E Leiderdorp staat voor groot aantal investeringen Lyceïsten hadden bonte avond C.B.T.B. -ers bespraken actuele problemen Lustrum lyceïstenvereniging VEVO te Alphen a. d. Rijn F NIEUWE LEID5CHE COURANT DONDERDAG 7 DECEMBER 1961 Alphen aan den Rijn veren is taf „Vevo" to gisteren voortge- iet met een bonte mvond in het Nuts- gebouw, die heden wordt herhaald. De belangstelling waa groot en de stem ming uitstekend. En dat laatste niet al leen b|j de medewerkers van dit feest Ook de ouders en genodigden hadden er plezier In. Onder de laatsten was ook burgemeester Z. Bruins Slot met zijn echtgenote, en de heer A. J. Dek ker. wethouder en leraar aan het ly- KOUDEKERK A. D. RIJN Geloof szekerheid werd gls- gehou- den van de Hervormde Gemeente. Ds. van Harten uit Delft sprak over: „Ge loofszekerheid". De persoonlijke ge loofszekerheid ls van bijzonder grote betekenis. Persoonlijke geloofszekerheid la gefundeerd op de Heilige Schrift. Uit voerig schetste spreker de verschilpun ten, die ln de 16e eeuw tusaen de rooms- katholieke Kerk en de reformatoren aan de dag traden. De r.k. Kerk ont kende de persoonlijke geloofszekerheid ln het algemeen en erkende deze slechts bij mensen die een bijzondere open baring of verzekering van Godswege hadden gehad. Krachtens de reformatorische belij denis hoort de zekerheid bij heg geloof en geldt het heil voor alle gelovigen Dit standpunt van de 16e eeuw is niet veranderd. Door piëtisme en mystieke stromingen is in onze Kerk de zeker heid vervaagd. De zekerheid wordt den gezocht als ieta dot boven het geloof uitgaat Vergeten wordt, dot God wer kelijk tot ons spreekt waar Zijn Woord op de rechte wijze wordt gelezen en verklaard en waar de Heilige Sacra menten op de rechte wijze worden be diend. Reformo'-.sch geloven is zeker heid hebben. Wanneer wij God houden voor een Waarmaker aan ZUn Woord, hebben wij in dut geloof zekerheid. God spreekt niet tot ons door dromen, (rtemmen of visioenen, maar door de verkondiging van het Evangelie. Ook io de formulieren bij de bedie ning van de Heiige Sacramenten spreekt God tot ons en geeft Hij ons een persoonlijke belofte Daarbij heb ben wil geen bijzondere aanwijzingen nodig. Wij moeten in de kracht van de Herlige Geeet de hand op de beloften leggen en eenvoudig uit de Verbonds- beloften leven, dan hebben wij zeker heid Spreker besloot: .Wij geven God de eer door aan Zijn beloften vast te houden en daarop te bouwen". Ds. Koerselmen dankte ds. Van Har ten voor ziin met grote aandacht aan gehoorde inleiding. Van de gelegenheid vragen te stellen werd door enkelen gebruik gemaakt, waarbij op sommige punten neder werd mgeeaan. In de vacature van de heer Joch. van Vliet die met herkiesbaar was. werd tot ouderling gekozen de heer W van der Pluim In de vacature van de heer Joh. van HaTSkamp, die eveneens niet her kiesbaar wes. koos men als do aken de heer P. Boom. Maatschappelijk werkster De onlangs benoemde maatschappelijk werkster, mejuffrouw Van der Schans, is met haar werkzaamheden te Hazers- woude—Koudekerk aan den Rijn be gonnen Van dinsdag 12 december af zal zij spreekuur houden te Hazerswou- de op elke werkdag van negen kwart voor tien "s morgens in haar iring Jan Steenstreart 3: te Koudekerk aan den Rijn in het Groene-Krui: bouw op dinsdagen van twee tot kwart voor drie "s middags en op vrijdag van zeven tot kwart acht 's avonds. Feestavond Dinsdag houdt de plaatselijke tmle van het Christelijk Nationaal Vak verbond een feestelijke propaganda- avond in het verenóeimgs gebouw Een bestuurder van de christelijke vakbe weging spreekt over (het onderwerp .De vrijhe:dsvn*n" De actuele vraag wordt behandeld of men nog kan spre ken over de vrijheid van de werkne mer. Daarna speelt de toneelveren: ging TOG uit Waddinxveen het toneelstuk in vier bedrijven „De weg tot elkander" Burgerlijke stand Geboren: WdVem Jacobm. z v Fran- crscus Jongeneel en Willempje Houwe- ling Overleden: Theresra Joharme Boting. m J wed v Picrter van Velren. ICJters: „15 jaar VEVO", op he>t podium brachten en alle aanwezigen het Vevo- fced zongen, sprak praeses Bert Dron kert een inleidend woord, waarin hij rector TaaL leraar De Man en inspec teur N. G. Groothuijse dank bracht voor de fantastische medewerking. Di>t gedeelte werd afgesloten met de benoeming van enkele ere-leden, mL mej. M. A. Dubbeldam, en de heer R. W. Boranema. Zij werden plechtig, met het zwaard, tot Vevo-ridder geslagen en de bijbehorende versierselen werden opgespeld. Dit laatste geschiedde ook bij de heer C. J. H. de Man, die vonig Jaar reeds tot r.d-der was geslagen. Na diit „plechtig" gedeelte brachten leerlingen u»t klas II van de gymna- fl>um-®ldel:n.g een toneelstuk „Het keu kenprinsesje" over het voettocht Het was een bewerking van een Chinees verhaal en het verband met ddt festijn was er leuk ingelegd. De lerares Ne- óentends, mej. Dubbeldam, had de regie. Het spel was niet zo vlot. maar de aan kleding en sommige aardige vondsten, maakten het toch tot een genoegen de opvoering te zien. Hierna zorgde „The Highschoo! Quin- t" voor enkele knappe muzikale bij dragen, waarbij vooral de pianist Jan van Hemert het goed deed en Cees van den Heuvel met drie verscha-lilende in strumenten optrad. Verkiezingsstrijd „Paardsprmgen door meisjes uit verschillende klassen o.Lv. mej M. de Leeuw werd goed u.tge- voerd en vormde een op prijs gesteld VDER de vaderlijke leiding van voorzitter J. van Tienhoven hield de kring Rijnstreek van de Chr. Boeren- en Tuindershond Holland-Bra bant gisteren in hotel Centraal te Alphen aan den Rijn een praatbijeen komst. De belangstelling hiervoor was groot en er werden tal van zaken aangesneden, die een of meer van de aanwezigen zwaar op de maag lagen. De heer M. van Berkel (Maasland), H. Havenaar (Berkel), P. Koedijk (Haarlem) en mr. D. J. Krajenbrink (Haarlem) trachten om beurten een zo goed mogelijk antwoord te vinden op de gestelde vragen. Aan de andere kant van de tafel werden soms scherpe dingen gezegd, onder meer ten het Landbouwschap. intermezzo. Een schetsje „Paspoort" door leerlingen van klas 2b onder re gie van de heer J. H. Harms was een verbaaltje uit de oude doos. waarvan men het slot ver aan zag komen Hierna volgde de bestuurswisseling. „Vevo"' kent ral. de „weelde" jaarlijks raa een felle verkiezingsstrijd een nieuw bestuur samen te stellen. Bert Dronkert bedankte zijn mede-be stuursleden. raam hen de ambtskete nen af en legde die om de bals van de opvolgers. Het presidium ging over naar de jeugdige Pim v. d. Giessen. dóe op zijn beurt heel netjes Bert Dronkert dank bracht voor zijn enor me arbeid voor dot lustrumfeest ver richt. Ook de aftredende adviseur kreeg dankwoorden en vertrouwen wend uitgesproken in zijn opvolger. Het laatste nummer voor de pauze werd gevormd door vraagtekens, met daarachter vermeld: „De leraren". Nu het waren slechts twee leraren, maar hun bijdrage kreeg een ovatie. De heren Bakker (zang en blokfluit) en de heer De Man (piano) brachten ral. een va riatie op „Janig Jetje", die buitenge woon geestig was, ook al waren dan de zorgkwaliteiten met groot. Het programma na de pauze bevatte de volgende puntenOom Janus in de wasmand; One man? Nogmaals: The Highschool Quintet, en voorts het op treden vaai een cabaretgroepje, be staande uit Bert Dronkert, Jan Bulk (piano) en Bentus van Eijk (drums). We konden d:t gedeelte reet meer bijwonen, maar twijfelen er niet aan, of dat zal ook goed zijn ingeslagen. Lezers schrijven ons Schoolkwestie Ter Aar Naar aanleiding van het bericht in de ieuwe Leidsche Courant van dinsdag 5 december jl. wil ik op het volgende Inderdaad heb ik aan de ouders een brief doen toekomen, waarin ik ontken, t op het ogenblik van de benoeming rapporten waren met waarderingscijfers. In het genoemde bericht staat: waar hij (ondergetekende dus) ontkent, dat een rapport bestaat met waarderings cijfers over de bewuste leerkracht." Ik heb het nu niet over de bewuste leerkracht, maar over de twee kandida ten. Ik beweer en blijf volhouden, dat. toen de proeflessen waren afgelopen en secretaris G. Roscnboom inspectierappor- van de twee kandidaten voorlas, in geen van beide rapporten cijfers werden genoemd, omdat ze er niet in staan. Deze zee rapporten zonder cijfers waren toen het geding. Later heeft de heer Rosenboom een 6 i een 9 „uitgezaaid" in het dorp, cijfers, e er op papier niet waren. Hieruit is de misère geboren. Dat de heer Rosenboom die cijfers niet had. is toch duidelijk ge bleken op de openbare oudervergadc- ring? De voorzitter vroeg toen aan hem ten aanhore van iedereen: „Hebt u porten?" Secretaris Rosenboom antwoord de hierop met „Ja!". De volgende vraag „Staan er cijfers in?" „Neen," luidde het antwoord. Dit was op 24 november. Nu beweert het actiecomité cijfers te hebben. Ik vraag: over beide kandidaten of over één? Het schoolbestuur heeft rapport van inspecteur Bos uit Ede der cijfers. Dat is normaal; op zo'n rap port komen nooit cijfers voor. Hoe komt het comité nu ineens cijfers? Eerder (24 nov.) had mei niet. Nu, 8 weken na de benoeming, wel. Heeft men om de heer Rosenboom er zichzelf te redden, het nu bij een van d( inspecteurs klaar weten te krijgen de ir de gemeente „uitgezaaide" cijfers op pa pier te krijgen? Dit lijkt mij een logische vraag. Nogmaals: na de proeflessen w twee rapporten; allebei zonder cijfers. Iedereen kan zich hiervan overtuigen bij secretaris Rosenboom. Die twee cijferloze rapporten waren aanleiding tot de rel. A. MAGRÉ Ter Aar, Westkanaal weg 109 TER AAR Verbetering De gemeente heeft de weggebruikers ;n dienst bewezen door het in goede staat brengen van het slechte stukje weg in de omgeving van de veiling. In scheidene raadsvergaderingen was over dit verkeersobstakel geklaagd. Nu is het keurig in orde; de weg is met klin kers bestraat Maar nu is er nog een klein stukje, zen voorbij deze verbeterde straat dat vol grote kuilen en gaten zit. Opletten blijft daar de boodschap. aanzien ondoenlijk al het gesprokene weer te geven en daarom zullen we ons beper- de vragen, die de meeste aan dacht kregen Zo wilde iemand weten hoe hoog het uurloon voor de boer op zater dagen en zondagen moet worden ge taxeerd. De heer Van Berkel kon het be drag niet nauwkeurig aangeven maar hij vertelde er wel bij, dat volgens het melk prijsrapport de kostprijs van de melk voor maar liefst 50 procent uit loon be staat. In het consumptiemelkgebied be dragen de arbeidskosten per liter melk 0,10 en in de zandgebieden circa 0,16. Voor de onaangename zaterdagse en zon dagse uren liggen deze bedragen uiter aard hoger. Uitvoerig werd voorts gesproken over de varkensprijzen en daarmee werd een bijzonder ingewikkeld probleem aangesneden, gezien de steeds wisselende heffingen en toe slagen. Zo moet momenteel bij ieder baconvarken, dat naar Enge land gaat, f 60 worden bijgelegd, terwijl voor de varkens, die naar ALPHEN AAN DEN RIJN Reconstructie Ruysdaelstraat De dienst van gemeentewerken heeft het verrichten van grond-, riolerings. er bestratingswerken ten behoeve van dt reconstructie van de Ruysdaelstraat er gedeelte van de Frans Halsstraat op gedragen aan de firma J. Bijleveld 8c Zn te Koudekerk aan den Rijn, die de op één laagste inschrüfster was bij de voor dit werk gehouden aanbesteding met een bedrag van f 72.315. ROELOFARENDSVEEN Kaartwedstrijd De uitslag van de kaartwedstrijd voor de uitgaansdag van de bejaarden: le prijs mevr. Turk-OHjerhoek. 5713 pnt; 2e prijs A. Hoogenboom 5310 pnt; 3e prijs Th. v. d Meer 5277 pnt; 4e prijs C. Hoogenboom 51^ pnt. Dinsdag 12 december wordt er weer een kaartwedstrijd gehouden in café Ro- dewijk. Frankrijk worden geëxporteerd, heffingen van plm. f 15 per stuk worden geheven. Het contingent voor Duitsland is thans „vol"'; ge lukkig is Frankrijk er thans als af- bijgekomen. De voorkeur moet thans uitgaan naar het „lich te" spek omdat voor het „zware" steeds moeilijker gegadigden kun nen worden gevonden. Hiermee samenhangend werd ook een vraag besproken inzake het Centraal Bureau Slachtveeverzekering (dat de elf veefondsen, die er voor de oorlog w: gaan vervangen). Het C.B.S. werkt meer op coöperatieve basis zonder winstdoel. De premies verschillen naar gelang de provincie. Zo geldt voor Lim burg de zgn. A-premie (de goedkoopste). Op de markten houden controleurs toe zicht op de juiste classificatie. Kritiek De abortus-Bang-be6trijding blijkt bron van aanhoudende zorg te zijn de heffing ervoor daarvoor ook. Het krijgen en behouden van een tb.c.-vrije veestapel is beslist eenvoudiger, zo werd gesteld. Wat de melkprijs betreft, meende de heer Van Berkel, dat de Nederlandse veehouder tevreden moet zijn over T „na veel strijd" bereikte garantieprijs. Naar aanleiding van de kritiek op het Landbouwschouw, zei de heer Havenaar onder meer; ..Denk er goed om. dat in het Landbouwschap uw eigen vertegenwoor digers zitten en het zou toch wel treurig zijn als deze mensen uw belangen niet goed vertegenwoordigen Een van de aanwezigen had ook kri tiek op de samenstelling van het bestuur van het produktschap voor vee en vlees: ,Er zitten mensen in, die nog nooit een varken hebben gezien en die niets an ders doen dan de voorzitter aaien." Over varkens gesproken: de heer Van Berkel wees er op, dat er thans in ons land te intensief wordt gefokt. Verder werd onder meer nog gespro ken over de beloning van de gehuwde LA :t investeringsprogramma van de gemeente Leiderdorp vermeldt voor de jaren 1962 tot en met 1966 de volgende erken. Uitbreiding Christelijke u.l.o.-school, uitbreiding Chr.-nat. lagere school Doeswijk, bouw centraal gymnastiek lokaal Kerkwijk, uitbreiding Chr. kleuterschool Doeswijk, bouw Chr. kleuterschool Zijlwijk, bouw r.k. kleu terschool Doeswijk, bouw openbare kleuterschool Kerkwijk, bouw Herv. kleuterschool ZM-polder, bouw 2e openbare lagere school ZM-polder, bouw 2e r.k. lagere school ZM-polder, bouw 4e Chr. lagere school ZM-pol der, bouw gymnastieklokaal Chr. u.l.o.- school Kerkwijk, bouw gymnastieklo kaal Chr.-nat. school Doeswijk, bouw centraal gymnastieklokaal ZM-polder, uitbreiding verlichting Achthovener- weg Doeswijk, uitbreiding sportvel den Kerkwiik, uitbreiding zwembad Kerkwijk, uitbreiding sportvelden Zijl- wijk, stichting volkstuincomplex op zandput Doeswijk, aankoop nieuwe vrachtauto gem.werken, aankoop lad derwagen voor de brandweer, uitbrei ding gemeentehuis, le fase Kerkwiik, bouw cultureel centrum met vergader zalen ZM-nolder, vernieuwing Does- brug met bijkomende werken. In verband met de vereiste urgentie- verklaringen en rijksgoedkeuringen kan het investeringsprogramma slechts betrekkelijke waarde worden toege kend. schrijven B. en W. Dat geldt ook x>r de volgorde der objecten. Niettemin hebben B. en W. bij het en der diverse onderwijsobjecten als vaststaand aangenomen, dat de tot ont wikkeling te brengen woonwijken in de Zijllaan- en Meijepolder, waarmede be gin 1962 een begin zal worden gemaakt, in snel tempo zullen worden gerealiseerd, zodat de verwachting gewettigd is dat het zielental de eerstkomende tien jaren zal verdubbelen. Uitbreiding Christelijke u.l.o.-school De vereiste medewerking is reeds ver leend. De rijksgoedkeuring is ontvangen, zodat nog in 1961 tot aanbesteding kan worden overgegaan. Uitbreiding Christelijk-nationale lagere school De uitbreiding met drie lokalen ii gent. De urgentieverklaring en de mede werking zijn verleend. Het wachten de rijksgoedkeuring. Verwacht wordt dat deze in 1962 zal worden afgegeven. Bouw centraal .gymnastieklokaal Het plan dateert van 1956. Het Vachten nog steeds op de urgentieverklaring. Daarna dient nog rijksgoedkeuring te worden verkregen. Uitbreiding Christelijke kleuterschool ln de Doeswijk De raad verleende medewerking tot de bouw van een nieuwe vierklassige kleu terschool. Met de bouw van twee lokalen n begin gemaakt Voor de voltooiing deze school is het wachten op de urgentieverklaring. Bouw Christelijke kleuterschool ln de Zijlwijk Nu is deze kleuterschool onderge bracht in de zesklassige lagere school tan de M. P. Splinterlaan. In verband net de bebouwing van het complex .Ouderzorg" zal het aantal leerlingen op deze lagere school dermate stijgen, dat spoedig alle zes lokalen nodig zullen zijn het lager onderwijs. Dan zal aa kleuterschool elders onderdak moeten werden verschaft, waarvoor de bouw een school noodzakelijk is. Bouw r.k. kleuterschool ln de Doeswijk is een terrein gereserveerd aan de Mauritssingel. Bouw openbare kleuterschool ln de Kerkwijk De neutrale kleuterschool aan de Wil lem Vronkenlaan zal per 1 januari wor den overgenomen door de gemeente er worden omgezet in een openbare kleuter- sohooL Ook het semi-permanente ge bouwtje zal worden overgenomen. bouw van een nieuwe kleuterschool noodzakelijk. Bouw Hervormde kleuterschool, tweede openbare lagere school en vierde Chr. lagere school De bouw van deze scholen in de Zijl laan- en Meijepolder staat in verband met de ontwikkeling van het uitbrei dingsplan, waar ongeveer 2400 woningen zullen worden gebouwd. Medewerking tot uitbreiding van deze school werd reeds verkregen. Voor het gymnastieklokaal werd nog geen urgen tieverklaring ontvangen. HET bestuur van de jubilerende lyceïstenvereniging VEVO met voorzitter Bert Dronkert aan bet hoofd heeft gistermiddag tijdens de i nde kantine van het Christelijk ly ceum gehouden receptie heel wat handen moeten drukken van oud leerlingen. die ter gelegenheid van het derde lustrum nog weer eens de hun zo zeer vertrouwde school wa ren binnengetreden. Tevoren waren de oud-lyceïsten wan het station met een ©rote open vracht wagen afgehaald, waarna een feestelij ke rijtoer door de gemeente begon. Het bestuur had plaats genomen in een ver sierde tentwagen In de smaakvol versierde kantine kwam allereerst het bestuur van de school het VEVO-bestuur gelukwen sen. Voorzitter Lemkes bood daarbij een opbengkostje voor de ledenadmini stratie aan. Wethouder A. J. Dekker bracht namens het gemeentebestuur gelukwensen over. Dns. M. A. Taal. reotor van die school, bood na-mens leerkrachten een geschenk onder cou vert aan. Bij de velen die kwamen feliciteren waren ook de oud-rector A J Scherp- bier. de korpschef van de Alphenoe litie, inspecteur N. G. Gtnoothuijse, best-uren van de zuster verenigingen uit Leiden, Gouda en Dordredht Ër werden tad \-am bloemstukken aangeboden. Velen hebben raa afloop van de recep tie de expositie van werken va-n leer lingen bezichtigd. Het abstracte over heerste. In de aula van de christelijke huis houdschool heeft het jubilerende be stuur met de oud-lyceïsten en een tad genodigden onder leiding van tafel- Oud-rector Scherpbier felici teert het bestuur van de Vevo. praeses dra. R. W. Boranema gedineerd. Verscheidene sprekers spraken hun waardering uit over de wijze waarop het bestuur deze jubileumviering heeft georganiseerd. De wethouder van On derwijs der gemeente sprak van een be stuur, dat zich hiermee heeft getoond. HAZERSWOUDE Laat Sinterklaasfeest De speeltuinvereniging Ons Verblijf geeft zaterdagmiddag half drie GE e clubgebouw nog een Sinterklaas- Tafeltennis De dames van Slagvaardig kwamen uit tegen Tonido 2 Leiden. Zij verloren met 4—6. Voor Hazerswoude wonnen G Boers en A. van Velzen, resp. twee er eenmaal. Zij wonnen ook het dubbel spel. RIJJSSATERWOUDE Auto in brand Door de gladheid slipte vanmorgen op de provinciale weg no. 7 ter hoogte wan Rijnsaiterwoude een personenwa gen. De auto -gleed naar de ber-m, stoot te tegen een hek en vloog in brand. De bestuurder, de heer S. van Soest, dri< ULt de richting Amsterdam kwam, raak te niet gewond. Zijn wogen brandde, ondanks het feit dat de brandweer met één spint fe vlammen spoedig kwam blussen, geheel uit. Door de versperring op de weg, die waarschijnlijk in het donker (het on geval geschiedde omstreeks half 7). niet bijtijds werd opgemerkt, botsten een personenwagen en een vrachtwagen tegen elkaar. Er was slechts materiële WOUBRUGGE Uit de raadsstukken Op de komende raadszitting komen o.m. de volgende voorstellen in behandeling: aanschaf van een foto-copieerapparaat ten "dienste van de administratie op het raadhuis (f 840); krediet van f 30.000 voor alle werkzaamheden, verbonden aan de verlenging van de Gerbrand Swartlaan (de verbindingsweg tussen deze laan en de H de Boerstraat wordt later aange legd); aankoop brandweerwagen met in gebouwde pomp (f 20.900) en bijbehoren chassis (f 13.000). LEIDERDORP Agenda gemeenteraad De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandagavond kwart voor 8 bijeen tei behandeling van de volgende agenda; voorstel inzake het verzoek om mede werking tot verandering van inrichting van de Rooms-Katholieke lagere school aan de Ericalaan; hierover staakten de stemmen in de raadsvergadering van 2S november, zodat de beraadslagingen kun nen worden heropend en een beslissing zal moeten worden genomen; voorstel tot continuering van de per 31 december a.s. aflopende fraude- en berovingsver zekering; tot vaststelling van het sub sidie aan de Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk Gezinsverzorging te Leiderdorp o 1960; tot het verlenen van een subsidie aan het voorzieningsfonds voor kunste naars; tot vaststelling van een verorde ning op de heffing en invordering schoolgeld voor het openbaar kleuter onderwijs; tot wijziging der verordening subontvangers; tot benoeming hoofdleidster en de leidster der neutrale kleuterschool in gelijke functie openbare kleuterschool: tot afrekening van de exploitatievergoeding voo neutrale kleuterschool over 1961; i grond van de N.V. Steen- Kleiwarenfabrieken „Ouderzorg - De Ridder" in liquidatie te Leiderdorp. De subsidiëring van het maatschappelijke werk Sedert 1 april 1957 wordt door de Pro testants Interkerkelijke Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzor ging algemeen maatschappelijk werl verricht en gezinsverzorging en gezins hulp verleend. Op grond van de bepalingen van de „Rijkssubsidieregeling Gezinsverzorging 1958" wordt aan de stichting subsidie toegekend, op voorwaarde dat door dc betrokken gemeentebesturen een gelijk percentage aan subsidie wordt bijgedra gen. Het totale gemeentelijke subsidie dient ƒ3686 te bedragen. De stichting heeft naast verzorging en hulp in Leiderdorp ook gewerkt ten be hoeve van personen/gezinnen in Leiden _jï Zoeterwoude. Een verzoek kan daar om tevens tot die gemeenterr worden gericht. deze gemeenten te verwachten subsidie kan in totaal ƒ818 bedragen Het verlenen van een subsidie van ƒ2868 kan verantwoord worden geacht, aldus en W. Verder menen zij dat subsidiëring in de kosten van het algemeen maatschap pelijk werk door Leiden en Zoeterwou de om praktische redenen niet kan den geëist, en dat in deze kosten alleen Leiderdorp moet bijdragen, namelijk 2155. Aankoop grond van Ouderzorg De liquidatie van de N.V. Steen- Kleiwarenfabrieken „Ouderzorg - Ridder" te Leiderdorp is thans zo gevorderd dat een gedeelte van de gron den. vrij van opstallen, aan de gemeen te kan worden overgedragen, zo hebben B. en W. de raad vandaag meegedeeld. Hoewel de gemeente eigenaresse is van het totale aandelenpakket wil dat nog niet zeggen dat de gemeente auto matisch eigenaresse is van deze gronden. De gemeente kan od twee manieren eige naresse worden van de grond, te weten a. overeenkomstig het bepaalde in ar tikel 56a van het Wetboek van Koophan del. met uitdelingslijsten en een verkla ring dat de gemeente, als enige aandeel houdster, eigenaresse is; door een normale verkoop gemeente. Aangezien de liquidatie nog niet is voltooid en derhalve de boeken nog niet kunnen worden afgesloten, vraagt eerste methode te veel tijd. Derhalve zal een normale verkoop dienen plaats te hebben. Op de over te dragen percelen zullen in totaal een 400 woningen kunnen den gebouwd. De overige percelen zullen worden overgedragen nadat de daarop staande opstallen, te weten de woningen Van der Valk Boumanweg 31 'staande naast de directeurswoning) en Van der Valk Bou manweg 34 (voorheen bewoond door mejuffrouw M. van Willigen), zijn af gebroken. Bouw gymnastieklokaal Christelijk- nationale school Voor de uitbreiding van deze school met drie lokalen werd reeds een urgen tieverklaring afgegeven. Voor het gym nastieklokaal werd nog geen urgentie- verklaring ontvangen. Bouw centraal gymnastieklokaal in de Zijllaan- en Meijepolder Blijkens van de inspectie verkregen inlichtingen is er nu al behoefte aan dan twee gymnastieklokalen. In verband met de nieuwe objecten zal in de Zijllaan- en Meijepolder zeker nog een centraal gymnastieklokaal moeten wor den gebouwd. Uitbreiding verlichting Achthovenerweg s Hoewel de verkeerssituatie op deze i I weg niet kan worden vergeleken bij die op een weg in de bebouwde kom, speelt de weg toch een niet geringe rol in het interlokale verkeer, mede door de vesti- ry[\ ging van enkele industrieën. Vandaar D-L dat wordt gedacht aan plaatsing van TL- verlichting op een onderlinge afstand j 50 meter. i Uitbreiding sportvelden ln de Kerkwijk x Het sportterreinencomplex achter de c openbare lagere school omvat één korf- balveld en één voetbalveld, alsmede zes tennisbanen. Naarmate de gemeente groter wordt, i neemt de behoefte toe. Aan de overzijde an de Engelendaellaan ligt een perceel 1 ■eiland, dat voorheen werd verpacht A in de heer W. Samsom. Deze heeft de i pacht beëindigd. Het weiland is nu ver- pacht voor één jaar. Voor een gedeelte de gronden in dit complex is een uit breidingsplan in voorbereiding voor de bouw van alleenstaande woningen. Het weiland kan geschikt worden gemaakt korfbalterrein. Uitbreiding van het zwembad met een 50-meterbad Er is een krediet beschikbaar gesteld voor het maken van een schetsplan. Uitbreiding sportvelden In de Zijlwijk Achter de school aan de M. P. Splinter- laan ligt een speel- en sportveld, zonder bestemming voor een bepaalde tak van sport. Hiervan wordt door de jeugd een intensief gebruik gemaakt. Hoewel er niet voor bedoeld, wordt dit ook gebruikt door oudere sportliefhebbers. Hiervoor is echter een andere voorziening nodig. Deze kan worden gevonden door de aan koop van de grond van de heer Groene- Stlchting SC BA volkstuincomplex op de kleine zandput Indertijd is aan de raad meegedeeld dat het volkstuincomplex, gelegen op gronden tussen de grote zandput en de Mauritssingel, na verloop van tijd zal worden geliquideerd, wanneer de kleine zandput geheel zal zijn gedempt Voor kt maken van deze put zullen kosten- moeten worden gemaakt voor demping, riolering, aanleg van voetpa- den. enz Er is nog geen verkaveling ge- irj maakt en ook is nog niet bekend, op welke wijze de put zal worden gedempt. I Aankoop van een ladderwagen voor de I brandweer In verband met de bouw van woningen meer woonlagen er is zelfs al een i winkelflat in aanbouw met zes woon- I lagen zal, zoal niet nu, dan toch in I de toekomst, een mechanische brand- weerladder nodig zijn. Uitbreiding gemeentehuls, eerste fase In het nieuwe uitbreidingsplan ls een plaats gereserveerd voor de bouw van gemeentehuls. Wanneer het zielental der gemeente over ongeveer 20 a 25 jaar inderdaad ongeveer 35.000 zal bedragen, zal de bouw van een .gemeentehuls nood- T 1 zakelijk zijn. Voorshands zal echter moe- "L/J ten worden volstaan met noodvoorzie ningen. Door aankoop van de woningen Hoofdstraat 5, 7 en 9. onmiddellijk naast het bestaande gemeentehuis gelegen, be staat daartoe de mogelijkheid. Momen teel staat B. en W. een uitbreiding in erschillende etappes voor ogen, tenein de de groei der gemeente, met als ge volg een uitbreiding van de bezetting der gemeentelijke diensten, te kunnen op- iragen. Hoewel de eerstvolgende uitbrei ding op 1965 Is gesteld, ls het niet onmo gelijk dat. door "een ontruiming van de W" oningen Hoofdstraat 5 en 9 op kortere I" termijn, reeds eerder tot uitbreiding zal ■orden overgegaan. Vernieuwing van de Doesbrug met bij komende werken In 1961 is de Doesbrug verbeterd. Het Pl il van de ontwikkeling van het verkeer afhangen of de brug niettemin zal moe- ten worden vervangen door een bredere verband daarmee woningen moeten worden afgebroken. Daarom is dit object op het investeringsprogramma gehandhaafd. Begrotingftbeliandeling Naar wij vernemen, zal de vergade ring van de gemeenteraad, waarin de begroting voor 1962 wordt behandeld, et meer dit jaar plaats hebben. Het T iu januari worden. Subsidie voor kunstenaars Sedert januari 1951 verleent de ge meente jaarlijks een bijdrage aan de Stichting ..Voorzieningsfonds voor Kun- Dit fonds, in 1936 in het leven geroepen, stelt zich ten doel aan de leden i tot het Fonds toegelaten ver- j eniging van kunstenaars een uitkering ga te verlenen, indien zij in behoeftige om- op standigheden verkeren. kli W. achten het uit sociale over- on wegingen gewenst van gemeentewege IP" zoveel mogelijk tegemoet te komen aan Mn de financiële moeilijkheden, die veelal j Sa ir.haerent zijn aan het wisselvallige kun- stenaarsbestaan. j In Leiderdorp is thans een drietal |q toonkunstenaars woonachtig. alsmede Iju één beoefenaar der gebonden kunsten no binnenhuisarchitect). Het subsidie kan n totaal 14.50 per kwartaal bedragen. 1 Record aantal auto's gekocht in Amerika De Amerikanen hebben volgens een gezaghebbende schatting in november I 584 960 Amerikaanse en 35.000 buiten- 1 landse wagens gekocht. Het oude record, I dat in 1955 was gevestigd, bedroeg I 530.000 Amerikaanse auto's. General Motors, Ford en American Motors had den ongekend hoge verkopen en Stude- j baker-Packards verkopen waren llfl'k I hoger dan een jaar tevoren

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4