Vijfdaagse klopt aan in het visserijbedrijf „Gemeenteraad krijgt keer keer valse voorlichting op Zeer veel animo voor de Tour de Lisse Afbetaling wordt verder aan banden gelegd ■NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1961 Open brief over VVV TSOORDWIJK Ex-directeur beschuldigt de wethouder Van Leeuwen TVE HEER J. H. Kleine Staarman, ex-directeur van de Stichting WV Noordwijk, heeft een open brief geschreven aan wethouder J. van Leeuwen, de vertegenwoordiger van de gemeente in de Stichting. Wij geven de brief, die een reactie is op hetgeen in de laatstgehouden gemeen teraadsvergadering is gezegd naar aanleiding van het verlenen van sub sidie aan de VVV, hierbij in zijn geheel weer. Aan wethouder J. van Leeuwen, te Noordwijk Edelachtbare Heer Op het punt van onjuiste voorlichting inzake de Stichting VW in de gemeenteraad, zowel door de burgemeester als door u, zou ik terug kunnen gaan tot de raadsvergade ring van december 1958 en 1959. Daarvan zou een bloemlezing samen te stellen zijn, doch ik wil bij deze niet meer doen, dan dit voor de goede orde even memoreren. Ik beperk mij thans tot de onwaarachtigheden, die u en de heer Vogelaar (laatstgenoemde door uw toedoen) hebben gedebi teerd tijdens de laatstgehouden raadsvergadering van 10 juli j.L Omdat d« pers daarvan uitgebreid ver slag heeft gedaan, zie ik mij genood zaakt te reageren met een open brief in daze courant. Ik doe dit met geen ander oogmerk dan hiermede het algemeen be lang U dienen en op «e punt. ter nood zakelijke zelfverdediging Om dan maar met dit laatste te be ginnen. citeer ik, dat de heer Vogelaar bij de aanvang der VW-discussie po neerde „het ontalag aan de directeur verleend, wa» juist; de manier, waarop dit gegeven werd. echter niet." Voor deze onwaarachtigheid moet ik u. Edelachtbare, verantwoordelijk stellen immers de raadsleden worden door u. dia hun vertegenwoordiger en vertrouwens man in het Stichtingsbestuur is, voorge licht. De wiarheid n. dal ik door ..het Stich tingsbestuurtot 4 x toe werd ontslagen en dat de eerste 3 ontslagen nietig wer den verklaard, omdat de manier, waarop die ontslagen werden gegeven, niet juist Op de manier, waarop het 4e ootslag werd gegeven was weliswaar alles af te dingen, doch statutair nieta. De gronden, waarop dat 4de ontslag waa gebaseerd, werden echter kennelijk onredelijk ver klaard. Het is derhalve dom en onbe hoorlijk dan toch maar te blijven bewe ren, dat het ontalag juist is geweest. In dat geval had men in hoger beroep moe ten gaan. Nu daarvan afgezien werd. past het slechts ruiterlijk te erkennen, dat de directeur grof onrecht werd aange daan met een onredelijk ontalag. Het moest een wethouder of raadslid onwaar dig zijn het beter te willen weten dan de onafhankelijke rechterlijke macht m ons land Subsidie Voorts ging het er In bedoelde verga dering blijkbaar om er bij de raad de VW-subsidie van f 6000 hoe dan ook door te drukken. Dat is gelukt en hoe? Zonder een Jaarverslag van 1960. zonder een werkprogramma voor 1961 en een inderhaast in elkaar gezette begro ting voor 1961. die het Stichtingsbestuur nog niet heeft gepasseerd. Op de valreep werd van Stichtings zijde nog eens het jaarverslag van 2 Ja ren geleden gepresenteerd. De andere par. ticipanten hebben dat verslag ruim een half Jaar geleden toegezonden gekregen en een extract ervan was reeds maanden geleden In de plaatselijke pert te vinden De*niettrmm was ook dat jaarverslag van 19">9. volgens u nog nooit In het Stich tingsbestuur behandeld Zou het ooit zijn voorgekomen, dat een overheidsinstantie op zodanig drijfzand een subsidie verleende? Dll la uw werk geweest. Edelacht bare. en daarbü heeft u de gemeen- Lezers schrijven ons: Vijfdaagse werkweek in beschutte werkplaatsen Het is mij een behoefte om op deze wijze aandacht te vragen voor de werk tijden in de zgn. beschutte werkplaatsen. Toen de vijfdaagse werkweek ook voor d-ze categorie van kracht werd. heeft de vrouwelijke minister blijkbaar geen re kening gehouden met het minder valide personeel van bedoelde werkplaatsen toen zij de werktijden daarvoor vaststelde. Im. men. negen en een vijfde uur per das is voor deze mensen veel te lang. Heeft de minister zich wel eens afgevraagd, wat het heeft te betekenen voor invalide of minder-valide mensen een gehele dag te moeten zitten? Is zij wel eens een gehele dag in zon werkplaats geweest om de daar tewerkgestelden gade te slaan* Nu. als dat het geval is geweest, dan heelt het zakelijke wel de overhand gehad. Als men ziet, hoe de mensen s morgens met frisse moed beginnen aan hun vaak geestdodende taak. cn men ziet dezelfde mensen om een uur of drie. vier in elkaar gezakt op hun stoelen, niet wetende hoe te gaan zitten om de minste pijn te voe len. dan zal de minister het met mij eens zijn. dat de werkdag voor zulke mensen beslist om vier uur moet worden be ëindigd. Het is buiten kijf. det het gelukkige instellingen zijn. waar minder-validen hun eigen brood kunnen verdienen, maar er behoeft toch niet het alleruiterste ran hen te worden gevergd? Toe. minister Klompé Zeg nu niet ..Bij de beschutte werkplaatsen moet toch al zoveel worden bijgepast," maar grijp in. al moet het tekort desnoods worden verdubbeld. Neem u het devies ter harte .Jets wat waard is gedaan te worden, i; waard goed gedaan te worden D NASVELD Katwijk aan den Rijn. Valkenburgseweg IC teraad duidelijk een rad voor ogen gedraald door voor te wenden, dat het niet anders kon. omdat hei boek jaar der SUchUng zou lopen tot 31 maartn. Dit is de toelichting ge weest van u. die reeds 7 Jaren deel uitmaakt van het dagelijks bestuur der Stichting, zodat men toeb mag veronderstellen, dat u de statuten door en door kent. Volgens art. 10 der statuten loopt het boekjaar even wel van 1 januari tot 31 december. Voorts bepaalt dit artikel, dat het Jaarverslag bij de participanten moet s|jn uiterlijk in maart Het Jaarverslag-1959 had dus 14 jaar geleden bij de gemeenteraad moeten ziin het jaarverslag-1960 4 ft 5 maanden geleden Wat de begroting-1961 betreft, die dan nu de gemeenteraad heeft be reikt. doch waarvan men in het stich tingsbestuur zelf nog niets weet. deze had de gemeenteraad reeds in zijn bezit moeten hebben vóór 15 december 1960 (zie art. 4. sub IV der statuten». Het is ongelooflijk, dat de gemeente raad uw verklaringen maar voor zoete koek stikt Volgens u is er ook steeds plezierig en vruchtbaar in de Stichting gewerkt Bent u er wel steeds bij geweest* In mijn tijd heb ik u maar sporadisch gezien. En om aan te tonen, hoe vruchtbaar er dan wel gewerkt is. pleegt u te pas en te onpast te wijzen op de totstandkoming van het WV-gebouw terwijl een ieder weet. dot dit een idee en een financie- ringsobject ia geweest van één persoon de heer Van Sterkenburg. waaraan bovendien nog de gemeenteraad heeft meegewerkt door grond voor dat gebouw gratis ter beuchikking te stellen Wat heeft de reet van uw Stichtingsbestuur daaraan gedaan* Deze keer heeft u dit kiinkbare bewijs van vruchtbaar werken eens niet gelan ceerd Het wordt ook wel afgezaagd, maar wat doet men als er overigens niets po sitiefs te noemen valt in het 7-jarig be staan der Stichting. maakt, bij de 7 verloren processen is het dan wellicht teveel het zittende bestuur der Stichting te betichten van wanbeheer c.q. wanbeleid, zoals de N.S.V bij de rechtbank gedaan heeft, heer Vo gelaar? Valt er over ape^t wanbeleid, dat de anderen uit prestige-overwegmgen niet als zodanig willen zien. met die anderen Zoals u ziet, heer Vogelaar, zijn uw tirades contra de heer en me vrouw Punt een gevolg van de on juiste voorlichting, die u heeft ge kregen en daarmede is het zelfs zo ver gekomen, dat u die van opposi tie houdt waarvan desnoods de stuk ken afvliegen (uw eigen woorden), dat u op grond vah die tirades in de pers van dictatoriale neigingen moest worden beticht. Weest u blij, dat ter plaatse een gezonde oppositie bestaat van mensen met hersens. Ik richt mij nu en dan over uw hoofd Iheen tot de heer Vogelaar. Edelachtbare lomdat het erop lijkt, dat u tezamen met jde heer Vogelaar één front heeft gemaakt Itegenover de achtenswaardige familie jPunt Het is slechts uit liefde voo 'badplaats, dat deze familie opkomt tegen de ondemocratische wanorde, tegen het onrecht en tegen de kongsies, welke de vrije ontplooiing van Noordwijk verstik - U sprak wel niet in de gemeenteraad an het proces-Spijker, dat nog altijd tegen de Stichting loopt, maar mede-bestuursleden. die zich Stichting persoonlijke financiële offers getroosten. Dit is volkomen onduidelijk. Bedoelt u hiermede wellicht het bedrag, aarmede de vice-voorzitter. de heer Van Strekenburg. de affaire-Spijker heeft wil len afkopen* Of bedoelt u hiermede de f 5000.—. die de heer Van Wijk als pen- igmeester krijgt voor het doen b ij- u d e n van de boekhouding der Stich. ting** In mijn tijd werd daarvoor op de begroting slechts f 500— uitgetrokken Indien de heer Van Wijk. gezien zijn be langeloze gehechtheid aan de Stichting zijn werk in de huidige financieel lijke positie der Stichting, nu eens. zoals elke penningmeester, pro deo zou doen. dan komt het mij voor. dat de thans van de raad afgedwongen deblokkering van die f 6000 niet eens nodig was geweest. In de hoop. dat eindelijk eens ve ler ogen open zullen gaan en dit epistel moge stimuleren tot een zui vere en meer objectieve voorlichting in de toekomst, verblijf ik, hoogach tend, J. H. Kleine Staarmann (ex- directeur der Stichting VVV Noord wijk), Ruzii ie Een ieder weet ook. dat de Stichting ten slotte tot volkomen werkloosheid werd gedoemd door de nimmer aflatende heftige ruzies tussen de voornaamste par ticipanten, de Horeca en de Huizenver huurders U heeft dat blijkbaar erg ple zierig en vruchtbaar gevonden, maar er zijn er toch nog wel enkelen in onze goede badplaats. Edelachtbare, die daar gelukkig volkomen anders over denken Neen. u wilt doen geloven, het was al lemaal prima in orde in de Stichting, maar er was één kwade noot en dat was de obstructie van de Noordwijkse Sport vereniging. die het gehele bestuur voor de rechtbank heeft gedaagd en daar heeft gevraagd „Gooi die lui er allemaal uit en laat mij alleen zitten, want ik alleen ben goed" Valse voorlichting Edelachtbare, want u weet dat de N.S.V. schorsing van het gehele zittende bestuur heeft gevraagd, dus met inbegrip van mr. Punt zelf. Even goed weet u, dat de N.S.V. niet de oorzaak is van de ellende, doch dat deze als gevolg uan het door de Stichting gevoerde wanbe leid. dus als gevolg van al de be staande ellende, op grond van dat wanbeleid, schorsing heeft verzocht, uiteraard met de nevenbedoeling leest u goed, heer Vogelaar) nieu we statuten en een nieuw bestuur. En dan zegt u: ..maar die N.S.V. heeft haar zin niet gekregen". Inderdaad Edel achtbare. nog niet, want de procedure bij de rechtbank loopt nog steeds Wel is reeda bij tussenvonnis bepaald, dat In elk geval de heer Van Wijk van het bestuurs- tapijt dient te verdwijnen. Waarom hanteert u die demagogie. Edelachtbare* Laat ik dit de gemeenschap mogen ver duidelijken. Om f 1406 18 aan juridische kosten goed te praten, die in het jaarverslag-1959 zijn opgebracht wegens de door mr Punt aangedane procedure Die procedure Is echter door mr. Punt eerst aangespannen het boekjaar 1960 Ik weet dit zeker doordat mr Punt voor de Indiening van die zaak copieen van mijn vonnissen no dig bad. gedateerd 23 december 1959 en 6 januari 1960 De eerste en enige zitting welke de rechtbank tot dusver aan de desbetreffende zaak heeft gewijd, had plaats op 11 mei 1960 (I). Vraagtekens Zo zitten de jaarverslagen van de stich ting vol met dergelijke grote vraagtekens. deze voegt bij de praktijk Pr aces Spijker KATWUK AAN ZEE Indrukwekkende muzikale show De grote muzikale showavond, die gis- eren in het sportpark te Katwijk aan >e werd gehouden en die meer dan 3800 bezoekers trok. is weer een hoogtepunt eworden van de door de V.V.V. georga- ilseerde evenementen. De Trommelaeren an Roesendaele en het trompetterkorps Ahoy uit Rotterdam zorgden voor een sfeervolle demonsratte op het fel ver lichte voetbalterrein. De korpsen voerden na een gezamen lijke opening van de show de ingewik keldste figuren uit en zonder ook maar een enkele zichtbare aanwijzing werden imponerende passen gemaakt. Bijzonder veel indruk maakten de ..Trommelaeren" op de toeschouwers door de verbluffende harmonie tussen klank en exercitie. Me', een gezamenlijk optreden van de korpsen werd het programma besloten. De heer T. den Duik bracht als tweede voorzitter van de V V V. dank aan B en W. en de gemeentebedrijven voor hun medewerking en hij sprak de wens uit. dat beide korpsen op 24 augustus hun medewerking zullen verlenen aan de Taotoe-parade op de Boulevard. Afscheid ris. E. I. F. Nawiin In de Geref kerk te Katwijk aan Zee (Voorstraat 35) worden al enige weken 5 diensten per zondag gehouden om aan al de badgasten-kerkgangers en eicen Gemeenteleden plaats te kunnen bieden. Met ingang van zondag 27 augustus worden vier diensten gehouden, 's mor gens twee en 's middags twee. Op deze 27e augustus zal ds E. I. F Nawijn. Ge ref. predicant te Katwijk aan Zee. *f- afsoheid nemen van de Gemeente in ver band met zijn vertrek naar Hattem. De kerkeraad heef* besloten dit ia twee diensten te doen plaats hebben, n.l. in de tweede morgen- en in de twee de middagdienst. De gewone kerkdien sten ziullen dan worden gehouden om half negen en half vijf. de afsoheids- diensten, waarin dezelfde afscheidspreek worek gehouden, om 10 uur en om 6 Op verzoek van ds. Nawijn zal in deze twee diensten alleen een toespraak wor den gehouden namens kertteraad en Ge meente door ds. Pijlman. Na afloop, zowel van de morgen- als van de avonddienst, zal er gelegenheid zijn in de kerk van ds. Nawijn met een handdruk afscheid De kerkeraad besloot een uitnodiging tot bijwoning te zenden aan het college van B. en W., aan de classis, aan de ker keraden van de Herv. Gemeente, de Chr Geref. Kerk en de (vrijgemaakte) Geref Kerk ter plaatse en aan de ker keraad van de Geref. Kerk te Katwijk aan den Rijn. Op zondag 10 september volgen beves tiging en intrede van ds. Nawijn te Hat tem. Als bevestiger hoopt op te treden ds. W A Wiersinga, evangelisatiepredi- kant in algemene dienst te Baarn. Zoal; bekend, vormen ds. Wiersinga en ds Nawijn samen de redactie van de „Elisabethbode". Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 9 06 en 21.38 uur; laag water 4.39 en 17.02 uur ARC (Alphen) krijgt fraaie vergaderruimte J. H. Reijnders tandarts Kon. Wilhelmmastraat 1. Katwijk a. Zee VRIJDAG 4 AUG. GEEN SPREEKUUR. van alle dag. zoals ik die heb meege- Grave en K. Bent. blijkt zeer veel belangstelling te bestaan bij de jeugd van de bollenstreek. Zij is zo groot, dal de tourletder een flinke groep jongelui moest teleurstellen. Het offtcléle programma is thans verschenen, voorzien van een waarderend woord van burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf. Betreffende de organisatie van de Tour werd reeds een cn ander medegedeeld in ons blad. Thans is bekend welke ritten zullen worden gereden 7 aug., 7 uur start le etappe ploegentijdrit 10 ronden op de baan van het Gem Sportpark to Lisse. 8 aug.. 7 15 uur 2e etappe 4 ronden over het gehele parcours <18,8 km). 9 aug.. 7.15 uur. 3e etappe 4 ronden over het gehele parcours; 14 aug., 7.15 uur 4e etappe 4 ronden over het gehele par cours; 15 aug7 uur. 5e etappe tijdrit over een afstand van 5 km met start en finish op de baan van het Gem Sport park; 16 aug.. 7 uur. 6e en laatste etappe. 3 ronden over het gehele parcours tl* km). Aan de Tour de Lisse nemen de vol gende renners deel: Ploeg Tissing onder leiding van ploeg leider H. Slingerland uit Sassenheim. deelnemers uit Sassenheim: P. v. d. Vlugt. R. Peer. G. van Leeuwen. M. v. d. Vlugt Th. Landwehr en H. van 't Hof. Ploeg Bronkhorst onder leiding van ploegleider G. Huurman. Noordwijker- hout. deelnemers uit Lisse: T. v. d. Ploeg F. van Zeist P. van Kesteren. A. Was senaar. H. Lamboo. W. van Kesteren. Ploeg De Vlinder onder leiding van ploegleider G. Kapteyn, Lisse, deelne mers uit Lisse: P Butter. M van Diest. C. v d. Klaauw. W v d. Mey. Th. Verde- gaal en G. Warmerdam. Ploeg Waja onder leiding van ploeglei der C. Boot. Hillegom; F van Dam, T Bader. S. Slingerland. P. Marijnen, allen Noordwijkerhout: B. Castien. J. Lange veld. Lisse. Ploeg Ons Weekblad onder leiding van ploegleider J van Dijk (Engel) met de deelnemers uit Lisse J. van Rooijen, R d. Poll, J. Lamboo. J v. d. Zijden. G Mens en M. v. d. Vlugt. Ploeg Gezamenlijke Melkhandelaren onder leiding van ploegleider C. Stroom- bergen uit Hillegom met de volgende deelnemers uit Hillegom; R. van Lierop, H. Paase. G. Rusman. H. van Lierop. K Sijtsma en H. v d Salm Ploeg Graficus under leiding van ploeg leider P v d. Zwet. Lisse. met de vol gende deelnemers uit Lisse A. Bon. E van Drift, G van Dijk. Th. Bon. M van olgende deelnemers, allen uil Lisse: J Boot. H. den Butter. A van Dijk. D. Beutekom, B. Langevcld. J. van Kam pen. De prijsuitreiking is vastgesteld op 29 augustus in Taveerne te Lisse. De burgemeester van Lisse is uitgenodigd het startschot te lossen. Duiven vlogen Uitslag van dc wedvlucht van St. Ghis- lain, afstand 209 km, deelneming 64 vo gels van De Oude Blauwband. Gelost 11.30 uur. aankomst eerste duif 15.01 uur met een snelheid van 992 meter, laatste prijsduif 15.23 uur. Totale uitslag prijs- duiven: K. Ippel 1; J. van Dijk 2, 6. 7. 3. 15. 16; Th van der Ploeg 3, 4. 5. 11. 12; A Hoogeveen 9: J. van der Ploeg 10; H. den Butter 13; R. Schaap 14. Postduivenhoudersvereniging De Luch'- klievers. Uitslag van de wedvlucht van Ghislain (209 km), deelneming 138 vo gels. Gelost 9.30 uur. aankomst eérste duif 13 08 uur. laatste prijsduif 14.20 uur. Totale uitslag prijsduiven: H. van Keste ren 1. 12; Roodenburg 2; J. Duivenvoor den 3: K. van Diest 4. 9. 18. 19. 22; P. Bernec 5; G. C. Degger 7: A. van der Poel 8. 10. 25. 27; Jac. vaa Es 11, 15; Ar- Op een strook grond tussen de ter reinen van Alphia en A.R.C. is voor laatstgenoemde vereniging een club huis verrezen dat. zoals we reeds schreven, volgende week donderdag in gebruik zal worden genomen. Het is een weelde voor een vereniging uit de derde klas van de K.N.V.B., dat men behalve een kleedaccommodatie voor vier elftallen, douches, scheids- rechtershokje. enzovoort, thans ouk nog de beschikking krijgt over een dergelijke vergadergelegenheid. Bo vendien komt dit juist tot stand na een periode van teruggang in de prestaties, hoewel men thans weer de toekomst met goede moed tegemoet ziet. Het gebouw is een zogenaamde montage, d.w.z. bijna kant en klaar door de fabriek geleverd. Men heeft er toch zelf het een en ander aan te doen gehad. De jongeren hebben graafwerk verricht, fundering gego ten en nog veel meer. Thans leggen ze de laatste hand aan het schilder werk. Het exterieur en interieur zijn de moeite van het bekijken waard. Er is een ruimte, waarin bijna tweehon derd mensen kunnen vergaderen. Een ruime garderobe, een keuken en een buffet het is er allemaal. Het is een geheel, waard om een vereniging •xit de hoogste klasse van het zater- dagvoetbal te huisvesten de le den van A.R.C. kunnen voor dat laat ste zorgen! OFCSTCF.FST Beëdiging Vrijdag 11 augustus om 2 uur zal aan boord van Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman, liggende in Den Helder, luite nant ter zee van speciale dienst der derde klasse KMR ir W F de Sitter uit Oegst- geest worden beëdigd. rachnrt 13. 21: P. Opdam 14; M. de Vreugd 16. 20. 24. 28; W. Schoone 17: Th. Schoone 23; G. 't Hort 26 Gespaard In de maand JuL. werd bij de Rijks postspaarbank ingelegd ƒ59 939.— en terugbetaald 50.067.— Chr. Geref. Jeugdraad Als overkoepelend orgaan voor het jeugdwerk in de Chr. Geref. Kerk is een Jeugdraad gevormd, die beoogt een nau we samenwerking tussen de verenigin gen en het beleggen van jeugdsamen- komsten Ook staat op het programma de stichting van een eigen jeugdgebouw Als contactman tussen de Jeugdraad en de kerkeraad it benoemd de heer J. Noort. Uitbreiding kerkorgel Er zijn plannen gevormd om te ko men tot uitbreiding v-an het orgel der Chr. Geref kerk. He» ligt in de bedoe ling het front ie verfraaien en enige stemmen aan het orgel toe te voegen, waardoor het klankvolume aanmerkelijk zal worden versterkt Aan de orgelcommissie is als technisch de»kund:ge toegevoegd de heer M. Moo- Verkiezing ambtsdragers Wegens pertodiexe aftreding heeft de kerkeraad der Chr Geref. Kerk voor het ambt van ouder'rtg kandidaat ge steld de heren L. G. Faas en G. A Ka merman en voor diaken de heren Joh. Mijnders en A. Roodenburg. Met ingang van vandaag Om conjunctuur te temperen In de Nederlandse Staatscourant is een wijziging van de Afbetalingsbe- schikking 1961 gepubliceerd, die daag in werking treedt. Ze houdt in, dat voor een aantal goederen de ver plichte eerste betaling bij het sluiten van een afbetalingsovereenkomst, wordt verhoogd. Onder deze gewijzigde afbetalingsbe schikking vallen de volgende goederen (hierbij zijn vermeld de percentages, die kassastorting moeten wor den betaald en de maximale duur van het contract). 1 Personenauto's (met uitzondering van bepaalde huurauto's en van autobus sen), waarvan de koopprijs bedraagt: minder dan f 6000 (40 pet 24 maan den). van f 6000 tot 10.000 (45 pet 24 maanden), f 10.000 en hoger (50 pet 24 maanden). <y Motorrijwielen, met inbegrip van scooters, bromfietsen, rijwielen en losse hulpmotoren daarvoor, radio- en televisie-ontvangtoestellen (met uitzon dering van televisie-ontvangtoestellen waarbij -het beeld op een los scherm wordt geprojecteerd), grammofoons, pla tenspelers, bandrecorders, accordeons, haarden, kachels, elektrische fornuizen, gasfornuizen, warmwaterapparaten (alle huishoudelijk gebruik) (25 pet 18 maanden). Koelkasten met een inhoud van ten hoogste 200 liter, (behoudens indien :ij uitsluitend of mede aan dc boven zijde kunnen worden geopend), was machines. centrifuges voor het drogen textielgoederen, naaimachines (alle huishoudelijk gebruik), stofzuigers, meubelen, woningtextiel, bedden, ma trassen, alle soorten vloerbedekking (20 pet 18 maanden). Huishoudtextiel, beren-, dames- kinderkleding (20 pet 12 i den). De wijziging werd noodzakelijk geacht om verhoging van de con juncturele spanningen in het econo- NIEi'WVEEN Bushalte worden verplaatst De bushalte vlak bij het onoverzichte lijke kruispunt in de gemeente Ni< koop. waar de Nieuwveenseweg, Dorpsstraat en de Noordenseweg .101 komen, moet worden verplaatst naar de beklinkerde aanstrating langs de ijzer fabriek Dit is het advies, dat de Toeris- nbond ANWB op verzoek van de ge- icente Nieuwkoop heeft uitgebracht Wanneer de bushalte zal zijn ver plaatst.. zullen de bussen terzijde van de rijbaan kunnen stoppen. Om ten •lotte te komen tot een algehele verbe- 3 van- het kruispunt, stelde de ANWB bovendien voor. het betrokken punt te markeren door middel van ver- keersstrepen op het wegdek en het aan wezige waarschuwingshek te herschil- I isseri jgolfjes misch leven zoveel mogelijk tegen tt gaan. Een stijging van de verkoper op afbetaling zou deze spanningen mede in de hand werken, aldus een mededeling van het ministerie van economische zaken. Over het nemen van deze maatregel Is van tevoren overleg gepleegd met ver. tegenwoordigers van het georganiseerd* bedrijfsleven. De nieuwe regeling geldt niet voor die afbetalingsovereenkomsten waarbij de totale koopprijs van de goede- ren f 150.of minder bedraagt. We', dienen bij deze transacties ook de admi nistratieve voorschriften, die op alle af- betalingstransaoties van toepassing zijn, te worden inachtgenomen. KATWIJK Opbrengst collect* De collecte voor de samenwerkende kinderbeschermingsorganisaties heeft f 1178,65 opgebracht. NOORDWIJK Fraai vuurwerk Onder auspiciën van de Noordwijkse Evenementencommissie werd gisteren op het strand bij de vuurtoren een vuuriver* afgestoken. Algemeen bleken de bezoe kers van oordeel, dat dit het m<x>tst« vuurwerk is geweest, dat de commissi» tot dusverre heeft doen afsteken. Midgetgolfwedstrijden op „Huis ter Duin". Op.de banen van „Huis ter Duin" wer den gisteren de jaarlijkse midgetgolfwed- strijden voor badgasten gespeeld om d« ,Coup Carven". Deze keer was het een Duitse gast. die de Coup veroverde. De heer H. Pfleger uit Mülheim-Ruhr maakte de achttien holes in gemiddeld 49 slagen. Hij werd op de voet gevolgd door de heer M. Janssen uit Amsterdam, die ge middeld 494 slag nodig had. De derde prijs moest tussen Holland en Duitsland worden gedeeld. Het waren de heren Van der Linden uit Amsterdam en R. Setz uit Oberweiler. die de baan in gemiddeld 52 slagen deden. Bromfietser gevallen Een 17-jarige monteur uit Leiden reed op het rijwielpad door de Staatsbossen tegen een andere brommer op. De jonge man sloeg met het hoofd tegen het weg dek. Hij kreeg een hersenschudding en brak een sleutelbeen en is naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht Accommodatie gevraagd Noordwijk heeft de laatste week een enorme toeloop van gasten te verwerken gekregen. Ver in de meerderheid zyn de vakantiegangers uit Duitsland. Nog meer logés worden er verwacht. Geluidswagens reden gisteren door het dorp om de bur-i gerij te verzoeken aan het VW-bureau op te geven hoeveel logiesgelegenheid en nog beschikbaar heeft. Dieven stalen kassa Dieven hebben een nachtelijk bezoek gebracht aan de melkzaak van de heer L. der Holst aan de Voorstraat. UK de winkel nam men de kassa mee. waarin zich een bedrag van enkele honderden guldens bevond. Een bromfiets, die achter het woon huis stond, werd eveneens ontvreemd. F)E VIJFDAAGSE IS ook op mars in het visserijbedrijf. In Scheveningen krijgt de helft van het vaste walpersoneel op 12 augustus voor het eerst een vrije saterdag. De andere helft krijgt dese vrije dag een week later. Eens in de veertien dagen heeft het vaste walpersoneel daar dus een vrije saterdag. Voor dese dag zal met ingang van 7 augustus elke dag een kwartier langer worden gewerkt. Het walpersoneel heeft daarmee een 46,5-urige werkweek gekregen. In Scheveningen is de vijfdaagse in het visserijbedrijf begonnen. De andere serijplaatsen zullen wel volgen. De vijf daagse werkweek is voor het walperso neel makkelijk te realiseren. Moeilijker zal het worden als het varende deel het bedryf aan de bel gaat trekken Voor de vissers zal men het wel moeten zoeken in de sector van de compensatie voor de niet regelmatig op te nemen vrije dagen een totale aanvoer van 4100 kisten verse vis door acht schepen Er waren 1445 kisten haring. 1530 makreel. 310 schelvis. 320 wijting. 215 gul en ka beljauw. 15 koolvis. 1287 kleine kistjes haring. 120 schol, 5 tarbot. 100 diversen. 550 stijve kabeljauwen en 2250 kilo ton gen. En vandaag? Voor vandaag is de treüer Voorloper VI. 16 aan de markt met een vangst van 700 kisten verse vis. waarvan het meren deel uit haring en makreel bestaat Er rd voorts enige aanvoer vao de logger kottervloot verwacht Om de Noord profiteerde de vloot nog steeds van goed weer. Tussen 55 en 5f graden noorderbreedte waren de vang sten echter schraler dan eergisteren. De schepen moesten genoegen nemen etznaalvangsten van 40 tot 300 manden baring, makreel en diversen per etmaal. De treiler Arie van der Zwan Sch. 21 ving in twee trekken 200 manden ha ring. maar de Janny Sch. 61 in twee trek ken maar 60 manden en de Ada VL 7 in twee trekken 70 manden. De Petro- nella gaf een trek door van 60 manden en de Polderman IJm. 20 een trek 30 manden. Langs de kust zijn de vang sten niet overdadig De loggers en kot ters vangen 80 tot 170 kilo tongen en 8 tot 12 manden schol en wijting per etmaal Hektreller gereed? In IJmuiden wordt verwacht, dat de hektreiler „Maria Elizabeth" IJm. 5 van de rederij Marezaten nog deze maand voor het eerst naar zee zal vertrekken Het schip ligt nagenoeg gereed voor de wal. De bemanning is ook vrijwel com pleet Met de „Maria Elizabeth" zal de eerste Nederlandse hektreiler op zee verschij nen. Er zyn w echter nog vier in aan- STOFZUIGERS KROMHOUT - RIJNSBURG VLIET NZ 32 TELEFOON 3710 VOORHOUT Beëdiging Vrijdag 11 augustus om 2 uur zal aan boord van Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman, liggende in Den Helder, luite nant ter zee van vakdienst der tweede klasse H Koelmans uit Voorhout worden beëdigd. VOORSCHOTEN Dertig woningen In het uitbreidingsplan Vlictwijk zal Stikvoort's Bouwbureau te Voorschoten volgens een ontwerp van architect J v. d. Tack te Pijnackei dertig woningen bouwen Burgerlijke stand Geboren: Apolonia Johanna Maria, dr v J A M T van Berk en G W A Veenhof; Elina Jacomientje. drv J A Rietmulder en C C Kramer; Bea, dr v P D C Mole- i veld en H van Doornen; Johannes Anto- mus, zn v J M Berk en P J A van der Ham; Winold Reinier. zn v N H de Wilde en M C Janssen. Gehuwd: L J Vogelenzang, geb 21 mei '24. Amsterdam en W Keizer, geb 2 mei 1919

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4