OPERATORS DU PONT DE NEMOURS BARON BLUF Boekt Nederland succes op E.E.G.-conferentie? du pont/töëkomst EN UW TOEKOMST chemische industrie! WAAR? GA DEZE KANT OP! <- DU PONT DE NEMOURS (NEDERLAND) N.V. Koerier DE 4 EXTRA VOORDELEIV VAN DE WEEK [•wnU'MiJsm; WK I.KIDSCHK COURANT DINSDAG 18 JULI 1961 Een ontwerp voor een plechtige Europese verklaring zal het voor naamste punt van gesprek zijn op de topconferentie van de regerings leiders der zes E.E.G.-landen die vandaag in Bad Godesberg bij Bonn wordt gehouden. In een commissie van nationale deskundigen is zondag en maandag urenlang zeer zwaar over dit ont werp onderhandeld aan de hand van Franse, Italiaanse en Duitse voor-ontwerpen. Toen premier De Quay, minister Luns en staatssecre taris Van Houten maandag in de namiddag in Bonn arriveerden, had deze commissie juist haar werk be ëindigd. Het was maandagavond nog niet dui delijk of dit ontwerp, dat vandaag aan de regeringschefs zal worden voorge legd, tegemoet komt aan de Nederland se desiderata. Nederland is namelijk met al zijn be kende reserves t.a.v. geregeld topover- leg als verdere stap naar eenwording naar de Westduitse hoofdstad gekomen. Het stelt met name, dat politiek overleg van de zes geen afbreuk mag doen aan de bestaande Europese gemeenschappen en dat het niet tot blokvorming in de NAVO mag leiden. Daarom moet volgens Nederland de E.E.G.-commissie betrokken worden bij het topoverleg als er kwesties ter sprake komen die op haar werkterrein liggen en het Europese Parlement zou minstens eenmaal per jaar over de politieke sa menwerking moeten worden ingelicht Daarnaast pleit Nederland nog voor ver sterking der Europese gemeenschappen door fusie der executieven en directe verkiezingen voor het Europese Parle- En ten slotte stelt Nederland als belang rijke voorwaarde dat het overleg van de zes wordt aangevuld met overleg met Nederland in het kader van de West- suropese Unie, zolang Engeland geen besluit heeft genomen over toetreding tot de gemeenschap van de zes. In Nederlandse kringen is men dan ook ingenomen met het feit dat op de topconferentie van Bad Godesberg een WEU-conferentie (op 1 augustus in Parijs) zal volgen. Dit en de toelich ting die met name van Franse zijde bij ministrieel vooroverleg in Rome, de vorige week, is gegeven op de agenda van de conferentie van heden, is voor Nederland aanleiding geweest om met het topoverleg als „conferentie ad hoc" in te stemmen. Spaanse peseta inwisselbaar Volgens de financiële redacteur van Reuter wordit te Londen vernomen, dat de Spaanse peseta met ingang van 17 juli vrij inwisselbaar ia geworden voor met ingezetenen en dat de pariteit formeel is bepaald op de vorige koers van 60 pe seta .per dollar (60 Nederlandse centen per peseta). De limieten voor officiële interventie worden vastgesteld op 59,40 tot 60,60 peseta per dollar (een speling van 1 procent aan beide zijden van de pariteit). Voordien waren de limieten 50.85 en 60.15. Ned. waarschuwing tegen Amerikaanse Scheepvaartwet Nederlandse en Japanse reders hebben de Amerikaanse congresleden gewaar schuwd, dat de ln behandeling zijnde Amerikaanse wetsontwerpen inzake de scheepvaart zouden kunnen lelden tot scherpe tegenmaatregelen tegen de Ver enigde Staten. De heer M. C. Kleft van de Koninklijke Nederlandsche Stoom- bootmü. deelde aan de senaatscommissie voor handel mede dat de Invoering van een nienw soort overheidsmaatregelen wellicht een wereldomvattende ketting reactie in werking zal zetten, waarvan de omvang nog niet te overzien Is. George Yamaoka, vennoot van een New Yorkse onderneming, die namens elf Japanse rederijen optrad, zeide dat de wet een ernstige invloed zal hebben op de buitenlandse handel en de buiten landse politiek van de V.S., daar andere landen het volste recht hebben terug te Het wetsontwerp is een reactie op een Uitspraak van Amerika's opperste ge rechtshof van 19 mei 1958, waarbij een contract voor tweevoudige tarieven (voorgesteld door het Japanse lid van de conferentie voor Atlantische en Caraïbi- sche scheepvaart) onwettig was ver klaard. Dit maakte het tarievenstelsel van de scheepvaartwet twijfelachtig en daarom werd in een op 15 september af lopende noodwet het huidige stelsel ge wettigd. Het nieuwe wetsontwerp heeft protesten uitgelokt van 11 zeevarende landen. Ook het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard dat het ontwerp te ver gaat door aan andere landen voor te schrijven hoe hun scheepvaarttarieven dienen te zijn. Een andere bepaling van het ontwerp ver plicht buitenlandse verladers documen ten en gegevens (van waar ook ter we reld) over te leggen om aan te tonen, dat aan de Amerikaanse bepalingen is voldaan. Engeland, Italië en Japan heb ben reeds hun rederijen opdracht gege ven niet aan deze eisen te gehoorzamen. SPORT EN WEDSTRIJDEN Atletiek-dames West-Duitsland won van Ver. Staten West Duitsland heeft de dames-atletiek wedstrijd tegen de Verenigde Staten, dl» maandagavond voor byna 20.000 toe- schouwers in het Wildpark-stadion te Karlsruhe werd gehouden, met 66 tegen 38 ponten gewonnen. De Westduitse at leten dankten de zege voornamelijk aan de dubbele overwinningen op de 80 me ter horden, de 800 meter, het kogelstoten, het hoogspringen en het speerwerpen. Voor de enige prestatie van formaat tijdens deze wedstrijd, die bij koud weer werd verwerkt, zorgde de Amerikaanse verspringster Willie White. Zij benaderde met een sprong van 6.41 meter het we reldrecord van de Oostduitse Hildrun Claus tot op 1 cm. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter: 1. Wilma Rudolph (V.S.) 11,5 sec. 2. Willie White (V.S.) 11.7 see 80 m. horden: 1. Ingrid ScWlundt (W Did.) 10.9 sec. 2. Erika Fasdh (W.D.) 11,1 200 meter: 1. Jutta Heine (W.D.) 24,3 sec 2. Ernestine Pollard (V.S.) 24,3 sec 800 meter: 1. Antje GleiohfeLd (WD.> 2.11.1. 2. Eddth Sdhiller (W.D.) 2.13.) Discuswerpen: 1. Kriemhild Hausman (W.D.) 50,64 m. 2. Sharon Shepher (V.S.) 45.67 m. Kogelstoten: 1. Sigrun Grabert (W.D 15.11 m. 2. Mariene Klein (W.D.) 14,50 Verspringen: 1. Willie White (V.S.) 6.41 m. (nieuw Amerikaans record). 2. Helga Hoffmann (WD.) 6.08 m. Hoogspringen: 1. Ingrid Becker (W.D.) 1.65 m. 2. Rita Kortum (W.D.) 1.65 m. Speerwerpen: 1. Anneliese Gerhards (W.D.) 52.77 m. 2. Erika Stroessenreuther (WD.) 52.03 m. 4 x 100 m. estafette: 1. West Duitsland in 45,8 sec. De ploeg van de Verenigde Staten werd gediskwalificeerd wegens een foutieve wissel. Studenten-schaak Nederland gelijk tegen Zweden Op de eerste dag van het toernooi om de wereld-schaaktitel voor studenten, dat in Helsinki wordt gehouden, kwam de Nederlandse ploeg tegen Zweden uit. Het resultaat was remise: lü1J£, plus een afgebroken party. De gedetailleerde uitslag luidt: Langeweg—Lindeloef 01, Rocssel— Westman VzJongsmaSoederborg afgebroken, KuypersEriksson 10. De verdere uitslagen van deze eerste dag luiden: MongoliëBulgarije 12 1 afg.); HongarijeV.S. 11 2 afg.); DenemarkenTsjechoslovakije 12 1 afg.); Tunesië—Gr. Brittannië 03 (4- 1 afg.); RuslandFinland 30 (4- 1 afg). Nieuw wereldrecord 4x1 mijl estafette TUdens Internationale atletiekwedstrij den t« Dublin heeft een team uit Nieuw- Zeeland het wereldrecord 4x1 mijl es tafette verbeterd. De Nieuwzeelanders Gary Philpott, Murray Halberg. Barry Magee en Peter Snell lieten 16 min. 23.8 sec. noteren Het oude record stond met 16.25 2 op naam van een Hongaarse estafetteploeg, die het in 1959 te Boedapest vestigde. Ook het Engelse viertal Taylor, Ander son, Simpson en Hall dat op de tweede plaats eindigde, bleef met een tijd vaD 16.24.8 onder het oude record De tijd die de Britse estafetteploeg maakte (16.29.8) betekent uiteraard nieuw Europees record. Tuinders boos over besluit Landbouwschap De voorzitters van de kringen West- land van de drie centrale landbouw- -ganisaties hebben het bestuur van het Landbouwschap een boze brief gestuurd het besluit van de hoofdafdeling sociale zaken van het schap om zes vrije zaterdagen voor de Westlandse tuinbouw x>r te schrijven. Volgens de voorzitters, die 2500 tuin ders vertegenwoordigen, gaat het niet zomaar een dergelijke beslissing te ;n. De tuinders zijn best bereid de werktijd van hun personeel te bekorten, de zaterdag is vooralsnog een zeer belangrijke dag voor de tuinbouw, die zozeer van de export afhankelijk is. Er is over de invoering van een aan tal vrije zaterdagen al lang en breed onderhandeld tussen werkgevers en werknemers in het Westland. De werk nemers staan op het standpunt dat het best kan. de werkgevers daarentegen menen dat de vrije zaterdag grote schade kan berokkenen aan de concurrentie positie. Toen de onderhandelingen op niets uitliepen en bemiddelingspogingen faal den, hakte de hoofdafdeling de knoop door en schreef zes vrije zaterdagen voor. Dat was nog altijd belangrijk min der dan elders in de tuinbouw, waar dertien vrije zaterdagen tot stand kwa men in goed overleg. De brief van de voorzitters handelt niet uitsluitend over het besluit zelf dan wel over het feit dat de beslissing werd genomen door een college, waarin niet één tuinder as opgenomen. De brief vraagt het schapsbestuur de tuinbouw in het vervolg aan de bemoeienissen van de hoofdafdeling te onttrekken. Morgen komt de zaak in openbare bestuursver' gadering dn behandeling. 0 Hammarskjöld op reis. De secreta risgeneraal van de V.N., Hammarskjöld. vertrekt zondag uit New York voor zoeken aan Kairo en Nieuw Delhi, wordt van gewoonlijk betrouwbare zijde De lieer P. van Weeren met pensioen hij A'damsclie Bank De heer P. van Weeren, bijzondere pro curatiehouder van het kantoor Leiden van de Amsterdamsche Bank N.V., zan don derdag a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn werk- kring bij dit kantoor beëindigen. Hij trad op 10 januari 1920 in dienst van de Amsterdamsche Bank en werd Der lmei 1958 tot bijzondere procuratiehou der benoemd. Vorig jaar vierde hij onder grote belangstelling zyn 40-jarig jubi- Donderdagmiddag van vier uur tot half zes zal er voor diëten en relaties gele genheid zijn tijdens een receptie in het kantoor van de Amsterdamsche Bank. Ra- Denburg 39,"afscheid van de heer Van Weeren te nemen. Inbraak in bouwkeet langs Haagweg Er is ingebroken in een bouwkeet langs de Haagweg nabij de Da Costastraat. Vermist worden een rol van 50 kg 5/4 loden pyp en 15 stukken koperen water» leiding, elk 2 meter lang. Zwanenburg-Organon neemt Nobilis over De Koninklijke Zwanenberg-Organon is met Hendriks Fabrieken N.V. te Box meer tot volle overeenstemming geko men over de contante overneming van haar dochter N.V. Nobilis te Boxmeer op 15 september. Deze fabricert veneteri- naire preparaten vooral voor pluimvee PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDENƒ1.50 ELK WOORD MEERƒ0.10 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 cl extra in reke ninB gebracht Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST 0 Aangeb. aanhanger, zeer geschikt voor luxe wagen, jeep of landbouwtractor, bandenmaat 600 x 16, het ge heel in staat van nieuw, 4- wielig. Oranjegracht 113, te lefoon 26261. 0 Te koop Ieren fauteuil niet groot 5,—; 3 grote spiegels 7,50 per stuk; 3 keukenstoelen 5,— p. stuk; knappe leestafel, opschuil- baar 15,—; traploper circa 20 treden 12,50. Te bevr. Jan Vossensteeg 51, Leiden. Personeel gevraagd 0 Meubelmakers gevraagd, ook aankomenden; H.S. Aan melden A. Overmeer, Krau- welsteeg 7, tel 33946, na 6 uur Hoflaan 52. Leiden. Gevraagd mensen die over veei vrije tyd beschik ken en die iets bij willen verdienen, kunnen terecht op een kwekerij. Haagweg 232, Leiden. Personeel aangeb. 0 Nette jongeman, 31 jaar. heeft van 22 juli, tm. l aug. gelegenheid om in te vallen als chauffeur, rijbewijs A, B, E. Tel. 34620. 0 Kinderverzorgster, 18 Jr, biedt zich aan voor langere tijd. Br. met opgaaf gezins samenstelling enz. onder no. 1760 bur, v. d. blad. Te huur aangeb. 0 Huurt een nieuwe Er res langzaam wasmachine met recht van koop ƒ3,— per week. Inl. Postbus 2, Zoeter- woude. Te koop gevraagd 0 Te koop gevraagd in goe de staat autoped. Pouw, Hooglandsekerkgracht 27. Te koop aangeb. 0 Tot het kleinste moertje voor Solex, Sparta en andere bromfietsen vindt u in het onderdelen-magazijn van H. Walenkamp Zonen, Caeci- liastraat 5 (Turfmarkt) Lei den. Tel. 01710—20050. 0 Alleen ln ons magazijn treft u de grootste sortering onderdelen, accessoires enz. voor uw bromfiets, motor en scooter. H. Walenkamp Zonen, Caeclllastr. 5 (Turf markt) Leiden, Telef. 01710- 20050. 0 Krediet tot 4000,— voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. 0 Auto- en tractorbanden, nieuw, gecoverde en gebr. Grote sortering, kleine prij zen. T. Hövig, Hoge Rijn dijk l, 2teeterwoude. Telef. 01710—25617. 0 Accu. Aangeboden een prima accu. moet geladen worden. T.e.a.b. Tel. 34520 ie Binnenvestgracht 5 bij de Steenstraat. 0 Slaapkamerameublement. Kabwijkcrweg 4, Valkenburg Z.-H. 0 Te koop aangeb. in goede staat zijnde kinderwagen. Prijs 20. Kleur wit. G. Tolsma, Hogemorsweg 122, Oegstgeest. 0 Door de bank ln beslag genomen langzaam wasma chines w.o. Miele 75 met wringer worden tegen lagere prijs aangeboden. Inl. post bus 2, Zoeterwoude. 0 Te koop aangeb. lange witte bruidsjapon, geheel compleet, maat 42-44. Br. onder no. 1759 bur. v. d. bl. 0 Aangeboden motor, merk Jawa, 350 c.c. Z^.a.n. 's av. na 8 uur Nassaustraat 9, Lei den. 0 Aangeb. Volkswagen, pick-up. in prima staat, prijs zeer billijk, tevens nieuw damesrijwiel, met handrem men supersport; gekost 225 thans 145. Oranjegracht 113, telefoon 26261. 0 Aangeboden bromfietsen: Sparta, N.S.U., v.- en achter- ver, buddyseat, ln prima st. H M.W. ƒ65,—. Hoefstraat 1 b d Doezastraat. Tel 25063. 0 Door de Bank ln beslag genomen langzaam wasma chine», w.o. Miele 75 met wringer worden tegen lagere prijs aangeboden. InL Post- bua X Zoeterwoude. Diversen Alle onderdelen voor V.W. nieuw-gebruikt. Gerev. in- ruilmotor f295; Combi-ban ken f185 en f360 (per stel). Alle Porsche onderdelen. Van Hamersveld - Haarlem. Telef. 02500-10562-12764-12976. Wocnsdagmarkt. Grote opruiming bij Japie, grote frisse badlakens door het slechte seizoen geen 5.98 maar 2,98. Leuke vlotte schuimrubber dames-petty- coats geen 5,98 maar 2,98. Hoek Stadhuisplein. Japie. Woensdagmarkt. Al ken nisgemaakt met onze pracht kwaliteit mooi super wit rib heren sportgoed, het goed zo mooi blyft in de was, alle maten 1.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. Woensdagmarkt. Grote opruiming bij Japie, heren poloshirts met korte mouw. alle maten en kleuren geen f 6.98 maar nu 2.98. Lange fantasie herensokken 89 ct. Hoek Stadhuisplein. Japie. 0 Stofzuigers v.a. ƒ115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3. Telefoon 24400. 0 Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 16. Tel 26854. Markiezen. Rolschermen Al. Jaloeziën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor Melchers' Markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 35. Oegstgeest Telef. 01710—31165. 0 10 Rijlessen voor ƒ47.50 in de nieuwe Dauphine. Er kende Bonds Autorijschool .Irene", Boddens Hosang- weg 52. Woubrugge. Tel. 286, Leiden. Tel. 26753. 0 Piano, gasf.. antieke kist brandkast, prima kruisSna- rige piano's, moderne gasfor nuizen, fraaie damesbureau tjes, gebogen ladenkastjes, kristallen kroon, schilderijen, koperwerk, oliehaarden, ma honie stoelen en bank. Nieu- Ryn 60, tel. 22150, bij hoek Hooigracht. 0 Goedkope kop en scho tels!!! Zes stuks voor 3.98. verpakt in luxe doos. Mooi hoog model. Zes verschil lende pasteltinten. Prima le keus kwaliteit. I.V.A., Haar- lemmerstr. 48. Nova. Noord- einde 43, Leiden. 0 Plastic W.C.-brll ƒ3,98. Zware kwaliteit, geheel com pleet met bevestigingsbou ten. Past op elke stenen W.C. pot. Diverse kleuren. Voor deze prijs koopt U alleen bij I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. Voor vakantiegenoegen naar van Dijk, Roombui weg A. t.o. Torenflat, naai weg; 2. pers. kano's ƒ1.- per uur. ƒ5.- per dag. Kin deren tot 15 j. op werkdagen van 912 uur of van 2—5 ƒ2.50. 0 Kredieten t.m. f 3000 (v. iedereen en zonder borg) voor aankoop meubelen, wo ningtextiel enz. direct v. fabr Enorme keuze en besparing Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Postbus 538 te Den Haag. 0 Verloren. Sleutelbos in etui verloren, omgeving H. Schouw. Gaarne bericht aan Rijndijk 242, Voorschoten. 0 Liet zwart katje dat smult van Felix, zoekt ge zellig tehuis, ter Haarkade la. Leiden. 0 Gezellig tehuis gez. voor 2 zwarte katjes, die dol zijn op Felix. Splinterlaan 134, Leiderdorp. 0 Duolux Interieurmatras, Zomer- en winterkant, 15 j. garantie, 1 pers. v.a. f 49.50, 2 pers. v.a. 79,50. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. Ui. Telefoon 23867 0 Goldmaster Sportflets het succes van „Goed Kamp") geheel compleet 119.75. Vraagt prospectus a. Mercury Holland Agency, Prinsegracht 101, Den Haag. Wat kost het! Bedden- reparatie, l-persoons vanaf 18,50, 2-pers. vanaf 24.90 met damast. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat UI. Tele foon no. 23867. 0 Paraplule reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazyn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, by de Vrouwensteeg. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste '61 mo dellen, o.a. Taunus 17 M, busjes met open dak Garage Werkhoven, Maredijk 34 a. Tel. 22300 - 32735. 0 Kwak's Verkeerslnstituut, o.l.v, oud-examinator, er kende V.W. Rijschool. Rijdt met V.W.'s 1961 open dak. Iedere woensdag theorieles, 8 uur n.m. Zoeterwoudsesin- gel 104. Telefoon 22803. Monarscoot. De bromfiets scooter. Prijs geh. compleet 798. In 3 pr. kleuren. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. 0 Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Kore vaarstraat 6. 0 Berinl, Batavus, Rap, So lex, Puch, Magneet, D.K.W. Monarscoot, Gazelle, Loco motief, Union. Bromfietsen uit voorraad leverbaar. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 0 Puch bromfietsen met 2 3 versnellingen, vanaf 655. Leverb. in 3 kleuren en in sportuitv. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Kore- •aarstraat 6. J Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voor raad leverbaar. Prijs 395 Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 0 Berinl bromfietsen in 16 modellen uit voorraad lever baar. Prijzen vanaf 398 Van Zijp. Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. Onderdelen voor Solex. Berini. Puch, J.L.O.. Sachs. H.M.W. en Rap motoren uil voorraad leverbaar. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. Vakantiegenot in een lig stoel of opvouwbare stoel van P v. d. Horst, Vijf-Mei- olein 34. Tevens rotanmeu belen. parasols, zongordij- Het ideale blikvlees voor hond of poes „Chappie", heel blik 1,18, half blik f 0.64. Kittikat. half blik f 0,54. P. Langhout, Bree- straat 3, Leiden, Tel 33311. Hangkasten, legkasten, keukenkasten, „Wienese" ladders, trappen en steigers voor aannemers, timmerlie den, loodgieters en schilders. Fabrieksprijzen. Hout, board, triplex, lijsten. Komt vrijblij vend eens kijken en prijs vragen. „De Houthal", Hoge- woerd 99. Tel 22536. 0 Uw bed als nieuw terug als wij die overtrokken heb ben. In één dag klaar. 2 pers. v.a. f 26.50, 1 pers. v.a. 19,50. De Kleine Winst, Haarl.str. 51, Leiden. 0 Vermager zonder moeite met G racial, 50 dragées 1.98. Bij apoth. en drogist. 0 Metalen strijkplank 13.95 Luxe uitvoering. In diverse standen verstelbaar. Meta len keukentafel 19.95. gro te maat 50 x 80 cm., bedekt met origineel Linofeit en zware plastic-rand. I.VA.. Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. 0 Goedkope koffiepotten!!! Prachtige kwaliteit hotel porselein. Inhoud Ui liter 1,25. Inhoud 2 liter 1,50. Alleen verkrijgbaar met in levering van deze adverten- tentie. I.VA., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. I INDUSTRIE/TOEKOMST \CHEMIE Voor onze nieuwe "Orion*" fabriek in Dordrecht, die nu binnen enkele maanden gaat produceren, roepen wij sollicitanten op voor de tweede groep niet ouder dan 40 jaar in dienst september 1961 volcontinu ploegendienst vaste dienst industriële ervaring (voor een deel der vacatures) Als wij vragen om serieuze, energieke en opgewekte sollici tanten, dan zeggen wij er meteen bij dat wij dan niet uit sluitend of in de eerste plaats kijken naar diploma's. Een diploma is belangrijk maar van evenveel belang is voor ons te weten dat iemand met ons zijn schouders wil zetten onder een taak van gewicht, dat hij doorzet in het onder de knie krijgen van dit vakmanschap der toekomst. Wij vragen veel van onze mensen en kunnen dat alleen doen door ook veel te bieden. Als U dit lijkt - wanneer U meer wilt weten over lonen en werk, over arbeidsvoorwaarden en opleiding in dit Nederlands-Amerikaanse bedrijf, schrijft U dan een briefkaart met Uw naam en adres naar: AFDELING PERSONEELSZAKEN - POSTBUS 145 - DORDRECHT *0RL0N: Du Font's ged. handelsmerk voor haar acrylvezel. DELRINDu Pont's ged. handelsmerk voor acetaai kunsthars. 0 Werphengel ƒ2,98. Prach tig plastic handvat met uit- neembare hengel met gelei ders, metalen werpmolen m. en vrijloop en 16 meter r. Geheel compleet 2,98 I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Dames paraplu ƒ4,98. Mooi modern model, in di- kleuren. Gegarandeerd waterdicht. Solide fabrikaat. Prijs 7.98. Nu met deze ad vertentie voor ƒ4,98. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Sterke huishoud trappen! eer solide uitvoering met platen en geschroefde treden. Kroon-fabrikaat met garan tie; 5 treden 13,50; 6 treden 16.20; 7 treden 18,90. I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Prachtige theebeurs 4,98. Prima vulling en overtrok ken met fraai gebloemd plas tic (afwasbaar). Diverse fraaie decors. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Plaats een 't u de manier! 7.95 Jh""N^Nylon velours nqtffóy i/f sweaters ^^Onzichtbare 2-13 jaar. (J) N. g,. V-Z 3.50-5.95 DE BAR.ON HEEFT MET DE OPSTANDELINGEN HET STRAND BEZET EN VERKENNERS VOORUIT 6ESTUURD EN HET LICHTMYSTERIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6