Raadsleden klagen over het van de NZH vervoer Dienstkleding (met pet) voor de gemeentewerklieden Raadslid J. P. Passchier in Noordwijk begraven Boerenleenbank Alkemade over de 6 miljoen SlpS Jacht op stropers in de N oordeinderpolder NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 19 DECEMBER 1961 Begrotingsonderzoek in Noordwijk te vol en Bussen zijn veel lopen te onregelmatig T^ERSCHENEN IS HET verslag van het onderzoek der begrotingen in de afdelingen van de raad en het antwoord van B. en W. hierop. Rapporteurs van de afdelingen waren de heren G. Vogelaar en M. C. J. Sedelaar. Beide afdelingen spreken hun vreugde uit over de slui tende begroting en knopen hieraan vast een woord van waardering voor het vele werk door het college verricht. In de tweede afdeling wordt aan gedrongen op bespoediging van de spanningsomzetting van 127 naar 220 Volt, wegens de moeilijkheden die hoe langer hoe meer met 127 Volt wor den ondervonden. Het college zegt toe te zullen onder zoeken in hoeverre het tempo kan wor den vensneld. In het fonds voor span- ningsverbeterinig zijn ruimschoots midde len aanwezig om de plannen te finan- Qp vragen uit de eerste afdeling over verwachten bouwcontingenten. moeten B. en W. mededelen, dat om trent het 'bouwcontingent 1962 nog geen enkele officiële mededeling is binnen gekomen Beide afdelingen dringen aan op be spoediging van het onderzoek inzake de bouw van een aula op de algemene begraafplaats. Wanneer de thans in uit voering zijnde uitbreiding van de be graafplaats gereed is, zal het college de mogelijkheden van verdere uitbreiding onderzoeken. Zodra deze gegevens be kend zijn, zal de raad kunnen beslissen of de bouw van een aula nog verant woord is. T ramcommissie In de tweede afdeling wordt gevraagd of de tramcommissie <nog bestaat en zo piet of het niet gewenst is een vervoers- commissie in te stellen. Er blijken name lijk vele klachten te zijn over de tegen woordige vervoersdiensten van de NZH. Alle leden zijn het erover eens dat de •^opheffing van de tram qua vervoer, Noordwijk geen verbetering is. De bussen lopen te onregelmatig en zijn te vol. Voorts zijn. er onvoldoende wacht- hokjes. Uit de eerste afdeling wordt erop ge- ai wezen dat met het tramstation ook de ^fietsenstalling is verdwenen, wat voor velen een probleem is. Het college ziet geen aanleiding weer een commissie In het leven te roepen By de Invoering van de bus verbinding is met de directie van de NZH een bespreking gevoerd over diverse wensen en de directie heeft daaraan voldaan. Als het nieuwe sta tionsplein klaar is kan de directie van de NZH wellicht voorzien in een fietsenstalling. Te zyner tiid zal het college daarop attenderen. In beide afdelingen wordt geïnifor- neerd maar de wijziging van de preca- ïoverordenimg. Diverse consequenties leze verordening heeft de raad oorzien of bedoeld, zodat wordt epleit voor een op de helling nemen am de verordening. Volgens de mede teling van het college bevindt de pre- uriove-ordenimg zich reeds op de hel- M, waarbij de nu en vroeger geuite bewaren in ogenschouw worden ge beide afdelingen bestaat bezwaar legen de machtiging de post officiële entvangsten op ƒ12,000 te stellen. Al- [emeen ir het gevoelen dat een krediet ƒ6000 voldoende is. De rest moet •ls stelpost worden beschouwd, waar- niet mag worden beschikt dan na speciale machtiging van de raad. Met deze suggestie kan het ooilege zich ver- migen. Gaslantaarns In beide afdalingen wordt aangedron- en op een spoedige vervanging van de log bestaande gaslantaarns door elet- rische. Deze vervanging zal zo veel mogelijk 'orden bespoedigd, maar het heeft lan- 6 tijd geduurd voor de door de raad evoteerde kredieten werden goedgc- eurd. Toen de materialen eindelijk rerden besteld, kwam men voor lange evertijdert te staan. Het laat zich ech- er aanzien dat in het komende voorjaar tal van projecten tot uitvoering zullen komen. In de tweede afdeling wordt ge ïnformeerd naar de mogelijkheid tot Stichting van een sportfondsenhad. Wellicht zóu een dergelijk had, mits gebruikt door diverse organisaties, rendabel zijn te maken. Sommige leden zouden in de inrichting zelfs een kegelhaan willen opnemen! Het college wil deze mogelijkheden gaarne in studie nemen. In beide afdelingen wordt algemeen de wens uitgesproken de Oranjefeesten niet meer op het Lindenplein te hou den, maar, evenals vroeger, meer i: richting van het raadhuis. Dit zou. name voor het busverkeer, veel minder moeilijkheden opleveren. Deze sugg» tie zullen B. en W. in overweging neme V reemdelingenverkeer Eenstemmig zijn beide afdelingen oordeeL dat de raming van 20.000 behoeve van het -vreemdelingenverkeer, als stelpost moet worden beschouwd. De raad zal moeten instemmen met de a genomen activiteiten alvorens over krediet beschikt kao worden en zolang zal dit bedrag dus moeten worden ge blokkeerd. Ook met deze suggestie kan het col lege zich verenigen. De leden van beide afdelingen vra gen zich af of de uitbreiding van de vervoermiddelen van de politie met een surveillanceauto wel nodig is. Zij ach ten de aanschaf van scooters beter. Ver scheidene leden bepleiten de aankoop van een jeep, welk vervoermiddel prak tisch is en beter aan het doel beant woordt dan een personenauto. B. en W. antwoorden dat, om aan de geuite bezwaren tegemoet te komen, een jeep zal worden aangeschaft. B. en W. Noordwijk stellen voor: NJ "DEHALVE de begroting heeft de Noordwijkse raad vandaag ook nog ■*-* een vrij grote agenda af te werken. Tal van benoemingen komen aan de orde variërend van gemeentegeneesheer tot adviescommissie vordering woonruimte. Voorts moeten enkele grondtransacties en pachtovereen komsten worden vastgesteld. Voor f 6000 kan opnieuw een woning aan het Sluispad worden aangekocht. Aangezien de realisering van het uit breidingsplan Beeklaan dit vereist en de prijs redelijk is, stellen B. en W. voor tot aankoop te besluiten. sic de commissie voor openbare wer ken akkoord gaat. Om <te voorzien in die behoefte aan vaste fmainciëitiiigsmiddelen vragen B. en W. een miaohtiiiging tot het sluiten van vaste geldleningen tot een maxi mum van f 4.000.000. Voorts een mach tiging voor feasgeldlanimgen tot een ma- Ook komt d>e 'hernieuwde vaststelling van de personeelsvaroirdiening bp de agenida voor, benevens een besluit tot verstmekking van dienst- en werkkle ding van die werklieden in dienst der gemeente. B. en W. adhiten heit namelijk van groot belang, dat ook door de werklie den die waardigheid d'er gemeente wordt uitgedragen en daarom wondt voorgesteld' voor rekening van de ge meente kleding ter beschikking te stellen en het dragen daarvan verplicht te stellen. Alle functionarissen, werklieden, in casseerders meteropnemers .enz., ont vangen een pet en verder, naar de aard van hun werkzaamheden, een overal of een broek en een jas Prestatiebeloning Het ambtenarenreglement wordt weer gewijzigd. Voorgesteld wondt daarin op te nemen een omschrijving van de pres tatiebeloning, waartoe de gemeente per 1 januari 1961 is overgegaan. Voorts wordt opgenomen een bepaling die be oogt de doorlichting van het personeel verplicht te stellen. Tevens stellen B. en W. de raad voor 'het college te machtigen tot 'het overeenkomstig toe passen -van loonsverhogingen die voor rijkspersoneel gelden. Tegen de vaststelling van die uitbrei dingsplannen Beeklaan en Vinkeveld is een bezwaarschrift ingediend dioor de heren R. C. en J. P. de Groot alhier. Reclamanten stellen dat hun grond, die binnen het plan gelegen is, als hyacin- temgrond onmisbaar is. B. en W. merken hiertegen op, dat deze grond reeds in 1937 in het uit breidingsplan voorkomt. Uit over wegingen van stedebouwkundige aard kan aan het bezwaar niet wor den tegemoetgekomen. Het college stelt daarom voor deze bzwarèn on gegrond te verklaren met wélke vi- Onder grote belangstelling begrafenis was een sprekend bewys van de fote plaats die de overledene in de oordwykse gemeenschap innam. De ge formeerde kerk aan de Vinkenlaan, aarin een rouwdienst werd gehouden, 'as gistermiddag stampvol. Nadat de kist voor de kansel was ge- laatst, sprak de plaatselijke predikant, W. Dekker, woorden van troost tot de ïilie. Hij deed dit naar aanleiding van ahannes 17 vers 24a: „Vader, hetgeen ij Mij gegeven hebt Ik wil dat waar [ben, ook zij bij Mij zijn, om Mijn heer- ikheid te aanschouwen, die Gij Mij ge wen hebt". Namens de familie sprak de oudste rager van de overledene, de heer J. van Gezongen werden psalm 146 vers 3, ge- ng 47 vers 1 en 4 en gezang 54 vers 3: it Hem besturen, waken". Op de begraafplaats Ook op de begraafplaats was de belang, elling zeer groot. We merkten onder eer op wethouder J. de Geus. gemeente- Sretaris B. Ike, ds. P. Heinen, voorheen 'edikant te Noordwijk Binnen, tal van gen. Aan de groeve bad ds. Dekker het Onze Vader en hij sprak voorts de Apos tolische geloofsbelijdenis uit. De oudste zoon van de overledene dank te voor de belangstelling. Postzegelverzamelaars In Flora vergaderde de Noordwijkse vereniging van postzegelverzamelaars, onder leiding van de heer H. P. Heruer. Hij releveerde de lusteumtentoonstelling en stelde vervolgens ïïe befaamde jaar- verloting aan de orde. Deze slaagde, dank zij het nieuwe systeem, bijzonder goed. Het komt hierop neer, dat de trouwste bezoekers in de beste prijzen vallen. De volgende vergadering is op 15 januari aanstaande. Schietvereniging De wisselmedailles werden met de buks gewonnen door J. P. Goudriaan met 49 pnt le klasse; C. Boon 45 pnt 2e «iasse. I.. Wassing 43 pnt 3e klasse. Met KSO werden de medailles als volgt gewonnen: le klasse D. A. Luschen 58 pnt, 2e klasse P. Slingerland 56 pnt. Op 22 december wordt een onderlinge wedstrijd gehouden. v»n f 2.000.000. Subsidies In venbamid met het 65-jamiig bestaan van die 'hairmondekapel Onescendio wa gen B. en W. de naad' d'e kapel een bij drage te geven vam f 1500. Ook wordt voorgesteld aan de Noordwijikse amia- teurfotografen ten behoeve vam de bin nenkort te houden tentoonsbelli/rug Oud- Noondrwijk, een bijdrage van f 50 te schenken. Ter bestudering van het vraagstuk vam de vuilverbranding vragen B. en W. een krediet vam f 5000. Het ingena- eunSbureau Dwars, Heederik en Ver hei j zal gevraagd wonden terzake een ad/vies ukt te brengen. Verder bevat de agenda irrag enüoele kleinere zaken, zoals todkemniLng vam haifwezengeldi, erkemmimg van sooiëtei- ten en verlenging van het besluit tot regeling van sluitingsuren in de alge mene politieverordening. DE KAAG Kerstwijding Vanavond wordt in de zaal achter de Hervormde kerk door de Hervormde vrouwengroep „Ora et Labora" en de meisjesvereniging „Martha" een kerstbij eenkomst gehouden. Iedere belangstellen de is hartelijk welkom. De avond begint om aobt uur. Opening nieuwe zaak Morgenmiddag om drie uur zal de nieuwe bakkerszaak van de heer Jac. de Man aan de Buiten-Kaag in gebruik wor den genomen. Van 3-4.30 uur is er gele genheid het nieuwe pand te bezichtigen. RIJNSATERWOUDE Raadsagenda De gemeenteraad Van Rijnsaterwoude komt donderdag om 8 uur in openbare vengadering bijeen. Op de agenda staan: onderzoek geloofsbrieven en toelating van de heer G. P. van der Meer; vast stelling gemeentebegroting 1962 en be groting woningbedrijf 1962; vaststelling bedrag per leerling voor 1962. RIJNSBURG N.C.B.O. over het looiibeleid Op de ledenvergadering van de Ned. Ghr. Bond van Overheidspersoneel, af deling Rijnsburg, besprak gisteravond de heer B. J. de Jong, hoofdbestuurslid, het huidige loonbeleid. Als leden van de G.O.-commissie werden de heren W. J. Vrijhof en C. Borsboom herkozen. Hert loonbeleid was tot voor enige ja ren gebonden, hetgeen steeds weer tekor ten voor het overheidspersoneel veroor zaakte. Met de gerichte loonpolitiek (pro- duktiviteit) bereikte men een betere ver houding. Het standpunt van de bond is, dat het overheidspersoneel een eigen status moet hebben, die niet moet worden afgewogen naar het vrije bedrijf. Het voorstel van het C.N.V. is: driemaal de produktivitettsverhoging van de laat- jaren (een kleine vermindering). De bond stelt voor de belangrijkste be drijven aan te nemen als gemiddelde: wegwerken van de aohterstand van la gere en middelbare ambtenaren en een loonsverhoging van 5 procent voor die ambtenaren, die niet vallen in de werk- classificatio. Het jubileumjaar van de zestig jarige coöperatieve boerenleenbank Alkemade heeft bijzondere glans ge kregen doordat thans de zes mil joen gulden aan spaargelden is over schreden. Dit werd in laatste instan tie bewerkstelligd door een storting van de heer G. M. van der Voorn uit Hoogmade, die volkomen ver rast was toen hem een hartelijke huldiging ten deel viel. Voorzitter Jac. Pennings gaf uiting aan zijn vreugde over het bereiken van deze mijlpaal, daarbij prijzende woorden sprekend tot kassier C. der Poel en diens assistente, mejuf frouw E. de Koning. „De nimmer af latende ijver van de kassier heeft in belangrijke mate bijgedragen tot het bereiken van dit schitterende resul taat". De groei verliep als volgt: 1940 nog geen miljoen, 150 2.5 mil joen, 1959 5 miljoen, thans 6 mil joen. De heer Van der Voorn ont ving een prachtige kist sigaren. Kassier Van der Poel zei, dat voor al de onlangs gehouden jubileum- week een succes is geweest. Het to taal aan spaargelden bedroeg aan het einde van die weekf 5.815.775,1 naar welk bedrag moest worden ge raden bij de door de bank uitge schreven prijsvraag. De prijzen wer den als volgt behaald: 1. G. Ch. J van der Geest te Leiderdorp; 2. me juffrouw J. van der Geest te Oud- Ade; 3. G. Th. van der Meer t< Rijpwetering. In het bezit van een boekenbon kwamen J. M. Hogen- boom jr. te Rijpwetering, J. A. der Geest te Oud-Ade, G. J. van Meer te Rijpwetering, J. M. Hagen- boom sr. te Rijpwetering en Fr. J. Verhaar te Oude Wetering. Op de foto van links naar rechts de voorzitter van de raad van toe- :icht, de heer H. P. van der Poel. de heer G. M. van der Voorn, de heer Jac. Pennings en kassier C. van der Poel. ROELOFARENDSVEEN Tentoonstelling „De Diamantvink" In hotel De vier Heemskinderen heeft ,De Diamantvink" de vijfde tentoon stelling gehouden. Burgemeester Kolf schoten verrichtte, evenals vijf jaar ge leden, de opening. Kwantitatief en kwa litatief is er vooruitgang te bespeuren Op de expositie stonden ruim 200 vogels opgesteld. De uitslagen: naries E.K. (eigen kweek) stro ci troengeel, wit: 1 P. Los 88 pt, idem groep V.K. (vrije kweek): 1 S. G. Vrijburg 88 pt, 2 E. Koek 88 pt, 3 P. Akerboom 87 pt. Kanaries E.K., oranje, rood, zalm, mo zaïek: 1 P. Los 88 pt, 2 P. Los 88 pt. Idem V.K.: 1 S. G. Vrijburg 88 pt, 2 P. os 88 pt, 3 R. W. Turk 87 pt. Kanaries EK, Isabellen: 1 A Wolvers I pt. Idem VK: 1 J. Wesselman 88+ pt, 2 R. W. Turk 87 pt, 3 P. Akerboom 87 pt. Kanaries EK, agaat: 1 N. Turk 88+ pt, 2 R. W. Turk 86— pt. Idem VK: 1 J. Wesselman 88 pt, 2 P. Wolvers 88 pt, 3 P. Akerboom 88 pt. Tevens behaalde W. A. Wolvers de wisselbeker en bondsmedaille voor EK- kanaries. Tropische EK Japanse meeuwen: 1 C Loos 87+ pt, 2 C. Loos 87 pt. Buiten me dedinging A. A. Straver 88+, 88+ en "1 Pt Idem VK: 1 P. J. van Es 88— pt. EK zebravinken (alle kleuren): 1 C. Loos 86 pt, 2 C. Loos 85 pt. Buiten me dedinging A. A. Straver 2 x 87+ en 85 pt. Idem VK: 1 H. Kerkvliet 86+ pt, 2 P Akerboom 86 pt. EK Astrilde en Amandiqe: 1 A. A. Straver 90 pt met le lustrumbeker voor hoogst geklasseerde vogel (beschikbaar gesteld door burgemeester E. J. M. Kolf schoten), voorts wisselbeker en de Bonds- prijs voor hoogst geklassificeerde, 2 C. Loos 89 pt. Idem VK 1 en 2 A. A. Straver met resp. 89 en 87+ pt. EK nietgenoemden en kruisingen- 1 C Spring in 't Veld 86 pt. Buiten mede dinging A. A. Straver 88pt. Idem VK: 1 C. Spring in 't Veld 87 pt 2 J. v. d. Zwet 87 pt. Parkieten VK: 1 S. van Ruiten 90pt 2 C. A. Spring in 't Veld 87+ pt. OfsiC c\ \e_\ W- x c «29 Subsidieverordening jcugdgebouwen e.d. Een voor de raad van Alkemade gewone gebeurtenis dient zich aan de donderdag te houden raadsvergade ring. De raadsleden N. A. J. Rietbroek, N. J. Verhaar en G. S. Wagé hebben namelijk een voorstel ingediend gaan tot vaststelling van een verordening regelende de subsidiëring en garantie voor leningen ten behoeve van jeugd-, dub-, buurt- en dorpshuizen en vereni gingsgebouwen in de gemeente Alke made. De betrokkenen achten nu de tijd gekomen dat de gemeente regelend gaat optreden, daar diverse dorpskernen met ruimteproblemen hebben te kampen dit soort gebouwen. Het is voorts belang dat instellingen op dit gebied weten waar zij aan toe zijn en wat zij van de overheid kunnen verwachten. In de verordening is de bepaling óp> genomen dat ter beoordeling door de raad op schriftelijk vrezoek kan den bevorderd dat uit de gemeentekas een uitkering a fonds perdu wordt strekt van ten hoogste 25 pet der stich- tingskosten, dit met een maximum ƒ75.000 per gebouw. Naast een regeling voor aflossing wordt ook de mogelijkheid geboden technische hulp en grondaankoop, drie leden van de k.v.p.-fractie zijn mening, dat de twee prot. raadsleden met dit voorstel zullen kunnen instem- Raadsagcnda De agenda voor de op donderdag uur te houden openbare raadsvergade ring vermeldt o.a. het voorstel van b en w. tot vaststelling van een gewijzigde verordening inzake wijkmaxima drank wetvergunningen, verzoeken om subsidie door de jeugdver. „De Rakkers' K.J.B., de toneelver. St Pancratius. de r.k. zangver. „Vox Laeta" alle te Roe- lofarendsveen en de gymver. „Excelsior Alkemade" te Alkemade. Voorstel tot vaststelling van: a. een nieuw ambtena renreglement; b. een nieuwe arbeidsover eenkomstenverordening; c. een verorde ning tot voorlopige regeling van de over werkvergoeding in verband met de ar beidstijdverkorting en de 5-daagse werk week. Verzoek v^n de r.k. school te Oud- Ade om beschikbaarstelling van gelden voor de aanstelling van een vakleer kracht voor het onderwijs in het vak handwerken. Voorstel b. en w. tot op- nieuw-verpachting aan tr. de Wit Oude Wetering van het nog resterende land in het Meerkreukplan. Voorstel tot voorziening in de vacatures wegens pe riodieke aftreding van de leden der drie burgerlijke armbesturen in deze meente. Behandeling bezwaarschriften inzake aanslag woonforensenbelasting 1961. Na de openbare vergadering wordt in besloten zitting behandeld een ingeko men verzoek om financiële medewerking voor oprichting van een dorpshuis, welke bespreking op 23 nov. jl. werd uitgesteld tot een volgende vergadering. TER AAR Op veiling nog steeds goede witlof Ook. in de afgelopen week "ging het weer bes*, met het witlof; de vraag naar dit artikel blijft heel goed. Ook de kwa liteit is goed, weinig gebreken die de handelswaarde verminderen en praktisch ge enblauw en smet. Verschillende kwe kers zijn nu volop aa nde oogs ken goede winst. Als de vorst aanhoudt, is er kans dat het zo nog een poosje doorgaat. Ook glasandijvie wordt prima ver kocht tegen een beste prijs, die hoger is dan in andere jaren om deze tijd. Ook de aanvoer is groter. De kwaliteit is niet zo goed, want vorstrandjes komen veel vuldig voor. Prei heeft ook een zet omhoog gehad en is nu duur. De aanvoer is niet groot, evenals van uien, die ook een beste prijs opbrengen. De spruiten hebben ook een beste week gehad. Hoge prijzen, goede kwali teit en goede vraag. Waspeen is maar matig gezocht. De kwaliteit is behoorlijk, maar de prijs is niet hoog. Nog wat restanten stookto- maten brachten een goede prijs op. Ze worden echter zacht en kunnen het ech te rode niet meer halen. Boerenkool ging vlot weg tegen eer lagere prijs dan vorige week. de ver schillende koolsoorten wilde men afne men tegen matige prijzen. Ledenvergadering De vereniging voor Chr. nat. school onderwijs houdt vanavond om half acht een ledenvergadering. Het bestuur stelt voor (in verband met de ledenaanwas van de laatste tijd) het aantal bestuursleden uit te breiden. De inspecteur van het lo, de heer L. Schipper te Leiden, zal spreken over: ..Waarheen na het zesde leerjaar?" Er moet ook één nieuw bestuurslid worden gekozen voor de vacature van de heert A. dc Vos. Kerstfeestviering De bond van Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes houdt morgen een kerst avond in het gymnastieklokaal. Aanvang 7.30 uur. Ijsbaan open Het ijs op de baan van de Ter Aarse IJsclub is prachtig glad, en het is spoedig sterk genoeg om gebruikt te worden door de liefhebbers van de schaatssport Dihs- dagmiddag, dus heden, om 1 uur is de baan vrijgegeven voor het gebruik en vanavond is de baan verlicht. Woensdag morgen om 11 uur wordt de eerste wed strijd gehouden. Het is een invitatiewed strijd op de drie bekende afstanden, waar een groot aantal rijders is uitgeno digd, onder wie de leden van de kern ploeg van het gewest Zuid-Holland. LEIMVIDEN Kerstwijding Vanavond houden de Hervormde jeugd verenigingen in het jeugdgebouw een Kerstwijdingsdienst. Aanvang 8 uur. Wild-west in Alphen |t HET leek er zaterdagmiddag veel op, of in de Noordeinderpoldcr een groep filmcineasten en acteurs aan het werk was voor het opnemen van een wild-westfilm. Er klonken schoten en er werd door agenten met pistolen in de hand jacht gemaakt op dwars door sloten heen vluchtende mannen. De aanleiding tot dit wild-westgedoe was een drietal Bodcgraafse stropers woonachtig in de Bodegraafse Meijc, de 23-jarige J. A. B. en de twee broers de 33-jarige J. G. B, en de 27-jarige G. C. B. In deze polder die gelegen is tussen de Nieuwkoopseweg en de Kortsteekter- weg was dit drietal bezig met het stropen van hazen. Zij deden dit op een wrede manier. De stropers gebruikten een net. dat over een dam tussen twee weilanden werd gespannen en waarbij een bloed dorstig hondje de wacht hield. De man nen dreven de hazen in de richting van het net waarin de opgejaagde dieren verstrikt raakten; ze werden afgemaakt door het hondje. Met deze „sport" waren zij zater dagmiddag op Alphens grondgebied bezig, toen twee Alphense politie mannen op controle waren voor de Visserij- en Jachtwet. De stropers, die in het bezit van een polsstok en een opblaasbare rubberboot waren trokken al stropende van weiland tot weiland Tactisch Toen de schemer viel bedroeg hun buit vijf haasjes. Op de een of andere manier moesten zij de polder weer ver laten. Dat gebeurde op tactische wijze. Voorop ging de man die een grote tas bij zich had. waarin natuurlijk niets zat, en die bij aanhouding alarm kon slaan. De beide anderen kwamen daar ver achteraan met de buit en de stropers- attributen. Toen de eerste man. de 23-jarige J. A. B. op de weg kwam. traden de politie mannen met pistolen in de hand onmid dellijk te verschijn en namen hem in arrest. Inmiddels kwamen ook de gebroe ders B. uit het land, die regelrecht in handen liepen van Alphens snelste politieman. Toen hij op een gegeven moment te voorschijn kwam, sloegen beide broers op de vlucht. ALPHEN AAN DEN RIJN Kerstwüdingen De jaarlijkse kerstwijdingen in de Herv. kerk van de Julianastraat worden woensdag- en donderdagavond gehouden. Zoals gewoonlijk wordt medewerking verleend door het Hervormd kerkkoor en een jongenskoor beide onder leiding van Dirk van Vliet, de Chr. Muziek vereniging „Arti et Religioni" (dirigent Peet van Bruggen), Piet Makkinje (trom pet) en Aat van Vliet (orgel). De aanvang is gesteld op 8 uur, maar vooraf is er twintig minuten samenzang. Er is ook nog een kerstwij ding in ge bouw „Jonathan" in wyk Hoorn, van avond om 8 uur. De Chr. gemengde zangvereniging „Con Amore" zal zingen en ds. P. A. Lefeber verzorgt de medi tatie. In Nabij is hedenavond de kerst- wijding van de christenvrouwen, afde lingen Noo.X en Zuid. Schoorsteenbrandje Voor een schoorsteenbrandje in een bovenwoning aan de Albert Verweystraat is gistermiddag de brandweer uitgerukt Het bleek allemaal nogal mee te vallen De brandweer heeft geen water gebruikt, zodat er voor de familie gelukkig weinig schade was. Enkele brandweerlieden heb ben de schoorsteen schoongemaakt Kerstfeest meisjesclubs De C.J.V.-meisjesclubs „De Zonnestraal tjes", „De Schakel" en „Vrij en Blij" heb ben gisteravond in het Hervormd wijk- gebouw ,3ethel" hun jaarlijkse contact bijeenkomst gehouden. Er was veel be langstelling. De leiding berustte bij juffrouw G. Sprey. In verband met het jaargetijde, wai programma van deze avond afgestemd op de advent en het kerstfeest. De zaal gezellig versierd met kerstgroen en kaarsen. Men volgde de door het Chr. Jongerenverbond uitgegeven liturgie „En zij gingen haastig!. Er werd veel gezongen en de leidsters, mevrouw R. Altona-Vonk en mejuffrouw D .Bouthoorn declameerden „Kleine Je zus, grote God" van Jules de Corte er „De dieren". Met behulp van een filmstrook werd het verhaal „Heggehannes" voorgelezen. De jongeren werd verteld hoe en het bekende „Stille nacht" is staan en wat het gebeuren in de kerst nacht voor de wereld betekent. LEIMUI DEN A.R. kiesvereniging over gemeentehuishouding De a.r. kiesvereniging hield maandag n het jeugdgebouw een vergadering on der voorzitterschap van de heer W. Muys. De heer J. G. Lamers uit Leiden sprak over „De gemeentelijke huishouding". Vergeleken bij vroeger is de zelfstan digheid van de gemeenten veel kleiner geworden, waarbij de heer Lamers met name de financiële afhankelijkheid de rijksbijdrage noemde. Hij toonde zich warm voorstander van een zo groot mogelijke decentralisatie omdat dit de democratie bevordert. Hy noemde de gemeenten de voorpOs- :n van de democratie. Het is daar moge- ik meer interesse te kweken voor open i rezaken en het is de kracht van eer gemeentebestuur dat het zo dicht bij de burgerij staat. Het is de taak van het rijk de zelfstandigheid van de gemeenten te erkennen en te bevorderen. Het gaat in de gemeenten ook vaak principiële politieke vraagstukken. In dit verband besprak de heer Lamers, na schillende taken van een gemeentebestuur ;vue te hebben laten passeren, uit voerig het vraagstuk van de subsidies door de gemeentelijke overheid. De c heid mag niet dan in uiterste noodzaak treden in zaken, die in de particuliere sector thuis horen. Een subsidie moet prikkelen om de igen activiteit op te voeren. Het systeem an subsidiëring voor de a.r. is aantrek kelijk en te verkiezen boven een recht streeks ingrijpjen van de overheid zelf. Na de pauze volgde een uitgebreide be spreking. HAZERSWOIIDE EvangelisatlcbiJeenkonist In de bovenzaal van „Het oude Raedt- huys" wordt donderdagavond een inter kerkelijke evangelisatiebijecnkomst ge houden De evangelist Th. Dikkes uit Lei den zal spreken over: „Wat maakt het kerstfeest tot een feest?" Aanvang kwart voor acht. Iedereen is welkom. Na een waarschuwingsschot gaf één zich direct over, de ander bleef doorren nen, dwars door sloten met de nog steeds In de lucht schietende politieman achter zich aan. De zak met vyf hazen pro beerde hU onder het Us te stoppen. Ten slotte gaf hij zich gewonnen. Het net, de polsstok, de rubberboot, de buit van vijf hazen en de hond werden in beslag genomen. De drie stropers zyn na een verhoor vrijgelaten. Voorstellen aan raad In de donderdagavond om half acht t« houden raadsvergadering komen weer verscheidene grondaankopen aan de orde in het uitbreidingsplan Noord; ten noor den van de Oudshoornseweg en ten oos ten van de Oranje-Nassausingel. Van de heer L. A. M. Smits te Hazcr6woude, enige percelen bos, weiland en water, samen groot 13.46,92 ha, voor 199.500; Van de heer A. Buitelaar te Alphen aan den Rijn een boerderij met erf, boom gaard, weiland en water, totaal 18.88,27 ha, voor 153.750; Van jhr. G. J. Stoop te Doorn, enige percelen weiland en water gelegen ten westen van dc Hei manswetering, samen 11.73,93 ha, voor een bedrag van 129.132,30; Van de heer J. W. Gerritsqp te Aarlanderveen een hofstede met erf, weiland cn water, to taal 25,65,90 ha, voor 290.000; Van mej. M. J. A. de Koster te Amsterdam een boerderij met erf, tuin, boomgaard, hak hout. weiland en water, gelegen langs de Nieuwe Sloot, voor 248.800. De heer Joh. Westmaas, aannemer, wenst ten behoeve van de bouw van een aantal boxen, een perceel binnenterrein van 1800 m2, gelegen achter de bebou wing langs de Van Nesstraat van de ge meente aan te kopen. De voorgestelde totaalprijs is 18.000. Van het voornemen de panden Hof- zichtstraat 2a en Raadhuisstraat 118 te slopen hebben B. en W. afgezien. Het college heeft zich bereid verklaard de betreffende panden te verhuren aan de afdeling Alphen aan den Rijn van het Roode Kruis tegen een huurprijs van f 40 per maand. Restauratiekosten en onderhoudskosten zullen gedurende de gehele huurtijd voor rekening van de huurster zijn. In de vergadering van 28 oktober 1960 zijn een zestal woningen door de raad onbewoonbaar verklaard. Van deze wo ningen zijn de panden Gouwestraat 42 en 46 en Brederodestraat 5 nog bewoond. Daar er voor de bewoners nog geen an dere huizen beschikbaar zijn, stellen B. en W. voor de ontruimingstermijn te ver lengen tot 30 juni 1962. Het bestuur van de Oranjeschool heeft medewerking gevraagd voor het naadloos maken van de vloeren in verscheidene lokalen. Het is gebleken dat de vloeren grote gebreken vertonen, waarin drin gend moet worden voorzien. Er kan niet zonder meer een naadloze vloer op wor den gelegd. Het bestuur heeft zich echter bereid verklaard eerst de vloeren te laten repareren, waarna de gemeente de ge vraagde medewerking kan verlenen voor het naadloos maken. Hersenschudding na huiselijke twist In de nacht van zaterdag op zondag ontstond in de ouderlijke woning van twee broers aan de Bloemweg ruzie, waarbij ook een tweetal zwagers was betrokken. Een van de broers liep bij de vechtpartij een hersenschudding op toen hij een klap met een stoelpoot kreeg. Dokter Zwartendijk verleende eerste hulp en liet de gewonde naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden overbren gen, Er was nogal wat schade aan het huisraiad. Boskopers mishandelden voetganger Toen zondagavond een voetganger in de Julianastraat een tweetal Boskoopse jongens van 18 en 19 jaar erop wees dal zij zich moesten haasten om de trein nog te halen, maakten de Boskopers zich daarover zo kwaad, dat zij de voetganger te lijf gingen en hem ernstig mishandel den. Hij liep daarbij verwondingen op aan zijn gezicht Voorbijgangers ontzet ten de man. De politie zag nog net kans de jongens uit de trein te halen en naar het politie bureau te brengen. Zij zullen zich te zijner tijd wegens mishandeling moeten verantwoorden voor de politierechter. ATTC viel tegen met een gelijk spel ATTC heeft zaterdag de halve winst aan het lager geplaatste Docos 3 moeten laten. Dit gelukspel heeft het nog te danken aan het door Docos gewonnen gegeven dubbelspel, omdat dc Leidcna- ren het onderling niet eens konden wor den na dc eerste game te hebben gewon nen. Kopman V. d. Neut won slechts een maal en V. d. Boom en Boogaerdt kon den samen niet voor vier of vijf punten zorgen, zodat het dubbelspel van belang werd. Boogaerdt won van Verhoef en Rijsbergen, V. d. Boom boekte alleen een zoge op Rijsbergen en V. d. Neut won alleen van Verhoef. Door deze 55 uit slag staat ATTC momenteel op de vierde plaats. ATTC 2 heeft hard moeten werken om geen nederlaag te lijden tegen Steeds Hooger/TSB 4 uit Den Haag. Na zeven partijen hadden dc Hagenaars een 5—2 voorsprong bereikt. Met veel inspanning heeft men een gelijkspel weten te for ceren. ATTC 3 boekte een 91 zege op MVO 3. Alleen P. v. d. Hoek liet zich in de eerste wedstrijd verrassen. ATTC 4 leed tegen Docos 5 een gevoelige 8—2 neder laag en staat thans met drie punten sa men met Sparkler 2 onderaan. ATTC 5 daarentegen nestelde zich ste viger aan de kop door con 100 zege op Tennico 1. ATTC 6 hield de halve winst tegen Play Fair 2 uit Leimiiiden in eigen huis. Het eerste damesteam behaalde tegen Unitas 3 twee tegenpunten door mej. T. Verheul. Uitslag 8—2. ATTC 2 (dames) verloor met 7—3 van Baronie 2. Het eerste juniorentcam won, zij het met moeite, met 64 van Bamnie 2. D. de Graaf bleef ongeslagen, J. Rogge veen en J. Rijvers wonnen beide een maal, het dubbelspel bracht de volle winst. ATTC 2 (junioren) leer een 82 nederlaag tegen koploper Treffers 2. Arno Leijnsc redde in de enkelspelen de,eer. Samen met Arie den Ouden wo« hij het dubbelspel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13