WAARDEVOLLE LEEUWENZEGELS QeQkQ Vakantie VOOR DEEL! is PAR 158 Eichmann bij transport van Hongaarse Joden Laat de tuinbouw geen vrije zaterdag toe? JAM öS 25 ct goedkoper Poederkoffie Poederkoffie 62 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 20 JULI 1961 Kruisverhoor geëindigd ADOLF EICHMANN getuigde morgen dat hij een transport Hongaarse Joden heeft gezien, die naar Auschwitz gebracht werden in dc laatste dagen van de tweede we reldoorlog. De Israëlische openbare aankla ger, Gideon Hausncr, citeerde een getuigenis van de commandant van Auschwitz, Rudolph Höss, die in het kamp als oorlogsmisdadiger terecht gesteld werd. Höss verklaarde, dat Eichmann naar Auschwitz kwam „om de ab sorberende capaciteit van het kamp na te gaan". Eichmann zei: „Ik werd niet veron dersteld de absorptie-capaciteit van het kamp na te gaan. Dat waren mijn za ken niet en het interesseerde mij niet. Ik had alleen te maken met technische kwesties en transporten". Hausner confronteerde Eichmann op nieuw met 'n aantal interviews die hij de Nedeerlandse journalist Willem Sas sen vier jaar geleden heeft toegestaan. Daarin zei Eichmann dat hij naar Auschwitz ging om de „absorpitie-capa- citeit" van het kamp na te gaan. Eichmann, die zelden kritiek levert op een collega SS-officier, las notities voor die hij in zijn cel gemaakt had en waarin hij zegt dat de voormalige SS-kolonel Kurt Becher „zeer ambitieus" was en leugens over hem verteld had. Becher, die nu in Duitsland woont, heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zegt. dat Eichmann druk uitoefende op de deportatie van Hongaarse Joden zelfs nadat de SS-leider Heinrich Himmler be vel had gegeven tot stopzetting. Eichmann zei, dat het juist Becher die snel wenste te werken bij het depor teren van de Hongaarse Joden. „Ik was bijzonder verontwaardigd omdat Becher probeerde de emigratie tot stand te brem gen achter mij om", aldus Eichmann. Hausner ondervroeg Eichmann scherp over het naziplan alle Joden uit Boeda pest per trein te deporteren. Volgens het plan zouden er de eerste dag 20 000 Joden gaan en 9000 de volgende dag. Eichmann zei, dat in overeenstemming met zijn in- structies van Himmler, kinderen in de transporten van Hongaarse Joden opge- omen werden. Hausner wees op de bewijzen dat Eich- Lamn een deportatietrein weggezonder had achter de rug om va-n de nazi-auto riteiten in Hongarije. „Ik twijfel er niet aan. Het laden vat. dc treinen werd nriet uitgevoerd doo' Duitse eenheden maar door de Hongaar gendarmerie." De climax van zijn kruisverhoor na derend, sprak Hausner de beschuldiging uit dat Eichmann het initiatief nam tot de dodenmars van Hongaarse Joden naar Oostenrijk. Duizenden mensen kwamen hierbij om het leven. Eichmann ontkende het bevel voor de tars gegeven te hebben en zei dat de chef van de veiligheidspolitie dit gedaan had. Hij zei dat hij een dergelijk plan onmogelijk had kunnen bedenken. Hausner kwam weer met de documen- n van Sassen aandragen en dwonf Eichmann een passage na te kijken die hij zelf met de hand verbeterd had Hierin zegt Eichmann: „Toen de trein met Hongaarse Joden ertrok, bombardeerden de geallieerden het spoorwegknooppunt Gehr. plus nog vele andere spoorwegstations op de lijn BoedapestWenen. Het was weken lang onmogelijk transporten over deze lijn te zenden. Toen wilde ik tot op zekere hoogte de geallieerden myn kracht macht tonen door ze te laten merken, dat wij toch voorwaarts zouden gaan. Ik transporteerde 10.000 Joden uit Ooste lijke gebieden en uit Boedapest en daar het onmogelijk was dit per trein te doen liet lk hen lopen van Boedapest de grens van Oostenrijk. Ik had hiertoe bevel van de veiligheidspolitie. Ik deed het voorstel, dat moet ik toegeven." Eichmann zei, dat dit „alles verward „Onder bevel organiseerde lk deze Koersval te Frankfort De aandelenkoersen op de effecten beurs te Frankfort zijn gisteren schert gedaald. Volgens beurskringen is dit een gevolg van de afwijzende houding van Moskou tegenover de nota's van het Westen inzake Berlijn. Vele Amerikaan se beleggers schijnen hun Westduitse aandelen te verkopen Nieuw 100 m record voor Wilma Rudolph Tijdens gisteravond In Stuttgart gehou den atletiekwedstrijden heeft de Ameri kaanse atlete Wilma Rudolph het wereld record op de 100 meter verbeterd. ZU et een tijd van 11,2 sec. noteren Met Wilma Rudolph waren twee an dere sprintsters houdster van het oude wereldrecord, dat op 11,3 stond. Het waren de Australische Shirley Strick- 1 and-de la Hunty en de Russin Vera Krepkina, die resp. in 1955 (Warschau) 1958 (Moskou) hun prestatie verricht ten. Wilma Rudolph zelf liep tijdens de Olympische Spelen te Rome de toen malige wereldrecordtijd van 11,3 sec., een tijd die ze ook in juli van dit jaar te Moskou liet afdrukken. Schaakolympiade voor damesteams in Emmen Van 18 september tot en met 6 oktober zal in Emmen het tweede wereldkam pioenschap schaken voor dames-landen teams worden gehouden. Men verwacht, dat ongeveer 25 landen aan dit toernooi zullen deelnemen. k team zal bestaan uit twee speel sters plus een reserve. Voor Nederland zijn uitgenodigd mevrouw Heemskerk (eerste bord) en mevrouw Vreeken (tweede bord). Reserve is mevrouw Tim- Het toernooi, dat volgens de reglemen ten van de FIDE zal worden gespeeld, wordt voor de tweede maal in Emmen gehouden. De eerste keer was in 1957, toen Rusland de titel behaalde. De strijd zal ditmaal ongeveer 20 ron den omvatten. Volgens het voorlopige wedstrijdschema zal er dagelijks met uitzondering van zondag worden ge speeld van 17—22 uur. Rosemary George zwom kanaal over Rosemary George, een 22-jarige recep tioniste van een hotel In Dover, stapte donderdagmorgen in Dover aan land geslaagde poging Het Kanaal ovei Zij was 21 uur en 35 minuten eerder Calais gestart voor haar vijfde poging. De vier eerste malen had zij onderweg de strijd gestaakt Problemen voor het Westland t onze sociaal-economische redactie) r\E WERKNEMERS in de West- landse tuinbouw houden van 13 augustus tot 1 februari aanstaande hun zes vrije zaterdagen. Ondanks hel verzet uit de kring van de Westland- tuinders, heeft het bestuur var het Landbouwschap het besluit hier toe, eerder genomen door zijn hoofd afdeling sociale zaken, gehandhaafd Zoals gemeld hebben de voorzitters in de drie landbouworganisaties in het Westland het Landbouwschap een scher pe brief geschreven over het besluit van de hoofdafdeling. Daarin werd ge zegd dat de zaterdag van vitaal belang is voor de export van de Westlandse produkten en dat derhalve op die dag geen personeel gemist kan worden. De tuinders maakten voorts dc werk- imers het verwijt dat zij voor geen compensatie van de zaterdagse arbeid te vinden zijn. In de brief deden de voorzitters uitgebreid verslag van de onderhandelingen daarover. Dat de hoofdafdeling de knoop doorhakte en tot de vaststelling van zes vrije zater dagen besloot toen die onderhandelin gen vastliepen, is voor de tuinders moei te verteren. „Pijnlijk getroffen zyn dat deze beslissing is genomen door college, waarin zelfs niet één tuin der is vertegenwoordigd," ald-us de brief. Het verzoek van de tuinders om het besluit te wijzigen of ongedaan te ma ken, heeft in het bestuur van het Land bouwschap gisteren geen gehoor gevon den. Men had over het algemeen wel oog voor de technisch-economische moei lijkheden, waarmede de Westlandse tuinders te kampen krijgen, doch mer zag geen aanleiding het besluit onge daan te maken. De heer C. van Velden (CBTB) uit De Lier, nam het uiteraard op de tuinders. Hij zei dat het besluit grote economische consequenties kan hebben voor de Westlandse tuinders Het voeren van vrije zaterdagen zou wnichting van de goede marktpositie üe het Westland heeft veroverd, brengen. De tuinders zijn bereid werknemers de 45-urige werkweek te verschaffen, doch niet "*en vrije zaterdag. De heer Van Velden zei vooral be ders m het vervolg vaker een uitspraak de hoofdafdeling kunnen verwach ten. Zyn inziens had de hoofdafdeling advies moeten inwinnen van de hoofd afdeling tuinbouw. Hij vroeg waarbor gen dat zulks in de toekomst zal ge- Behalve de heer Van Velden gaven ele andere bestuursleden hun mening ver de zaak. Van ondernemerszijde werd gesuggereerd dergelijke beslis singen in het vervolg in het bestuur zelf emen of een beroepsmogelijkheid op het bestuur te scheppen, die er thans is. Ook werd er op aangedrongen bij besluiten van sociale aard de econo mische aspecten niet uit het oog te •erLiezen. MOGELIJKHEDEN Van werknemerszijde werd er vooral >p gewezen dat er voor de tninders uime mogelijkheden aanwezig zijn om het personeel by toerbeurt een vrije za terdag te geven. Gevraagd werd of er niet eens een studie zou kunnen worden gemaakt over de betekenis van de za terdagse arbeid voor de exportpositie. Dat vond men vooral belangrijk omdat het met die zes vrije zaterdagen oi gelijk gedaan kan zijn. Aangevoerd werd rlat het Westland toch niet bij de tionale ontwikkeling van de werktijd verkorting kan achterblijven, als het zijn personeel niet wil verliezen. Bovendien wees men er op dat in hel besluit uitwijkmogelijkheden zijn opge nomen, zodat Ln bijzondere gevallen eer andere vrije dag kan worden gereali seerd in onderling overleg. Besloten wend ten slotte de Westland se kri-ngbesturen van het standpunt van het bestuur op de hoogte te brengen in een brief, die door het dagelijks bestuur zal worden opgesteld. De concept-brief, die ter tafel lag, vond men te formeel om bij te dragen tot herstel van de goede sfeer en het vertrouwen. Ook werd besloten dat het dagelijks bestuur nog eens zal bestuderen of er een andere procedure wenselijk is voor de besluit vorming over zaken als deze. Ministerszoon uit de oostzone gevlucht (Van een onzer redacteuren) Tussen de 1100 Oostduitse vluchtelin gen die gisteren opnieuw naar het wes ten kwamen, bevond zich ook een zoon een minister. De 22-jarige Peter Probst, zoon van de plaatsvervangende minister voor post en telegraaf, verkoos de vrijheid. „Ik heb van dit systeem genoeg", zo zei hij. Onmiddellijk hebben nerveuze, rode politie-agenten alles in het werk gesteld om de jongen terug te halen. Zijn moeder die van haar man gescheiden leeft in Dresden kreeg opdracht om naar West-Berlijn te reizen om hem te bewegen terug te keren. Zij had een lang gesprek met Peter, maar moest onverrichterzake terugkeren. Ook in de cember van het vorig jaar verliet een zoon van een hoge communistische rege- rings-functionaris de oostzone. Toen was het de zoon van de staatsecretaris voor kerkelijke zaken. Hans Seigewasser. Over zijn lot bestaat echter grote on zekerheid, omdat men sedert januari van dit jaar niets meer van hem heelt ge hoord. Men vermoedt dat rode politie hem ontvoerd heeft. Onder de vluchtelingen bevonden zich gisteren ook een aantal leden var volkspolitie en zelfs een soldaat vai volksarmee, die in uniform de grens overkwam. Een andere soldaat zwom uniform over de rivier de Werra meldde zich in het Westduitse grens- plaatsje Herleshausen. Hobby-ist verknipte bibliotheekboeken Eerste kwartaal 17.000 huizen gereed gekomen In het eerste kwartaal van dit jaar zijn 16.910 woningen gereed gekomen. Hier- werden 8 691 gebouwd in opdracht particulieren. 4 019 in opdracht van gemeenten, 4.173 voor rekening van wo ningbouwverenigingen en 27 in opdracht van Rijk, provincies e.d. Van het totale aantal zijn er 5-863 bestemd voor bewo ning door eigenaren. Dit wordt meegedeeld in de driemaan delijkse publikatie van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid, die mede is samengesteld uit gegevens van het centraal bureau voor de sta tistiek Zonder financiële steun van Rijkswege kwamen 2.829 woningen tot stand. Het aantal gereedgekomen systeemwoningen bedroeg 2.297. dat is bijna 14 procent van het totaal aantal voltooide woningen. De woningvoorraad verminderd in hot eerste kwartaal met 3.174 stuks. Hiervan gingen 1.519 verloren door brand, af braak enz., 759 woningen werden onbe woonbaar verklaard, 896 woningen wer den door andere oorzaken afgevoerd. Op 31 maart bedroeg de woningvoor raad in ons land 2-905 691 woningen. In bet eerste kwartaal van 1961 werd m de woningbouw voor een bedrag van f 334 miljoen verwerkt (eerste kwartaal 1960 voor f 315 miljoen). Bouwvergunning werd verleend tot een bedrag van f 412 miljoen voor de bouw van 22 036 wonin gen. De gereedgekomen werken in de woningbouw besomden in het eerste kwartaal van 1961 f 304 miljoen, tegen f 267 miljoen in de eerste drie maanden. Doordat men ontdekte dat in de open bare leeszaal van Venlo een jongeman een schaar hanteerde, is de vreemde hobby van deze 18-jarige jongeman uit Venlo aan het licht gekomen. Een huis zoeking door de politie wees uit, dat hij bij bezoeken aan de bibliotheek illustra tes uit soms kostbare en deels onver- angbare boekwerken heeft geknipt. Met Hl RH RRHi HI ipi lit materiaal had hij vijf knipselboeken tot 0,20. De uiteenlopende wisselkoer-1 angelegd. sen zijn vervallen, maar alle deviezen,! 2ijn belangstelling ging vooral uit verkregen door uitvoer, moeten aan de aar werken met een historische inslag, centrale bank worden verkocht voor 17,62: ,oals de aüas der westerse beschaving per dollar. Bovendien wordt een, /an prof F van der Meer en de atlas de Bijbel van L. H. Grollenberg. ne, uwk W1J)- ..„.uurkunde: A de Lango en S S Klein: kand. wis- en natuurkunde: G Vertogen. T Bultsma en W S Syperda: kand. rechten: mej M J Verolme. meJ J C M van der Laan. J de Goede. F W Gros- helde. R C van Houten, mej M H RaAer en W 3 B Zeijl. Ecuador devalueert Volgens de Hollandsche Bank-Unie heeft Ecuador de sucre gedevalueerd vanj 15 tot 18 sucre per dollar of van 0,24' uitvoerbelasting van 5% op de f.o.b.- zwaar te hebben tegen de gevolgde waarde geheven. Bij invoer is de officiële. procedure. Hij vroeg zich af of de tuin-1 verkoopkoers ">,18 sucre per dollar. I Hi) knipte er tekeningen. kleurde platen uit en kreeg zo een ver zameling van vele honderden afbeeldin gen, die hij systematisch rangschikte in zijn knipselboeken. Men trof nog losse knipsels aan, die voor een zesde deel van zijn oeuvre bestemd waren. Men heeft tot nu toe kunnen nagaan, dat hij een vijftigtal boeken heeft „be werkt". De schade wordt voorlopig op 600 gulden geschat, maar deze kan wel dubbel zo hoog zijn. Het overzicht van zijn activiteiten is nog verre van vol ledig. 6 VAKANTIE UITSTAPJES voor 2.30 (Kinderen 1,20) Madurodam Oud-Scheveningen Vredespaleis Mauritshuis Panorama Mesdag Speeltuin Drievliet KAARTEN zyn verkrijgbaar bij de bureaus van de KAARTEN zijn verkrijgbaar bij het bureau van de jTieuttrr Xriterfjt tfmtnm' STEENSTRAAT 37 LEI op elk pakje Leeuwenzegel margarine of Wajang plantenmargarine Spaar ook in de vakantie door! Spaarmapjes overal in Nederland verkrijgbaar bij de melkhandelaar. i Iedere werkd. 10-0,1 u. des zo. 13-0,2 u. Entreepr. 1.50. Kind. Ook morgen brengen de advertenties weer veel nieuws PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDEN1.50 ELK WOORD MEERƒ0.10 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct. extra in reke ning gebracht Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Pprcnnepl cevraapd Te ko°P °pel 0,ympia- rersoneei gevraagd Rekord en Kapitan. Calex g Verpleegster worden. On- Autobedrijf N.V., Leiden. Het allernieuwste op evisie-gebied. oor Philips uitgebracht - al voor in onze zaak: het nieuwe, gezellige 48 cm beeld. Prachtige Philips primeur op televisie-gebied: een splinternieuw beeldformaat, speciaal afge stemd op gezellige huiskamers: 48 cm. Ideaal beeld, een verrassing Dat is alles wat we erover loslaten - U MOET HET ZELF ZIEN U hebt erop gewacht - u bent er weg van DOEZASTRAAT5 TELEFOON 26164 (NA 6 UUR: 33876) Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95A, Eindhoven. Net meisje gevraagd voor 4 ochtenden p.w. Fruinlaan 3 Leiden. Aanmelden na 8 uur. 0 Gevraagd tegen 15 augus tus een flink meisje voor hele of halve dagen. Mevr. Van Wingerden, Hoge Rijn dijk 98a, Leiden. 0 Verzorgster gevraagd in het rusthuis voor ouden van dagen der Ger. Kerk Rotter- dam-Delfshaven, Tideman- straat 18, in staat om de directrice bij afwezigheid te vervangen. Inwonend Br. a. de secretaris F. B. Struik, Beukelsdijk 151, Rotterdam-6 0 Als u de voldoening wilt hebben, dat u meehelpt om het leed van anderen te verzachten is er by ons voor u prachtig werk te verrich ten. Wij zoeken Ieerling-zie- kenverzorgsters, die na een 2-jarige gratis opleiding een diploma kunnen behalen, dat uitgereikt wordt door de federatie van verpleegin richtingen voor langdurig zieken. Neemt u kontakt met I wij op kennismaking oproepen. De Stichting „De Rustenburg", Mathenesserlaan 491, Rotter dam, Postbus 6020, tel. 37625. Te huur gevraagd 0 Te huur gevraagd een nieuwe of zo goed als nieuwe sigarenwinkel met woonhuis Brieven onder no. R 5727 bur. van dit blad. Te koop gevraagd Hoofdmachinist grote vaart, vraagt enige beleg gingshuizen te koop, Leiden, Haarlem of omgeving. Br. o. 1765 bur. van dit blad. j Te koop gevr. ouderwetse witte stenen soepterrines en juskommen met deksel. Ma honie wastafels en nacht kastjes met marmer blad en verder alles uit grootmoe ders tijd. Tel. 018206680 of brieven no. 1764 bur. v. d. bl. Te koop aangeb. 0 Krediet tot ƒ4000.voor aankoop meubelen, woning, textiel. Vraagt gratis folder Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 11083, Rotterdam. 0 Jonge hennen. Prima jon ge hennen en zwaar soort jonge hanen. Frarako huis Waardhuizen, Valk Bouman- 1 weg 18, Leiderdorp, teL 30837. 0 Prima gestoff. fauteuils, dressoir, mahonie kuifkast, mahonie tafels in soort. Go tisch massief dressoir, fraaie Mcchelse leeuwenkopbank, eiken pers met gebogen derkast. W. F. Koorema_n, 9 Nieuwe Rijn 9. to. V er bij Hoogstr. Tel. 23261. 0 l-Pers. Pullman bed 1-pers. ledikant, prijs 75.—. Jan de Laterehof 7, 2de nnenvestgracht. Wed. Ha gend ijk. Leiden. Te koop Opel Rekord 1955 •t schuifdak en verwar ming. Da Costastraat 47, Lei- den, telef. 25327. Grote partij groene kool- planten. Abr. Star, Rijns- burgerweg 106, Rijnsburg. Te koop zonnig herenhuis ié stand, Plantagebuurt, 14 kamers gestoff en gedeelt. gemeub. Geschikt voor ka- merverhuur, rusthuis of be jaardentehuis Hoog rende ment Br. no 1763 bur. blad. Vespa G.L., 1960, 150 c.c. 5000 km gel., z.g.a.n., me buddyseat, res wiel, bag. rek en valbeugel Desk, on derz. toegestaan Kan event, gefinanc. worden Alexan- derstraat 42. Ford Taunus 12 M model 1957 r 2350,-, in goede staat. A N.W.B. keur.rapp. aanw. p'a Kerkstr 32. Oude Wete ring. 0 Mooie kachel alsmede een tafelkleed en schoorsteen loper. z.g.a.n., pluche. Na 18 uur Pioenstraat 36a, Leiden 0 Te koop aangeb l nieuwe sportfiets van f 175,— voor f 125.—. Kanaalweg 13 Te koop originele Franse bungalow-tent, billijk, spoed. Nieuwe Duinweg 3. Katwijk i Zee. Eikenhouten ledikant met spiraal 2-pers„ als nieuw r 35,—. Dressoirs, keuken- itoelen, kamerstoelen, gordij- len, rookstoelen, kinderstoel ;nz. Meidoornstraat 3, Kat wijk aan Zee 0 Het ideale blikvlees voor uw hond of poes „Chappie", heel blik 1,18, half blik 0,64. Kitekat, half blik 0,54. P. Langhout, Bree- straat 3, Leiden. Tel. 33311. 0 Kinderrywielen v.a. f 49,50 Sportrijwielen v.a. 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13 Tel. 24409. 0 Hout, board cn triplex. Hangkasten, legkasten en keukenkasten, „Wienese" ladders, trappen en steigers loodgieters, schilders, ners en timmerlieden. Fabrieksprijzen. Komt vrij blijvend eens prijs vragen en kijken „de Houthal". Ho- gewoerd 99. Tel. 22536. Katwyk opgelet! Vrijdag markt. Al onze pracht kwa liteit, mooi super wit rib heren sportgoed geprobeerd? Het goed dat zo mooi blijft was. Nu alle materi Zie borden. Japie. 0 Katwyk opgelet! Vrijdag markt. Grote opruiming bij Japie. Grote frisse badlakens geen ƒ5,98 maar 2,98. He ren poloshirts, korte mouw, alle maten geen 6,98 maar 2.98. Zie borden. Japie. 0 Katwyk opgelet! Vrijdag markt. Grote opruiming bij Japie. Witte kindersokjes, ook grote maten 69 ct. Twee paar voor 1,—Lange fan tasie herensokken 89 ct. Zie borden. Japie. 10 Rijlessen voor ƒ47,50 de nieuwe Dauphine. Er kende Bonds Autorijschool „Irene", Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge. Tel. 286, Leiden. Tel. 26753. Voor vakantiegenoegen naar van Dijk, Roomburger- weg A. t.o. Torenflat, Ka naalweg: 2. pers. kano's ƒ1.- per uur, 5 - per dag. Kin deren tot 15 j. op werkdagen van 9—12 uur of van 2—5 2.50. 0 Berini, Batavus, Rap, So lex, Puch, Magneet, D.K.W Monarscoot, Gazelle, Loco motief, Union. Bromfietsen uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Knrevaarstraat 6. 0 Onderdelen voor Solex, Berini, Puch, J.L.O., Sachs. H.M.W. en Rap motoren uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. 0 Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 0 Monarscoot. De bromfiets scooter. Prijs geh. compleet 798. In 3 pr. kleuren. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. 0 Puch bromfietsen met 2 en 3 versnellingen, vanaf 655. Leverb. in 3 kleuren en in sportuitv. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 0 Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit. raad leverbaar. Prijs 395 Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. 0 Berini bromfietsen in 16 modellen uit voorraad lever baar. Prijzen vanaf 39£ Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste '61 dellen, o.a. Taunus 17 M. Opel Rekord, Volkswagens. Anglia, Consul, Volkswagen busjes met open dak Garage Werkhoven. Maredijk 34 a Tel 22300 - 32735 0 Zoekt gU een goede per manent, laat hem dan bij ons zetten voor de vakantie en U is tevreden. Bespreekt vroegtijdig. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar Het Kappershuis. Apothe kersdiyk 8, tel. 26218. Voor beddenreparath naar de Kleine Winst, Haar lcmmerstr. 51. Overtrekkc in één dag klaar. 2 pers. v.a f 26,50. 1 pers. vanaf 19.5< 0 Parapluie reparatie (ooi voor opvouwbare), wande! stokken - invalidestokken rubberdoppen - Parapluie magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat i J Vrouwensteeg. bij dt Diversen 0 Een horloge kopen? Neem geen risico, koop bij erken de vakmensen. Grote keuze merkhorloges (reeds f 29.75 een herenhorloge, 17- steens Ancre, schokvrij, wa terwerend) Eigen werkpl., dus100 service. Uur werkkliniek Lage Rijndijk 8. 0 Velen profiteerden reeds van onze uitverkoop. Ner gens lagere prijzen. Ook voor U hebben wij nog een koopje. Loopt U even langs Het is best de moeite waard De Lederhal, Rijnstraat 3. DOE AAN MIJ EEN TEKEN TEN GOEDE GESPREKKEN OVER DOOP EN AVONDMAAl In dit boek zijn de schitterende zondagavondlezingen die Prof. Lekkerkerker voor de NCRV hield, gebundeld. De boeiende stijl van „het gesprek" Is in het boek bewaard gebleven. De schrijver maakt bij zijn behan deling voortdurend ernst met allerlei persoonlijke geloofs moeilijkheden. d.. a. f. h. lekkerkerker Breedvoerig gaat hij In op d< hem gestelde vragen, die betrek king hebben zowel op het wezen der sacramenten als op de doop en avondmaalspraktljk. Een zeer waardevol boe» 3ebonden f 8.90. Verkrijgbaar in de boekhande koper i of potje 30jt goedkoper! busje of potje grote gezinspot, 200 gram 80 ct goedkoper! 680 voor 600 èn 1094 korting Kampeerproviand, extra voordelig! ZO-KLAAR PUDDING £LA 2 pakjes van 76 nu 0*t10% ANANAS blikje van 67 r -10% KNAKWORST 8 stuksI ÏOA blik 200 gram van 135 nü I ZU wggSSl IS VOORDELIGI Zonnebrandolie spuitbus, tijd 1^290-10% Framboosjesfóóg?.? 59-10% Smul en Smak,,*,,, jdelijk 39-10% Lucifers 2 „„u,.. jdelijk48-10% Lunchworst jdelijk 45-10% Nougattongen koekje, 250 grom t (delijk 62-10% f De Spart UW VAKANTIE-KRUIDENIER! TflitïfiHIHie

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11