Vreugde bij opening nieuwe kleuterschool in Katwijk IJmuider Vissershavenbedrijf boekte nieuwe recordcijfers Raad van Rijnsburg begon jaar met onteigeningsproblemen Wijkverpleging Alphen verhoogt contributie ME UWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 4 JANUARI 1962 T\E Duinroos, aan de Randweg te Katwijk aan Zee snel opgeschoten, is een vriendelijke kleuterschool, waarin honderdtwintig kinderen dage lijks een gastvrij en vertrouwd onderkomen vinden. De kleuters hadden het feest van de verhuizing van gebouw Irene naar hun nieuwe verblijf al achter de rug, gistermiddag waren de ouderen feestelijk bijeen om met elkaar te spreken over hun grote dankbaarheid, dat het plan voor deze tweede kleuterschool van de Vereniging voor gereformeerd lager onder wijs zo spoedig kon worden verwezenlijkt. Voorzitter N. Parievliet jr. herinner de aan de eerste december i960 toen dankzij een vriendelijkheid van de com missie van beheer \vm de Gereformeer de Kerk in Irene een begin kon wonden gemaakt Niemand durfde te verwach ten. dat het nieuwe gebouw er roeds darten maanden zou staan. Dankbaar De heer Parlevüet toonde zich dank baar ten opzidhte van mejuffrouw Ge lauff, de inspeetrice van het kleuter onderwijs, het gemeentebestuur en voor al ten opzichte van de kloutereommissie van de schoolvereniging, die met elkaar iets groots tot stand brachten. Speciaal de heer W. Duindam, d.e aan de voor- beretór-gen heel veel tijd heeft be steed. kreeg een phiim op de hoed ge stoken Wat ten slotte uit de bus is gekomen, ziet er zo aantrekkelijk en fris uit, dat het voor hoofldleidstor mejuffrouw Wie lemaker en de leidsters mejuffrouw Roest, mejuffrouw Kruidenier en mejuf frouw Van der Wiel een plezier moet zijn hier te werken. Gebleken is inmid dels. dat de leiding bij hen in goede handen is. De kinderen zullen in de nieuwe school zonder twijfel naar hartelust spelen. Bovendien verkeren zij er in een vertrouwde sfeer, waar hun verteld wordt van de Heiland. Dit is van uitzonderlijk belang, aange zien kleuters erg ontvankelijk zijn en een kinderlijk geloof kurm.en to nen, waarop menig volwassene ja loers kan zijn. Op deze leeftijd wordt een belangrijk deel van het funda ment van hun leven gelegd. Het is zaak dit fundament zo hecht en sterk mogelijk te maken, temeer daar wij in een tijd leven, waarin het er voor de christen mot gemakkelijker op wordt. Inspect r ee mejuffrouw G M. C. Ge lauff verklaarde de school officieel ge opend. Zij zwaaide de klouteroommisaxe lof toe voor haar doorzettingsvermogen, waarmee zij een positieve bijdrage aan het kleuteronderwijs heeft, geleverd. Me juffrouw Gelauff vond bouw en inrich ting zo correct dnt zij zich afvroeg, of het er allenwal mot zelfs een beetje te mooi uitziet De kinderen moeten kunnen ravotten en daarom zou zij gi aten, dat op de speelplaats een oude to en een oude boot werden geplaatst Ook toonde de inspeetrice zich voorstandster van hot houden van ren op school en de aanleg van een speelvijver. Mevrouw J. H. van Geldene-Zweedijk, preaiidiente van do kloutereommissie, uit te haar erkentelijkheid ten opzichte van een ieder die op enigerlei wijze aan de totstandkoming van de school had den bijgedragen. Zij bood mejuffrouw Gelauff een cadeautje aan. Voortvarend ZOJUIST ONTVANGEN: WITTE DAMES SCHAATSSCHOENEN 28.90 BRUINE HEREN SCHAATSSCHOENEN 29.75 SCHOENHANDEL HAASNOOT is. dat in deze nieuwe wijk met veel jonge gezinnen een kleuterschool kon worden geplaatst Bestuur en commissie hebben de mogelijkheden uitgebuit en door hun voortvarend initiatief meege holpen het grote tekort aan kleuter scholen te bestrijden. waardering getuigende woorden werden voorts eveneens gesproken door ïcretareese van de christelijke bor.d kleuterscholen, mevrouw Van der Voort, die voor deze gelegenheid hele maal uit Velp was overgekomen, en door de heer D. J. Brouwer namens de an dere scholen van de vereniging. Hoofdleidster mejuffrouw H. G. Wielemaker had het laatste woord. Zij beloofde haar best te zullen doen en noemde het jammer, dat er nog zo'n grote wachtlijst is. Voor een kleine honderd kleuters is geen plaats. Do school Is neergezet door de aan nemersfirma gebroeders Ourwehamd uit de E. A_ Borgerstraat en houtbouw van de firma Bakker te Nijfloerk. 's Avonds was er voor de ouders ge legenheid het resultaat van de ijver van het bestuur te bewonderen. KATWIJK AAN ZEE Huldiging instructeur J. van der Haak Gisteravond kwamen in zaal Haasnoot de leden van de Katwijkse Ponyclub bij een om de instructeur, de heer J. vai der Haak eens flink „in de bloemetje: te zetten" om het feit dat hij reeds 10 jaar lang belangeloos zijn krachten geeft de landelijke rijvereniging ..Irene' te Katwijk. Tevens werd gevierd dat het echtpaar Van der Haak vijfentwintig jaar is getrouwd. De heer Krijn Haasnoot, voorzitter van de ponyclub, dankte de heer Van der Haak voor alles wat hij voo: rijvereniging heeft gedaan. ,.U hebt lief de voor het paard en die wilt u c brengen op de jeugd." De heer Van der Haak ontving fraai geschenk. Hierna werden nog enkele komische filmpjes gedraaid. Kanarie ten toons tell In g Op 11, 12 en 13 januari houdt de ten toonstellingscommissie van de Katwijkse kanariefokvereniging ..de Kanarievogel" een tentoonstelling in het parochiehuis aan de Kerkstraat te Katwijk aan Rijn. Dc afgelopen maanden is het een druk ke tijd geweest voor de liefhebbers. Zij probeerden hun vogels in zo'n goed mo gelijke conditie te krijgen. Bazaar van Excelsior Gistermiddag werd onder grote belang stelling in dc Oranjezaal van het Jeugd huis door de voorzitter van de christelijke oratoriumvereniging „Excelsior", de heer Joh. de Best, de bazaar geopend, waarvan de baten ten goede komen aan de cnigmg. De bazaar is vandaag van 7 tot 10.30 uur geopend. Zaterdag wordt de bazaar voortgezet in zaal Haasnoot de Dwarsstraat. Dan kan men terecht 3 tot 5.30 uur en 's avonds van 7 tot 10.30 Men kan een keuze doen uit een keur van artikelen. Er worden bijv. een wieg met baby-uitzet, een doopjurk alsmede een poppenkamer verloot. Ook verschil lende attracties zijn in de zaal aanwezig, zoals o m. rad van avontuur, hengelsport, grabbelton. Hoog en laag water Vrijdag 5 jan.: hoog water 2.09 en 14.23; la&g water 1030 en 2234. Alle eendjes zwemmen in het water. Vol trots laat hoofdleid ster mejuffrouw Wielemaker zien, hoe de kleuters van De Duinroos kunnen worden bezig gehouden. Links inspeetrice me juffrouw Gelauff, rechts de pre sidente van de kleuter commissie, mevrouw Van Geldere. Foto D. Kruyt HAZERSWOVDE Oranjevereniging vierde zilveren huwelijksfeest Koninklijk Paar Hoewel de officiële viering van het zilveren huwelijksfeest van koningin Juliana en prins Bernhard is vastgesteld op 30 april, hield de Chr. Oranjevereni ging te Hazerswoude gisteravond reeds een feestelijke bijeenkomst in dit ver band. Ds. Chr v. d. Leeden opende de avond. Hij zei onder meer, dat er genoeg reden tot dankbaarheid is bij dit zilveren huwelijksfeest. Hij memoreerde het en thousiasme, dat zich ontlaadde toen de verloving van het Koninklijk Paar be kend werd en schonk verder aandacht aan de huwelijksvoltrekking, de oorlogs jaren en dè troonsbestijging van konin gin Juliana. Van prins Bernhard zei spr., dat deze de sympathie van ons volk heeft weten te veroveren. De Timdelerclub uit Leiden gaf een opvoering van „Geld te geef". BENTHUIZEN Burgerlijke stand GEBOREN: Adriana Hendrika, d. v. H. J. Rensink en M. Groen. ONDERTROUWD: Cornelis van Dijk 21 j.. Reeuwijk. en Johanna Vierstra 16 j. Bevolkingsonderzoek Reeds thans kan worden medegedeeld, dat het in het voornemen ligt het be volkingsonderzoek op longtuberculose xn deze gemeente te doen houden op dins dag 6 en woensdag 7 februari a s. in het verenigingsgebouw. Dorpsstraat 39. Aangezien de t.b.c., van tijd tot tijd ook in Benthuizen weer de kop op steekt. is het van uitermate groot belang, dat elke ingezetene van 15 jaar en ouder aan dit onderzoek zal deelnemen. KOUDEKERK A. D. RIJN Schaaknieuws In het ka-der van de wintercompetitie speelde de schaakclub onderlinge wed strijden. Uitslagen: Groep I: E DorrepaalJ de -Wit 0—1; J ColijnH BoeLee 10. Groep II: G SnatereenP de Jong 01; L Vijf huizen—A Hoogeveen 3,4\4; A v d Mey- denG Snatersen l0; A ScheerJ Cok 1fi; J Cok—J Rafain 1—0; C Reyneveld A Scheer afgebroken. Groep III; P VernetT vam Donp l0. ROELOFARENDSVEEN Kaartwedstrijd In café Heemskerk werd een kaartwed- strijd gehouden ten behoeve van de uit- gaanskas van de bejaarden. De uitslagen; I. Leo Olijerhoek 5148 punten; 2. Ben Hoogenboom 4958 punten; 3. Ger Huig- sloot 4915 punten; 4. Cees van Klink 4827 punten; 5. Jan van Dijk 4823 punten; 6. Bert van der Meer 4602 punten. De vol gende wedstrijd wordt gehouden dinsdag 9 januari in café Rodewijk. TER AAR Ledenvergadering Vrijdagavond 5 januari houdt de Ned. Chr. Landarbeidersbond, afdeling Ter Aar. een ledenvergadering in zaal Van Acker, aanvang half acht. Wegens het bedanken van de heer I. Spek moet er een nieuwe voorzitter worden gekozen. Ook zullen de plannen voor de herdenking van het 40-jarig be staan worden besproken. V isserijgolfjes Het IJmuider Staatsvissershavcnbedrijf heeft in het afgelopen jaar een omzet bereikt van f 62.990.682,69. Een absoluut record in de annalen van deze instelling. In 1960 werd f 56.668.387,88 omgezet. Een stijging dus van ruim zes miljoen gulden. Hoewel het al lang in de IJmuider lucht zat, dat het resultaat van 1960, dat ook al een record was, ruim gepasseerd zou worden, heeft de stoutste optimist niet durven dromen, dat de winst zo'n astronomische allure zou aannemen. De grote stoot werd in december van het verslagjaar gegeven. Daar de tong 'hierin de bo ventoon voerde en de prijzen voor deee im het buitenland fel begeerde platvis aan de Hijve ka'n.t bleven, kon een fikse financit'e sprong omhoog worden ge maakt. De aanvoercijfers zijn nog niet precies bfkend, maar naar schatting zal men niet ver van de honderd miljoen kilo verwijderd blijven. De laatste jaren werden \oortdurend records gébroken. Of dat zo zal blijven? Ergens moet toch een grens zijr. Weliswaar breidt de vloot zien voortdurend uit, waardoor de aanvoeren ook steeds groter worden, maar de prijzen zullen daardoor, zo me nen insiders, wel iets gaan zakken. Dit zijn echter zaken die op de toekomst slaan. Nu moeten wij de mannen, die op zee me' hard werken voor dit mooie resultaat hebben geeorgd een compli ment -naken Anton Geesiruk en Henik v.d. Grift zijn sportmensen, die door hun prestaties ons land tot ver buiten onze grenzen een grote faam hebben bezorgd. Terecht is daar in de kranten de loffc-empet over gestoken. Laten wij dit nu eens doen voor onze vissers, die deze m'tjoenen aan de zee ontworsteld hebben Goede haringvangsten Om d- Noord zijn op net ogenibliK maar weinig Nederlandse schepen te vinden. In de Ierse Zee echter wordt onze vissersvlag hooggehouden door ve le loggers en trawlers. Deze schepen gaven goede haringvangsten door: 70 tot 500 kantjes. De SCH 171 „Cornells Vrolijk Fzn" heeft Ï7J3 kisten aan boord en is thuis- stomend voor de vrijdagmarkt. Ook de VL 131 ..Petronella" heeft het de laatste dagen niet slecht gedaan. Dit schip wordt donderdag in IJmuiden verwacht met 1300 kisten haring. De loggers en kotters bij de P-boeien gaven trékken door va-i 30 kilo tong, een halve mand tarbot, vijf manden schol en wijting en wat kabeljauw. Wat er was In IJmuiden lagen 23 vaartuigen aan de markc die voor een aanvoer van 3000 kisten zongden. waarvan 455 schel vis, 936 wijting, 177 gul en kabeljauw. 101 koorvis, 775 haring, 50 makreel, 64 tarbot, 28C schol, 154 diversen, 244 st. kabeljauw en 23.500 kg tong. Over de voorstellen die gisteravond in de raadsvergadering te Rijnsburg ter sprake kwamen, bleek volledige overeenstemming te bestaan tussen het college van B. en W. en de raads leden. Maar met name over de ont eigening van de grond tussen Koe straat en Noordeinde werd vrij uit voerig gedelibereerd. Nadat B. en W. over deze kwestie volledige opening van zaken hadden ge geven, bleek dc raad unaniem van me ning te zijn, dat het noodzakelijk is, deze grond te onteigenen als de eigenaars hun voorwaarden blijven vasthou den. Vooral de langdurige onderhande lingen met de heer H. H. van Egmond (een der eigenaren) hebben een zoda nige wending genomen, dat men, zij het node. het kostbare pad der onteigening wel moet betreden, zonder dat dit ove rigens uitsluit dat men alsnog tot een minnelijke schikking zou komen. Van de andere punten leidde alleen het verzoek tot indeling in de 2e klasse tot een bredere discussie. De heer D. van der Mey opende het gesprek over de onteigening van de grond tussen Koestraat en Noordeinde met de vraag of er van gemeentezijde al eens een bod is gedaan. De burgemeester antwoordde, dat al thans de heer H. H. van Egmond nog nooit heeft gezegd, bereid te zijn de grond te verkopen. Wethouder Zandber gen voegde hieraan toe, dat de heer Van Egmond een taxateur in de arm heeft genomen. Deze heeft in een brief enkele niet te accepteren voorwaarden genoemd. Met de heer Kromhout, de andere eigenaar, voert men pas enkele weken onderhandelingen. Deze heeft echter een zo hoge prijs genoemd, dat men hierop onmogelijk kan ingaan. De burgemeester deelde mee, dat in ver band hiermee ook de commissie voor grondaankoop geadviseerd had onteige ning voor te bereiden. Op de grond van de heer Van Eg mond staat een huis dat nog in rede lijke staat verkeert. De eerste ge dachte van B. en W. was, dat deze woning zou kunnen blijven staan. Bij nadere overweging blijkt dat ech ter niet mogelijk te zijn. mede omdat de verkeerssituatie op de hoek Her mansstraat verre van ideaal is. gezien van eventueel succes der dere onderhandelingen is voorlopige onteigening nuttig omdat dan bij de definitieve verkoop of onteigening de huidige situatie geldt. Duizenden guldens De heer H. de Mooy zei dat uit de brief van de taxateur wel bleek, dat n W. met de rug tegen de muur staan. Wethouder Kralt herinnerde eraan dat bij de enige keer dat Rijnsburg heeft onteigend (lang geleden) slechte ervaringen rijn opgedaan; het duurt jaren voor zoiets rond is en het kost beide partijen duizenden guldens. Het mét de heer Van Egmond moeilijk onderhandelen: deze mensen zijn altijd bang dat ze tekort vragen en blijven dan ook altijd vaag in het noemen van >n prijs. „Als we deze weg niet gaan, jn we het over vijf jaar nog niet eens". De burgemeester las daarna een brief an de taxateur voor. Daarin toonden ien zich bereid een klein stukje grond te verkopen o.a. onder de voorwaarde men het huis niet zou onteigenen gedurende het leven van de heer Van Egmond of diens echtgenote. Dokter Van der Laan vroeg zich daarop af of het huis niet kon blijven staan. Hij vond het niet noodzakelijk dat de school ,open en bloot" komt te staan. De heer H. de Mooy achtte het absoluut onver antwoord dat men zich aan een derge lijke voorwaarde zou binden. Wethou der Zandbergen merkte nog op, dat zo wel de Koestraat als het Noordeinde verbreed moet worden. Alleen de ver keerssituatie eist al maatregelen. Dokter Van der Laan repliceerde, allerminst tegen onteigening te zijn. Hij vroeg zich alleen af, of de moge lijkheid onder ogen was gezien het huis te laten staan. Wat hem betrof had men de onteigeningsplannen reeds drie maanden eerder mogen ontwerpen, zei hij, om elk misver stand uit te sluiten. Zonder hoofdelijke stemming verleen de de raad daarop zijn goedkeuring aan het voorstel. Overigens blijkt het, in tegenstelling tot wat wij gisteren schreven, niet in de bedoeling te liggen op deze gronden een kleuterschool en een ULO-school te bouwen maar óf een kleuterschool óf een ULO-school. Ter aanvulling van het jaaroverzicht van burgemeester Koornare werden nog wat cijfers verstrekt over het in wc tal: eind 1961 bedroeg dit 6759. tegen 6667 ultimo 1960. Br vestigden zich 173 personen, waartegenover een vei staat van 230 mensen. Er werden 56 hu- Gemeenteklasse Tegen het indienen vam een verzoek Rijnsburg xn de 2e gemeenteklasse in te delen waren geen overwegende be- Dokter Van der Laan vroeg of dit alleen consequenties zou hebben voor de salarissen van het o verheids per - soneeL Wethouder Zandbergen zei dat meer groepen werknemers (alle werkme- d.e onder een CA.O. vallen waarin de toonhoogte mede wordt bepaald door de gemeenteklassej hiervan zullen pro fiteren. De wethouder betoogde, dat al le werknemvereorgamsaities op het stand punt staan, dat de gemeenteclassificaitie uit de tijd Het mag dam ook verwondering baren, dat het zo moeilijk is een gemeente kn hogere klasse ingedeeld te krijgen. te beweren dat het leven i stad. Het dorp goedkoper is dam in De Rijmsburgse huisvrouwen hum plezier naar Leiden om daar inkopen te doen. De burgemeester vulde dit aan door te zeggen, dat het personeel nu lie ver naar een le klasse gemeente gaat, omdat men daar reëel meer verdient. De opmerking van wethouder Zand bergen ontlokte de heer H. de MooQ het commentaar, dat de prUsnuance- ringen ln de steden groter zijn dan in een dorp. Velerlei goederen kan men goedkoper, maar ook duurder krjjgen. De heer D. van der Men had waar dering voor het B en W. voorstel. Stil zwijgend sloten de overige raadsleden zich bij deze mening aan. Ook tegen het voorstel tegen de be slissing von G. S. (ongegrond verkla ren ran uitbreidingsplan voor gebied bij Drie Witte Palen) bij de Kroon beroep aan te tekenen waren geen bezwaren. Nadat dokter Van der Haan te horen had gekregen, dat voor het betrokken gebied een ruime bebouwing met recre atieterrein is geprojecteerd vroeg deze zich af of hot geen aanbeveling diende te onderstrepen dat hoogwaardige tuinbouwgrond werd opgeofferd vooi een minieme bebouwing, een recreatie terrein en een „reserve". Dit zal nader worden overwogen, antwoordde de bur gemeester. Grond Voorgesteld werd voor een perceel grond, gelegen tussen de gashouder en het dioht daarbij liggende bruggetje over de Vliet, de huur op dezelfde voorwaar de als voorheen te verlengen met drie jaar. De heer C. van Egmond vroeg zich af of daar geen woonboten konden ILggen. B. en W. zullen dait nog gaan. De heer T Kralt jr.. vond, dat de no tulen niet geheel juist weergaven, wat hij had gezegd over de onderdoorgang bij de nieuw te bouwen verkeersbrug over het OegsbgeesterkanaaL Hij daarbij voo ra. het oog gehad op de keersve-.ligheid, terwijl men uit de tulen kan lezen, dat een onderdoorgang Voor de tuinders gemakkelijker is. De overige agendapunten gingen alle zonder noemenwaardige discussie onder de hamer door. Met rondvis waren de 's-Gravenhage i de SCH 261 „Onderneming 1" pre sent. De prijzen waren niet best door- dat de v.s over het algemeen niet van goede kwaliteit was. De KW 176 „Geslnx Geertrui" maakte overigens een mooie besomming: 21.009 Maar dit schip bad dan ook 750 kisten westkustharing van de aller beste kwaliteit aan boord. Hiervoor werd 23,6026.80 per kist betaald. De De vrij nieuwe motortrawler Amster- i dam IJM 26, die na de Kerstdagen naar zee v£r,rok, is met een defecte motor j in IJmuiden teruggekeerd. Het schip I had slechts 80 kisten vis aan boord. Dit' mankement zal niet spoedig verholpen zijn. Er moet een nieuwe motor in het schip worden geplaatst. Dit zal in Kiel geschieden De bemanning van het schip is ontslagen. Beste wensen Voordat de eerste veiling in het nieu we jaar begon, heeft de IJmuider hal chef C R. Vos een toespraak gehou den waarin hij iedere werker in het visserijbedrijf de beste wensen voor 1962 meegaf. Hij hoopte, dat dit jaar een vooispoedig jaar voor de visserij j zou mogen zijn. Er werden enige minu ten stife in acht genomen ter herden- hen, die heengingen, zowel op i de i TTET BESTUUR van de Christelijke 4J- Vereniging voor Wijkverpleging heeft de leden een brief gezonden. We lezen hierin, dat ook deze vereniging mede als gevolg van radio en televisie slecht vergaderingbezoek moet onder vinden en nu wil men op deze manier toch het contact met de leden bewaren Met dankbaarheid wordt geconsta teerd, dat het ledental gestadig groeit u is geklommen tot ruim 2200. Door uitbreiding van het werk kon men over gaan tot het benoemen van een derde zuster, namelijk zr. Klaver, die nu met de zusters Weeber en Fuijkschot een team vormt, dat er iedere dag op uit trekt om de verschillende taken te ver richten. die er vooral de laatste jaren niet minder op geworden zijn. Genoemd worden de verpleegbezoeken, kinderhy- giëne. kleuterzorg, reumapatiënten, kan kerbestrijding. poliobestrijding en cur- Het uitleenbureau, waarvan steeds een druk gebruik wordt gemaakt door de leden, wordt telkens met de beste en nieuwste verplegingsartikelen aangevuld Aap „De aap" ln dit schrijven komt uit de ouw als het bestuur schrijft: „Het zal duidelijk zijn. dat een en ander veel geld kost en wij daarom helaas genood zaakt zijn de contributie met ingang van 1 januari 1962 te brengen op ƒ8 (per jaar was ƒ6). Salarisverhogingen, hogere pensioenpremies en onderhoud gebou worden mede aangevoerd om de billijkheid van de verhoging aan te Voorts wordt gereleveerd, dat voor de leden in Oudshoorn in het pand Ruijs- daelstraat 47A zitting wordt gehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Nog steeds ijspret De Rijn is na nieuwjaarsdag kort en klein gevaren en de scheepvaart is weer vrijwel normaal. Het is maar goed ook, want hoewel het ijs reeds zeer onbe trouwbaar was, zagen we toch nog wel mensen, soms verscheidene personen tegelijk, op de gevaarlijke vloer. Intussen is er tot en met gisteren ge schaatst Zo werd de haven nog voor dit doel gebruikt een wat minder riskante bezigheid dan op de Rijn, want hier was vorige week geen breker doorgevaren. Maar het was toch wel, wat meh tegen woordig noemt „link". Ook de ijsbaan werd gebruikt en d« meente gaf gisteravond nog de sei van baanverlichting. en dat. terwijl geen entree behoefde te worden betaald. Maar het ijs was niet zo vlak en 's avonds kwam er ook water op. Wellicht is nu afgelopen. Wijkavonden Noord Voor de wijk van ds. G. Mulder den in de grote Salvatorizaal nog twee wijkavonden gehouden, namelijk heden avond en volgende week donderdag, beide malen aanvang half acht en het zelfde, bekende programma. Aanbesteding Op het bureau van gemeentewerken had de aanbesteding plaats van het ver vangen van de Valbrug door een dam met duiker, het verrichten van grond-, riolerings- en bestratineswerken in ae Dorpsstraat en aan het Zuideinde te Aar- landerveen alsmede het vernieuwen van de toegang tot de begraafplaats. Er waren 13 inschrijvingen. De laagste is van de firma C. A. Langeveld te Al phen (f 37.000); enkele volgende inschrij vingen: G. van Herk, Nieuwerkerk a d IJssel (f 38.000); aannemingsmaatschappij Loeve, Delft (f 44.000); A, den Breejen. Hoofddorp (f 45.400 en f 42.000). VOORHOUT Nieuwjaarsrede van de burgemeester In de raadzaal hield gisteravond het gemeentebestuur van Voorhout zijn nieuwjaarsreceptie. Burgemeester P. M F. Smolders sprak voor een groot aantal aanwezigen een nieuwjaarsrede uit. De algemene welvaart in Voorhout's bedrijven stemt tot tevredenheid. Als eerste gemeente in Nederland werkt Voorhout mee aan het onderzoek van reuma. Veel preventieve maatregelen konden, dank zij een eensgezinde verte genwoordiging, worden genomen Het bezoek van koningin Juliana en de geboorte van de 5000ste inwoner waren voor Voorhout punten van betekenis Er werden in 1961 niet minder dan 91 bouw vergunningen afgegeven. waarmee f 2.906.780 was gemoeid. Binnen enkele weken zullen nog 179 woningen in aan bouw zijn. Bovendien zün er weer en kele hectaren grond aangekocht, opdat de lijst van woningzoekenden in het nieuwe jaar zal slinken. Het werk aan de Jacoba van Beieren- weg zal nog wel een flinke tijd vergen, maar de verbreding is in volle gang Nadat de burgemeester nog vele plan nen van de middenstand (zeven nieuwe winkelpanden) en riolerings- cn ver licht ingswenken had gememoreerd, wens- te hij ieder alle goeds voor 1962. voor moeders met zuigelingen en kleu ters. Voorts werd in het wijgebouw aan de Wilhelminalaan een nieuwe kamer ingericht voor hoogtezon-behandeling. NOORDWIJKERHOUT Zilveren jubileum ontvanger Op 1 januari jl. was het 25 jaar geleden, dat de heer Th. H. Horsthuis, gemeente- ontvanger van Noordwijkerhout, werd aangesteld als tijdelijk ambtenaar in dienst der gemeente Noordwijkerhout na| reeds enige tijd als volontair ter secreta rie werkzaam te zijn geweest. Aanvanke lijk werkte de heer Horsthuis op de af deling sociale zaken, later bij de afde ling bevolking en de afdeling financiën,! totdat per 1 februari 1941 rijn benoeming tot gemeente-ontvanger volgde. Gedurende de 25 jaren dat de jubilaris) in gemeentedienst heeft gewerkt, heeft hij zioh doen kennen als een plichtsge trouw, ijverig en nauwgezet ambtenaar de gemeentekas is bij hem altijd in goede handen geweest. De heer Horsthuis is een bescheiden mens. die het liefst zou hebben gezien, dat aan zijn jubileum geen enkele rucht baarheid was gegeven. Van enige offi ciële huldiging of viering zal dan ook geen sprake zijn. Slechts in de intieme kring van gemeentebestuur en gemeente ambtenaren zal vrijdagavond in het raad huis aan het jubileum aandacht worden geschonken. OEGSTGEEST Uitbreidingsplan in hoofdzaak Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland! hebben het raadsbesluit van juni 1960 tot vaststelling van een uitbreidingsplan in hoofdzaak gedeeltelijk goedgekeurd. Bui ten de goedkeuring van G.S. valt o.m. tfe bestemming van een terrein betrokken bij het uitbreidingsplan „Drie Witte Palen", waarover B. en W. inmiddels een ont-i werp uitbreidingsplan in onderdelen naar G. S. stuurden. B. en W. stellen de raad voor tegpn het besluit van G.S. geen beroep aan te te kenen. aangezien de argumentatie van de afkeuringen (planologisch gezien) zeer Zo zullen de gronden ten noorden van het Oegstgeester Kanaal en ten westen van rijksweg 4 geen bestemming krijgen voor agrarische doeleinden, waarbij kas-i sen rqoeten worden gebouwd; een deel' van de gronden tussen de Rijnsburger- weg en de rijksweg krijgt eenzelfde be-i stemming; de gronden tussen de Rijn enj de Rhijnhofweg-Valkenburgerweg (strookj langs de Rijn tussen de in noordwestelijke riahting geprojecteerde provinciale weg ten westen van Rhijnhof en het Valken- burgerveerpad) mogen ook alleen voor agrarische doeleinden zonder de bouw van kassen worden gebruikt, Geldlening van acht ton B. en W. van Oegstgeest achten het noodzakelijk voor de consolidatie van vlottende schuld, dat een geldlening van f 800,000 wordt aangegaan. De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten biedt een dergelijke lening aan. B. en W. stellen voor op dit aanbod in te gaan. Raadsvergadering Woensdag zal de gemeenteraad van Oegs'.geest om half acht in openbare ver- gadering bijeenkomen. Op de agenda' staan o.m. een voorstel tot het aangaan van een geldlening van f 800.000. tot het niet in beroep gaan tegen de gedeeltelijke goedkeuring van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en tot vaststelling van in 1962 te houden gemeenteraadsvergaderingen. VALKENBURG Schaaknieuws De schaakvereniging .De Toren" be gon haar eerste wedstrijden in het nieu-j we Dorpshuis. Het fraaie interieur heeft wellicht verschillende spelers geïnspi reerd tot verrassend goed spel. Zo wist H. Ouwersloot de kaïppioen Herm. Rus- schenberg in ds zesde zet mat te zetten, terwijl de afgebroken partij tussen P. Langeler en Hk. Russchenberg voor! laatstgenoemde zeer hoopvol is. Uitslagen van de wedstrijden: D Tijs termanC Houwaard 10; M van der Mey—T van der Vijver M; J Schou tenL Noon 01; Herm Russchenberg W Russchenberg 10; P Langeler— Hk Russchenberg afgebr. Voor de middenstandsbeker: Hk Ou wersloot—W Russchenberg 1—0; Hk Ou werslootHerm Russchenberg 10. Voor de kampioenswedstrijden zijn de standen in groep I: J Schouten, 7 ge speeld. 5' 2 pt; P Langeler, 7 gespeeld, 514 pt; L Noort, 8 gespeeld, 414 pt; Hk Russchenberg. 9 gespeeld, 3 li pt; H| Ouwersloot, 9 gespeeld. 3 pt; J van der Mey, 8 gespeeld. 2 pt; Groep II; Herm Russchenberg. 7 gespeeld. 614 pt; D Tysterman. 9 gespeeld. 6 pt; W Russchen-i berg. 5 gespeeld. 4 pt; T van der Vij ver, 7 gespeeld. 3 pt; M van der Mey, 9 gespeeld. 3 pt; C Houwaard. 5 gespeeld. 2 pt; C de Vroedt Sr. 5 gespeeld, 2 pt.' Dinsdag speelt „De Toren" voor de L.S.B een competitiewedstrijd in het Dorpshuis tegen Voorschoten 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4