0 a De drie reuzen van Drimdram w W m w m m PUZZEL VAN DE WEEK KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZATERDAG 25 NOVEMBER 1961 ZONDAGSBLAD VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE ■MUDIG liep Bea de kamer uit en gooide meer! -11 met een alag de deur achter zich grond dicht. Mijnheer Rodenburg schudde lang zaam zijn hoofd, terwijl een nauwelijks merkbaar lachje om zijn mondhoeken speelde. Toen keek hij zijn vrouw aan, trok zijn wenkbrauwen hoog op en zei een tikkeltje Ironisch: ,.Ja, ja. onze dochter wordt groot." De grote dochter stampte vraagt veel. Inmiddels driftig de trap op, woest was ijk ze. Haar ogen fonkelden en wild omklem- ..Kind, blijf met je benen op de itaan", had hij gezegd, alsof ze zelf staat was een beslissing 1 „Is een stewardess soms minderwaardig?", had ze gevraagd, wel wetend dat hij deze vraag niet ontkennend kon beantwoorden. Hij had zijn hoofd geschud en gezegd: Beslist- niet meisje, stewardess zijn raagt veel. maar het is niets voor jou." Natuurlijk niet, niets voor haar. Maar onderwijzeres werd ze nooit de trapleuning. Wat dachten ze wel een kantoorkruk haar leven slijten deed Ze toch geen kind Ruw kleedde ze zich t Volgend jaar werd ze al negentien. Maar onder de dekens. De behaaglijke warmte vader hield daar geen rekening mee. van het T UID gelachen had hij toen ze vertelde plaats *-• dat ze stewardess wilde worden ala ze een vis dromerig denken. Als te LMtm „Ik zit geknield op je graf, en nog is het moeilijk voor mij om vergeving te vragen: ik kan nog zo slecht m'n gedachten rang schikken, want alles kwam zo onverwacht en het gebeurde ook maar net een week geleden. Maar ik móet met je praten, al ls het nu te laat,. zoals alle be rouw te laat komt. Er is zo'n grote afstand tussen ons en toch lig je nauwelijks een meter van mij vandaan in een kleine kist want met je tien jaar heb je nog genoeg aan een kleine plaats. Maar in mijn hart nam je zo'n grote ruimte in; alleen liet ik het je nooit merken, want ik wilde een man van je maken, een kerel, en vergat zo vaak dat je nog een onervaren, hulpbehoevend kind was. i criticus, en zo zelden Je Ik weet nu ook wat er met je spoortrein is gebeurd, .één van j« vriendjes heeft het mij verteld. Hoe veel uren hebben wij niet de grond gelegen, om dat ding over de rails te laten rennen. en hoe wel we hem tien keer overeind moesten zetten, omdat hij topzwaar was. waren wij toch maar wat trots op ons bezit. Toen was hij plotseling verdwe nen en jij zei dat je 'ro weg had gegeven. Ik werd woedend, maar je wilde niet zeggen waar hij was ge bleven. Er stonden tranen in je ogen toen ik zo schreeuwde, en ik zei. dat 't kwam omdat je een drift kop was. Nu weet ik, dat je het af scheid van je mooiste bezit nóg eens beleefde. Je besefte niet, dat die hongerige kinderen in Kon go hun maag niet konden vullen met je trein en zij ook geen stroom hadden om 'm te laten rijden. Maar je wilde wat dóen en je gaf je fijnste speelgoed. Ook toen zou ik te groot zijn ge weest om m'n fout te erkennen; nu is het te laat! En die dag. dat je zo stil en han- Serig was' Jc moet toen al gevoeld ebben, dat je niet lang meer bij ons zou zijn. Ondanks dat ik je weer eens afgesnauwd had, kwam ie toch naar mij toe om een nacht kus te geven. ik voel nog je gloeiende lippen op mijn wang. en later lag je met glimmende koortsogen in je bedje. Je had een fikse kou te pakken! Nu zou ik zo graag nog eens over je bezwete krullekop willen strijken, maar het is te laat! Het wordt donker, en nu moet ik je wéér alleen laten. Je ligt hier stil en eenzaam. maar onze ge dachten zijn steeds bij jou. Ik móest dit tegen je zeggen, al zou je het toch niet begrepen heb ben. Bedenk dat doet. Waar je ook bent, ik houd van Je! En al ben ik te laat vergeef Nieuwe opgaven We zijn nu toegekomen ladderwedstrtjd We mener gerust har Vandaar l i de laatste opga' Correspondentie betreffende deze rubriek aan de heer W. Jurg. Vrederustb an 176, Den Haag. Zak-encyclopedie voor dammers De uitgave, die onder bovengenoemde titel zo Juist van de pers kwam. draagt naar onze mening terecht de naam encyclopedie. De sa mensteller. de heer J. T. Moser. Is er nl. in ge slaagd ln dit werk van ca. 190 bladzijden, de be langrijkste wetenswaardigheden over het dam spel systematisch gerangschikt bijeen te bren gen. Indien men geneigd is by het woord ency clopedie te denken aan een vluchtige beschrij ving. dan ls deze associatie voor het verzamel werk van de heer Moser zeker niet op zijn plaats. Vooral aan de geschiedenis van het Pool se damspel wordt volledig recht gedaan. Zo be vat de encyclopedie o.m. de volledige uitslagen van de diverse toernooien en matches om de we reldtitel, de belangrijkst* resultaten van de wed strijden om het kampioenschap van Nederland alsmede de blografieën van de wereldkampioe nen en de meervoudige nationale kampioenen. Daarnaast zijn er ca 50 bladzijden gewijd aan de speltechniek met openlngsslagzetten. mldden- •pelcombtnatlee. eindspelen en partijen. Een la ta) bladzijden met 58 problemen alsmede enkele curiositeiten, wetenswaardigheden, beschouwin gen over de organisaUe en het spelreglement completeren het geheel. Met deze uiteraard korte opsomming menen Wt) onze lezers een Indruk te hebben gegeven van het vele, dat deze keurig verzorgde en rijk met diagrammen gellustreerde uitgave, biedt. Voor de werkelijke damliefhebbers HJkt ons een verdere aanbeveling overbodig. B R f K jBf 1 No. 851 M. v. Dijk. Waalwijk. r o c 0- m m M p1 f 0 9 M s i J* 0 0 SS s I- e 1 t/m 10, 12, 13. 18. 21. 22. 27. 30, 35, 30. 23, 24. 31, 33. 37/39. 42. 47. 48. 50. No. 852 Idem 1 m b iii 0 a ir 0 Ka© v i e Zwart: 10. 19/14, 11. JO. tl, JJ. I». tl, 14. 40. bij het ijsball _chaatsen en a.„ -- zich oefende, twijfelde ze er geen moment aan of ze zou het gevraagde peil bereiken. In gedachten zag ze zich reeds over het ijs zwieren in vreemde plaatsen en dui zenden ogen zouden haar ijscapriolen be wonderend en waarderend volgen. Ze zou zich inspannen en de top bereiken, ze zou naam maken. Ze zag zichzelf als blikvan ger al afgebeeld op grote affiches, staan de op één been. terwijl haar lichaam diep voorover hing. de toeschouwers met een stralende glimlach aanziend. En ze moch ten haar zien. ze had een volmaakt figuur. Keken de jongens niet altijd naar haar met blikken die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten? In aangename domme ling droomde ze verder, tot Morpheus haar met zich mee nam. En be telkens denken i Hier zou vader geen bezwaar tegen hebben. Het zou hem wel tegenvallen, want hij zag zijn dochter graag zijn voetstappen volgen. Maar onder wijzeres werd ze beslist niet. Hij zou wel even mopperen, maar als ze aanhield, ging hij wel door de knieën. Ze vergiste zich echter deerlijk, want toen ze 's avonds on der het eten vertelde wat ze nu van plan was te gaan doen. legde hij van verbazing zijn mes en vork neer en keek haar stom verwonderd aan. Ze voelde zich ineens on behaaglijk en botste kriebelig: „Is dat soms zo gek?" Hij nam zijn mes en vork weer op, haalde zijn schouders op. gaf haar een minachtend knikje en zei schamper: „Je daast." Een niets ontziende woede maakte zich van haar meester, vader ook altijd met zijn gezeur! Zette haar op een ver schrikkelijke manier in 't bijzijn van broers en zusters voor schut. Ze smeet ruw haar mes en vork neer, sprong op en rende de kamer uit. Wild snikkend wierp ze zich op haar bed en schopte nijdig haar schoe nen uit die met een harde bons op de vloer terecht kwamen. Bah. bij vader moest alles oerdegelijk zijn. die had geen begrip voor de moderne tijd. zoetsappig leventje wilden leiden als hij. Maar ze vertikte het! Ze wilde zich niet begraven in een of ander dorp met de hele dag een stel van die hummels om haar heen. Ze hoorde zichzelf al zeggen: „Opletten jongens, vanmorgen gaan we heel moeilijke sommen maken, maar jul lie zullen er best uitkomen, want jullie zijn immers erg knap. Wat zeg je Marie- tje? Moet je naar dc W.C.? Toe maar hoor!" „Nooit, nooit en nog eens nooit!!" Ze zou haar vleugels wijd uitslaan om zo veel mogelijk wind te vangen en weg te zeilen naar verre verten en ongehoorde hoogten. Pas twee uur later ging ze naar beneden, een onverschillige houding aan nemend. maar innerlijk onzeker, want va der was niet mals. Hij las de krant en deed alsof er niets gebeurd was. Over het ijsballet werd «net geen woord meer ge sproken en Be* begreep heel goed dat het beslist van de baan was. Ze durfde er dan ook niet weer over beginnen, al beloofde ze zichzelf geen kamp te geven, maar haar zin door te drijven. Het liep even wel anders dan ze dacht, want twee we ken voor het examen zei haar vriendin die niet zo wispelturig was: „Weet je nu al wat je gaat doen?" Bea haalde haar schouders op en vroeg: „Jij?" „Ik probeer op „Zonnehoek" te komen." „Wil je ver pleegster worden?" riep Bea verbaasd uit. „Ja het lijkt me mooi "anderen te hel pen." Bea zweeg. Ze zag het grote, mo derne ziekenhuis voor zich. „Het is toch niet zo gek", peinsde ze. „Je staat mid den in het leven en wordt gewaardeerd Zoals steeds sloeg ook nu haar fantasie op hol. verpleegster, daarna hoofdverpleeg ster en tenslotte directrice. De scepter te zwaaien in zo'n groot ziekenhuis was net iets voor haar. „Zeg. weet je wat." on derbrak ze het zwijgen, „ik ga met je mee." „Da's enig zeg. maar zou je mo gen van je vader?" „Vast wel!" mocht, vader maakte geen enkel bezwaar. Integendeel, hij juichte het zelfs toe. Ze wilde direct solliciteren, maar vader remde haar af met de woorden: „Wacht tot je je diploma hebt, dan is het nog vroeg genoeg." Bea kon niet nalaten haar neus op te halen en een ietwat ver waande houding aan te nemen. Vader wist het natuurlijk weer beter! Na enige we ken was het dan toch zo ver, ze kon sol liciteren. want ze had haar diploma be haald. Eindelijk brak de gouden tijd aan. Met een glanzend humeur schroefde ze de dop van haar vulpen en schreef de brief die het begin zou zijn van een niet te evenaren loopbaan. Ze voelde zich tot al les in staat, ze zou een bliksemcarrière maken, reken maar! Het liep de eerste dag wel wat anders dan ze verwacht had, maar ze troostte zich met de gedachte, dat dit spoedig zou veranderen. De vol gende dagen brachten echter niets nieuws. Bea stond in de keuken, waar ze de vaat mocht wassen en ze bleef er staan. O, hoe verfoeide ze dit! Dacht je verpleeg ster te worden en lieten ze je keukenwerk doen! Bah! EEN enkele keer mocht ze helpen bedie nen. maar daar bleef het bij. de keuken was haar domein. Ze kon er wel op spu wen! Thuis hoefde ze nooit af te wassen, daar deed moeder het altijd en hier deed ze niet anders. Thuis! Dat woord wekte een sfeer van liefde en geborgenheid op. Hier voelde ze zich alleen, wie bemoeide zich nu écht met haar? Ze had zich alles zo anders voorgesteld. Zij, de flinke, en be wonderenswaardige Bea, het middelpunt van haar omgeving. Ze was immers iets bijzonders! Maar ach, niemand bleek het te merken. Men bezag haar als ieder an der. een meisje in opleiding. Was ze maar weer thuis, bij vader en moeder! Dit ver langen werd met de dag groter, terwijl de ziekenhuis-sfeer haar steeds kouder toe scheen. Had ze deze stap maar nooit ge daan! Toen er nog geen week voorbij was gegaan, was er van haar moedigheid en kordaatheid niets meer over. Ze wilde hier vandaan, ze hield het nooit vol. Van pure narigheid kroop ze 's avonds bij haar vriendin in bed. Dat ze met hun beiden amper op het éénpersoons ledikant konden liggen, deerde haar niet. De dap- genegenhid. ze Na schooltijd kon moeder de vaat deed i „oerdegelijk" was. op de kweek, i vader nog even In Drimdram, het land van hoge bergen en groene vlakten, woonden heel lang geleden drie reuzen. Ze waren broers. Maar het wonderlijke was, dat zij in- plaats van te groeien, lang zaam krompen, naarmate ze ouder werden. Zo kwam het dat Balu, de oudste, maar vier meter hoog was, Hoka, de middelste was vijf meter lang en Filo, de jongste stak boven alles uit, want hij was meei zes meter lang. Al wai dus de jongste, hij had de grootste mond. was verre weg de sterkste en speelde de baas over zijn twee broers. Na een poosje kreeg Ba lu, de oudste en kleinste reus. daar genoeg van. Hij pakte zijn boeltje bijeen er verhuisde naar de bergen. Daar zwierf hij weken lang rond. tot hij eindelijk een geschikte grot vond, die hij als woning inrichtte. Zijn broer Hoka. die op zekere dag ook flinke ruzie kreeg met Filo. pakte eveneens zijn boeltje en vertrok naar dé vlakte. Daar bouwde hij een huis van steenblokken, een stal van boomstam men: hij kocht twintig koeien cn dertig schapen en noemde zich voortaan: Boer Hoka. Nu bleef Filo dus alleen achter in de heuvels. Het grote huis, dat zij eens met hun drieën hadden ge bouwd, stond voor het grootste deel leeg. Filo had niemand meer, over wie hij de baas kon spelen en met wie hij kon kibbelen. Hij voelde zich verschrik kelijk eenzaam en pieker de dag en nacht. Wat kan ik doen om gezelschap te krijgen? dacht hij. Hoka is boer geworden. Balu heeft zich in de bergen verschanst en speelt nu en dan struikro- vertje. Alleen ik zit me de hele dag maar te vervelen. Ik wil óók iets te doen hebben... Na lang tobben kreeg hij een inval. Weet je wat, ik ga eens een kijkje nemen in de hoofdstad van Drim dram. Daar wonen duizen den mensen, die allemaal iets te doen hebben. Het moet er een drukte en een lawaai zijn, dat horen en zien je vergaat. Ik zal eens onderzoeken waarmee die mensen het zo druk hebben. Hopelijk is er een bezigheid bij, die mij wel aanstaat. Reizen is leer zaam, zei onze oude vader altijd. Hij was een zwerf- reus en kon het dus weten. Ja. dat doe ik. Reus Filo kamde zijn haar. stak zestig broden en twaalf flessen limonade in zijn zak voor onderweg, sloot alle deuren en ramen van zijn huis en toog op weg. Hij kon stappen ne men van vijf meter lengte Eerst stak hij groene vlakten ov< keek over de daken van de boerderijen heen in de schoorstenen en maakte de bewoners aan het schrik ken door heel hard „Boeh!" te roepen. Maar toen herinnerde hij zich plotseling dat hij met al die bangmakerij zijn beide broers uit huis had ge jaagd en dat dèt dus niet de manier was om van zijn eenzaamheid verlost te worden. Dus liet hij de be woners van de groene vlak te verder met rust en liep snel door, ervoor zorgend niet op koeien, paarden of schapen te trappen. De mensen hebben het toch maar goed. dacht hij jaloers. Zij hebben die- te zorgen. En kinderen reden in beide richtingen. Reus Filo, die in de bergen zijn laatste brood en laat ste fles limonade had ge nuttigd, begon al weer hon ger te krijgen. Hij stond naast de weg, keek ver baasd neer op al dat ge wriemel, dat geros en ge- lachte hartelijk. De in de rijtuigen ke ken schuw naar hem op en joegen hun dieren voort, want ze werden bang voor die reusachtige man, die hen stond te staren. Een reus! Waar was die opeens vandaan gekomen, en wat wilde hij? Reus Filo wilde eten. Hij zag een zwaar beladen wa gen aankomen, getrokken door vier sterke paarden. De wagen was volgeladen met sinaasappelen. Filos die nog nooit een sinaas appel had geproefd, keek er verbaasd naar. Wat wa ren dat voor knikkers?? Ze hadden zo'n heldere, vro lijke kleur en ze roken zo lekker! Hij stak zijn hand uit en hield de wagen stil. Stop even, zei hij te gen de angstige voerman. Wat zijn dit voor knik kers? Sinaasappelen, stotter de de voerman. Ze zijn bestemd voor koning Ride- rel.... die geeft vanavond een groot feest. Je kunt ze dus eten. of is het versiering? vroeg de reus. Het zijn vruchten, ant woordde de voerman. Mag ik nu weer verder rij- Niets ervan! Ik moet eerst weten hoe die knik kers smaken. En meteen nam Filo twee handen vol sinaasap pelen van de kar en stak ze in zijn mond. Hij at ze met schil en pitten en al op en vond het heerlijk. Dit was eten en drinken tege lijk! Nog meer handen vol vruchten propte hij in zijn grote mond. waarbij hij in het geheel niet lette op de protesten van de voerman. (Volgende week verder) te Ik ben altijd maar alleen. Nu ja, dat zal spoedig vei 7 in de hoofdstad te komen, moest hij eerst de bergen door. Hij sjokte ver smalle paden, sprong ver diepe afgronden, aadde door woeste rivie- ïn en klauterde over stei le hellingen. Het was een moeizame tocht. Eindelijk echter kwam hij weer in een laagvlakte en daar lag in de verte de grote stad Drim. de hoofdstad van Drimdram. Reus Filo zag :on op de hoge daken schitteren, hij zag het prachtige witte paleis de koning en het groen het kasteelpark. Zijn hart begon sneller te kloppen. In die prachtige stad zou hij zeker iets vinden om zijn verveling te verdrij- Een brede weg leidde in de richting van de stad. Het was heel druk op die weg. Paarden, wagens, rij tuigen en mannen-te-paard ONZE BRIEVENBUS Hallo nichten en neven. Dag neven en nichten. Wat wordt het al heerlyk koud 's morgens vroeg, brrr! Als het zo doorgaat meisjes cn jongens dan kunnen we al gauw onze schaatsen voor de dag halen. Heerlijk dat zwieren op de schaats, vinden jullie niet? Sinterklaas zou niet weten wat hy zag. al die mensen op het Us. Zou hij ook kunnen schaatseneden? Zou hij een extra mantel uit Spanje hebben meegebracht, nu het 's nachts zo koud is op de daken? 'k Geloof, dat hy nu wel vaak aan zUn eigen, heerlUke warme land zal denken. Klopt jullie hart ook al zo erg? Het myne wel hoor! Hebben jullie allemaal al jc verlanglijst ingestuurd? Die goede oude baas wil natuuriyk graag weten wat we willen hebben. Z'n paard hebben jullie toch niet vergeten in je schoen? 1 boort by 8, 2 bij 12. 3 by 9. 4 by 13, 5 Kruiswoord-puzzel Hor. 1 werktuig, 6. kan men uit drinken, 11. achting. 12. gravure, 14. jongensnaam. 16. bekende afkorting, 18. eenmaal, 20. lidwoord, 21. deel van een woord, 22. plaats in N. Holland. 23. voorzetsel, 24. rivier in Italië, 25. muzieknoot, 27. soort onderwijs (afk), 28. voor voegsel. 30. kever. 32. vaartuig, 34. meisjesnaam, 35. landbouwwerk tuig. 37. voorvoegsel. 38. telwoord, 40. rustig, 41. inwendig lichaams deel. 42. bezigheid tot ontspanning, 43. emeritus (afk), 44. heden, 45. lengtemaat (afk.). 47. boom. 49. gemeente in N. Brab., 51. arbeids- eenheid, 53. lichaamsdeel. 56. nevenschikkend voegwoord. 58. schei kundig element <afk>. 59. lengtemaat (afk), 61. voorzetsel. 62. goe dertierenheid. 64. vroeger. 65. orient expresse (afk), 66. zijtak Ha- vel, 69. insekt, 70. tijdrekening, 72. houten vat, 73. bout van een var ken. 75. zuiver gewicht. 76. deel van een huis. Vert. 2. atmosfeer (afk), 3. badplaats in Z. Frankrijk, 4. oude lengtemaat, 5. loot van een plant, 7. voegwoord (Fr), 8. bewaarder van een kerk. 9. emeritus (afk.), 10. witte suiker, 12. bijwoord, 11. muzieknoot. 15. genieting, 17. boom, 18. gemeente in N. Brabant, II. plaats in België, 20. duinvallei, 25. jongensnaam. 26. vreemde munt (afk), 28. opgewekte geest of stemming, 29. voorzetsel, 31. kant van een stroom. 32. meisjesnaam, 33. vrijbuiter. 34. myth, fi guur. 36. vogellijm. 37. zwaardvis. 39. onderricht, 44. staatsbedrijf lafk.). 46. soort onderwijs (afk.), 48. inlandsenaam van Buitenzorg. 50. heeft een dier, 51. voedsel, 52. scheikundig element (afk), 54. cao borrel aan boord, 55. stad in Frankrijk, 57. tovergodin. 58. vruchtje. 60. bijwoord, 61. spitse bek van een vogel, 63. gebogen. 57. oude inhoudsmaat (afk). 68. voegwoord, 70. water in Friesland, 71. atmosfeer (afk), 73. uitroep. 74. voornaamwoord. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Ni, 3. noga. aak. 9. An. 11. Irak, 13. Osei, 14. rot, 16. as, 18. peer, 21. Sam, 22. haan, 23. alom, 24. al, 25. fat, 27. gans. 29. slim. 30. kol. 32. tien. 33. slee. 35. pil, 33. Igel, 39 een. 41. A.K.. 42. Lie- 44. toon, 46. koon. 7 baar. 10 'ami. 12. Laboean! "cn- "tof. 50,,To- 15. para. 17. les. 18. Po. 19. tas 20. les, 22. het. 23. ark. 24. af. 26. Lagac. 28. la. 29. slak. 31. maart. 33. S.L, 34. top. 36. nn. 37. milie. 40. lias. 42. Ie. 43. ge- met. 45. L.K., 46. kin. 47. wee. 48. non. 50. toe. 51. el. 53. oir. 55. oord. 57. Spencer. 60. nor. 61. haas, 62. oker, 63. pa. Ifts ln een luchtiger genre. 54. rek, 56. dra, 57. sa, 58. es, 59. re. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a s. op ons bureau ver- wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing". Er zyn drie prijzen: een van 5.— en twee van 2.50. lenaar en Theo Oudijk. Hlep-hlep-hoera. Deze week hebben we maar twee jarigen in ons midden. Van harte gefeliciteerd van de nichten en neven Ria Riet veld en Nellcke Vijfwinkel. We gaan nu eens naar de brieven kijken. Jij hebt Sinterklaas wel heel goed gezien Tineke Jee- nlnga. Wat voor lekkers strooide Sinterklaas alle maal? Wat een zwarte pie ten! Was Willy ver weggelo pen? Oma hartelijk gegroet van Tineke hoor! Bedankt voor het mopje en je mooie versje Ria de Jong. Fijn dat Is de tas mooi geworden? Voor wie wordt het schort je? Bij jullie is het 5 de cember dubbel feest. Als hij het weet komt hij vast bij jullie langs. Gijsje, hartelijk gegroet hoor! Leuk dat jij nu ook een correspondentie vriendin hebt. Nella de Jong Heeft sinterklaas ook pantof fels bij zich? Ga je tante Jos nu vergeten met brieven schrijven? Wat hebben jul lie verschrikkelijk hard ge werkt, Betsie de Jong. Kun nen jullie goed roeien? Dat was zeker wel een prachtig gezicht, zo'n grote boot van héél dichtbij te zien. Hoe lang zijn jullie op de boot geweest? Was de bustocht ook mooi? Wat leuk dat jullie een brief van sinter klaas uit Spanje hebben ge kregen, Corrle de Jong. Wat stond er allemaal in? Nou ik lust die bloemensoep wel, Corrie! Geel is natuurlijk mooier dan wit. Doe je sin terklaas de groeten van tan te Jos? Waarom schreef jy niets Conny Kaashoek? Hartelijk welkom bij de nichten en neven Lldl Kib bel. Leuk, dat jij zaterdags altijd een poosje op mag blij ven om spelletjes te doen. Geweldig zo'n spoorwegbaan. Heb jij nog meer zusjes en broertjes? Schrijf jij de volgende keer een lange brief. Lenie de Keizer? Spelen jullie iedere zaterdag avond met het monopoliespel. Maurits van Kleef? Heb jij al veel huizen verdiend? Hoe laat ga je altijd naar bed? Jij schrijft natuurlijk de volgende keer een lange brief, Henk Kleijwegt. Zijn je sokken lekker warm, Marle Kleijwegt? Geweldig hoor, dat je al zoveel kan breien. Mogen jullie ook weieens naaien op de handwerkles? Jij hebt de poppetjes mooi aan elkaar geplakt. Jcanette de Klerk. Een briefje aan tante Jos heb je toch gauw genoeg geschreven? Is het een leuk toneelstuk? Wat heb jij het druk met al die avondjes. Welke oefeningen moeten jullie doen? Wat is dat voor een jeugdkorps, NLS? Veel sterkte hoor! Wat zal jouw juf kunnen snoepen, Marijke Koen. Sin terklaas behoeft bij haar nu niet meer te komen, vind je wel? Hebben jullie veel geld geïncasseerd voor het nieuwe verenigingsgebouw? Leuk, dat je ook een beetje mee mocht helpen. Oma is zeker wel blij dat jullie ze zo vaak een bezoek brengen, Hans en Dineke Koen? Fijn dat ze nu weer een klein beetje beter is. Wat hebben jullie groot feest gehad. Gaan jullie nog weieens naar het bos? Wat zal het straks mooi zijn als het gaat sneeu wen. Wist jij werkelijk niets te schrijven Johnnv Kool? Wat grappig dat jullie pappa's stoel met alle maal muizentrapjes hebt versierd. Inge Koole. Pappa vond het zeker wel erg mooi? Sinterklaas is bij jou al gauw gekomen. Inge! Dat was leuk, die sint met z'n pie terbazen. Wat hebben jul lie groot feest gehad bij oma en opa. Jan de Korte. Wonen ze ook in Middelhar- nis? Heb je ook van de taart mogen smullen? Was de bo terkoek lekker? Hm! Oma was zeker wel blij met haar cadeau? Grappig een tweeling. Jan Kraak. Leuk, dat oma nu een naamgenoot heeft. Gaat oma nog kijken? Liggen ze nog steeds in het ziekenhuis? Oma hartelijk gegroet hoor! Schriif jij de volgende keer een lange Meisjes en jon gens, wat een doolhof! Hoe moe ten we nu bij de sleutel komen? Er zijn 12 ingan gen, maar welke gaat naar de sleu tel toe? Doe je best, nichten en neven. Er voert maar één ingang naar de sleutel. Zenden jullie de oplossing vóór dinsdag 28 no vember in? brief. Wim Kranendonk? Er jij Ruud van de Kuil? Wat kreeg ik van jou mooie tekening. Wim kervcld. Hartelijk bedankt hoor! Ja hoor. ik heb sinter klaas van heel dichtbij ge zien. Geweldig jó, die knal len! Zou sinterklaas drukke rijdozen bij zich hebben1 De cember is voor jou helemaal een feestmaand. Jij bent maar een boffert dat je ir de vakantie zo heerlijk var de bossen kunt genieten Bert Lambooy. Ga je er ooi heen met de kerstvakantie? Brabant is een mooi land Wist jij echt niets te schrij ven Lenie Landman? Jam mer dat de verrassing niet door kon gaan, Arjan de Leeuw van Weenen. Nu heb ben we toch nog een ge heimpje. Ja de lucht komt nu vol geheimpjes te zitten, Arjan! Mag je ook al eer competitie spelen? Korfbal len is een fijne sport hoorl Waarom schreven jullie niets. Claartje van Leeuwen, Gerda de Loof, Corrle vai Loon en Mieke Luljendijk' Fijn, dat jij opa zo vaak bezoek gaat brengen, lopen' babietjes. Jammer dat je maar alleen voor het glas mag kijken. Jij boft m met zo'n prachtige jurk mantel. Jullie zijn ook al van die bofferts dat je zo maar drie dagen vrij kreeg, Johanna Melsen. Waren het mooie verhalen? Mag jij ook weieens op de trekker zit ten? Grappig zo'n klein kalf je. Dat is nogal wat, éen boot van 40 meter lang Arie van Meijeren. Daar kan heel wat speelgoed in hoor! Heb jij je verlanglijst al klaar? Is de dierentuin mooi gewor den? Bedankt voor je mooie tekening hoor! Mamma verwent jou maar hoor met zo'n mooie rok en trui Ada van Meijeren. Is Petra blij met haar pakje? Jullie zijn nu net tweelingen. Is het nu lekker warm op school, Marrle Molenaar? Is opa erg verwend? Hebben jul lie lootjes getrokken voor de smterklaaspakjes op school? Wist jij niets te schrijven Klaas Muurling? Nou en of ik veel kaarten heb ge kregen. Sari Nedervecn. Heb jij ook 3 dagen vrij gekre gen? Komt sinterklaas ook in 's Gravenmoer? Heb je je verlanglijst al klaar? Jij hebt grappig postpapier Ma rianne Nell. Waarom maakte jij de velletjes niet vol? Heb jij nog meer broertjes en zusjes. Anneke Nieuwen- hof? Volgende keer een lan ge brief hoor! Het is al gauw groot feest Sjacolien NIeuwpoort. Heb jij zaterdag sinterklaas gezien? Ge weldig dat jij verleden week kookster op school mocht zijn, Janny Notenboom. Jammer dat je nu precies in die week ziek werd. Ben je weer beter? Fijn. dat je zo'n mooie mantel en jurk hebt gekregen. Leuk een door- knoop! Je schrijft het me nog maar eens wat het pre cies worden zal. Fijn, dat ik van jou ook weer een lan ge brief kreeg. Klement No tenboom. Is het varken al geslacht? Wat zullen jullie dik worden van al dat heer lijks? Ja. trakteren kost al tijd geld. Klement! Heb je je verlanglijst al klaar de sint? Wat hebben jullie heerlijk van die ijstaart ge smuld, Irene Nuys. Is het een leuke dag geworden? Be dankt voor je tekening hoor! Wist jij niets te schrij ven, Marja v. Ogtrop? Heb ben jullie de meester al een bezoek gebracht, Thea Ou dijk? Je zult zien dat hij dan gauw beter is. Wat fijn dat jullie bij oma sinterklaasfeest gaan Heel veel plezier hoor! Wat heb jij sinterklaas en zwarte piet mooi getekend, Loes Overgaauw. Heeft hij al wat lekkers in je schoen gedaan? Heb je hem al een rief geschreven met al je verlangens? Grappig dat jij gelijk met sinterklaas jarig ent. Hartelijk welkom bü de nichten en neven Tanny Pilon. Heb jij nog meer broertjes en zusjes? Wanneer ben jij precies geboren? Waarom schreef jij niet» Joop Pipping? Ja hoor mijn verlanglijst voor Sinter klaas is al helemaal klaar, Marion Pols. Het is een lan ge geworden hoor! Zou sinter klaas alles bij zich hebben, Marion? Hoe heet jouw klei ne neef? Leuk dat jij nu ook een nichtje wil worden Corrie Pruim. Hartelijk wel kom hoor! Ik hoop dat je net zo trouw met schrijven bent als je zus. Alle begin is moeilijk hoor. Je zult zien dat het steeds beter gaat. Veel plezier bij oma en opa hoor! Dag. Henriëtte Pruim. Nou en of ik nog weet dat je naar de bazar zou gaan. Wat enig dat jul lie die mooie pop hebt ge wonnen. Horen die kleinere popjes er ook bij? Heb jij goed geloot? De lucht zit al vol geheimpjes hè. Schrijf jij de volgende keer een lan ge brief, Janny Pijlen? Wil jij een neefje worden. Co» Qulst.? Je moet het de vol gende keer maar eens schrij ven. Het was deze week wel groot feest Mgrgrlet Rietveld. Heb je maandag groot feest gehad? Mochten je vriendinnen ook komen? Hoelang was de sinterklaas mars? Natuurlijk mag je een nichtje blijven Ria Riet veld. Je bent toch nog geen zestien. Heerlijk zo'n wandeling door het bos. Wat zal het volgende week dinsdag en woensdag groot feest zljnl Ze zal jouw ca deautje best leuk vinden. Wat moet je allemaal ln die album plakken. Nico Romeljn? Mochten al je vriendjes komen? Hebben jullie ook nog pannekoeken gege ten? Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden. Rtna Rosen- brand. Hartelijk welkom hoorl Is Riekje een neefje van jou? Heb je nog meer broertjes en heet JIJ met je voor- daal? Wist jij :hrijven? En - Ho< :ht nic._ jij Marlus Rijke, schrijf je de volgende keer een lange brief? Nichten en neven de brievenbus is helemaal leeg. Jullie zorgen er natuurlijk voor, dat er de vol gende week weer een overvolle nPe '«Hers S tm. Z rijn i de Niet t s pleten hoorl F7zr~ k

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 16