dokter regan Twee Teresa's waren de sterren van de opera 3 4 T Muziekfestival van Aix - en - Provence (III) Gesprek over bakkerslonen nog gaande Flinke oo<_rst in Flevoland Inspecteur Fedder en brieven uit Afrika fijnproefsters vinden Rama veruit het lekkerst! W&bfè/é 196 T DONDERDAG 27 JULI 1961 Schaak-vraag 125 Een knappe matverandering op zelf* penningen van zwart ligt ten grond slag aan dit probleem van K. Junker. Voor niet-problemisten klinkt dit alles wellicht wat raadselachtig bij de oplossing zullen we het gaarne toe lichten! A ,.^81Wk*\ de opera er een grote plaats in. Anders dan bij ons bestaat er hier geen vast gezelschap maar wel een vaste traditie. De kern wordt altijd door enkele Mozart-opera's gevormd waaromheen men andere muziek dramatische werken groepeert. De medewerkers komen van heinde en verre, al zijn uiteraard de Fransen ver in de meerderheid. En alweer anders dan bij onsop de orkestconcerten valt niet de volle nadruk t is overigens opvallend, hoe ieder, enigszins op de hoogte in musicis. de omgekeerde stand van zaken bij ons kent: „Vous avez une grande tradition orchestrale et chorale", zegt men tegen In welke mate dit verschilt, hebben wij beseft bij de uitvoering van Bach's Johannes Passion in de grote kathedraal de Saint-Sauveur. Passion vatten: het begint als een toversprookje een bedroefde Koningin der Nacht en boze tovenaar Sarastro, in wiens macht de dochter van de Koningin. Pa is geraakt. Een schone prins. Ta- moet haar bevrijden en een won derlijk wezen, half mens half vogel, Pa- pageno, zal hem daarbij helpen. Maar deze geschiedenis eindigt in een volko- vergeestelijkte wereld, hoogste menselijke waarden gelden, de wereld van Sarastro, die van boze .-Provence neemt ZÜ- <he konden aansluiten bij ervaringen ;r de Rijn": Erich Kunz. die Papageno de echt Weense traditie gaf. Teresa Stich-Randall als een sublieme Pamina (haar g-moll aria „Ach, ioh fühl's" was onvergelijkelijk mooi), onze Arnold van Mill als een ondrukwekkende Sarastro Voor de „Koningin der Nacht" was Rae Woodland, een Amerikaanse coloratuur sopraan, gekomen, die glashelder en met groot bravour zong, en voor de rol van Tamino spande Luigi Alva zich erg in al moest hij van lyrische in heldentenor veranderen. Ach het water van de Rijn is breed èn diep. Casadesus tovenaar de vertegenwoordiger van het I Robert Casadesus. Maar als een kunstenaar van werkelijk internationaal formaat is, dan wordt voor hem de Rijn een streepje! Dat bew< Wit: Kc8, Da8, Td8 en Te2 a2 en Pd4, pi c5 en f2. Zwart: Kd3, Ta4 en Th4, Pfl t Dam-vraag 124 In het probleem van de heer D. Vuurboom te Glanerbrug was dit de Zwart: 1, 3, 7, 9, 10, 11, 20, 22, 24, 25, 28. Wit: 12, 16, 29, 33, 34, 35, 39, 42, 43, 48, 50. Wit wint als volgt: 4338, 7x18; 16x7, 1x12; 34—30, 25x32; 50-45, 28x39; 45—40, 24x33; 42—38, 32x43Ü; 40—34, 39x30; 48x8, 3x12; 35x22. Bridge Ik wil nog even terugkomen op het laatste 3 Sans-Atoutspel, waarvan de kaartverdeling als volgt was: A 8 7 6 8 O 10 6 5 2 A H 10 7 V 10 9 2 7 O V 9 8 Voor elke Nederlander natuurlijk bij zonder merkwaardig de Johannes Passion te maken niet met Pasen, maar in de gloeihitte van een zuidelijke zomer en met toehoorders in diverse staten van luchtige kledij. De Johannes Passion klonk ook anders dan anders! Michael delen dirigeerde en wie van deze Oostenrijkse dirigent de Bach-opnamen. vastgelegd op ds grammofoonplaat, kent. |wist wel hoe de uitvoering zou verlopen. I Gielen nam dan ook levendige voorrtva- rende temipi, waarin hij de juist rustnun- ,ten plaatste en zijn rechtlijnige npvart- Ph2, ting van de koralen konden wij vol'-omen onderschrijven. Aan zijn inzicht, die in ït in jde grote Duitse Bachtraditrie worte1* 'ag het heus niet, dat hert in de Jou »s Passion toch on-Bachs toeging. Mr it kwam heel eenvoudig, omdat hij met (Franse krachten had te werken: het ove rigens uitstekende koor van het Parijse Conservatorium, dat, al mislukten wel eens de berucht moeilijke inzetten, de polyfone stemvoering beheerste, het wat slordig spelende Orcheetre de la Société des Concerto du Conservatoire de so praan Teresa Stidh-Randall. vocaa! prach- ar met weinig beleving. Gene- viève Macaux, een goede altstem, Michel Seneahal, die de Evangelistenpartij plus iraria's gaandeweg beter zong en zich tot een goede Bachzanger kan ont wikkelen. Raymond Steffner, die in de Ohristuspartij volikomen faalde en er n begreep. Zo waren de noten van de Johannes Passion er alle wel, maar de geest ontbrak. En dit inzicht had Gielen zijn medewerkers niet kunnen bijbren- gen daarvoor is het water van de Rijn te diep! West kwam uit met harten vrouw, naakte hartenheer en vervolgde met ichoppenboer, waarna Zuid het spel met een overslag wist te maken. Het naspelen van hartenheer in slag 2 was minder juist; Zuid kon hierna veilig een extra slag in harten! ont wikkelen. Laten we echter eens aan nemen, dat West in de 2e slag schop penboer had nagespeeld. Ziet dan óók kans om 10 slagen te maken? JACK DIAMOND Kru iswoord-puzzel Wel Mozart Maar een Mozart-traditte vond -Gielen hier wel aanwezig en daarop kon hij zijn Mozart-interpretatie bouwen. Natuurlijk moest ook hier de Weense Schmelz. de typische zoete en zachte welluidend heid van de Weemse klank ontbreken, met bij het Franse orkest, dat van na ture een spitsere klank bezit. Toch was noch in Cosi fan tutte noch in do Zau- berflöte van een dergelijk opvallend ver- sohil in mentaliteit sprake als bij Bach. En vooral in de Cosi fan tutte werd zo verrukkelijk gezongen als men het maar zelden te horen krijgt, óók in Salzburg of Wenen' regie van Marcello Contis, die zelf de rol van de scepbisChe Don Alfonso zong, draailde het spel van de twee lief desparen, die door Don Alfonso's toe- doen in allerlei verwikkelingen raken, met nadruk naar de dolkomische kant. is de Italiaanse, algemener gezegd, de Latijnsohe opvatting van Mozart, waartegenover de Duitse staaf die de de wereld karakters hun menselijke ingewikkeld heden laat behouden. Mozart immers weet zo geniaal de reacties van zijn per sonages op de liefde te kenschetsen: de trotse, hartstochtelijke Fiordilgi de te dere, weekhartige Dorabella, het wereld wijze kamerkatje Despina. De heren ko men er niet zo goed af. Want Mozart toont hen in hun mannelijke dwaasheid, zo niet verwatenheid, en doet dit onge zouten. Goede en het Ware, van de Opperste Waarheid wordt. En deze enorme omme- swaai wordt pas duidelijk als men de ngewikkelde achtergrond van de Zau,- berflöte kent: deze loopt van Wielaftds sprookje Lulu oder die Zauberflöte via Hensiers Opera „Das Sonnenfest der Brahminen" en Geblers Kömg Thamos naar Mozarts vrijmetselaarsvrienden. Zelfs de handige pen van de librettist Schikaneder kon niet tegen zoveel tegen stellingen op en het is alleen Mozarts muziek, die door dit wonderlijke labyrint kan leaden. Gielen hield zich ook goed vast aan deze leidraad, maar de regie van Guy Derion, die vooral het sprookje zag en Sarastro bij een soort Brahmaanse sekte plaatste, legde hem heel wat moeilijkheden in de weg. Bo vendien ligt de Duitse tekst de Fransen niet best! Wie uitstaken wareh dan ook Wonderbaarlijk Horizontaal: 1. alleenzang; 4. werk tuig v. d. wasserij; 9. gesloten; 10. dof; 11. biersoort; 12. courant van een party; 14. telwoord; 15. tijdrekening; 16. uit gestorven vogelsoort; 17. bekende af korting; 19. lelieachtig tuinbouwgewas; 22. nakroost; 24. aanwijzend voornaam woord; 25. boomloot; 27. siertorentje in de gotiek; 30. gewicht (afk.)32. masker; 33. stok; 35. priester v. d. Grieks-orthodoxe kerk in Rusland; 37. kalkgrond; 39. gem. in Gelderland; 40. tegenstelling van dik; 41. hogepriester te Silo; 42. ondergrondse bergplaats; 43. iedere. Verticaal; 1. verbetering van een fout (in de boekhouding); 2. lichaams deel; 3. ongevulde; 4. mens; 5. atmos feer (afk.); 6. bewaarplaats v. auto mobielen; 7. als 41 hor.; 8. slim; 10. gem. in Zuid-Holland; 13. vogel; 14. schraal; 16. dorp in Gelderland bij Geldermalsen; 18. deel van de mond; 20. bundel; 21. nauw; 23. plooi; 26. spijltje; 28. bijb. figuur; 29. oude lap; 51. komt van het varken; 34. insekten- ster; 36. lied; 37. linkerbijrivier van le Drau; 38. ieder; 40. lidwoord. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. onderin, 2. Perseus, 3. satraap, 4. '■amboer, 5. embargo, 6. lianen, 7. epi- oog. De zegswijze luidt: „Op stel en sprong". Koelkastenimporteurs: geen lagere prijzen besloten niet tot verlaging van de prij zen van koelkasten over te gaan. Het loslaten van de vaste verkoopprijzen van koelkasten heeft tot gevolg dat bij het publiek de indruk wordt gewekt, dat hierdoor in de huidige prijssituatie een algemene wijziging zou kunnen op treden, hetgeen geenszins het geval zal zijn, zo meent zij. Aller belang is het beste gediend het handhaving van de vaste, reeds zeer lage verkoopprijzen van koelkasten, aldus de importeurs. Maar alle menselijke kleinheden wor den door Mozarts muziek als 't ware overstroomd en weggevaagd. Het kan niet op aan de prachtigste ensembles en aria's. En als deze dan ook zo betoverend, zo subliem gezongen worden door Teresa Stich-Randall, Teresa Berganza. Mariela Adani. Luigi Alva, Rolando Panerai en Marcello Cortls, dan krijgt men het ge lukzalige gevoel iets wonderbaarlijks te beleven. Zo'n zeldzaam mooie en gave uitvoe ring kreeg de Zauberflöte nie»t. Gielen kon geen eenheid brengen tussen de zon derlinge „effects spéciaux" (zoals in het programma stond) als wandelende rot sen en bosschages, rondzwevend gedierte e.d., dus tussen het sprookje en de ernst van de muziek. Het is ook altijd een punt van discussie, hoe de Zauberflöte op te De Oostenrijkse dirigent Michael Gielen, die, naar u)(j vernamen, enkele voorstellingen bij de Ne derlandse Opera zal leiden, maak te met Mozarts opera's Cosi fan tutte en Die Zauberflöte alsook met Bachs Johannes Passion zijn entree in Aix-en-Provence Teresa Stich-Randall en Teresa Berganza vormden een verrukke lijk duet in Mozarts Cosi fan tutte, welke opera door Marcello Cortis werd geregisseerd. Hier is een scène, waarin deze drie grote voca listen samen optreden in ons land geen verdere introductie meer behoeft. Samen met zijn vi Gaby gaf hij in de tuin van het klooster Sint Louis een recital. Daar klonk ideale weergave van Schuberts f-moll Fantasie. Met de inzet van de beginak- koorden riep Casadesus onmiddellijk de smartelijke sfeer van deze muziek op. Schubert schreef deze Fantasie immers enkele maanden voor zijn dood en de verschrikkelijke omstandigheden waarin hij toen leefde zijn ziekte was in die (Van c sociaal-economische redactie) Gisteren hebben vertegenwoordigers n de werkgevers en werknemersorga nisaties in het bakkersbedrijf nogmaals met de looncommissie van de Stichting de Arbeid van gedachten gewisseld de voorstellen tot verbetering van dc arbeidsvoorwaarden. Zoals bekend hebben partijen voorge steld de lonen met 5 procent te verho en daarnaast de werknemers een toeslag te geven voor arbeid op zater dag. De loonsverhoging heeft de instem ming van het College van Rijksbemidde laars, maar de toeslag is afgewezen, om dat de daarvoor benodigde produktivi- teitsruimte niet aanwezig is en de brood prijs niet mag worden verhoogd. Thans proberen alle partijen, die bij de totstandkoming van de nieuwe c.a.o. betrokken zijn, een andere vorm te vin den voor de zaterdagse toeslag. Daarbij gaan de gedachten in de richting van prestatie-premie voor werknemers bedrijven met een onderbezetting. Maar omdat ook hiervoor ruimte aan getoond moet kunnen worden en de bakker moet garanderen dat zijn kwali teit constant zal blijven, zijn de moei lijkheden nog njet opgelost. Volgende week maandag zullen par tijen in een hearing van het College van Rijksbemiddelaars nogmaals de kwestie van de premie van alle kanten bekijken. Getracht zal worden bij die gelegenheid een compromis te bereiken, dat uiteindelijk de oplossing van de sle pende problemen rond de nieuwe cao, die eigenlijk al had moeten ingaan, moet geven De komende maanden zal in de polder Oostelijk Flevoland, die een oppervlakte heeft van 20.000 ha, rond 15.000 ha kool zaad, vlas, tarwe, gerst en haver worden geoogst. Men is begonnen met de oogst van 3000 ha koolzaad in de omgeving van het dorp Dronten. Om dit werk te kunnen uitvoeren heeft de directie IJs- selmeerpolders onder meer 110 kolos sale maaidorsmachines, zestig maai- machines, 600 landbouwwagens en een legertje tractors in het veld gebracht. Het personeel, dat de machines bedient, kreeg in de maanden van voorbereiding een speciale opleiding. Bij Dronten, Bid dinghuizen en Ketelhaven werden drooir- installaties geplaatst, waar het koolzaad wordt gedroogd, alvorens het wordt op geslagen in 96 aluminium silos die elk een capaciteit hebben van honderd ton. De directie IJsselmeerpolders rekent dit jaar op een oogst van 8.500 ton koolzaad, dat is 85 procent van de nationale pro- Na de 3000 ha koolzaad volgen nog 2000 ha vlas, 3000 ha gerst en 5.200 ha dagen ongeneeslijk en hij kende de bit- iersla armoede vindt men terug in het hoofdthema, dat van een huivering wekkende melancholie is. VVU waren zo diep gegrepen door deze Schubert, dat w(j daarna niet meer kon den luisteren naar Ravel's Ma Mère l'Oye, de sprookjes van Moeder dc Gans. WU hadden ons er op verheugd. Nietw aar in een stille tuin met zachtwulvende platanen en een rimpelende vijver, over. goten door helder maanlicht, tc luiste ren naar sprookjesmuziek. dat lijkt zelf op een sprookje. Maar ..Schubert hat es uns angetan". Wij konden het niet. Eer lijk niet. Dra. H. E. Kokee-van den Berge Ether golven Er is weer eens een brief geko men by professor Meys, die zo een zaam woont in het grillige bouw werk, de villa „De Hoge Wilgen" aan „de vijfde plas" bij Loosdrecht. wat IieULKMl VCl LC1U van - Of, om juist te zijn, in oreukeier- gesohiedenis, die Jan de Koek en de Tochals inspecteur Fedder ergens komt, is het avontuur gewoon lijk niet veraf. Dat zal ook nu niet het geval zün. want er is ons immers een mysterie beloofd? Zo. nu lijkt het. alsof we u al heel wat hebben verteld van de^ spannende de villa door de dorpe lingen „het schildershuis" wordt genoemd. In en om dat schilders huis vlak aan het water gelegen, speelt zich vanavond het twaalfde jj^al Fedder-mysterie, geschreven door komen. Jan de Koek af. Professor Meys zult u er in het leven van alledag vergeefs zoeken, maar vanavond woont hij er, in de gedaante van John Soer, en Robert Sobels als NCRV natuurlijk geheim willen hou den, anders is de aardigheid van het kij ken eraf. In werkelijkheid hebben we u alleen maar een vaag indrukje gege- het prille begin 5 De schrijver De schrijver van het stuk. Jan de Koek, is een merkwaardige man. Hij schrijft n.l. voor zijn genoegen een maal per jaar een compleet televisie inspecteur Fedder komt bij hem op stuk en hij gaat helemaal niet prat op bezoek die verdienste. Hij is helemaal geen auteur van pro- Jan de fessie. maar heeft in Naarden een werk- van de kring in het bedrijfsleven, waar hU hoogtepunten van de zomertelevisie de public relations verzorgt. Niettemin geworden. Men kijkt er naar uit, niet m alleen omdat het weer een spannend toneelgebeuren gaat worden, omdat deze stukken altijd hij de vruchtbaarste tclevisieschrij- van Nederland, od toneelgebied oolc althans. Niet één Nederlandse auteur eigen ü&t elk jaar een aanvullend stuk van speciaal karakter hebben: ze worden zjjn hand op het scherm komen. Dat „ergens in Nederland" opgevoerd en de Koek wel degelijk schrijven er daarbij behalve acteerkunst televisieprijs van het Prins Bernhard- jfonds Mn eervolle vermelding kreeg. Voor vanavond mag u dus de beste ■achtingen hebben van een prettig ook improvisatiekunst van de optreden- den en hun regisseur (Max Douwes) wordt geëist, zal voor ieder duidelijk r, zijn. Wel heeft Jan de Koek ervoor ge- ón'tspannend toneelstuk. Het begint zorgd, dat buitenscènes „in een hand- omdraai" bij nattigheid naar binnen kunnen worden gebracht, maar dat verandert voor acteurs en regisseur toch ter plaatse een heleboel. Natuurlijk is ook dit degelijk voor bereid en er is voldoende gerepeteerd om brokken te voorkomen, al heeft men dan rekening te houden met twee pijlen op de boog. „Uw zoon Jack" is de titel van dit nieuwe spel Dat appelleert aan de ondertekening van de brieven, die zoon Jack schrijft aan papa Meys, braaf en regelmatig, ook al heeft hij het zo druk. dat hij de schrijfmachine moet gebruiken. Jack is deze dag jarig, hij wordt 39 jaar en hij is, tegen de wens van zijn vader in, arts geworden. Door de Uni cef is hij uitgezonden naar Noord-Afr#- ka en daar zit hij nu en schrijft elke week trouw aan zijn vader in Breuke- lerveen De verrassing Professor Meys leeft op die brieven en hU is er gui mee. ze voor te lezen, want Jack schrijft een heleboel over zjjn Interessante werk op die medische post. Zijn secretaresse Odile Brent (Mia Goossen) weet er ook alles van. Voor do professor komt er echter een verrassing: hij, die het nu zó lang heeft moeten doen met brieven van zijn zoon. zal vanavond bezoek krijgen van een meneer Vauglin (Frans Vorstman) die Jack in Afrika heeft ontmoet. Maar ook inspecteur Fedder is van de partij, niet ambtshalve, zomaar even als bezoeker SM A AKPROEYEN IN ALLE DELEN VAN HET LAND BEWIJZEN: van de Overal in Nederland worden smaakproeven gehouden. Aan honderden huisvrouwen is de vraag al gesteld: „Wilt U margarine X en margarine Y eens proeven en vertellen aan welke van de twee U de voorkeur geeft?" En Rama komt tevoorschijn als de grote overwinnaar! Rama! Veel lekkerderDit is het antwoord, dat 3 van de 4 fijnproefsters geven. WAT IS UW KEUS ALS FIJNPROEFSTER? Piocfc U mui! Vergelijkt Uier! Rams geeft U zoveel meer ▼oor Uw geld. RAMA MAAKT DATAL1ES FUNER SMAAKT „Grover heeft hem naar huis gebracht. Hij bloedt verschrikkelijk. Hier, je vergeet je hoed." In de keuken van de Purdy's waar Rafe nog niet zo lang geleden, toen iedereen doodsangsten uitstond, was neergeknield om te bidden, zat de oude man nu op een stoel. Zjjn gezicht was as grauw. Hij hield zijn hand, die in een geheel van bloed doorweekte doek was gewonden, voor zich uit. Myrtle had een riem om zijn bovenarm ge snoerd en hield die vast. Ook zij zag grauwbleek. „Ik wist wat ik doen moest, Adam. Marvin leer de het op school. Ik dacht, dat ik hem op die ma nier kon beletten dood te bloeden," zei zij. „Laat hem zo nu en dan een beetje los," beval Adam. „Kookt het water in die ketel? Ik moert e? mijn instrumenten in kunnen steriliseren. Geef hem wat whisky, Grover. Een beetje maar, hoor. Hij mag niet flauwvallen." „Ik ben nog nooit van mijn leven van myn stok je gegaan," snauwde Rafe. „Het was die hond van Marvin, die liep me tussen de benen en de zaag stond aan." „Ik ben bang, dat er een pees is doorgesneden, Rafe", zei Adam die de wond zorgvuldig bekeek en schoonmaakte. „Misschien hou je er een stijve duim van over. Einfin, ik zal mijn best doen". „Ik ben er zeker van, dat je het in orde krijgt," fluisterde de oude baas zwakjes. Waarom moest Adam, onder het behandelen van Rafes hand, voortdurend aan J. Stanley Feil den ken? Waarom dacht hij aan hem, terwijl hij pro beerde de gescheurde aderen en spieren te herstel len en zich inspande om de doorgesneden pees op te vissen en aan elkaar te hechten zonder veel succes trouwens. Waarom zag hij nu Feil voor zich, bezig zo'n zelfde operatie te verrichten? Hij zag hem duidelijk voor zich en naast J. Stanley Feil stond Mac met alle instrumenten en andere beno digdheden. En opeens verlangde Adam heel hevig naar dat heldere en praktisch ingerichte zieken huis! Want hoe grof en ongerijmd was, in verge lijking daajrmee, voor iemand die naar het vol- door Helen Topping Miller komene in de geneeskunde sttreefde,. dit alles hier! Het was bijna onverdraaglijk! Zoals het hier was. moest het op een slagveld zijn, dacht hij. En daar vocht je ook. net als hij nu hier, alleen en onbekend en zonder glorie. Welke vijand bevocht hij hier? Het ongeluk, waaraan de mensheid voortdurend was blootgesteld, maar ook de domheid, de ver schrikkelijke domheid van zovelen. Had hij maar de beschikking over meer antiseptische middelen! Of miste hij Mac Mac die altijd zo nauwkeurig en hygiënisch te werk ging en zo vlug reageerde? Ze hielpen Rafe uit zijn vest, maar de oude man wilde niet dat men hem zijn broek uittrok; hij mompelde zelfs toen Grover hem de schoenen uit deed. Myrtle streek het zaagsel van het bed en haalde stoffer en blik om het van de vloer op te vegen. „Zorg dat hij stil blijft liggen vandaag, Grover," Adam nam zijn koffertje op. „Bekommer je niet om my. Ik loop wel naar huis." „Dat ding is zwaar, dokter, ik zal je even weg brengen. Ik wil toch nog naar de molen. Misschien heb ik de zaag laten draaien. Ik schrok me dood toen vader struikelde. Zal hy zijn hand nooit weer kunnen gebruiken?" „Niemand kan precies voorspellen, hoe die zenu wen en spieren zullen genezen, Grover. Je vader is al oud. Hij moest eigenlijk niet meer op de hout zagerij werken." „Vertel hem dat maar eens, Adam. Als ik het hem zeg, scheept hij mij af. Hij heeft op de molen gewerkt sinds jouw vader die heeft gebouwd en mij beschouwt hij als een bijlopertje". „Vanavond kom ik nog even langs. Ik heb nu be hoefte aan een kop sterke koffie. De hele nacht was ik met dokter Ringo beoig." „De dokter wordt oud. Hij is ouder dan mijn va der en vader wordt binnenkort tachtig. Het gaat zeker niet zo best met hem?" Adam schudde hert hoofd. „We mogen er niet veel meer van verwachten. Zeg eens Grover, zou je me deze auto voor een uur (5 drie kunnen lenen? Ik moet nog weer naar de Ringo's en de dokter heeft me gevraagd nog twee andere bezoeken af te leg gen. Delmus heeft het wagentje van de dokter ge nomen om er mee naar de stad te rijden." „Is Delmus nog altijd in de buurt? Natuurlijk kun je de auto lenen. Ik ben je zoveel verschul digd. Ik ga wel te voet naar de molen". Hij opende de deur en ging voor Adam uit. Toen zij buiten wa ren draaide hij zich om. Zijn gezicht stond ernstig. „Adam, als ik jou was, zou ik Delmus aanraden zich uit de voeten te maken. Die lui van over da berg zijn gemeen. Het is roekeloos van hem, dat hij zich vandaag in de stad laat zien." „Hij is van plan weg te gaan, Grover. Bedankt voor de wagen hoor!" Het was al donker toen Adam te voert met zijn zware instrumentenkoffertje thuiskwam. Het rij tuig van dokter Ringo stond op het pad, het tuig hing nonchalant over de disselboom. Met een ge ïrriteerd gebaar opende Adam de deur van de keuken. „Je bent dus toch nog teruggekomen. Delmus! Ik had anders gedacht, dat je je wel met het laatste geld van je moeder uit de voeten zou hebben ge maakt. Je had tenminste het tuig op kunnen rui men. Het paard heb je zeker ook geen voer ge geven?" (Wordt vervolgd) duurt tot 10.35 uur. /•navond Het NTS-journaaL dat om 8 20 uur besluit, wordt gevolgd door een NCRV-programma met de korte ac tualiteitenrubriek, de filmrubriek (8.30 uur) en opvoering van het Fed- dermysterie van Jan de Koek „Uw zoon Jack". Om 10.35 uur dagsluiting door ds. A. C. D. van den Bosch. vanavond 9 Hoever „Man en Paard" na zes weken trekken door Nederland vanavond zijn gekomen en hoe ge zellig het daar weer bij de wagen is, kunt u tussen 8 en 9.20 uur horen in het NCR V-programma. Zoals gebrui kelijk poetst Lex Karsemeyer om 9 30 uur de plaat weer voor u en wordt om 10 uur de reeks uitzendin gen van de Haarlemse orgelmaand voortgezet. Ditmaal hoort u Anton Heilier in werken van Muffat en Pachelbel alsmede in improvisatie*. O Voor de AVRO-microfoon speelt om 8.05 uur het kamerorkest Pieter Hellendaal onder leiding van Henk Spruit. Het programma vermeldt werken van Holzbauer, Vivaldi en Leopold Mozart. Om 8.50 uur kunt u dan luisteren naar het hoorspel „Klimop in Astroy" van Alix du Frè- nes. Om 11.10 uur nog een uitzending van de liedjeswedstrijd in Knokke. Tips uit het buitenland 9 Werken van Mozart, Richard Strauss. Myaskowski en Vaughan Williams staan op het programma van het Promenadeconcert dat de BBC vanavond op 434 m. tussen 7 30 en 8.45 uur uitzendt. Sir Malcolm Sargent dirigeert het omroepsymfo- nieorkest, het omroepkoor en solis ten. Bij de NDR. op 309 m.. kunt u tussen half acht en kwart over negen luisteren naar het zangspel „Bezau- berndes Fraulein" van Ralph Benatz- ky. Franz Marszalek dirigeert deze uitvoering waaraan vele zangsolisten, kleine koren en het Keuls omroep- amusementsorkest meewerken. Programma voor morgen VRIJDAG 28 JUU 19«l Hilversum L 402 m. 716 kc/s. NCRV: 7.00 Nwj 7.10 Gram 7.30 Gewijde muz 7.50 Bijbellezing 8.00 Nwi 8.15 Radiokrant H.35 Gram 0.00 V d zieken 9.35 Waterst 9.40 V d vrouw 10.10 Gram 10.15 Morgendienst 10.45 Gram 11.15 V d oudere luisteraars 12.00 Meisjeskoor en instr kwintet 12.20 Gram 12.30 Land- en tuintoouwmeded 12.33 Orgel- 12.50 Gi Promenade-or 14.15 Gronlngi 15.49 kamerplairtcf .45 Gram 17.00 17.20 Gram 17.40 Beursber 17.46 Gram. 18.00 Fanfarecorps 18.20 Lichte muz 18 50 Regeringsuitz: Meer verstand - minder brand. MI, een klankbeeld over brandoor zaken 19.00 Nws en weerber 19.10 Huls- muz 19-30 Radiokrant 19.50 Liederen 20.15 Gevan progr 31.25 Gram 21.55 W»jd als de wereld, lezing 22.15 Gram 22.30 Nws en SOS-ber 22.40 In de Muzeval. muzlk luis- terwedstr 23.10 Orgelimprovlsatles 23.40 Gram 23.55—24.00 Nws. HUv« 7.00 N 8.18 Gram 8.35 Rev Friese Bitstee 8.40 V d kleuters 9.00 Gym v d vrouw 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Boekbespr lO.Oi klanken 12.20 Regeringsuitz: landbouw 1 "i 12 33 Sport e 3 25 Beursber :ro ^spirituals Nws 13.15 Meded i 13.30 Lichte muz 14.00 Nt 14.20 Letterk progr 14.40 Vi claveclmtoel 15.06 Liedje: Isnel. VARA: 16.30 V d mondorgelspel 17.50 18.00 Nws 18.15 Pol lezing 1825 Dans- muz 18.50 De puntjes op de i. praatje 19.00 V d Jeugd 19.10 Gram. VPRO: 19 30 De stad nu lezing 19.45 Qp bezoek bU an deren. gesprek 20.00 Nws 20.05 Boekbespr 20.10 Lezing over de Wereld Gezondheids Organisatie 20 30 2 plano's 20.50 Europa één. gesprek. VARA: 21.00 Flamenco Kunst (V) 21.25 Gevar progr 22.15 Buitenl week. overz 22.30 Nws VPRO: 22.04 Paspoort pe. klankbeeld 22 50 Dagsluiting. Eaperar MÜKTIVwsI rwl1*- - - NTS: 21.10 Euros Paardesport te Londen. VARA: 22 00 progr over Australië.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 7