In 't mijns Vaders m a s> 9 m m „Het avontuur van de ballonnen PUZZEL VAN DE WEEN ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZONDAGSBLAD KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZR hadden elkaar In Jaren niet gezien Theo de Lange en zijn vriend Tom de Bruin. Na de middelbare school jaren He pen hun levens ro uiteen, dat hun weren elkaar nooit hadden gekruist. En nu opeen •vervol balkon van de tram was daar plot seling de herkenninf geweest. Theo de Lan ge op weg an de tram naar huls. loopt met een hoofd boordevol gedachten. Tom de Bruin heeft het In het leven heel wat verder gebrarht dan hij. Tom was bi een opgemaakt bed gekomen de zaak van zijn vaderterwijl hij het op kantoor zelf moest zien te rooien. Misschien was i ook de bekende ..kruis erbij! TOM had wel even verwonderd staan kij ken. toen hij zo pertinent zei, dat er dan wel een huis leeg bij moest zijn. Die goeie Tom had geen idee van wat die hui- zenmuère te weeg kon brengen! Als het zo nog langer door moest gaan, dan ging zijn vrouw er mee heen. Maar er was nu een nieuw gezichtspunt....! Geheel vervuld met deze volkomen nieu- lang heeft die gelukkige periode geduurd? Hoeveel kleine geniepige vondsten hebben van zijn vrolijke, gezellige vrouw een ner veus geprikkeld iemand gemaakt. Als ze hier eens weg zijn. dan krijgt hij zijn ei gen Miep weer terug; belangstellend in al les en iedereen. De kinderen zullen er wel bij varen. De onrust van de moeder slaat op hen over. Ze mogen niets, alles wordt hen verboden. ..Juultje. niet met een bal op de grond! Petertje laat dat. Je blokken niet laten vallen." Arme kinderen! Theo zucht als hij zich op de overloop van zijn jas ontdoet. Even voert hij een tweestrijd voor hij de kamer binnen gaat! Wél vertellen., niét vertellen Alles staat immers nog op losse schroe ven en zo wankel, dat een zuchtje wind het omver kan blazen. Als dan de Illusie in puin ligt, komt Miep er helemaal niet meer boven op. Dan wordt alles misschien nog erger dan het geweest is. Theo hoeft zelf de deur niet open te doen. Juultje drie jaar oud, staat met haar gen de zijne:"..Mammie heeft gehuild, pap pie. Buurvrouw heeft tegen de zolder ge stompt. omdat Petertje zijn stoeltje heeft omgegooid. Stoute buurvrouw, hé pappie!" Meteen heeft dit alles hem weer te pak ken. Miep zit bij het raam met Petertje op haar schoot. „Petertje stout geweest. Petertje tik had van Mammie. Buffouw stout hè pappie?" ..Dag kind. Hoe is het?" Theo buigt zich naar zijn vrouw over en geeft haar een kus. ..Hoe zal het zijn?" zegt ze toonloos. Meteen als hij haar aankijkt is het er weer. Hoe heeft hij dat het laatste half uur kunnen vergeten ..Vandaag op kan toor schoot het hem telkens in gedachten. ..Ben je nog geweest?" vraagt hij met ten. Ze knikt alleen en tegelijk weet hij het antwoord. De verleiding Is groot, heel groot. vastklemmen. Maar als het een illusie blijft Hij neemt Petertje van haar schoot en zet de peuter op de grond. Dan gaat hij op dc rand van haar stoel zitten en vraagt zacht: ..Kun je er niet een klein beetje blij om zijn?" /E kijkt hem met grote donkere ogen aan; een verdrietige trek ligt om haar mond Dan antwoordt ze hem met een overslaande stem: ..Zie je wel. dat jij er niets van begrijpt! En je zult er niets van begrijpen ook! Ik wil het niet! Ik kan het met' Ik kan het niet!" Dit laatste vertedert hem. Hij streelt haar over het blonde haar. Ze laat hem be gaan. legt langzaam haar hoofd tegen zijn jaije. Dan komen de verlossende tranen. "rat deed ik weer lelijk tegen snikt ze nog. ..Maar het moest er uit. Ben je niet boos op me. En houd je nog een „Schat zegt hij innig. ..Ik houd héél veel van Je. Altijd! Al wat jij zegt of itakt voor mij geen verschil. Jij door COBY BOS-GOEDHART doet, bent niet Hij had Meteen staat ze op en gaat naar de keu ken. Theo valt in het stoeltje bij neer; ontevreden over zichzelf, nog zoveel willen zeggen hebben" en zo, maar het is voor hemzelf zo donker. God lijkt zo ver. Zou Hij zich met al deze dingen bemoeien?" hE volgende dag op kantoor neemt hem weer geheel in beslag. Er ligt zoveel werk dat een paar minuten peinzen luxe Wel blijft door alles heen een lichte blij heid tintelen. De donkere schaduwen die altijd om hem heen zijn. verschuiven naar het laat ste plan. Als dat ene goed komt. is alles voorbij. Daar betrapt hij zichzelf toch weer een paar kostbare minuten te zitten ver dromen. Met een zucht zet hij zich weer aan het werk. Half twaalf nog een uur tje flink aanpakken weg met al die illu sies. Wel zeker, daar is De Bruin ook nog „De Lange, telefoon voor je „Voor mij?" Hij zegt het iets te enthou siast. De gedachten van heel de morgen betrekken dadelijk dit telefoontje in de cir- nü geen verschil r het ergste is. di beetje gelukkig met mij kunt de kinderen .en... aan jezelf." Voor de zoveelste maal instrueert hij: weer eens vertellen." „Och nee. Theo. niet doen. Het helpt toch met en je maakt het er voor mij maar slechter door. En als ze merkt, dat er weel een baby komt. Wat dan?" „Daar heeft zij niets mee te maken", is alleen zijn weer woord. „Ik ga de volgende week als moeder er Is. weer naar het woningbureau. Zouden ze ons nu geen huis geven?" Theo haalt zijn schouders op. Hij heeft al zoveel verhalen Sehoord. dat hij zich hierover geen enkele lusie maakt. Maar het andere, dat héél nieuwe, waar hij nauwelijks aan durft te denken „Dc zoo nog maar even wachten met dat aoningbureau, Miep. Hoe dikwijls zijn we er nu al geweest!" „Och jij altijd Ik zit er de hele dag in En straks als het kleintje er is en het built 's nachts en heen Correspondentie betreffende de*e rubriek aan de heer W. Jurg, Vrederastlaan 176 Den Haag. Opgaven niet dammen So. 842 M. Dijk. Dordrecht In de volgende rubriek hopen we ladderwedatit]d[ hervatten. Deze rubriek benutten door nog enkele raagstukken te apuien. die we oplosaerrwed strijd minder geschikt achten. reden waarom wc deze problemen niet voor de ladderwedstrijd bewaren berust min of persoonlijke opvatting^ We rijn nl. van mening, dat ve oplosser» afgeschrikt weligheid door "dé de aanvenewtand en zullen hen daarom niet verplichten hun htcn hierop te beproeven. Oplosser*, die een pittig vraagstuk houden, zullen echter beide vraagstukken kunnen genieten. No. Ml M. v. Dijk. Dordrecht i a 6 3 1L e rn 5 H S fl SB ri M 1 i W r ef - - n 0 - e 1 m e? e e s -J S 0 1' e e s W H eMi K ïT B s a vreugde slaat door Theo heen. Ze leeft! en ze zal leven! De ogen van de zieke staan dof en ver dwaasd en richten zich naar boven. Een moede hand hef: zich op. Allen kijken ge spannen toe. Het bewegen van de lippen gaat gepaard met een bijna onhoorbare klank. De dominee heeft het opgevangen. Hij geeft het over. „Vele woningen in het huil hier boven." De ontroering wordt allen te machtig. De zuster wenkt, dat ze even weg moeten gaan. In de gang vinden ze geen van drie- en een woord. Zo staan ze een ogenblik bij elkaar. Dan roept de zuster hen weer. Dominee gaat niet mee naar binnen. „Morgen hoop ik terug te komen", zegt hij alleen. Hij drukt mevrouw Van Dam en Theo de hand. „God sterke u! Verlaat u alleen op Hem. Hij zal het wél maken." Dan sluit de deur de ziekenkamer zich weer achter hen t harte jongen, dat alles zal i je voorst» telt spreek eerst met „Ik hoop gaan zoals jij het Miep dokter over. Deze raad van zijn schoonmoeder volgt Theo dadelijk op. De dokter heeft geen en kel bezwaar dit nieuws zo rustig mogelijk aan de zieke te vertellen. Maar als Theo bij het bed zit en het er op aan komt haar het nieuws te zeggen, schrikt hij er toch van terug. Ze is zo an ders geworden, zo weinig aards meer. Durft ze het leven niet meer aan? Nee zeker niet in de kamers waar ze zich zo opge jaagd heeft gevoeld, maar dat nieuwe.... Hij kijkt op haar neer. Haar gezicht is wit. Haar handen liggen smal en teer op het dek. Ze glimlacht naar hem. „Ik zie dat je over iets piekert," zegt ze eindelijk, „vertel het me maar". Hij krijgt hoop. Een goed teken is dit; deze interes se voor hem, zoals ze in haar goede da gen ook had. „Denk je wel eens aan naar huis komen, liefste?" vraagt hij voorzichtig. Meteen heeft hij spijt. Haar gezicht verandert op slag. Moeilijk vormt ze nu de woorden. de ,.Ik denk... ik geloof dat ik een an der huis krijg, een andere woning. Ik zou willen, dat jij ook mee kon gaan. De do minee heeft het me dikwijls voorgelezen. Nu niet meer. Dat geeft niet. Maar ik wacht al zo lang." Hevig geschrokken legt hij zijn hand op de hare. Hij vecht tegen zijn ontroe ring. „Liefste, luister eens. Ik geloof, ik denk dat jouw taak hier op aarde nog niet afge lopen is. Zou je niet weer bij ons terug wil len zijn? De kinderen verlangen zo naar je.en ikMaar je hoeft niet meer naar de kamers - aar je zo'n verdriet hebt ge- Het is er uit. Vol spanning blijft zijn blik op haar gericht. Er verandert iets in haar ogen. Haar an dere hand zoekt ook de zijne. „Wij vieren brengt ze er eindelijk uit. Hij knikt met tranen in zijn ogen. Zou hij durven? Zou hij nog verder durven gaan? ..Eerstdaags wij vijven als God het wil, liefste." Haar voorhoofd fronst even, dan breekt er een zachte glimlach door op haar ge- zicht. „Wij ..vijvenzegt ze hem na. Dan blijft het een ogenblik stil tussen hen. Dit nieuwe moet verwerkt worden. Maar in deze stilte rijzen de gebeden omhoog. Eén stamelend met intense blijdschap vervuld dankgebed. Het andere aarzelend om hulp roepend smeekgebed Zij komen daar tezamen voor de troon toe. tussen hoop e spanning op. „Met de Lange." Dan is er plotseling de tuimeling zo groot, als hij zich niet had kunnen voor stellen ..Wat er nu volgt gaat in een roes aan hem voorbij. „Juliana-ziekenhuis? Maar hoe? Ik bigrijp 't niet! Geef toch antwoord!" Dadelijk is De Bruin bij hem. „Neem me niet kwalijk Ga even zit ten. Wat is er? Je ziet zo wit als een doek." Hij geeft geen antwoord. Zo zitten ze zwijgend tot de zuster hen komt halen. „Mijn vrouw heeft een ongeluk gehad. Ik moet er heen. Ik begrijp het niet." „Ik zal een taxi voor je bellen. Eén moment.. Vijf minuten later is hij op weg naar het ziekenhuis. Er zijn geen gedachten meer in hem. Alleen een telkens terugkerende zucht. Miep! Miep! Weg is de illusie! Weg is allesVoor goed misschien Aan het einde van de dag kan hij zich een beeld vormen, hoe alles precies is ge gaan. Hij zit naast Mieps moeder in de wachtkamer van het ziekenhuis. „Ze wou en ze zou naar het woningbu reau toen ik onverwacht voor haar stond." zegt de moeder. Ze houdt zich flink. Ze doet zichzelf de heftigste verwijten. „Als ik niet was gekomen dan „Ach moeder, houd daar toch mee op. U maakt het voor mij ook niet makkelij ker. We weten nu wat ze daar op het wo ningbureau te horen kreeg. „Komt u gedachten natuurlijk en over haar toe ren. Ik heb altijd mijn hart vastgehouden voor haar met het verkeer. Ik weet zelf hoe ze is. Altijd haastig, dit kan nog wel en dat kan nog wel." Abrupt breekt hij af. Hij praat maar, alsof het over een vreemde gaat. Maar hij kan het ook bijna niet geloven. Die ern stige gezichten van de zusters. Het bemoe digend klopje van de dokter op zijn schou der en dat in-witte gezicht met de gesloten ogen. Dat kan zijn Miep niet zijn....Dat kan niet! „Weet je ook of de dominee dadelijk zou gaan?" Hij kijkt zijn schoonmoeder verdwaasd aan.... „Wat moet de dominee bij haar?" valt hij bijna ruw uit. Ze gaat niet dood moeder. Ik zeg het!" Het witte gezicht naast hem trekt weg in pijn. Is het niet haar kind; haar Miep. En rij moet de flinkste ziJn Ze begint gauw over Iets andera te pra- Oplossingen eerst het ontwij- chamelijk gaat ze wel vooruit, maar de échte beterschap wil niet komen. „Ze werkt zelf niet mee." Onthutst hoort Theo deze mededeling van de dokter aan. Zelf werkt ze niet mee....!" Het blijft hameren in zijn hoofd. Ze wil niet beter worden! Hoe is het mogelijk. Kort daarna heeft hij een gesprek met dominee Huiskens. „Wat denkt u er van dominee?1" „Ik weet het niet," kende antwoord. „Het zal je pijn doen dit te horen, maar ik moet het je toch vertellen. Ze is los van alles. Als ik heel eerlijk ben moet ik zeggen dat ze niet verlangt om beter te worden. Aldoor als ik bij haar ben moet ik het eerste gedeelte van Johannes 14 le zen: „Het Vaderhuis met de vele „Dominee, ik meen verband te moeten leggen met hetgeen we de laatste tijd heb ben meegemaakt en dit." Hij is haast te ontroerd om verder te spreken. Toch ko men ze tot een gesprek, een heel ernstig gesprek. „Wat denkt u er van? Zou ik haar uit die blijdschap mogen halen naar hoe zal ik dat zeggen. Als ik nu eens een huis kon krijgen, zou ik haar dan terug mogen roepen naar ons.... naar dit aardse leven"" „Wij ten. „Wat een geluk, dat we ons over de kin. deren geen zorgen hoeven te maken. Aar dig van die overburen om dadelijk de kin deren te nemen toen ze van het ongeluk hoorden. „Hoe is het zuster?" is zijn eerste Vr,8Nog net als straks. De dominee is bin nen. Gaat u mee?" Onhoorbaar lopen ze dc ziekenkamer in. De dominee staat op. Hij knikt zichtbaar aangedaan. „Ik zou iets willen lezen, maar ik weet niet. De zuster heeft weer de slappe pols van de zieke gevat. Ze willen van haar gezich: lezen, maar het staat ondoorgrondelijk. Al les is nog net zo als vanmorgen. Geen ver band. geen ernstige verwondingen maar het zit dieper. Dominee Huiakens bladert in zijn bijbel tje. Theo klemt zijn nagels in het harde hout van de stoel. Dan klinkt door de stille ziekenkamer: ...Uw hart wordt niet ontroerd; gij ge looft in God, gelooft ook in Mij. In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen, anders ik het u gezegd hebben, want Ik ga i u een plaats te bereiden: en Ik heengegaan ben en u plaats bereid heb. kom Ik weder en zal u tot Mij nemen, opdat ook gij zijn moogt waar Ik ben...." Ze staren naar het bleke gezicht in het kussen ieder met andere gedachten. „Dit niet! Dit niet!", snijdt het door de man heen. De moeder hoort het aan en het wordt rustig in haar. Ze blijven kijken zon der verwachting. Dan is er plots het gro te wonder. Ze slaat de ogen op. Haar lip pen i nooit wat Gods plannen met -lons zijn. Wij moeten bidden en wachten of liever gezegd: bidden en werken. Ik zal ook mijn best voor jullie doen. Want dat jouw vrouw door deze gebeurtenissen haar aardse roe ping zou weerstaan, kan naar ik meen Gods bedoeling niet zijn. Hij heeft haar uit Zijn hand het leven weergegeven. Nu moe ten wij van onze kant alles in het werk stellen om haar herstel te bevorderen." Opgelucht gaat Theo weer op huis aan. Met Miep zelf heeft hij over deze dingen niet kunnen en durven spreken. Ze is er nog te zwak voor. Zelf doet ze trouwens geen enkele poging dit tere punt aan te raken. Opgewekter dan hij in lange tijd is geweest, komt hij thuis. Wat een geluk dat Mieps moeder er is om voor hem en de kinderen te zorgen. Hij neemt zich voor vanavond als hij bij Miep vandaan komt, haar van zijn gesprek met dominee Huis kens te vertellen. De kinderen hangen da delijk om hem heen. „Er is een brief voor je gekomen, Theo. Juultje geef dit eens aan pappa." Dade lijk herkent hij het handschrift. Nerveus ritselt hij de envelop open. Zijn ogen vlie gen langs de regels. „Moeder we krijgen een huis en ik een baan die klinkt als een klok." Moeder Van Dam kijkt hem met een vreemde uitdruk king op haar gezicht aan. Hij raadt bijna haar gedachten. „U zult zien als dit doorgaat, knapt Miep op. Ik heb er met de dominee over ge sproken en hij dacht er net zo over als ik." Wat hij voor de avond had willen hou den. vertelt hij nu meteen. De blijdschap heeft hem zo te pakken, dat hij geen ogen blik rustig kan zitten. Voor de zoveelste maal leest hij de brief. „Dit is iets geweldigs, dit is...." MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN 62. De soep is vergeten. Neushoorn en Hyena, de stuurman, staan op en hun ogen glinsteren begerig. ,Jk heb beloofd geen schatkisten te stelen, maar ik heb niets gezegd over zakken met goudstuk ken," zegt NeiLshoorn. Egel slaat alarm. „We moeten iets doen, jongens," zegt hij, „kom vlug mee." Murr en Klaus lopen achter Egel aan, die regelrecht naar het harnas gaat, waarin Leo de Leeuw nog altijd verborgen zit. „Ben je daar nog, Leo?" roept Egel zachtjes, „hou je goed vast." En hij haalt met een ruk de helm van het harnas. (Vervolg) Ik ben doorweekt, klaagde hij. Dit is me nog nooit overkomen dat ik als een natte vogel door de lucht vlieg. Wat moet de ballonnenman wel van me denken, dat ik hem zo maar in de steek heb ge laten? Laat me los. bal lonnetjes, zodat ik kan neerdalen en mijn baas te rugvinden. We kunnen niet, klaagden de ballonnen. We zitten met ons touwtje aan je vastgebonden en omdat we met gas gevuld zijn, moeten we wel door de lucht zweven. Zeur niet zo, stok, want wij zijn even ongelukkig als jij. Die na re wind ook! De wind lachte en bui telde om de wegvliegende plagend. Tjonge, zijn jullie toch mooi. cies een op hol geslagen regenboog! Eindelijk werd de wind toch wel moe van dat ra zen en voetballen. Dertig ballonnen met een klets natte stok er aan zijn niet zo licht als één weerloos ballonnetje. En ze waren koud geworden. Het gas waarmede ze waren ;evuld, werd ook steen- :oud en koud gas is zwaar der dan warm gas. Zo kwam het, dat na enige tijd de ballonnen niet meer zo heel hoog in de lucht zweefden. Ja, ze zakten steeds meer naar beneden, e juist boven de boom toppen kwamen. Opeens bleef de stok vasthaken in boomkruin. Dat was dwaas gezicht: een boom die door de wilde dan wéér met de kleurige ballen spelen en ze over heel het land jagen. De stok echter hield zich ste rn <■-> vig aan de boom vast en Ihea Deckman 1 hoe de wind rukte en 1 trokhij kreeg de stok met ballonnen niet wéér de lucht in. Eindelijk gaf de wind heen en weer werd wind het op en stormde verder, op zoek naar nieu we slachtoffers. Hè, hè, zuchtten de ballonnen. Eindelijk zijn we van die lastpost be vrijd. geschud met op zijn top dertig kleurige ballonne tjes. Dat was helemaal niet naar de zin van de wind. Hij wilde even rusten en Toch waren ze nog lang niet tevreden, want ballon nen horen niet in het top je van een hoge boom te hangen. Deze dertig bal lonnetjes verlangden er meer dan ooit naar, bij de kinderen te komen. We willen naar bene den, gilden ze in koor. Maar ze konden niet och arme! (Wordt vervolgd) PBi de zonneschijn in het begin van deze week? Nou, ik wel hoor! Tante Jos wa« net een klein weekje met vakantie. Wat een boffert, vinden jullie ook niet? Ja, meisjes en jongens, veel van jullie zouden graag eens een foto van tante Jos willen hebben. Jullie begrijpen wel, dat ik onmogelijk aan jullie allemaal een foto kan sturen. Het is toch ook wel eens leuk een tante te hebben, die je nooit hebt gezien? Het is juist wel grappig! Jullie moeten dus echt genoegen nemen zonder foto. Vergeten jullie niet je geboortedatum in de brief te schrijven? Niet alleen het jaar maar ook op welke dag en welke maand jullie geboren bent. De oplossing van de puzzel is: horizontaal (dus van rechts i aida, duif, melk, korf, slak, rond. trom, auto. Van boven naar band, larf, raam, flik, imker, eikel, kuit, farm. soda, kano. De hoofdprijs gaat naar David Bouw. De troostprijzen gaan i en Hans Doesburg. Kruiswoord'puzzcl Zwart: 1. 2. fl, 8/10. 12/14, 18. 21, 37. 43. Dam 50 Wit: 11. 17. 19. 23'ia. 28. 29. 34. 35. 38, 39. 43. 44. 49. Voor beide vraagstukken geldt: wit begint Horizontaal: 1. nevelig. naam. 12. uitroep. 13. getPBÜ venster. 20. zonderling, 22. landbouwwerktuig. 23. hangt mast, 25. de 11de maand bij de Joden, 26. voedsel, 27. niet kun nende plaatshebben. 31. muzieknoot. 32 bijwoord, 34. heilige taal van de oude Indiërs. 41. bijwoord. 42. afkorting van dona, 43. na dato (afk), 44. voorzetsel, 45. meisjesnaam. 47. welgevormd, 49. niet gesloten. 51. Europeaan. 53. korf, 55. land in Europa (afk). 58. buitenhaven, 59. begerig, 60. wijze van doen. onbeduidend, 11. rivier in Italië, 14. boterton, 15. lengtemaat (afk), 16. gewicht (afk), 17. niet ver af, 19. oude vochtmaat, 21. vis, 24. koning van Basan. 27. voorstad van Baden-Baden, 28. gewicht, 29. achting. 30. huisdier, 33. kledingstuk (Ind.), 35. stad in Ara- bië. 36. doorweekt. 37. volksnaam voor de kauw, 38. zijtak Donau, 39. gemeente in N. Holland, 40. snoekbaars, 43. smekend woord, 46. muzieknoot. 47. vreemde munt (afk>, 48. weddenschap, «0. voorzetsel, 52. afnemend getij, 54. ontkenning (spreektaal). o6. munt in China, 57. uitroep. j Rotteveel) Zwart: 3. 8. 13. 19. 21 X3. 27 32. 33 40 Wit: 16 24. 25. 30. 31. 33. 38. 39. 43. 47. 49 Opl.33-29. 49—44. 47-41. 41—37. 36x47. 16x9. 24 x 2, 2x48 (14-19 L 25 20 <19—231. 20-14 23-291. 14—10 129—34), 48x25 <36—41. op 38—42 en 38—41 wint 25-20 ent). 47x38 38— 421. 25—48 4247). 10—4 enz, 831 (M. Dijk) Zwart: 1. 8/9. 11, 14. 20 26. 27. 38 Wit: 17. 21. 23. 25. 30. 32. 33. 37. 42. 48 Opl.: 48-41. 37-31. 21x3. 30-24. 25—20. 3x2 832 (Arle d. Stoep) Zwart: 8. 9. 10. 11. 14. 15. 17. 33 Wit; 16. 19. 22. 23. 24 27. 28 40 Opl 24—20. 23—19, 18-12. 12x5, 5x49 833 (Arie v. d. Stoep) Zwart: 7/9. 13. 14, 16. 24. 31 Wit: 18. 21. 22. 23. 28. 32. 33 Opl 2217, 17—11, 11x4. 4x5 OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. tent, 5. krom. 9. kapel. 14. egaal. 16. dras. 18. Rama. 19. geraas. 21. klap. 22. Lea. 23. el. 24. kano. 26. in. 27 telg. 29. reute. 31. geit. 32. mot. 34. Ede. 35. Ares, 37. medoc, 39. orgaan. 41. sa. 42. ale. 43. lor, 45. Ria. 46. sta. 47. A.K.. 48. myopie. 50. Namen. 52. ka di. 53. ets. 55. nep. 56. vore. 57. Griek. 60. dame. 61. e.o„ 62. giro. 64. Ie. 65. Ide, 66. kruk. 68. nomen, 70. Neer, 72. twee. 74. Peene. 75. artis. 76. eind. 77. nest. Verticaal: 1. tegel. 2. egel, 3. nar, 4. taak, 6. R.D., 7. ork, 8. malie, 10. ar. 11. paleis, 12. emelt. 13. laag. 15. laar, 17. San, 20. snee, 25. Oudorp, 27. teen. 28. rode. 30. ter. 31. graan, 32. melk, 33. To. 35. aai, 36. haan, 37. maar. 38. Clyde. 40. gretig. 41. step. 44. ooi, 46. smet. 48. mare. 49. Ier. 51. An. 52. komeet. 54. sein. 56. vader. 57. Gouwe, 58. krop, 59. genet. 60. Dina. 61. ert, 63. oren. 64. lens. 67. kei. 69. nee. 71. r.i„ 73. en. INZENDINGEN Inzendingen worden vóOr don derdag a s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart bovt Hiep- hiep- hoera. Aartje van Andcl, Nellie Lamblnon, Arie van Meije- ren, Gerl Molenaar, Jannie Notenboom, Pieter v. d. Poort, Marijke Reedeker, Sjaak Stok, van harte gefe liciteerd met jullie verjaar dag van de nichten en ne- We gaan nu de brieven De poesjes hebben mooie namen gekregen. Aartje van Andcl. Waar maak je het kussen van? Waarom vier je je verjaardag op 21 sep tember? Nee hoor, tante Jos kan echt niet komen. Tippie is een grappige naam. Hebben ze nooit ru zie? Vechten ze nooit? Zou jij niet terug willen Veen? Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos helemaal vergeten was. Matty Bag- chus. Heerlijk dat jij nu zwemles krijgt. Ga je naai het Kolpabad? Jij hebt wel genoten in de vakantie hoor! Jammer dat het zo regende, toen jullie in de Gouve- neurstüin waren. Zijn het echte agentjes? Volgende keer verwacht ik weer lange brief, hoor Matty! Hans Bedet, schrijf jij ook de volgende keer een lange brief? Natuurlijk ma jouw pappa een beetje bel pen, Truusje v. d. Berg. Heb jij het naar je zin ge had in Stolwijk? Jij hebt dus wel drie vriendinnen. Gaat Tineke al op de grote school? Hoe oud ben jij, Dikkle v. d. Berg? iouw vriendje Jilles ager of is zijn papi Heet meerijden naar school? Leuk, dat jouw tante en oom uit Amerika komen, Lenie Bcrgwerff. Vindt Ren- ny het leuk om naar Hol land te komen? Fijn dat jul lie huis nu bijna klaar is. Schaakt jouw opa veel? Be dankt voor je ningen hoor! Teken je de volgende keer een paar prinsessen? Waarom schreef Marrie niet? Wat heb jij van de gondelvaart genoten. Roosje Beuzekom. Geweldig zo'n boot met een complete boerderij erop. Schommelde H niet erg? Fijn dat het er zich zo goed hield. Waar woont jouw tante? Wat wil jij later worden? Ans Blommers, wist jij echt niets te schrijven? Heer lijk dat jullie de hele dag bij oma en opa waren, Inge v. d. Blij. Gaat jouw kleine broer dan ook mee? Fijn dat jullie genoten hebben in de vakantie. Geweldig dat jij al zoveel hebt verkocht Arle Boelhouwer? Krijg je die zegels op school? Jij hebt verleden week zaterdag zeker wel genoten? Was er in het Staelduinsebos een kampvuur? Leuk hoor! Was het leuk bij je vriend? Krijg ik van jou de volgen de keer een lange brief, Peter Boertjes? Natuur lijk mag jouw zusje je hel pen, Leny Bolluyt. Hoe heet ze? Heb jij veel vriendin nen? Grappig dat jij noe zo'n klein broertje hebt. Geweldig dat jullie meedoen met de volksspe len? Vond je het vuurwerk mooi? Prachtig, dat jij zo veel hebt opgehaald. Woont opa ver weg? Hoe oud wordt hij woensdag? Fijn dat jul lie dan allemaal mogen blij ven eten. Opa vindt dat na tuurlijk erg fijn. Waarom deed jij er geen briefje bij, Carla Boer? Volgende keer toch wel? Wat kreeg ik van jou een prachtige foto Davld Bouw. Ig de kanarie van jou? Ik ben er erg blij mee hoor! Wat heb jij ge noten van de boottocht. Hoe vond je de grote stad Ham burg? Heb je nog gez men in de Elbe? Fijn, je nu zo'n fijne juf hebt op school. Heb je al een brief van papa gekregen? Jam mer dat je nu al weer een poosje moet wachten om te schrijven naar de brieven- nenkort ook herfstvakantie? Heb jij een vriend in Bar- thimeus? Hoe heet de leid ster van je groep? Wat ben jij verwend met je nieu we rok en sweeter, Tineke de Bruin. Heb je het al aan gehad? Geweldig waterski en, vind je niet? Ik zou het best nog willen leren, en Hoe heb je de rubber- iot zien „opbouwen"? Jammer dat jullie vakantie helemaal verregend is, Cor- rie Branderhorst. Ga jij zo graag vissen? Limburg is g mooi hoor! Waar zijn Ilie precies geweest? Ja, dat is erg hoor van die meisjes. Geweldig dat jij een nieuw vest krijgt. Het andere is natuurlijk nog een verrassing. Doe jij er de volgende keer een briefje bij, Ineke Brussé? Wan- teke- bus. Jan Both. Krijg je I Waf staan ze allemaal te trek ken! De één nog harder dan de ander en het mooiste is, dat ze aan het verkeer de touw trékken. Jullie moeten maar eens uitzoe ken welk touw ze in hun handen hebben en dan ook oplossen, wel ke voorwerpen ze aan elkaar moe ten teruggeven. De oplossing moet vóór dinsdag 19 september wor den ingezonden. grote Berner-Sennenhond! Zou jij ook wel een hondje willen hebben? Heb jij geen zusjes en broertjes? Fijn, dat ik weer een brief van jou kreeg Lenie Coenradie. Niet meer vergeten om hem te posten hoor! Heb je de vulpen nog gekregen? Heb je een leuke dag gehad? Welk doel beoogt jullie schoolclub? Moeten jullie die schoolavond zelf verzor gen? Schrijf je de volgende keer hoe je het dinsdag hebt gehad? Wat een grote verrassing hebben jullie in petto, Atle Dekker! Schrijf je het gauw? Ik ben erg be nieuwd hoor! Nee, tante Jos heeft geen kinderen. Ja, Epe is erg mooi Hans Does burg. Hoe vind je de nieuwe vakken aardrijkskunde en geschiedenis? Lees jij j« zusje weieens voor? Ge lukkig dat je weer beter bent, Lidy van Dorp. Jam mer dat je vriendin nu gaat verhuizen. Ze gaat ver weg hoor! Jullie gaan elkaar tuurlijk veel schrijven er. de vakanties bij elkaar lo- 5eren. Voor hen is het fijn. at ze weer een boerderij krijgen. Jij boft nu met de rolschaatsen. De Soendalaan is dichtbij de rolschaatsen- baan. Mocht jij ook op de foto? Achthonderd kippen is héél wat! Dick van Dries- sen, schrijf Jij de volgende keer wat meer? En jij, Lenie van Eist? Wat een stoute aap om zo hard in je vinger te knijpen, Hanny Eijgenraam. Schrok je niet? Geweldig is de nieuwe pier in Scheveningen, vind je niet? Heb je fijn gespeeld in de speeltuin? Hoe kwam het. dat Bertje zo'n honger had? Hoe vond je de ni< pier, Babsje Fletje? Be nog naar Madurodam weest? Han: van Gelder, bedankt voor het leuke mop je. Geweldig hoor, zo'n eigen kamer. Ben je het al gewend? Fijn, dat je al zo veel vrienden hebt. Je mag zolang schrijven als je maar wilt. Je mag ook schrijven als je letter niet aan de beurt is. maar je komt dan niet in de krant en komt ook niet in aanmerking een prijs. Veel plezier in de modder hoor! Schrijf jij de volgende keer wat meer, Marjo van Gent? Jouw vorige brief is wel beant woord. Trudi de Graaf. Het alphabet was een beetje door elkaar geraakt. Je hebt in ieder geval niet goed ge keken, Trudi! Van harte ge feliciteerd met het grote feest hoor! Wanneer is pre cies de dag? Hoe vond je de taptoe Delft? Nog veel plezier hoor! Heb jij nog meer broertjes en zusjes Ria Grevenbroek? Fijn dat elke week bij park? Jij bofte maar, dat je twee weken in Benthui zen mocht logeren, Miep de Groot. Heb je in het natuur bad gezwommen? Griezelig hoor, dat die leeuw door een brandende hoepel moest springen. Ik zou het ook niet durven, jij? Is het vest bij na klaar? Jij wordt maar verwend, vind je niet? Wat hebben jullie gesmuld van de patat-frites! Ben je nog op de nieuwe pier geweest" Heb jij de puzzel alleen gemaakt, Rudi dc Groot? Jij bent ook al zo'n boffert Heuvel? Jouw pappa ver went je maar hoor met zo'n mooi karretje. Moet je nu nog rijles gaan nemen? Van daag is het groot feest. Ko men je vriendinnen ook al lemaal? Heel veel plezier hoor en tot over drie weken. Adriaan van Iiouwelingen schrijf jij de volgende keer wat meer? Ben jij erg dik geworden in Friesland, Jannie Hofstee? Geweldig dat je broertje zo hard groeit. Kent hij je al een >eetje? Ga je weieens met hem rijden? Jammer dat jullie heleniois' niets schre ven. Peter den Houd en An ton van der Hout. Fijn dat ik nu weer een briefje van je kreeg, Jopic Huisman. Jij bent maar een boffert, dat je zolang mocht logeren. Vier weken is een hele tijd hoor! Heb je al naar je vriendinnetje in Ommen ge schreven. Wat hebben jullie veel zegels verkocht! Nou en of ik weieens vuurwerk heb gezien, Tineke Hussel- man. Leuk zijn al die mo lens in de Alblasserwaard. vind je niet? Zou je wel in zo'n molen willen wonen? Was het varen leuk? Jam mer dat jij niets schreef. Jan Huijerman. Meisjes en jongens de brieven- ?niH.U heIem*al Zorgen ®r voor. dat hij volgende week helemaal vol Is? De let ters I tm R zijn deze week f". ,de beurt. Tot volgende week «4 'O-S

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 16