't gezondste 't lekkerste. Vrijdagprijzen zijn speciale prijzen io75 DE LEVENSROMAN VAN RICHARD TAUBER Stichting Samenwerkende Havenbedrijven HAVENWERKERS een bestelchauffeur MEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 27 JULI 1961 Rotan fauteuil, dubbel gestaakt m< metalen onderstel. Moderne vormge- :g ving. Ideaal voor I de tuin. maar met zulke fauteuiltje» kunt U ook leuke binnenhuiszitjes maken. Ie etage 24i met optische zoeker en flitsaansluiting. In lederen paraattas en twee jaar schrift gar. Met deze camera kunt U uitstekende opna men maken. Part. IT 50 ALLEEN GELDIG VRIJDAG 28 JULI A.S. Dames babydoll's merk „Robson". Velerlei modellen zowel in katoenen batist als veredelde katoen. Groot kleu- renassortlment. Nu voor minder dan de helft van de prijs. 98 Part. Breestr 3. boodschappentas van waterdichte stof Groot voorritsvak. Lederen afwerking in contrasterende kleuren. U kunt kiezen uit diverse ruitdessins 75 Parterre 9. Enorme aanbieding zomerjaponnen verschillende model len en dessins o.a. japonnen met man tels, strandensem- bles enz. Een model uit onze collectie. Maten 38 t/m 52 IQ 80 1e etage 17» Zomerpuilover met lage ronde hals of V-hals. Kort in gezet mouwtje. 4."° Damesshorts in frisse strepen of effen kleuren. Maten 3 6-50 1e etage «5 Nylon velours met aangeknipt mouwtje voor babies en kleuters. In wit, bleu, geel, blauw en tomaat. 95 ±10mnd. Ja 1'/a Jr. 4,45 2e etage 2 jr. 4,95 tot 10,5 kg. Ideale hulp bij het nauw keurig afwegen van Uw kookrecepten,, maar ook voor gewichtscontrole. 3e etage tJmm Opvouwbaar veldbed van gecadmeerd buismateriaal. Ver stelbaar hoofd- en voeteneinde; solide scharnieren, geblok keerde poten keuze uit diverse kleuren. Breestr 7 3 Mousse nylon klnder-en damesanklets effen of fantasie. Zo ge- wassen, zo droog, kindermaten damesmati Plastic regenjasje trenchcoatmodel in vele kleuren o-a. rood, geel en blauw-Met kapje en cein tuur. Maten 60 t/m 110. Maat 60 45 le etage «J, st. p. maat i 50 LEIDEN ALPHEN VROOM DREESMANN PROT.CHR. KWEEKSCHOOL Vta Gedewyohdnet t, Dordrecht. Ret bechrar eoeüct LERAAR TEKENEN EN KUNST- GESCHIEDENIS 7 lessen LERAAR WISKUNDE, =t 12 lessen fcOWtaOei Mn de directeur D. OKKER, te Amsterdam bi de Amsterdamse haven kannen geplaatst «orden voor vast- of tijdelijk Dagelijks vervoer met personeel- b ossen. Goede loon- en arbeidsvoorwaarden. o.a. 5-daagse werkweek dagelijks van 9—11 uur (behalve zater dags) aan ons Hoofdkantoor Javakade no. 21 te Amsterdam of bi) de arbeids bureaus. Getuigschriften meebrengen. Reiskosten bij sollicitatie worden ver- Voor direct gevraagd Fa. GEBR. v. d. MEER Hoge Rijndijk 4a (Zaterdags vrij). Bij de transport- en expeditie onderneming Van Gend Loos von den velen reeds een in teressante en afwisselen, de werkkring. Momenteel kunnen in Leiden nog geplaatst worden CHAUFFEURS (rijbewijs B-C of B-E) BIJRIJDERS Geboden wordt een vaste betrekking. Goede sociale voorzieningen Vrije dienstkleding Toeslag voor overwerk. Vrije zaterdag-regeling. Voor inlichtingen of sollicitaties kunt U zich richten tot Van Gend Loos Haagweg Leiden. i Ik - Het hoofd van het gemeente bestuur van Zoeterwoude brengt ter algemene kennis dat op de secretarie der ge meente ingaande 28 juli 1961 gedurende 3o achtereenvol gende dagen voor een ieder ter inzage is nedergolegd een uitgewerkt, bij besluit van de raad d.d. 19 juli 1961 voorlopig goedgekeurd plan tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting ten name van de gemeente Zoe terwoude, van enige perce len grond gelegen in het uit breidingsplan „Industrieter rein Grote Polder", nader aangegeven op de bij het plan behorende uitvoerige kaarten en grondtekeningen en vermeld op mede bij het plan behorende lijst van de kadastrale nummers der te onteigenen percelen. Belanghebbenden kunnen uiterlijk veertien dagen verloop van de termijn Zoeterwoude, 25 juli "1901. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, DETMERS. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST. 38. „De r-reusl" stamelde Spekkie, „De g-grote, oude, w-woeste r-reus! Wat zou hij van ons willen? Hij vertrekt zijn neus zo vreemd! Misschien r-ruikt hij wel m-mensenvlees", voegde hij er angstig aan natuurlijk nog nooit een sigaar gezien of ge roken. Ik vraag me zelfs af..." Hij zweeg en wendde zich dan opgewon den tot oom Bram. „Geeft u mij uw doosje lucifers eens, oom Bram," verzocht hij gejaagd. Oom Bram tastte in zijn zak en overhan digde Blekkie enigzins verbaasd het ver langde doosje. Blekkie pakte het aan en b*ek omhoog. De oude reus staarde nog steeds op hen neer. Verbeelde Blekkie het zich, of lag er een verbaasde uitdrukking op zijn verweerde gelaat? Blekkie haalde een lucifer uit het doos je en streek hem aan, onderwijl het ge zicht van de reus scherp in de gaten hou dend. Toen het vlammetje aanflakkerde zag Blekkie duidelijk dat de reus beteu terd, ja, bijna verbijsterd begon te kijken „Die reuzen kennen nog geen vuur" riep Blekkie uit, „Ik bedoel ze hebben na tuurlijk wel eens bomen zien branden die door de bliksem zijn getroffen, maar ze weten zelf niet, hoe ze vuur moeten maken Dat kan belangrijk zijn." „Hoe bedoel je, Blek, belangrijk zijn?" vroeg Spekkie ongeduldig. „Wat kunnen wij au met een paar doos jes lucifers tegen drie wilde woudreuzen beginnen?" ,,v.'e hoeven ook niets tegen hen te beginnen", antwoordde Blekkie, „maar ze zullen misschien denken, dat wij toveren kunnen". „Wacht, ik zal nog een kleine demonstra tie geven, hebt u niet een stukje papier, oom Bram." Oom Bram zocht zijn zakken na en overhandigde Blekkie een oude enveloppe. Blekkie streek opnieuw een lucifer aan en hield hem bij het papier, dat onmiddel lijk hoog opvlamde. Terwijl Blekkie er zachtjes mee heen en weer zwaaide, hoor de hij de reus boven zijn hoofd zwaar en opgewonden snuiven. Even later verdween het hoofd van de woudreus en het volgen de ogenblik werd het rotsblok voor de in gang van de spelonk weer weggewenteld. PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 TOT 30 WOORDEN...,.,.... ƒ1.50 ELK WOORD MEER0.10 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct. extra in reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 16 ce KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd 1® Katwjjk opgelet!» I dagmarkt. Opruiming bij Net meisje gevraagd hele dagen, niet onder 16 j. Aanm. Hugo de Vriesstr. 4, Leiden. Tel. 31263. 0 Verpleegster worden. On ze cursus vangt aan op l september 1961. Inlichtingen Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95A, Eindhoven. 0 Gevr. leerl. of 3e bedien de tevens winkeljuffr. Ban ketbakkerij R. v. Vreeden- daal. Vliet N.Z. 45, Rijns burg. 0 Gevraagd flinke le kap ster, nieuwe zaak. J. A. Rui- nemans, Hoofdstr. 194, Sas- senheim. TeL 02532 - 7610. Personeel aangeb. j Jongeman, 23 j-, ongeh. met 3 j. mulo 2% j. han delsavondschool zoekt hem passende betrekking. Br. a.: P. v. Geel, Hout 23, Geldrop. 0 Een jonge vrouw vraagt stopwerk en/of babywasje of klein wasje. Ook genegen te wassen voor kapper of eei kantoor, van 7.30 tot 9 uu v.m. Br. no. 1799 bur. v. blad Te huur gevraagd 0 Kamers of vrije etage ge zocht te Leiden of omg. door jong stud, echtpaar z. k, Br. no. 1800 bur. van dit blad. ft Jongeman, 23 j„ onge huwd, zoekt in Katwijk of Leiden net kosthuis. Br. P. v. Geel, Hout 23, Geldrop. 0 Gevraagd door jong echt paar 1 grote (of evt. 2 klei ne) kamer(s) met keuken, ongemeubileerd. Br. no. 1801 bur. van dit blad. Te huur aangeb. Te huur aangeboden win kel met woonhuis en grote mag.ruimte, in Centrum Schiedam. Tegen van goodwill en eventuele inventaris. Br. no. R5741, bur. van dit blad. Te koop gevraagd Hoofdmachinist grote vaart, vraagt enige beleg gingshuizen te koop. Leiden, Haarlem of omgeving. Br. no. 1798 bur. van dit blad. Te koop aangeb. 0 Groene ko<{l- en boere- koolplanten. Te bevr. Abr. de Mooij, Rijnsburgerw. 137, Bijnsburg. 0 Prima eiken modern dres soir, 180 m lang. Loper dito theekast met glasplaat. Iets aparts. Grote eiken tafel. 2 kleine tafels, ka schemerlamp met kap, we vulkachel, alles billijk. Bijdorpstraat 2, Voorschoten. 0 Te koop Volkswagen de Luxe met radio. Calex Auto bedrijf N.V., Leiden. Kort Galgewater 14-16 Telef. 33355. 0 Aangeboden Berini M21 in prima staat, weinig be reden 250,—. Te bevr. Em- malaan 48, Oegstgeest. 0 Te koop dressoir, keuken stoelen, kamerstoelen, prima grijze costuums, grote mooie werkj asjes (blauw), rook- rtoelen, lirmenkastjes, witte gordijnen enz. Meidoornstr, 13, Katwijk Zee. Aangeboden brotaifietsen Magneet 60. Oude straat l b/d Doezastraat. Te lefoon 25063. Gevraagd ter overname: 1 vloerkleed 4x3 er kachel. Brieven aan Van der Kraan onder letter V, Hein Baderstr. 21, agent blad te Sassenheim. Groot mooi woonschip, veel ruimte, zonne- vaste prijs ƒ6000.—. Kleine hypotheek aanwezig Ligplaats buiten de stad Lei den. Zoeterwoudseweg 23 telefoon 21830. 0 Te koop Opel Olympia. Bouwjaar 1952, in zeer goede staat. C. Brussen, Lisserweg 7, Abbenes. 0 Aangeb. loo are tuinb.- teeltverg.; 110 are dito; 20.000 Wirral Supreme, best ge wortelde stekken, c.v. N, Bakker Hzn., Roelofarends- veen, telefoon 487. 0 Krediet tot 4000.— voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis folder Discrete behandeling en zoer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Diversen Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voor raad leverbaar. Prijs 395 Van Zijp, Haarlemmerstraat Korevaarstraat 6. Vrij. dagmarkt. Opruiming bij Jj- pie, damesslips 89 ct. Dril stuks voor 2, poloshirts, korte f 7.9f ƒ2,98. T< ct. Zie hompjes 0 Hout, board en triplex Hangkasten, legkasten keukenkasten, „Wienest' ladders, trappen en steigen voor loodgieters, schilders aannemers en timmerlieden. Fabrieksprijzen. Komt vrij blijvend eens prijs vragen en kijken „de Houthal". Ho- gewoerd 99. Tel. 22536. 0 Brandkast, gasf., mahonit Biedermeier bank, dito stee- len, tafels en dressoir, groot Perzisch vloerkleed, koper werk, Grundig drukknop- radio, transistor-radio' croscopen, ladenkastje reautjes, butagasstel ei koop antiek enz. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150 bij hoek Hooigracht. 0 Verloren zaterdag 15 juü gouden sierspeld met blauw, groene steen (aandenken!. Tegen bel. ter. te bez. Steen- schuur 16. 0 Zoekt gij een goede per manent, laat hem dan br ons zetten voor de vakanti» en U is tevreden. Bespreek vroegtijdig. Heren bezoe? de kapper voor lastig hai Het Kappershuis. Apotht kersdijk 8, tel. 26B18. 41 2e hands scooter reeds 250; 2e hands motorrijwie len reeds v.a. 150; 2e handj bromfietsen. Gebr. Hui Hogewoerd 66-68, Leiden TeL 31292-22962. Scooters. 7 in zeer goede staat verkerende Vespa'i 1958; 2 Lambretta's, zo goed als nieuw; 1 N.S.U. prima Voll. garantie - financiering Gebr. Huisman, Hogewoerd 66-68, Leiden. Tel. 31292- 22962. 0 5 nieuwe stationaire ben zinemotoren Bright Strat- ton. Zeer geschikt voor in bouw boot of waterpompin stallatie. Gebr. Huisman, Hogewoerd 66-68, Leiden. Tel. 31292-22962. 0 Wordt Uw bed slecht, laat deze dan overtrekken met een nieuwe damast. In dag klaar! 2 pers. v.a. f 1-pers. vanaf 19,50. Kleine Winst, Haarlemmer straat 51, Leiden Tel. 24058. 0 Markiezen. Rolschermen Al, Jaloeziën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor Members' Markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 35. Oegstgeest. Telei 01710—31165. Berini, Batavus, Rap, ou- lex. Puch, Magneet, D.K.W. Monarscoot, Gazelle, Loco motief, Union. Bromfietsen uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat Korevaarstraat 6. Onderdelen voor Solex Puch, J.L.O., Sachs. H.M.W. en Rap motoren uit voorraad leverbaar. Zijp, Haarlemmerstraat Korevaarstraat 6. Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. O Monarscoot. De bromfiets footer Prijs geh. compleet ƒ.798- I*1 8 pr. kleuren. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. Pnch bromfietsen met 2 f" 3 versnellingen, vanaf 655. Leverb. in 3 kleuren en in sportuitv. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste '61 mo dellen, o.a. Taunus 17 M, Opel Rekord, Volkswagens, Anglia, Consul, Volkswagen busjes met open dak Garage Werkhoven, Maredijk 34 a Tel. 22300 - 32735. 0 Kinderrijwielen v.a. f49,50 Sportrijwielen v.a. ƒ89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Tel. 24409. Parapluie reparatie (ook >r opvouwbare), wandel- s'°™n - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazyn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95. bij de vrouwensteeg. Berini bromfietsen in 16 modellen uit voorraad lever- vanaf 398. Vakantie adressen Apeldoorn. Wegens te leurstelling vrijgekomen zit- skapk, v.a /3_ pdpp Vo L pens. va. f 5,_ p.p p.d, van 29.7 tot 5/8 d. Weide, Arnhemseweg 34, Apeldoorn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 8