C 1 Het geheim van de „Ouwe Molen" 1» 9 i ■Al K IK Ui 23 lil PUZZEL VAN DE WEEN 7— ZATERDAG 29 .11 I 1961 |<OOT v/M-uan yOil VFRHAAL - KORT VERHAAL - KORT VERH ZONDAGSBLAD VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JE „Wat zeg» U lohui», ontslag?!" Verbaasd bleef Hans staan en keek zi|n baas nier begrijpend aan. Deze gaf geen antwoord en zag langs Hans heen naar de oven alsof die lijn volle aandacht nodig had. Een naar gevoel bekroop hem toen hij zijn werkgever in deze houding opnam. Vijf jaar werkte hij nu bij hem en gedurende die tijd had hij zijn gedragingen genoeg leren kennen om niet aanstonds te begrijpen dat er iets scheef zat. Hij durfde je niet recht in de ogen te zien als hij zelf wist dat hij geen eerlijk spel speelde. Hij draaide dan om de zaak heen als een kat om de hete pap. lohuis g»ng niet helemaal recht door zee, al bezag de buitenwereld hem als een eerlijk man. TIANS wist echter beter, zodra de por- ■I* temonnec een woordje mee ging «pre ken. nam hij het niet zo nauw. Een paar pakjes margarine in de roomboterkoekjes. ach wie merkte het? Eén koekje minder ln een pond, wie ziet nu zoiets? Toen Hans eens meende over deze dingen een opmer king te moeten maken, had hij te horen gekregen: ,.De zaak moet draaien. Hans Alsof er met genoeg geld ln het laatje stroomde! Had hij met het grootste bedrijf van het dorp? Nee. de zaak moest draaien, alle eerlijkheid en rechtvaardigheid ten rekening. Bevend woede slingerde hij merkelijk dat ik hier nog Me nog langer ergeren aan je gemene en geniepige streken? Ik snap niet, hoe.. ..Je moet beter op je woorden letten De Wit, dat kon je nog wel eens berouwen", onderbrak Lohuis scherp de woedeuitval. durf je niet. Je weet deksels goed dat ik Toen Lohuis bleef zwijgen, vroeg Hans kort: ..Waarom?" ,,Ja, och dat zul je zelf wel snappen", begon Lohuis omslachtig. ,J« bent nu getrouwd en dan wordt het voor mij te duur. Je begrijpt, twee ge trouwde knechten ln een zaak als deze Een ziedende woede kroop langs Hans hoog. m, toch wel zal gebeuren", voegde hij er veel betekenend aan toe. „Jouw woord staat te genover het mijne en ik waarschuw je voor lasterpraatjes, want dan vind ik je", dreigde Lohuis die deze gang van zaken allerminst verwacht had. ..Hou maar op met je bangmakerij", schreeuwde Hans wit van drift. ,.ik laat mij door jou niet over donderen. mij eerst uitzuigen en dan er uitwippen. Maar ik beloof je dat ik het je naar huis wilde'. betaald zal zetten! Je wilt me graag kwijt. wilde drift Joeg door zijn lichaam. Wat t ploert! Met een smak smeet hij de zojuist met gebakjes gevulde doos van zich af en barstta los: „Nou je me Abrupt hield hij op. toen de doos van de tafel gleed en met eèn zachte bons op de grond viel. Een trillende, papperige massa keek Hans lod derig aan. Lohuis maakte handig van dit voorval gebruik door vlug op te merken: „Je staat morgen nog niet op straat, je hebt nog een hele maand om naar wat an ders uit te zien." Bedoelden deze woorden olie op de golven te zijn. het werd olie op het vuur. „Geweldig, wat een goedheid", smaalde Hans, ,.ik mag xo maar nog een maand blijven. Ik zou haast gaan geloven dat je aan menslievendheid deed. Vijf Jaar lang heb ik hier gezwoegd en nu het een paar centen meer gaat kosten, kan ik r~te lange feng' Vormingswerk voor de bedrijfsjeugd Vormingswerk voor de be drijfsjeugd, door J. Firet. Uitgave J. H. Kok, Kampen. ln protcstanta-chrlste- lijke kring nog vaak Aarzelend te genover staat. Het zijn er maar enkelen, die zich intensief met dit werk bezig houden. De Ne derlandse Gereformeerde Jeugd raad heeft er daarom goed aan gedaan in zijn reeks publlkaties over het Jeugdwerk ook aan dit aspect van dat werk aandacht te besteden. In opdracht van dc Jeugdraad heeft da heer J. Firet een studie gemaakt van dit vor mingswerk en de resultaten daar van neergelegd ln een geschrift, dat door de firma Kok ln Kam- Het boekje is terreinverkan- vormingslelders en andere bij het vormingswerk geïnteresseer den van harte aanbevolen. nou Je krijgt je zin, ik ga al." Met een nijdig gebaar rukte Hans zijn jas van dc spijker en beende met grote stappen naar de deur. Dit zinde Lohuis niet. wat zou de grote men wel zeggen. Hij trachtte Hans tegen te houden door rustig te zeggen: ,.De Wit. luister eens." „Barst" antwoordde Hans die spinnijdig was en knalde de deur dicht. Hij greep zijn fiets, sprong op het zadel en trapte wild de pedalen neer. Daar reed hij nu. zonder werk. HIJ DACHT aan zijn vrouw en dc baby die geboren zou worden. Wat nu? Lang zonder werk zijn ging niet. ze moesten al zo zuinig zijn. Wat zou Mien zeggen? Zc waren nog geen half jaar getrouwd en nu dit. Zij woede zakte langzaam weg en maak te plaats voor bezorgdheid, hij had bijna niets achter de hand cn waar vond je op staande voet werk? En wat voor werk? HIJ hield van het bakkersvak cn hij kon zich moeilijk indenken iets anders te moe ten doen. Al piekerend reed hij het tuin pad op en zag Mien in de huiskamer be zig. Ze hoorde hem komen en keek ver wonderd op. Ze snelde naar buiten en vroeg: „Ben je niet goed?" ,,'k Ben afge dankt", antwoordde hij somber. „Wat! Waarom dan. wat is er gebeurd?" ,,'k Had niet moeten trouwen, dat is niet goed voor bakkersknechten", barstte hij los. ..Hij kan niet genoeg meer van mij plukken en dan Is Hansje te veel. Die kerel is zo hard als glas en heeft geen greintje sociaal ge voel. Geld, geld en nog eens geld!" „Wacht, ik zal eerst thee zetten", kalmeer de Mien en liep naar de kraan om de ke tel te vullen. Hans trok zijn jas uit en gooi de hem op de kapstok. „Daar zit je met J- - HIJ KEEK door het raam naar buiten, zijn blikken gleden over het rustige landschap dat hem altijd bekoorde. Wat v/as hij bit] geweest aan de rand van het derp een woning te kunnen betrekken. Hier ademde alles vrede en hij voelde zich op deze plaats zo heerlijk vrij. Hoe genoot hij als hij 's avonds na gedane arbeid uitzag over het wijde veld met zijn weilanden en akkers. En wat dwaalde hij voor het slapen gaan graag door het kleine bos dat zich achter hun huis uitstrekte Dc rust die er heerste ontspande dan zijn lichaam en hij voelde zich dankbaar te mogen leven. Dc landelijke schoonheid ontroerde hem nu echter niet. leeg staarden zijn ogen naar de wijde horizon, terwijl zijn gedachten de toekomsteinder afzochten naar nieuwe mo gelijkheden. Hij zuchtte diep en streek met zijn hand langs het voorhoofd als wilde hij met één gebaar de moeiten wegvegen. In de keuken hoorde hii Mien rammelen met kopjes. Even later kwam ze binnen met thee en vroeg hem te vertellen wat er nu precies was voorgevallen. Hij voldeed aan haar verzoek en wond zich opnieuw op over 'de onrechtvaardige behandeling. „Maar het zal hem spijten", eindigde hij vol wraak, „dc mensen zullen weten wie bakker Lohuis is. daar zal ik voor zorgen!" 's Avonds kwam het winkelmeisje en bracht hem zijn loon. Honend schimpte hij: ..Welja, mijnheer de baas durft zelf niet te komen en stuurt het meisje." Hij be keek het loonbriefje en zei verachtelijk: „Natuurlijk, tot op het uur uitgerekend, geen cent meer. Dat is hij nu ten voeten uit. Vijf jaar lang heb ik overuren gemaakt, maar niet een vol weekloon geven, hij mocht eens honger moeten lijden. Een oli fant is gevoeliger dan hij. maar wacht maar, ik zal hem raken!" MET wrok in het hart en vervuld met haat ging hij naar bed. Dat men iemand zoiets kon aandoen! Hij kon de slaap niet vatten, nu reeds balde hij in stilte zijn vuisten, dan weer piekerde hij over de dag van morgen. Had hij toch be ter nog een maand kunnen blijven, zoals Mien zei' Het was waar. dan had hij tijd gehad iets anders te zoeken, maar hij kon het niet. Vier lange weken met Lohuis om zich heen. nee. dat nooit! „Ondank is "s werelds loon", peinsde hij en gooide zich voor de zoveelste maal om. ..Zeg Hans", kwam ineens aarzelend de stem van Mien, „ik weet net zo goed als JU dat je onrecht is aangedaan, maar toch zijn je wraakgevoelens niet goed." ..Je hebt gemakkelijk praten", viel hij hard uit. „maar je moet het eerst maar eens meegemaakt hebben. Dag en nacht stond ik klaar en wat „Ja. dat is zo en ik wil het niet goed praten wat Lo huis gedaan heeft, toch „Toch moet ik doen alsof er niets gebeurd is", vulde hij wrevelig aan. „dat wil je toch zeggen?" ..Nee Hans, maar je moet plaats maken voor de toorn." Hans zweeg, hij wist diep in zijn hart. dat Mien gelijk had. maar kon dat allemaal nu maar zo? „Ik kan er niets aan doen Mien, ik haat hem." „Ik begrijp het Hans, maar je moet strijden tegen de haat en tegen je wraak, want Jezus vraagt van ons de wraak aan hem over te laten. Probeer het Hans, om Christus' wil." Plaats maken voor de toorn en niet wreken, dat was een eis, waaraan Hans met kon voldoen. Alles in hem verzette zich hier tegen, zijn eer lijkheidsgevoel druiste in tegen zo'n onso- ciale cn onrechtvaardige behandeling. Moest alles nu zo blijven als het was? Hij een trap krijgen en Lohuis zijn gang laten gaan? „Je weet wel beter. Hans", zei een stem in hem „jij moet Christus volgen en de rest laat je maar aan Hem over. „Ver- KNIGE dagen later fietste hij door het dorp en zag Lohuis aankomen. Zijn ogen werden hard en de minachting in hem groeide. Daar liep mijnheer, een dikke sigaar in dc mond. „Hem met dc nek aanzien", flitste het door hem heen. Toen hoorde hij Mien weer zeggen: „Probeer het Hans. om Christus' wil." Er ontke tende zich een korte strijd in zijn hart, ter wijl Lohuis hem naderde. Recht keek hij de man aan en zei: „Goedemorgen Lohuis." MURR, DE KATER EN ZIJN VRIENDEN 48. Murr t'lndf hef helemaal niet pret tig. dat Zwijntje zijn honger niet heeft kunnen bedwingen. ,J7u kijkt Neushoorn vast en zeker onder de tafel", denkt hij. Murr weet dat hij nu snel iets moet doen en hij heeft het peperbusje van de tafel gegrist en draait nu het deksel er af. .Peper doet de mensen niezen", zegt hij zachtjes, „en vandaar..." Heel handig gooit hij een dikke wolk peper naar Neushoorn, die onmiddellijk een hevige niesbui krijgt. 49. ,J1aatsjieee", buldert kapitein Neus hoorn. .joveel peper kan zelfs een neus hoorn niet uerdragen". Zijn ogen schie ten vol tranen, maar het is niet van ver driet. De hete peper doet dat natuurlijk. Hij gaat op de schatkist zitten en Murr. Zwijntje en Benjamin kijken in grt^e spanning, hoe dit zal aflopen. En in de andere kamer is Egel met Klaus Kat druk bezig om de stuurman in te pakken. (Vervolg) Maar de heer Beuker schudde het hoofd. „Nee," zei hij dan. „ze logeren niet hier. Ze kwamen twee maal per dag uit Den Haag hierheen per auto. Dat gaf hen veel extra werk. maar dat schenen ze er wel voor over te hebben. Dax is wel te begrijpen ook. want waar vonden ze een betere gevangenis dan De jongens moesten dit beamen. „Wel maakte ik, wan neer ze eens een enkele keer met zijn tweeën kwa men. uit hun gesprekken op, dat ik ergens ander» zou worden heengebracht, maar zc wachtten daar voor op instructies van de grote baas. En als ik mij niet vergis, had die zijn hoofdkwartier in Duits- „Maar u vertelde zo even. dat er dikwijls één man kwam om u eten en drinken te brengen en dat was vanmiddag ook het ge val." zei Freek. „Zag u dan nooit kans die man onschadelijk te maken? Ik weet wel, u was geboeid, DOOR A. VAN VLAARDINGEN maar als u moest eten, moest men u toch losma ken of werd u gevoerd?" „Nee. ik mocht zelf eten, maar er werd slechts één hand vrijgemaakt en wal moest ik met één vrije hand uitrichten tegen een gewa- werd mij te weinig gele genheid geboden om die plannen te verwezenlij- „En wat gaat u nu doen?" vroeg Rinus. „Aan het werk, jongens, heel hard aan het werk. Ik ga nu onmiddellijk de politie op de hoogte stel len, want wij moeten vlug toeslaan. Ik weet uit de ge sprekken, dat er vannacht een belangrijke nieuwe partij gesmokkelde goede ren hierheen wordt ge bracht en de leider van de bende zal daar hoogstper soonlijk bij aanwezig zijn. En ik denk zo, als de lei der er is. dat dan alle le den van de bende er wel zullen zijn. We kunnen dus een goede slag slaan." „Ja maar," zei Gerrit, „stel dat een van de ben deleden nu eens onver wacht naar de kelder komt. Dan ontdekt hij natuurlijk dat u bent ontsnapt en dan vist de politie natuurlijk achter het net." (Wordt vervolgd) ONZE BRIEVENBUS Dag nichten Hoe maken jullie het allemaal in de vakantie Hebben jullie al mooie fiets tochten gemaakt Het weer wordt nu gelukkig weer wat beter en wie weet, wordt het nog schitterendJammer is het, dat we nog steeds niet onze regenmantel of plastic jas kunnen thuis laten. Maarmoed houden maar! Er z^n ook nog enkele nichten en neven die vandaag vakantie hebben gekregen. Ook jullie heel veel plezier hoor! Jullie worden ook allemaal hartelijk bedankt voor de rapportcijfers, dlc ik toegestuurd kreeg. De spanning is nu gelukkig weer vorbQ van „zullen we overgaan of niet......?" Er zijn natuurlijk meisjes en jongens die héél goed hun best hebben ge daan en toch zijn blUven zitten. Voor hen is het natuurlijk dubbel erg. Maar als jullie dit jaar weer goed je best doen, gaat het ln de volgende klas héél wat beter. Vergeten jullie niet je geboortedatum ln de brief te schrijven De oplossing van de vorige puzzel Is: laden en lossen. SCHAAK RUBRIEK Schaken als grap (II) Nl«t «inrleloo*. mur wel sterk gevarieerd zijn de mogelijkheden om met het schaken grapje* uit te h-»len Natuurlijk hebben de componisten daarbij het eerste en ook het grooUte In talrijke v.trUtlc* hebben zij telkens wee- nieuwe vondsten gedaan, welk# op dc een of andere wijze toch wel onze bewondering gaand- maken. In de vorige rubriek presenteerden wj U vier stellingen, waarbij de onderlinge poatttr der gebruikte stukken steeds ongewijzigd bleef doch bet hele geval boven werd geduwd. De grap van deze Probleem van W. Pauly beetje vier stouir ch Is toch weer anders Ditmssi i. welke standvastig aan bet bord Ze lijken alU vier aU twee drup- elkaar Het enige verschil zit ln op de 7e nj. Dte wandelt aucces- stelltngvn sterk op elkaar gelijken. En beua niet moeilijkI Probleem van W. Pauljr M) I O BAH' I i- fc I Kruiswoord-puzzel Oplossingen Hieronder volgen de oplossing* spelen van Adabaschev geput-, titel ..Schaken gepubliceerd onder de c7—cS'l terug en ver- t passant. De oplossing Flke andere promotie Horizontaal: 1 klein strandmeer. 4. eenvoudig. 7. gramschap. 9. stad in Italië, 10. ridderteken. 12. stap. 13. gebaar. 14. zwemvogel. 15. houten klepper. 18. voorzetsel. 20. kettine. 23. adellijke titel, 25. dorp in N. Holland. 28. bestuurder. 27. plant. 29. roofvogel. 31. zus ter. 32. gem. in Limburg. 37. soort hond. 39. mist. 40. verstand. 41. bergplaats. 42. wandeldreef. 43. gem. In Drente. 44. geplaveide weg, 45. duister, donker. Verticaal: 1 gelogen kwaad 2. vereniging. 3. verdieping van een huis. 4. vis. 5. kaasworm, 6. bekende stad in Engeland. 8. schaal dier. 9 jongensnaam. 11. verdikking der opperhuid. 16. ternauwer nood. 17. gem. in N. Brabant bij Breda. 18. lange nekharen van dieren. 19. hoog bouwwerk. 21. nobele. 22. eenjarig kalf. 23. mandje. 24. troefkaart, 28. aanval van vallende ziekte. 29. op een andere wijze, 30. insekteneter. 33. lusthof. 34. toethoorn. 35. erwtensoep. 36. de gezamenlijke boeveelheid, 38. vrouw van Abraham. 40 venster. Verticaal. 1. Bremen. 2 Sr. 3. kus. 4. emoe. 5 nok. 6 kroon, 7. ferme. 8. set. 9. clan. 10. rem. 11. in. 12. galant. 16. merite. 19. erts. 21. stroom. 23. nis. 24. Narke. 25. Andel. 26 San. 28. kas. 29 sar. 32. bastion. 34. Me teren. 36. merel. 37 enter. 38. Deest. 39. r.egen. 40 lel. 41. gek. 43 k.»e, 43. eed. 46 son. 51. Ameide. 52. desem. S3, taart. 55. elkeen. 57 vel. 59. lid. 60. Ore- bro. 61. ree. 63 paar. 65. ami, 66 stran'.. 69 Vaals. 70. arena. 73. teer. 75. vete. 78. boa. 79. aba. 81. neg. 82. til, 84 Rt. 86. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal. 1 Basken. 6 kaf. I. sering. 13. rumoer. 14. edc- I len. 15. Em. 17. sok. 18. 21. i.L. 22. 24. Correspondentie en oplossingen san de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudrelnetatraat 125. Den Haag. ma. 26. sta. 27. Erin. 28. Kan- I tens, 30. karn. 31. nis. 32. bar. 33. dam. 35. not, 36. maske, 38. deren, 40. leges. 42. enkel 44. teems. 47. erts. 48. toe. 49. lege, 50. lakei, 52. Deest. 54. reden. 56. lover. 58. talen. 60. oer. 62. nes, 64. Ain, 65. aks. 67. riet, 68. levaard. 71. smet, 72. Ede. 74. maart, 76. Ier, 77. Be. 78. Bei. 80. are, 81. net. 83. na. 84. roe bel. 85. nietig, 87. Ostara, 88. sla. 89. gelaat. 6» INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag aa. op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermeldenPuzzel- oplossing". Er zijn drie prijzen: een van an two* vaa IMi Dc hoofdprijs krijgt Cok- kle v. d. Zwan. De troost prijs gaat naar Llesbeth Spiering. Hiep-hiep-hoera. Aske Akse, Steven Brands- ma. Jenny v. d. Heuvel, Saartje v. d. Heuvel. Betsy dc Jong en Cokkie v. d. Zwan hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag van de nichten en neven. Deze keer heb ik niet zo veel brieven ontvangen. Hoe komt dat meisjes en jon gens? Hebben jullie het zo druk in de vakantie? Jullie hebben juist nu in de vakantie veel te vertel len! Ik verwacht daarom weer veel brieven deze week hoor! Schrijf jij me de volgende keer eens een lange brief, Sietskc Scheepstra? Ja. ik heb in de krant gelezen dat het bij jullie deze week groot feest is. Wlily Schcllc- vls. Heb jij geeo slaap, dat je iedere avond laat naar bed bent gegaan? Was mam ma blij met de knijperzak? Heb jij al veel strandwande lingen gemaakt in de wind? Leo vind ik ook een mooie naam hoor! Bedankt voor je gezellige brieven hoor! - - Sjaak Schilder, Teus Schep, Wilma Schoneveld, Marja v. d. Schoor, Sjanle Sleeuw e»- hoek en Anneke Smokers, waarom schreven jullie hele maal geen briefje? Geen tijd? - - Hartelijk welkom bij de nichten en neven An- nelles Spaans. Waarom heb jij een abonnement gewon nen op Fix en Fax? Is het mooi? Geweldig dat jij ook naar de wedstrijd mocht kij ken. Heb je genoten? - - Jij hebt er al weer twee weken van de vakantie opzitten, Marianne Spaans. Ben je al naar de Cineac geweest? Hoe vond je Madurodam? Heb jij ook genoten van de wed strijd? - - Zijn jouw nichtjes al komen logeren, Llesbeth Spiering? Waar wonen zij? Wanneer ga jij logeren? - - Wist jij helemaal niets te schrijven, Willy Stolk? - - Ook jij bent hartelijk welkom bij de nichten en neven. Frans je Struik. Wanneer ben jij precies geboren? Heb jij nog meer broertjes en zusjes? - - Grappig dat jouw kleine broer al een klein beetje los kan lopen. Joke Stoppels. Heb jij je mooie nieuwe jurk al aangehad? Leuk al die pa rapluutjes! Mag jij ook loge ren in de vakantie? - - Van daag is de grote dag aange broken. Bert Stljntjes. Tante Jos wenst jullie heel veel plezier hoor. en natuurlijk veel mooi weer! - - Jammer dat jij geen prijs hebt ge wonnen met de püzzelwan- deltocht Wllly Tamerlus. Kan jij ook rolschaatsen0 Waar ging de film over? Wat heb jij mooi postpapier. Heb je die bloemen zelf ge tekend? - - Jij zal wel genie ten in de vakantie Ina Ter- louw. Ga je alleen in Bles- kensgraaf logeren? Zuid- Limburg is wat mooi. hoor.' Heb je voor jezelf een petti coat gemaakt? 'k Geloof best dat Corrie het niet warm had in de tent. - - Heerlijk, Jullie hebben natuurlijk alle maal wel eens kikkers in een sloot gezien. Nee? Dan moeten jul lie maar eens gauw gaan kij ken. Jullie zien wel dat de kikkerkin deren ook thuis zijn van school. Waarom? Jullie moeten maar eens gaan puzzelen en als we alle woorden van rechts naar links hebben in gevuld, dan kun nen we in de middelste vakjes van boven naar 'beneden lezen waarom de kik kerkinderen thuis Zijn. Hier komen de gegevens: 1. Laat ste letter van het A BC.: 2. Rund: 3. Aarden wal: 4 Boomsoort: 5 Reuk; 6. Roofvo gel; 7. Vader; 8. Aardewerkvat. 9. Uitbraaksel van een vulkaan; 10. Vrucht van een boom; 11. Niet Muzieknoot. Zenden jullie dat jij zo'n lange vakantie hebt. Sjanie van Tllborg. Wat ga jij in de vakantie doen? Heb je helemaal geen plan nen? - - Fijn, dat jij ook een week mag gaan logeren Dia Timmermans. Wat wil je later worden? Is er bij jullie in Sprang ook een H.B.S.? - - Wat ben jij een boffert dat je Zwitserland. Wat zaf jij "ge nieten! Die tram gaat heel hoog hoor! Misschien kan je nog sneeuwballen gooien. - - Waarom kreeg ik van jou geen briefje. Frieda Varke- vlsser? - - Gelukkig dat jij weer helemaal beter bent. Anneke Veemnan. Fijn dat ik een lange brief van je kreeg. Wat heb jij grappig postpapier! Ik heb jouw al bum nog niet ontvangen. Waar gaan jullie naar toe? - - Wist jij echt niet meer te schrijven, Ada Veldhuyzen? Heb jij nog meer broertjes en zusjes? - - Krijft ik van jou een lange brief. Marjan Verbiest. - - Ja, jammer dat de poedeltjes weg zijn Maar- tje V erdoorn. Groeien de poesjes goed? Gezellig dat jullie" een logéetje hebben. Ga jij ook nog logeren? Ada Verkerk en Hans Ver kerk. hadden jullie geen tijd om te schrijven? 'k Ge loof dat je nu toch wel klein bee VerwelJ. Weeshuis g vooi MiucuijK opvoeaoa- kinderen. Dat is dus heel wat anders. Welke spelletjes kregen jullie allemaal? Jouw vorige brief was te laat. Thea! Heel veel plezier in peil hoor! Geweldig, dat jullie met de bus het vlieg veld mochten bekijken. Hans V ons Had je ^geen zin om een vliegtochtje te maken? Jullie hebben 'wel veel ple zier gehad in het doolhof, begrijp ik uit je brief. Wan neer krijg jij vakantie? Heb je helemaal geen plannen" Heerlijk dat jij bij aan het logeren bent, Voordouw. Je wordt tuurlijk erg verwend. i.euK dat jullie Anneliesje's stoel gaan versieren. Een heel prettige dag vrijdag. hoor! Schrijf jij me de volgen de keer nog een lange brief. Gerard Vreugdenhll? Jij boft maar. dat je zoveel voor je rapport hebt gekregen. Nico van Vugt. Heb jij hele maal geen vakantieplannen? Wanneer heb jij vakantie ge kregen? Tineke de Waard, schrijf Jij me dc volgende keer een lange brief? Ge weldig dat jij dc melkboer al zo goed kan helpen Bas- tiaan v. d. Wel. Heb jij de vlieger zelf gemaakt? Ben Jij nog naar Madurodam ge weest? Heb je nog heerlijk in de zee gezwommen? Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden, maar dan moet je echt Wat meor schrijven. Heb jij broertjes en zusjes lijk. dat jij zo lang mag gaan logeren. Joke W'legerv. Ga jij elke dag zwemmer" Wat ben jij een boffert, dat Mania Leuk - Heer- oerden, wist jij echt niets te schrijven? Geert Anne van Wouwe, wat kreeg ik van jou een mooie kaart. Hartelijk dank hoor! Heb je Senoten? Ga jij in '.O. polder logeren, Zeedijk? Ben je al naai „Droomland" geweest? Is het mooi? Mocht je ook f delvaren? Veel plezier de N.O. polder hoor! Jam mer dat jullie verleden week niet konden gaan zwemmen, Cokkie v. d. Zwan. Zo r lijk is het leven toch Waar heeft jouw zusje men voor gedaan? Ga jij nog meer logeren? Ik heb erg veel plezier gehad hoor! Omdat jullie tante Jos echt een beetje in de steek heb ben gelaten krijgen we nog een verhaaltje van Arga van Wendel de Joode. Ze heeft het zelf gemaakt. Luis ter maar: Het is héél donker in de school. Alle kinderen en meesters en juffrouws zijn naar huis. Alles slaapt! Maar in de school niet hoor. O nee. kijk daar komen al lemaal cijfers en letters, die armpjes en beentjes hebben gekregen, uit de kastjes tip pelen. Ze gaan allemaal om de lessenaar staan en ma ken een vrolijk dansje. Na hun danspartij gaan ze spel letjes doen. Een A en een C doen haasje over. Een 4 en een B spelen treintje. Maar zodra er een licht straaltje door het raam naar binnenvalt, snellen dc cij fers en letters weer naar hun kastjes. Dan kruipen ze weer gauw in de boeken. Soms vergeten ze wel eens een pootje te verliezen cn dan zien de kinderen later een raar kriebeltje in hun boekje. Dat gebeurt bijna nooit, gelukkig! De cijfers en letters moe ten erg voorzichtig zijn. Hoe vinden jullie het? Nichten en neven ik ver wacht dexe week héél veel brieven. De letters A t.m. H zijn nu aan de beurt. Heel veel plezier toegewenst en veel tonnescbljn. hebt gekregen Henrietta Pruim Wordt het vest mooi jij bij 'o-S

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 16