1 2 3 4 5 voor ons.... GEBED van een ZWERVER ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1061^*1 sa' py EJ Als Jantje en Marictjc waren, dronken ze altijd kopje thee eentje 11 vergezeld van een biscnitjc. waarna Jantje naar Marietjes gezondheid informeerde, rietje naar di-Ma^'H dan werd het te stappen. Niettemin, zij den elkaar wel aardig, zij hadden nu eenmaal niet veel Dit ging nu jarenlang zo door lie het initiatief nam en besloot, dat er toegetast moest worden, en zo vernamen de inwonertjes van het provinciestadje uit een door economische motiefjes mi nuscuul gehouden familiebe- richtje. gedateerd de eenender tigste iuni van het jaar negen tienvijfenveertig. dat Jantje B en Marietje W. zich verloofd hadden. De Journalist van het plaatselijk weekblad had zelfs, berichtte hij. van een buurvrouw men, dat de ondernemende jon- Selui voor dit doel een roman- jch wandelingetje georgani seerd hadden, want oom Diede- rik had verteld, dat het ook zo in boeken toeging. Marietje had er een lichte kou van overge houden; Jantje reumatiek. Op een mooie herfstdag van het vorig jaar zijn ze getrouwd, want als Je verloofd bent. moet je nu eenmaal doorzetten, hoe zwaar het ook zijn moge. En nietwaar: Jantje mocht Ma rietje en Marietje mocht Jan- tje. en ze pasten zo goed bij elkaar, had de dominee op huis bezoek gezegd, en waarom zou je dan niet trouwen? Toch ge loof ik. dat ze het liefst tot aan hun laatste snik met hun thee visites waren voortgegaan. hebben ze dan hun eerste baby. Het heeft lang geduurd, maar nu ligt-ie dan in zijn wieg je. het klemtie. Of hij ooit groot tal worden, waag ik ech ter te betwijfelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 18