Belgen klagen opnieuw over Nederlandse sprotvangsten Waardevolle muziekavond in Katwijk aan Zee Fraaie winterkleding op show van Winninghof Discussie over subsidie aan Huijs te Warmondt NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 WOENSDAG 27 SEPTEMBER mi Visserijgolfjes HET VALT grotendeels te betwijfelen of de Belgen enig nut hebben van de Benelux, aldus de heer P. Vandenberghe, secretaris van de reders centrale te Oostende, in een nieuwe aanval op de Nederlandse garnalen- en sprotvisserij. België heeft een opvangregeling voor vis, haring en sprot. Minimumprijzen werden vastgesteld. „Wanneer echter met Nederlandse collega's of officiële instanties wordt overlegd om dezelfde prijzen, de zelfde regeling, hetzelfde aanvangstijdstip van het seizoen in Benelux- verband tot stand te brengen, dan is het resultaat steeds negatief.' In België wordt de 9protvisserij pas 15 oktober toegestaan. De minimumprijs is op 4 frank gesteld en alle sprot boven de 100 stuks wordt als puf beschouwd. Alle pogingen om te bereiken, dat Nederland dezelfde regeling wordt gevoerd, zijn mislukt. Deze regeling voor de Nederlanders nog grotere vo delen met zich brengen dan voor de Bel gen. aldus de heer P. Vandenberghe. In Nederland wordt nu echter al sprot gevangen. Deze sprot wordt ook België uitgevoerd. De Belgen nc deze sprot te vet. niet bestand tegen de huidige temperatuur. De kwaliteit laat te wensen over. ,Het is dan ook met recht, dat de Belgische kustvisserij tegen zo'n toestand protesteert", aldus de heer Vandenberghe. Ook by garnaal Ook met de garnalenvisserij blijft het mislopen. Ir* Nederland wordt de aanvoer puf nog altijd toegestaan. De Neder landse biologen hebben de visserij op pufigarnalen echter schadelijk genoemd voor de garnalenstand. Maar Nederland voert als verontschuldiging aan. dat de Belgen de garnalenvisserij met grotere schepen en sterkere motoren bedrijven, hetgeen voor de Nederlandse vissers na delig zou zijn, zo gaat de heer Vanden berghe verder. „Deze verontschuldigende onzin is te gengesproken." De heer Vandenberghe in mening, dat het noodzakelijk dat de Belgische minister van landbouw hardhandiger gaat optreden om aan deze oor falie) vissers nadelige toestanden »n einde te maken. Invoer stopgezet Dinsdagmiddag is de invoer van it Duitsland voor het E E G.-contingent stopgezet tot maandag. Ook dan zal eoh- ter de uiterste zuinigheid geboden zijn. want ook deze tranche voor het laatste, kwartaal is al bijna opgebruikt door a schotten. n verwacht dan ook min of r dat het half oktober helemaal gebeurd zal zijn met de invoer van vis uit Duits land. Een belangrijke factor bij het grote gebruik is geweest, dat makreel nu bij het contingent was ingedeeld. Door de te grote invoer van makreel, speciaal ten behbeve van de conservcnindustrie, komt men nu zonder kabeljauw en kool- n gefileerde vorm te zitten, welk produkt voor de handel en de consument juist zo belangrijk is en waarvan door de Nederlandse vloot niet veel wordt aangevoerd. Makreel Dinsdag 3 oktober komt de opvang regeling voor makreel, door het product schap opgesteld op verzoek van het scrijschap, in werking. De opvangprijs is vastgesteld op ƒ9,per kist makreel, die Beschikt is voor menselijke consumptie. iedere kist van vijftig kilo zal vijftig cerut worden geheven. Ongelijke vangsten Van 54 tot 57.30 graden noorderbreedte was het goed weer. De haringvisserij op 54 graden noorderbreedte was goed maar ongelijk. Er werden 100 tot 1000 manden haring in een etmaal gevangen. De VL 84 Jan Senior ving op een dag 500 man- Advertentie den haring, de KW 81 Alberta Hendrika in een dag 1000 manden. Dit schip zette meteen koers naar huis. De Alie kwam tot een trek van 80 manden haring, de Dirk tot een trek van 100 manden haring, de Francina boekte een dagvangst van 300 manden haring. De makreelvangst op 57.30 graden noor derbreedte leverde 200 tot 300 manden haring, makreel, schelvis en kabeljauw per etmaal op. De Wilhelmina deed trek van 130 manden hoops, de KW 8 Deining een dagvangst van 200 manden hoops, de IJM 97 Toronto een trek 80 manden hoops. De IJM 33 Thorina. de IJM 34 Allan Water, de KW 159 Marian Ellen en de KW 144 Cornelis den Duik zijn naar zee vertrokken. De Katwijkse vleetloggers vingen ge middeld 16 kantjes, die van Sohevenin- gen 50 kantjes. De beste vangst was voor de KW 45 met 100 kantjes. Bij de trekkers de Arie Jacob KW 149 erg gelukkig 190 kantjes, de KW 176 Gesina Geer trui ving 140 kantjes. Wat er was Twaalf schepen voerden dinsdag 5142 kisten vis aan. Er waren 485 schelvis. 145 wijting. 70 gul en kabeljauw, 1600 haring, 2625 makreel, 30 schol, 10 tarbot, 80 vai 600 stuks kabeljauw en 2250 kilo tong. De HD 79 Drie Gebroeders zorgde v< een aanvoer van 670 kisten en 50 stuks kabeljauw, de IJM 211 Wiron 2 voor I kisten en 55 stuks kabeljauw, de IJM Egmont voor 1250 kisten. De KW 180 Solea had 350 kisten. De KW 161 kw aan de markt met 270 kisten, de KW 123 met 470 kisten en 185 stuks kabeljauw, de KW 146 met 350 kisten en 200 stuks kabeljauw, de KW 152 met 405 kisten 105 stuks kabeljauw en de KW 93 r 520 kisten. Tong was wat duurder ge worden, alleen de lappen waren in prijs nog iets gezakt. Makreel bracht maximaal 23,— hetgeen dus een flinke daling ten op zichte van de vorige dag inhield. Haring bleef met 20.— constant. Kabeljauw zakte wat in prijs, maar gul bleef duur; er werd voor een enkele kist zelfs tot ƒ80.betaald. Nu de invoer is stopgezet, zullen de prijzen wel zeer hoog worden, zeker bij deze soorten. In Scheveningen was de aanvoer 2500 harii^, 20 makreel. 100 rond vis. Voor woensdag De IJM 15 Emma lost vandaag 1350 kisten, waarvan 1100 makreel, 20 wijting, 40 gul en kabeljauw, 55 schelvis, 125 ha ring, 10 varia, verder 110 kleine haring en 41 kantjes. De IJM 18 Ariadne heeft 1120 kisten, de IJM 32 Elie Cheneviere 1250 kisten, de IJM 54 Swift 550 kisten, de KW 81 Albertina Hendrika een vangst van 1000 kisten en de VL 131 onbekende vangst Met. Blackmon en Koos Bons TT/AT DE gereformeerde jeugdwerkcommissie onderneemt aan cultu- rele ontspanningsavonden in Katwijk aan Zee is waarlijk niet ge ring. Een orgelconcert door de Maassluise organist Koos Bons, met mede werking van de negerbariton Henry Blackmon, vormde een veelbeloven de inzet van de serie van zes avonden in het winterseizoen. De gerefor meerde kerk is een geschikte gelegenheid ervoor; men beschikt er tevens over een gezellige zaal om te pauzeren. Destijds een veilig baken Eens stond de oude vuur toren stoer en sterk als ba ken voor de Katwijkse zee- Ook toen al wisten de vis sers dat hun met noeste ar beid verdiende geld veilig aangroeit op het baken van Het orgel legt de solisten helaas be perkingen op. maar hier zet men spoedig overheen wanneer iemand als Koos Bons aan het woord is. Zijn dur concert van Handel en de beide koraalbewerkingen van J. S. Bach kre- een enigszins gereserveerde vertol king, terwijl ik in Cesar Francks Piece Heroique de verhouding in intonatie tussen tongwerken, die de Franse orgel literatuur zozeer behoeft, en labiaal- stemmen betreurde. Dit zijn echter voor beelden van de eerder genoemde be perkte mogelijkheden van dit instrument. Hiermee woekerende slaagde Koos Bons nochtans in zyn goede visie te de monstreren. Zijn technische uitrusting valt buiten de discussie, zoals reeds meermalen opgemerkt. Deze avond verraste Koos Bons zijn gehoor tevens op een staaltje van zijr compositorisch kunnen. Misschien wa: dispositie van het orgel eraan schul- g, maar we kregen slechts het adagio t zijn Concerto in d, terwijl op het programma het allegro stond vermeld. Dit zal voor velen een teleurstelling zijn est. Immers het adagio verraste en boeide reeds door het vernuftige bito- nale stemmenweefsel. Wat had ik graag het gehele werk gehoord. Als slotnummer speelde hij een im provisatie over Psalm 33, waarin de es sentie van deze lofzang op een zeer sug gestieve en persoonlijke manier werd opgebouwd. Als men aan dc improvi satiekunst de waarde van een kerk organist mag meten, dan is het kunste naarschap van Koos Bons hier wel evi dent. Een kunstenaar is ook de bariton Hen ry Blackmon; een prachtstem. glanzend als een trombone. In het mezza voce is een neiging tot detonatie, het piano daar entegen is beheerst. Zijn Handelaria KATWIJK AAN ZEE Geanimeerde receptie van drukkerij „Willem Wouda" Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de drukkerij „Willem Wou da". onder meer de uitgeefster van di Katwijksche Post, werd gisteren eer receptie gehouden in restaurant Marina aan de Boulevard. Onder de vele aanwezigen waren de heren P. C. Bloot van de V.V.V. Kat wijk. M. A. v. d. Have. burgemeester van Valkenburg, ds. W. A. B. Hagen, ds F. Pijlman, ds. F. Offeringa, D. C. O. Boekhoven, oud-secretaris van de ge meente Katwijk en voorzitter van de Katwijkse Reddingbrigade, en voorts de putaties van de schaakvereniging Kat wijk en de v.v Katwijk. Het raadslid de heer D. Nasveld bood zijn gelukwensen aan op rijm. Hij roem de onder meer de eerlijke journalistiek, die door de Katwijksche Post wordt bedreven. De directie van het jubilerende be drijf mocht een overvloed van bloem stukken en geschenken in ontvangst Hoog en laag water Donderdag: hoog water 5.36 en 17.57 uur; laag water 1.35 en 13.46 uur. Arm, arm Ye brave was indrukwekkend, Bachs Bist du bei mir, geheel mezza voce gezongen, leed aan het genoemde euvel. Boeiend waren de Biblische Lieder van Dvorak, waarvan het karakter deze zan ger zeer duidelijk „lag". Wat Bons van de begeleidingen op het orgel wist te maken is reeds vermeldenswaard. Voorts zong Henry Blackmon uit Mendelssohns Elias de aria Es ist genug, ook hier met een overtuigende beelding. Het meest impomeerdë deze bege nadigde stem edhter in de Negro spi rituals. Deze waren dn hun vrome belijdenis een indrukwekkende bele es en qua zangkunst een wonidler van stemklank. Ik betreur het, dat deze zanger gedurende de zomer- ooncerten niet een keer is gevraagd in de Nieuwe Kerk, waar deze stem een grotere ruimte en een talrijker publiek voor zich zou hebben gehad. Nu komt in elk geval het gerefor meerde jeugdcomdté de eer toe van het inbitiatief. Men kan op een waar devolle avond terug zien. Henri Welbooren VOORSCHOTEN Voorlichting N.B.G. Het Cultureel Centrum, deze week middelpunt in verband met de actie Tweeweek, was gisteravond bevolkt door Hervormde en Gereformeerde cate chisanten. Het Nederlands Bijbelgenoot schap heeft daar een tentoonstelling in gericht, en aan de hand van het ten toongestelde gaf de heer Brugman, van de secretarissen van het Genootschap een interessante uiteenzetting. De heer Brugman slaagde erin de jonge een uur lang te boeien en dit op zichzelf is reeds een bewijs, dat hij er slag var heeft de behandelde materie tot een le vend iets te maken. Aan het slot van d< avond werden dia's vertoond, welke be trekking hadden op het werk van hel Ned. Bijbelgenootschap. De tentoonstelling is bescheiden var omvang, echter bijzonder belangwek kend. Zo zagen wij een perkamentrol, waarop in het Hebreeuws de geschiede nis van Esther wordt verhaald. Bijbels ir vele talen, o.a. een in 1956 in Moskou ge drukt exemplaar. Voorts een matrijsje met een oppervlakte van 3.76 vierkante millimeter, waarop in 380 woorden het Onze Vader is gegraveerd, een door de Joden gebruikte gebedsriem, beitje ter grootte van een dobbelsteen, waarin het gehele Nieuwe Testament te lezen staat. Naar aanleiding tentoongesteld Bijbelboek in Braille schrift vertelde de heer Brugman, dat de kostprijs van een volledige Bijbel in dal schrift f 240.- bedraagt. Het Bijbelge nootschap verstrekt deze Bijbels echter tegen een fractie van de kostprijs. Het zou ons te ver voeren een volle dige omschrijving van het tentoongestel de te geven. De tentoonstelling is ove rigens donderdagavond van 7.15 uur X voor een ieder toegankelijk. Ds. Klamer spreekt Hedenavond zal in het Cultureel Cen trum een avond worden gehouden waar op Jules de Corte geheel nieuwe lied jes ten gehore zal brengen. Ds. Klamer de bekende radiopastor, zal r leiding van deze liedjes een praatje houden, ook met de „zaal". Degenen, die tot deze avond zijn uitgenodigd, ten om 8 uur hun plaats hebben ingeno men .Na dit tijdstip worden de dan nog onbezette plaatsen vrijgegeven. De toe gang tot deze avond, die is georgani seerd door de Gereformeerde Kerk Hervormde gemeente, en een onderdeel vormt van de Actie Tweeweek, is vrij. E.H.B.O.-curaus De Koninklijke Nederlandse Vereni ging E.H.B.O., afdeling Voorschoten, geeft woensdagsavonds een cur: school aan de Prof. Einsteinlaan, onder leiding van dokter J. M. Abarbanel. Aan meldingen kunnen nog geschieden op de cursusavond aan de school. De lessen vangen aan om 8 uur. Burgerlijke stand Geboren: Elisabeth CatHarina, dochter in Wielenga, Willem en van Staal, Zwaantje, Ch. de Bourbonlaan 4; Con stance, dochter van Noordervliet, Anton Christiaan en van Blans, Maria, Stad- wijkstraat 17; Henricus Johannes, zoon Wichers, Johannes Franciscus en van Josso, Antonia, Oranjekade 43; Willem Petronella Johan, zoon van Rietbroek, Martinus Jacobus en van van der Wal, Hcndrina Anna Bijdorpstraat 11. Ondertrouwd: Adrianus, geb. 11 nov. 31, Ger. predikant, Pr. Bernhardlaan 62 en Wiegman .Margaretha, geb. 18 okt. 32, Hyacinthstraat 13, datum huwelijk: 4 oktober; Bik, Johannes Geratdus, geb. 6. Leiden, Oude Singel 24 en Sanders, Helena Antonia, geb. 31 juli 37, Leidseweg 128d. Gehuwd: van Beek, Johannes Adrianus, geb. 17 juli 35. Nw. Voordorpstraat 27 en Karremans, Theodora Cornelia Johanna geb. 29 aug. 39, Tolstraat 35; adres na het huwelijk: Voorschoten, a/b ws. achter perceel Leidseweg 202; Booij, Jan, geb. 24 sept. 36, te Leiden, Haarlemmerweg 79 Westerhuis, Maria, geb. 1 sept. 40, Papalaan 103 (ApGen), adres na het hu welijk: Leiderdorp, Bcatrixstraat 25. Overleden: Duindam, Jacobus, geb. 21 ir. 93. echtg. van: van der Hoeven, Martina Wilhelmina, Valkenburgseweg 88; Wesselo, Abraham Bernardus, geb. 21 jan. 84, echtg. van Broer, Hendrika J. W., Narcisstraat 10. Karin Kraaykamp weer in Alphen MET EEN uitgebreide show toonde gistermiddag en -avond de firma Winninghoff in het Nutsgebouw te Alphen aan den Rijn haar col lectie herfst- en winterkleding. Voor het eerst sinds najaar 1960. Karin Kraaykamp, de bekende oud-televisieomroepster, is sedert haar bezoek aan Alphen aan het eind van het vorige jaar een vriendin van de ge meente geworden. Het was dan ook niet verwonderlijk dat zij op de modeshow van gisteren fungeerde als lady-speaker, hetgeen zij op gezel lige wijze deed. show kwam besluiten werden nog Nie alleen de firma Winncnghofit maar ook andere Alphense middenstanders he ten gisteren aan een talrijk publiek desnufjes zien. Zo verzorgde de firma Kouwer de leerwerken, zoals tas.' handschoenen, de fürma De Groot-van Egmond hoeden en sjaals, de firma Snel kapsels en bojoux. terwijl de firma Van Keéken een speciale stand met moderne schoenen had ingericht. Onder begeleiding van hammondor ganist S. de Koker lieten zes manne quins, onder wie twee kinderen, over het algemeen mooie en stijlvolle dames- en meisjeskleding zien. Veel mantels De firma Winninghoff bezit een ruime sortering mantels, waarvan veel in lich te tinter.. Er waren modellen van lang harige tweed en mohair, al dan niet ge garneerd met bontkragen of -manchet ten. Ook in autraciet. mosgroen en zelfs eacfrte ruiten werden geklede exem plaren getoond. Voor de grotere (44—46) was eveneens gezorgd e lange mantel in antraciet met persianer- kraag was in deze afdeling een fraai stuk. De zo moderne gebreide en leren kragen en de smalle stola's op de man tels ontbraken evenmin Wat de kleuren betreft: men toon de de wat donkere tinten meer in ja ponnen en deux-pièces dan i mantels, hetgeen overeenkomt met het heersende modebeeld. Wit en grijs kunnen deze winter heel goed voor de mantels worden gebruikt Aubergine, de gedékt-rode kleur, ont brak niet op de show cn men liet mooie japonnen en pakjes erm zien. Sportieve montycoats voor de jonge rouw en het schoolgaande meisje zag ien in wit, antraciet en donkerblauw. Een fraaie combinatie was de witte met helderblauwe voering vr zelfde stof. De japonnen waren van soepel vallen de stoffer, gemaakt: flanel, Shetlandiwol weven it. Een eenvoudig jurkje van donkergrijze flanel en een doorknoop- sluiting had een grappige garnering van artiwiitte ruitjes (kraag en manchet jes). Biesjes langs hals, sluiting er je, al dan niet van leer of zwart satijn, vormden vaak de enige opvallende gar nering van de smaakvolle japonnen cn deux-pièces van goede snit. Zwart cn bruin waren voornamelijk zwart en bruin. Het vierkante platte model maafkt bij de tassen veel opgang. exemplaren te zien, evenals bij de middelhoge hoeden bont, velours of veren. Een even gestagen rand staat meestal guitig, het geen op de show goed te zien was. De kinderkleding was aardig oi <en. Vooral de feestjurkjes in licht blauw en roze tinneroy en het sportieve plooirokje met pulllover vielen i smaak. Voordat de bruid in korte witte ja pon van nylonkant en geplisseerde tule (gecompleteerd door een klein sluiertje met bloemenkroontje) de In gemeenteraad van Warmond /"ANDER voorzitterschap van waarnemend-burgemeester P. M. F. Smol- ders kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. Besloten werd aan de Bond tegen het vloeken voor 1962 een subsidie te verlenen. De heer C. J. Vloemans werd toestemming verleend tot het hebben van een aanleggelegenheid in de Leede. Ook werd goedgekeurd een voorstel van B. en W. tot definitieve vaststelling van het grond- en bouwvoorschot verstrekt aan de woningstichting Warmunda voor de bouw van 8 woningwetwoningen aan de Margrietstraat. Ten behoeve van de bouw van 16 woningwetwoningen in het uitbreidingsplan Meerrust werd een grondvoorschot verstrekt van 48.566,en een bouwvoorschot van 258.131. Men besloot over te gaan tot ver koop van tien percelen bouwterrein, ge legen in het uitbreidingsplan Oost aan de Bernhardstraat, voor de prijs van f 15 per M2, te verhagen met een opslag van f 1- per m2 ter storting in het fonds voor dorpsuitbreiding. De heer Van der Korft bracht dank aan de woningstichting Warmunda. die het mogelijk heeft ge maakt tot de bouw van deze woningen te gaan. De voorzitter sloot zich gaarne aan bij deze woorden van waar dering. Hij achtte een compliment aan het adres van het bestuur der stichting volkomen op zijn plaats. Ook de admi nistrateur der stichting komt een woord dank toe voor het vele en vaak in gewikkelde werk. dat hij in deze heeft moeten verrichten. Aan de orde kwam hierna het voorstel in B. en W. tot het vaststellen van >n premie-spaarregeling voor het per soneel der gemeente. Het werd zonder hoofdelijke stemming evenals het voor stel tot verkoop van een perceel aan de Waagdam voor f 6000 aan de heer C. A H. Spranken. Niet juist Over het verzoek van de stichting Huijs te Warmondt om subsidie ii kosten van uitwendige restauratie het Huijs te Warmondt werd uitvoerig van gedachten gewisseld. De heer Van Vliet wilde de voorgestelde afschrijvings termijn van de subsidie van 40 jaar te ruggebracht zien tot 30 jaar. De heer Heijl zei, dat het huis weliswaar een nument is. maar het wordt nog bewoond. En zolang dit het geval is, moeten de normale onderhoudskosten ten laste de bewoners komen, zo vond hij. De heer Schepers merkte op. dat toen de stichting het huis kocht, zij wist, hoe de toestand ervan was. Hij vond het daar om niet juist meteen al met een verzoek om subsidie voor restauratie te komen. De heer Van Vliet zou gaarne dat bij voorkomende gelegenheden het voorterrein gebruik mag worden ge- De voorzitter gaf als zün mening te kennen, dat men de subsidie moet zien als een ..eenmalige" subsidie". Overwegende bezwaren tegen ver korting van de afschrijvingstermijn bleek hij niet te hebben. Wat het gebruik van het voorterrein betreft, kunnen geen eisen worden gesteld. Wel kan een beroep op de stichting worden gedaan. Wanneer een voor stel redelijk is, zal het gehoor vin- Ten slotte werd het voorstel van B. ei W. mot algemene stemmen aangenomen, waarbij de afschrijvingstermijn werd gesteld op 30 jaar. Tot lid van de woonruimtecommissie werden benoemd mevrouw C. Schaken- bos-Wassenaar en de heren J. van I del, P. G. Cornelissen. J. van Voet F. H. Walraven. Mevrouw C. C. Meskers-Hendriks werd plaatsverv gend lid. Bij de rondvraag vestigde de heer Van Balden de aandacht op de slechte toe stand van de Middendorplaan, die particuliere handen is. Hij vroeg of de eigenaar niet kan worden verplicht hier aan te doen. De voorzitter beloofde een onderzoek te zullen instellen. Verslagen De heer Heijl stelde een vraag over de vergadering van Gf>.. waarin uitbreidingsplan Zwancnburgpolder behandeld. De voorzitter antwoordde, dat de hierover in enkele bladen schenen verslagen geen juiste weergave n van hetgeen er besproken is. Al leen de Leidse Courant gaf een juist verslag. De raad zal nader worden in gelicht Naar aanleiding van een opmer king van de heer Willemsen zegde de voorzitter toe een onderzoek te zullen instellen naar de toestand bij de straat Ter Leede, waar de Leede wordt gebruikt als houtopslagplaats, hetgeen gevaarlijk is voor de scheep vaart, vooral voor de zeilsport. De heer Van Vliet zei gaarne te zien, dat bij het schilderen van woningen in rtraat wat meer uniformiteit wordt betracht. De voorzitter zal zien wat in deze kan worden gedaan zonder het eigendomsrecht aan te tasten Vervolgens ging de raad in besloten vergadering. enkele gelegenheidsjaponnen toond. Wij zagen een strakke zwart fluwelen rok met een zilverlurex jakje, dat eventueel zou kunnen worden vervangen door een goud kleurig exemplaar. Een bruinzwarte japon in jacquardpatroon was voor de oudere vrouw, ondanks de naar onderen toe wijder uitlopende rok, een gedistingeerd geheel. Raadsagenda Op de vrijdagavond a.s. te houden ge meenteraadsvergadering komen de vol gende voorstellen in behandeling: onbe woonbaar verklaren van de woningen Emmalaan 50 en 52; voorlopige goedkeu ring van het onteigeningsplan „Industrie terrein-west"; verkoop van grond aan: de gemeente Zwammerdam, de Bouwmaat schappij Woerden N.V. en de heren J. J. Stalenburg en L. J. van der Klei: koop van eigendommen van: Jhr G. J. Stoop te Doorn mevrouw A. H. France- Storm te Zeist en consorten, de heer M. Vergeer, alhier en de heer C. Heenk Leiden; ruiling van eigendommen mei N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfabrieken v/h D. van Oordt en Co; vaststelling de vergoeding ingevolge art. 34 van het Besluit blo. 1949 voor de bijzondere school der Martha-Stichtring over de ja ren 1951 t/m 1954; idem over dc jaren 1955 en 1956, vaststelling van de ver goeding ingevolge art. 34 van het besluit blo. 1949 over het jaar 1957; vaststelling van de vergoeding ingevolge art 3C (vakonderwijs) van het Besluit b.l.o 1949 over de jaren 1954 tot en met 1956, het verlenen van voorschotten op de ver goeding per lokaal cn per kleuter voor bijzondere kleuterscholen voor het jaar 1961 vaststellen van een verordening op heffing van schoolgeld voor het be zoeken van de openbare kleuterschool; verlenging van de werkingsduur van de verordening opheffing van reinigings rechten; wijziging van de gemeentebe groting dienst 1991; het geven van straat- Wal de gemeente kan kopen Ten vervolge op eerder gedane voi._ stellen tot aankoop van eigendommen, gelegen ten noorden van de Oudshoorn- seweg en ten oosten van de Oranje Nas- sausingel. berichten B. en W. van Alphen aan den Rijn de raad, dat thans met do volgende eigenaren overeenstemming is bereikt over de overdracht van onroe rend goed aan de gemeente: 1. de heer M. Vergoer, alhier, betreffen de enige percelen weiland en water, samen groot 7.34.04 ha; 2. de heer C. Heenk te Leiden, betref fende enige percelen weiland en wa ter, samen groot 6.91.70 ha; mevrouw A. H. France-Storm te Zeist en anderen, betreffende enige percelen weiland, samen groot 12.64.60 h?; N.V. Dakpannen- cn Kleiwarenfabrie ken, voorheen D. van Oord-t en Co., gevestigd alhier, betreffende: a. enige percelen weiland, samen groot 7.13.30 ha; b. enige percelen, deel uitmakende van de Oudéhoornseweg samen groot 0.04.27 ha; e. enige langs de Oudshoornseweg ge legen perceelsgedeelten, alsmede de woning Oudshoornseweg no. 116, met erf, samen groot 0.03 94 ha: Jhr. G. J. Stoop te Doorn, betreffen de enige percelen weiland en water, gelegen ten westen van de Hei mans- wetering, samen groot 11.73.93 ha. De onder 4a genoemde percelen wei land. alsmede de woning Oudshoornse- weg no. 116, zyn verpacht, resp, verhuurd. De overige eigendommen worden aan de gemeente in eigen gebruik en genot over gedragen. De eigendommen genoemd onder 1, 2. en 5 zullen door de gemeente worden aangekocht. De eigendomsverkrijging van de p?roe ien genoemd onder 4 zal geschieden in de vorm van een ruiling, waarbij de ge meente naast de betaling van een toe- HAZERSWOL'DE R.-k. school 40 Jaar De r.-k. lagere St.-Michaclachool t» Hazerswoude-donp bestaat 29 september 40 Jaar De school begon met 123 leer lingen; thans zijn er 220. Hoofd der school is de heer A de Ruiter, die deze functie reeds 37 jaar bekleedt Naast de heer De Ruiter zijn nog 5 leerkrachten aan de school vertoonden. De school heeft in de oorlogsjaren nogal te lijden gehad. Het 40-Jarig bestaan zal in een kerkelijke plechtigheid worden herdacht Schaaknieuw* In groep I slaagde de heer Jac. Harkes er in zijn eerste overwinning te behalen op J. v. d. Haven. J. A. Vo* won van J. van Dorp Gedetailleerde uitslagen: groep I: Jac. Harkes—J. v. d. Haven 1—0; J. A. VosJ. v. Dorp 1—0: groep II: J. de Gelder—S v. d Molen 0—1, L. v. Gor- kumB. C. Poot 1-0. Arjo* Morgenavond half acht vergadert de Arjos in het lokaal achter de gerefor meerde kerk. De heer B. C. Poot spreekt over de vraag: Kan een christen lid zijn van de PvdA? KOTWEKERK A. D. RIJN Promotie- en do#radatieco*npet'lie: P. de Jong—J. Groene weg 0—1; J Co- lynE. Dorrepaal A Scheer—E. Dorrepaal 01; A. J. de WitteJ. Colijn Vi: P. de Jong—J. Rafain 1—0; J. Ra- fainE. Dorrepaal 01; E. Dorrepaal— J Rafain 1-0 Zomercompetitie: H. van Vliet—J. Cok 10; L. van der Wulp—H. Boelee 0—1; C. Reijneveld—J. van Nieuwenhuteen 01; J. van BgmondA. van der MeU> den 1—0: J. de Wü—G. dc Wit 1-0; G. SnatcrsenP. Vernet 1—0. Volgende week wordt de laatste rondt gespeeld van de zomercompetitie. De wintercompetitie vangt aan op maandag 9 oktober. Schakers die in deze compe titie willen spelen, kunnen zich vóór 2 oktober opgeven bij de heer A. J. de Witte. Burgerlijke stand GEBOREN: Rudolf Ohristiaan, z v Adrianus Vonk en Neeltje Bogerd. GETROUWD: Arie Berend van Leeu wen, 24 j, Ecmnes en Maria Noorlander, 22 j. WOUBRUGGE Uit de raadsstukken In de vergadering van donderdag aa. zal de gemeenteraad van Woubrugge sleh onder meer bezighouden met de volgende voorstellen van B. en W.: In verband met de invoering der 5- daagsc werkweek, zal het toezicht op het reinigen van veewagens plaats heb ben elke vrijdag van 1717.30 uur door jorman van gemeentewerken; voort* zullen kosteloze huwelijken voortaan slechts maandag van 8.30—12 uur vol trokken worden, terwijl voor de gehele zaterdag het duurste tarief geldt De aankoop van het deel openbare weg, gelegen voor de woning van wij len de heer J. Heemskerk, voor de prijs »n 1 gulden. De instelling van een forensenbelasting jor personen, die meer dan 90 dagen per jaar in de geipccntc verblijven, te gen het volgende tarief: verzekerings- waardc pand tot 25.000 gulden, aanslag 50 gulden; tot 50.000 gulden, aanslag 75 gulden; boven 50.000 gulden, aanslag 100 gulden. Men verwacht hiervan een jaar lijkse opbrengst van bruto 2500 gulden maximaal. De verharding met asfaltbitumen van de Vrouwgeestweg cn de verbreding tot 2.10 meter, voorlopig tot en met het deel, toebehorend aan de heer G. Kroes, waarmede een bedrag van ƒ21.000 is gemoeid, een en ander na langdurig overleg met de betrokken eigenaren. De bouw van 16 woningwetwoningen, contingent 1961, naar ontwerp van ar chitect K. van Keekem, waarvan In Woubrugge en Hoogmade reap. 10 en 6 woningen, zo mogelijk na onderhandss anabcsteding met de N.V. v/h S. Tromp te Alphen a. d. Rijn voor de prijs van 220.500 gulden. •an f 73.830,- een perceél bouwgrond, gelegen langs de Oudrfioornseweg, ter grootte van 0.11.25 ha, aan genoemde N.V. zal overdragen. De aankoop van de eigendommen ge noemd onder 5 geschiedt met het doel de beschikking over gronden te verkrij gen welke zo mogelijk als tijdelijke com pensatie kunnen dienen. Geref. Zendlngsbond Voor de afdeling Alphen a. d Rijn an de Geref. Zcndingsbond .«preekt morgenavond om half adht in het IJs- clubgobouw ds. G. van Esbnfflc, Ned, Her vormd predikant te Genesnuiden. In Witte Huis te Oegstgeest Modehuis Van Strien toonde wat de vrouw gaat dragen /~\EGSTGEEST beleefde gisteravond in Het witte huis zijn traditionele najaarsshow van Modehuis Van Strien. Zoals elk jaar had deze show veel belangstelling. Een viertal mannequins liet zien, wat de moderne vrouw deze winter gaat dragen. De mantelmode heeft wel enige veran dering ondergaan. Onder invloed van Parijs ziet men dit jaar de gérende rok. Vanaf heuphoogte loopt de rok enigszins klokkend uit. Natuurlijk zijn er ook nu weer klassieke modellen, die niet zo aan modeverande ringen onderhevig zijn. De kleuren zijn echt herfstachtig. Men ziet veel bruin. Rood zorgt af en toe voor de afwisseling. Een leuke zeer moderne mantel Italiaanse origine was rood van kleur klokkende rok. Het bont kraagje heeft ook dit jaar veel aftrek De mantels zijn mdrendcels hoog gego ten en hebben een col-achtrg rond kraag, je van bon*. In een enkel geval had de mantel geen kraag en zag men alleen manchetten van bont zoals bij de grijs groene mantel gegarneerd met toacaans lam. ven zyn vrij wyd en men soms een wijde mouw, waarin als soort windvanger een strakke manchet verwerkt is. Er is veel wollen tweed, navolging van Parijs waar deze stof op het ogenblik hoogtij viert Ook bij de mantelstoffen ziet man de moderne sdhaduwtintcn. Variatie Op het gebied van de mantelpakjes i deux-pièces was veel variatie. Dc jasjes zijn of vallen even over de heup. Een enkel exemplaar is vaag ge tailleerd. Een heel mooi pakje was ver vaardigd van langharig mohair met kraag van nertz murmel Heel chique een blauw velours pakje mot ronde De japonnen zijn nauwsluitend en worden zowel met als zonder cein tuur gedragen Het strakke korte mouwtje reikt tot de elleboog. Men riet veel streopstoffen verwerkt Heel mooi was een aubergine japon met jasje De japon was heel sim pel van coupe en uitstekend te ge bruiken als cocktailjapon. De Japon nen voor de oudere dame waren een voudig van coupe en slankafkledend. Er was veel gebruik gemaakt van draperieën en asymmeiitachr garne ringen. Zeer chique was dc swarta fluwelen Japon. Behalve Japonnen cn mantels showde Van Strien ook veel rokken en jumpers. De bekende terlenka rok is er nu ook in schaduw ruit. Een sportief effect sor teerde de Jumper in handweefdcsain Het hoogtepunt van de show vormden ds cocktail toilet ten, Ben snoezige blauw witte jacquarttfapon met aparte rok werd gevolgd door een citroengele nylon crêpe japon met verlaagde taille en gefronste rok. De bruid was in wit kant gehuld. De hoeden waren van Mescchers Mo ei éhuis Er zyn veel bontfhoeden cn baret modellen. Donzig zacht was de witte kraag van white coat Door zijn aparte I ho«d van maraboe veren. De show wordt tekening geeft deze bonteoort toch al-1 vanavond en morgenavond herhaald. ter «ttt wujeh, effect o. de Vric-llewbrlnk

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11