Hij mag zijn graag Grensgangers nog naar Oost-Berlijn De vissentrek /ft een fi&afce Ky 1961 5 Don tie en subsi» jbsidié Om. ichtini bema- itellinJ Nieuwe maatschappij voor luchtvervoer Een aantal particulieren in Hollan- dia heeft definitief besloten tot de op richting van een luchtvaartmaatschap pij. Deze maatschappij heeft ten doel het verzorgen van het passagiers- en vrachtvervoer naar en in het Centra le Bergland van Nieuw-Guinea. Naar in Hollandia vernomen werd, zou de De nieuwe N.V zal Melanesian Air- Service heten. Zij heeft een maatschap pelijk kapitaal van een miljoen gulden. de Cessna-185, Sky-wagon genaamd, besloten de oprichters dit toe stel aan te schaffen. Deze toestellen zullen aan het einde van dit jaar in dienst kunnen worden genomen. Philip mag zich verheugen in een bijzonder goede verstandhouding met zijn schoonmoeder, de Koningin-Moeder, aan wie hij bijzonder is verknocht. Hij mag haar vooral als vrouw, die, of schoon tot in het diepst van haar wezen Koningin, in haar jonge dagen de eerste wa6 bij het vissen het boogschieten, het kegelen en het biljarten. i Grim ijckind Marcel Keej co Mol- r: Rob. Has- Jon-genj t. Pet ei k Mou. jes Op haar beurt bewondert de Ko ningin-Moeder de wijsheid, waarmee haar schoonzoon zijn kinderen op voedt. Zij stond er onmiddellijk ach ter toen Philip ook in dit opzicht zijn eigen weg ging door Charles, prins van Wales en troonopvolger, naar een gewone lagere school te sturen net als iedere andere jongen. Aange naam was ze getroffen toen Philip aankondigde dat er drie meisjes van prinses Anne's leeftijd naar Bucking ham Palace zouden komen om sa men met zijn dochtertje een school- klasje te vormen. Philip is, evenals zijn schoonmoe der, die eens een rhinoceros met het geweer neerlegde, gen uitnemend schutter. Hij verschalkte op een jacht die van zonsopgang tot zons ondergang duurde vier wilde beren. Deze jacht werd gehouden in Duits land, in de bossen welke aan Philip's zwager, de Markgraaf von Baden toebehoren. De echtgenoot van de Britse vorstin velde elk van deze be ren. waarvan de laatste eer. wel heel erg uit de kluiten gewassen exem plaar was, bij het eerste schot. Aan het eind van deze dag sneed de opperboswachter een dennetak af, doopte deze in het bloed van een der geschoten beren zo wil het de plaatselijke traditie en bood de trofee de Prins aan onder het uitspreken van de groet „De jager heil!" waar op Philip antwoordde: „Met dank van de jager". Margaret „weg" van grijnzend, maar toch ook bezorgd bleven voor het verdere van haar le- •ikkelde Philip de drijfnatte Marga ret in een deken en liet haar in ijl- i, toen haar echtgenoot overleden as? En zo zeuren de commentato- een nabijgelegen kasteel ren dan verder: Philip's schoonmoe der zal waarschijnlijk dezelfde ge dragslijn volgen.... overbrengen. Wéér: lasterpraatjes Knap en mannelijk Maar tegelijkertijd wordt er, met Philip garet en Antony. Tony maakte deel Philip geoordeeld, vooral over zijn uit van een exclusieve vrijgezellen- knappe verschijning en mannelijk- organisatic, die in Londen bekend heid. In Washington keek zelfs een staat jls de Dinsdag Club. Regelma- dame uit de Amerikaanse society- tig houdt deze Dinsdag Club bijeen- kringen hem eens "met adoratie aan komsten in een vast, gerenommeerd en mompelde voor zichzelf en naaste restaurant. Philip, ofschoon gehuwd, omstandsters goedkeurend,,Mmm". kwam daar ook wel eens en door dat feit werd hij weer eens in aller lei vervelende lasterpraatjes betrok- me-in-kwestie, keek haar aan en liet ken. op zijn beurt een „Mmmm" horen. Toen de Prins in Frankrijk eens Margaret koos Philip uit om als meer dan uitbundig door het (vrou- getuige bij haar huwelijk op te tre- welijk) publiek werd begroet, liet hij den. In tegenstelling mot haar zus- zich de opmerking ontvallen: „Vindt u het nu niet verschrikkelijk dat u uw koninklijke familie naar de guillotine hebt gezonden?" Wanneer Philip op reis is door de landen van het Britse Ge menebest volgt de Koningin zijn doen en laten daar met de groot ste belangstelling. Wordt hij dan weer geprezen om zijn warme menselijkheid, om zijn devies: „Doe altijd gewoon", dan zal zij vaak worden herinnerd aan de ter, de Koningin, die tijdens haar ei- woorden van wijlen haar geliefde gen huwelijksvoltrekking zo nerveus vader, die voor hij zich ter ruste be was dat wijlen haar vader verordon- gaf elke avond zijn echtgenote prees neerde dat er géén foto's zouden mo- door te zeggen „Ik dank God voor MEER BRONZEN MUNTEN Het is in 1960 noodzakelijk gebleken de produktie van bronzen munton sterk op te voeren: het aantal vervaardigde stukken was meer dan het vijfvoud van de in het muntprogramma opgenomen hoeveelheid. Hierdoor moest de aanmaak van nikkelen munten enigszins worden in gekrompen. Desondanks nam in de loop van 1960 dc voorraad stuivers en centen in het muntdepot niet toe. Ook de in het muntdepot aanwe zige hoeveelheden kwartjes en dubbeltjes waren zeer gering. Aldus het verslag 1960 over de toestand van het Nederlandse muntwezen. Er werden ruim 43 miljoen nikkelen dubbeltjes in omloop gebracht; dit houdt verband met de intrekking van de zilveren dubbeltjes. In to taal werd voor een bedrag van 4.744.329,40 van deze laatste vooroor logse gangbare munt ingeleverd. Zilveren guldens werden ook in 1960 niet meer aangemunt: uit de voorraad bij de Nederlandschc bank wer den 3.186.110 stuks in omloop gebracht. De produktie van 12 800.000 zil veren rijksdaalders bleef in het verslagjaar enigszins ten achter bij de raming van 15 miljoen stuks. Per ultimo 1960 waren in totaal 20 mil joen rijksdaalders met een nominale waarde van 50 miljoen vervaar digd. Op dat tijdstip was een bedrag van 103,4 miljoen aan muntbiljet ten van 2,50 in omloop. In het verslagjaar werd daarom nog niet be gonnen met de uitgifte van zilveren rijksdaalders. De circulerende hoeveelheid muntbiljetten van 1. daalde tot 5.803.318. Dc totale muntcirculstie per 1 januari 1961 wordt geschat op: (in miljoenen guldens): guldens 124,7; kwartjes 39,0; dubbeltjes 32,2; stuivers 7,5; centen 6,7. PATIËNTEN WACHTEN Op 1 mei wachtten in Amsterdam 2798 patiënten voor opname in een ziekenhuis, Van deze wachtenden kon de opname van 1007 patiënten zonder bezwaar worden uitgesteld. In het Wilhelmina Gasthuis stonden op die datum ongeveer tweehonderd bedden leeg in verband met het tekort aan verplegend personeel. Het W.G. heeft een tekort van ongeveer vijftig verpleegsters. Het Amsterdamse Binnengasthuis heeft een tekort van ongeveer tachtig verpleegsters. Het noodziekenhuis aan de Zecbur- gerdijk heeft zeventien verpleegsters meer nodig. De particuliere zieken huizen in Amsterdam hebben een tekort van 44 verpleegsters. Minister Veldkamp deelt dit mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid, dc heer Maenen (kath. v.). Hij merkt op. dat salaris verhoging niet dc enige en belangrijkste factor is voor de opheffing van het ernstige tekort. Een grote factor is ook het sociale klimaat in de ziekenhuizen. Intussen blijkt, dat het aantal leerling-verplegenden de laatste jaren een stijgende lijn vertoont, terwijl ook het aantal verpleegsters in ver gelijking met het vooroorlogse aantal aanzienlijk is toegenomen. Daar tegenover staat, dat meer verpleegsters dan vroeger voor werkzaamhe den buiten de directe ziekenverpleging in de ziekenhuizen nodig zijn, hetgeen ertoe leidt, dat een groot aantal verplegenden na beëindiging van de studie het ziekenhuis verlaat, aldus dr. Veldkamp. nbollen' narciï el hier el min- k raakt b°P' le hand !emt ni partijer Voor zij huwde leerde prinses Mar garet van Philip autorijden. Hij gaf daar veel van zijn (schaarse) vrije tijd aan. Die twee hebben altijd bij zonder goed met elkaar kunnen op schieten; het gold hier zonder meer een ideale broer-zusterverhouding. Koningin Elizabeth, die zelf altijd al een soort tweede moeder voor haar zusje was geweest, verheugde dit zeer. Toen Margaret nog „teenager" was vertrouwde ze Elizabeth eens toe dat ze ,weg" van Philip was. Vaak heeft prins Philip Margaret gevraagd hem te vergezellen op zijn (echt mannelijke) jachtpartijen, al was het dan alleen maar om mee te kunnen genieten van het aan het slot van zo'n jacht opgediende wild braad. Tijdens het vissen in Schot- Lucht net oud- idaal I stand 8 st eerst itslag it 22 25 3 Schoonl der Po« irg 12 1 de Haa n Es 33 Soustelle beschuldigt president De Gaulle van woordbreuk de Jub: Jacques Soustelle. oud-gouverneur-ge- neraai van Algerië en oud-m ni ;n het kabinet van president De Gaulle, maar thans één der grote ponticKc vij anden van de president, heeft gisteren de stilte die rond hem gevallen was. doorbroken via een vraag gesprek met het rechtse weekblad Carrefour. Het blijkt nu, dat Soustelle uitge weken is om aan arrestatie te ontko men. Soustelle beschuldigt in het in terview president De Gaulle, een plech tige belofte te hebben gebroken, dat Al gerië een deel van Frankrijk zou blij- Soustelle brak met De Gaulle, omdat hij de politiek van de president veel te gematigd vond, In het vraaggesprek zegt Soustelle. dat De Gaulle zelf het be vel gaf tot zijn arrestatie tijdens de kor te opstand der generaals in april van dit jaar. In januari 1960 was er, volgens I Soustelle hij was toen nog minister t, reeds door De Gaulle opdracht ge- geven hem te arresteren. Men had daar toen bij nader inzien geen gevolg aan s gegeven om een groot schandaal te I vermijden, aldus Soustelle. Oogstmoeilijkheden in Oost-Duitslaiul De Oostduiise minister van landbouw, r Reichelt. heeft meegedeeld dat de nood- toestand moet worden afgekondigd om de oogst nog bijtijds binnen te krijgen. Dit betekent dat de plaatselijke autori- 3 teiten de gehele dorpsbeëolking kunnen requireren. alsmede alle vervoermiddelen j voor het binnenhalen van de oogst. Volgens Reichelt hebben dc slechte weersomstandigheden dit jaar de land- bouwwerkzaamheden bijzonder vertraagd Dertig procent van het graan nog f gemaaid worden en van het gemaaide i deel moet nog bijna de helft worden binnengebracht. de arm van haar zwager Philip naar het altaar te schrijden. Als men naar hun beider gezichten had gekeken toen Philip iets in het oor van de bruid fluisterde, zou men daar duidelijk van hebben kunnen af lezen, dat er een bijzonder geestige en amusante opmerking werd ge plaatst. Hindoe-groet Toen Philip eens de gast was op een wetenschappelijk congres in New Delhi, verraste hij de omstanders tijdens het voorstellen door iets te doen dat nog nooit iemand voor hem had gepresteerd: hij vouwde de han den om ze vervolgens naar zijn voor hoofd op te heffen en bracht daar mee dus de Hindoe-groet. Warm ap plaus klaterde op voor dit vrijmoedi ge en sympathieke gebaar. De bedillerige commentaren die over Philip in woord en geschrift worden geleverd laten hem thans ge lukkig Siberisch. Hij zei onlangs: „Ik lees die commentaren nu rustig zelf en dan speciaal de onvriendelijke passages eruit. Zo op de manier van: het gaat niet over mij, maar, over het een of andere beest uit de die rentuin...." Wanneer hij met zijn auto te snel heeft gereden ontwikkelen de com mentaren zich in de richting van: „Wat er gebeuren zou als Philip op deze wijze eens zijn leven zou ver liezen?" Het wordt in dat geval dan betwijfeld of de Koningin opnieuw zal mogen huwen, zelfs als ze dit zou In het derde artikel, dat we binnenkort hopen te publiceren zal worden beschreven hoe Phi lip zijn echtgenote aanvult, met name wanneer het erom gaat een informele sfeer te schep pen bij allerlei gelegenheden, een gave, waarover koningin Elizabeth niet kan beschikken. Copyright New Vork Herald Tribune Hel Kwartel Vliegtuigroof kan met dood gestraft worden Het Amerikaanse ministerie van de fensie heeft de strijdkrachten gemach tigd. het burgerpersoneel bij leger, vloot en luchtmacht met tienduizend man tot 1.050.000 man uit te breiden. Deze maat regel vormt een onderdeel van Kenne dy's programma om de Amerikaanse defensie te versterken. Volgens het ministerie bestaan plannen voor een verdere uitbreiding van het burgerpersoneel. Enkele jaren geleden trad Philip op als leider van de Britse delegatie tijdens het Indiase wetenschappelijke congres, dat te New Delhi gehouden werd. Hier ziet men zijn aankomst in deze stad. Staande naast de Prins minister-president Nehroe. Koningin-moeder Elizabeth en prins Philip tussen wie altijd een opperbeste verstandhouding heerst op het balcon van Buckingham Palace, na afloop van de jaarlijkse beroemde plechtigheid die bekend staat onder de naam „Trooping the colour". Hongarije zal een nieuw douanetarief ivoeren als tegenmaatregel tegen de „discriminerende handels- en douanepo- litiek van de Westeuropese blokken". De nieuwe regeling treedt op 1 sep tember in werking, maar zal slechts worden toegepast „wanneer men door onderhandelingen er niet dn zou slagen de tariefvraagstukken waarover me ningsverschil bestaat, tot oplossing te brengen". Zij gaan er niet wonen Ondanks spanningen en beper kingen, tanks, prikkeldraad en een nieuwe stenen muur gaan er toch nog 4.000 Westberlijners dagelijks naar het Oosten om te werken. Ongeveer 1.500 van hen zijn ac teurs, zangers en musici van de door de communisten gesubsidi eerde theaters in Oost-Berlijn. De bekendste van hen is Walter Fel- senstein, directeur van de Oost- Weinig voortgang in Bizerta-debat Terwijl inmiddels een Russische dele gatie in Tunesië is aangekomen voor on derhandelingen over een verdrag voor economische en technische samenwer king, sleept het debat in de Algemene Vergadering der Verenigde Naties, dat aan het Frans-Tunesische geschil is ge wijd. zich moeizaam voort. Behalve de Brit Colin Crowe was er niemand die een goed woord voor Frankrijk had. Alle andere sprekers de vertegenwoordigers van Tsjecho-Slo- wakije. Brazilië, Somaliland en Libanon kantten zich min of meer fel tegen Frankrijk. Crowe echter verdedigde het stand punt dat er een klimaat moet ontstaan waarin Frankrijk en Tunesië met vrucht kunnen onderhandelen. Hij be twijfelde of de ter tafel liggende reso lutie aan die gewenste klimaatverbete ring zou bijdragen. Vooral de Russen verdacht hij er van niet oprecht te wil len dat eventuele onderhandelingen met succes bekroond worden. Mozorof noemde hij ver afgedwaald van het on derwerp van debat om tegen de N.A.V.O.. de VS. en Engeland te kun nen uitvallen. Hij verweet de Russische gedelegeerde, dat hij weer op de beken de ordinaire manier had gescholden De bijeenkomst dc duizendste sinds de Algemene Vergadering in 1945 voor het eerst bijeen was werd tot vanmiddag half vier verdaagd. De bosbrand, die het internationale vliegveld Gander. New Foundland, be dreigt. is in hevigheid afgenomen als ge volg van de regen. De Canadese lucht lijnen maken op eigen risico gebruik van het vliegveld, maar internationale maatschappijen doen het niet aan. 682) Waarom zoeken zalmen en forellen steeds dezelfde rivieren op om te paaien, of anders gesteld waarom trekken deze vissen die ln beken en rivieren geboren worden, naar zee, en waarom zetten zij in volgende jaren bun broed uit op de plaats hunner geboorte? In de Hier- dense beek op de Veluwe waren nooit zalmen aangetroffen, maar toen prof. Nierstrass daarin gemerkte jonge zalmpjes uitzette, bleken de ge merkte dieren na drie jaar in dezelf de beek te zijn teruggekeerd om hun eieren daar te deponeren. Dergelijke proeven zijn in veie andere landen met hetzelfde resultaat genomen. De meest koddige theorie ter verkla ring van de zalm- f*— trek luidt, dat deze vis wanneer h|j ge slachtsrijp wordt, veel vet gaat afzet ten. als gevolg waar van hij lichter wordt en neiging krijgt in zee te gaan drijven. Om dit tegen te gaan zou het dier het lichtere zoetwater opzoeken. In welk milieu hij zich beter op de gewenste hoogte zou kunnen handhaven! Een andere veronderstelling luidt, dat de jonge zalmpjes, wanneer zij hun zil veren schubben-uitrusting krijgen, bijzonder gevoelig worden voor licht, zodat zij om deze reden de donkere oceaan opzoeken. Een derde hypo these vertelt ons, dat zalmen en forellen vóór het aanbreken van de ijstijd In het zoetwatergebled bU de Pool thuishoorden. Toen de vorst daar steeds grimmiger om zich heen greep, werden zij volgens deze ver onderstelling gedwongen naar het zuiden te emigreren cn kwamen zo doende in zee terecht. De overgang van het zoetwater- naar het zout watermilieu zou hun daarbij zjjn ver gemakkelijkt doordat het zeewater ln de kustgebieden waarschijnlijk sterk verzoet is geweest door het smelt water. Zo zouden de zalmen dan langzamerhand tot zeebewoners zijn geworden, maar voor de voortplan ting dienen sjj regelmatig terug te keren naar de plaatsen waar de om standigheden gelijk zjjn aan die van hun oorspronkelijke vaderland, dus naar het zoete water. Zo zou zich dus de gewoonte hebben gevormd op be paalde tijden de rivieren op te trek ken en tot in de koude bergwateren door te dringen om te paaien. Vóór deze aanpassingstheorie pleit het feit, dat bijv. een schotzalm die door een verandering van een waterloop of door afdamming van een rivier verhinderd trekken, zijn hele leven tn het zoete water kan blijven, evenals een beek forel. Waaruit dus zou blijken dat het reisje naar zee niet beslist noodzake lijk is en eventueel best gemist zou kunnen worden. Maar erg bevredigend is toch geen van deze theorieën, waarvan we de Indruk hebben dat zij speciaal voor zalm en forel z|jn pasklaar gemaakt. Want de vissentrek is een fenomeen dat niet uitsluitend tot zalmen en forellen beperkt biyft. maar dat zich op grote schaal voltrekt bij de meest uiteenlopende soorten. En theorieën over smeltend IJswater, lichtgevoelig heid en wat er verder allemaal met de haren wordt bijgesleept, zijn op zichzelf onvoldoende dit verschijnsel te verklaren. Het geheim daarvan blijft vooralsnog voor ons verborgen. Dat toont ons het geheim van de Daarover een volgende keer. TOCH IS HET ZO! berlijnse Komische Oper. Zijn om streden producties, dikwijls met een verborgen marxistische bood schap, hebben de Oostduitsers prijzen en prestige opgeleverd. Felsenstein steekt iedere dag in zijn blauwe Mercedes de grens tussen de Ame rikaanse cn de Russische sector over. Een groot deel van zijn salaris wordt hem door Oost-Duitsland in harde valuta uitbetaald. Als Oostenrijks staatsburger is Felsen stein geen Berlijner in de letterlijk* be tekenis. maar toch wekt hij wrevel in West-Berlijn Men kritiseert hem omdat hij leeft als een kapitalist, maar werkt voor de communisten. Veel van de artisten krijgen speciale voordeeltjes van het Oostduitse bewind, zoals een deel van hun aalaris in harde valuta of dc mogelijkheid om kostbare goederen, zoals camera's of Mcissner por selein voor goedkope oostmarken te ko pen. Dergelijke artikelen zijn in het wes ten veel geld waard. De meeste van de forensen naar het communisme zijn echter gewone winkel- of kantoorbedienden en fabrieksarbeiders. Zij zijn veelal na de oorlog gewoon door gegaan met te wonen en te werken waar zij altijd hebben gewoond en gewerkt of zij hebben in de harde jaren na de oor log een woning cn werk genomen waar zij die konden krijgen, zonder al te pre cies op dc sectorgrenzen te letten. Het Westberlijnse stadsbestuur helpt hen door een deel van hun oostmarken tegen de onrealistische koers van een te gen een om te wisselen. Bij de banken wordt voor een westmark vijf oostmarken gegeven. Tien dagen geleden waren er nog 12.500 Westberlijners die hun loon in oostmar ken kregen Meer dan de helft hiervan werkt voor dc spoorwegen die onder com munistisch beheer staan en die ook de lokale lijn van West-Berlijn omvatten. Velen van hen kwamen alleen in Oost- Berlijn om hun loon te halen, maar werk ten op treinen, stations of rangeerterrei nen in het westen. De forensen worden ln Oost-Berlijn. dat hun werkkracht niet kan missen, bin nen gelaten zonder de speciale passen die nu voor Westberlijners vereist zijn. Zij moeten zich alleen identificeren en een keer extra overstappen in de trein of de ondergrondse. In de afgelopen tien dagen hebben 1.500 tot 2.000 grensgangers werk gezocht in het westen. Daar zijn voldoende open plaatsen, vooral nu de 80.000 Oostberlij- ners die in West-Berlijn werkten niet meer over de grens mogen. De Westberlijnse autoriteiten hebben verklaard dat de lijsten worden gecon troleerd om ervoor te zorgen dat zij die politiek werk voor de communisten ver richten geen gebruik meer kunnen maken van de gunstige wisselkoers. Walter Ulbricht heeft iedereen die in Oost-Be.yn werkt uitgenodigd daar ook te k - uen wonen. Een welingelichte wes telijke zegsman heeft verklaard dat hU het eerste geval nog moet vernemen, wa j dit is gebeurd Een geheel uit vrouwen bestaande jury heeft gisteravond zeven vroegere politie mannen uit Chicago schuldig bevonden aan het samenzweren met een inbreker bij het beroven van winkels. De inbreker die de voornaamste getui ge a nrge was, verklaarde dat een deel van etc v.jit met politiewagens was ver voerd. De jury beval voor vijf van de polltie- annen gevangenisstraffen van een tot vijf Jaar en voor de twee anderen geld boetes van 500 dollar. I De Japanse kroonprins zal volgend jaar met zijn echtgenote „goodwill-be- zoeken" aan Indonesië, de Philippijner. en Pa kistan brengen. B Ter gelegenheid van de opening van het eerste deel van de weg Temina- boean-Ajamaroe zijn aan vijf Papoea's, die zich verdienstelijk hebben ge maakt bij de aanleg van deze weg. Nieuw-Guinea- ondersrheidingen uitge reikt. Twee van hen kregen de grote zilveren ster voor trouw en ver- dienst» en de anderen ontvin on de kleine zil veren sier voor trouw en verdienste. I Van 6 tot 10 september zal in Luik een groot in ternationaal goochelaars congres worden gehou den. waar ongeveer 80 deelnemers uit negentien landen de goochelstokken zullen kruisen. Als open baar nummer zal de Belg Jo Kartijs, hangend hoven de Maas, zichzelf bevrijden uit een ijzeren kooi. De Brusselaar Klingsor zal geblinddoekt in een auto door het stadsverkeer rijden. I Uit erkentelijkheid voor de hulp, die het medi sch» team van het Ne derlandse Rode Kruis beeft verleend aan de be volking van Kongo, heeft het internationale Rode Kruis vijf herinnerings- legpenningcn aan het Ne derlandse hoofdbestuur gezonden. Een groot deel van de politiemacht van de Bel gische plaats Bergen moest dinsdagavond in actie komen om een Britse rock'n r >11 zanger, Cliff Richard, tegen de geestdrift van zijn be wonderaars te bescher men. Een grote groep „teenagers" bestormde het toneel en er ontstond een onbeschrijflijke ver warring en een begin van paniek. Richard kon zich tijdig in veiligheid brengen in een kelder van een naburige wo ning. Woedend over zijn .".vlucht" werd het huls door een schare bewon deraars belegerd. Uitein delijk kon de politie hem ontzetten. Er Is een nieuw we reldrecord gevestigd op het nummer „baltra*- ting", met een gewicht van tien gram. Bij deze sport gaat het om af stands- of prertsiewor- pen met werphengels. Baitcastlng geschiedt met een hengel met reel, die een stationaire spoel heeft. Het rerord kwam op 84.74 meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5