duizenden genoten van een mooi Rijnsburgs bloemenfeest Artistiek spel van kleuren en vormen Figurantjes Zij wonnen een prijs in het Rijnsburgse corso üd i RIJNSBURGERS, Oegstgeestenareiie Leidenaars en vele mensen „van buiten" hebben vanmiddag tijd terug te kunnen zijn. En dat moest wel, want vanmorgen om streeks tien uur begon de grimeur langs de route gestaan, die de zevenendertig oon zijn eerste klantjes Goedkeuring De genodigden bij de opening van de tentoonstelling lieten zich in het uiten van hun goedkeuring gisteravond ook niet onbetuigd. Wij zagen da* burge meester en mevrouw Du Boeuff lang zaam langs de opgestelde wagens liepen en ze stuk voor stuk bekeken. Burge meester en mevrouw Koomans van Rijnsburg. loco-burgemeester J. C. van Schaik van Leiden, de VW-Leiden-di recteur G. van Weelden. de kolonel Wessels en vele anderen deden evenzo. Daarna kwamen de bezoekers van de tentoonstelling. Op de wagen „Bloemen- land", aangeboden door de personeels vereniging „Flora" te Rijnsburg, hadden de dames Peggy en Norma van de Berg (18 jaar) plaatsgenomen. Gekleed in toiletjes in roze en wit zaten zij aan weerskanten van de vier gladiolenbogen Zij lachten en wuifden, net zoals zij dat vanmiddag naar de velen langs de route Er reden prachtige praalwagens mee in het corso. Zij waren van artistiek gehalte en wat kwaliteit van de bloemen betreft: soms kon men sprakeloos staan van de schoonheid van een roos, de smetteloosheid van een gele lelie, de vorm van een vuurrode dahlia of de paarsblauwe kleur van een gladiooL (Advertentie) fotowedstPlfd Grote HUNTER fotowedstrijd „Vader en Zoon"! 150 Prijzen van f.1000.- tot f.25.- Zie affiches: Sigaret..? HUNTER! .udenden. Aan uitroepen van bewondering heeft het ook nu i™e£jniet ontbroken, evenmin als in vorige jaren. En dat doed.terecht want, zoals burgemeester H. L. du Boeuff van ha^Oegstgeest gisteravond in de openingsrede tot de ten- ge-toonstelling van corsowagens zei, „het is wéér mooier geworden dan de vorige keer". Oegstgeests eerste bur ner is er trots op, dat zijn gemeente aan de rand van het Jye^bloemendorp Rijnsburg ligt. „Het thema van het corso sot &(,,Ik heb u lief, mijn Nederland") is bijzonder goed ge- Verkozen. Niet alleen omdat men in verband met het got &bezoek van koningin Juliana in februari van dit jaar fijjp© verbondenheid van de provincies aan één vorstin Vanheeft willen uitdrukken. Ook het feit, dat Nederland in eziniket buitenland behalve om zijn molens en klompen be- pJe°|roemd is om zijn overvloed van bloemen, wordt in dit ischelthema goed gesymboliseerd". Aldus burgemeester iciaijDu Boeuff. De Zwolse vierling, v.l.nr. Riny, Dorothee, Han en Elly, in Urker kostuum crp de wagen „Overijs sel" in het Rijnsburgse bloemen corso. (Foto N. van der Horst) ezinsi psier. De verbaasde en bewonderende uit- voor^oepen begonnen gistermiddag om twee itraaljuur ai op te klinken in de grote hallen van Flora. De figurantjes onder wie één mannelijke, namelijk Han Kaffers van de Zwolse vierling Kiffers wer den geconfronteerd met de wagens, waar op zij gisteravond en vanmiddag zouden ntten. Vooral de tweeling Woutje en Kelly Hubers uit Middelburg was opge- De heer G. Kiersch. artistiek ad viseur van het corso, kijkt nog even gauw of het kapje van Riny Kiffers uit Zwolle wel goed zit (Foto N. van der Horst) togen over de pracht van bloemen en wagens. Doch ook de anderen lieten hun tevredenheid duidelijk blijken. Voor de tweeling S. W. en A. M. Pennings uit Oud Ade was het gis teren wel een heel bijzondere dag. Zij vierden namelijk juist hun vier entwintigste verjaardag en na de ten toonstelling van gisteravond gingen zij nog gauw even thuis dit 1eit vie- ren. De andere figuranten bleven vannacht in Rijnsburg, aangezien de afstanden naar hun woningen en het corsodorp te groot zijn. Eist Kom- merzijl, Leeuwarden en Alkmaar be reikt men niet snel genoeg om op Vanmiddag trok ook ..Rtjnsburg", een compositie in gladiolen, aangeboden door de gezamenlijke kwekers van Oegst- geest. Voorschoten. Warmond en Wasse naar. voorbij de ogen van de toeschou wers. De dames Aad en Dick van der Made uit Katwijk, beiden 18 jaar. wa ren gekleed in romantische groene en gele japonnen en hadden grappige prul ken op hun hoofd. Idyllisch drietal Op ..Noordholland" zaten mevrouw A. M GrootHagenaar en de achttien jarige tweeling N. en H. Koedyk, allen uit Alkmaar. Zij hadden lichte kapjes op, kanten schortjes voor en klompen aan. Een baldakijntje in de vorm van de huif van een oude kar zorgde voor de achtergrond, die het drietal tussen de chrysanten idyllisch deed uitkomen. De ze mooie wagen was aangeboden door de buurtvereniging Smidstraat Veilingvereniging „Flora" had gezorgd voor de „Noord-Oostpolder", de Coöpe ratieve Raiffeisenbank te Rijnsburg voor „Veertig jaar". In de groep praalwagens van bedrijven kreeg laatstgenoemde wa gen de ere- en eerste prijs Een enorme mijnwerkerslamp boven een stapel kolen sierde „Limburg", van welke wagen Coby en Jeannle van der Poel uit Leiden als twee zigeunerinnen wuifden met vuurrode gladiolen. Zij kre gen de eerste prijs plus een ereprijs in de groep praalwagens van kwekers. De gezamenlijke kwekers uit Noordwijker- hout en Noord wijk konden terecht trots zijn op deze bijdrage aan het corso. „Echtevruchtbomen (met appels aan de takken!) en een zwarte vogelver schrikker stonden rondom de dames G. van Brakel uit Wageningen .die op char mante wijze de wagen „Betuwe" van de Valkenburg se en Katwjjkse kwekers op fleurden. Zeeuwse schonen Hoe kan Zeeland anders worden uitge beeld dan door middel van een grote golf, belywnd door een baldakijn dat de prachtige Zuidbevelandse kappen van twee Zeeuwse schonen (de dames Hu bers) tegen de regen beschermt? De Rodolpheimgroep padvinders uit Rijns- burg had zelfs op haar bijdrage een paar roestige ankers Een roeibootje, hooiberg en een kruiwagen stonden op de wagen van de buurtvereniging Langevaart Gro ningen was de provincie, die erdoor werd uitgebeeld en de indruk die men van dit noordelijke stukje Ne derland kreeg was er een van lande lijkheid en rust De tweeling die gisteren haar verjaar dag vierde, figureerde op de bijdrage van de Rijnsburgse kwekers. Naast een hoorn des overvloeds, gemaakt van een berken stam en veel gladiolen en dahlia's troonden de dames Pennings en zii za gen er, ondanks de voor hen dubbel drukke dagen, fris en charmant uit in hun stemmig-zwarte japonnetjes en witte sluiertjes. Overal waar de kleine rode .Schicht" langs kwam klonk luid gelach op en enthousiast geroep van kinderen. Het miniatuur autootje zag er tussen zijn grote meerijders dan ook koddig uit Een eerste en een ereprijs gingen voor de groep praalwagens van buurtvereni gingen naar de creatie van Bestevaer. Een potkacheltje niet koperen ketel, een schouwtje met tegeldecoraties van blau we strobloemetjes, een spinnewiel en da vierentwintigjarige tweeling A. en C. Weotgeest uit Leidschendam maakten, dat velen de genoeglijke sfeer van een Noordbrabantse keuken konden proeven. Mooiste wagen Een geheel andere sfeer, namelijk die van sportiviteit naast folklore, ging uit van de wagen „Friesland", aangeboden door de vereniging van kleinhandelaren in bloemen en planten te Rijnsburg. Do zeilboot, geflankeerd door Sjaakje en Pim Dautuma 17 cn 25 jaar) uit Leeuwarden, in een landschap van riet en bloemen, was in de ogen van de juryleden do mooiste praalwagen van het corso. Bo vendien verdiende Friesland een ere- en eerste prijs. „Bloemsierkunst" heette de ranke wa gen van de buurtvereniging Sandtlaan. Zeventien jaar is de tweeling J. en D. Everts uit Eist, die gekleed in Biede- meier-kostuum temidden van lichte en luchtige bloemstukken de menigte lang» de weg aanschouwde. Op Overijssel, van de buurtvereniging Centrum, zaten Riny, Dorothee. Elly en Han Kiffers. de vier ling uit Zwolle, die achttien jaar is. Al» laatste praaiwaren reed Twenthe van de firma B de Koning/Goemaat mee in het corso, dat werd aangevuld door vele personenauto's Gerbera's. rozen, lelies, gladiolen, dahlia's, anjers en andere bloemensoorten waren gelegd op het dak, de motorkap en langs de bumpers. Er waren prachtige arrangementen bij, die .zich bij de kwaliteit van het Rijnsburgse corso in zijn geheel goed aanpasten. Goede beurt Hoeveel kinderen hebben vanmiddag getracht mama's aandacht te vragen voor een bepaalde wagen? Hoeveel uitroepen klonken er langs de weg. die het corso reed? Hoeveel personen hebben genoten van het feest In kleuren en vormen, het spel van mensenhanden met de natuur? W» kunnen er slechts naar raden. Waar naar wij echter allerminst behoeven te raden Is het feit, dat het Rijnsburgse cor socomité met de bloemenparade van dit Jaar weer een goede beurt heeft gemaakt Hetgeen voorzitter A. Zandbergen en ad viseur G. Kiersch tevreden kan stemmen. TT ET WAS in de kleedruimte van veiling Flora gistermid dag een drukte van belang. Tweelingen uit verscheidene streken van Nederland bobbelden door elkaar, controleerden of de vele haakjes en drukkertjes aan de omvangrijke japonnen wel al lemaal gesloten waren, kamden hun (echte of niet echteprui ken op, kwamen tot de ontdek king dat er grote ladders in hun nylons zaten en vroegen zich af welke prijs „hun" wagen had ge wonnen. Ze zagen er allemaal even (harmant uit. De heer en me vrouw Kiffers uit Zwolle, die met hun vierling mee naar Rijns burg waren gereisd, bewonder den de klederdrachten. En velen met hen. Han Kiffers. de enige man nelijke figurant, hield galant een kleine handspiegel op voor diegenen, die met het werk van de kapper en de grimeur niet helemaal tevreden waren. Als zoveel mensen naar je komen kijken wil je toch wel eventjes controleren of je er goed uitziet. nietwaar? Bijna twee-en-een-half-dui zend personen kwamen alleen al gisteravond de wagens, met le vende have" erop, bekijken. On der dit aantal waren er ook, die aan de% bloemenmarsen hadden deelgenomen en in het Rijns burgse raadhuis een boeket bloe men hadden ontvangen. Sjaakje (17 jr, rechts) en Pim Dautuma (25 jaar, foto boven) vonden het allemaal best. Na tuurlijk waren zij er trots op, dat hun wagen „de mooiste van het corso" werd gevonden en gul lachten zij dan ook naar een ieder. De twee dames uit Leeu warden genoten van alles rond om Frieslandin het corso. A. J. van Kampen uit Kom- merzijl (22 jaar, rechts) en G. Af. Ritzema uit Warfhuizen (24 jaar) vertegenwoordigden Gro ningen tweede foto van boven). Op het derde plaatje staan Woutje en Nelly Hubers uit Mid delburg (23 jaar). Met hun mooie kappen en vrolijke ge zichten deden zij Zeeland alle eer aan. Twee elegante dames waren het, die op „Bloemenland" de tocht meemaakten. Peggy en Norma van de Berg ztjn 18 jaar en komen uit Den Haag. Coby en Jeannie van der Poel (18) uil Leiden leken net twee zigeune rinnetjes. Zij bezetten de wagen met de mijnwerkerslamp: Lim burg. De tweeling S. W. en A. M. Pennings uit Oud Ade, die gis teren haar vierentwintigste ver jaardag vierde, sluit de rij van figurantjes. van wie wij een foto maakten. Zuid-Holland was de wagen, die zij door hun aan wezigheid opfleurden. Een rij charmante meisjes in ccn fraai corso, dat vanmiddag weer velen deed genieten. De fi gurantjes genoten niet minder wellicht integendeel. Boven dien hadden zij twee dagen lang contact met elkaar, hetgeen op prettige wijze geschiedde. „Wij hebben nu al veel plezier", zo zeiden ze gisteravond. En toen moest het hoogtepunt nog ko men (Foto's N. van der Horst) De tweeling Westgeest op de wagen Noord-Brabant, die met een keukeninterieur een aparte sfeer tn het corso vertegen woordigde. (Foto N. van der Horst) Corso wandeltochten De corso wandeltochten, die gistermid dag en -avond onder auspiciën van de Leidse V.V.V. door de wande lie ring Lei den werden georganiseerd, zijn succee- vol verlopen. Voor de middagtocht, spe ciaal uitgeschreven voor wandelaar» (sters) van 8 tot 12 jaar. startten in to taal ruim 300 jongens en meisjes, die de 10 km zonder mankeren uitliepen. Daar voor de avondtocht over een afstond van 15 km ruim 180 deelnemers (sters) aan de startplaatsen verschenen, zjjn gisteren dus ruim 500 wandelaars (sters) op pad geweest, die allen als attentie langs de routes van een boeket Rijns burgse bloemen werden voorzien. In groepsverband namen deel Vlug en Kwiek (Hazerswoude) met 2 groepen. De Rippers (Rijpwetering) met 2 groe pen. Z wie ten (Zoeterwoude), Z. U. T. (Leidschendam). Op Goede Voet (Alphen a/d Rijn, Hols (Valkenburg), de St. Lud- winastichting (Leiden) met 3 groepen en de speeltuinvereniging De Molen- tuin (Katwijk). De oudste deelnemer was weer de wandelsportveteraan „opa" C. W. Oost veen (74 jaar), terwijl ook de 68-jarige heer J. v.d. Fluit niet ontbrak. Na afloop ontvingen alle deelnemer» (sters) een corso-heri nneringsmeda ille De groepen kregen als herinnering een fraai uitgevoerde standaard. De organi satie was bij de heren C. A. J. Godthelp (startplaats Leiden) en A. van Heusden (stortplaats Rynaburg) m goede handen. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 Groep praalwagens van verenigingen: kwalificatie mooiste wagen van het corso", eerste prijs en ereprijsFrieslandeerste prijs: Bloe menland; tweede prijs Noord-Oostpolder; derde prijs: Zeeland. Groep praalwagens van buurtverenigingen: eerste prijs en ere prijs: Noordbrabant; eerste prijs: Noordholland; tweede prijs: Over ijssel; derde prijs: Groningen; vierde prijs: Bloemsierkunst. Groep praalwagens van kwekers: eerste prijs en ereprijs: Lim burg; eerste prijs: Rijnsburg; tweede prijs: Zuid-Holland; derde prijs: Betuwe. Groep praalwagens van bedrijveneerste prijs en ereprijs: Veertig jaar; eerste prijs: Twente. Groep luxe wagens zonder reclame: eerste prijs en ereprijs: J. van Delft: eervolle vermelding: miniatuurwagen van garage Van der Mey en Alb. Paauw; eervolle vermelding: H. Noort; eerste prijs.' Grossiers- en Exportvereniging Rijnsburg; tweede prijs: fa. Nic. den Heyerderde prijs: C. Leeuwenburg; vierde prijs: J. Heemskerk. Groep luxe wagens met reclame: kwalificatie „mooiste luxe wa gen", ereprijs en eerste prijs: Makelaarskantoor Den Haan uit Noordwijk; eerste prijs: Assurantiekantoor H. Beek en Zoon te Was senaar; tweede prijs: Elam te Leiden; derde prijs: Garage Van der Velden te Wassenaar; vierde prijs: N.V. Motorhuis te Leiden. nieuwe leidsche courant ZATERDAG S AUGUSTUS 1961 IJK

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3