Dutch Swing College Band ontketende bijvalsstormen Ds. Slump (Oegstgeest) legde werk met en voor Papoea's neer Afscheid in Warmond van koster L. H. de Nie Pilmanschool NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DINSDAG 2 JANUARI 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Haarlemmerstraat III. 35 uur: Re ceptie t.g.v. 60-jarig bestaan en herope ning „De drie Enen". Schuttersveld, 7.45 uur n.m.: Kerst boomverbranding. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Hendrik IV". Leiderdorp, Raadhuis. 7.45 uur: Gemeenteraad. Woensdag Lakenhal, 2 uur: Nieuwjaarsvergade ring Kamer van Koophandel. Academisch Ziekenhuis, 11.25 uur: Middagpauze-bijeenkomst. Restaurant Van der Heüden, 8 uur: Leidse Assurantie Club, H. Trietsch automobielverzekering. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Toneelgroep Theater met „Brieven van een Dichter". Diligentia, 2.15 uur: Toneelgroep Are na met „Pierrot valt van de maan" Donderdag Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Arme Bitos". Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad Ope rette met „Das Dreimadlerhaus", Schubert, voor K. en O. Den Haag, Diligentia, 8 uur: neelgroep Studio met „Procederen" Zaterdag Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Hendrik IV". Diligentia. 8 uur: Virginia Pleasants, clavecimbeL Films Casino (tot en met woensdag 2.30 uuri Drie jongens en een hond (alle leeftijden) 7 en 9.15 uur: Boem, de superman van dc marine (14 jaar); donderdag: Op grond van overspel (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hercules overt Atlantis (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur)Adieu. Lebe- wohl, Goodbye (alle leeftijden). Rex (2.30. 7 en 9.15 uur): Stormloop der Tartaren (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het oog van de duivel (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Afspraakjp in september (alle leeftijden). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Tentoonstellingen Lakenhal, schilderijententoosntelling „Jonge kunst uit Amsterdam" (tot 22 januari). Lakenhal, tachtig jaar tram (tot 22 januari). Boerhaavezalen, tentoonstelling foto groep „Rupture"' (tot 13 januari). Academiegebouw, schilderijen en te keningen van Jan Schlechter (tot 15 januari). Rijksmuseum van Oudheden. „Neder landse opgravingen in Egypte" (tot 25 februari). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6 309 uur n.m., zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantnee 6: maandag dinsdag van 4 tot 530 uur woens dag en zaterdag van 12 tot 4 30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 'savonds Kerstbomen brandden al in Leiden Hoewel pas vanavond op het Schut tersveld de officiële verbranding van kerstlbomen in Leden plaats heeft, zijn er hier en daar als gevolg van activi teiten van voornamelijk jeugdige per sonen al heel wat afgedankte bomen in vlammen opgegaan. Zondagavond omstreeks lcwart voor acht hadden ongeveer tweehonderd jongelui het in de Dru; venstraat al heel bont gemaakt. Toen twee politiemannen met een patrouillewagen over de Rooseveltstraai reden, zagen zij boven de huizem langs de Zoeterwoudsewag de vlammen hoog opslaan. Er bleek een grote stapel kerstbomen in brand be staan. De brandweer bluste het vuur. Ondertussen heeft de politie ook nog ongeveer 1300 kerstbomen buitgemaakt im de stad. Ze werden naar de gemeen telijke opslagplaats voor vuilnis ge bracht. Adventkerk Leiden Op zaterdag 6 januari zal de Advent kerk in de Doopsgezinde kerk te Leiden om 10 uur een Bijbelstudie en om 11 uur een dienst houden. In de dienst hoopt de heer J. Voorman, proponent te Den Haag, voor te gaan. '"TOEN IN 1955 bet eeuwfeest de Zending op Nieuw-Guinea werd gevierd, is door de kerk aldaar en de Hervormde kerk in Nederland gezamenlijk geld bijeengebracht waarmee jonge Papoea's in de gelegen heid zouden worden gesteld buiten hun land te studeren. Reeds in 1956 kwamen de eersten. Gedeeltelijk vooi rekening van het studiefonds, gedeel telijk met een gouvernementsbeurs maar onder auspiciën van dat studie- De Raad voor de Zending heeft toen dominee en mevrouw F. L. Slump— Beauvesier bereid gevonden de zorg voor deze jongelui in Nederland op zich te nemen. In de volgende jaren zijn verscheide- tientallen jongens en later ook n jes naar Nederland gekomen, die thans studeren aan universiteiten en middel bare scholen, voor verpleegster en vooi technische beroepen. Het zijn dominee en mevrouw Slump die altijd maar 1 adressen wisten te vinden om deze jongelui op te vangen, die leiding ga ven en die, als de jongelui het in deze voor hen vreemde omgeving moeilijk hadden, hen tot steun waren. Voortzetting Zaterdagmórgen was een groot aan tal van deze jonge Papoea's, die dit weekeinde op Oud-Poelgeest een con ferentie hielden, in het zendingshuis gekomen om met de secretarissen van de Raad voor de Zending afscheid te ne men van dominee en mevrouw Slump, die met ingang van het nieuwe jaar deze werkzaamheid hebben neergelegd. In een toespraak wees dr. G. P. H. Locher erop dat ds. Slump de laatste vijf jaar eigenlijk zijn zendingswerk, dat hij zo lang op Nieuw-Guinea heeft verricht, op deze wijze heeft voort gezet. De totale ommekeer van een tot voor kort nog primitief land waar van de jeugd nu hier Westers ge schoold wordt, heeft hij meegemaakt. Geen bromfietsen meer op fietspad Rijnsburgerweg B. en W. van Leiden hebben beslo ten op de Rijnsburgerweg een proef te nemen met het afsluiten van de rijwielpaden voor bromfietsen. Hiertoe zullen de bekende ronde blauwe borden worden vervangen door rechthoekige zwarte bordjes met in witte letters het opschrift „rijwiel pad". Dit bordje duidt aan, dat óp het pad verkeer met rijwielen met ingeschakelde hulpmotor is verboden, zoals trouwens op een onderbord ter verduidelijking zal Worden aangege ven. De bromfietsen zullen dus op de rijbaan moeten rijden. Deze maatregel is genomen om een eind te maken aan de ongewenste toestand op de rijwielpaden, waarop de gewone fietsers en de bromfietsers verplicht zijn te rijden. Het verschil in snelheid van deze beide catego rieën weggebruikers op de zeer smal le paden schept voortdurend gevaren. B. en W. hebben zich er reken schap van gegeven, dat ook aan het rijden met bromfietsen op de rijbaan risico's zijn verbonden. Het zal ech ter zowel van het gedrag van het snelverkeer als van dat der brom fietsers afhangen, of met de proef het gewenste resultaat wordt bereikt. Diep respect moei men _a voor de wijze waarop ds. Slump zijn in het primitieve Nieuw-Guinea verworven ervaring aan deze studerenden in deze tijd wist dienstbaar te maken. Het alles bepalende ook in dit werk was voor hem cn zijn vrouw de vreug de dat hij het Evangelie aan de Papoea's mocht brengen. Het bestuur van het studiefonds in Nieuw-Guinea kon de Papoea's met ver trouwen zenden, omdat het wist dat de Raad voor de Zending de zorg voor hen aan ds. Slump had toevertrouwd. Tele grafisch vroeg het bestuur dominee en mevrouw Slump bij deze gelegenheid daarvoor hartelijk te danken en hun enige cadeaus te overhandigen. Geen afscheid de tropische landbouwschool te Deven ter. Hij dankte voor alles wat het echt paar Slump voor hen had gedaan en zei dat het voor de Papoea's in Neder land vreemd zal zijn nu ds. Slump de zorg voor hen heeft neergelegd. Dit is echter geen volledig afscheid, want velen zullen stellig nog dikwijls in z\jn huis binnenlopen. Hij heette de heer G. van den Hoven van Genderen, die dit werk van ds. Slump overneemt, hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat het zou komen tot een goede samenwerking. Ten slotte sprak ds. Slump zelf nog een kort woord. Hij memoreerde dat het hem indertijd erg moeilijk was geval len van Nieuw-Guinea afscheid te moe ten nemen en dat hij er altijd dankbaar voor is geweest, dat hij zijn werk met en voor Papoea's op deze wijze nog een tijd heeft mogen voortzetten. Misselijke streek in Lisse Vele brieven verbrand door vuurwerk in brievenbus Uitslaande brand op Kort Rapenburg Een hevige uitslaande brand in de luxe schoenmakerij van de heer Leu- verink, Kort Rapenburg 13 heeft van morgen bijna het leven gekost van me vrouw Loen en haar dochtertje. De brand ontstond omstreeks half aoht in de schoenmakerij waar vluchtige vloeistoffen in contact kwamen met de verwarmingsapparatuur. Binnen korte tijd stond het hele bedrijfje in lichter laaie. Op de eerste étage werd mevi Loon wakker door het geschreeuw de schoenmaker. Met haar dochtertje in de armen kon zij zich in pyjama op het nippertje redden. Met twee hogedruk- en twee lage- drukspuiten heeft de brandweer de brand geblust De gehele woning is gebrand. De schade wordt op ongeveer f 20.000 geschat. De heer Leuverink is verzekerd Brandje, inbraak en baldadigheid C Zondagmiddag brak door kortsluiting brand uit in de automatische motor- pomp van een watermolen aan de Mare- dijk te Lelden. De brandweer blusie het vuur met een koolzuurapparaat en de nevelspuit. De schade bedraagt f 600. In de nacht van Oud op Nieuw s igebroken in de drukkerij van Brill in de P'antijnweg Er worden een sigaren Kistje met f 100 alsmede een hoeveelheid sigaren en sigaretten ver mist. In dezelfde nacht werd de aan een lichtmast op het Levendaal gemonteer- veor.npclame van dameskapper L Tongeren met stenen stuk gegooid; de schade bedraagt f 300. Auto ontvreemd in Breestraat In de nacht van vrijdag op zaterdag de auto van de heer J. M. van der Drift u.t Warmond, eigenaar van een automa'iek in de Breestraat te Leiden, ontvreemd. Toen hij omstreeks tiwee uur zijn zaak verliet zag hij zijn auto nog juist wegrijden Het is een Opel Record, bouwjaar 1957, no. PV 21-66. Lisse heeft het oude jaar uitbundig uitgeluid: er knetterden links rechts honderden rotjes en bommen, vuurpijlen schoten sissend het lucht- i in en vooral op het kruispunt V eldhorststraat-Heereweg was het, ondanks het slechte weer, nog vrij druk, al was het slechts een schaduw van vorige jaren. Belhamels hebben de laatste jaren geprobeerd de boel in Lisse op stel ten te zetten. Auto's werden beko geld met ontploffende rotjes, recht tegenover het postkantoor laaiden midden op straat hoge houtvuren op, enz. De burgemeester heeft verleden jaar gedreigd strenge maatregel te zullen nemen en inderdaad hield zich toen tijdens de jaarwisse ling vrij koest. Ook dit jaar, zo leek het, was er van uitgesproken vandalisme geen sprake. De schijn bedroog. Om kwart voor twee rinkelden de alarmschel- len bij de leden van de vrijwillige brandweer. Er was brand ontstaan in het postkantoor. Er hing een ver stikkende rook in de kantoren, maar men had al gauw door wat de oor zaak was. Kwajongens hadden vuur werk door de gleuf van de brieven bus gegooid en daar er honderden brieven waren in gestopt kon een sterke rookontwikkeling ontstaan. Nadat men de smeulende stapel brieven waaronder veel luchtpost had geblust, bleek veel totaal verkoold en nog meer zo sterk be schadigd, dat het niet meer voor verzending in aanmerking kon ko men. De politie zoekt naarstig 1 degenen die deze misselijke streek hebben uitgehaald. K.O.-laan opgeheven nu een K.O.-plein Met ingang van gisteren is de Kamer- lingh-Onneslaan opgeheven en ook Lam- menschansweg geworden. Dit in verband met de komende reconstructie van de Lammenschansweg na verwijdering van de trambaan. Tot de Leliestraat wordt de vernieuwde weg vierbaans en tussen Le liestraat en Zoeterwoudse singel drie- baans. Het plein bij het station Leiden zuid-west zal Kamerlingh-Onncsplcin worden genoemd. voorhout Moedige redding Gistermiddag reed de 15-jarige Adri Hoek Pzn. op zijn fiets langs de Dins dagse wetering en keek onwillekeurig naar het brandwak in het ijs. Tot zijn ontsteltenis zag hij een paar kinder handjes boven het water uitsteken. Zon der zich te bedenken, sprong hij in het wak en macht het genoegen smaken het 3-jarige zoontje van de fam. P. Bel van de verdrinkingsdood te redden. Lezers schrijven ons Oproep Herv. Kerk inzake Nieuw-Guinea De oproep van heit breed modenamen van de generale synode der Hervormde Kerk tot ovenheid en wik van Neder land. heeft me zeer geërgerd. Hoopt de Herv. Kerk door ceze oproep iets te kunnen bereiken Naituurlijk hoopt ze dat Maar in feite zal deze oproep niets einders don verwarring en onenigheid in Nederland teweeg brengen. Was de hoop daar soms op gevesto^d Do Herv Kerk heeft door het publi ceren van deze oproep gefungeerd als spreekbuis van Inttonesüë. Dat i« zeer bedroevend. In deze oproep wordt ge sproken van gerechtvaardigde verlan gens v«n volk en regering van Indonesië. Maar Indonesië heeft in 't geheel geen gerechtvaardigde verlangens. De Indone sische regemng wil slechts onderhande len met Nederland op basis van souve- reiniiteitsoverdrachu van Ned. Nieuw- Guinea aan de republiek Indonesië. De ze staat snakt naar gebiedsuitbreiding Is dit een gerechtvaardigd verlangen Volstrekt nu et De bevolking van Nieuw-Gumca ver toont in geen enikel opzicht overeen komst mot diie van Indonesië. De Pa poea's behoren tot het negiride (zwarte) hoofdras en de InKtoroasiëre tot het mon- goliide (gele) hoofdras. Geografisch be hoort Nieuw-Guinea in het geheel niet bij Indonesië, maar bij het werelddeel Australië. Maar ondanks deze oramisken- bame feiten blijft Sukarno aandringen op onvoorwaardelijke overdracht. De Herv. Kerk spreekt in haar oproep van gerechtvaardigde verlangens ran volk en regering van Indonesië Het Ne derlandse volk wordt verweten hard nekkig vast te houden aan plannen, die ndet zijn te verwerkelijken. Welke plannen wonden bedoeld De plannen ter verwezenlijking vam het zelfbeschik kingsrecht voor de Papoea's. In Her vormd Nederland van 30 dec. tj.l. word beweerd, dat onze regering teveel heeft beloorfid. Dit is ten emen male onwaar. Maar door chantagepolitlek van Indone sische kant en door pamiekzaaiens in eiigen land wordt het onze regering echter onmogelijk gemaakt haar plan- Een voorbeeld van paniek zaaien, is het uitgeven van deze oproep. Door de ze oproep wordt de stemming onder de Nederlanders in Nieuw-Guinea slech ter. Hierdoor zal de ontwikkeling wor den geTemd. Durft de Herv Kerk hier voor de verantwoordelijkheid te dragen Of is het de bedoeling geweest om een minder goede stemming te kweken 7 In deze oproep had een agitator als Sukarno veroordeeld moeten worden Helaas is dit ndet gedaan. Om zichzelf te beschermen schuift men een dun: placht van zich af. Deze oproep is mijns inziens een toonbeeld van beginselloos heid Er wordt in toegegeven aan eisen van een man, die van dezelfde idealen bezeten is als Hitler. Het is te hopen, dat vele leden van de Herv. Kerk. d'ie het met deze oproep niet eens zijn, hun protesten niet voor zich zullen houden Het moet blijken, dat er in deze op roep geen rekening is gehouden met de opvattingen van zeer veel leden van de ze Kerk. J. v. T. te Lelden Zaterdagmiddag waren vele leden de Hervormde gemeente en andere be langstellenden bijeen in 't Trefpunt om afscheid te nemen van de koster L. H. de Nie, die dit beroep ruim 37 jaar, n.l, van 1 oktober 1924 af had uitgeoefend. Toen de heer en mevrouw De Nie met familie waren binnengeleid, sprak de heer E. de Vos als vertegenwoordiger van de Hervormde gemeente de vertrekken de functionaris toe. Hij zei, zich moeilijk te kunnen voorstellen, dat nu een ander de plaats van De Nie zal gaan innemen en zijn werk voor de kerkdiensten zal doen. De rustige en ingetogen manier, waarop alles werd gedaan, is voo meesten onzer een vanzelfsprekendheid geworden, aldus de heer De Vos. Na dank te hebben gebracht voor de vele werk zaamheden, verricht voor de kerk Warmond, overhandigde hij de heer De Nie een couvert met inhoud, zijnde de opbrengst van een rondgang door de ge meente, afgerond door de kerkvoorgdij tot 750. Mevrouw De Nie kreeg bloemen aangeboden. De predikant, ds. H. L. Boonstra, heeft slechts een tiende gedeelte van z\jn aantal dienstjaren meegemaakt, maar De Nie toch reeds als een plichts getrouw mens en uitstekend adviseur leren kennen. Vooral in de laatste jaren is het werk voor de koster niet meegevallen, daar hy veel ziekte en ongemak heeft doorgemaakt. Namens de kerkeraad dankte ds. Boonstra hem voor zijn trouiu en toewijding wenste hem met zijn echtgenote een blijde levensavond toe. Dr. J. Zandee. oud-predikant vai In de week van 21 t.m. 27 december Gevestigde en vertrokken personen IN LEIDEN VESTIGDEN ZIOH: C Kagenaar en fam. chauffeur. Lage Rijndijk 81a; A C Kulk en fam, rijks ambtenaar, Boshof 17; J van Egmond en fam, laboratoriumbediende, Decimastraat 30a; T J M Videier en fam, bouwkundige. Haagweg 100; B Blansjaar-van Rijn, Van Riobeeckhof 15; W M Tijssen, hulp in de huish, Rijnsburgerweg 47; W J B van der Groen, elektr technicus, Joh de Wittstr 23; L E Boter-Dozy, Stationsweg 3a; P J Dregmans, klerk, Wasstraat 53; Z Ju-Arnoldus, Utr Jaagpad 37; H Ruiter- Zuidema, Pasteurstraat 2E; C J M Ver haart, handwerkonderwüzeres. Lelie straat 128; M Baayen, onderwijzeres. De Sitterlaan 47; M P van der Wolf. chauf- feuse, Vingboonshof 11; J C H Blom. Lok horststraat 15; E Peek-von Schiikkmann, Vollenhovenplein 67; D Kruider-Imt- horn, Spaarnestr 35; J T M Burgers, Thorbeckestraat 70; C A Kruijshaar, mili tair, Noordeinde 2a; T Hieminga, mili tair, Noordeinde 2a: K H Harmsma, Haarlemmerstraat 247a; C Bartels, mili- bair, Noordeinde 2a; E J de Bruijn-Stik- kelman, Hogewoerd 7; W A van Meeu- Zoeterwoudsesingel 30; H S Croes, Noordeinde 47; M van der Willigen, Steenschuur 10; A J van der Hoeven, verpleegster. Haagweg 84; J P M Schel lens. Bakh Roozenboomstr 2; V H var den Oever, Witte Singel 85; C J M var Gessel, v d Waalstraat 43; G N Schcr- penzeel, verpleegster, Rijnsburgerweg 10: TAE Leidse Gehoorzaal was zater- dagavond tot de laatste plaats bezet met jazz-begerige jongelui van allerlei soort en gading. Al bij voor baat gespannen en ongedurig, lieten zich, toen het eenmaal zo ver was, over alle trappen van geestdrift heen optrekken tot een eendrachtige ver voering. De pauze had inmiddels nuttig dienst gedaan als afremmende factoi Dank zij bovendien het verstandige optreden van de muzikanten-als-en- semble en de zo goed als onmerk bare ordemaatregelen, heeft het jazz concert van de befaamde Dutch Swing College Band geen ogenblik tot wilde tonelen geleid. We moeten de leiding van K. en O. onze erken telijkheid daarvoor betuigen. Het regelmatig de jeugd in de gelegen heid stellen, in natura de top-ensembles de jazz te beluisteren, is een daad culturele betekenis, de pretentie van de K. in K. en O. waardig. Hoe men deze i van muziekmaken ook moge waar deren, niemand kan ontkennen, dat de jazzmuziek is, meer dan sommige uitin gen, die, ten onrechte, ook als" muziek worden aangediend, maar het geenszins zijn. Nadat Peter Schilperoort hem had voor gesteld, presenteerde de leider één voor één zijn medewerkers aan het machtig applaudisserende publiek. Ze zagen cr allemaal onopvallend uit in hun gedekt blauwe costuums met zwarte dasjes, die veel op die van onze over- en betover grootvaders lijken. Maar die deden nog Niet alle toehoorders hebben deze avond hun „eigen" jazzmuziek ge hoord. Sinds het ontstaan in New- Orleans zijn er immers voortdurend ontwikkelingen en aspectveranderin gen gaande. Die betreffen in wezen nanier en intensiteit van expres sie, al werden daardoor ook de tech nieken beïnvloed. Jazz is in feite im provisatiekunst, waarbij een blad met noten ondenkbaar is. En elke prestatie is, in theorie althans, on herhaalbaar tot in de détails. Maar de idealen veranderen. Wat deze vaklieden presteerden, verdient groot respect Ze hielden, als solist, als team, de zaal doorlopend gevangen. Maar het was een préttige gevangenschap, waarin men, tot op zekere graad actief luisterend, toch voornamelijk aangenaam passief zich kon laten meevoeren. Onophoudelijk stroom de de klank verder, kriebelend, tintelend, slingerend, flikkerend. exploderend, boven het straffe, obsederende metrum in de ritmesectie. De modernisten moesten hierin wel een compromis, een wat oppervlakkig klan kenspel horen. Ze zullen er met gepaste bewondering voor de enorme individuele stunts, voor het verstrooiende, ontspan nende bezighouden kennis van hebben genomen. Ook hun bijval mengde zich in "ie van de massa der „dixielanders". Maar volkomen in beslag nemend, was deze knappe, briljante, veelkleurige bont-verscheiden jazz niet. Tegenwoordig zoekt men het meer in de diepte, zei graag en als vanzelf een ernstig gezicht, zoals de liefhebbers van „klassiek" het bij Brahms plegen te doen En de adep ten raken gewillig in trance, waaraan ze nu in de Gehoorzaal stellig niet zijn toe gekomen. Maar het was allemaal geweldig. We denken aan het geraffineerde ge goochel van de trompettist, als hij zijn instrument had gestopt, het on gekend knappe spel van de sopraan saxofonist, die bij andere gelegen heden zijn klarinet dwong te zingen als een (schuif)-trombone. Die trom bonist deed het ook verbluffend goed. En dan de gitarist, de bassist en bo- enal de slagwerker, een wat nerveus muzikant, die, soliërend, ongelofe lijke dingen deed. Dan leek hij wel gegrepen door een meesleurende drift, machtiger dan zijn eigen sterke luzikale gedrevenheid. Aan het eind van de avond gaf hij nog :n onbegrensd enthousiasme ontketenen de minutenlange solo weg. Het was jammer, dat Schilperoort die zijn geopereerde rechterhand moest om niet zelf klarinet kon spelen, maar moest beperken tot aankondigen en. toe, wat voortreffelijk linkshandig pianospel. Met „The Saints go marching in" nam de dankbaar toegejuichte band afscheid Job. i i Wolfswinkel G A J de Vries, telefoniste, Wasatr P Damstra, scheepst ekenaar, Meloh Troublaan 42; A W de Graaf, kantoorbe diende, Burggra venlaan 49; F G Ter hoeve. natuurk lab assistent. Plantsoen 37a; J van Werven, zeefdrukker, Zoeter- woudsesingel 23; W C Vink, Rijnsburger weg 10. UIT LEIDEN VERTROKKEN J Visscher en fam, Lage Morsweg 11, Leiderdorp. Achthovenerweg 39; W van der Marei en fam, P de la Courtstr 85, Wassenaar, Ter Weerlaan 98; J J N Hu- ter en fam, Oppenheimstr 95, Oegstgeest, Akeleilaan 13; A F Akkermans en fam, Lammenschansweg 131, Wassenaar, Ter Weerlaan 78; E Teekens en fam. Lange Mare 94, Voorschoten, Griegln 7; F K Reijsenbach de Haan en fam, Rapenburg 106, Driebergen-Rijsenburg, AkkerwegÖl; H J Zandstra-Bavelaar en fam, Hoflaan 126, Leiderdorp, v d Valk Boumanweg 46; D Eckeltr»-»m en fam. Valeriusstr 102, Ede, Gld, Zonneoordln 57b; J Hekking en fam. Fr van Mierisstr 7. 's-Gravenhage. Den Helderstr 36; G van Woudenberg en fam, Zoeterw singel 106, Maastricht, Pres Rooseveltlaan 168c; T H Khoe en fam. Scholtenstr 34. Rijswijk ZH. Prof Meijers- laan 63; J W Streng en fam. Rijndijkstr 103, Boskoop. Azalealaan 41; M M Droo- gers-Baan en fam, Cobetstr 10. Huizen NH. Omroeplaan 2; A J Snelderwaard en fam, Ververstr 36, Wassenaar, Zijdeweg A M de Leeuw. Witte Singel 30. phen a d Rijn, Witte de Withstraat R E Treurniet. Klikspaanweg 30, Neder! Antillen; A M A van Zoen. Stationsweg 37. Lisse. Heereweg 196; H Boon. Boshof Hoorn. Clement Maertenszstr 23; D E 1 Gils, Wasstraat 15. Delft. Ruys de Beerenbroeckplein 10; F G van Gerris- heim. Marijkestr 28. Steenwijk. Bilder- dijkstr 110; A Pooijer. Soembastr 52 Edam. Rokersgracht 17: A B Huiskamp. Rijnsburgerweg 10. Alphen a d Rijn, Von- delstr 18; M W Moos. Rijnsburgerweg 10 s-Gravenhage, Gentsestr 109: J W Vls- icher. Lage Morsweg 11. Wassenaar -angstr 29: M Poolman P J Blokstr 22 Vve-eest. Zuidwolderstr 6; F. A P van Ril-Favier Vrouwensteeg 11. Zoetermeer .•an Riiweg 15: J M J Sinking, Hooe) Kerker' 39a. 's-Gravenhage. Emm"tr 118: A D Treurniet-Donker Breestr 177 Ne derlandse Antillen: W Betsema Rijns- -wee 10 's-Gravenhage Gr Herto- ginnelaan 18 D B Jonesmi. Fiinsburger- weg 10 ,«-0-»venhaee. Gr Hertogi 18: K P M J Hollmsn Zoeterw *5 's-Gravenhage van 145; W J M Vader. Hoge Rilndiik 98 Pünacker apa-k 1: J C R»-»Vo 'mnlwM 99 n Marinierswe» 7- T c Woste^-van ,en. Hogewoerd 83 D»n Ham Sena- -vun» 1: J Ooutier-^-VTee Herman, t 4 Oegstgeest. Pr Be*-r>haHln 23: J NnoHervliet. Sumatrastr 5°s C-o<nj«str 9- L .T Aernnudci* T.llgter- 4 Goes Vo»elzanewp® 22: M A J Go B'-nc. Rlinsbnreerwe» 10 's-O BKnehu' gemeente, thans wonende te Utrecht, merkte op, dat hij in verband met dit afscheid niet kon nalaten, hier aanwezig te zijn. Vooral koster De Nie had hem altijd geboeid door zijn rustige manier van optreden, zijn begrip voor het ambt, dat hij eigenlijk met zijn nimmer afla tende zorg voor een soepele gang van zaken bij de eredienst als „mede door hem uitgeoefend" beschouwde. U hebt altijd uw taak opgevat als een onderdeel van de eredienst en van de bediening des Woords en zodoende bent u een grote steun geweest voor de predikanten, die u hebt meegemaakt, aldus dr. Zandee. Het oudste gemeentelid. de heer J. v. d. Voet zei, de koster alle 37 jaren van zijn kosterschap te hebben meegemaakt. Hij wenste hem nog menig jaar van rustig leven toe. Namens de kerkvoogdij sprak de presi dent-kerkvoogd. de heer D. Koudijs, dg aftredende koster toe. De thans zittende kerkvoogdij heeft slechts een korte periode met hem samengewerkt maar toch is er in die tijd al veel voorgevallen. De verstandhouding is altijd goed ge weest. al lag de situatie voor beide kan ten niet steeds gemakkelijk. De heer De Nie dankte alle sprekers en bracht dank bovenal aan God voor de steun en zegen, die hij had ontvangen bij zijn vaak ni»t gemakkelijke werk. Hierna werden verversingen rondge diend en was er voor ieder gelegenheid, de heer De Nie, die op deze dag ook zijn 65e verjaardag vierde, de hand te druk ken. PLANTSOEN 65 - TEL. 01710-26558 TYPEN STENO in 4 talen DUITS - ENGELS FRANS-NEDERLANDS MIDDENST.OPL. WHi oi» SSlr Noo-Hwl k.T.oa— 119 Vlaar- Pn w R7- B F. .T v d T.ln- V d Vnnlovnil» 44 Vno'dwii- «n* 70; A P J **-nk Piln-lliv 191 V1,„rdir><rpn R V|S. -S*r 87 PC vor Wolden Po-w 47 Sfeer in 'l gezin f De „Nieuwe Leiducheer in I Auto van Hazerswouclenaar in Leiden beschadigd Voor een inwoner van Hazerswoude is het nieuwe jaar slecht begonnen. Zijn niet door hemzelf bestuurde) auto werd in Leiden namelijk twee keer aangere den. De eerste keer gebeurde dit toen da auto geparkeerd stond in de Buys Ballot straat. de tweede keer toen de wagen werd betrokken bij een aanrijding op de kruising Van Lennepstraat—Nic. Beets- straat. De auto werd door een en ander flink beschadigd. Doordat de berijder van een motorfiets op het kruispunt Nieuwstraat-Hoolgracht geen voorrang gaf aan een auto, kwam hij te vallen. Zijn duopassagiere. de 18- jarige mej. M. J. Blok, liep een hersen schudding op. Snelschaakploegen ontmoetten elkaar Zaterdagmiddag waren wij getuige van het laatste Leidse schaakevenement van het oude jaar: de langzamerhand tradi tioneel geworden snelschaakwedstrijd voor zestallen. Deze wedstrijd heeft en kele jaren geleden de zogenaamde mas sakamp tussen de Leidcnaren cn de schakers uit de omstreken vervangen. De nieuwe wedstrijdvorm sloeg zo in, dat de Leidse schaakbond besloot er een jaarlijks festijn van te maken. In drie klassen verdeeld hadden zich thans twaalf ploegen aangemeld. Met het oog hierop besloot wedstrijdleider Tervoorcn de competitie dubbelrondig te maken. In de eerste klasse was het eerste team van Philidor oppermachtig: het won al zijn zes wedstrijden cn eindigde met een voorsprong van 10% punt op de eer ste plaats. De overige zestallen in deze klasse leverden een heftige strijd om de tweede plaats. In de tweede klasse werd de ereplaats gedeeld door Philidor C en een zestal van L.S.B.-bestuursleden; daar laatstgenoemd etam buiten mede dinging meespeelde, ging de prijs naar de materiaalkast van Philidor De derde klasse gaf een groot overwicht te zien van Alphen B. In deze afdeling speelde o.a. een gemengd zestal mee van War- monders en Leithen-lcden. Jammer dat enkele verenigingen, die anders steeds trouw van de partij zijn. geen ploeg kon den formeren: wij denken bijvoorbeeld aan Leithen. Voorschoten en Boskoop. De eindstanden luiden: eerste klasse: Philidor A 26% pt; 2 3 L.S.G en Phi lidor B 16 pt; 4 Alphen A 13% pt. Twee de klasse 1./2. Philidor C en L.S.B.- bestuur 20% pt: 3. Katwijk 17% pt; 4. V.T.L. 13% pt. Derde klasse: 1. Alphen B 25% pt; 2. Sasscnhelm 19% pt; 3. War- mond-Lelthen (comb.) 15 pt; 4. Philidor D 12 pt De prijsuitreiking per klasse een prijs bestaande uit een schaakspel ge schiedde door de heer W H van der Nat. De extra-prijs voor de kortste partij ging naar J. J. Piket. Voor de aanvang van de wedstrijd had de heer v. d. Nat reeds de prijzen uitgereikt van de on langs beëindigde afval wed strijd, te we ten: J. J Piket eerste priis. M D Et- mans tweede prils. mr A. J Mulder derde prijs, dr J, B. Wllterdlnk vierde prijs. De extra prijs voor het grootste

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3