PANTER Amerika schoot in de roos Versnelling van werk aan de neutronboni Zuidslavisclie studente bezweek voor verleiding: Ta e&a dofifce >iy „Amerika wilcle al lang kernproeven hervatten" Plantengroei in de woestijn 961 5 GELEERDE BEPLEIT: p e kernfysicus dr. A. D. Suttle ïeeft bij de Amerikaanse rege ls r gepleit voor een versnelling het ontwikkelingswerk ten H oeve van een neutronbom, die gj vredestijd onbeperkt energie leveren en afschrikwekkende ogsmogelijkheden biedt. Hij ft gewaarschuwd, dat rekening ouden moet worden met de jelijkheid, dat de Sowjetunie dergelijke bom perfectioneert. Suttle. directeur van industriële en iologische researchcommissie van .sippi. heeft in een interview ver- el. dat een op juiste wijze beheerste onexplosie onbeperkte, goedkope itofreserves kan bieden voor vreed- h gebruik zonder enige radio-actieve foaukten. ïtemin. zei hij, kan een dergelijke oorlogstijd in een gebied alle wezens doden zonder dat de dan lezige fabrieken, installaties, woon- n en andere kostbare goederen ver- ;d worden. et is een afschrikwekkende mogelijk- dat Rusland op het punt staat een elijk wapen te perfectioneren", zei Suttle. Hij zei. dat de Russische pro- er een bom van 100 megaton nieuws was. omdat tegenwoordig ïen vervaardigd konden worden van gewenste grootte. 7at de Amerikaanse wetenschappe- wereld echter verontrust is, dat omovitch. een Rus. die voor het ver- eI<ren van een zuivere kernsplitsings- siatie met hoge druk en hoge tempe- fen werkt, sinds 1952 niets meer ge- :aal Massu wordt icf mverneur van Metz leneraal Jacques Massu. die acht- [)J maanden geled door generaal De 11e ontheven w van de bevelvoe- in Algiers, he gisteren een nieu- Ifunctie gekregen. Hij is benoemd militair gouverneur van Metz en be- ebber van het militaire district van t parachutistengeneraal unournalist scherp kritisc Duit- r kritisch uitgelaten Iels- De Gaulle. Hij werd naar Parijs tnoioden en op non-actief geplaatst, ine dagen later vond er een botsing em|ts tussen protesterende Algerijnse opeanen en Franse strijdkrachten, jyjbij 21 mensen om het leven kwa llof di "Caribische landen 'd werken samen en is te San Juan door Neder- Franse, Amerikaanse en Britse genwoordigers een verklaring ge- nd, waarbij officieel de Caribische 'pnisatie wordt opgericht, een nieuw etban voor wederzijdse ontwikkeling, '"fMn de plaats komt van de Caribische linè missie. om» raad blijft tot 15 september in zit- elj. Zij zal een plan opstellen voor de ■enpomische, sociale en culturele ont- gekeling van het Caribische gebied, an de zitting nemen afgevaardigden alle Caribische landen deel. t ondertekenaars waren dr. H. R. Houten, de Nederlandse staatssecre- s van buitenlandse zaken, Max Mou- secretaris-generaal van het Franse irtement van overzeese gebieden, de ikaan John Hanes en sir Steohen van het Britse ministerie van ko. ■publiceerd heeft." aldus dr. Suttle. ..Bovendien hebben de Russen geen woord over de neutronbom gepubliceerd. Wij zijn van mening, dat zij de informa ties daaromtrent als uiterst geheim be schouwen". Volgens dr. Suttle kan iemand 30 se conden na de explosie van een neutron bom het doelgebied betreden zonder dat hU daarvan enige schadelijke gevol gen behoeft te ondervinden. Verdere versterking Vier divisies van de Amerikaanse na tionale garde hebben de mededeling ge kregen dat zij kunnen worden opgeroe pen voor actieve dienst. Deze maatregel maakt deel uit var de versterking van de defensie die on geveer een maand geleden is begonnen. Verwacht wordt dat nog 400 eenheden van de garde en de reserve een soort gelijke mededeling zullen krijgen. Het leger heeft later in een officiële bekendmaking gezegd dat ongeveer 148.000 officieren en manschappen be trokken zijn bij de uitvoering van het nieuwe opleidings- en versterkingspro gramma. Bourguiba terug om spanning in Bizerta ruggekeerd met het oog op de stijgen de spanning in Bizerta. Bourguiba. die de conferentie van neutrale landen in Belgrado bijwoonde, heeft zijn verblijf daar met 24 uur be kort. nadat een bloedige botsing had plaats gevonden tussen Franse Para's en Tunesische burgers in Bizerta. Hier bij kwamen vier Tunesiërs om het le ven en werden er 42 gewond. Onder de Franse soldaten vielen 10 gewonden. Tunesische regeringskringen noemen de toestand in Bizerta ..zeer explosief." Portugees protest bij Ver. Naties Portugal heeft gisteravond bij de vei ligheidsraad geprotesteerd tegen het feit. dat India Goa, „de Portugese staat in India", met „agressie" heeft bedreigd. De- Portugese regering nodigt ieder die on bevooroordeeld de toestand in Goa wil onderzoeken uit dit te doen, aldus de verklaring, waarin uitlatingen van pre mier Nehroe ter staving van het protest worden aangehaald. De Indische premier had onder meer op 17 augustus gezegd, dat eventueel op het geschikte ogenblik gebruik van het leger zou kunnen wor den gemaakt als een der middelen on Goa te bevrijden. Enige communist uit hoofdbestuur TUC uit zijn hoofdbestuur verwij derd. Will Paynter, secretaris-generaal van de nationale vakvereniging var mijnwerkers, verloor zijn zetel na eer ambtstermijn van slechts één jaar. Het besluit werd genomen op de jaar lijkse conferentie van de vakbond, waar in ruim 8 miljoen arbeiders georgani seerd zijn. In Paynters plaats werd de niet-communist Frank Collindrige geko- IN HET BEKENDE RODE BLIK SENORITAS Onbetwist de meest gerookte SENORITAS in deze prijsklasse I A'dams warenhuis bestolen goederen in een Amsterdams wa renhuis aan de Reguliersbree- straat ging een 21-jarige Zuidsla- vische studente in de economie, die in het kader van de internatio nale studentenuitwisselingsorga nisatie een stage van twee maan den doormaakte bjj de Amster- damsche bank, in augustus uit stelen. Daarbjj had zjj het voor zien op goederen die in Zuid- slavië alleen van slechte kwaliteit en vaak slechts in beperkte mate te krijgen zjjn. Op een regenachtige dag stond Ljubi- ca voor de etalage van het warenhuis te schuilen. Zij zag in de winkel een vrouw bij een toonbank opeens een paar nylon kousen in haar tas stoppen en zij dacht: ..Dat voorbeeld kan ik wel volgen". Zij stapte naar binnen, stopte haar tas met allerlei goederen vol en kwam daarna nog tweemaal in de winkel terug, waar door de buit ten slotte bestond uit tien paar nylonkousen, elf sjaals, veertien slips, zeven onderjurken, zeven truitjes, een ontbijtlaken met vier servetten, drie paar handschoenen, tasjes, toiletartike- Ben Goerion moet kabinet formeren President Ben Zvi van Israël heeft gisteravond de 75-jarige demissionaire minister-president. Ben Goerion, officieel verzocht een nieuwe regering te vormen. Ben Goerion. de leider van de gematigde socialistische Mapai, heeft verklaard te zullen proberen een regeringsploeg samen te stellen. Ben Goerion diende in januari zijn ont slag in en de politieke crisis die daarop volgde, leidde tot algemene verkiezingen waarbij de Mapai 42 zetels van de 120 in het parlement verwierf en daarmee de grootste partij bleef. In parlementaire kringen te Jeruzalem sprak men de verwachting uit, dat Ben Goerion wel enige tijd nodig zal hebben de mogelijkheid van het vormen van kabinet te bestuderen. Men neemt dat de vier partijen die in het kabi- 'erken met de Mapai. thans de i :is zullen stellen dat de Ma| de meeste portefeuilles ki Sarah mag niet met flessen smijten onnis gewezen in de zaak tegen rouw Sarah Beauehamp-Churchlll, de dochter van sir Winston. Krachtens dit interlocutoire vonnis zal zij op de openbare gedeelten van Dol phin Square het flatgebouw in West minster. waar zij woont geen flessen mogen neergooien, flessen mogen breken of^gebroken glas mogen achterlaten, rechter weigerde miss Churchill verbod op te leggen flessen in de corridor buiten haar flat neer te zetten. „Daardoor zou zij zelfs geen lege melk flessen voor de melkboer buiten de deur kunnen zetten", zei hij. De Turkse dagbladuitgevers heb ben eeh verklaring getekend, waarin zij beloven de hervormingen van Kemel Ataturk te beschermen en zich te keren tegen reactie, communisme en totali tarisme, zulks om de politieke toestand rustig te houden met het oog op de al gemene verkiezingen van 15 oktober. sieraden. ,,Ik terde de studente in de economie de politierechter in Amsterdam. ..Zij was eenzaam en kon de verleiding niet weerstaan", zei de raadsvrouwe die begrip vroeg voor het feit dat de studente alleen het sobere leven in Zuid-Slavië gewend was. ..Ik wens haar in Zuid-Slavië een eco nomischer inzicht toe", zei de officier van justitie mr. R. L. Heukels. die meende dat de studente had moeten be grijpen dat het meenemen van goederen zonder te betalen niet verantwoord is jegens degene die produceert. Hij vorderde een gevangenisstraf van vijf weken met aftrek. De politierechter maakte er vier weken van. Hij hield daarbij rekening met de omstandigheid dat het meisje dan zonder moeilijkheden te krijgen met de Zuidslavische autori teiten naar huis kan terugkeren. Op 20 september zal zij meteen als ongewens te vreemdelinge over de grens worden gezet. In de nacht van dinsdag op woens- is de Eindhovenaar J. de R. (24) in zijn woonplaats met zijn motorrijwiel tegen een stilstaande auto gereden. Bij de botsing werd R. zo zwaar gewond dat hij kort na het ongeval overleed. TUC wenst geen opschorting van de looneisen De T.U.C. het Britse algemene vak verbond heeft gisteren het voorstel van de minister van financiën, Lloyd. de looneisen voorlopig op te schorten, krachtig van de hand gewezen. De lei ders van de grootste bonden van de TUC. veroordeelden eenstemmig de fi nanciële politiek van de Britse regering. De vakbondsleiders verklaarden tevens eenstemmig de onlangs ingevoerde be vriezing van salarissen van het overheids personeel te betreuren. De twee desbetreffende resoluties den aangenomen op het jaarcongres de T.U.C. te Portsmouth. De Trans World Airlines zal in de zo- er van 1962 een non-stop dienst van Callfornlë op de hoofdsteden van Europa openen. Op die lijn zullen Boeing 331b turtto- fan superjets gebruikt worden, die het traject van ruim 13.000 km. non-stop zul len vliegen met een kruissnelheid van 1.000 km/u. „Parijs zal dan nog slechts 10 uur vlie gen van Californië liggen tegen 14 uur thans", zegt Floyd D. Halle, algemeen directeur van T.W.A. SOVJETUNIE HEEFT OE KERNPROEVEN HERVAT T~\E politieke betekenis van de Rus- sische beslissing, de proeven met kernwapens te hervatten, is onrustba rend. De militaire betekenis is aan vechtbaar, maar waarschijnlijk gro ter dan wenselijk is. Toch is er een lichtpuntje in deze onverkwikkelijke geschiedenis, nl. het feit, dat de bere keningen van de Amerikaanse pohfi- ci en hun Kremlin-deskundigen volle dig zijn uitgekomen. Om dit te kunnen verklaren is het nodig, de ontwikkelingen te beschrij ven, die zich hebben voorgedaan, se dert Kennedy het presidentschap heeft aanvaard. £r werd toen van hem ver langd, dat hij „nog een keer" zou proberen, met de Sowjetunie een ak koord te bereiken over een goed ge controleerd verbod van alle proeven met kernwapens. Er leefde nog een geringe hoop, dat de Russen hierme de zouden instemmen: hun deskundi gen pleitten tijdens gezamenlijke be sprekingen ernstig voor een akkoord. l\,<fET enige hoop op een goed resul- taat ging de nieuwe onderhande laar van de Ver. Staten, Arthur Dean, het werk om de Russen een laat ste voorstel te kunnen doen. Tenslot te vertrok hij naar Cenève met een redelijk en degelijk verdrag, dat de Russen zonder bezwaar konden onder tekenen, als zij werkelijk naar een overeenkomst verlangden. Toen werd echter duidelijk, dat de Russen helemaal geen akkoord wen sten en er nooit naar hadden verlangd Russische vertegenwoordiger, Semyon Tsarapkin, gooide een hele boel toezeggingen van de afgelopen jaren in de prullemand om niet ge noodzaakt te worden, zijn goedkeu ring aan het Amerikaanse voorstel te hechten. En hij verschool zich achter het argument, dat een driemanschap aan het hoofd van het apparaat zou moeten staan, dat de naleving van het akkoord zou moeten controleren. Alle hoop werd toen de bodem inge slagen. CINDSDIEN leefde in de Verenigde Staten steeds sterker het vermoe den, dat de Sowjetunie bij wijze van spreken trappelde van ongeduld om tot hervatting van haar kernproeven over te gaan, maar er mee wachtte in de hoop, dat de Ver. Staten haar daarin zouden voorgaan. De Ver. Sta ten zouden dan in de ogen van de niet-communistische volkeren de zon debok zijn geworden. Nu is de waarde van wat de we reldmening genoemd wordt, zeer be trekkelijk. Vergelijk bijvoorbeeld het opvallend milde commentaar op de Russische aankondiging inzake de hervatting van kernproeven, afkom stig van de „zelfbenoemde stem van de wereldopinie", Nehroe, met de kre ten van afkeuring, die dezelfde Neh roe zou hebben geslaakt, als de Ame rikanen inplaats van de Russen de kernproeven zouden hebben hervat. jyiETTEMIN heeft de wereldopinie 1wellicht voor het Westen enige waarde bij het oplossen van de Ber- lijnse crisis, waarmede de hervatting van de kernproeven in politiek op zicht verband blijkt te houden. Daar om was het voor het Westen van be lang, dat het niet de zondebok zou worden, als het maar enigszins ver meden zou kunnen worden. Twee din gen waren hierbij van groot belang. In de eerste plaats was daar de vraag, of er goede gronden waren om aan te nemen, dat de Sowjets inder daad verlangden naar het ogenblik, dat zij hun kernproeven zouden kun nen hervatten en dat zij a's gevolg daarvan gedwongen zouden kunnen worden, tenslotte de rol van zondebok te spelen. Voorts tvas er reden, zich af te vragen, of het in militair op zicht verantwoord was, het hervatten ondels van diverse afmetingen fci» vormen voeren over het niprand Canal van Venetië ter ge- niegenhcid van de traditionele i\4egn'.ta, die daar ieder jaar loordt gehouden. De gondeliers Mroegen weer hun 16-de eeuwse •IWOltuums en voor de toeristen telras het een kleurrijk en feeste- i lijk schouwspel. Militaire luchtbrug Canada versterkt strijdkrachten De sterkte van de Canadese strijd krachten zal met 10.000 tot 15.000 man- happen opgevoerd worden. Op het ogenblik liggen de maxima x>r de strijdkrachten op 51.000 voor de luchtmacht, 49.000 voox- het leger en 20.000 voor de marine. Daarin is sinds de Koreaanse oorlog geen wijziging ge- Verwacht wordt, dat de opvoering van de sterkte der strijdkrachten één van de onderwerpen zal zijn van een regerings verklaring over de defensiepolitiek. Een van de onderdelen van de strijd krachten. die versterkt zullen worden, is de Canadese infanteriebrigade in West- Duitsland, die thans 5.500 manschappen telt. Omroepers praten langzaam De omroepers van de ArgentUnse radic hebben van hun vakvereniging opdracht gekregen langzaam te spreken om kracht bij te zetten aan hun looneisen Door deze actie zijn reeds tal van pro gramma's in de war gestuurd. Sommige ondernemingen hebben hun reclame-con tracten opgezegd. De situatie vormt een bron van onver wacht amusement voor de luisteraars, aangezien de omroepers proberen de re clameteksten zo langzaam mogelijk en zonder enige intonatie voor te lezen. de- ge- et Amerikaanse ministerie lie heeft meegedeeld, dat htsgreep van de 101ste airborne di vi per luchtbrug naar Turkije zal wor- gebracht om deel te nemen aan jjjVC-oefeningen, die daar van 15 tot ember zullen worden gehouden. Lauris Norstad heeft dezer dagen deeld. dat circa 2000 man met ting door de Amerikaanse lucht- ht per luchtbrug over de Atlantische an zouden worden vervoerd gevechtsgroep zal deelnemen aan mingen. d e de codenaam schaakmat ibben gekregen. I De Westduitse troepen die voor oefening in Wales zijn zullen zondag a.s. in de kazernes moe ten blijven in verband met de massale beto ging die dan gehouden zal worden tegen de aan wezigheid van de Duitse soldaten, i Op de Londense vis- veiling is gisteren de eerste zending Japanse diepvriesoesters zonder schaal aangevoerd. De vishandelaren verwach ten in het begin wel eni ge moeilijkheden bij de verkoop zolang het pu bliek nog geen „naakte" oesters gewend is. I Prinses Beatrix zal volgende week woensdag in Utrecht de parade af nemen van de deelne mers aan de nationale kampioenschappen van de Koninklijke Neder landse federatie van lan delijke rijverenigingen. De volgende dag zal de Prinses de première bij wonen van de film Exo dus in het Tuschinski- theater te Amsterdam. Een der geslepen- ste gentleman-inbrekers, een zekere Sacha, is gis teren in Parijs gearres teerd. De laatste maan den heeft hij voor mil joenen guldens aan edel stenen, juwelen en ande re kostbaarheden in de Franse Riviera gestolen. I De Cubaanse premier Fidel Castro heeft er bij de analfabeten van het eiland op aangedrongen de Russische taal te gaan Ieren. Castro heeft de Sowjetunie verzocht honderd leraren te sta ren die aan tweeduizend Cubaanse onderwijzers het Russisch moeten on derrichten. Reeds tien dagen voor de Westduitse verkie zingsdag stromen er tienduizenden stemmen naar de voorzitters van de stembureaus. Het zijn de stemmen van vakan tiegangers, diplomaten, militairen en andere per sonen die op 17 septem ber in het buitenland zullen zijn. I De Britse minister van luchtvaart, Thor- neycroft, beeft gisteren meegedeeld, dat West- Duitsland zich zal aan sluiten bij Engeland OFFICIEUS RUSSISCH ANTWOORD: De Sowjetunie heeft gisteren dei;«™ «esteMe Joelen te berel- ken", verklaarde hij. Het spreken over beschuldiging Uitgesproken dat, radioactieve neerslag noemde hij ..ge- het bevel van president Kennedy j wauwel". Hij zei hierover: „Elke dag komt er meer radioactiviteit van de om de kernproeven te hervatten,zon ,jan van honderd atoombommen, bewijst dat Amerika deze hervat-die op een plaats tegelijkertijd tot ont- ting al lang van plan is geweest. worden ««bracht, ia te verwach- De commentator van het Russi-| JOSEPH ALS0P van eigen kernproeven uit te stellen om een grote politieke overwinning te kunnen boeken door de Sowjets tot zondebok te maken. fkNDERHANDELAAR DEAN, voor- sitter ran de commissie voor atoomenergie dr. GIcnn Seaborg, de voornaamste Kremlin-adviseur uan KennedyCharles Bohlen, de mede- toerker van het Witte Huis: Arthur Schlesinger Jr., de mensen uan de in lichtingendienst en de bewapenings experts, hebben de uoor- en nadelen ervan lang overwogen en tenslotte kwamen zij tot de conclusie, dat het antwoord bevestigend moest luiden. En zo werd in principe, het besluit genomen, de Amerikaanse kernproe ven te hervatten, wanneer de Russen zouden voortgaan met het aannemen van een dubbelzinnige houding op de Geneefse conferentie over het rerbie- den van alle kernproeven. Maar te vens werd afgesproken, dat eerst nog een korte tijd zou worden afgewacht, of de Russen hun ongeduld zouden verliezen. zen. Het uitstel van de hervatting van de kernproeven heeft de Sowjetunie tenslotte meer gekost dan de Ver. Sta te n. omdat zij het eerst is begonnen. De Ver. Staten hebben hiermede een politieke overwinning geboekt. Maar de Russische beslissing betekent ook, dat Chroesjtsjef de Ber'ijnse crisis op een .super-Hitler-wijze" wil oplossen. Daarom moeten we niet al te hard juichen over dit politieke succes van de Ver. Staten. De toren van het Union Station te Portland in de Amerikaanse staat Maine was 73 jaar lang een beheer ser van het stadsbeeld geweest. Nu is de toren onder slopershanden gevallen, omdat het treinverkeer vaar de stad was opgehouden en het station dus geen functie meer had. Op de plaats van het station zal een groot .shopping center" wor den aangelegd. Auto en t'liegtuip hebben in dit deel van Amerika de treinen overbodig gemaakt voor het reizigersverkeer. 1 OSRAM sche persbureau Tass. Igor Orlof, schreef dat de Verenigde Staten en de andere westelijke geallieer den verontwaardiging geveinsd hadden over het hervatten van de Russische proeven „om de aan dacht af te leiden van hun eigen operaties, die bestaan uit het op zwepen van alle soorten bewape ning. Een belangrijk deel van deze operaties is het reeds lang voorbereide Amerikaanse kern- proevenprogramma in Merking tc stellen". De Izvestia schreef: ..Welk een schijnheilige zucht werd geslaakt toen de Sowjetunie zich gedwongen zag experimentele ontploffingen tot stand te brengen" In het desbetreffende artikel in dit blad werd de draak ge stoken met de ..zogenaamde" beper king der Amerikaanse proeven. „De Amerikaanse laboratoria zijn de lucht boven Nevada. Nieuw-Mexico en de atollen in de Stille Oceaan", aldus de Izvestia. President Kennedy heeft gisteren met John Mccone, de voormalige voorzitter van de atoomenergiecommissie, die op hervatting van de ondergrondse proeven had .- angedrongen een bespreking ge had. Na afloop zei Mccone dat het misschien nodig zal zijn in een later stadium ook proeven in de ruimte te dat het meest essentiële installaties in de Nevada-woestijn, werd van andere zijde vernomen, zijn FnnlTrinl1 Ml voor de ondergrondse proeven gereed Frankrijk bij de bouw Men verw>cht echter niet dat voor eind van een drietrapsraket september de eerste Amerikaanse proef die het middelpunt zal IS te verwachten. vormen van een Euro- I Ex-presldent Truman beeft ztch aeh- pees programma voor ter de hervatting van de proeven ge- rumteonderzoek. (steld. „We moeten alle nodige proeven 694) Plantenbladeren groeien In ook Iets dat het algemeen uit tot een bepaalde te zien krijgi vorm en een zekere grootte, zijn daar zó aan gewend, dat v bladeren van een beuk, de elk, of de kastanje zelfs op het eerste ge zicht kunnen thuisbrengen. De groot- waarin zjj leeft, nergens ter wereld iL twee lintvormige bladen die steeds aan de basis door groeien, d.w.z. zo lang de plant leeft. En omdat de Welwitschla, on danks de onbarmhartige omgeving TOCH IS HET ZO! der bladeren mag zich dan tussen zekere grenzen bewegen, de vorm Is In leder geval kenmerkend voor de boomsoort waaruit het blad gespro ten Is. Nooit zult u een kastanjeblad aan een eikeboom zien prijken, noch zal het beukeblad uitgroeien tot de afmetingen die de grootste bladeren van de Victoria Re- glna weten te berei ken. Maar bet schijnt toch wel. dat Iede re regel altijd weer uitzonderingen moet tellen. Want ook de wet, die ons vertelt dat de grootte van bet planten blad aan zekere grenzen Iz gebonden, blijkt niet altijd op te gaan. In de eenzame «teenwoestij nen van Zuld-Afrlka groeit nl.. vaak als enig gewas, een zonderlinge ben gezegd, voeren plant die met de welluidende naam Je halve maantjes Welwtschla mirabllls Is getooid. De ze plant heeft een eigenaardige ver dikte, grotendeels onderaardse stam. aan bet feit. dat hier de jonge nagel die als een paal diep In de grond Is geboord, zodat het gewas maar wei nig boven de grond ultateekt. Maar aan bet bovengrondse deel groeit dan den, moeten de twee bladeren vaak meer dan honderd jaar dienst doen en kunnen zodoende een lengte be reiken van verscheidene meters. Voor bladeren die honderd Jaar lang gegroeid zijn, lijkt een dergelijke leng te zeker niet rroot, maar we dienen dmarbtl wel te be denken dat de bla deren weliswaar aan de basis steeds groeien, maar dat zekere afsterving Intreedt. Zo zijn er in zekere zin aan de groei van het blad toch ook weer grenzen gesteld, al zijn die dan niet niet zo scherp afgebakend alt b(J normale bladeren het geval la. De groei verschijnselen, waarover we thans een en ander heb- is thans tot onze nagels. Deze soms sierlijke tekeningen rden door velen toegeschreven volgende keer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5