met andere bedrijfstak ken is ook in „normae" jaren het gemid delde rendement gering. Daarom wordt in vele Europese landen een welbewuste subsidiepolitiek toegepast. Grote en re gelmatige aanvoeren zijn een onontbeer lijke basis voor het voortbestaan van de neven bed rij ven cn vormen bovendien krachtige impulsen voor de totale eco nomie in de kustgebieden. Daarom wil de visserij in de Bondsrepubliek gelijk berechtigd worden aan de andbouw, die zich al lang in de financiële gunst van de regering mag verheugen. Dat de noodklok niet voor niets wordt geluid, blijkt wel uit de teruglopende vangsten en opbrengsten in 1961. De trawlers voerden 288.500 ton aan, in 1960 zorgden zy voor 338.135 ton, een terug gang van rond 15 percent fair (Sousa) en de Marche des Médici, die niettegenstaande de weinige repeti ties, heel vlot en fris klonk, werd het concert besloten. Ook de drumband, een vijftien sterk, toonde met veel vrucht een jaar te hebben gestudeerd. Het geheel vai lerlei marsen trommelende drummers en keurig bewegende en zwaaiende rood-witte majorettes, maakte een ver zorgde indruk. Leider Durieux legde er eer mee in. Na de pauze voerden „De Gastspelers' uit Leiden een kluchtige drie-akter, „Daar liegen we ons uit", ten tonele. Joh. van Wolfswinkel Militaire gebouwen De dienst der Genie te 's-Gravenhage heeft het onderhoud gedurende 1962 van de militaire werken, gebouwen en terrei nen in de gemeente Leiden, opgedragen aan C. Vos te Duivendrecht voor f 63.390 Deze was bij de voor dit werk gehouden aanbesteding de op twee na laagste in- schryver. Sommige hyacintenkwekers bezorgd voor de toekomst Op een goed bezochte vergadering van de vereniging „De Hyacinth", die don derdagmiddag in De Nachtegaal te Llsse werd gehouden, hebben enkele leden verklaard dat ze de toekomst met enige zorg tegemoet zien. De uitbreiding van het areaal gaat volgens hen te snel. De vereniging adviseerde tot een uitbrei ding van 3 pet maar het produktschap voor siergewassen negeerde het advies van de vakorganisatie en gaf een uit breiding van 10 pet. Het surplus was in 1961 al driemaal zo groot als we verwachtten, aldus de heer G. van Reisen, en wat zal 1962 ons gaan brengen? Heeft „De Hyacinth" dan geen invloed in Den Haag? Als wij straks grote verliezen gaan lyden, kunnen we dan ook in Den Haag aankloppen? Voorzitter G. v. d. Marei wees op de verantwoordelijkheid der kwekers. Ve len hollen en snyden maar en hebben niet eens ruimte om de bollen te bergen Zij moeten per mand of per bed verko pen. Mede daaraan zyn de lagere pryzen van thans te wijten. Straks in de voorjaarsvergadering, die vermoedelijk begin juni wordt gehouden zal m enover de omvang van het teelt- recht kunnen spreken. Dan zal „De Hya cinth" een advies over deze kwestie aar. het PVS moeten geven. Ook in zijn openingswoord had de heer Van der Marei er al op gewezen dat men de hyacinten niet ongelimiteerd kan uitbreiden. Het afgelopen jaar is vrij gunstig geweest. De oogst was bij zonder goed; de pryzen bleven tot hal verwege het verkoopseizoen op een re delijk peil, maar zakten daarna in. Hel surplus is daarom groter geworden dar over het geheel werd verwacht. De begroting-1962 werd zonder hoof delyke stemming goedgekeurd. De directeur van de keuringsdienst de heer F. Limburg, ging uitvoerig ir op de bestryding van het virusziek. \ppelbehandeling sabelsteek gaat toch door De appelbehandeling van de Haags» zaak „noodlottige sabelsteck", zal zeei waarschijnlijk toch doorgaan. De 33-jarige agent, H. A L.. die dooi de Haagse rechtbank enige tijd geleden werd vrijgesproken, zal dus nu voor het gerechtshof moeten verschynen. Zijn verdediger had na de vrijspraak stappen ondernomen, dit te voorkomen De agent werd ervan verdacht tijdens relletjes rond de kerstboomverbran dingen in 1961 de 17-jarige scholier Pim Scholte met zijn sabel te hebben gesto ken. De jongen overleed ter plaatse aan de gevolgen. De getuigen hebben twee agenten met de sabel in dc vuist achter Pim Scholte aan zien lopen. Eén van hen hebben zij zien steken. Welke agent het geweest is, is de rechter niet duide lijk geworden. ryksverkeersinspecteur B. en W. hier omtrent hebben gevraagd. Het verzoek van de betrokken winke liers wordt thans op zyn redelykheid bestudeerd, waarbij de belangen van deze middenstanders zullen worden af gewogen tegen de verkeersveiligheid (die zal dienen te prevaleren). Het resultaat van de nadere beslissing zal ter kennis van de betrokkenen worden gebracht. Het behoeft geen betoog, dat die be slissing met spanning tegemoet wordt gezien. Immers, het wegvallen van de tramhalte-dorp en de opheffing van het M.O.C. zijn beide factoren, die ertoe hebben meegewerkt, dat de omzet van menig winkelier is teruggelopen. Gespro ken wordt ln sommige gevallen al van 10 tot 20 pet. Materiële schade Gistermiddag omstreeks half drie ont stond op het kruispunt 7" n. Julianalaan Wijngaardenlaan een aanrijding tussen een personenauto en een uit de richting Den Haag komende autobus van N.Z.H. V.M. Er was slechts materiële schade aan beide voertuigen. Zoekt U een COUDEN RING dame of heer v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het Ruime keuze in alle pryzen. LEIDERDORP Eben Haezer 75 jaar Op 6 jan. zal de chr. jongemannen- vereniging Eben Haezer 75 jaar bestaan. Op 13 jan. wordt om 8 uur in de Geref. kerk een herdenkingsbyeenkomst ge houden, waarin spreken ds. J. P. v. d. Stoel te A'dam en ds. G. N. Lammens te Heemstede. Ds. Lammens is voorzit ter van de Bond van Geref. jeugdver enigingen. Het Leiderdorps mannenkoor verleent medewerking. Na afloop zal het bestuur in de consistoriekamer recipië- Het eerste bestuur bestond uit de he ren J. Burger voorzitter. Van Leeuwen secretaris, C. Noorlander penningmeester. Joh. van Hemert bibliothecaris en A. Veefkind tweede voorzitter. In het be gin waren er 35 leden. Nu zijn er twee afdelingen, die resp. op donderdagavond en op zondag na de morgendienst bij eenkomen. De eerste groep bestaat uit 15 oudere leden, de tweede uit 18 jon gere. Het tegenwoordige bestuur ziet er als volgt uit: afd. A - voorzitter C. Bos, se cretaris Chr. Verra, penningmeester D. do Haan, bibliothecaris G. A. v. d. Zwan, algemeen adjunct H. D. v. d. Stoel; afd. B - voorzitter F. N. Grims, seer. A. van Leeuwen, tweede voorz. R. Rietveld, penn. A. P. Bosman, bibliothecaris J. Lock. Uit deze vereniging zyn zes leden predikant geworden: ds. Koning (over leden), ds. Van der Sys (Breedevoort), ds. De Bruyne (Zandvoort), ds. Van der Stoel (Bergen op Zoom), ds. Van der Stoel (A'dam) en ds. Van Beveren (Vrou wenpolder) Leiderdorpse Damclub Voor de competitie speelde LJD.C. te gen A.D.C. uit Alphen. De uitslagen wa ren: L. Maze (L.D.C.)A. Brunt (A.D.C.) 02, G. OostergoN. Brunt 20, A. v. d Zwan—R W Verkade 2—0. D. Has- sefrasS. Koopman 11, J. van Sandijk J. Beider 2—0, C. de KoningJ. Gel derblom 02. C. DeegenaarsM. L. v. d Tol 2-0. H. v. d. Vecht—A. Robbe 20, A. DorsmanH. Brunt 02, C. Ver- weijJ. van Oeveren 02. Totaal 119. De afgebroken partyen uit de wed strijd L.D.C.D.C.L. leverden L.D.C. 3 punten op, waardoor de eindstand 128 werd voor L.D.C. Hervormd Gemeenteblad Aan. het bestaan van de editie Leider dorp van het weekblad Hervormd Ne derland is een eind gekomen. De Her vormde Gemeente gaat nu zelf weer een blad uitgeven Het zal om de veertien dagen verschijnen, zoals ook het plaat selijke nieuws in het genoemde week blad om de twee weken verscheen. Vol gende week komt het eerste nummer uit. SchaatswedstrUden De clubkampioenswedstrijden van de vereniging IJssport trokken 24 deelne mers. Êr werden vier pryzen uitgeloofd: le prijs Th. Borst Hoogmade (beker tweede maal); 2. C. Borst Hoogmade (ƒ15); 3. Jac. van der Star Hoogmade (ƒ10); 4. J. de Lange Leiderdorp (ƒ5). De wedstrijden stonden onder leiding van de voorzitter van IJssport, de heer W. Hendriksen, die ook de pryzen uit- WARMOND Raadsvergadering De raad komt dinsdag om 8 uur in ipenbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: het toekennen van premie voor woningverbetering van de panden Schippersdam 5 en 7 van P. C. Beek en J. J. v. d. Meij; huur van de woning Oranje Nassaulaan 18 ten behoeve van de huisvesting van de bur gemeester; aankoop van het pand Bur gemeester Ketelaarstraat 32; benoeming van de voorzitters en leden van de elek- triciteits- en gascommissie, commissie voor de uitbreidingsplannen en de wo ningbouw; benoemin: van een lid van de financiële commissie en de commissie advies voor het pompstation van de waterleiding. Het voornaamste agen dapunt is echter de vaststelling van de gemeentebegroting voor 1962 en die van het waterleidingbedrijf over dit jaar. VOORHOUT Loop der bevolking Op l januari 1962 bedroeg het aantal inwoners van Voorhout 5070 (1 januari 1961 4792). Geboorten in 1961 142 (1960 93). Overleden 26 personen, vertrokken 342. gevestigd 504. getrouwd 38( in i960 41). Zestig jongemannen werden inge schreven voor de dienstplicht. Woningzoekenden Er zijn thans 100 woningzoekenden ingeschreven tegen 87 in 1961 Dertien van hen zün ouder dan 25 jaar, 22 zijn 24 of 25 jaar, 46 van 21—24 jaar en 22 van 20 jaar en jonger Vierendertig per sonen van de wachtlijst krijgen dit jaar een huis in liet plan Boekhorst. Raadsvergadering Vrijdagavond 19 januari om acht uur -ergadert de gemeenteraad. LISSE C.H.U.-Jaarvergadering Vanavond acht uur houdt de C RU.-af- deling Lissc een jaarvergadering

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3