Honk in buitenwijk voorpost van het clubhuiswerk liseiinTi ta-s S¥ta! 117s Geleide naar de volwassenheid (III) -F :TWE LEroSCHE COURANT VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 ondei ht latei jstu\ nnei\ le 1 eigeel :lin« erugi di efge. Al) da' Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag 0 ieterskerk, 7.15 uur: Avondgebed, dr. '4£ «E. H. Oppenheimer, m.m.v. M. G jgejan, fluit jen Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 :he Comedie met „Arme Zaterdag Irediker, 8 uur: Contactavond Ewout Jjpenszgroep. leref Kerk, Oude Vest, 8 uur: Ad- lt Jeugdappel, ds. Vos, Wassenaar, ik- en jeugdkoor o.l.v. Chr. Hane- n d#df. m.m.v. Henry Blackmon, bariton, j lerblazers en pauken. jusstation, 13.58 uur: Vertrek strand- mg^ursie Kon. Ned. Natuurhistorische ij tijhmiging. ïlijkfen Haag, Schouwburg, 3 uur: -irkgroep Haagsche Comedie met „Es- iarMreit", 8.15 uur: Haagsche Comedie 1 get „Arme Bitos". jtebouw K. en W., 8.15 uur: Concert- touw-Orkest o.l.v. Eugen Jochum, Soipt Willem Noske, viool, niginputherse kerk, 8 uur: Adventsconcert. 8 uur: Willem Talsma, SJF Apotheken irtici 'feopend voor Sderapotheek, f23553. Films (2.30, 7 en 9.15 uur): De dui- ng bjd ogen van dr. Mabuse (18 jaar); inatyderdag: Mensen in het hotel (18 jaar) f ia.fido <2-30. 7 en 9.15 uur): Heldencom- ndo Q4 jaar), luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Wilde ha- 1 (14 jaar). I vatex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De over- l zijiers (14 jaar); donderdag: Haven der strijftstochten (18 jaar), f *i«Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De Nacht Tenj jaar). Vjtrianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Ontvoe- r ®lg in Budapest (14 jaar). eldijl Ids Tentoonstellingen Oudheden, „Neder- iri). tekeningen en grafiek van i'vripstra (tot 20 december. 912 en 25 u.) ig al&akenhal, Society of wood engravers ijkinit 14 december). nsr'jjtakenhal, schilderijen en aqaarellen om^to B. de Kat (tot 14 december). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- Sityaat 27. maandag en woensdag jareifc 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u. Bijkantoor chr. school Obrechtstraat: et i51w. dinsdag en donderdag van 0.30S rvJr nm., zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke Jensdag 2—5 uur. bedieugdbibliotheek. leeszalen en biblio- eloofeek Reuvens. Plantage 6: maandag, iemvisdag van 4 tot 5.30 uur, woens- 1 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. men Puzzel prominenten t^eer 1- P- Ju, Os en Paardenlaan 20, zj6g Leiden; 2. mevrouw De Bas-Van enten Klaveren, Rembrandtlaan 64, Al- ïtlijst phen aan den Rijn; 3. H. C. H. van I Holtz, Kersappelstraat 14. Noord- dad wijk. A LS je een poosje in een clubhuis werkt, kom je zomaar vanzelf de "-f*- gezinnen binnen. Je praat over de kinderen, over de man en heel vaak gaan de ouders je uit'zichzelf allerlei dingen vertellen. Door dit con tact kan het gebeuren, dat je herhaaldelijk hoort: Kunnen wij, moeders, ook niet eens een club krijgen? Wij willen er ook wel een avondje uit. Zo ontstaat dan een moederkring. Ook de mannen kunnen dan hun rechten laten gelden. Zo zien we ook hen eens in de week een avond bij elkaar". Dat vertelt ons het rapport van de L.J.A. over de Leidse clubhuizen. Dit beeld uit de praktijk van een van de plaatselijke clubhuizen gaat be slist niet op voor alle, ook al omdat de aanpak en de methode van het werk mede worden bepaald door de levens- en wereldbeschouwing, waar uit het geschiedt, maar het komt voor en is dus zeer bemoedigend. per week ongeveer 3646 jeugdigen en volwassenen aan. In totaal dus 4640 mensen. Het aantal gezinnen dat door middel van dit werk wordt bereikt, bedraagt 1268. Deze gegevens zijn verzameld in het vierde kwartaal van 1960. Ofschoon de onmaatschappelijkheid alle kringen van de bevolking voor komt, zij het onder verschillende ver schijningsvormen, bepaalt het bijzon dere jeugdwerk zich in hoofdzaak tot bepaalde laag van de bevolking, m in hoeverre er van een maat schappelijk bedreigd of maatschappe lijk niet-aangepast gezin kan worden gesproken, kunnen alleen de werkers op dit terrein uitmaken. Bij de beoordeling gelden onder andere de volgende normen: de ningtoestand, de verzorging van het uiterlijk van de man, vrouw en kin deren., de opvoeding van de kinderen, het gedrag van de ouders en de hou ding ten opzichte van de levens- en wereldbeschouwingen. Het ideale clubhuis De rapporteurs hebben zich ook be zig gehouden met de opzet en de in richting van het olubhuis. De volgende ruimten zijai in ieder geval nodig: had met garderobe, toiletten en bar (naet te groot; overzichtelijkheid is een van de eerste eisen); een zaal van 10 bij 10 meter voor dansen, spel, sport, toneel, kerkdiensten enz.; een omtspammngs- i 5 bij 13 meter voor biljarten. ?hoek, kaarten, televisie, een kletshoek en voor tafeltennissen; kan toor voor leiding en ontvang- en spreek kamer; ruimten voor jong-volwasee- nenwenk (jongens en meisjes van 15 tot 24 jaar); ruimten voor jeugdwerk (4 tot 15 jaar); hanidenanbeödlokaal meter; magazijn, kantoor Nieuwe Rijn 52) heeft 6 vaste beroepskrachten, 4 gehono- en 35 vrijwilligere. Contact met duizenden De stichting De Jeugdhaven (uit Ge- ref. kring) besohikt over vier huizenDe Mirt aan de Loge Rijndijk, Het Mieren nest aan de Monsweg, pe woelige Ba ren aan die Berhairdstraat en De Kajuit in het Meerhof. Er zijn tien vaste be roepskrachten, 65 vrij willLgers. Bereikt worden per week 1300 jeugdigen en 200 volwassenen. In noord worden 209 ge zinnen bereikt, in zuid-west 82, in het centrum 43. in het Morskwartier 93, in de omgeving van de Herenstraat 8. in de Zeeheldenbuurt 4 en in eqn andere wijk nog 1, in totaal 440. Het Volkshuis (Apothekersddjk) heeft de beschikking over 9 vaste beroeps krachten, 36 gehonoreerde vafckraohten en 34 vrijwilligers. Daar zijn de bezoe kersaantallen: 837 jeugdigen en 601 vol wassenen. Men heeft op deze wijze con tact met 116 gezinnen. Deze cijfers betreffen slechts een deel van. het werk van deze instellingen. De Moderne Jeugdraad (Amkerweak) zetelt in Ons Honk, Tiltus Bnamdsmaiaan 150. Br zijn zes vrijwilligers werkzaam. Er komen 80 jeugdigen en men heeft zodoende contact met 40 gezinnen. Ten slotte het Deger dies Hedls, dait een olubh/uisje 'heeft aan de Middielstegrachrt en de UiterstegrachtMen heeft 12 vrij- wiliMgens. De clubs wonden bezocht door 115 jeugdigen. Het aantal gezinnen waarmee men contact onderhoudt, be draagt 42. De Hervormde Jeugdzorg heeft (moord), het St- Frartcisous-Liefdewerk op Surinamestraat 148 (Noord) het Volkshuis op Zwarte Pad 32 en Marni- sestraat 104 (beide in Noord) en de stichting Rooms-Katholiek bijzonder ge- zinswerk en Jeugdzorg op Titus Bnands- malaan 76 (Zuid-West). Alle clubhuizen tezamen trekken Twee jongens bezig in een der Leidse clubhuizen. Constructie ve handenarbeid vormt het zelfvertrouwen. Foto N. van der Horst tegen op-de-lange-<baan-schuiverij. Op het ministerie van onderwijs moge ook bedenken, dat de bouw van clubhuizen met alleen afhangt van plaatselijk initiatief maar (echt niet in de laatste plaate) ook van de bereidheid „Den Haag". En over die bereid heid heeft Leiden nogal eens te klagen Overheidssteun kan het jeugdwerk renmin ontberen in de vorm van sub sidie. Gelukkig is er een tendens naar geleidelijke verhoging. Een vrij hoog ïntage van de exploitatielasten moet evenwel uit particuliere of ker kelijke bronnen worden gefinancierd, in januari 1957 werd in een voor van B. en W. van Leiden aan de gemeenteraad gewezen op de wenselijk heid om het toen voorgestelde percen- vam 25 zo mogelijk dn de loop van Cijfers Dit laatste artikel in de reeks „Geleide naar de volwassen heid" bevat tal van cijfers over de Leidse jeugdzorgin- stéllingen. Het eerste artikel werd woensdag geplaatst, het tweede gisteren. jeugdleiding en maatschappelijk werker (ster)huiskamer van 4.5 bij 5 meter meisjesgroepen; keuken van 3,5 bij 5 meter. Bij dit plan is gedacht aan stenen gebouw met een hoogte van ongeveer 4 meter. De kosten kunnen vrij laag worden gehouden omdat alles compect in elkaar is gebouwd. Als het clubhuis niet op een te dure fundering komt te staan, is de bouw- en inrichtingssom te stellen op ongeveer f 60.000, de grondprijs niet inbegrepen. De reservering var ruimte vc sugdzorgwerk in de nieuwe wijken rel in een urgent stadium gekomen door een brief van de staatssecretaris ondierwijs, kunsten en wetenschaip- aan het bestuur var de L.J.A., waarin hij meedeelt; dait hij de meeste de mi bij de Leidse jeugdzorgin- steüingen in gebruik zijnde honken (souterrains) in de wijken Noord en Zuid-West slechts tijdelijk els depen- es van de clubhuizen voor rijks- die in aanmerking wil laten ko- Dat wil zeggen: tot uiterlijk l september 1963. De staatssecretaris heeft er dan ook bij de L.JA. op aangedrongen, al haar invloed aan te wenden om vóór die da tum de beschikking te krijgen over be tere ruimten, opdat het werk „tot vol waardige uitvoeringsorganen voor bij zonder jeugdwerk" kan uitgroeien. De honken voldoen qua afmeting en indeling niet aan de eisen. De club huizen stellen de dispensatie echter wel op hoge prijs, omdat het nu mogelijk is, dat de gezinnen die zich in een ndeiuwe wijk hebben gevestigd, het con tact met het vertrouwde olubhuis be waren. Bedreigd contact? „Door de bouw van arbeiderswonin gen in Noond en Zuiid-West zal de oude binnenstad met haar vele slechte onbewoonbaar verklaarde huizen steeds meer wonden ontruimd.. De verplaatsing van maatschappelijk bedreigde en aangepaste gezinnen geschiedt zonder een centraal verzorgde maatschappelijke begeleiding, zodat het contact met voorposten van het clubhuiswerk in de nieuwe wij-ken van het grootste belang Voor dc Ingewijde Is het geen vraag of Leiden in staat is vóór de door de staatssecretaris genoemde datum zover met de clubhuisbouu te zijn, dat de souterrains gevoeglijk kunnen worden gesloten. Het is wel zeker, dat dit niet het geval is. De L.J.A. stelle daarom tijdig alles in het werk om de staatssecre taris ertoe te bewegen met Leiden de nodige consideratie te betrachten. Ons dunkt, dat hij in dit rapport en in een eventuele mondelinge toe lichting voldoende reden kan vinden tot verlenging van zijn dispensatie, In ons -tweede artikel schreven wij al, dat een werkcommdssie „Ruimte voor het bijzondere jeugdwerk in de nieuwe wijken" is gevormd. Zij is een garantie voor serieus overleg en voort durende waakzaamheid; Jeugdzorg zal, waar dat maar mogelijk is, waarrchu- drie jaar op 35 te brengen. Financiële moeilijkheden hebben dit plan verij deld. Gestreefd zou moeten wonden naar een overheddssubsidiie van 80 procent, namelijk 40 procent door het rijk en 40 door de gemeente. Aangezien de pro vincie een deel voor haar rekening neemt, zou met een gemeentelijke bij drage van 35 procent kunnen worden volstaan. Het percentage is al gestegen •tot 27^ Jeugdzorg weet dat z'n pupillen niet „heilig" zijn. Verre van dat! Trouwens, dat is een status, waarop deze omgang met de jongens en meis jes bepaald niet gericht is. Doel is: een onbaatzuchtig geleide zijn op de soms moeilijke weg naar dc bewuste, eenvoudige, verantwoordelijke vol wassenheid. Ds. Haverkamp volgt ds. Heule op als jeugdpredikant Naar wij vernemen, zal ds. H. Heule zijn functie als jeugdpredoksarvt van d« Geref. Kerk te Leiden neerleggen. Hij wordt als zodanig opgevolgd door da. E. Haverkamp. Zoekt u moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen Ds. J. Swijnenburg jubileerde in Amersfoort De jubilerende predikant ds. J. Swij nenburg, voorheen te Leiden en thans te Amersfoort, die herdacht, dat hij vijf-en-twintig jaar geleden voor het HARMONISCH IN SMAAK, AFWERKING EN VERPAKKING Prof. Keuning van recht in maakte studie West-Nigeria PROF. dr. J. Keuning, hoogleraar in het volksrecht en de rechtsontwik keling in de niet-westerse samenlevingen aan de rijksuniversiteit te Leiden, heeft van mei tot augustus een studie gemaakt van de rechtsbe deling naar het ongeschreven volksrecht en van bepaalde facetten van dit recht in West-Nigeria. Deze studiereis ging uit van de zojuist genoemde academie en prof. Keüning hoopt te zijner tijd de resultaten van dit onder zoek in een Engelse publikatie neer te leggen. Vóór de oorlog is prof. Keuning twee jaar lang voorzitter van een inheemse rechtbank op Su matra geweest. In Ibadan heeft prof. Keuning in mei tal van zittingen van de inheemse recht banken meegemaakt, die, naai- gelang van hun bevoegdheden, in vier soorten worden onderscheiden. Ook woonde hij er rechtsgedingen bij, die daar voor de „Engelse" rechtbanken werden gevoerd. Deze, vooral op het Engelse recht ge baseerde rechtspraak, is thans vrijwel uitsluitend in handen van Nigeriaanse juristen. Daarbij werden met name be handeld kwesties in de sfeer van het westerse bedrijfsleven, alsmede van ho ger beroep in volksrechtzaken. De in heemse rechtbanken in Nigeria krij gen per jaar circa 90.000 civiele- en 60.000 criminele zaken te behandelen. De „Engelse" 10.000 civiele en 20.000 strafzaken. Tournee In juni maakte de hoogleraar een grote tournee van ongeveer 3000 mijl door West-Nigeria om er overal zittin gen van inheemse rechtbanken bij te wonen. Hiervoor had hij uitstekende in troducties van het ministerie van justi tie ontvangen en het „Nigerian insti tute of social en economic research" stelde hem welwillend een auto met chauffeur ter beschikking. Tijdens deze rondreis heeft prof. Keuning een nauw contact gehad met de meest alleen-spre kende rechters en na afloop van de ge dingen uitvoerig met hen van gedachten kunnen wisselen over het volksrecht zelf en over zijn toepassing. Tot 1957 was de inheemse rechtspraak in handen van de volkshoofden (the chiefs"), maar op aandrang van de westers-ontwikkelde Nigerianen („the educated people"), is daar verandering in gekomen. Zo worden de acht in heemse rechtbanken van de hoogste „gradad" thans gepresideerd door ju risten, die in Engeland hebben gestu- in de daarop volgende categorie wordt recht gesproken door bijvoor beeld gepensioneerde ambtenaren, onderwijzers enzovoort, die uit de streek zelf afkomstig zijn. Hoewel Jubileum A. Kosten Vrijdag 15 december is het. zoals ge meld, 25 Jaar geleden dat de heer W. A. Kosten, ondercommandant van de brand weer, in overheidsdienst trad. Op die dag wordt hij om 5 uur in dl brand weerkazerne. Langebrug 56, gehuldigd, waarna gelegenheid bestaat tot het aan bieden van gelukwensen. deze mensen voortreffelijk op de hoogte zijn van het volksrecht, heb ben zU geen juridische opleiding ge had in de zin, die w(j aan dit woord hechten. Merkwaardig is, dat het ook tot de taak van de rechter behoort, het verslag van de zitting in het Engels op te stellen. Vandaar dat de rechter vaak aijn vragen in het Engels stelt, die dan door een tolk in het Yoruba de taal van West-Nigeria voor partijen worden vertaald en omgekeerd de verkla ringen van partijen en getuigen van het Yoruba in het Engels. De maand juli bracht prof. Keuning weer in Ibadan door, waar hij aante keningen uit oude en recente vonnissen maakte en wederom zittingen van de „Engelse" en inheemse rechtbanken meemaakte. Het was de hoogleraar op gevallen, dat het volksrecht in West- Nigeria zich aanpaste en aanpast aan de veranderde en veranderende omstan digheden. Ook had hij geconstateerd, dat er in het land pogingen worden ge daan tot een grotere eenvormigheid in het uit sociaal oogpunt zo belangrijke huwelijksrecht te komen, tne einde ver schillen, die zich in de diverse streken voordoen, te elimineren. Rotterdams Orkest voor Leidse jeugd Er bestond gistermiddag voor ht jeugdconcert door het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest zoals gewoonlijk een ruime belangstelling bij de Leidse scho lieren, zodat het programma tweemaal moest worden gegeven. Flipse had drie voor dit doel zeer geschikte werken ge kozen: Verdi's ouverture voor „La forza del Destino", Brittens ,A Young Per son's Guide to the Orchestra" en Tsjal- kofsky's Capriccio Italien. In dit programma stond het coloris- tische aspect van het moderne symfonie orkest op de voorgrond en dit is onge twijfeld hetgeen de opgroeiende jonge mens het eerst zal aanspreken, veel i dan bijv. constructieve en architektoni- sche elementen van het muziekwerk. Het orkest was bijzonder goed op dreef, zodat Verdi's ouverture met haar potpourri-achtige opbouw en emotionele contrasten werkelijk zeer boeiend ver klankt werd. Brittens variaties op een thema van Purcell met de bijbehorende orkestratie- toelichting voortreffelijk gezegd door Manus Willemse, leek ons zeer inspire rend voor dit auditorium en bovendien goed uitgevoerd. De koperblazers en slagwerkbespelers verdienen een extra woord van lof. Tsjaikofsky's Capriccio vormde een goede afsluiting die warme bijval oogst te. De sobere toelichtingen van de diri gent Eduard Flipse voldeden uitstekend, terwijl ook zijn pedagogische talenten weer duidelijk bleken. Dr. J. van der Veen. Zie voor stadsnieuwe ook pagina 8 Residentie-Orkest in Leiden onder Elie Poslavsky Het derde abonnementsconcert viel merkwaardigerwijze in twee scherp gescheiden gedeelten: vóór de pauze Bach en Mozart, na de pauze Bartók en Debussy. Ditmaal kregen zij, die de ongeëvenaarde schoonheid der klassieke meesters verre prefe reren boven de nieuwere meesters, niet het beste deel. Elie Poslavsky, die het orkest diri geerde, heeft met zijn leermeester Van Otterloo wel de gave van de scherpe lijnen en de exacte ritmiek gemeen, doch hem ontbreekt nog iets van het ly rische en poëtische uitbccldingsvermo- gen dat Van Otterloo wel bezit. In het klassieke repertoire blijft zijn visie nog al schools en, bij gebrek aan innerlijk leven, krijgen de tempi wat haastigs dat ons niet bevredigt. Zo leken de hoek- delen van het vierde Brandenburgse concert van Bach beslist teveel op snel heidswedstrijden om muzikaal nog erg bekorend te werken: de figuren der solopartijen, vooral in de vioolpartij, verdwenen bijna in acrobatische glis- sandi en we verbaasden ons erover, dat de solisten het tempo volhielden. Ook in het middendeel misten we de uitdrukkingskracht door nuancering die deze diepzinnige muziek kan bezitten. Hetzelfde bezwaar van gejaagdheid koesterden we tegen begin- en slotdeel van Mozarts pianoconcert in A K.V. 488, waarin Daniël Wagenberg de solopartij technisch briljant, doch stilistisch wat zwaar en routine-achtig en in het mid dendeel nogal stijfjes voordroeg. Hij stellig een groot pianist, doch Mozart ligt hem niet in de eerste plaats. Het geestdriftige applaus, dat hij terecht oogstte, gold zeker zün technisch n terschap. Voor het eerst werd hierbij de nieuwe Steinway-concertvleugel bespcjpld die Leiden (of beter de fa. Bender) thans rijk is, en we kunnen over het resul taat niet anders dan enthousiast zijn; het is een vorstelijk instrument. De vier orkeststukken op. 12 van Bela Bartók, een vroeg opus, nog uit 1912 daterend, hoort men zelden, het geen ons verbaast. Immers, deze rijk georkestreerde, zeer geïnspireerde, ster ke muziek heeft een zeer eigen karakter, ook al vinden we er verwantschappen terug met Debussy en met de jonge Stravinsky, zelfs met Mahler. Vooral het Intermezzo en de treurmars hebben ons diep getroffen. In dit werk voelde Poslavsky zich geheel thuis, zijn gevoel voor ritmiek en klankdosering kon hier helemaal tot zijn recht komen. Alle eerbied voor deze prestatie, die ons ervan overtuigt dat Poslavsky als dirigent goede mogelijkheden heeft. Dat hij dit hoge peil, waaraan hel gehele orkest deel had, niet helemaal kon handhaven in de drie prachtige Nocturnes van Debussy, komt misschien doordat hij nog teveel geoccupeerd is met de technische zijde van de parti tuur, zodat hij aan het sfeerscheppende niet geheel toekomt. Nuages klonk hee! fraai, doch in Fètes en vooral in de zelden gespeelde Sirènes vonden we de toon te open, te weinig gevoileerd. Ex kan hier grotere spanning worden ge schapen. Ook zong het vrouwenkoor van het Toonkunstkoor afd. Den Haag iets te luid naar onze smaak. Overigens veel lof voor deze uitvoe ring van een meesterwerk der nieuwere Franse orkestliteratuur, dat men zelden in zijn geheel kan beluisteren. De toehoorders toonden zich voor het gehele programma zeer dankbaar. Dr. J. van der Vee» eerst de preekstoel beklom, heeft on dervonden hoezeer men hem in Amers foort, maar ook ver daarbuiten ivaar- deert. Het is in het Hervormde wijk- gebouw aan de Beekensteinselaan geen gewone receptie geweest. Het is een groot feest geworden. Een feest van een gelukkige familie Swijnenburg cn een dankbare Hervormde Gemeente. Enkele honderden mensen hebben die dnakbaarheid geuit door acte de pre sence te geven en vele tientallen de den dat ook in tastbare vorm, zodat de stapel geschenken alsmaar hoger werd. Burgemeester J. de Wit en de wethou ders C. van Zwol en L. M. van Voorene kwamen hun opwachting maken namens het gemeentebestuur. De burgemeester :.prak de jubilerende predikant op har telijke en waarderende wijze toe. Ds. C. van Dop deed dat namens de Centrale Kerkeraad, de heer J. N. Sterenberg na mens de wijkkerkeraad. die zijn geluk wensen vergezeld deed gaan van ge schenken. Jeugdouderling Kcmpkes had de gehele jeugd van klein tot groot bijeen getrommeld en in dichtvorm werden al lerlei aardige belevenissen uit het leven van de jubilerende predikant opgehaald. Ook hierbij werden uiteraard geschen ken aangeboden. De hyeer H. F. van Slooten sprak namens de Ned. Zondags schoolvereniging, de heer J. Poth offreer de namens de Hervormde Gemeente een toga, waarna verder nog afgevaardigden van de Jeugd-Contact-Commissie, de Jonge Kerk en de CJMV, felicitaties en cadeaus schonken. Ook uit Leiden was een deputatie aan wezig, namelijk de heren J. Nijenhuia, A. v. d. Burg en M. Corpel, alsmede ds. Kuiperi uit Sloten. Voorts merkten wij nog op ds. B. Maarsingh uit Soestdijk, ds. M. Bodisco Massink uit Hoogland, ds. F. Palmboom van de Remonstrantse Broe derschap, da. J. M. Luyt van de Doops gezinde Gemeente, ds. E. van Loenen, vrijzinnig predikant, burgemeester A. F* H. Buining van Leusden, en de heer H. van Galen Last, president-kerkvoogd. Het huldigingsfeest duurde nog lang voort en ds. Swijnenburg, die een be roep heeft gehad uit Den Haag, zal wel de indruk hebben gekregen, dat men hem niet gaarne zou missen. Morgenochtend 9 uur begint de verkoop van deze prach tige, sterke "Scotty-Coats". VOOR MEISJES EN JONGENS. Eersteklas afwerking, nieuwste modekleuren. CAPUCHON EN JASJE GEHEEL MET SCHAPEVACHT GEVOERD. "SC0TTY-C0ATS" VOORRADIG VAN 2 TOT 6 JAAR. f. 1.- stijging per maat. KI. maai MEIT0N PANTALONS met nylon versterkt, voor jongens en meisjes. ^90 1-5 jaar, ALLE MATEN O» Geen tel. of schr. orders. LEIDEN: Hiirlemmennut 2» ROTTERDAM: Wew-Kruislude 35 Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse, singel Katendr. Ligedljk hk. Dorpsweg ZEIST: Slotliu 158-160

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3