Ze oordeelden ie licht r ZONDAGSBLAD mm m sa b L J „Het avontuur van de ballonnen" PUZZEL VAN DE WEEK KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1961 VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE Tl IET DE handen op de rug betrad Karei Breakelman, door zijn onder geschikten om lijn grijze haarbos ,,De Grijze" genoemd, het sorteervertrek van de P.T.T. op het drukke station. Het rumoer verstomde toen hij binnen kwam, iedereen zweeg en werkte. Ver baasd keek George die met de rug naar de deur stond om xich heen. Hij had de komst van mijnheer Breukelman niet opgemerkt, maar voelde dat er iets bljsonders was gebeurd. Was er zoéven een geaellige drukte, nu was het plots angstig stil. Niemand maakte meer een babbeltje, men had er ineens geen tijd meer voor. Het genoeglijke gegons van stemmen had plaats gemaakt voor een onnatuurlijke, benauwende stilte. Met verbasing keek George naar de lange, rijsige figuur die allen scheen te hypno tiseren. /"ONWILLEKEURIG MOEST hij denken V/ aan een generaal die een onverwachte inspectie houdt. De koele, heldere ogen van zijn nieuwe chef met wie hij gisteren op pervlakkig kennis had gemaakt, dwaalden van de ene naar de andere plaats, niets ontging hem. Toen voelde George de strak ke blikken op zich gevestigd. Stom van hem om zijn baas zo aan te gapen, wat zou hij wel niet denken! Vlug draaide hij zijn hoofd om en ging door met opbin den. Buiten rolde een trein het station bin nen. Het geluid klonk hol onder de over kapping. Langzaam en met piepende rem men stond hij stil. George keek door het raam en dacnt: ,,De trein uit het Weaten". terwijl hij op de elektrische klok aan de wand keek. Hij had zich voorgenomen zich in korte tijd in te werken en gaf ogen en oren goed de kost. Het viel echter niet mee, er ging zo ontzaglijk veel om. ,.A1 een beetje ingeburgerd, Derksen?" klonk plots de stem achter hem. ,,Zo U zegt mijnheer, een beetje". Snel nam George hem op, toen mijnheer Breukelman vervolgde: ,.ln twee dagen gaat dat ook niet, daar verlo pen wel enige weken over. Lijkt het Je hier?" ,,0 Ja mijnheer, het werk is inte ressant en boeiend." ..Prachtig." Een 1-orte groet en mijnheer Breukelman liep door, nagekeken door Ge orge die niet begreep waarom zijn makkers zo vreemd reageerden op mijnheer Breu- kelmans komst. Hot leek hem een fijne kerel die geknipt was om leiding te geven. Juist toen hij zijn bezigheid wilde voort zetten. hoorde hij hem zeggen: ..Waarom ligt de post voor Rijssen er nog. Alten»!"' TI IJ VOND hem een boeiende verschij- ning. er ging Iets krachtigs van hem uit. Nauwelijk wis hij verdwenen of de sfeer veranderde, men deed weer gewoon en onbedwongen. De ban was gebroken. ..Het Tijken wel schooljongens die iets op hun kerfstok hebben en doodsbenauwd zijn", peinsde hij. Hij brandde van ver langen meer van hem te weten en ging naar een van de jongens met de vraag waarom men zo onderdanig deed als Breukelman aanwezig was. ..Omdat hij verre van gemakkelijk is en niets door de vingers ziet luidde het antwoord. Boven dien weet hij zo bijtend sarcastisch te spreken, dat je je een grote nul voelt. Hij heeft op iedereen van ons een dwingend overwicht, je kunt eenvoudig niet tegen hem op." „Kom nou", zei George die de slappe houding van zijn collega's niet zetten kon, „vanzelfsprekend moet hij zorgen dat de zaken goed verlopen en het is zijn goed recht tekortkomingen aan te wijzen. Hij weet echter net zo goed als ik dat de beste breister wel eens een steek laat vallen en Je maakt me niet wijs dat hij een redelijk argument niet zou willen aanvaarden." „Ja. dat dacht ik eerst ook. maar als je hier een poosje bent, praat je beslist an ders. Heus, geloof me. het is een norse en chagrijnige kerel, er zit geen greintje vriendelijkheid aan. Jij bent het knechtje en hij is de grote baas en daarmee uit." „Os weiger dat te geloven, in ieder geval ben ik niet van plan me onbillijk te laten behandelen, we leven altijd nog in een de mocratisch land", besloot George. vingers had getikt. Alsof het zijn schuld was, dat die snerttrein opeens van een andere plaats vertrok dan gewoonte was! En toch hem er voor aansprakelijk stellen dat de rooie niet meegekomen was! „Weet de heer Derksen nog steeds niet, dat aangetekende brieven bijzondere zorg behoeven? We dnen ze niet vnnr niet* in gemeend zich ..Ja maar mijnheer, ik kon immers niet ruiken dat die trein niet op de bekende plaats zou vertrekken. U weet net zo goed al» ik dat hij altijd achteraan het derde perron komt." De aangesprokene keek op en antwoordde „Rijssen? Dat vak is leeg mijnheer." „Zo. kom dan eens kijken." Altena keek eerst het vak en daarna op zijn i Door BEREHD PRINS legen zag hij Breukelman aan. bij leefdê in de stellige overtuiging, dat dc post voor Rijssen al tussen de wielen lag en zei verbouwereerd: „Ik dacht werkelijk....." „Daar kopen we niets voor, Altena. dat had de deur uit moeten zijn", viel Breukelman hem scherp in de rede. Altena haalde de schouders op en werkte door. argumente ren haalde toch niets uit. TV/IET BELANGSTELLING volgde George ■I'* dit tafereeltje en schudde niet begrij pend zijn hoofd. Waarom verdedigde Altc- j zich niet? Zo'n vergissing kon iedereen immers maken. Vol aandacht volgde Geor ge de ontzag inboezemende man die zijn wandeling voortzette. Hij stond stil bi) Heu- te ver om het gesprek tussen die twee te kreeg een aha. Erbelbnis. want hU mom- de: ..Ha. ha. mijnheer Breukelman schrijft <v»k bonnetjes." George kon er maar niet bij. dat iemand die op een fout betrapt werd. niet probeerde zich te verontschuldi- Wat was er toch met mijnheer Breu- ïïïml Het Poolse volk heeft in de tweede wereldoorlog veel te lij den gehad. Miljoenen Polen heb ben hun leven moeten laten. Vele zonen cn dochteren van dit volk beste gedeelte van deza i is onzes inziens wel het verslag van de twee maanden du rende opstand in Warschau, tij dens welke opstand de illegaliteit zich hardnekkig weerde. Niet al le romanfiguren komen geheel uit de verf. maar dit is wel enigszins te begrijpen, omdat de schrijver zeer veel personen in zijn verhaal heeft laten meespa- VAKAVT1EPROBLEMATIEK (II) woonlUk in de gelegenheid zijn ons r - - le houden. 1 MHMH we de leien nu aanbieden. Beide problemen zijn wederom gebaseerd op het bekende Canalijus motief. Terwijl in no. 3 het accent valt op de goede aanvalsstand verbergt no. 4 enkele o.l. ver- renende slagwendingen. Jammer genoeg bevat dit laatste probleem zettenverwisse- lmg. waardoor niet alleen de waarde •»k vermindert maar ever" lets eenvoudiger wordt No. 3 W. Jorg |l I I 1 I H i _mjji II i JM ■S O BB Zwart I. 4. 6. i 10. IJ. 13. li. 1». 33. 23. M Vi'. 13. 16. 36. 27. 31. 33. 34. 33. 30. 40. 41. 42 Zwart: 1. 6, 8 Vm 14. 18. 17, 18, 38. 45. Wit: 20. 22, 23. 25, 27 t/m 32. 34. 35, 40. 41. 47. Voor beide problemen geldt: wit begint cn wint Correspondentie betreffende deie rubriek aan de heer W. Jurg, Vrederustlaan 178 Den Haag. hopeloze strijd. Toch bleef hij zich verzet ten tegen de behandeling van Breukelman. al moest hij telkens het onderspit delven. Zijn collega's volgden gespannen de strijd tussen hen en bewonderden George heime lijk om zijn moed. /E WAREN dan ook stomverbaasd toen George op zekere dag tijdens het schaftuur tegen een vuur- en gal spuwen de kameraad zei: „Je kraakt mijnheer Breukelman nu wel af. maar ik geloof, dat je hem verkeerd beoordeelt, zoals wij al lemaal. ik niet in het minst." Sprakeloos keken de mannen hem aan. het was of ze het in Keulen hoorden donderen. Derksen die het voor Breukelman opnam! Verwon derd riepen ze in alle toonaarden: „Wat hebben we nou aan onze pet hangen. Derk sen, we dachten dat jullie gezworen vijan den waren." „Ik ben hem anders gaan zien", ant woordde George. „Weten jullie dat hij in moeilijke huiselijke omstandigheden moet leven?" Alle ogen waren op hem geves tigd. toen hij vervolgde: „Ik sprak gister avond iemand die mijnheer Breukelman goed kent. Hij vertelde me dat Breukelman vroeger een vriendelijke en beminnelijke kerel was. maar het leven heeft hem ver bitterd. Hij heeft enorm veel tegenslagen Jehad. Zijn vrouw en enige zoon zijn in c oorlog omgekomen, dc laatste werd voor zijn ogen dood geschoten. Hijzelf is op het nippertje de dodendans ontspron gen. Ook van zijn familieleden zijn veel ge storven. Hij is namelijk van joodse af komst." George zweeg, evenals de anderen. De weinige woorden deden hen mijnheer Breu kelman met andere ogen bezien. „En dat is nog niet alles", nam George de draad van zijn verhaal weer op. „hij is voor de tweede keer getrouwd, maar ook hier werd het geluk niet zijn deel. Zijn vrouw werd on geneeslijk ziek en heeft niet lang meer te leven. Blijf daar maar eens opgewekt en vriendelijk onder! Het is natuurlijk niet goed dat hij zich op de buitenwereld afre ageert. maar toch kan ik hem nu zetten, ja zelfs vergeven, nu ik de achtergrond van zijn bestaan ken." Sommigen knikten instemmend, anderen staarden zwijgend voor zich uit, maar al len namen zich in stilte voor vriendelijk voor hem te zijn. Ze begrepen dat ze te licht en te gemakkelijk en daardoor ver keerd geoordeeld hadden. Dat kan me niet schelen, ze hadden mee gemoeten, hoe dan ook! Laat dat niet weer gebeuren, anders krijg je een bon van me." „Ik hoorde te laat dat die trein langs het eerste perron zou binnen komen en ik kon onmogelijk in die ene mi nuut de afstand van het eerste- naar het derde perron afleggen", bracht George naar voren, wanhopig gesticulerend om zijn woorden te onderstrepen. „Niets mee te maken Derksen. je bent in gebreke gebleven. Zo iets kan ik niet to lereren." Nog bijtijds had hij het lelijke woord dat op het puntje van zijn tong lag, ingeslikt en was verontwaardigd en ge kwetst weer aan het werk gegaan. Bah, wat een kerel! Hij zou hem wel over alle perrons heen willen trappen! Hij moest aan zijn gezin denken, anders „Nou Derksen. ben je nog steeds in je schik met Breukelman?" vroeg zijn colle ga hem plagend. ..Je geloofde me immers niet?" Deze woorden waren olie op het vuur. want hij barstte los: ..Praat me niet over die vent. onredelijker kerel heb ik nog nooit ontmoet. Een kind kan begrij pen dat mij geen verwijt trof. maar Breu kelman houdt domweg nergens rekening mee. Ze moesten hem naar Siberië sturen. Wat doen„Je moet je niet zo opwin den kerel, je went er wel aan", viel zijn maat hem sussend in de rede. „Je schiet er niets mee op. In het begin maakte ik me ook nijdig, maar je bereikt er alleen mee. dat je jezelf het leven zuur maakt. Trek je er niets van aan en lap alles wat hij zegt aan je laars." Anderen die zich met het geval bemoeiden, vielen hem bij. maar George voelde zich diep gegriefd en verzekerde dat hij niet van plan was zich door Breukelman te laten ringeloren. ONDANKS ZIJN stellig voornemen zich niet zo maar in de modder te laten trappen, moest hij er zichzelf van beschul- Predikant en dierenwereld Iemand van het Gereformeer de Weekblad las ergens. Gevraagd: een jonge predi kant met de ervaring van een papegaai, de wijsheid van een uil, de kracht van een ade laar, de gratie van een zwaan, dc zachtmoedigheid van een duif, de vriendelijkheid van een mus. Die met de leeuwerik op staat, aan het werk gaat met de havik en wanneer we hem gekooid hebben verwachten we dat hij leeft op het voedsel van een kanarie. Een Remonstrantse kerkbode deed nog andere vondsten: Iemand heeft eens opgemerkt, dat een predikant, die pas in een gemeente staat, lijkt op een mol, hij werkt ondergronds en graaft zijn gangen. Daarna ver andert hij in een haas die door de wijngaard draaft. Ten slotte volgt de beslissende metamor fose: hij verandert in een land man die zaait of in een egel, die zich langzaam voortbeweegt en bij de minste aanraking zijn stekels opzet. r~ MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN 58. Kapitein Neushoorn hijst de witte vlag. Hij is bereid zich aan de spoken over te geven. Hij heeft zelfs niet in de gaten, dat Egel juist zijn laken aan het af doen is. „Help me toch, lieve Egel", zegt hij, „ik ben bang van al die spo ken." Egel kijkt bedenkelijk. „Dus jij gaat het zoeken naar de schatkist op geven. Je hebt dus spijt van je daden. Ik zal het even met Murr moeten be spreken." Maar intussen dwaalt weer een gestalte door de gangen. 59. ..Haal je stuurman maar uit de mand", zegt Egel even later, „als hij ook wil beloven het zoeken naar de schatkist na te laten, dan zal Murr zor gen, dat de spoken verdwijnen." De stuurman en Neushoorn beloven dat prompt, want ze hebben het niet op al die gedaanten, die daar zo vrij rondlo pen. Er komt zelfs een heel kleintje aan stappen. Murr fluistert: „Benjamin Ko nijn, je kunt die kussensloop wel uit trekken, want Neushoorn geeft zich over." Zwijntje gaat intussen ook ver momd zijn gang. Hij bereikt, aange trokken door de heerlijke geuren, de keuken en brengt daar een alarmtoe stand. Op de hoek van de straat stond een ballonnen- koopman. Aan een lange stok had hij wel dertig ballonnetjes vastgebonden: rode. witte. gele. groene en blauwe, die vrolijk hun ronde kopjes in de lucht staken en wiegden in de wind. Maar o die wind! Het stormde, -het regende. De moeders hielden hun kindertjes in huis. De jon gens en meisjes, die uit school kwamen, ren den voorbij de ballon- nenman om zo gauw mogelijk veilig onder dak te zijn. Ze gunden zich geen tijd even op de hoek stil te staan, naar de man te kijken en misschien zo'n kleu rig, fleurig ballonnet je te kopen van hun zakgeld. De ballonnenman had het koud. Hij was door nat en bovendien stond hij op de tocht. Ik geloof dat ik beter naar huis kan gaan. dacht hij treurig. Met dit slechte weer verkoop ik tóch niets. Hij keek eens om hoog. zodat de regen druppels op zijn ogen vielen. Hij keek naar dc grijze lucht met door Thea Beekman en er was geen kind. die éér; van hen kwam kopen. Ga toch naar huis. baas. riepen ze in koor. We worden nat en nie mand wil naar ons kijken. Morgen schijnt de zon mis schien weer. morgen wil len de kinderen misschien wèl met ons spelen! Maar de ballonnenman aarzelde. Hij had die dag nog niets verdiend. Wéér keek hij naar de grauwe lucht, hopend een stukje blauw te zullen zien tussen al die regenwolken. Maar stapte uit. (Wordt vervolgd) de lucht bleef gesloten en nat. Vooruit dan maar. zuchtte hij. Hij legde de stok met de dertig ballon nen over zijn schouder en begon moeizaam tegen de wind in te lopen. Juist toen hij de straat overstak, kwam er een auto de hoek om. De ballonnenman sprong verschrikt opzij, de remmen van de auto gil den. Gelukkig, de ballon nenman viel wel, maar naast de auto en kon onge deerd weer overeind krab belen. De chauffeur had de auto tot stilstand ge bracht r---44- -:i zijn dertig ballonnen, die aan de stok waren gebonden en die tegen elkaar botsten, telkens als de wind ze een he vige ruk gaf. De ballonnen waren ook ontevreden. Want de grootste eer voor een ballon is. door een kinderhand te worden vastgehouden. En deze zaten nu alleen maar aan een stok gebonden ONZE BRIEVENBUS Zijn jullie e toch naar school moeten? Het is nu juist heerlijk weer or Maar werken cn leren ls gezond, c beginnen. Er zijn verschillende nieuwe nichten en neven, die niet precies weten wanneer eigenlijk hun letter aan de beurt Is. Het betreft altijd de eerste letter van Jullie achternaam. Niet moeilijk hoor! Vergeten jullie niet je geboortedatum in de brief te schrijven? Ook jullie adres duidelijk vermelden hoor: De oplossing van de vorige puzzel ls stoomwals, haspel, Breda, waterval, winter cn huifkar. De hoofdprijs krijgt Rla Rietveld. De troostprijzen gaan naar Jan en Ineke Reiinders. Hiep-hiep-hoera. Ineke Breevaart, Johan Geers. Tineke v. d. HII, Piet den Hollander, Dlnekc Koen cn Elly Smaling van harte gefeliciteerd met jullie verjaardag. hij voelde zich dan onbehaaglijk. De ster ke. onverzettelijke wil van mijnheer Breu kelman verlamde de zijne, zodat hij slechts ipartelen als een vis die i Kruiswoord-puzzel i tegenspart haak zit. Wat had hij zich schromelijk gist in zijn chef! Zijn collega's hadden ge lijk toen ze beweerden, dat mijnheer Breu kelman een blok graniet was met geen greintje menselijk gevoel. Alle woorden aan hem besteed waren verspild, alle verzet was een ploegen op rotsen. Het was vechten tegen de bierkaai. Oh. kon hij nu maar tegen hem op! Maar dat was het nu juizt. Breukelman had iet» over zich. dat zelfs de man met de sterk ste wil deed gehoorzamen. Het was een Horizontaal: 1. aangezicht. 4 groengele specerij. 7. ouderwetse sluiting van brieven, 9. meisjesnaam. 10. god der liefde. 12. zwak. 13. meisjesnaam. 14. keer, 15. vat met een hengsel. 18. rivier in Rusland. 20. ontvangkamer, 23. rivier in Schotland, 25. staartster. 26. telwoord. (37. bereide dierenhuid. 29. afgeknotte boomstam. 31. {cvangenis, 32. bloem. 37. vette vloeistof. 39. eetgerei. 40. telwoord. 1. bakt men brood van. 42 denkbeeld. 43. gemeente in Drente. 44 steenkolenwagen, gekoppeld aan de locomotief. 45. vogel. Verticaal: 1. ontheffing van straf. 2. water in N'. Brabant. 3. feestdronk. 4. vaste koper in een winkel. 5. vet der melk. 6. standaardmaat bij de ijk. 8. drank. 9. taaie aardsoort. 11. spoor- richel. 16. soort hamer. 17. gemeente in Drente. 18. stad in Zwit serland. 19. gifslangetje. 21. dierentuin. 22. luidruchtig feest. 23. afgesloten hokje, 24. achting. 28. drempel. 29. bemoediging. 30. voorheen (Lat. 33. zwakke. 34. wijnglas. 35. zijtak Wescr, 36. lange rij. 38. zwemvogel. 40. dqnne overjas. latent. 8. marter. 9. bede. 11. loon, 16. omber. 17 satan. 18. Nogat, 19. Gosen. 21. elite. 22. orgel. 23. top. 24. sen, 28. som ber. 29. klimop. 30. elke. 33. Eris. 34. dorpel, 35. tenor, 36. Brest. 38. adat. 40. snee. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a s op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: ..Puzzel- oplossing'. Er zijn drie prijzen: een van 5.— en twee van 2.50. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. mantel. 4 stapel. 7. Emmen. 9. bede. 10. odol. 12. dier. 13. darre. 14. mo de. 15. roest. 18. neg. 20. genot, 23. toros. 25. betoog. 26. sering. 27. pasen. 29. krent. 31. ton. 32. beeld. 37. mka. 39 eiber, 40. jier, 41 eden. 42. eens. 43. oer- 44. panter. 45. toeval. We gaan nu dc brieven be antwoorden. Wat heb jij heerlijk geno ten in Heemstede. Janneke Jansc. Ben je lang wegge weest? Ben jij nog aan het strand geweest in Koudeker- ke? Hoe heet jouw vriendin? Heeft Marrie het zo druk? Fijn. dat jij mamma steeds verrast met zo'n prachtige ruiker bloemen. Tineke Jeen- inga. Welke bloemen heb jij allemaal in de tuin? Ga je er iedere dag heen? Waar heeft Pake gewoond? Moet jij maandag weer naar school? Leuk dat jouw zus met kleine Hanneke bij jul lie geweest zijn, Corric de Jong. Hebben jullie ze niet een klein beetje verwend' Jullie kunnen straks een he le poos van haar genieten hoor! Heb je al met het mikadospel gespeeld. Betsie de Jong? Ga jij vaak met Gertje wandelen? Hij wil la ter zeker altijd op de boten varen? Wanneer moet jij weer naar school? Vind je het leuk. dat Hanneke een poosje bij jullie komt? Waar maken jullie de hand- werktas van. Ria de Jong? Moeten jullie er ook op bor duren? Wat ga jij in Utrecht doen? Geweldig dat jij je M-brevet hebt gekregen. Van harte gefeliciteerd! Jij bent maar een boffert dat je zo maar een nieuwe fiets van oma hebt gekregen. Erg lief. vind je niet? Woont oma ver weg? Rients d# Jonge, schrijf jij me een lange brief? Heb jij geen vrienden? En jij Theo Jongeling? Krijg ik van jou de volgende keer ook een lange brief? Ben jij een weck in Ouddorp Seweest, Marticn Kamerling? eb jij al zo'n grote broer? Wanneer moet jij naar school? Wist jij echt niets tc schrijven. Gertjan Kap- tcln? Ben jij nu een klein beetje beter, Ineke van Kla veren? Mag je nog niet naar school? Ben je met vakantie Van harte beterschap hoor! I Hartelijk welkom Elly Kersbergen. Schrijf j< volgende keer wat mee Jij bent hartelijk welkom bij dc nichten en neven, Maurits van Kleef. Waarom hebben Anie én Jan Kees geen af scheidsbriefje geschreven? Is de juffrouw op school weer beter? Hoe heet jouw vriend? Van jou krijg ik een lange brief. Asther de Klerck? Ook jij bent hartelijk wel kom bij de nichten en neven Marijke Koen. Heerlijk dat jullie zulke mooie fietstoch ten hebben gemaakt. Heb de herten nog gezien? Heb nog meer broertjes en zi ies? Geweldig dat jij de vierde klas zit, Lenic Koornneef. wisten jul lie echt niets te schrijven? Natuurlijk mag jij ook m doen, Annemarie Koppelaar. Jij bent dus nu aan de bi Over drie weken weer enz. Wanneer ben jij precies geboren en in welke klas zit jij? Hartelijk welkom Plet Koppert. 'k Geloof dat ik bij jou ook eens een por tie patat kom kopen, want zo goedkoop is het nergens te koop. Jullie hebben veel ver diend hoor! Hoe heet jouw vriendje? Hebben jullie zo genoten in de dierentuin, Jan de Korte? Wat hebben jullie allemaal gezien? Ouddorp is mooi, vind je niet? Jij hebt ook al zo genoten in de dierentuin Jan Kraak. Waar om was je precies een natte snoek? Viel je in het water? Ga jij zo graag naar school? Oma heel hartelijk gegroet hoor! Jammer dat jij he lemaal niets schreef Kreuter. Wat heb jij een mooie bloem getekend. Ineke Kroon. Hartelijk welkom hoor bij de nichten en neven. Wanneer ben jij precies ge boren? In welke klas zit jij? Doe jij er de volgende keer een briefje bij. Theo Kroon? Geweldig dat jij een parkietje hebt gekregen. Waf een leuke kruiswoordpuzzel, vinden jullie niet? de vakjes staan allerlei voorwerpen, iarvan de na men moeten wor den ingevuld. Het pijltje geeft aan, of je naar bene den of naar rechts moet gaan. De oplossing moeten jullie inzenden vó6r dinsdag 5 september. Adriaan van Langevelde. Waarom kropen jullie in hef kippenhok? Waren er hele maal geen kikkers in die sloot? Jullie hebben veel ple zier gehad begrijp ik wel uit je brief. Waarom schreef je niet, Cobie Laterveer? En jij ook niet Gerard Loef? Hartelijk welkom hoor! Jouw letter is toch de M, Plonie Mastenbroek? Waarom heb je zolang gewacht met schrijven? Was je tante Jos een klein beetje vergeten? Lucretia Mechelse en Mar griet Moerman, wisten jullie ook niets te schrijven? Wat heb ik van jou een mooie kaart gekregen, Atie Mole naar. Hartelijk bedankt hoor! Jouw vorige vrief was te laat Wat hebben jullie geno ten in de vakantie. Heb je veel konijntjes gezien? En eekhoorntjes? Heerlijk zulke mooie fietstochten. Waar woont jouw correspondentie vriendin? Heb jij verleden week zaterdag nog een prijs gewonnen? Hartelijk wel kom bij de nichten en neven Marrie Molenaar. Natuurlijk zijn er heel veel nichtjes. De namen staan toch altijd in „De Brievenbus"? Je mag ook schrijven zonder oplos sing van de puzzel, alleen, je komt dan niet in aanmerking voor een Prijs. Heb jij nog meer broertjes en zusjes? Fijn dat ik nu een brief je kreeg Coble Museg Leuk hoor, dat jij al tante bent. Woont jouw zus ook in Noordwijkerhout? Wat wil jij later worden? In welke klas zit jij. Ineke Nieuw- poort? Hoeveel broertjes en zusjes heb jij? Jammer dat jij niets schreef. Arle van Noordenne. 'k Geloof best dat „Jantje Kwak" een heel mooi boek is. Irene Nuljs. Heb jij wel eens gezien hoe de kikkers met elkaar kunnen spelen? Vooral als de zon schijnt is dat heel goed te zien. Ga jij iedere week een bock halen? Had jij mam ma's stoel nog versierd? Jul lie hebben haar natuurlijk erg verwend. Wat zyn jullie ver weggeweest, Mar- ja van Oglrop. Heb je leuke dagen gehad? Grappig dat je in een kano op een kanovij ver kon varen. Heb je de nieuwe pier nog gezien? Schijf je de volgende keer een lange brief. Lenle Op- raus? Heerlijk dat jullie zo genoten hebben aan het strand Leo van Oudheusden. Drie weken is een hele tijd hoor! Heb je fijn in de grote golven gezwommen? Gewel dig zo'n groot fort. Hebben jullie er ook nog een gracht omheen gemaakt? Wanneer moet jij naar school? Wist jij helemaal niets te schrijven, Dina Oudheusden? Geweldig dat jullie ook op de bruiloft mochten komen, Thea Oudijk. Hebben jullie -dafaMT dat op de tractor heL. reden. Moesten jullie gras i kuilen? Ben jij niet ge- het t? Wat wil jij later geworden? Wat heb jij de brief gc- rle Overvoorde. Erg r! Wat een stoute poes. dat ze zomaar de melk omgooide. Grappig dat Jenne al zo leuk leert stappen. Puk vind ik grappig hoor! Na tuurlijk mag jij ook mee doen, Coby Plas. Jouw brief heb ik nog niet ontvangen. Kan dat? Arrls Parlevllet Jan de Penning en Teunle Post. waarom kreeg ik van jullie geen briefje? Be dankt voor je mooie kaart. Henrlëtta Pruim. Fijn, dat jullie veel zon hebben gehad. Jullie hebben erg veel gezien hoor! Heb je veel plezier ge had bij de bedriegertjes? Hoe vind je de nieuwe pier? Jouw vader heeft je maar verwend hoor! Hebben jullie groot feest bij oma in Maassluis? Wat kreeg ik van jou een gezellige brief Nel Pijper. Hartelijk welkom hoor, bij de nichten en neven! Moet jij volgend jaar eindexamen doen, of is het een vierjarige Mulo? Ik heb veel over jul lie mooie nieuwe zwembad gehoord. Heerlijk dat jij er zo dichtbij woont. Wat ben jij heerlijk lang aan het lo geren geweest. Drente is mooi hoor! Fijn, dat ik weer eens een brief van je kreeg. Erica de Raad. Je hebt oma en opa toch wel verwend, toen ze bij jullie aan het logeren waren? Jij hebt ook zo genoten van de logeerpartij. Jij bofte maar. dat je mee mocht doen met gondelvaart met behoef je niet meer te schrijven hoor! - Jij hebt, ook zoveel plezier in je va kantie gehad, Dikkle van Ra venhorst. Heb je nog herten gezien? De sprookjestuin is erg mooi. Hoe was de rol- schaatsenshow? Krijg ik van jou de volgende keer een brief. Bepple ReedUk? Is je voet helemaal beter. Ine ke Reijnders? Heerlijk op zo'n boerderij, vind je niet? Mocht je ook melken? Wat is een wipkar? Moet je nu met al die vriendinnetjes gaan corresponderen? Was het moeilijk werk op de boerde rij. Jan Reijnders? Heerlijk hoor, zo'n vakantie. Geweldig dat jij zes herten hebt ge zien en zoveel hazen en ko nijntjes. Ja. 's morgens vroeg is het nog erg stil. Heer lijk dat jullie zulke mooie fietstochten hebben gemaakt Ria Rietveld. Mooi, die eek hoorntjes en Vlaamse-gaaien. Jammer dat het zoveel re gende. Waar logeert Mar griet? Doe je haar de harte lijke groeten? Aren Roet- man, Kees Rog cn Marlus Rijke, wisten jullie niets te schrijven? Zijn al de fo to's mislukt Kees Ruljg? Wa ren die varkens niet vastge bonden? Ze kozen natuurlijk de vrijheid. Was je wel eens meer op zo'n markt geweest? Meisjes en jongens de let ter S t.m. Z zijn nu aan de beurt. Zorgen jullie voor een volle brievenbus? Tot de volgende week, e poesjes c filakt, Gerie Ov euk hoor! Wat 7 'o-rS

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 16