Uiteenlopende zaken in Woubrugse raad de Vangsten haringloggers tonen kleine opleving NIEUWE LE1DSCHE COURANT 4 DONDERDAG 20 JULI 1961 HAZERSWOVDE Clubgebouw voor speeltuin Het bestuur van de Speeltuinvereni ging Ons Verblijf is er na lang zoeken in geslaagd voor de speeltuin aan de Burg. Warnaarkade een clubgebouw te kopen. Het is een in goede staat verke rend dubbelwandig huisje van 14 x 8 meter; een aantal tafeltjes en stoelen is bij de koop inbegrepen. Het gebouwtje is voorts toegerust met een klein toneel en het leent zich dus bij uitstek als club gebouw. Ook bij minder gunstig weer kunnen de kinderen in de toekomst dus bezig worden gehouden. Het bestuur verwacht, dat de leden zich zoveel mogelijk zelf zullen belasten met het plaatsen van het gebouwtje zo dat de kosten hiervoor tot een minimum worden beperkt. Rugbywedstrijd uitgesteld Aangezien het voetbal terrein door in zaaiing zaterdag niet kan worden be speeld, is de aangekondigde ruebywed- ei rijd uitgesteld tot een nader te bepalen Ol'DE WF.TF.Rimi Uitstapje Onder leiding van enige bestuursleden en ouders maakten de kinderkoren van Halleluja een uitstapje naar Groenendaal. De kinderen bezochten onder meer een speeltuin en een kinderboerderij. Er werd naar hartelust genoten. Hervormde kerk voor Katwijk Ten gevolge van een vergissing ter xetterij is gisteren reeds het artikel geplaatst over de nieuwe Hervormde kerk, die in Overduin te Katwijk aan Zee zal worden gebouwd naar eeD ontwerp van het Katwijkse architec tenbureau Verloop en Van der Meij. Vandaag plaatsen wij de bij dit artikel behorende afbeeldingen De gevelteke ning toont de noordzijde van de kerk. waarin de ingangspartij is opgenomen. De plattegrond spreekt wel voor zich zelf. Let op de originele manier waar op het besloten kerkschip kan worden betreden uit een ommegang, die be reikbaar is via de noordingang en via een aparte glooiende ingang aan de westzijde. KATWIJK AAN ZEE Toenemende offerzin in Herv. Gemeente Gisteravond werd in de zaal bij de Oude Kerk de jaarlijkse veirgadwbng van de kerkvoogdij der Hervormde Gemeente gehouden De president-kerkvoogd, de heer D. J. Kdiecn, gewaagde i>n zijn ope ningswoord van een ®ezonde financiële toestand. De offervaardigheid van de Gemeente beweegt zich in stijgende lijn. In de verlies, en wimetrëkenLng is dan ook te constateren, dat de Teoulitaten over 1960 weer hoger wanen dan in 1959. Met enkele woonden herdacht hij het overlijden van de heren Ame Haasnoot en Arie Wassenaar, dine beiden een reek« van jaren deel uitmaakten van het col lege van notabelen. Aan de 'hand van een lijvig financieel verslag gaif de president-keiÜevoogd een overzicht van en toelichting bij de di verse posten. De besteding alsmede het onderbren gen van de zgn. vijf-oemt-post gaf enige discussie. De heer A. Pronk zag deze be langrijke post-niet in de kapitaaïdienst opgenomen, maar stelde voor déze uit sluitend te reserveren voor de Overduin- kerk. Dat was ook de mening van het comité. De voorzitter zegde toe hieraan wel te willen voldoen. Ook omtnemt het beheer van de graf kelders wenden enkele suggesties gedaan. De heer De Visser stelde voor, de prijs hiervan zo laag mogelijk te stellen, opdat ook Gemeenteleden met een smalle beurs in de gelegenheid worden gesteld een grafkelder te kopen. De heer Jac. v. d. Plas merkte hierbij op. dat de toenemen de vraag naar een „eigen kelder'' voor een deed nog zijn oorzaak vindt in de zgn armengraven die nu niet bepaald met piëteit wenden baheend. De heer Tukker vroeg naar de moge lijkheid van het vrij geven van alle zit plaatsen. De prcadent-kerkvoogd ant woordde hierop dat dit in de kapel, aula en school reeds het geval is, en hij hoopte da* in de naadtc toekms* het ook moge lijk zal wonden in de Nieuwe en de Oud- Kerk. Helaas moet geconstateerd worden, dat de pbrengst van de thans bestaande vrije plaatsen nog beneden het gestelde doel blijft De opbrengst van de kapel is nog enigszins geflatteerd daar hierin ook baddiensten en andeoe dan zondagse deen aften worden gehouden. Als slotopmerking wend door een vai. de aanwezigen nog de verhouding tot da Gert. Bond ter sprake gebracht. Er werd op aangedrongen opnieuw tot een ge sprek te komen temeer daar aan de lang gekoesterde wens oen voor deze groep een eagen predikant te beroepen inmid dels is voldaan. De voorzitter stebde vast. dat de bedoelde groep ruimschoots aan de haar gestelde finaciële verplichtingen vol doet. Hoog en laag water Vrijdag hoog water 8.45 u.. 21.11 uur laag water 4-13 U-, 16-35 uur. KATWIJK AAN' DEN RIJN Opbrengst De collecte gehouden ten bate van Chr. Blindenhulp ..De fakkels bijeen heef: f 231-56 opgebracht. Diaken In een vergadering van kiesgerechtig de lidmaten van de Hervormde Gemeen te werd tot diaken gekozen de heer D. J. F. Geerdes. Onder voorzitterschap van burgemees ter Van IVageningen kwam de raad gis teravond bijeen. De heer Sillevis was met kennisgeving afwezig. Bij de ingekomen stukken was de mededeling, dat de uitke ring uit het Gemeentefonds ingaande 1960 was verhoogd van 104-107 percent. Het tuindersplan is thans door G.S. goedge keurd, zodat de 13 ha. gemeentegrond in eigendom overgaat aan de Leidse vei ling. De Stichting Eigen tVoningbezit zal zich garant stellen voor de aankoop door een tweetal gegadigden van de nieuwe premiewoningen aan de Gerbrand Swart- laan. Met de andere kopers zal het in wonertal met 28 toenemen. B. en W hebben een geldlening van 35.000 gulden aangegaan tegen een koers van 100 Vj en en rentevoet van 41/4 per cent. Ten slotte deelde de voorzitter me de, dat G.S de nieuwe belastingverorde ningen hebben goedgekeurd. Na een korte toelichting van de voorzitter van de com missie. die de rekeningen van de gemeen te en de bedrijven over 1959 heeft nage zien. werd dit verslag voorlopig vastge steld. Besloten werd een bedrag van 1000 gulden beschikbaar te stellen voor repa raties aan het lekkende dak van het raad huis. terwijl ook verbeteringen aan het balkon zullen worden aangebracht Voorts werd een bedrag van 620 gulden beschikbaar gesteld voor het uitgassen van de O.L.-school tegen houtworm en de gedeeltelijke vervanging van balken in de zoldering. Op grond van art. 72 der L.O. wet verleende de raad medewerking aan vernieuwing van vloeren, muren en rook- I kanalen in de lokalen van de R.-K. school 1 'e Hoogmade. waarmede een bedrag van 110.500 is gemoeid. Op grond van art. 101 I der L.O.-wet werd een bedrag van 6000 gulden beschikbaar gesteld voor schilder werk en andere werkzaamheden aan de zelfde school Zonder meer ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W.. alsnog 312 ca grond aan te kopen van de familie De Ranitz. teneinde daarmede de grond voor het bungalowpark bij de Doesbrug te Hoogmade af te ronden, tegen een prijs van 520 gulden. Tevens werd besloten een aldaar gelegen strook grond van de prn- vincie. groot 2083 ca aan te kopen tegen BETER NIEUWS van de drijfnet- loggervloot. Er zijn eindelijk r eens vangsten geboekt van 55 en meer kantjes haring. Helaas ble ven de Katwijkers hierbij enigszins achter bij de Scheveningers. De vangsten van de treil loggers lopen sterk uiteen. Er zijn schepen, die 15 kantjes vingen, maar er zijn er ook. die na een etmaal vissen 101 kantjes op het dek hadden liggen. Het weer blijft goed meewerken. Het is om dc Noord veel beter dan hier aan de wal. Langs de kust is het nogal briezig. De duizenden va kantiegangers in de badplaatsen on dervinden dat tot hun ongenoegen wellicht. De treilers om de noord vingen over het algemeen weinig. Ruim 20 procent de vloot ving nu nat. Dit deel van de vloot gaf uiteenlopende vangsten door: 80 tot 400 manden haring, makreel en schei- per etmaal. De Polderman IJM. 20 een trek. door van 90 manden; de Hui- bertje eveneens. De Klazina was niet on gelukkig meteen dagvangst van 260 man den haring. Langs de kust Langs de kust waren de vangsten van de loggers en kotters niet erg ruim. Zij moesten tevreden zijn met etmaalvang- Ij' DE KAAG Filmvoorstelling Zaterdagavond zal het Ned. Bijbelge nootschap een filmavond verzorgen. Ver toond wordt de door de witte paters ge maakte film over het land van de Bijbel. „Waar eens de hemel zong.'' Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij mevrouw De Vries - v. d. Broeek 's avonds aan de zaai. De avond wordt gehouden in de zaal achter de Herv. kerk en begint om aoht uur. RÜdend Bijbelhuis Een van de twee „rijdende Bijbelhui zen" van het Ned. Bijbelgenootschap komt zaterdag naar De Kaag. 's Morgens en 's middags zal de auto een rondrit maken en '3 avonds van 7 tot 8 uur zal de wagen te vinden zijn op het pleintje voor de Hervormde kerk. tot 150 kilo tongen 10 manden diversen. Op de Doggersbank vissende kotters en loggers vingen 40 tot 70 manden makreel, schelvis en gul per Dit was er Woensdag werd de IJmuidcnse visafslag door negentien vaartuigen, waarvan acht treilers. voorzien van een totale aanvoer van 3700 kisten verse vis. Er waren 1200 kisten makreel. 255 schelvis, 175 wijting, 220 gul en kabeljauw, 1600 haring, 1275 kleine kistjes haring. 125 schol, 100 diver sen, 670 stijve kabeljauwen en 4000 kilo tongen. Vandaag verwachtte men weinig ln IJmuiden. Er waren geen grote schepen thuisstomend. De prijzen waren gisteren niet ongunstig. Haring noteerde bijvoor beeld f 22.40 tot f 15,40 per kist van 50 kilo en grote schelvis, al naar gelang de nogal uiteenlopende kwaliteit, f 34 tot per kist. De besommingen van de trai lers komen echter door de bank heen genomen niet boven de f 10.000 uit. het geen zijn oorzaak vindt in te gering» vangsten. OEGSTGEEST Diplomazwemiiieii In Poelmeer werden zwemdiploma'! uitgereikt. Het diploma A verwierven: Guus Willink; Truus de Wit; Caro- lien v. d. Handel; Jacqueline v. d. Hoe ven ;Rob Smolders; Jan Laarman; Jan Willem Hillebrandt; Theo Duivenvoor den; Betiien Pool; Clasientje Kalsbeek Eijo Wicreema; Robbert Sira; Willy v d. Kaay; Barbera Vogelenzang; Jaap v. Toorenburg; Jan Zwaan; Marlies Gott- mar; Theo der Hollander; Ans Molen kamp; Astrid Doornink; Liesbetfa Bachrach; Peter Plomp. B-Diploma: Janne Marie Verdouw; Joke Bergmeijer; Joke v d. Kwaak; Monica Zonneveld; Pieter Zonneveld; Lavinia de Graaf; Jacqueline Ravelli; Liesbetb van Guiik; Johanna Hogervorst. achtte de door de Stichting opgelegde bepaling, dat ter plaatse slechts 16 wo ningen voor particulieren van buiten de gemeente mochten worden gebouwd, be slist hateiyk, doch hier schijnt weinig te gen te doen te zijn. Besloten werd resp. aan de firma's Markx en Van Wijk 863 en 760 ca grond, gelegen langs het rijwielpad bij het Wete ringpad. te verkopen voor 3 gulden de meter, terwijl de gemeente 38 ca van Van Wijk koopt voor dezelfde prijs, teneinde de hoek bij Van Wijk recht te trekken. De raad trok vervolgens een krediet uit lor de aanleg van riolering en bestrating in de verlengde Gerbrand Swartlaan en :n nieuwe verbindingsstraat tussen deze laan en de H. de Boerlaan. Het plan tot elektrificatie van het in aanleg zijnde tuinderscomplex ontlokte nogal wat discussie. Dit omvat 'n 250 meter hoogspanningskabel. 450 meter laagspan- ningskabel en de bouw van een transfor matorhuisje. waarvan de kosten door de L.F. te Leiden worden geraamd op 24.485 gulden. B. en W. stellen voor deze kosten voor de helft door de gemeente t© laten betalen, de rest door de betrokkenen. De heer Van Luiing betreurde het, dat de S.L.F. er beslist niet toe te bewegen wa- n in dit geval, waarbij van een winst gevend object kan worden gesproken, in de aanlegkosten bU te dragen, terwijl wethouder Venhuizen er nog op dat dit voor de S.L.F. superrenda- bele object zeker zo gunstig lag, dat in dergelijke omstandigheden een bijdrage alleszins redelijk was te achten. De voor zitter betoogde nog, dat het gehele plan uiteindelijk van de gemeente was uitge gaan en niet van de S.L.F. Ten slotte ging de raad met het voorstel, zij het met te genzin. akkoord. Evenals met het voorstel een bedrag an 2226 beschikbaar te stellen voor de aansluiting van de aula op het kerkhof de Oudendijkseweg op het elektrici teitsnet. de prijs van 40 c t de n Hateliik De volgende grondaankoop, waartoe de raad overging ten behoeve van de wo ningbouw te Hoogmade betrof 1.5 ha grond ten oosten van het Noordeindc, ei gendom van de Stichting Erven Cornells Sprongh te Leiden voor de prijs van 18.247 gulden. Tevens zal aan de huidige pacht- ster. de weduwe J. de Vette-Van der Lubbe. een pachtschade worden uitbe taald van 11.033 gulden. De heer Schrave- 4I.PHF.N AAN DEN RIJN Geslaagd Te Utrecht zijn geslaagd voor het IVIO-diploma de dames Janneke Bro- kaar. Germaine v. d. Zijl, Gerrie Ver kerk. Ineke Verhoef, all ente Alphen: Magda van der Heyden. Hazerswoude. en Roelie Veerman. Boskoop. Zij waren leerlingen van de chr. nijverheidsschool voor meisjes te Alohen aan den Rijn. Tuinbouw en plantkunde De afdeling Alphen a. d. Rijn van de Ko-n. Ned. Maa lappij voor tuinbouw en plantkunde heeft in „Toor" een zo mervergadering gehouden De belang stelling was niet groot, wat niet te ver wonderen was in deze vakantieweken. De heer Altona had de leiding en na de opening deelde hij o.a. mede dat weer deelgenomen zal worden aan de bloe- menoptocht „Kleur en Fleur", die op 19 augustus in onze gemeente zal worden gehouden. De heer J. D. Maarse uit Aalsmeer hield een causerie over de kweek van rozen. De roos is voornamelijk geïmpor teerd uit de warme landen, met name China en Japan, Er zijn zeer veel varië teiten, een Franse kweker kwam bij een telling tot over de zesduizend soorten. De heer Maarse vertoonde en fraaie collectie dia's en gaf hierbij toelichting Hij beantwoordde ook vragen. uitslag E.ILI.O.-examcn Te Alphen aan den Rijn is het examen ter verkrijging van het E.H.I.Ó.-diploma afgenomen. Geslaagd zijn: mevrouw M. Nuhoff, B.B. Alphen aan den Rijn; M. Stapper idem; G. Versluijs idem; L. Rombouts idem; G. Wilschut idem; H. Hou weling B Z B. N. Samsom. Alphen aan den Rijn: J L. de Jong K.L.DAlphen aan der. Rijn; L. Leeuwenburgh B.B. Iv Bouma B.B. Leimui den; Heenk-Bergsnoeff B.B. Leimuiden; mej A. Willemstem idem; A. A. de Graaf idem: mevr. E. M. Bosch-de Bel EHBO Nieuwkoop; mevr. J. A. Vermey-Spek idem: mevr. Van Dijkman idem: mej. J van Rijn B.B. Hazerswoude; C. Hoogen- doorn idem. De cursus was organiseerd door d* R.K. E.H.B.O.-vereniging St. Martinus met als docent dokter M. Sanders te Nieuwkoop. Het examen is afgenomen door dokter A. G. de Jager te Katwijk Alle 17 verschenen kandidaten slaagden Een mooi succes voor dokter Sanders. Sportveld iendapunt 1 V. een bedrag 1 gulden beschikbaar te stellen voi het nieuwe sportveld 1 1 der drie inschrijvers op KATWIJK Schaakprijzen uitgereikt Met de laatste ronde van het C'asa Caratournooi is er tevens een einde ge. komen aan het schaakseizocn 1960'61. Als sluitstuk heeft in hel Jeugdhuis de jaarlijkse prijsuitreiking plaats gehad. Burgemeester Duiker werd bereid vonden de diverse wisselbekers en soonlijke prijzen aan de winnaars uit te Na het welkomstwoord van d< zitter, waarin deze vooral de burg ter en de beide simultaanspeler. deze avond. mr. A. de Groot en W. G. Demmendal. betrok, sprak de heer Dui ker de schakers toe. Hij wekte de aan wezigen op met verdubbelde ijver het volgende seizoen tegemoet te treden. 1 Schaakkampioen van Katwijk (beker beschikbaar gesteld door burgemeester Duiken: J. H Edeling (definiliefl W Dorrepaal: 3 Wisselbeker snelschaak- wedstrijden; D. Hoek; 4 idem Gongwed strijden: J. v. d. Nagel; 5 pers. prijs bes te resultaat: W. B. Swets. Casa-Caratournooi hoofdgroep: W. G. besloten tot een verhoging dit grote objeot, de fa. P. J. de Greef N.\'. in Den Haag. Mocht de goedkeuring van G.S. spoedig afkomen, dan zou nog d;; najaar met de werkzaamheden kunnet worden begonnen, en het terrein in he; •oorjaar 1963 bespeelbaar zijn. Na nog eet korte discussie over de vraag of uitein- delijk de gemeente of de voetbalveren:- ging als opdrachtgeefster zou ontreden, met alle consequenties van dien, besloo: de raad dit voorstel 2 BU de rondvraag informeerde de hee: Bank naar het struikgewas achter de nieuwbouw te Hoogmade. De heer Vat Tienhoven vroeg aandacht voor de slech- te staat van het gemeentelijk rijwielpad achter de jachtwerven. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer C. ;ren slaagde te Leiden voor het midden standsdiploma. SASSENHEIM Mulo-diploma's Van de Christelyke Mulo-school Sassenheim hebben dit jaar 43 leerlin. gen eind-examen gedaan, vyf zijn afgewezen Hier volgen de namen van de geslaag den: de meisjes L. Arentshorst. F. Bit mond iDe Kaag). E. Doornbosch, F Huberts, E. de Jong iDe Kaag), J. Reyr.- se (Voorhout). M. Möhlman. F. Mussegaai (NoordwUkerhout), P. Philippo, Schuurink (Voorhout). J. en R. 1 couteren, R. Zee, L. Cusell, H. Erent- reich. L. Goudeket, J. Knetsch, R. Na:- zijl. M. de Ridder. Jongens: M. Bakker. K. van Diggelc, W. Feeleus (gem. Haarlemmermeer), R Schilpzand, J. Bakker, N. Bruidegom, A Egmond. H. van der Fange, J. Helmut D. Kroon «Abbenes), K. van Loon (Lisse), Nieuwstraten (Noordwijkerhout), 1 Renen. B. Romeijn (Lisse), R. Snij ders. E. Visser (Noordwykerhout), de Voogt, D. Wilbrink, G. van der Wol! (Lisse). LISSE Jaarvergadering v.v. Lisser Boys Dinsdagavond hield de v.v. Lisser E haar jaarlijkse algemene vergadering ii de Taveerne. Voorzitter J. van de Pol. die de leden verwelkomde meende du de geringe opkomst te wijten was het vele overwerk. Voorts werd medegedeeld dat de 1 eniging als trainer voor het nieuwe sei zoen de heer J. J. Rolfcs uit Schevenln- gen heeft aangesteld. De heer Rolfcs ii oud-speler van de Haagse vereniging VUC. Hij heeft reeds verscheidene andere verenigingen getraind. Op het ogenblii traint hy het Leidse LFC. De verzekeringsmaatschappij heeft dt ongevallenverzekering voor spelers op gezegd, zodat naar nieuwe mogelij khedea moet worden gezocht. Het jaarverslag van de secretaris (voorgelezen door dt heer H. W. Möhlmann) gaf een overzich: van het afgelopen voetbaljaar met dt standen 'van de elftallen, het kampioe schap van het eerste elftal en de pront- tie-competitie. Uit het verslag van de penningmees'e: bleek een nadelig saldo dat voornamelijk was veroorzaakt door de daling 1 to to Jin komsten en het gevierde pioensfeest met de receptie. Na enige discussie over de nieuwe begroting werd V V. V-wandeltochten te K atwijk aan Zee werden succes T7R HEERSTE gisteravond een ong->-|Hun kende drukte rond 't paviljoen bij gaal! het gemeentelijk sportpark, gelegen aan de Laan van Nieuw-Zuid te Kat wijk aan Zee, toen voor de eerste maal in dit seizoen groepen en individuelen zich kwamen melden voor de reeds overbekende V.V.V.-wandelmarsen. Er waren zeer veel deelnemers, niet alleen uit Katwijk en naaste omgeving zelf, maar ook tal van badgasten. Ruim 600 {tersonen liepen, al naar gelang hun eeftijd, 5, 10 of 12 km. Reeds om 6 uur was het druk voor het ftartlokaal. doch pas om half zeven wer- den de eerste kaarten afgegeven voor de tippelaars, die 5 km poesten afleggen -ging v.a de Parklaan. Nachte gaal-laan, Louise de CoLignylaan naar de Nieuwe Duinweg om langs de BoslaaD naar de startplaats te wandelen. De wan delaars voor de 10- en 12-km-route moes ten gedeeltelijk dezelfde weg afleggen, maar bij de Nieuwe Duinweg sloegen z\j rechtsaf en bereikten ze via de Kanaal- dyk en de Boulevard het beginpunt weer Het weer was goed. zodat de stemming er „Ln zat". De wandelaars waren tevre den over het parcours en de organisatie Op verschillende plaatsen hadden jury leden zich enigszins verdekt opgesteld om de groepen te kunnen beoordelen. Da", was lang niet gemakkelijk, want nage noeg alle groepen liepen keurig. By het binnenkomen ontstond er een opstopping bij de startplaats, omdat voor al de junioren onmiddellijk hun medaille ln ontvangst wilden nemen. Overigens verliep alles bijzonder vlot. Omstreeks kwart over negen kwam de laatste groep Prijzen Groep 5 km: 1ste prijs 3e klas van de Boorsmaschool; groepen 10 km; le prijs 5e en 6e klas van de Boorsmaschool; 2e prijs: 4e klas van de Boorsmaschool; 2? prys: sportvereniging Katwijk/Rijn; 3e prijs: Ohr. gymnastiekvereniging „DWS" Rijnsburg; groepen 12 km: le prijs wan- delsportvor. „TOP" Noordwijk en 2e pr Hots N.V. Valkenburg. Demmendal (definitief); groep B: J, J. Piket; groep C: A. Geyer; groep D: C. Barnhoorn; groep E: J. de Jong. Schoolschaak: kamp. en wisselbeker: J. Schaart; 2e prijs: E. Priester; 3e prijs: P. de Mol; 4e prijs: A. v. Duijvenbnde; 5e prijs: L. Edeling. Hierna speelden ir. De Groot en Dem mendal simultaan waarbij de volgende percentages werden verkregen: De Groot 70°}. Demmendal 82%. Dinsdagavond 25 juli worden in het Jeugdhuis, Voorstraat 72 de jaarlijkse wedstrijden met de badgasten gespeeld. Voorzover er plaats is kunnen hieraan ook leden van de L.S.B. deelnemen. Voor deze wcdstrüdcn, waarvoor altijd grote belangstelling bestaat, zyu in samenwer king met de V.V.V. ook in augustus 2 avonden geprojecteerd. Geslaagd Voor het diploma elektrotechnisch tekenaar van het Koninklijk Teohn-ioum PBNA slaagde de heer J. van den Tol uit Katwyk de tributle. De leden worden door middel van een circulaire op de hoogte gebracht Na het verslag van de kascommissie werden de nieuwe leden voor de kü- commissie benoemd. Dit zijn de heren C Strikkers, G. W. Horsman en W. Wijn hout. De aftredende bestuursleden J. de Pol, Jac. Eigenbrood, J. Bliek Wassenaar werden bij acclamatie herko zen. De heer J. van de Pol werd herko zen tot voorzitter. In de rondvraag zijn enkele interne zaken besproken. Zoals u gisteren op pagina 3 hebt kunnen lezen, is de toren van de Oude Kerk aan de Boulevard te Kawijk aan Zee verrijkt met een automatisch speelwerk. Onze Kat wijkse jotograafde heer D. Kruyt maakte een close up van hel speel werkmechanisme en van de band met ponsgaten. Voor een technische verklaring van deze nogal inge wikkelde apparatuur vragen wij nog eens uw belangstelling voor het artikel van gisteren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4