Ook derde Laura-dag eindigde met regen en wind Camera's en Rolfilms LflROS TOLK CO voor ALLE verzekeringen VAN DEN ENT A. DE VOGEL Tour de Frats PONSIOEN ZOON Grafiek en plastiek in „De Baak te Noordwijk Halfschepel winnaar van Tour van Valkenburg de Eichmann nam anti-Joodse maatregelen Ford ANGLIA 250 bestelwagen Bij soldaat Vos geen afwijking geconstateerd nieuwe leidsche courant 11 VRIJDAG 14 JULI 1961 dag betreft, de meest aantrekkelijke, die derde Laura-dag. En op gewekt begonnen alle Laurianen gistermorgen even zeven uur al weer de kilometers te verslinden. Zoals we hebben gemeld, ging het op het Gooi en de Hollandse Rading aan. Het was de langste tocht van de vier dagen. Men moest nu eenmaal wat ver weg om wat moois te zien; maar de moeite werd dan ook rijk beloond. Laura-secretaris P. Koren had eer van zijn uitzetwerk; men zag Holland op z'n mooist. Er waren op deze dag nogal wat z.g. „eendagsvlinders" in de rit, en deze hebben ten volle meegeprofiteerd. Dat laatste woord dan ook betrokken op de verfrissing, die men aangeboden kreeg. Zo werd het opnieuw een dag vol jo lijt; voor sommigen, o.a. twee dames. (Miedema en Doornbos-Hoogeboom) van de Haagse politie, werd de pret wel wat verstoord door valpartijen, maar er wa ren gelukkig geen ernstige gevolgen. I Zou De Bilt het dan zo radicaal mis krijgen met de voorspellingen over storm en regen? Men schoot al weer lekker op huis aan (nog een uurtje jongens) toen, evenals de dag er voor, zich opnieuw snel donkere wolken samenpakïten bo ven de Laura-karavaan. Enkele vluggertjes waren al thuis, maar de meesten waren nog in de omgeving van Woerden en Bodegraven, toen de wind plotseling uitschoot en de regen bij bakken vol neerviel. Het was aanvanke lijk wel erg plaatselijk. Breng maar een hartelijke hulde aan de dames van de vereniging „Woerdens Bloei" zei de heer Koren. Want men ontving daar, op het „exercitieterrein", de traditionele limonade en de dames (Advi VOOR SNOEP SIGAREN CIGARETTEN Speciaal aanbevolen: GEKOELDE DRANKEN HEINEKEN'S BIER BUFFETTEN NUTSGEBOUW Bink's Autobedrijf Off. General Motors dealer Opel Chevrolet THORBECKESTRAAT ALPHEN AAN DEN RIJN Telefoon 2464 3®^ Het speciale adres voor occasions in Opeis en Chevrolets Alle bekende merken Foto- en Kinohandel Van Mandersloostraat 48 Alphen a. d. Rijn, tel. 3084 JULIANASTRAAT 65 Alphen a. d. Rijn, tel. 2103 Het is bekend: Voor GOEDE KLEDING naar THORBECKEPLEIN 7 Alphen a. d. Rijn, Tel. 3128 voor Rijwielen en Bromfietsen EMMALAAN 5 en 9 ALPHEN AAN DEN RIJN TELEFOON 2951 verlieten hun post niet, ondanks het barre weer. Hun medeleven is hoog ge waardeerd. En het bleef maar plenzen! Toch moesten de Laurianen, die de ge hele dag zo zomers hadden gereden, naar huis. Zodra het maar even kon ging men, onder het plastic, tegen de koude wind in. Dan duurt een uur wel heel lang! Gelukkig nam de Laura-leiding het verstandige besluit, dat men zich later dan de vastgestelde tijd kon afmelden en bovendien reden de geleidewagens heen en weer om groepjes op te halen. De regen en wind werden er niet min der door, maar het fietste toch wel prettiger op de vrolijke wijsjes van de wagens. Fietsenpech is er na de eerste dag, niet veel meer voorgekomen en het E.H.B.O.- en Rode Kruiswerk bleef be perkt tot wat schrammen. Prestatie van formaat Hoe bestuur en Laurianen over de vierdaagse denken, heeft men gister avond laat nog voor de A.V.R.O. kun nen beluisteren. We hoorden de heer P. Groenhart, voorzitter, de heer P. Ko ren, secretaris, en mevrouw v. d. Steen, bestuurslid. Zoals gemeld, het was de bedoeling, dat men gisteravond een tuinfeest zou hebben in Avifauna, maar evenals vorig jaar, kon dit niet gehouden worden in de geest als bedoeld. Men heeft dit moeten houden in het restaurant. Het moeilijke middaguur was men al weer vergeten. De stemming was er echt ge zellig. Maar de meer bezadigden hadden toch al weer bijtijds het bed opgezocht, want op de vierde dag moesten er ook nog heel wat kilometers worden gere den: de A-groep, 120 km, moest via Ha- zerswoude, Bleiswijk, Rotterdam, Schie dam, naar Vlaardingen en via Schiplui den, Rijswijk. Voorburg. In deze laatste gemeente had men weer contact met de B-groep, die men in Hazerswoude had verlaten en die naar Zoetermeer. Den Hoorn, Voorburg reed. Gezamenlijk zou men dan naar Scheveningen fietsen, de Boulevard volgen en dan het duinpad naar Wassenaarseslag. Dan naar Wasse naar, Voorschoten. Leiden (Kanaal- weg), Zoeterwoude, Leiderdorp. Hoogmade. Woubrugge, waar men in het Oude Raedthuys de laatste stem pelpost had. Omstreeks vier uur hoopte men daar weg te rijden, met in de stoet miss Laura 1961. Vanavond is er dan nog een afscheids bijeenkomst in het Nutsgebouw, waar na de directrice van de Chr. Nijverheids school voor meisjes, mej. Van Beest, een vijftigtal kostgangers kwijt raakt. Het is ieder jaar opnieuw een prestatie van formaat, om, met behulp van de meisjes, de mtbijt te voorzien. Want De Haagse politiegroep tijdens een rustpauze ergens in het Gooiland aan de melk. Over enkele dagen vertrekken uit Lei den en omgeving de drie ploegen voor de Tour de Frats 1961 naar Arnhem. Ome Joop Legerstee heeft dit jaar de naam Tour van de Verenigde Naties laten vallen voor de naam van zijn Arn hemse Tour, die Tour de Frats heet. Dit jaar rijden er ook geen buitenlandse ploegen mee, daar de deelneming uit Nederland overstelpend is. Als de Lei- denaars in Arnhem arriveren, zullen zij daar worden opgenomen in een kara vaan. die 120 jongens telt. Twintig ploe gen van zes jongens zullen gaan pro beren elkaar de loef af te steken in kameraadschap, verkeersdicipline, werk lust en ook in sprinten. De jongen, die in deze onderdelen de meeste punten haalt rijdt in de gele trui. Elke ploeg is door een van de firma's van deze karavaan geadopteerd. Zo rijdt de Leidse nationale ploeg voor een be kende koekfabriek. De twee ploegen uit de Leidse omgeving rijden voor een ban denfabriek en een radio- en televisie firma. Deze twee heten „De bollen- jongens" en „De Rijnvogels'. De voorbereidingen zijn goed op gang. De Tourdokter, die over de gezondheid van de karavaan waakt, heeft zijn kof fer al gepakt. De reclameman van de Tour heeft de herkenningsborden van de volgwagens geschilderd. Maandag 17 juli 's morgens 8 uur star ten de jongelui op de Grote Markt in Arnhem voor de eerste étappe naar Amsterdam. Leidse nationale ploeg: Wim Sloos, Evert Wouters, Rob Akerboom, Henny Nijssen, Bert v. Veen, Fred v. Zonne- De bollenjongens: Albert Wassenaar, Gerard v. d. Vlugt, Paul v. Hage, Jaap Jekel, Wim Blom. De Rijnvogels: Ton Valk. Hans v. d. Horst, Kees v. Wissen, Piet Westhoek, Gerard v. Velzen. PAARDESPORT Irene Jansen vierde De Engelse Pat Smythe heeft te Deau- llle de eerste kwalificatiewedstrijd >or het Eur. kampioenschap amazones gewonnen. Slechts twee van de twaalf combinaties uit zeven landen reden een foutloos parcours, t.w. Pat Smythe met Scorchin en de Ierse amazone Conolly Carew met Barrymore. De tijd van Pat Smythe was echter beter: 94.9 sec., tegen 99.5 van Conolly Carew. De derde plaats werd ingenomen door de Frangaise Michelle Cancre met Oce- ane (4 strafpunten - 94.7 sec.), terwijl de Nederlandse vertegenwoordigster, Irene Jansen, zich met Kairouen als vierde plaatste met eveneens 4 strafpunten en 98.7 sec. Vijfde was de Duitse Helgs Koehler met Pesgoe (4-103.4) en zesde haar landgenote Anna Clement met Flug- wind (7-110.8). De puntenwaardering was: Pat Smythe 13 pt., Conolly Carew 11 pt., M. Michelle Cancre 10 pt., Irene Jansen 9 pt.. Helga Koehler 8 pt.. Anna Clement 7 pt. Zeilen Wegens de te harde wind is de derde race voor het Eur. kampioen schap in de Flying Dutchmanklasse, die gisteren zou worden gehouden bij het eiland Bendor, opnieuw uitgesteld. Gewichtheffen Tijdens de Japanse gewichtshefkampioenschappen in Niigata (Noord Japan) heeft de Japanse student Yoshinosxu Miyake het wereldrecord trekken in de vedergewichtsklasse ver beterd. Hij bracht een totaal van 115 kg omhoog. Het oude record stond sinds september 1959 met 113,5 kg op naam van de Pool Marian Zielinski, die zijn record te Warschau vestigde. Kanaalzwemmen Gus Brickner is naar Europa vertrokken voor een derde poging om Het Kanaal over te zwem men. Brickner, een staalarbeider. zegt, dat „het een gok is, maar ik wil die gok net zo lang wagen, totda tik slaag". Hij is in 1957 en 1960 niet geslaagd in pogin gen om Het Kanaal over te zwemmen. Dit jaar zal hij het proberen tussen 3 en 9 augustus. Hij gaat echter eerst te Calais oefenen. Schaken De negende partij van de tweekamp om het dames-schaakkam pioenschap van Nederland tussen mevr Heemskerk en mevrouw Vreeken is door mevrouw Heemskerk bij de 43e zet ge wonnen. Zij leidt nu in de tweekamp me» 5—3 punten. Eén partij moet nog worden uitgespeeld. De PHILIPS RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALIST met de grootste collectie! van Mandersloostraat 40 - Alphen a. d. Rijn - Telef. 3838 Bij ons dus ook de ECHTE PHILIPS SERVICE De betrekkelijk kleine tentoonstelling, die tot en met 6 augustus in het conferentiecentrum, a/nnex hotel, van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond te Noordwijk wordt gehouden, omvat een aantal plastische maar vóoral grafische werken uit de collectie van het Haags gemeentemuseum. De keuze uit deze collectie is wel zeer beperkt geweest, zodat de expositie duidelijk naar één gedachte toe is opgebouwd. Zij maakt daardoor een krachtige indruk, die temeer tot zijn recht komt door de voorname rust van de omgeving en het juiste arrangement. Uit het lijstje namen van de hier brachte kunstenaars spreekt al enigs zins de doelstelling. Het zijn Henri de Toulouse Lautrec, Odilon Redon, Pi casso, R. Oha-illoux P. Nieuwenhuyzen, W. J. Rozendaal, Co Westeri'k en Luce- bert met grafisch werk, Edgar Degas met een brons, Aari van der IJssel met draadiplastiiéken en H. KamerlLngh On nes met geglazuurd aardewerk. Wait men in de eerste plaats duidelijk wil maken is, dat de grafisdhe kunst werkelijk een kunst is met eigen uit- drukkirtgsmogelijkneden en niet dom weg een manier om schilderijen te co- pieren. Hierbij sluiten de geëxposeerde plastieken zeer wel aan. want een beeld behoeft immers nier vanuit zijn essentie een menselijke of dierlijke figuur te wezen, al zal dat meestal wel zo zijn. Het tweede, dat op deze expositie dui delijk wordt gemaakt, is de verbinding die er loopt bussen negentiende-eeuwers als Lautrec en Redon en -twdntiigste- eeuiwse kunstenaars als Picasso en Luce- bert. Het is werkelijk niet alleen „het vak" en dat in de perfectie, dat zij ge- De verdienste van de samenstellers van deze tentoonstelling is, dat ook de gees telijke achtergronden en ondergronden, zo men wil, uit deze summiere collectie duidelijk naar voren komen. Bij al deze loftuiiingen op een o.i. min der geslaagd onderdeel wijzen, lijkt bij na op blasfemie. Toch moeten wij dit reliëf in het door ons geschilderd beeld van de tentoonstel hing aanbrengen en wel voor de draadplastieken. Afgezien van hot feit, dat zij door het grootste deel van het pubhek nog steeds niet worden begrepen, of missdhien juist dóarom, vinden wij de keuze van de hier opgestelde voorwerpen wat onge lukkig. Men moet er wel écht helemaal inzitten om het hier opgestelde niet voor gewoon knutselwerk te verslijten. Daar komt nog bij, dat wij in no. 49, „Insect" beslist ook technische onvolkomenheden ontdekten, oneffenheden, die met het wezen van het kunstwerk als zodanig niets te maken hebben. Wat de plastiek betreft zal het publiek dan beslist ook eerder enthousiast zijn voor het aardewerk van Kamerlingh On nes, voor die kostelijke dobbelende Waterpolo De uitslagen van de don derdagavond voor de zomercompetitie van de KNZB gespeelde wedstrijden luiden: Dames Hoofdklasse: Het IJDe Robben 05 en Het GooiAZPC 61 Heren eerste klasse A: NereusNeptunu (Arnhem) 1—7 en Het IJ—PSV 7—2. hoogleraren bijvoorbeeld, en vooral ook voor de danseres van Degas. Een zeer instructieve tentoonstelling, die de minnaar van de zuivere lijn en 'het goed gevulde vlak buitengewoon veel genoegen zal verschaffen. C. Th. Wilberl-Reisberman, DE ACHTSTE Tour van Valkenburg is achter de rug en zoals enigszins in de verwachting lag, heeft Halfschepel deze tour gewonnen, hoe wel de étappe-overwinning voor marinier Sangers was. Opmerkelijk was, dat sergeant Wormhoudt, die in 1959 tweede werd, zich in de derde étappe naar de derde plaats wist te fietsen. Hij bracht zich daardoor op de elfde plaats in het eindklassement. De 81 overgebleven renners vertrok- ken gistermiddag om kwart over twee ir gesloten colonne met een gedwongen matige gang. Evenals bij de eerste etap pe maakte zich een grote groep renners los van heit gros en deze trachtte te ont vluchten, wat aan 24 mannen gelukte. De snelheid werd echter zo hoog opge voerd, dat allengs de groep kleiner werd en verscheidene afvallers werden opge slokt door het grote peloton. In de groep, die overbleef bevonden zich 'bijna alle 'kanshebbers voor de plaats en bovendien de drager van de groene trui. Aartsen Voor de B-poon was gepasseerd, tekenden zich verschei dene groepen af, die allen om strijd wachtten aansluiting -te krijgen by de voorrijdende -groep Groene trui-drager Aartsen, de best geklasseerdt oudste renner, kreeg al zeer spoedig pech, doordat een trapper het begaf. Op een haas tig geleende fiets verder rijdend, kon hij zich op laten nemen in de derde groep. Via Valkenburg g:ng het naar Katwijk aan den Rijn, waar Wiersoma de sprint in de wacht wist te slepen. Via het vlieg kamp stormden de renners zuidwaarts naar Wassenaar. xi;er was de sprint de kopgroep voor Veldkamp. Valpartij Even voorbij de ruïne van Dutch Inn kwamen twee renners te val len wat voor Abels het einde van de tour betekende en het begin van de reis naar de ziekenboeg, geluk kig zonder ernstig letsel opgelopen te hebben. In de ziekenboeg hoorde hij later, dat hij de prijs voor de grootste pechvogel van de gehele tour mede door zijn valpartij in de wacht had gesleept. Zijn maat Klaasse, die met hem op de straat terecht kwam, geleidde kameraad schappelijk zijn ongelukkige mede- renner naar de ziekenboeg en kreeg voor dit sportieve gebaar een extra orijs, de suikerprijs. Bij het inrijden van de Wassenaarde duinen naar Katwijk aan Zee waren -nog dier tien remmers in de kop aan het zwoe gen, onder wie de geit -trui-drager Half schepel. Na 1% minuut volgde een groep van veertien man. Telkens weer wachtte Veldkamp (die ononderbroken in de kopgroep reed) te demareren, maar evenzo veel malen werd hij tot de orde geroepen, daar zijn bewakers beslist niet sliepen Bijna had hij bij het viaduct te Katwijk aan den Rijn, ongeveer twee kilometer voor de finish succes, maar met uiterste krachtsinspanning van zijn concurrenten, mislukte ook deze poging. Op de laatste honder den meters vielen Hessels en Wierse- ma terug, en zo stormden tien man dicht op elkaar rijdend op de finish af. Onhoudbaar joeg Sangers uit de groep weg en precies dertig se conden voor Wormhoudt passeerde hij de finishstreephy werd dus win naar van de derde en laatste etappe van deze achtste tour. Halfschepel, die zevende werd, was echter niet gepasseerd, waardoor deze winnaar werd van de tour, op zestien seconden gevolgd door Sangers. Uitslagen Hier volgen de klassementen. Dagklassement: i Sangers 1.06.32; 2 Wormhoudt 1.07.02; 3 tot en met 10: De Vrleze, Berghe, Hoenjet, Monster, Half schepel, Boer, Olijhoek en Veldkamp 1.07.32; 11 Hessels i.07.41; 12 Wiersema 1.07.56; 13 Kleiweg 1,08.21; 14 Vam den Velde 1.08.25; 15 en 16 Veenedaal en Kruif 1.08.42; 17 to*- en met 20. Vermeu len, Einde, Balster en Menting 1.09.05. Dagploegenklasscment1 Helldnivers 3.24.33 2 Comeet 3.25.18; 3 SQ 320 (2) 3.26.36; 4 Transva 3.31.56; 5 Ferryboys 3.32.07; 6 De Blauwbaardjes 3.32.21; 7 Onderofficieren 3 35.15; 8 SQ 320 (1) 3.37.11; 9 Ui-t'knijpers 3.45.46; 10 Korpo raals 4.12.18. Eindklassement: 1 Halfschepel 3.01.41; 2 Sangers 3.01.57; 3 Hessels 3.03.07; 4 Veldkamp 3.03.43; o De Vrieze 3.04.05; 6 Kiérsema 3.04.27 7 Hoenjet 3.05.59; 8 Boer 3.06.08; 9 Monster 3.06.28; 10 Ber- Advertentie) ghe 3.06.42; 11 Wormhoudt 3.07.09 Olyhoek 3.07.11; 13 Veenedaal 3.08.39; 14 Kruü 3.09.04; 15 Kleiweg 3.09.15; 16 Witte 3.11.17; 17 Houben 3.11.49; 18 Ys- seLt 3.13.04; 19 De Groot 3.13.23; 20 Hop- penbrouwer 3.14.51. De laatste die binnenkwam, Sluis, 72 van de 81 gestarte renners kwamen de finishlijn, maakte een tijd van 4.45.49. Eindploegenklassement1 Helldrivers 9.22.11; 2 Comeet C 29.07 3 SQ 320 (2) 9.37.16; 4 Transva 9.42.17; 5 Ferryboys 9.48.10; 6 De Blauwbaardjes 9.53.13; 7 SQ 320 (1) 9.56.14, 8 Onderofficieren 9.57.32 9 Korporaals 10.49.06; 10 Udtknij- pers 10.49.59 Winnaar van dc tour werd dus Half schepel, die van de eerste etappe af de drager was van d* gele trui. De prijs voor de strijdlustigstc renner van de gehele tour won Veltkamp. Dc pryzen voor de grootste pechvogels waren voor Van der Pols en Abels. Een groep renners aaneengesloten rijdend in de bocht bij „De Pan" op weg naar Wassenaar. De Israëlische openbare aanklager Hausner heeft de oud-luitenant-kolonel van de S.S. Eichmann vanochtend ge vraagd of men kan zeggen dat de defini tieve en bindende instructies voor de maatregelen tegen de Joden in de bezet te gebie den van Eichmanns bureau kwamen. De beklaagde antwoordde be vestigend, maar voegde eraan toe dat dit alieeri.'geschiedde na instructies van ho gere 'autoriteiten. In antwoord op de vraag of hij degene as die straffen moest vaststellen voor de Joden die de gele jodenster niet droe gen, antwoordde Eichmann: .Als dat in de documenten staat. ik kan het me niet herinneren". De beklaagde zei vertegenwoordigers j in de Joodse gemeenten in de bezette landen nooit op de hoogte te hebben ge steld van het lot van de gedeporteerde Joden. Met zijn ogen op zijn lessenaar gericht, voegde hij er zacht aan toe: „Maar na verloop van tijd, begreep ik, dat zij wisten wat er gebeurde". Eichmann zei het te betreuren dat hij zestien jaar geleden het archief van zijr bureau had verbrand. Hij had dat ge daan op grond van een van de laatste be velen die hij als officier had ontvangen. Belastingpersoneel Nadere stappen EEN KLASSE OP ZICHZELF Daar kart heel waf méér inDaar zit heel wat méér in royale laadruimte hoge brede achterdeuren ideale laadvloerhoogte laadvermogen 400 kg afwerking en comfort v maarde Anglia persone onafhankelijke voorwiel' kleine draalclrkel (9.75 m) 4-versnellingsbak de v Vraag rijblijvend demonstratie ELAM Official Ford-dealer voor Leiden e en de bollenstreek. Haarlemmerweg 24, Leiden. Telefoon (01710) 33141. MEER AUTO VOOR UW GELD (Van onze soc.-econ. redactie) De drie samenwerkende bonden van overheidspersoneel, de Alg. Bond van Ambtenaren (NVV), de Alg. R.K. Amb tenaren Vereniging (KAB) en de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel (CNV) hebben zich vandaag gezamen lijk beraden over hetgeen' hen te doen staat nu de regering de ernst van de situatie, waarin het personeel van rijks belastingen verkeert, niet schijnt te willen inzien. Naar bekend hebben de bonden de afgelopen zaterdag duide lijk geprotesteerd tegen het uitblijven betere promotieregeling, doch woensdag bleek in de Tweede Kamer dat de regering een dergelijke regeling tot volgend jaar in de ijskast wil houden. Tot welke maatregelen de bonden van- laag besloten, was bij het sluiten van 'eze editie nog niet bekend. Het kader van de ARKA heeft zich psteren in Utrecht met de situatie bezig gehouden en zijn ernstige teleurstelling en verontwaardiging uitgesproken over de antwoorden van de regering op de vragen van de Tweede Kamerleden. Uit de vergadering werd aangedrongen op het organiseren van een zogenaamde stiptheidsactie terwijl ook andere sug gesties naar voren kwamen over de wij ze waarop aan de verontwaardiging uiting zou kunnen worden gegeven. K.L.M. boekte vele chartervluchten De K.L.M. heeft in de eerste helft van 1961 behalve dc geregelde lijndiensten op 114 steden in 80 landen nog 562 char tervluchten verzorgd. Hiervan waren 90 vracht- en 472 passagierscharters. Er werden met passagiers 190 transatlanti sche vluchten gemaakt en 63 naar Afrika cn Azië. Bijna alle vrachtvluchten wer den uitgevoerd tussen verschillende we relddelen. Het Warschau Symphonie orkest werd naar New York gebracht, het Amster- dase Concertgebouworkest naar Baltimo re, do American Theatre Academy van New York naar Madrid, het Londense Royal Ballet over dc Pool naar Tokio en over Manilla en Zuidoost-Azië naar En geland terug, een Amerikaans reisgezel schap vloog om de wereld. Vier vracht vliegtuigen brachten alle requisieten van de Amerikaanse ijsrevue Ice Capades van de Verenigde Staten naar Engeland. HILLEGOM Spreekbeurt Vanavond om acht uur hoopt in de Chr. Mr. J. A. N. Patijn (88) overleden In zijn woning in Den Haag is gisteren op 88-jarige leeftijd overleden mr. J. A. N. Patijn, oud-minister van buitenlandse zaken en oud-burgemeester van 's-Gra- venhage en van Leeuwarden. Jacob Adriaan Nicolaas Patijn, werd op 8 februari 1873 te Rotterdam geboren. Na het gymnasium te 's-Gravenhage te hebben bezocht, studeerde hij rechten aan de universiteit te Leiden, waar hij in 1875 promoveerde op een dissertatie „zon dagswetgeving". Voorts studeerde de heer Patijn te Parijs. De heer Patijn bekleedde het burge meesterschap van 's-Gravenhage tot 1930, toen hem op zijn verzoek eervol ontslag als zodanig werd verleend .Het volgend jaar werd hij benoemd tot gezant te» Rome. In juli 1936 verliet hij deze gezant- schapspost cn werd gezant te Brussel Op 1 oktober 1937 werd hij benoemd tot minister van buitenlandse zaken in het vierde kabinet Colijn. Hij ging in dezelfde functie over in het volgende kabinet Colijn en bleef met het minister schap bekleed tot augustus 1939. (Van een onzer verslaggevers) Er is geen enkele afwijking geconsta teerd by dc 19-jarige militair Jacob Vos uit Eibergen, die woensdag lydens een mi litaire mars van de Weerterhei naar de kazerne in Roermond plotseling overleed. Dit is de conclusie van dr. J. Zeldenrust, die op verzoek van de auditeur-militair in Den Bosch sectie heeft verricht op het stoffelijk overschot van de soldaat. Dit onderzoek werd verricht met het oog op de mogelijkheid dat er verband bestond tussen een longaandoening, dis ln mei bij de 19-jarige militair is waar genomen en zijn plotseling overlijden. De aandoening werd begin juni geconstateerd nadat hij twee maanden in dienst was geweest. De arisen van het militaire hos pitaal in Den Haag wezen als oorzaak daarvan een bronchitis aan en namen hem voor drie weken op in het hospitaal. Terug in de kazerne in Roermond wej-d soldaat Vos een week vrijgesteld van praktische dienst. Vorige week zaterdag thuis, begon maandag een zware presta tie-oefening op de Weerterhei. Aanvan kelijk voelde hij zich goed, maar op de terugmars naar dc kazerne 30 km werd hij onwel. De Vaandrig liet hem nog voorop lopen opdat hij zelf het tem po kon bepalen. Maar halverwege kon hij niet meer verder en overleed. De mi litairen treft geen enkel verwijt, zegt de moeder van de overleden militair. Het had iedereen kunnen gebeuren. „Niets heeft er op gewezen, dat de mars voor hem te zwaar zou worden". Sikkens neemt Frans bedrijf over Dc Sikkens Groep N.V. heeft alle aan delen verworven van de Société Franco- Hollandaisc de Peinture S.A. te Parijs voor dc fabricage van verven, die voor uitvoer naar Frankrijk minder in aan merking komen en om dc uitvoer van andere produkten naar Frankrijk te ver groten. Deze deelneming zal geheel uit eigen middelen worden gefinancierd. Geref. kerk te Hillcgom kandidaat J. Kievit van Apeldoorn een spreekbeurt te vervullen. Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna Catharina Maria, d v B J M van der Lans cn W B J van den Oever; Theodora Petronella Cor nelia, d v G Prins cn C P C van Nierop; Anna Maria, d v J M de Groot en M van Saasen; Robertas Jacobus Maria, z v N C W dc Groot cn A J Pouw. ONDERTROUWD: C Kroon en A Swets; J Mondia en P van der Meer; N J Out en A M Dorresteijn; J H Stokman en J M van der Aart; H van Wijk en M de Jong. GETROUWD: P Gloudemans en M L T Kok; B P van Vliet cn A C Stroom- bergen; H Blijleven en W Kardol. OVERLEDEN: P M Klompe, weduwe van W Geleijnse v 52 j; J van Iterson, m 82 j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11